Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 349 552
177 online
42 198 VIPy

Poznaj 4 ojców swojej depresji, koszmarnego smutku jakby bez powodu …

(wpis zaktualizowany i uzupełniony:)

Piguły te zmieniają umysł i tłumią wszystkie emocje, dlatego, gdy wkrada się szaleństwo, czy też depresja kliniczna, być może na początku są jedynym słusznym rozwiązaniem, ale omąDie, raczej nie na całe życie. Teoretycznie pacjent powinien czuć się przymulony, ale spokojniejszy, więc lepiej. Mimo tego, ludzie nadal cierpią.

W stanach silnej depresji, spadku energii życiowej, dużej apatii, psychotropy pomagają podnieść się. Ale wtedy, w przypływie sił, chory może chcieć popełnić i mieć już siły na samobójstwo. Dlatego w tym czasie należy chronić go szczególnie! Psychiatrzy znają tę zależność.

Jednak jakiekolwiek tłamszenie emocji w dłuższym okresie czasu prowadzi do poważnych chorób całego organizmu. Wkrótce choruje i psychika i ciało. Żeby naprawdę móc pomagać ludziom w przezwyciężeniu depresji i lęków trzeba zrozumieć przyczyny.

Wszyscy mają jakieś miejsce bolesne w sobie, pielęgnowane przez ego, które karmi się lękiem i smutkiem. Najczęściej jest to bardziej szum klimatyzacji (niż łoskot młota pneumatycznego), po wyłączeniu której ludzie dopiero uświadamiają sobie, że się bali, że byli smutni.

Niektórzy jednak cierpią potworne męki, i nie da się tego łoskotu przeoczyć. W skrajnych przypadkach ludzie w depresji myślą o samobójstwie jako o własnym wybawieniu. W takim stanie Tolle samoistnie przebudził się 40 lat temu.

4 ojców depresji i lęków

1. Zła dieta

W Twoich jelitach są przechowywane i przetwarzane informacje emocjonalne

Zdrowie psychiczne zależy w dużym stopniu od tego co jesz i od jakości żywności. Zaś badania mówią jasno, że układ trawienny wśród wszystkich funkcji organizmu jest czymś w kształcie drugiego mózgu, gdzie informacje emocjonalne są przechowywane i przetwarzane (serotonina!).

Jeśli system trawienny jest stale bombardowany żywnością zapalną i niezliczoną ilością chemikaliów, system nie jest w stanie wykonywać poprawnie i wydajnie swojej pracy.

Pod parasolem diety, głównym czynnikiem zdrowia psychicznego jest zdrowie jelit, a konkretnie zdrowie mikrobiomu, czyli odpowiedniej ilości zdrowych bakterii, które pełnią funkcję zarówno systemu detoksykacji, jak i zatruwania, w zależności od potrzeb organizmu.

Czyli jedzenie produktów ekologicznych, unikanie glifosatu jak ognia i generalnie chemii jest ważne jeśli chodzi o jakość pożywienia, a teraz jest też problem co jeść i czym się suplementować, gdy witaminy i minerały z pokarmów nie wchłaniają się w dostatecznym stopniu. (1)

W rzeczywistości, wraz z przeciwutleniaczami, takimi jak witamina C, E i Beta-karotenem, oraz selenem, niacyną, zapewnia doskonałą ochronę przed chorobotwórczymi skutkami wolnych rodników.

Twój kwas foliowy w prawidłowej formie czyli Foliany TiB 


Generalnie prawidłowy cykl metylacji powiązany z witaminami z grupy B, a przede wszystkim B12, kwasem foliowym, czyli B9, oraz witaminy B6 odgrywa ogromnie ważną rolę dla psyche.

Nawadnianie, i dotlenianie komórek: jak zwykle 4 szklanki rządzą!

Adekwatny wpis boję się, jest mi smutno, potwornie smutno, mam depresję, dreszcze, moje ciało jest chore, czyli co to jest cykl metylacji?

Ppodaję w nim 13 brakujących składników odżywczych, które prowadzą nie tylko do choroby fizycznej, ale właśnie do poważnych stanów psychicznych.

Pytasz:

Odstawiłam dawno złe jedzenie, nie jem też niskich wibracji, a nadal nic się nie zmienia w moim życiu na lepsze, dlaczego?

 • Dlatego, że pokarm, to tylko jeden aspekt, fragment układanki.
 • A zakwaszenie ciała toksynami, a tarczyca, wątroba, nerki, jelita.
 • A gdzie nawadnianie, gdzie są 4 szklanki na rozpoczęcie dnia?
 • No i gdzie jest aktywność fizyczna, aeroby, bieganie? No gdzie?

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)


2. Brak światła słonecznego

Niedobór witaminy D jest coraz częściej rozumiany jako wysoce szkodliwy dla zdrowia psychicznego

W rejonach świata o mniejszej ekspozycji na światło słoneczne, takich jak Pacific Northwest w USA, yyy… Polska?, miliony ludzi cierpi z powodu tego, co obecnie nazywa się sezonowymi zaburzeniami afektywnymi (SAD).

SAD jest faktem i można owe zaburzenia skutecznie leczyć dużą dawką suplementacji witaminy D.

„Badania co do witaminy D na poziomie poniżej 20 ng na mililitr (ng/ml) wykazały, że może zwiększyć ryzyko depresji aż o 85 % w stosunku do ludzi mających poziom witaminy D większy niż 30 ng/ml.

Liczne badania potwierdziły również, że odpowiedni poziom witaminy D może łagodzić objawy depresji. Jednym z mechanizmów są właściwości przeciwzapalne witaminy D, co jeszcze raz wskazuje na stan zapalny jest przyczyną depresji”. (2)

Ekspozycja na światło słoneczne jest niezbędna, gdy chcemy utrzymać prawidłowy stan zdrowia psychicznego, ponieważ organizm naturalnie produkuje witaminę D, gdy otrzyma wystarczającą ilość światła słonecznego.

Oczywiście jest też wiele innych korzyści z kontaktu z naturalnym światłem.

„W opublikowanym w czasopiśmie Dermatologia Endokrynologia artykule, dowiadujemy się, że duża liczba absorbujących światło cząsteczek (chromofory) znalezionych w różnych warstwach skóry pochłania i wchodzi w interakcję z promieniami ultrafioletowymi, tworząc szereg złożonych i synergicznych efektów”.(3)

3. Dlaczego nie biegajżeż?

Depresja i lęki są najczęściej rezultatem przewlekłego stresu, z którym nie umiesz sobie poradzić, ponieważ wciąż żyjesz emocjami i identyfikujesz się z nimi. Dopóki nie potrafisz podchodzić do życia, jak stary Indianin z fają pokoju, siedzący przy ognisku po turecku, niczym niewzruszony, dopóty musisz stosować wszelkie zabiegi wyprowadzające stres z ciała.

Póki co, wszystko czego potrzebujesz to porządnego treningu podczas którego poleje się z Ciebie pot.

Wykonuj codziennie intensywne ćwiczenia przez 40 minut.

Gdy umiesz, lub tylko możesz, zacznij biegać!


Osobiście nie znam lepszego środka na lęki, irracjonalny smutek, złe myśli, i nieprzebudzenie, niż dogłębne, codzienne wybieganie. Prima ważną sprawą jest też umiejętne oddychanie. Głębokie, do przepony.

Im rzadziej potrafisz oddychać w ciągu minuty, tym bardziej nie identyfikujesz się ze swoimi stanami emocjonalnymi związanymi z myślami. Przyglądasz się negatywnym myślom z półuśmiechem Foresta Gumpa. Po pewnym czasie idą sobie, a trenując dalej obojętność, nie wracają.

4. Niedokrwistość duchowa

Duchowa anemia jest najważniejszym, chociaż najmniej zrozumianym czynnikiem zdrowia psychicznego

Zmiana musi wyjść od Ciebie, nikt nie może tego za ciebie zrobić. Gdy Ty się zmienisz natychmiast lustro wokół ciebie odbije inny obraz. Zaakceptuj siebie w depresji i strachu, po czym kreatywnie dołóż troszeczkę ulepszoną wersję, a następnie zintegruj wszystkie ciebie.

Poczujesz się kochana i akceptowana przez siebie samą, gdy się wzmocnisz będziesz mogła się podzielić. To program nałożony na twój umysł od dziecka wyje z bólu, to się da zmienić. Uświadom sobie, że byłaś tresowana na grzecznego ratlerka i do tego stopnia usnęłaś, że nawet, gdy nie ma panci, sama się teraz tresujesz. Podaj łapę! Będzie nagroda! Nie podajesz? Będzie kara.

Twój smutek i rozpacz nie pochodzą z serca, są to programy z twojej głowy, to są projekcje Twojego ego, które kończą się takimi emocjami.

Należy skumać, że w tym samym czasie, gdy Ciebie niszczy depresja, smutek, lęki, dokładnie w tym samym czasie Ty prawdziwa, nieśmiertelna grasz w tę grę z serwerowni, powiedzmy sobie dobitniej, z yyy… nieba. Twoja jaźń, która jest całkowicie spokojna, bardzo mądra, znająca wszystkie odpowiedzi, ponieważ nigdy nie zadała żadnego pytania.

Jeśli uda ci się dotrzeć do siebie samej, Twoja anemia skończy się natychmiast, w momencie odżyjesz

Jest wiele dowodów, że głębokie przeżycia duchowe leczą depresję

Skuteczność psychodelicznych doświadczeń jest podobno olbrzymia. Ayahuasca, szamańska medycyna Amazonii, nawet marihuana i inne psychodeliki są w stanie połączyć zdrową osobę, wychowaną w szacunku do tych metod dotarcia do swojej duszy, czyli otworzyć ją duchowo.

Jednak odradzam Ci korzystania z tych metod

 • Raz, że nie wychowano Cię w duchu takich podróży do siebie, z pominięciem ego.
 • Dwa, że będąc w depresji, popularne psychodeliki mogą wywołać (duże prawdopodobieństwo!) efekt wręcz przeciwny. Gdyż Ty akurat powinnaś wprowadzać się w stan równowagi.

Trenować odwagę i minimalną chociaż radość z czegokolwiek, nawet zmyślonego i trzeba to zrobić naturalnie. Naturalnie, czyli bez psychodelików nawet z naturalnej liany, czy grzyba.

Gdy postawisz sobie za cel przebudzenie, nigdy do tego nie dojdzie, ale gdy ruszysz w drogę, prawdopodobieństwo wzrośnie automatycznie.

Tak działamy, nie na przymusie.

Depresja, częste stany lękowe, to straszne doświadczenie, wyniszczające, ale nic nie dzieje się bez powodu. To znak, że właśnie trzeba ruszyć z tego skrzyżowania. Wszystko czego dotkniesz, zamieni się w złoto.

Podsumowując

 • 4 szklanki wiadomo
 • Jedz pokarm ekologiczny i niskoprzetworzony, lub wcale. Super foodsy, antyoksydanty, dużo.
 • Zadbaj o witaminy i minerały
 • SŁOŃCE. Badaj 25(OH)D i utrzymuj poziom nawet 80-90
 • Zaakceptuj swoją depresję i lęki, poddaj się, a następnie zacznij się harmonizować wszelkimi dostępnymi metodami.
 • Przyroda leczy, chemia najczęściej nie, chociaż są wyjątki
 • Z każdym dniem zaczniesz przyciągać coś na coraz wyższych poziomach suwaka, który sama przesuwasz do góry
 • Każdego dnia będziesz rezonować z czymś coraz lepszym dla Ciebie
 • I może nawet biegajżesz?

Twoje cierpienie ZAWSZE może zamienić się w złoto, ale to zależy tylko od Ciebie

owocek

 • (1) wakingtimes.com/2017/02/04/dietary-changes-now-proven-effectively-treat-major-depression/
 • (2)(3) articles.mercola.com/sites/articles/archive/2017/03/02/depression-anxiety-3-potent-contributors.aspx

(Visited 43 558 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Gosia 3 lutego 2020 o 14:59

  Mi często po bieganiu czy innym wysiłku fizycznym nie poprawia się nastrój tylko pogarsza ;(

  1. avatar Jarmush 3 lutego 2020 o 17:16

   biegasz za wolno w takim razie

   1. avatar Olivka 3 lutego 2020 o 18:06

    A ja mam zawsze świetny nastrój po bieganiu! ?‍♀️

    1. avatar ania 4 lutego 2020 o 14:54

     ja po silce (trening silowy) moge przenosic gory. Uwielbiam wyciskac 😀 moj zwykle „zabiegany” umysl nagle jest skupiony i szczesliwy

   2. avatar Gosia 4 lutego 2020 o 19:16

    Spróbuję szybciej w takim razie 🙂

 2. avatar Wiewiórka 3 lutego 2020 o 19:49

  Kochana Pepsi! Mieszkam w dużym mieście, w nowym błyszczącym i pięknie urządzonym mieszkaniu sprezentowanym mi przez mamę. Do niedawna miałam „prestiżową” pracę w korporacji. Kilka dni temu, szczęśliwie bądź nie, dostałam wypowiedzenie z powodu redukcji etatów. Czułam, że się nie rozwijałam w tej pracy, że tam nie pasowałam i że owocowe wtorki w młodym dynamicznym zespole mnie nie przekonywały. Aczkolwiek poczułam się dotknięta zwolnieniem. Nie byłam i nie jestem szczęśliwa. Przeszkadza mi stres, pośpiech, smród dużego miasta, dojazdy do pracy w zatłoczonych autobusach, hałasujący po nocach sąsiedzi z mieszkań na wynajem, basy, które słychać zza ścian w weekendy, brak natury, spokoju i ciszy… Czuję, że to nie jest moje miejsce. Jestem znerwicowana i nie potrafię się odstresować, odpuścić. Mam chłopaka, który paręnaście miesięcy temu zachorował na nowotwór. Na razie jest ok, ale strach, że ok nie będzie pozostał. On pracuje w innym mieście, nie mieszkamy razem, ponieważ jego to moje miasto i błyszczące mieszkanie męczy jeszcze bardziej niż mnie. On bardzo by chciał byśmy kupili dom gdzieś na wsi. Ale nie ma za co… Mama nie zgadza się na sprzedaż mieszkania, za które „wcale nie jestem wdzięczna” i na każdą wzmiankę o mojej wyprowadzce na wieś dostaje ataku szału. Zdolności kredytowej już nie mam, z resztą sama odradzałaś branie kredytu. Co do pracy to też nie mam pojęcia gdzie jej szukać i jakiej. Jestem dorosłą kobietą, a nie potrafię zdecydować, co zrobić ze swoim życiem, gdzie mieszkać i pracować. Piszę to i aż czuję do siebie niechęć. Staram się być uważna i dopatruję się wskazówek gdzieś na zewnątrz mojej głowy i emocji. Ale chyba jeszcze śpię i ich nie widzę. Boję się zmian, bo wiele z nich wprowadzonych przeze mnie w życie okazało się niewypałem. Lofciam Cię, ściskam i podziwiam.

  1. avatar Pepsi Eliot 21 listopada 2022 o 16:07

   Napisałam taką odpowiedź, mam nadzieję, że ją zdzierżysz <3 <3
   https://www.pepsieliot.com/piekne-mieszkanie-w-wielkim-miescie-a-szczescia-nie-ma/

 3. avatar Asia 4 lutego 2020 o 14:40

  Wyszłam z depresji już dawno temu w sumie, ale kurde flaczek po zakończeniu do pewnego stopnia fajnego związku ugrzęzłam na mieliźnie i z niczym nie mogę ruszyć 😐 Facet się przyplątał, kiedy wibrowałam bardzo wysoko, potem dla niego zarzuciłam swoje rytuały i przepadłam i odkąd się rozstaliśmy nie potrafię wrócić chociażby do tamtego poziomu, nie wspominając o tym, żeby skoczyć jeszcze wyżej. Wiem co źle zrobiłam będąc z nim i w ogóle to był trochę błąd błąd bo co tu dużo mówić, zachwyciłam się ładną buzią, co mi się wcześniej nie zdarzyło 😀 i fajnymi wyjazdami a potem okazało się, że nie znosi nieposłuszeństwa a ja nie daję sobą pomiatać, bo znam swoją wartość, więc się skończyło. Nie ważne. Potem wróciłam do swoich zajęć, medytowania, bycia wdzięczną, a że jestem tylko ja i koty, to mam sporo wolnego czasu, ale i tak nie widzę postępu. Spisuję cele, siadam i wypisuję w zeszycie co swojego widzę w innych ludziach i co to znaczy, nawet się na kursy zapisałam pierwsze wżyciu, rozwojowe i… nic 😐 Dla jasności nie czuję, żeby mi czegoś brakowało poza od czasu do czasu męskim towarzystwem, ale wyraźnie widać, że stoją za tym głównie hormony, bo są to konkretne dni w miesiącu. Widzę, że moja obecność poprawia ludziom humor i jestem optymistką ale… stoję w miejscu i nie potrafię się zdecydować na nic, nic też samo nie przychodzi, nic kompletnie nie przyciągam poza stagnacją. Nie kumam już, tym bardziej, że miałam momenty aha, mistyczne wręcz, w których czułam, że mogę góry przenosić i wtedy odważałam się na więcej, wychodziłam poza strefę komfortu, możliwości i okazje same do mnie przychodziły, podczas jednej medytacji „usłyszałam”, że będę uzdrawiać (cokolwiek miałoby to znaczyć) a teraz długo, długo nic a wręcz na odwrót. Mam to przeczekać i robić swoje…?

 4. avatar szarak 6 marca 2021 o 19:43

  Pepsi a co byś poradziła chłopakowi(36 l) który trenował wiele lat lekkoatletykę za młodu a teraz pracuje przy kompie i rusza się raz na tydzień(bieg, szybki) i ma z tego powodu serce chore, bo w czasach świetnej formy, wiadomo, serce chodziło jak w zegarku a teraz nie ma czasu i głowy na trening. .? Czasami sobie myślę, że sportowcy maja gorzej od ,,normalnych” ludzi bo jak lata świetności mijają to ich organizm zaczyna szwankować bardziej niż gdyby za młodu nie trenowali. Lepiej wszystko z umiarem, a nie na zawody…co myślisz? Love

  1. avatar Pepsi Eliot 6 marca 2021 o 21:19

   Przesada nie jest zdrowa, a sporo sportowców ma nierównomiernie rozwinięte komory serca. Jednak nikomu nie służy siedzenie za biurkiem. Po prostu powinien jazdy dzień zacząć od treningu cardio, na tyle na ile lekarz zezwoli po ekg wysiłkowym/echo serca/badanie dotlenienia, o ile można już zrobić ekg wysiłkowe. Aktywność codziennie i dieta roślinna organiczna, niskoprzetworzona, jak najbardziej surowa, niskotłuszczowa, czyli pełna alkalizacja ciała/limfy. Suplementacja. codziennie 4 szklanki. I za 3 miesiące będzie zdrów. Granaty, magnez, D3 z K2, Omega 3

 5. avatar Marysia do kopyta 18 stycznia 2022 o 14:15

  Pepsi po treningu, szybkim marszu zaczyna mi bić szybko serce, żołądek ściska , ciało nie wytrzymuje i pojawia się lęk

  1. avatar Pepsi Eliot 18 stycznia 2022 o 14:52

   Jak masz poziom żelaza, magnezu, sodu i potasu, oraz 25(OH)D?

   1. avatar Marysia do kopyta 19 stycznia 2022 o 22:04

    żelazo – niskie, ferrytyna niskie, magnez ok, sod i potas ok, 25ohD – 60

    1. avatar Pepsi Eliot 20 stycznia 2022 o 04:13

     jakie TSH, jeśli pisałaś, przypomnij mi

     1. avatar Marysia do kopyta 20 stycznia 2022 o 22:36

      badania tsh 2,48 (0,27-4,2)
      ft3 2,55 (2,00-4,40)
      ft4 0,95 (0,93-1,70) a

     2. avatar Pepsi Eliot 21 stycznia 2022 o 05:15

      idzie w kierunku niedoczynności

     3. avatar Marysia do kopyta 21 stycznia 2022 o 11:09

      To co robić z tymi ćwiczeniami i z tą niedoczynnością czychającą za rogiem

     4. avatar Pepsi Eliot 21 stycznia 2022 o 12:02

      Zalecania suplementacja przy niedoczynności tarczycy BEZ Hashimoto na podstawie opracowania dr Westina Childs (specjalisty od problemów z tarczycą)

      4 szklanki

      Przed śniadaniem:
      Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
      https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

      Jeśli nie brałaś nigdy alg (do 4 szklanki) zacznij 4 Greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

      do 4 szklanki dodatkowo pół płaskiej łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6

      Zamiast 4 Greens i Kelp (jod) –możesz stosować łyżkę stołową Hyperfood This is BIO z zestawu Tarcza2. https://thisisbio.pl/zestawy/4119-tarcza2.html, lub jako pojedynczy suplement.

      WŁOSY
      Do 4 szklanki dodatkowo kuracja łyżeczka Kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html

      Opcjonalnie do 4 szklanki kopiatą łyżeczkę Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html?search_query=maca&results=13
      Jeśli kupiłaś zestaw Tarcza2 dosyp witaminę C w postaci Rosehio This is BIO.

      Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.

      Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

      Selen
      Do śniadania:
      Niedobór selenu upośledza pracę tarczycy!
      Bierz  1 kapsułkę selenu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html , dopóki NIE ZBADASZ poziomu selenu (z włosa jeszcze o niczym nie świadczy), być może trzeba będzie brać 2 kapsułki, czyli 200 mcg
      Wprawdzie w naturze cynk występuje z selenem w pokarmach, jednak w wyizolowanej suplementacji nie łącz selenu z cynkiem, gdyż są antagonistami.
      Selen bierz za to z witaminą C i naturalną witaminą E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2526-natural-vitamin-e-400iu-octan-90kaps-gg–5060040820766.html
      lub też naturalna, Witamina E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

      B complex i reszta
      Też do śniadania:
      Do śniadania 1 tabletka Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B.

      Jod
      Przy selenie konieczne jest branie jodu.
      Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

      Uwaga:
      Jeśli do 4 szklanki wzięłaś już łyżeczkę Kelp, lub łyżkę Hyperfood This is BIO nie musisz brać więcej jodu!

      Magnez

      Magnez jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
      Jeśli nie decydujesz się na 4 szklanki i tak bierz 2 cytryniany magnezu TiB.
      Uwaga!
      Gdyby dieta była uboga w wapń, np. gdy nie jesz nabiału, szczególnie biorąc magnez, rozważ wzięcie jeszcze 1 kapsułkę Cytrynianu wapnia G&G, o czym już napisałam powyżej, https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html
      Nie obawiaj się wapnia w tym przypadku, witamina K2 idealnie rozprowadzi go tam gdzie jest niezbędny.

      Uwaga rozwolenienia!

      Jeśli masz częściej rozwolnienia z powodu jelita drażliwego, do drugiej szklanki bierzesz 2 Cytryniany magnezu TiB (połykasz 2 kapsułki) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html a chlorek magnezu używasz TYLKO jako oliwa magnezowa.

      Uwaga zatwardzenia!

      Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

      D3 z K2

      Po śniadaniu:

      Bierz 2 tabletki do ssania D3 + K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html

      Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw suplementy! Wtedy okaże się czy nie dołożyć D3 TiB solo.

      Omega 3
      Po śniadaniu wraz z D3 z K2
      1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

      Cynk
      Popołudniu, lub pod wieczór

      1 (ewentulanie 2) kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html?search_query=cynk&results=31 , tylko 1 cynk, gdy nie badałaś miedzi
      Cynk dobrze jest wziąć wieczorem przed snem wraz z kąpielą z dodatkiem chlorku magnezu, lub soli Epsom TiB
      Cynk jest też antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

      Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. Jeśli obawiasz się goitrogenes w krzyżowatych, nie jedz jarmużu i brokułów surowych, tylko lekko sparowane.

      Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego wspomniałam o kuracji do śniadania 1 Greens & Fruits TiB 

      Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, zrób wcześniej test na ilość kwasu w żołądku, test jest na blogu, korzystaj z szukałki.

      Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, jak Hashimoto.
      Nie jestem lekarzem, nie mogę radzić, należy więc wszystko skonsultować z pracownikiem służby zdrowia
      <3

 6. avatar Jadwiga 20 listopada 2022 o 23:27

  Mam gruczolaka przytarczyc, wysoki wapn i parathormon, osteoporozę i kamienie w nerce, witamina D 35, zaczęłam zazywac K2, co jeszcze żeby wyjść z tego świństwa?

  1. avatar Pepsi Eliot 21 listopada 2022 o 04:37

   Wszystko co napisałaś ściśle wiąże się ze sobą. Kamienie w nerce to już skutek nadczynności przytarczyc.
   Nadczynności przytarczyc z tego co wiem, nie można wyleczyć naturalnie. Dzieje się tak dlatego, że nadczynność przytarczyc można przypisać zestawowi mutacji genetycznych, które powodują, że nieprawidłowa przytarczyca MYŚLI, ŻE WYŻSZY POZIOM WAPNIA JEST ODPOWIEDNI dla organizmu (prawie jak zmiana na termostacie klimatyzacji).
   Istnieje wiele zmian genetycznych, które muszą zajść w tej samej komórce, aby popełniła ten błąd. Po wystąpieniu tych wielu zmian (mutacji) komórka nie tylko błędnie dąży do wyższego poziomu wapnia, ale zaczyna się duplikować i powiększać (również kontrolowana przez mutacje).
   Niestety nie ma naturalnego mechanizmu ani lekarstwa na odwrócenie mutacji.
   Można temu zapobiec, mając lub zmniejszając prawdopodobieństwo wystąpienia, prowadząc zdrowy tryb życia NAWODNIENIE!!! mega ważne, (ILE pijesz dziewczyno? robisz 4 szklanki? kurkumina w kurkumie (pierwsza szklanka) może również pozytywnie wpływać na pracę przytarczyc, wprawdzie w modelu zwierzęcym są to badania, ale są) i mniejszą ekspozycję na toksyny.
   Innymi słowy, naturalne metody mogą być stosowane w celu ograniczenia ryzyka nadczynności przytarczyc i/lub zmniejszenia nasilenia objawów. Może być również stosowany do spowolnienia wpływu choroby, np. wpływu na kości.
   Jeśli objawy nasilą się, mogą wymagać operacji usunięcia przytarczyc, niezależnie od tego, czy wcześniej stosowano naturalne metody w celu złagodzenia objawów. Rokowania z tego co czytałam bardzo dobre.

   Musisz ćwiczyć!
   Nie możesz mieć niskiego poziomu witaminy D, ale suplementacja powinna być ustalona przez lekarza, bo nadmiar D podniesie Ci wapń we krwi, co wiąże się, że w kościach go brakuje. Dlatego protokoły witaminowe, D3 zawsze z K2, no i magnez, nawodnienie, ZERO FAJEK (mega ważne)
   Mądry lekarz, Twoja rezolutna postawa prozdrowotna i będzie wszystko dobrze.
   Nie jestem lekarzem <3

 7. avatar vaca 21 listopada 2022 o 12:27

  Wiewiórka i Asia pisały tu swoje historie, byłoby pysznie gdybyś Pepsi im od/podpowiedziała coś 😘

  1. avatar Pepsi Eliot 21 listopada 2022 o 14:27

   dzięki za przypomnienie, lofki
   a teraz przypominam sobie, że Wiewiórce to nawet kiedyś odpowiedziałam postem, inna sprawa, czy była z tego zadowolona, zaraz go poszukam 🙂
   O, jest: https://www.pepsieliot.com/piekne-mieszkanie-w-wielkim-miescie-a-szczescia-nie-ma/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecam NAJWYŻSZEJ jakości Witaminę D3+K2 TiB zamkniętą w szklanym słoiczku:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum