Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 927 676
44 online
38 714 VIPy

Poznaj najlepsze, naturalne rozwiązanie na bóle stawów

bóle stawów, pepsi eliot, stawy, osteocare Bóle stawów to nie przelewki. Boleć mogą kolana, ręce, łokcie, ramiona i wszystkie inne ruchome połączenie między składnikami szkieletu. W większości przypadków przyczyną jest choroba zwyrodnieniowa stawów, na którą cierpieć może nawet 9 milionów Polaków (1) oraz reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), które dotyka około 200 000 osób. (2) W standardowym leczeniu stosuje się między innymi leki przeciwbólowe i niesteroidowe leki przeciwzapalne. Poznaj naturalne suplementy, minerały i witaminy, które najlepiej radzą sobie z bólami stawów.

Suplementacja na bóle stawów, wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w jednym Osteocare!

Glukozamina

Glukozamina jest naturalnym składnikiem substancji międzykomórkowej chrząstki, substancją, która zapobiega ocieraniu się kości o siebie, stanom zapalnym i bólowi. Może również pomóc w zapobieganiu rozpadowi chrząstki, który może się zdarzyć w przypadku zapalenia stawów. Glukozamina pomaga odtworzyć chrząstki i więzadła, łagodzi bóle pleców i szyi związanych z zapaleniem kości oraz zmianami zwyrodnieniowymi, przyśpiesza gojenie urazów w stawach i wzmacnia je zapobiegając powstawaniu kolejnych (3). Uśmierza też bóle i łagodzi obrzmienia stawów kolanowych, palcowych i innych, wywołanych reumatoidalnym zapaleniem stawów lub zmianami zwyrodnieniowymi. (4)

Kurkuma

Kurkuma jest jednym z najpopularniejszych naturalnych, przeciwbólowych suplementów leczących ból spowodowany przez stany zapalne stawów. Wynika to z właściwości kurkuminy, aktywnego składnika kurkumy, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Badania potwierdzają, że kurkuma zmniejsza bóle stawów na poziomie porównywalnym do ibuprofenu. (5)

Chondroityna

Badania laboratoryjne wykazały, że siarczan chondroityny może faktycznie hamować szlaki zapalne organizmu. Niektóre badania sugerują również, że ten suplement może spowalniać postęp uszkodzenia stawów. (6)

Aquamin™

Aquamin to multimineralny morskim kompleks, który dostarcza bioaktywnego wapnia, magnezu i 72 innych pierwiastków śladowych. To cudo pochodzi w 100% z roślin morskich, które absorbują pierwiastki śladowe z wody. Wykazano, że Aquamin poprawia mobilność i zmniejsza ból i sztywność związane z zapaleniem kości i stawów. (7)


Magnez

Magnez uwalnia od bólu i pomaga rozluźnić mięśnie, dzięki czemu wspiera zdrowie stawów. Bez tego pierwiastka nie wchłania się prawidłowo witamina D3, niezbędna przecież dla zdrowia stawów. (8)

Cynk

Badania pokazują znacznie niższe poziomy cynku u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RA) w porównaniu do osób bez niego. Najniższe poziomy są związane z cięższą chorobą. Naukowcy twierdzą, że cynk może pomóc złagodzić objawy RA, wspierając układ odpornościowy i chrząstkę. (9)

D3+K2

Niedobór witaminy D związany jest bezpośrednio z RZS. Polskie badanie 97 pacjentów z tą chorobą wykazało, że 76,3% z nich ma niedobór tej witaminy. Badacze połączyli także niedobór tej witaminy z wyższą aktywnością choroby i niższą jakością życia. Oczywiście należy pamiętać o przyjmowaniu witaminy D3 zawsze w pakiecie z K2! (10)

Bor

Twoje ciało używa boru między innymi do budowania mięśni i leczenia stanów zapalnych mięśni i stawów, a przy tym do wzmacniania kości, poprawy wydolności mózgu i synchronizacji pracy półkul mózgowych. (11) Dowiedz się też jak zwykły ekstrakt z dzikiej róży może leczyć paskudne choroby, w tym reumatoidalne zapalenie stawów.

uściski:)

(1) mp.pl/pacjent/reumatologia/aktualnosci/85553,8-9-mln-polakow-cierpi-na-chorobe-zwyrodnieniowa-stawow (2) poruszycswiat.pl/files/poradnik-RZS.pdf (3) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3150191/ (4) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16953394 (5) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5003001/ (6) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4881293/ (7) aquamin.com/science/joint-health-research/ (8) jaoa.org/article.aspx?articleid=2673882 (9) arthritis.org/living-with-arthritis/treatments/natural/vitamins-minerals/guide/zinc.php (10) greenmedinfo.health/article/vitamin-d-deficiency-highly-prevalent-ra-patients-and-associated-higher-diseas (11) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7889887

(Visited 7 344 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar wally 1789 21 listopada 2019 o 11:10

  Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na skutki uboczne leczenia cipronexem, np. zakażeń układu moczowego (i innymi fluorochinolami). Powodują one długotrwałe, wieloletnie, wielomiesięczne bóle stawów, kości, mięśni, zaniki i osłabienia, neuropatie, niewydolność serca. Wszystkim tym zostałem chojnie obdażony przez 15 lat. Poszukajcie w sieci.

 2. avatar pina-pl 21 listopada 2019 o 12:34

  Bardzo fajna formuła, dla biegaczy szczególnie i właśnie tego tutaj brakowało. Że bor to nie wiedziałam, wręcz słyszy się że jest go obecnie wszędzie w nadmiarze. A MSM? Bo rozumiem, że krzem w tym aquamin jest?

  1. avatar Jarmush 21 listopada 2019 o 13:46

   Nie żartuj, że bor jest w nadmiarze, nie ma go w diecie, stąd te kuracje boraksem, może pomyliłaś z bromem? Wymienione i opisane składniki wchodzą w skład, chcesz się upewnić, wejdź przez produkt i zobacz etykietę. <3

 3. avatar Gosia 21 listopada 2019 o 15:35

  Pytanie nie na temat, ale jak wyglada twoja dieta Em?

 4. avatar Kasia 26 listopada 2019 o 11:27

  Witam,chorobę na stawy od 11 lat. Jestem w trakcie leczenia biologicznego. Radykalnie zmieniłam swoją dietę. Stosuję Pani wskazówki od lutego. Moje wyniki badań z krwi są bardzo dobre. Nie wiem czy jest to skutek leku czy diety, ale niestety stan moich kości jest fatalny w porównaniu z badaniami z 2017 r. Co mam robić?

  1. avatar Jarmush 26 listopada 2019 o 11:46

   Hej Kasiu, ta choroba jest autoimmunologiczna?

 5. avatar Kasia 26 listopada 2019 o 12:44

  od 11 lat mam potwierdzony RZS

 6. avatar Mariola GOĆ 20 grudnia 2020 o 16:20

  Pepsi, czy ten preparat można przyjmować jak regularnie korzysta się z protokołu 4 szkl? :):)
  Tam jest już magnez, kurkuma. Do 4 szkl idzie wit C, kolagen, siarka.

 7. avatar Agata 26 marca 2021 o 11:09

  Pepsi kochana, czy Ty wiesz coś na temat Relapsing polychondritis – czyli nawracające zapalenie chrząstki? oficjalne leczenie wygląda tak, że zamienię się w tablicę mendelejewa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum