Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 972 050
32 online
39 002 VIPy

Poznaj najpotężniejszy naturalny lek, jaki do tej pory odkryto na nadciśnienie

Wraz z instrukcją ograniczenia obecności soli w diecie. I chociaż stosowanie leku może pomóc w obniżeniu wysokiego ciśnienia krwi, W ŻADEN SPOSÓB NIE NAPRAWI PODSTAWOWEJ PRZYCZYNY PROBLEMU.

Trzy prawidła dla wysoko ciśnieniowców:

 1. Wapń jest najlepszym naturalnym środkiem kontrolującym wysokie ciśnienie krwi. Jednak bezmyślna suplementacja wapnia może zadziałać wręcz przeciwnie!
 2. PODWYŻSZONE CIŚNIENIE KRWI NIE MOŻE WYSTĄPIĆ, GDY ORGANIZM JEST W STANIE ZASADOWYM!
 3. Nic nie uczyni organizmu silnie alkalicznym tak szybko jak soda oczyszczona!

Wysokie ciśnienie krwi (HBP) lub nadciśnienie tętnicze to niezwykle powszechna dolegliwość, która dotyka w pewnym wieku równym stopniu zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Chociaż w młodszym wieku kobiety mają większe tendencje do niskiego ciśnienia.

W praktyce możemy odwołać się do wyników 20 lat badań, które pomogą wskazać prawdziwą przyczynę nadciśnienia i nie jest to szara sól morska

W pierwszej części badania 5000 osobom z wysokim ciśnieniem odstawiono leki
i wprowadzono dietę o ograniczonej zawartości soli. Każdy z tych pacjentów zmarł! W kolejnej części badania 5000 osobom zamiast leków podawano suplementy wapnia w podwójnej dziennej dawce. Po sześciu tygodniach eksperyment został przerwany, ponieważ 85% tych osób zostało wyleczonych z nadciśnienia!


Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


nadciśnienie tętnicze – przyczyny

Nadciśnienie tętnicze, znane również jako wysokie ciśnienie krwi, może mieć wiele przyczyn, które często dzieli się na dwa główne typy:

pierwotne (samoistne) nadciśnienie tętnicze i wtórne nadciśnienie tętnicze.

Oto niektóre z nich:

Przyczyny pierwotnego nadciśnienia tętniczego:

 1. Genetyka: Historia rodziny z nadciśnieniem może zwiększać ryzyko jego rozwoju.
 2. Wiek: Ryzyko nadciśnienia zwiększa się z wiekiem.
 3. Nadwaga lub otyłość: Większa masa ciała może zwiększać obciążenie serca i naczyń krwionośnych.
 4. Niezdrowa dieta: Wysokie spożycie soli, niskie spożycie potasu, a także dieta bogata w nasycone tłuszcze i cholesterol mogą przyczyniać się do rozwoju nadciśnienia.
 5. Brak aktywności fizycznej: Siedzący tryb życia może prowadzić do nadwagi i słabego stanu układu sercowo-naczyniowego.
 6. Nadmierne spożycie alkoholu: Regularne spożywanie dużych ilości alkoholu może podnieść ciśnienie krwi.
 7. Palenie tytoniu: Palenie i nawet pasywne wdychanie dymu tytoniowego mogą uszkadzać ściany naczyń krwionośnych.
 8. Stres: Chroniczny stres może przyczyniać się do wysokiego ciśnienia krwi.

Przyczyny wtórnego nadciśnienia tętniczego:

 1. Choroby nerek: Problemy z nerkami są jedną z najczęstszych przyczyn wtórnego nadciśnienia.
 2. Zaburzenia hormonalne: Takie jak zespół Cushinga, choroba lub guz nadnerczy, pierwotny hiperaldosteronizm, mogą powodować nadciśnienie.
 3. Wady serca: Wrodzone wady serca mogą prowadzić do nadciśnienia.
 4. Przyjmowanie niektórych leków: Takich jak środki przeciwbólowe, leki przeciwzapalne, niektóre leki na przeziębienie, leki sterydowe, a także leki hormonalne mogą powodować wysokie ciśnienie krwi.
 5. Nadmierne spożycie soli: U osób z pewnymi schorzeniami może to prowadzić do gwałtownych skoków ciśnienia.
 6. Choroby tarczycy: Zarówno nadczynność, jak i niedoczynność tarczycy mogą wpływać na ciśnienie krwi.

Wapń jest najlepszym naturalnym środkiem kontrolującym wysokie ciśnienie krwi!

I mega wyjaśniający wpis, że z WAPNIEM ZAWSZE OSTROŻNIE!:

Ale z wapniem OSTROŻNIE! Bez magnezu (i witaminy K2, gdy bierzesz D3) się nie obejdzie!

Owszem, ALE!!!

Aby wapń działał skutecznie, potrzebujesz proporcjonalną ilość magnezu i odpowiednią ilość witaminy D (oczywiście bezwzględnie w protokole z K2, która zarządza gospodarką wapnia) do lepszego wchłaniania. Suplementy wapnia z dodatkiem witaminy D i K2, oraz MAGNEZU wraz z dostarczeniem odpowiedniej ilości słońca, są najlepszą opcją.

Podstawowa teoria dotyczy zapobiegania spadkowi pH w organizmie do stanu kwaśnego, utrzymując go na alkalicznym poziomie.

nadciśnienie tętnicze – przyczyny

PRZY ROZREGULOWANYCH HORMONACH często dochodzą również problemy z insuliną.
Dlatego nie ma się co dziwić dlaczego dobrze byłoby zastosować:

10 dniowe oczyszczanie hormonalne dietą 

A tak naprawdę chodzi o ALKALIZACJĘ zakwaszonego ciała!

Które może okazać się tym przełomowym krokiem dla Ciebie, gdy doświadczasz nieprzyjemnych objawów w kształcie bezsenności, stałego zmęczenia i osłabienia.

Bywa, że nawet rano po przebudzeniu, słabego nastroju, wypadania włosów, zero chęci na robienie coitus, do tego zamglenie umysłu.
Zależnie jednak od rodzaju problemu i indywidualnych potrzeb oraz cech Twojego organizmu, objawy te mogą się różnić.

Co nie znaczy, że nie jest Ci potrzebny dziesięciodniowy detoks hormonalny, w charakterze pierwszego impulsu do ruszenia z tego skrzyżowania.
Surowa, roślinna dieta (znajdziesz w  tym e-booku tygodniowe wyliczanki na wszystkie 4 pory roku: co, ile kupić, jak zrobić) ma istotny wpływ na regulację hormonów.

Dlaczego? To proste, gdyż jest dietą żywą, dostarczającą ekstremalnych ilości substancji odżywczych i poprawiającą przemianę materii.
Ma to ogromne znaczenie z perspektywy regulacji gospodarki hormonalnej.


Podwyższone ciśnienie krwi NIE może wystąpić, gdy organizm jest w stanie zasadowym!

Inne naturalne cymesy na wysokie ciśnienie krwi:

Ekstrakt z liści oliwnych (OLE)

Owoc oliwek jest integralną częścią klasycznej diety śródziemnomorskiej. Osoby które stosują tę dietę, cieszą się niskim wskaźnikiem nadciśnienia krwi, poziomu cholesterolu i chorób serca. Codzienna konsumpcja tego owocu przyczynia się do takiego zjawiska. Oliwki zawierają substancję zwaną oleuropeiną, i to właśnie ona w dużej mierze odpowiada za korzystny efekt i obniżenie ciśnienia krwi i poziomów triglicerydów w organizmie. Ale najwyższe stężenia oleuropeiny znajdują się w liściach, dlatego ekstrakt z liścia oliwnego działa tak dobrze na nadciśnienie.

Należy pamiętać, że wiele produktów nie zawiera odpowiednich ilości oleuropeiny (najważniejszego składnika) i dlatego należy ich unikać. Oleuropeina jest wysoce niestabilna, dlatego proces ekstrakcji ma kluczowe znaczenie dla zachowania bioaktywności tej substancji.

Soda oczyszczona

Ten środek leczniczy jest tak prostym i tanim rozwiązaniem, że wydaje się to aż śmieszne. Soda oczyszczona jest jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów naturalnej redukcji i kontrolowania nadciśnienia. Powód tego jest prosty… soda oczyszczona jest oczywistym wzmacniaczem pH!

No i jakby ktoś jeszcze pamiętał o koronawirusie: Każdy koronawirus jest wyjątkowo zależny od działania pH! Rozwiązanie jest bardzo proste…

Nic nie podniesie poziomu pH twojego organizmu (i uczyni go silnie alkalicznym) tak szybko jak soda oczyszczona

3 sposoby na sodę:

Uważka!

Podczas kuracji sodą (raczej nie dłużej niż 2 tygodnie) badaj pH moczu rano na czczo paskami wskaźnikowymi, aby mocz nie był zbyt zasadowy!

1.

Szklanka „zero”, czyli przed 4 szklankami, z płaską łyżeczką sody oczyszczonej   przez 2 tygodnie. O ile Twój lekarz nie ma nic przeciwko temu. Sodę najpierw zgaś gorącą wodą, a potem dolej zimnej czystej wody, aby otrzymać przyjemną temperaturę do picia. Wskazane badanie pH moczu za pomocą pasków wskaźnikowych. Rano 6.5 do 7, o 12 w południe 7.5-8.5

Zgodnie z tym dawkowaniem, soda oczyszczona jest przyjmowana w cyklu 2-tygodniowym, (bierzesz przez 2 tygodnie, a następnie odstawiasz na 2 tygodnie, i z powrotem stosujesz przez 2 tygodnie itd.), podczas gdy ocet jabłkowy przyjmujesz bez przerwy. Najlepiej przy Twoich codziennych 4 szklankach.

2.

Dodaj pół płaskiej łyżeczki sody do „3 szklanki” z octem jabłkowym. Nie martw się, że to nie wrzątek, ocet zgasi sodę.

3.

Po prostu wymieszaj 1/8 łyżeczki sody oczyszczonej razem z 1-2 łyżkami (o ile możesz) octu jabłkowego w szklance przefiltrowanej wody i wypij tę miksturę dwa razy dziennie na pusty żołądek dla natychmiastowej ulgi.

Ponieważ soda oczyszczona zwiększa poziom pH organizmu dość konkretnie, powinnaś przyjmować ją tylko przez dwa tygodnie (maksymalnie 3 tygodnie) albo możesz skończyć z alkalozą (zasadowica, czyli zbyt wysokie pH).

Przyjmując sodę oczyszczoną w ten sposób i łącząc ją z octem jabłkowym, obniżysz ciśnienie krwi szybko bez odczuwania niepożądanych efektów. Pamiętaj żeby równocześnie regularnie kontrolować pH moczu i utrzymywać go na optymalnym poziomie 7,25 lub wyższym, jednak zatrzymać się na 8. Niektórzy naturopaci zezwalają na 8,5, a nawet 9.

W miarę możliwości sprawdzaj ciśnienie przed i po, w celu pomiaru różnicy. Nie ma negatywów konsekwencji związanych z przyjmowaniem sody oczyszczonej w celu obniżenia ciśnienia krwi, przestrzegając powyższe dawkowanie i łączyąc go z octem jabłkowym i dużą ilością wody. Każdy może bezpiecznie korzystać z tego sposobu, więc śmiało zacznij już teraz!

Potas

Potas jest niezbędnym naturalnym lekiem na nadciśnienie. Określany jako „detergent do tętnic”, wypłukuje i oczyszcza ściany tętnicy, a także wyciąga nadmiar sodu z organizmu.

Dobrym źródłem potasu dla niektórych ludzi jest organiczny ocet jabłkowy (opcjonalnie „trzecia szklanka”)

Jedz pomidory i banany!

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)

Codzienne 4 szklanki (na bazie wody z cytryną), wesprą Twoje dotlenianie, oczyszczanie, oraz odżywianie!


nadciśnienie tętnicze – przyczyny

Magnez („druga szklanka”)

Ten minerał jest nie tylko potrzebny do absorpcji wapnia. Najczęstsza przyczyna chorób serca lub zawału jaka przychodzi Ci do głowy to zapewne sądzisz, że zablokowane tętnice.

W rzeczywistości jedną z największych przyczyn jest coś, co nazywa się nagłą śmiercią sercową (lub po prostu „nagłą śmiercią”).

Ta franca zabija od 300 000 do 400 000 ludzi rocznie w samych Stanach Zjednoczonych.

Magnez TiB

Dyplomowany specjalista odnowy psychosomatycznej mgr Grzegorz Lewko poleca
wysokiej jakości suplement Cytrynian magnezu TiB w ciemnym szkle


Przyczyna? Zwyczajny niedobór magnezu!

Wyniki badania ryzyka miażdżycy pokazują, że osoby z najwyższym poziomem magnezu we krwi mają o 40% zmniejszone ryzyko zgonu spowodowanego atakiem serca w porównaniu z osobami o niższych poziomach. Inne badanie wykazało, że magnez zapobiega gromadzeniu się komórek piankowatych na ścianach tętnic i może faktycznie zmniejszyć grubość ściany tętnic o 42%.

Jest to absolutnie niezbędne do utrzymania prawidłowego ciśnienia i zapobiegania nadciśnieniu. Ponieważ uprawy ziemne i gleby zawierają teraz bardzo mało magnezu, suplementacja jest niezbędna. Na szczęście jest to dość łatwe. Najlepszym sposobem na uzyskanie dziennej dawki magnezu jest stosowanie magnezu na 3 sposoby, w tym przezskórnego oliwi magnezowej w sprayu.

Magnez przez skórę jest w 100% wchłanialny i trafia wprost do krwiobiegu! Dlatego łączenie dawkowania magnezu w formie doustnej (2 szklanka z 4 szklanek), oliwy magnezowej, oraz kąpieli z dodatkiem chlorku magnezu, czy siarczanu magnezu (pół szklanki na wannę, można dodać jeszcze drugie pół szklanki z solą nieoczyszczoną) da z pewnością najlepsze rezultaty zdrowotne.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)


Łatwy przepis na stworzenie i aplikację magnezu w sprayu domowej roboty:

Dodaj 2 szklanki przegotowanej wody i 2 szklanki chlorku magnezu do szklanej miski lub garnka. Dokładnie wymieszaj. Pozostaw do ostygnięcia, a następnie wymieszaj ponownie przed wlaniem zawartości do spray’owej butelki ze szkła lub tworzywa sztucznego (najlepiej szklana).

Przed użyciem dobrze wstrząśnij, a następnie zaaplikuj 10-15 dawek na skórę w różnych częściach ciała (głównie ramiona, nogi i tors), a następnie delikatnie przetrzyj. Możesz poczuć mrowienie przy pierwszym nakładaniu oleju. Jest to całkowicie naturalne
i oznacza, że skutecznie działa. Pozostaw olej na co najmniej godzinę przed najbliższą kąpielą, a po niej nasmaruj naturalnym kremem nawilżającym, lub olejem kokosowym. Rób tak 1 raz dziennie

w didaskliach

Niektórym nie podoba się odczucie po oleju magnezowym na skórze i dlatego przestają używać sprayu.

Bardzo ważnym jest, aby codziennie otrzymywać wystarczającą ilość magnezu. Stosuj magnez doustnie tak w 4 szklankach, oraz dodawaj chlorek magnezu, lub sól epsom do kąpieli. Mówi się, że gdy lekko swędzi Cię ciało po kąpieli w soli epsom, to prawdopodobnie masz yyy… pasożyty, ale nie jest to sprawdzona informacja.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 zmniejsza zgrubienie mięśnia sercowego i zwężenie naczyń krwionośnych.

W 12 tygodniowym badaniu 83 osób stwierdzono, że 60 mg CoQ10 przyjmowanych dwa razy na dobę powodowało średnie zmniejszenie skurczowego ciśnienia krwi o 17,8 mm Hg. W innym badaniu przeprowadzonym przez University of Western Australia, odkryto, że Koenzym Q10 spowodował obniżenie skurczowego ciśnienia krwi o 6,1 mm Hg.

Te wyniki z pewnością potwierdzają, że CoQ10 jest godny leczenia nadciśnienia. W kwestii dawek należy postępować zgodnie z powyższym badaniem (60 mg dwa razy na dobę).

Generalnie dowiesz się w tym wpisie sporo o koenzymie Q10, ile się go brało przy różnych schorzeniach.

Źródło:

 • life-saving-naturalcures-and-naturalremedies.com/high-blood-pressure-natural-remedy.html

(Visited 71 558 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Klaudia 19 kwietnia 2018 o 08:46

  Jakiej firmy ekstrakt z liści oliwnych wybrać?

  1. avatar japoneczka01 16 lipca 2018 o 07:17

   Firma raczej bez znaczenia, ważne aby w jednej kapsułce było min. 750 mg ekstraktu liści i w składzie nie było szkodliwych dodatków, np. dwutlenku tytanu, czerwieni koszenilowej, itp.

 2. avatar Afrodyta 19 kwietnia 2018 o 09:31

  Nie na temat z gory sorrki:

  Jak wykorzystac sytuacje, by wyzej wibrowac itd. Kiedy Sa emocje, dualizm…Bo mam dwoch Partnerow a jeden Ma tez Partnerke. Skad wiedziec kogo sie bardziej kocha. Mysle, ze sytuacja wyniknela Po czesc z mojego poplatania i niskich wibracji, wiec jesli wyzej zawibruje samo sie wyjasni i nikt nie bedzie pokrzywdzony.pok dobrze mysle. Od teraz wibruje kocham Cie Pepsi i dziekuje za bloga.

  1. avatar Hej 19 kwietnia 2018 o 15:18

   Zrób sobie przerwę od kochanka,pół roku i będziesz znała odpowiedz kogo chcesz?

   1. avatar afrodyta 19 kwietnia 2018 o 17:43

    Hej Ale od jednego czy stac sie samotnym…Mysle o tym. Caluuje:)

 3. avatar mery 19 kwietnia 2018 o 13:23

  ten art. jest dla mnie (mam nadzieję,że dla wielu Twoich sympatyków także) – dzięki wielkie , mam pytanie jak długo trzeba czekać na efekty stosując się do opisanych zaleceń? pozdrawiam serdecznie

 4. avatar Kasia 19 kwietnia 2018 o 18:19

  Pepsi kochana! Zamieszkałaś w naszym domu na dobre, moje 6-letnie dziecko mówi już Twoim językiem, mówi że „jest spoczko”. Kupiłam „Leczenie dobrą dietą”. Leży ta biblia na kuchennym stole, cieszy oko, duszę, a w następstwie nasze żołądki. Dziękujemy że nas naprawiasz… ?

  1. avatar Jarmush 19 kwietnia 2018 o 20:26

   <3

 5. avatar bega 19 kwietnia 2018 o 20:00

  na czczo tzn ile przed jedzeniem? czy jak wypije sode z octem i wodą to nie zmniejszę kwasowości żoładka przed jedzeniem?

 6. avatar Gabi Orchita 19 kwietnia 2018 o 21:36

  Pepsi co było nieodpowiedniego w poprzednim wpisie dotyczącym odpadu nałogów z serii Peps Osho, ze postanowiłas go usunąć ?
  Pozdrooo xx

  1. avatar Jarmush 20 kwietnia 2018 o 05:31

   nie wiem, przywróciłam, myślałam że może za dużo tam jest o mnie, że to nudne

   1. avatar Gabi Orchita 20 kwietnia 2018 o 13:11

    Absolutnie nigdy nie nudnie i nie za dużo. Cmok

   2. avatar perer 9 stycznia 2021 o 09:50

    dualność umysłu.. ego
    świadomość w ciszy wie, a słowa jej nie cechują… ani myślokształty…

 7. avatar Barbara 20 kwietnia 2018 o 06:58

  Pepsi Droga i GrzegorzuAdamie, bardzo proszę o pomoc…mój tata, lat 85, bez demencji, energiczny, do grudnia 2017 dawał radę, mimo, że choroby zdiagnozowane, na które pracował całe życie, dawały mu się we znaki:
  nadciśnienie tętnicze, migotanie przedsionków, miażdżyca, przewlekła niewydolność serca, baypassy wiele lat temu – lata 90 XX wieku, guzki krwawnicze II stopnia, choroba uchyłkowa esicy, rozrost gruczołu krokowego i krwawienie z przewodu pokarmowego (w szpitalu luty 2018, wykonano wszystkie badania i zamknięto nieszczelność esicy, unormowano trochę wewnętrzne hemoroidy, pozbyto się polipów, podano dwie jednostki krwi – hemoglobina na granicy życia 6,4 g/dl). Uff to chyba już wszystko co pamiętam…Po wyjściu ze szpitala praktycznie żadnych zaleceń i masa tabletek. Wczoraj zrobił badania i nie jest najlepiej hemoglobina 12,3. erytrocyty 4,2, hematokryt 39, płytki krwi 127, ob-21, eozynofile 2,86, mocz raczej ok, potas, sód i żelazo w normie. Bardzo osłabiony, opadły mu siły witalne. Co mogę kupić w sklepiku i w jakich proporcjach mogę tacie zaaplikować. Próbuję ustawić mu trochę dietę, ale kiepsko mi to wychodzi. Mówiłam, żeby odstawił nabiał, gluten , więcej marchwi, soków, pije dużo wody i robi pomiar ilościowy wydalania moczu. Niestety musi się odwadniać, ma często objawy braku powietrza, pomaga sobie tlenem (w aerozolu 99,9%) i od wyjścia ze szpitala bardzo mocno napuchnięte kostki i podudzia. Nerki bez zmian, podobno zdrowe. Bardzo, proszę, jeśli moglibyście ukierunkować mnie, co mogę zrobić dla ojca, żeby jeszcze trochę przedłużyć mu życie.Gorąco pozdrawiam i ściskam Was.

 8. avatar Barbara 20 kwietnia 2018 o 10:26

  PEPSI, CZY UDAŁOBY CI SIĘ ODPOWIEDZIEĆ KRÓCIUTKO NA MOJE PYTANIE? DZIĘKUJĘ BARDZO

  1. avatar Cola 20 kwietnia 2018 o 18:55

   Odkwaszanie organizmu. Zakwaszanie zoladka. OJ.Zrob Pomiar Ph moczu rano i w poludnie. Suplementacja ogolna, skoro czytasz Pepsi to chyba wiesz o co chodzi.

 9. avatar Barbara 20 kwietnia 2018 o 22:27

  Wielkie dzięki , jest trochę pracy do wykonania ale mam nadzieję, że podołam. Pozdrawiam gorąco

  1. avatar Cola 21 kwietnia 2018 o 15:31

   Wystawiaj tate na slonce do rosolu, niech lapie wir d itd.

   1. avatar Barbara 21 kwietnia 2018 o 16:22

    Tak zrobię, już dzisiaj wypisałam wszystkie zalecenia i powiedzialam, ze to jak codzienne umycie zębów?, dziękuję jeszcze raz ?

 10. avatar KasiaPe 21 kwietnia 2018 o 06:03

  Pepsi, ale przecież jak zmieszane sodę z oct m to się zneutralizuje

  1. avatar Jarmush 21 kwietnia 2018 o 09:11

   Zależy co jest silniejsze, a w tej sytuacji ocet dodaje się tylko dla potasu.

 11. avatar Zachwycona 25 kwietnia 2018 o 18:09

  Z nieba spadły mi te porady o likwidacji nadciśnienia. Wypróbuję, bo mam dość gipsowych tabletek. Czytam Cię Pepsi i stosuję już ponad 3 lata. Byłam nawet przez miesiąc witarianką, próbowałam. Postaram się wrócić. W mojej kuchni stoi magnez i wit. C obok cukru dla gości. Przestały się mnie imać przeziębienia, nie smarkam dalej niż widzę w sezonie pylenia. Wyregulowałam sobie tarczycę (niedoczynność). Codziennie płyn Lugola, selen, olej kokosowy, chlorella i spirulina. Poziom witaminyD3 w górnej granicy normy. Swoją rodzinkę też wspomagam dobrodziejstwami od Pepsi. Mama lat 85 już ma zasiane i posadzone grządki w ogródku warzywnym. Bywa u doktora raz na rok i jest wielce oburzona, że zapisał jej jakieś trucizny mające ze 30 rodzajów działań ubocznych. Oprócz dobrodziejstw od Pepsi nic nie bierze. Kiedyś odwiedzała lekarza raz w miesiącu i wracała z reklamówką leków. I ciągle chorowała. Dostawała leki na serce, ciśnienie, IPP, nie miała apetytu, były ciągłe mdłości, bóle brzucha, w zimie dokuczał kręgosłup, biodro, bark. Teraz nie uskarża się na nic. No może poza bólem kolan przed zmianą pogody. Nobla dla Pepsi!!! Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 25 kwietnia 2018 o 18:32

   <3 <3 ściskam Was

 12. avatar Malgosia 25 kwietnia 2018 o 19:35

  Chciałam prosić o jakąś wskazówkę. Znajoma jest rok po radioterapii. Odstawiła tzw leki przy nowotworem a w sumie po nowotworze. ” wchodzi” w naturalne terapię. Zrobiła sobie kąpiel z pół szklanki sody i 2 szklanek soli klodawskiej i chlorku magnezu. Skórę ma wysokość. Brak poparzen. 15 minut siedziała w gorącej wodzie ( wiem, że powinno się 30 min a nawet dłużej….ma żyłki na dolnych kończynach. Nadcisnieniowcem nie jest.

  Co może być powodem opuchlizny nóg po kąpieli?

 13. avatar Malgosia 25 kwietnia 2018 o 19:36

  Skórę ma zdrowa* – korekta:)

 14. avatar Beata 26 kwietnia 2018 o 13:15

  Pepsi wczoraj dowiedzialam sie, ze moja tesciowa ma bardzo chora tarczyce, spuchnieta szyja, w nocy sie dusi, powiedzieli ze jest do wyciecia. ale na to ma czekac do następnego roku. powiedzialam zeby brala selen, jod tak na szybko d3 zk2 , magnez, od Ciebie wszystkie suple Greens and Fruits, moze jakies multi witaminy oprocz, c ale co jeszcze omega 3? co robic? bardzo sie meczy z tym. chca zrobic biopsje najpierw

  1. avatar Jarmush 27 kwietnia 2018 o 18:35

   Taką kurację powinna sobie robić na już.

   Zero cukru z cukiernicy

   Zero kazeiny

   Zero glutenu

   Codziennie sporo chodzić, jak ma siłę.

   Dużo surowych owoców i warzyw ( jedz krzyżowe, nie bój się)

   Długo śpij

   Całkowicie odstawić kofeinę

   Brać 50mg cynku dziennie

   2 tabletki, lub 1 gdy nie badała poziomu miedzi i cynku. ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/32-zinc-100tabl-scitec–728633108961.html?search_query=cynk&results=32

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Bierz 400* mcg selenu dziennie, 

   *ja zwykle zalecam 200 mcg czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20 natomiast specjalista od niedoczynności tarczycy dr. Childs zaleca 400, decyzja należy do Ciebie, ja nie jestem lekarzem
   Selenu nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z 1 witaminą E G&G i 1 C TiB około 17.

   Bierz witaminę C

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB 
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Bierz D3 w protokole z K2
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 80, a nawet wyżej, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
   Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB
   https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

   Oczyść wątrobę
   https://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/
   tam są namiary na bardzo dobrą, codzienną terapię 4 szklanek

   Bierz magnez
   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   magnez w godzinach porannych, właśnie możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ 

   Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html, zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B. 

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy  i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek – tu prosty test na ilość kwasu w żołądku
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

 15. avatar Ania 26 kwietnia 2018 o 14:30

  Niskie ciśnienie,wysokie tętno,, czym wyregulowac?

  1. avatar Jarmush 26 kwietnia 2018 o 19:38

   bieganiem, to pewnie nerwica lękowa?

 16. avatar tch 26 kwietnia 2018 o 18:02

  Pepsi tutaj https://www.pepsieliot.com/10-naturalnych-sposobow-obnizanie-cisnienia-krwi-czyli-mega-pomocny-wpis/ pisałaś że Q10 250 mg na dobę a tutaj podajesz 120 mg. Jak myślisz ile będzie skutecznie?

 17. avatar Slawa 14 maja 2018 o 11:53

  Czy ta soda pierw powinna byc zgaszona a potem dodany oj czy razem wymieszac?

  1. avatar Jarmush 14 maja 2018 o 13:51

   Nieumywaki n, ma 94 lata, jest doświadczony, i twierdzi,że nie powinno się nigdy pić sody niegaszonej, czyli w praktyce wyględa to tak, że zalewasz wrzątkiem (troszkę przestudzonym) odpowiednią ilość sody, a potem możesz odrazu dodać tyle zimnje wody, aby było Ci przyjemnie to wypić. https://youtu.be/HcW4esF-2Rk

 18. avatar Ewcik 4 października 2018 o 13:38

  Pepsi, asa właśnie zbadałam ciśnienie. Mam 153/82. Dochtore na bank przepisze leki, zwłaszcza że cholesterol 220. Co robić? Masz coś naturalnego dla mnie?

  1. avatar Jarmush 4 października 2018 o 16:03

   Ile masz lat?

 19. avatar Ewcik 4 października 2018 o 17:21

  45?

  1. avatar Jarmush 4 października 2018 o 17:26

   a co to za mina na ten szczenięcy wiek? W Stanach podwyższono górny pułap ciśnienia skurczowego z 140 do 150 dla osób powyżej 60 lat, przy czym rozkurczowe nadal ma być poniżej 90. Ty się nie załapujesz, ale jest sporo naturalnych metod na obniżenie ciśnienia, wpisz w szukałkę na blogu.

 20. avatar Ewcik 4 października 2018 o 18:26

  Pomożesz w doborze suplementów z Twego sklepu? Wolę pomoc profesjonalistki ☺.

  1. avatar Jarmush 4 października 2018 o 19:21

   oczywiście, że tak, napiszę Ci wszystko jutro.

 21. avatar Ewcik 4 października 2018 o 19:52

  Dziękuję, czekam z niecierpliwością więc ?.

 22. avatar Ewcik 5 października 2018 o 20:32

  Droga Pepsi, przypominam się z suplementacją. Buziaki ??.

  1. avatar Jarmush 6 października 2018 o 10:20

   będzie dzisiaj wieczorkiem <3

  2. avatar Jarmush 7 października 2018 o 12:01

   Masz może jakieś wyniki z tych badań? https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Zaczynasz dzień od kuracji 4 szklanek, tyle, że do 1 szklanki zamiast pieprzu czarnego dodajesz 1/2 łyżeczki płaskiej pieprzu cayenne.

   Robisz sobie oliwę magnezową z chlorku magnezu jak w powyższym wpisie i smaruje nogo i ręce, a oprócz tego stosujesz pół szklanki chlorku magnezu do kąpieli

   Do 4 szklanki dodawaj jakieś zielonki This is BIO i antyoksydanty, oraz łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO.

   Na już bierz 1 Greens & Fruits TiB do śniadania wraz z 1 wapniem, tym z wpisu. Po sniadaniu
   bierz 2 D3+K2 TiB wraz z 1 Omega 3 TiB, badanie 25(OH)D obowiązkowe , na 5 dni przed badaniem odstaw D3 i G&F TiB.

   <3

 23. avatar Ewcik 8 października 2018 o 09:00

  Dziękuję 🙂 Jeśli chodzi o wyniki badań to krew w normie, mocz z rana 6, test na kwasowość oblany. Jutro idę badać 25 OH i może homocysteinę? Mam też zrobić test na boreliozę tylko nie wiem, czy są one wiarygodne. Może lepiej IgG?

  1. avatar Ewcik 18 października 2018 o 15:04

   Pepsi, odebrałam wynik 25 OH i jest 28,9 ng/mlCzy wystarczą tylko 2 d3+K2 Tib? Po jakim czasie powtórzyć badanie? Buziak ?.

   1. avatar Jarmush 18 października 2018 o 16:49

    bierz jeszcze 3 D3 TiB i badanie 25(OH)D minimum za 2 miesiące, na tydzień przed odstaw te suple. kissss

 24. avatar muszkavip 9 października 2018 o 18:58

  nadciśnienie 180/100. jakie proporcje magnezu, wapnia i potasu zastosować?

 25. avatar Stasio 30 października 2018 o 09:31

  Witam,mam pytanie i prośbę o poradę,mam 60 lat,od kilku lat z przerwami kilkomiesięcznymi łykam tabletki na nadciśnienie,jest to ciśnienie raczej na punkcie nerwowym,bardzo długo 15 lat zażywałem tabletki na depresje itp,rok temu coś mnie ockneło,i zacząłem kombinować,odstawiłem te wszystkie syfy,schudłem przez to 12 kg w ciągu roku,i jest dobrze,pozostał jeden problem,to ciśnienie,mimo iż biorę tabletkę to mam 140/90,ale powiedziałem stop! chemii,działania uboczne są za duże!chyba nie ma leków bez działań ubocznych,zacząłem od badania dzisiaj Potasu Magnesu i Wapnia,zacząłem zażywać Q10 2x100mg,Karczoch 2x500mg,i magnez 100mgx1,nie wiem czy sobie sam poradzę,odstawiłem na razie połowę tabletki leku na ciśnienie,ponieważ znalazłem Wasze fajne forum,proszę o poradę,jakie zrobić jeszcze badania?i co ewentualnie włączyć do diety? czy np sulpiryna jest bezpieczna? dziękuję i pozdrawiam,Staszek z Krakowa

  1. avatar Jarmush 30 października 2018 o 10:34

   Spirulina This is BIO jest jak najbardziej bezpieczna, tylko jak nie brałeś wcześniej alg, to zacznij od połówy tabletki i powoli zwiększ dawkowanie do 5 gramów dziennie.
   Ważne badania, zrób je: B12, kwas foliowy, homocysteina (mega ważne), 25(OH)D (mega ważne), żelazo i ferrytyna, kwas moczowy, kreatynina, analiza moczu, pH moczu, kolor moczu, lipidy, cukier i insulina na czczo, sód i potas.
   Koniecznie chlorek magnezu TiB, lub jabłczan

   Zrób też domowy test na zakwaszenie żołądka: https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   I to poczytaj:
   https://www.pepsieliot.com/obnizysz-cisnienie-pomijajac-farmacje-tez-bez-argininy/
   https://www.pepsieliot.com/6-naturalnych-szam-ktore-obniza-cisnienie-furiata/

  2. avatar Ag E 1 listopada 2018 o 20:32

   Stasio, pisało się tu na blogu, że prawidłowe ciśnienie to 100 + swoje lata. 😉 Czyli dla czterdziestolatka 140/ 90. Mnie tam twoje ciśnienie sie podoba. Magnezu suplementujemy duzo. 100 mg na dzien to mało. Ale o tym, czy twoje jelita przyjmą więcej, możesz sie sam przekonac. Ja bym brala 3x dziennie po 200 mg ( w trakcie posiłku ). Wazne jest pryskanie ciała oliwą magnezową (to naprawdę działa i się wchłania) i kąpiele z magnezem, bo doustnie zbyt dużo może się nie przyjąć.

 26. avatar Stasio 30 października 2018 o 10:45

  Dzieki wielkie! B12 i kwas foliowy zrobię /ale brałem przez jakiś czas B50/homocysteina rok temu miałem=8,25/OH/D miałem 30/brałem rok temu przez pol roku po 5mln D3/żelazo mam w normie,kreatynina tez,cukier tez,cholesterol na granicy 200,a dobry za niski,potas nm dolnej granicy,test papierkiem robiłem,totalna lipa,nawet po piciu wody z octem jabłkowym,i braniu Beatyniny/jakos tak/nic nie dało,mam taki organizm,dziękuje jeszcze raz,porobię te badania!!

  1. avatar Jarmush 30 października 2018 o 11:02

   30 25(OH)D to nie norma

 27. avatar Stasio 30 października 2018 o 11:01

  znalazłem wyniki sprzed pół roku/nowe beda jutro/ potas 3,7 mmol/l, wapń 2,68 mmol/l,i magnez 0,82 mmol/l,od tej pory brałem regularnie chelat magnezu 100mg,i tyle

  1. avatar Jarmush 30 października 2018 o 11:05

   magnez w surowicy krwi nic nie powie, albo bardzo niewiele, ciało wyciągnie z komórek magnez, żeby tylko we krwi była norma, bo to kwestia życia i śmierci. Prawie wszyscy mamy braki magnezu i wciąż go wypłukujemy

 28. avatar Stasio 30 października 2018 o 15:04

  ile magnesu powinno się suplement-ować dziennie? 100mg to za mało?

  1. avatar Jarmush 30 października 2018 o 16:14

   magnez na 3 sposoby, pół szklanki chlorku do kąpieli, smarowanie oliwą magnezową (chlorek magnezu TiB i woda) łydek, nadgarstkó∑ , kostek i druga szklanka z kuracji 4 szklanek doustnie,

 29. avatar Stasio 31 października 2018 o 12:41

  Witam,mam nowe wyniki: Potas N45=4,22 mmol/l,Wapń całk.077= 2,33 mmol/l ,Magnez M87=0.85 mmol/l,wydaje mi się ze jest ok wystarczy pobrać trochę magnezu,200,300 mg? i kąpiele

  1. avatar Jarmush 31 października 2018 o 15:02

   Jakbyś był zainteresowany podniesieniem libido to maca This is BIO oraz Tribullus terstis this is bio, no wiadomo, że witamina C

 30. avatar Stasio 31 października 2018 o 12:42

  reszta badań za 2 tygodnie,minie prawie jak brałem B50,a to zapewne ma wpływ na badanie B12

 31. avatar Paulina 31 października 2018 o 23:30

  Witam
  Mam lekkie skaczące nadciśnienie, zaczynam od jutra stosować podane tu rady ale proszę o radę jak przygotować sodę oczyszcz z octem ? Ktoś napisał ze zalać wrzątkiem potem zimna ??? Czy tak ?
  Ktoś inny ze nie można mieszać z octem jabłkowym bo jedno zabije działanie drugiego ??
  PepsiEliot bardzo proszę o dokładne rade jak to przygotwać i jak to z piciem 2 x dziennie na pusty żołądek ? Rano to Ok, ale pod wieczór ile godz po ostatnim posiłku?
  Dziękuje za odp
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 1 listopada 2018 o 09:42

   w jakim celu chcesz to pić?

 32. avatar Paulina 1 listopada 2018 o 11:23

  Wyrównać skaczące ciśnienie, tak jak napisałaś w tym artykule, pomaga wyrównać ciśnienie.
  Czy zle zrozumiałam ?

 33. avatar Stasio 1 listopada 2018 o 17:36

  Witam,mam takie pytanie:przy nadczynności tarczycy,można brać witaminę D3? wynik 30,jaka dawkę?

 34. avatar Paulina 1 listopada 2018 o 21:14

  Gdzieś wyczytałam ze picie sody oczyszczonej nie jest wskazane dla osób chorujących na nadciśnienie tętnicze, już sama nie wiem co robić.
  Bardzo proszę o radę PepsiEliot
  Dziękuje

 35. avatar Stasio 3 listopada 2018 o 17:07

  Witam,mam pytanie odnośnie zakupu suplementów w państwa sklepie,czy można odebrać osobiście,bez opłaty za przesyłkę?

  1. avatar Jarmush 3 listopada 2018 o 19:57

   oczywiście, jesteś z Krakowa?

 36. avatar Stasio 4 listopada 2018 o 11:12

  tak jestem z Krakowa

 37. avatar Stasio 4 listopada 2018 o 11:18

  pod jaki adres email mogę pisać w sprawie porady i dobrania suplementów?

  1. avatar Jarmush 4 listopada 2018 o 14:45
 38. avatar Stasio 4 listopada 2018 o 20:11

  napisałem na formularzu strony sklepu

 39. avatar Stasio 4 listopada 2018 o 20:12

  czy doszło?

 40. avatar Stasio 5 listopada 2018 o 09:18

  ok wysłałem maila na ten adres

 41. avatar Stasio 5 listopada 2018 o 14:33

  chce kupić BASE CITRULLINE MALATE – 250g [Fitmax]

  ,jak to zamówić ,aby odebrać w Krakowie bez opłaty?

  1. avatar Jarmush 5 listopada 2018 o 18:33

   zadzwoń do sklepu w godzinach 8-17, wszystko Ci powiedzą, gdzie odbiór umówisz etc

 42. avatar Stasio 5 listopada 2018 o 15:01

  złożyłem zamówienie,przy zapłacie źle wpisałem hasło do banku,i mi zablokowali konto,dopiero jutro odblokuje musze jechac do banku,masakra,mam pytanie czy mogę zapłacić przy odbiorze w N.hucie?

  1. avatar Jarmush 5 listopada 2018 o 18:28

   oczywiście, że tak, nie denerwuj się, spotkasz miłe, uśmiechnięte dziewczyny, lub chłopaków.

 43. avatar Stasio 5 listopada 2018 o 17:34

  odebrałem wyniki: D3=31ng/ml witamina B12=567pg//ml co robić?

  1. avatar Jarmush 5 listopada 2018 o 18:22

   dostałam Twojego mejla, w tym tygodniu Ci odpowiem. Na już bierz 2 D3+K2 TiB wraz z 4 tabletkami D3 TiB, po śniadaniu, do śniadania 1 Greens & Fruits TiB. Jeśli nie robisz 4 szklanek i nie bierzesz magnezu, przy D3 dodatkowo dobierz łyżeczkę chlorku magnezu TiB do szklanki wody z cytryną. Jak masz skłonności do rozwolnień, to chlorek użyj jako oliwę magnezową i smaruj łydki, kostki i nadgarstki, a z kolei doustnie bierz np łyżeczkę jabłczany TiB ze szklanką wody, lub 2-3 kapsułek cytrynianu magnezu G&G. Następne badanie 25(OH)D za 2 miesiące, nie wcześniej, ale na 5 dni przed badaniem odstaw D3 i G&F.

 44. avatar Stasio 6 listopada 2018 o 07:58

  Witam,dziękuje za poradę,myślę narazie kupić u Was,Greens&Fruits,i BASE CITRULLINE MALATE – 250g [Fitmax]
  mam zapasy D3 … i Magne …,muszę to zużyć,czy wystarczy jak wezmę tego magneb6 200-300mg? i D3 … sprawa prosta oszczędność kasy

  1. avatar Jarmush 6 listopada 2018 o 08:29

   oczywiście, że zawsze zachęcam do użycia tego co już się ma, chyba, że firma jest beznadziejna, ale nie w tym przypadku

 45. avatar Stasio 6 listopada 2018 o 08:01

  no i kapie się w chlorku magnezu

 46. avatar Stasio 6 listopada 2018 o 08:06

  ok jabłczan magnezu ten Wasz,jak jego wezmę dziennie 1 łyżeczkę,to wystarczy oprócz kąpieli za całe zapotrzebowanie?

  1. avatar Jarmush 6 listopada 2018 o 08:27

   myślę, że tak, możesz jeszcze robić oliwę magnezową z chlorku magnezu i smarować łydki, nadgarstki, kostki. Tylko się nie denerwuj, bo jabłaczan magnezu nie rozpuszcza się w wodzie, więc trzeba zamieszać i szybko wypić, póki krąży w wodzie.

 47. avatar Stasio 6 listopada 2018 o 08:09

  nikt nie odbiera w Waszym sklepie tel

  1. avatar Jarmush 6 listopada 2018 o 08:25

   odbierają, tylko tam jest wir pracy, trzeba jeszcze raz zadzwonić

 48. avatar Stasio 6 listopada 2018 o 08:29

  dodzwoniłem się,mam się udać do M1 i tam wszystko załatwię.

  1. avatar Jarmush 6 listopada 2018 o 08:31

   no to świetnie, to spotkasz albo Radzia Sojkę (który pisze na blogu:), albo naszego nowego kolegę

 49. avatar Stasio 6 listopada 2018 o 08:32

  odpisz mi czy moge tak zrobic jak napisałem wyzej? Greens&Fruits+Jabłczan Magnezu czy to wystarczy z połączeniem D3 K2 tych co mam,i czy spróbowac Citrulline,? zaraz zmykam do M1

  1. avatar Jarmush 6 listopada 2018 o 11:07

   cytrulinę bym brała też

 50. avatar Stasio 6 listopada 2018 o 08:57

  dzięki wszystko wiem,tylko nie wiem czy tą Citrulline kupić czy jeszcze poczekac?

 51. avatar Stasio 6 listopada 2018 o 13:00

  no.zakupy zrobione,kupiłem,Jabłczan Magnezu,Citrulline i Greens&Fruits, i na zdrowie! nawet dostałem upustu 5zł!! wybrałem ta formę magnezu bo magneb6 forte ma za dużo B6 i pocę się po tym i oczy pieką,napisz Pepsi jak masz czas,kiedy zażywać i jakie dawki tych suplementów? dzięki!!

  1. avatar Jarmush 6 listopada 2018 o 16:19

   cytrulina, tak ja na opakowaniu, 1 G&F do śniadania, łyżeczka magnezu do szklanki wody z cytryną, możesz wypić rano, a wieczorem chlorek do kąpieli. D3+K2 po śniadaniu

 52. avatar Stasio 6 listopada 2018 o 13:06

  jeszcze jedno,troche pekam z ta wit D3,czy dawka 10000jednostek to nie jest za dużo? może 5000 by starczyło? nie przedawkuje??

  1. avatar Jarmush 6 listopada 2018 o 16:17

   Nie jestem lekarzem, to nie jest porada lekarska, bierz tyle ile uważasz za stosowne

  2. avatar Ewe 9 marca 2019 o 07:03

   Luzik. Obserwuj siebie.
   Raczej będzie dobrze. Mój tata brał nawet 100 000 jednostek dodane do serka Budwigowej 🙂

 53. avatar Stasio 7 listopada 2018 o 07:21

  Witam,Pepsi nie denerwuj się,po jakim czasie odczuje poprawę po tych suplementach?

  1. avatar Jarmush 7 listopada 2018 o 07:51

   Stasiu, im więcej będziesz oczekiwał, tym będziesz bardziej rozczarowany, po prostu Twoje komórki tego potrzebują, to wszystko, ale jak długo były na głodzie, albo zatruwane? Zobacz jakie niecierpliwe jest Twoje własne ego? Po prosotu akceptuj. A co do cytruliny to działa bardzo szybko.

 54. avatar Stasio 7 listopada 2018 o 07:58

  masz racje,przynajmniej u mnie wszystkie choroby są w głowie!to muszę pokonać! pozdrawiam i życzę miłego dnia,jak znajdziesz\ chwilę to odpisz mi na maila

  1. avatar Jarmush 7 listopada 2018 o 09:24

   kolejka Stasiu, ludzie czekają, a ja codziennie odpowiadam

 55. avatar Stasio 7 listopada 2018 o 10:08

  Wiem wiem,buziaczki

 56. avatar Stasio 7 listopada 2018 o 19:07

  hejka,mam taka sprawę,gdzieś mi się usunął mail,jak mam pic ten jabłczan magnezu? wyczytałem na jakiejś stronie,że magnez zmniejsza zakwaszenie żołądka,a przy nadczynności tarczycy nie należy brać,pytam bo jakis sie słaby zrobiłem i poce się,czy to ma jakis związek z tymi suplami?

  1. avatar Jarmush 7 listopada 2018 o 19:53

   z czym Stasiu, przecież miałeś bardzo niską 25(OH)D, jabłczan pije się łyżeczkę ze szklanką wody z cytryną, to piją nawet dzieci.

 57. avatar Stasio 7 listopada 2018 o 20:10

  ile tej cytryny?

  1. avatar Jarmush 7 listopada 2018 o 20:11

   pół

 58. avatar Stasio 8 listopada 2018 o 08:45

  Witam w czwartek,mam pytanko,mam zapas witaminy K2MK-7 …,znasz ta firmę ,jest ok? czy raczej kupić nowe? szkoda by było bo mam 90 tabl

  1. avatar Jarmush 8 listopada 2018 o 15:15

   Przecież zaleciłam Ci K2, nie znam tej firmy , z czego ta Twoja mk7? jak z natto to sobie użyj.

 59. avatar Stasio 8 listopada 2018 o 08:47

  i przy okazji jaką K2 polecasz jako sprawdzoną?dzięki,już dzisiaj nie będę nudził,narka

  1. avatar Jarmush 8 listopada 2018 o 15:13

   na razie tę, którą Ci poleciłam, a jest w supplemnecie złożonym D3+K2 TiB

 60. avatar Stasio 8 listopada 2018 o 08:55

  posłuchałem Cię,biorę 10000 D3 i 200 K2

  1. avatar Jarmush 8 listopada 2018 o 15:12

   za 2 miesiące zobaczymy ile poszło do góry

 61. avatar Stasio 8 listopada 2018 o 15:46

  tak z natto, do tego biorę D3 ..,i chce dokupić samą K2,to chyba tą co Masz w sklepie VITAMIN K2 100mcg – 60kaps [TiB]

  1. avatar Jarmush 8 listopada 2018 o 17:26

   teraz nie ma, będzie w przyszłym tygodniu G&G też bardzo dobra, tylko w dużej dawce 200 , a więc tylko 1 bierz jakby co

 62. avatar Stasio 9 listopada 2018 o 11:06

  no i klops! rozdrażnienie,swędzenie,myślę że to przez cytrulinę/która zresztą na mnie nie działa,nie widzę pozytywnych wyników/,wiec odstawiam

 63. avatar Stasio 10 listopada 2018 o 07:49

  jeszcze poczekam jeden dzień bez brania cytruliny,jabłczanu magnezu,i picia octu jabłkowego,jest jedna wspólna sprawa,i zarazem mój błąd,wszystkie te produkty sa oparte na kwasie jabłkowym,a na nim na 95% jestem uczulony!

 64. avatar Stasio 10 listopada 2018 o 07:54

  pytanie,czy istnieje Citrulina ale nie jabłczan?

  1. avatar Jarmush 10 listopada 2018 o 07:57

   nie spotkałam, ale możesz brać po prostu argininę

 65. avatar Stasio 10 listopada 2018 o 07:59

  a magnez?

  1. avatar Jarmush 10 listopada 2018 o 08:42

   chlorek TiB, cytrynian G&G

 66. avatar Stasio 10 listopada 2018 o 08:18

  cieżki temat,równie dobrze moze to być jakis szok organizmu po D3 albo tym G&Fruit,no nic muszę po kolei odstawiać i badać sytuacje

 67. avatar Ewa 12 listopada 2018 o 09:47

  Stasio, najlepiej wprowadzaj suple po trochu – rozłożone w czasie. Wtedy organizm zdąży się przyzwyczaić. I nie morduj już, kilka razy dziennie, naszej kochanej PEPSI.

 68. avatar Stasio 12 listopada 2018 o 10:13

  głownie chodzi mi o to,że biore 10000 D3,i jak kupie ,K2 G&G 200,czy jedna sztuka tej K2 wystarczy?

  1. avatar Jarmush 12 listopada 2018 o 11:28

   wystarczy

 69. avatar Stasio 12 listopada 2018 o 13:33

  Ewa zazdrosna,ściskam was mocno!

 70. avatar Stasio 13 listopada 2018 o 09:50

  Witajcie,kupie ten Buzdyganek,dla faceta w moim wieku,to trzeba sprawdzić!pozdrawiam!

  1. avatar Jarmush 13 listopada 2018 o 10:33

   Stasiu, przecież Ty młodzieniaszek jesteś

 71. avatar Stasio 13 listopada 2018 o 14:19

  oczywiście,skoro Ewa jest zainteresowana,przecież po co jej stary dziad

 72. avatar Stasio 15 listopada 2018 o 09:08

  Witam,niestety nie ma Buzdyganka w sklepach waszych ani w magazynie

 73. avatar Stasio 22 listopada 2018 o 13:44

  co z tym buzdygankiem? zniknął?

  1. avatar Jarmush 22 listopada 2018 o 14:13

   czekamy na dostawę

 74. avatar Annanek 23 listopada 2018 o 12:34

  Hej Pepsi, a co z gaszeniem sody? Jak jest z octem jabłkowym to nie trzeba zalewać gorąca wodą?

  1. avatar Jarmush 23 listopada 2018 o 13:41
 75. avatar Stasio 29 listopada 2018 o 09:04

  hej,buzdyganek tak super działa,że go brak? kiedy dopłynie do Polski i sklepu? czy to prawda ze on zmniejsza też ciśnienie?

  1. avatar Jarmush 29 listopada 2018 o 15:20

   Tak,obnia ciśnienie krwi chroni serce, poprawia poziom insuliny, pomaga w depresji no i naturalnie podkręca testosteron, będzie <3

 76. avatar Stasio 16 grudnia 2018 o 09:23

  Cześć! droga Pepsi,mam takie pytanie,czy zażywając 100mg Q10,przez dłuższy okres ,należy robić przerwy? jeśli tak,to na jak długo? i czy ten Q10 G&G z waszego sklepu jest wystarczający? żona bierze statyny,i do tego brała przez rok Q10 i teraz ma przerwę bo się jej skończył,co proponujesz?

  1. avatar Jarmush 16 grudnia 2018 o 12:59

   Ten G&G jest bardzo dobry, brałabym jeszcze przez pewien czas codziennie, tu pomocny wpis: https://www.pepsieliot.com/koenzym-q10-jestes-pewna-ze-go-odpowiednia-ilosc-ciele/

 77. avatar Kasia 14 lutego 2019 o 14:18

  Moja jedyna nadziejo Pepsi-czy jesli biore leki na nadcisnienie (15 lat juz) mam 47 lat,moge zaczac te kuracje ? Nie chce od razu odstawiac lekow,mam za wysokie na razie(160/90).Witamine d3+k2 biore juz trzy lata,5000 jednostek dziennie i K2 200 uq.Od 2miesiecy biore spiruline,wszystko na nic.Moze akurat taka faza,bo zaczyna mi sie menopauza.Jestem juz bezsilna… Chodzi mi o kuracje woda z soda i octem jablkowym+wapn+magnez+Q10 Jesli moge ,to jaki odstep miedzy przyjeciem lekow musi byc zachowany? Jesli biore leki o 6 rano,moge te wode z octem i soda wypic o 8 ? I o 9 sniadanie? Najbardziej stresuje mnie to,ze biore maksymalna dawke dzienna tych lekow,dolozono mi wlasnie trzeci a cisnienie dalej nie spada.Wg pomiaru 24 godzinnego-80% pomiarow mam za wysokie.

  1. avatar Jarmush 14 lutego 2019 o 16:42

   to są suplementy kupowane w naszym sklepie? Jakie masz Q10, w jakiej dawce?

   1. avatar Kasia 14 lutego 2019 o 17:02

    Niestety nie tutaj,bo mieszkam w Niemczech,koszty wysylki sa za wysokie,ale staram sie zawsze kupowac wg Twoich zalecen,ze wszystkimi mozliwymi certyfikatami.

    1. avatar Jarmush 14 lutego 2019 o 17:08

     w jakiej dawce masz koenzym Q10?

   2. avatar Kasia 14 lutego 2019 o 17:07

    Koenzym dopiero zamowilam,200 mg w kapsulce,w postaci ubichinonu,weganski.

    1. avatar Jarmush 14 lutego 2019 o 17:15

     Nie bierz naraz takiej jednostki, podziel na 2 i bierz 2 razy dziennie po połówce, czytaj ten wpis i dopasuj sytuację do siebie, https://www.pepsieliot.com/koenzym-q10-jestes-pewna-ze-go-odpowiednia-ilosc-ciele/
     Niestety nie wiem jakie są zalecenia niełączenia suplementów diety na obniżenie ciśnienia z lekami, gdyż nie ma takich badań. Leki zwykle będą rozrzedzały krew, a suplementy też rozrzedzają.

     Wapń brałabym razem z D3+K2, a magnez przed snem, albo dodawaj pół szklanki chlorku do kąpieli i używaj przez skórę w postaci oliwy magnezowej.

 78. avatar Kasia 14 lutego 2019 o 17:21

  A co z woda z octem jablkowym i soda? Wielkie nadzieje w tej kuracji pokladam .Wlasnie zmierzylam cisnienie,chyba nowe tabsy zadzialaly,chociaz biore je dopiero 2 dzien: 111/77.Wolalabym ich nie brac,to Amlodipine.

  1. avatar Jarmush 14 lutego 2019 o 17:33

   napisałam, nie znam badań na ten temat, po drugie robienie naturalnej kuracji na obniżenie ciśnienia i branie silnych leków obniżających ciśnienie nie jest ok, jak sprawdzisz co działa, a jak spadnie Ci ciśnienie za bardzo? Nie jesteś przyzwyczajona do niskiego ciśnienia. Idź do lekarza naturopaty i niech to kontroluje.

 79. avatar Kasia 14 lutego 2019 o 17:43

  Ok dzieki wielkie! W takim razie biore sie za poszukiwania jakiegos dobrego dochtore 😉

 80. avatar Ania 5 marca 2019 o 12:47

  Pepsi potrzebna mi twoja pomoc. Mój tata ma ciśnienie ponad 220 na 120 parę i co może teraz zrobic jak najszybciej obniżyć ?

  1. avatar Anja 5 marca 2019 o 18:06

   Przeciez jest napisane w artykule powyzej! Przeczytaj jeszcze raz, zrob notatki…

 81. avatar Ania 5 marca 2019 o 18:25

  Pepsi, dziś napisałaś tego posta ? Już to przeczytałam i wraz nic nie wiem. To chyba że stresu i mi też podskoczylo cisnienie chociaż zwykle mam za małe i je podnoszę dlatego jestem taką ciemną z obniżeniem.

 82. avatar Ania 6 marca 2019 o 09:19

  A jak zje jednego surowego buraka to cisnienie spadnie ? Ktoś sprawdzał ? Czy po 60tce cisnienie max 150/90 jest dobre na pewno tak Pepsi? A może jakby sobie wypił soku z aronii ?chodzi o to żeby to było proste i skuteczne.

  1. avatar Jarmush 6 marca 2019 o 09:30

   niby nie najgorsze, ale dlaczego nie mieć prawidłowego 120/80 ? Zjedzenie 1 buraka gotowanego, to tylko sobie zaszkodzi. Dlaczego nie chcesz zastosować tego co radzę we wpisie?

 83. avatar Ania 6 marca 2019 o 12:13

  Tata jest „nietabletkowy” w proszku też to co mu dałam to stoi. Dlatego może namowie go po prostu na lecznicze jedzenie i picie.

 84. avatar Makana 6 marca 2019 o 15:16

  Pepsi a co to może być u mamy.
  Kolatanie serca i jednocześnie uczucie duszenia w gardle. Sód i potas ok.
  Jakie badania zrobić albo co suplementowac?
  Mama bierze Wit d i c, czasami MG.
  Ale może jakiś konkret trzeba a la kuracje.

  1. avatar Jarmush 6 marca 2019 o 16:54

   to może być problem z tarczycą. Lista badań, które by się przydały: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Nie ma czegoś takiego, że czasami magnez, tak się też objawia brak magnezu.

   Na już codzienna kuracja 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do śniadania 3 miesięczna kuracja Greens & Fruits TiB po 1 tabletce, oraz po śniadaniu niech bierze to swoje D3 +K2 oraz 1 Omega 3 TiB. Na 5 dni przed badaniem (25(OH)D trzeba odstawić suplemnty z D3)

 85. avatar pbas4 6 marca 2019 o 17:03

  Czym może objawiać się zasadowica? Pije sodę z herbatą raz dziennie rano na czczo od wielu miesięcy, jakoś wcześniej nie doczytałam, że trzeba robić przerwy 😛

 86. avatar Olak 6 marca 2019 o 19:12

  Droga Pepsi, w jakich porach i czy z posiłkiem? brać Q10 oraz calcium citrate ? czy musi być odstęp od jabłczaniu, greens fruits, d3k2? tata dodatkowo bierze strofantynę (2x 10 kr zachowawczo) i leki na nadciśnienie
  czy jest jakaś 'instrukcja’ jak schodzić z leków na nadciśnienie? suplementować i po jakimś czasie obniżać dawkę? może jest w trójmieście lekarz który może pomóc typu kardiolog
  ps : serdeczne dzięki za super gratisy zawsze przy zakupach z TIB <3

  1. avatar Jarmush 6 marca 2019 o 19:43

   nie ma zasad schodzenia z jakichkolwiek leków, jednak zwykle dobrze jest to robić etapami. Calcium z G&F TiB. Koensym Q10 w porcjach podzielonych w ciągu dnia, obojętnie kiedy, ale nie na noc.

   1. avatar Olak 7 marca 2019 o 08:40

    Dobrze, a czy któreś z supli należy robić przerwę? czy brać stale?

    1. avatar Jarmush 7 marca 2019 o 10:02

     super foodsy je się na okrągło, ale np Greens & Fruits TiB powinno się zrobić przerwę z 2 tygodnie, albo po zjedzneiu 1 opakowania następne brać co drugi dzień. `D3 w lecie podczas plażowania można w ogóle nie brać. Omega 3 w zależności od diety raczej codziennie. Magnez codziennie, generalnie 4 szklanki codziennie.

   2. avatar Małgorzata 12 września 2020 o 08:09

    A dlaczego koenzymu Q10 nie można brać na noc? Będzie podwyższał ciśnienie?

    1. avatar Jarmush 12 września 2020 o 13:37
 87. avatar ala 14 kwietnia 2019 o 20:20

  A sode trzeba sparzyc wrzatkiem?

  1. avatar Jarmush 14 kwietnia 2019 o 20:44

   Nieumywakin twierdzi,że tak

 88. avatar Anna 19 kwietnia 2019 o 08:28

  Czesc, konkretnie ile magnezu i wapnia nalezy zazywac na dzien celem uregulowania nadcisnienia? Dawkowanie reszty suplementow wyczytalam w tekscie.
  Dzieki, Anna

  1. avatar Jarmush 19 kwietnia 2019 o 08:52

   Magnez przyjmujesz każdego dnia na 3 sposoby, płaska łyżeczka chlorku magnezu TiB do drugiej szklanki (kuracja 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ bardzo wskazana, też przy nadciśnieniu, jeśli bierzesz środki rozrzedzające krew, to pierwsza szklanka z kurkumą może być problematyczna bo kurkuma też rozrzedza krew, ale też obniża ciśnienie). Jeśli chlorek magnezu działa zbyt przeczyszczająco, zastąp go jabłczanem magnezu, a chlorek i tak wykorzystasz jako oliwa magnezowa, po połączeniu z wodą tworzy sie właśnie oliwa do smarowania nadgarstków, łydek, kostek, a nawet okolic serca. Trzecim sposobem jest dodanie pół szklanki magnezu do wieczornej kąpieli, albo do moczenia stóp.
   Jeśli chodzi o wapń, to zawsze należy działać ostrożnie, gdyż nadmiar wapnia, i brak witaminy K2 w organizmie może skutkować zwapnieniem tkanek miękkich, a tego byśmy bardzo nie chcieli. Dlatego oprócz wapnia i magnezu należy suplemntować D3 w protokole z K2 (jaki masz poziom 25(OH)D?) oraz dobrze byłoby brać beta caroten , jako naturalną prowitaminę witaminy A. Bierz 1 -2 cytrynian wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html wraz z drugą szklanką. Jednak nie jestem lekarzem i wszystko co mówię należy konsultować z pracownikiem służby zdrowia.

 89. avatar Anna 19 kwietnia 2019 o 08:42

  Czyli by walczyc z nadcisnieniem – zalewam sode oczyszczona troche przestudzona przegotowana woda, dolewam wode zimna i troche octu jablkowego? Tak pije przez dwa tygodnie. Nastepne dwa tygodnie pije bez sody, tak? I tak na zmiane.
  Pytania pojawiaja sie ciaaagle co do sposobu picia sody oczyszczonej z octem jablkowym, bo w tekscie nie masz podanego zagaszania, natomiast w komentarzach czasem piszesz o gaszeniu sody woda wrzatkiem. Stad nasze zagubuenie sie bierze?
  Czy powyzsze pojenie sie jest ok?
  Dzieki, Anna

  1. avatar Jarmush 19 kwietnia 2019 o 09:01

   bo tak naprawdę o tym gaszeniu czyta się tylko u Nieumywakina, ale to wydaje się logiczne.

 90. avatar Anna 19 kwietnia 2019 o 11:38

  Ok, dzieki!
  D3K2 tez pije, wiec nie powinno byc problemow. Cztery szklanki stosuje juz bardzo dlugo. Jedynie tym wapniem nie suplementowalam. No i cytrynian magnezu biore tylko rankiem, lecz zrobie sobie tez te oliwke do ciala. I czy cytrynian jest gorszy niz jablczan lub chlorek magnezu?

  W komentarzach pod tym postem wyczytalam, ze wedlug Cie normalne, zdrowe cisnienie to niekoniecznie 120/80. Ktos napisal, ze 100 plus wiek (w moim wypadku byloby to 135), a to rozkurczowe do jakiej wartosci jest zdrowe w wieku 35 lat? Moglabys podrzucic link do Twego artykulu na ten temat, jesli takowy byl?

  Dzieki, pozdrawiam, Anna

  1. avatar Jarmush 19 kwietnia 2019 o 13:46

   najlepszy jest chlorek, po przeczytaniu tomisk opracowań sircusa i naukowców na któ®ych się powołuje, uważam, że chlorek magnezu (nie wszyscy go dobrze tolerują bo przeczyszcza, ale nie tak jak epsom) czyli tak naprawdę skondensowana sól morska, ma najwięcej dobroczynnych zastosowań dla ludzkości, nie mówiąc o jego ekonomiczności. Oczywiście dla dzieci, szczególnie autystycznych, dla ludzi zanieczyszczonych glinem (mózg) na temn moment bardziej wskazany doustnie jest jabłczan magnezu, ale magnez przyjmuje się na 3 sposoby i to prawie codziennie, o ile oczywiście nie ma się go za dużo w ciele, co może się zdarzyć przy mocno chorych nerkach, i nie wydala się wtedy z moczem magnezu.

 91. avatar Anna 19 kwietnia 2019 o 11:42

  Ok, dzieki!
  Czyli gaszenie wydaje sie byc opcja najlepsza a dodanie doń octu jablkowego z niczym nie koliduje? Pozdrawiam, Anna

 92. avatar Anna 22 kwietnia 2019 o 06:47

  Aaa, czyli zarowno wrzatek jak i ocet jablkowy lub sok z cytryny gasza sode! Wystarczy zalac sode jednym z tych trzech produktow, by ja zgasic i dolac zwykla wode.
  Dzieki, pozdrawiam.
  Anna

 93. avatar Anna 22 kwietnia 2019 o 06:51

  Ok, czyli chlorek jest dobry w roznych formach podawania.

  A co z tym cisnieniem kurczowym i rozkurczowym w wieku 35 lat? Do jakich wartosci jest zdrowe wedlug Ciebie?

  Dzieki, pozdrawiam 🙂
  Anna

  1. avatar Jarmush 22 kwietnia 2019 o 12:06

   120/80, ale jak od zawsze masz niższe a nadnercza nie zmęczone, to świetny bodziec do robienia codziennie 10 kilometrów biegiem ma się rozumieć

 94. avatar Nila 18 lipca 2019 o 10:50

  Przyjmuję 4 szklanki( do drugiej 1 cytrynian wapnia G&G, do czwartej Acai beret,kolagen,MSM, 4greens,kelp), przed śniadaniem G&F,po śniadaniu 2D3K3

  1. avatar Jarmush 18 lipca 2019 o 12:52

   to dobrze robisz

 95. avatar Nila 18 lipca 2019 o 11:02

  Przpraszam telefon psikusa robi, dasza część komentarz: i 1 Omega3,chciałabym jeszcze włączyć do 4 szklanki Guarana, ale nie eiem czy ona nie podnosi ciśnienia. Nie wim też czy mogę jeszcze wcisnąć Astaxathi , Bets Carotene i Koensym Q 10,czy to już za dużo, a jeżeli nie to o jakiej porze to przyjmować ?

  1. avatar Jarmush 18 lipca 2019 o 12:51

   wszystko co kupisz, napisz mi na mejla pepsieliot31@gmail.com , lub tutaj i zrobię Ci dokładną rozpiskę, a guarana, maca, trochę podniesie ciśnienie, coś jak filiżanka kawy, więc miej tego jasność , jak masz jakieś dolegliwości też napisz, z miłością

 96. avatar Nila 19 lipca 2019 o 04:54

  Zrobię zamówienie w poniedziałek i od razu napiszę Ci mejla , z miłością ?

  1. avatar Jarmush 19 lipca 2019 o 09:18

   <3

 97. avatar nila 22 lipca 2019 o 17:14

  Zrobiłam właśnie zamówienie na Acai berry, 1 G&F,Kolagen Vitamina D3+K2, Astaxanthi i Beta Carotente.
  Z poprzedniej dostawy mam jeszcze4 greens,kelp, calcium citrate,,MSM,chlorek magnezu, cranberry.
  Do do drugiej przyjmuję 1 cytrynian wapnia G&G, do czwartej Acai beret,kolagen,MSM, 4greens,kelp, od czasu do czasu dodaję też Cranberry.
  Moje dolegliwości to : nadciśnienie 150/85; pękające naczynka na jedne nodze powyżej kolana aż fioletowo, na drugiej pod kolanem i w dół a także na policzkach ; wzrok (wg okulistki zgodnie z wiekiem okulary 4,5+);ból kolan i barku;miękkie łamliwe paznokcie. mam 57 lat, wzrost 164, waga 64kg. Test sody odbicie po 9 min, (przed 4 szklankami nie było wcale), czy mogłabyś mi napisać rozpiskę jak i co przyjmować,a także co wskazane było by jeszcze zakupić ? dziękuję

  1. avatar Jarmush 22 lipca 2019 o 19:31

   Zaczynasz dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek , i to jest świetne. W związku z podwyższonym ciśnieniem,do pierwszej szklanki dodajesz pół łyżeczki pieprzu cayenne, jak już będziesz przyzwyczajona do palenia, dodawaj całą.
   Do drugiej szklanki idzie dodatkowo właśnie calcium citrate. Do czwartej dodawaj acai, kolagen, MSM, kelp, cranbery może być od czasu do czasu, no i oczywiście 4 greens i do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO.

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html,
   Betakaroten, i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html. Astaksantyna zgodnie z przepisem na opakowaniu.
   Jedz banany.

   Około 17 weź 1/2 kapsułki selenu G&G , 1 naturalną witaminę E G&G oraz 1 C.

   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/, bardzo ważne, abyś zbadała B12, kwas foliowyn i homocysteinę, a także sód i potas, oraz cukier i insulinę na czczo.

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

 98. avatar Nila 23 lipca 2019 o 05:07

  Badań nie mam, ale jak dostanę urlop to zrobię, paseczki mam kupione,ph moczu 5, kolor na paseczkach prawie się nie zmienia.

  1. avatar Jarmush 23 lipca 2019 o 05:40

   patrz na środkowe

 99. avatar Nila 26 lipca 2019 o 17:59

  Dokupiłam przed chwilą resztę witamin, żeby przyjmować zgodnie z Twoją rozpiską, ale jeszcze mam takie wątpliwości, czy selen, witaminę E, witaminę C, Beta caroten, Astaxanthin i Calcium przyjmować jak, robiąc przerwy po miesiącu i jak długie, a kolagen ,acai barry, witaminę D3K2 i omega 3Tib cały czas , bez przerw ?
  Dziękuję
  ps. wczoraj otrzymałam przesyłkę z poprzedniego zamówienia, dziękuję za gratisa

  1. avatar Jarmush 26 lipca 2019 o 19:26

   Skończ opakowania po prostu, i badanie za około 2 miesiące. Omega raczej codziennie, zależy od diety, D3+K2 codziennie, ale trzeba badać matabolit D, na 5 dni przed badaniem trzeba odstawić D3.

 100. avatar Gośka 30 sierpnia 2019 o 10:38

  Dziękuję Pepi że jesteś.

  1. avatar Jarmush 30 sierpnia 2019 o 11:24

   <3

 101. avatar Jeli 26 listopada 2019 o 19:29

  Pepsi. Jak zrobie zakupy w Twoim sklepie narazie wg swoich przemyslen co mi by bylo trzeba i opisze Ci w mailu co mi jest lub dolega to moge liczyc na Twoje sugestie? Jestem ostrozna dlatego wole to skonsultowac to ze specjalistka jaka jestes. I pytanie ile trzeba czekac na Twoj odpis przez maila? Dziekuje?

  1. avatar Jarmush 26 listopada 2019 o 19:39

   możesz tu napisać, to Ci doradzę

 102. avatar Iza 27 listopada 2019 o 19:13

  A tak konkretnie Peps, to o którą „zakwaszoną” część organizmu chodzi? Krew? Mocz? Żołądek? Jelito? A może jama gębowa? Przecież w każdym miejscu jest inne Ph

  1. avatar Jarmush 28 listopada 2019 o 07:03

   Na blogu są wszelkie odpowiedzi na Twoje pytania, np te 3 wpisy są poświęcone kwestiom zakwaszenia https://www.pepsieliot.com/jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-powaznej-choroby-cz1/
   W pierwszym podaję strategię prawidłowości:

   Usta – środowisko zasadowe (ptialina, wstępnie trawiona skrobia)

   Żołądek – środowisko dobrze, dobrze kwaśne

   dla dociekliwych

   W żołądku znajdziesz gruczoły żołądkowe produkujące kwas solny i śluz.

   Podpuszczka, występuje również w żołądku człowieka, ale jedynie w okresie niemowlęcym i zanika u dzieci około 3 roku, powoduje denaturację białka z mleka matki. Przy pH zbliżonym do wartości 4,0 katalizuje rozkład rozpuszczalnego kazeinianu wapnia do nierozpuszczalnego parakazeinianu (twaróg), który jest następnie trawiony pepsyną.

   O wilku mowa, pepsyna rozbija białka na aminokwasy w żołądku, a trypsyna w dwunastnicy.

   Jelito cienkie – środowisko zasadowe

   Jelito grube – środowisko kwaśne

   Pochwa – środowisko kwaśne

   Mocz – lekko kwaśny łamane przez celowo lekko zasadowy z rana, zaś około 12 w południe 7, a nawet 8

   Limfa – zdecydowanie zasadowa

   Sok trzustkowy ma poziom pH między 7,8, a 8,0 – a więc zasada

   Żółć wątrobowa zaś pomiędzy 7,5, a 8,8 – a więc też zasada

 103. avatar Pinokio 27 listopada 2019 o 20:39

  Czy soda w kombinacji z octem powinni byc zgaszona wrzatkiem, czy dodac zimnej wody?

  1. avatar Jarmush 28 listopada 2019 o 06:56

   według Nieumywakina soda musi być zawsze gaszona, inne źródła nie są tak ortodoksyjne, gaś

   1. avatar Pinokio 28 listopada 2019 o 07:47

    Dziekuje Pepsi, gasic bede ?

  2. avatar Iza 28 listopada 2019 o 14:34

   No właśnie! Więc o jakie „zakwaszenie organizmu” jest przyczyną nadciśnienia? Której części tego organizmu?

   1. avatar Jarmush 28 listopada 2019 o 14:44

    mocz określa najlepiej czy ciało jest zakwaszone, przy raku niski poziom pH moczu może oznaczać nawet przerzuty

    1. avatar Iza 28 listopada 2019 o 17:55

     a bez raka?

 104. avatar asik 28 listopada 2019 o 06:56

  hej Pepsi
  od 2 dni boli mnie i mam spuchniętą stopę w obszarze „poduszki”. nie przechodzi i jak się zastanawiam, to bez przyczyny . tak sama od siebie zaczęła. moczenie nogi nic nie dało. Co można zrobić?
  miłego dnia

  1. avatar Jarmush 28 listopada 2019 o 07:06

   ile masz lat, co jesz, jakie TSH, jaka aktywność, bierzesz magnez? jaki poziom 25(OH)D? sód, potas? kwas moczowy, kreatynina?

 105. avatar asik 28 listopada 2019 o 07:39

  lat mam 40, jem mało, raczej zdrowo. tsh badałam rok temu- wszystko ok- mogę zbadać znowu. magnezu nie biorę. badań nie robiłam już długo. zrobić te które wypisałaś?

  1. avatar Jarmush 28 listopada 2019 o 09:09
 106. avatar asik 28 listopada 2019 o 07:40

  mąż mnie straszy, że to zakrzep. ja tak średnio się rozczulam nad zdrowiem, bo raczej nic mi nie dolegało. lekarza widzę rzadko i nie mam ochoty specjalnie się do niego wybierać…..ale zaczyna mnie to zastanawiać

 107. avatar Renata 14 grudnia 2019 o 22:31

  Mam wysokie ciśnienie w oczach. Jaskra została wykluczona. Czy stosując sodę, ocet jabłkowy, magnez itd mozna obnizyć rownież ciśnienie w oczach ? Szukam naturalnego sposobu

  1. avatar Jarmush 15 grudnia 2019 o 07:45

   a jaki masz poziom 25(OH)D?

   1. avatar Renata 15 grudnia 2019 o 08:26

    Suplementuje sie, więc mam wysoko. Ok 70. Mam 40 lat . Mam krotkowzrocznosc
    -8, -12. Ostatnio problemy z niskim poziomem cholesterolu ( ok 120) oraz z wysokim zelazem i ferrytyna. Zelazo udalo mi sie obnizyc, ale wysycenie zelazem jest cały czas za wysokie . Natomiast niski cholesterol powoduje, że mam niski poziom hormonów. PH moczu 5,0

    1. avatar Jarmush 15 grudnia 2019 o 15:18

     Jesteś zakwaszona, bardzo niskie pH moczu, a o 12 w południe jakie masz pH? Na jakiej jesteś diecie ? Jesz żelazo hemowe?

     1. avatar Renata 15 grudnia 2019 o 18:09

      Nie stosuje żadnej specjalnej diety . Staram sie odżywiać zdrowo – masło, olej kokosowy. Lubię mięso (głównie indyk), ryby min 2 x w tygodniu ( mieszkam nad morzem). Niski cholesterol i wysokie zelazo są u mnie genetyczne . Badałam sie w kierunku hemochromatozy . Mam jedną lekką mutacje w 1 genie. Nie wiem jakie jest PH w południe. Czy potrafisz mi doradzić odnosnie wysokiego ciśnienia w oczach ? Czy to co piszesz odnosnie ciśnienia może pomóc również na wysokie ciśnienie w oczach ?

     2. avatar Jarmush 15 grudnia 2019 o 20:29

      na obniżenie ciśnienia w oku może mieć pozytywny wpływ obniżenie poziomu insuliny, jaką masz insulinę i cukier na czczo, witaminy A, E, C, minerały, Omega 3, zrób sobie kurację 3 miesięczzną po 1 `greens & Fruits TiB do sniadania, bierz Omega 3 TiB.
      Natomiast krople do oczu zmniejszające ciśnienie w oku podaje się w ostaeczności, gdy są już symptomy jaskry, co nie zawsze musi mieć miejsce, bowiem krople dają bardzo poważne skutki uboczne. Była jaskra w rodzinie?

 108. avatar Renata 16 grudnia 2019 o 11:03

  Insulinę mam w normie – 12,9 (norma do 25). Glukoza 101. Spożywam duże ilości wit c ( 4-8g dziennie). Ostatnio dorzuciłam duże ilości omega 3. W rodzie mamy tendencje do wysokiego ciśnienia ( jak i do niskiego poziomu cholesterolu całkowitego). Mój dziadek miał jaskrę. Mój tata bierze krople na ciśnienie, ale jaskry nie ma. Krople do oczu sa różne. Na początku miałam ciśnienie podwójnie przekroczone to zgodziłam się na krople ze sterydem. Mi sterydy obniżyły ciśnienie. Natomiast mój tata sterydów nie może brać, bo mu podwyższają. Ja jestem za zdrowym żywieniem itd. Jestem przeciwniczką sterydów. Dlatego poprosiłam okulistkę o zamianę na bezsterydowe. Dostałam Trusopt. Teraz mam ciśnienie na granicy normy/lekko przekroczone. Jedyny minus, który mogę wiązać z tymi kroplami to wg mnie wpływ na układ moczowy. Może to przypadek, ale odkąd je biorę mam problemy. Wyszło mi nawet białko w moczu. Wyczytałam, że te krople mogą powodować np kamicę nerkową (ja mam duży kamień , ale w pęcherzyku żółciowym) oraz że zaburzają równowagę zasadowo-kwasową w organiźmie. Odstawiłam je, ale co w zamian? Czy mogę bez przeszkod stosować sodę ?

  1. avatar Jarmush 16 grudnia 2019 o 15:02

   Insulina zdecydowanie za wysoka, glukoza powyżej normy, moim zdaniem to już insulinooporność. W Twoim przypadku poziom insuliny na czczo maksimum 5

 109. avatar Anett 6 stycznia 2020 o 10:27

  Pepsi kiedyś czytałam na twojej stronie protokół Paulina ale teraz nie mogę go znaleźć. Taki protokół znalazłam na innej stronie czy jest on ok?
  Kuracja oczyszczająca naczynia krwionośne trwa 10 dni
  /wg Linusa Paulinga ta terapia rozpuszcza złogi miażdżycowe/
  1. 15 g/piętnaście tysięcy mg witaminy C/w dawkach podzielonych 3x 5000 mg po jedzeniu
  2. 5 g /pięć tysięcy mg/ L -Lisine /10 kapsułek 500 mg/dzielimy na 3 razy 1 godz przed posiłkami
  3. 2 g L-Proline/2000 mg, podzielić na 3 x i spożyć razem z L-Lisine 1 godz przed posiłkiem
  4. 200 mg koenzymu Q10 2 x dziennie po 100 mg po posiłku

  1. avatar Jarmush 6 stycznia 2020 o 12:01

   Kochanie, zlikwidowałam go, gdyż nie mogę brać za to odpowiedzialności, tak naprawdę nie ma gwarancji, że to jego protokół

 110. avatar Iva 2 lutego 2020 o 20:03

  Pepsi czy sodę z octem i liście oliwne mogę spokojnie brać przy niewydolności nerek kreatyna 2.2 GTR 14 , homocysteina 16.7 białko w moczu, wzrok mi siada i ciśnienie wysokie , sypie się :((
  biorę B 3, 6, 9 K-2, D-3 co jeszcze zrobić ?
  dzięki, pozdrawiam i podziwiam

  1. avatar Jarmush 2 lutego 2020 o 20:21

   Przede wwszystkim B12, B6 i foliany TiB, bardzo niewskazane jest mieć tak wysoką homocysteinę https://youtu.be/j5JmWOL2NXI

   1. avatar Iva 2 lutego 2020 o 20:34

    wczoraj oglądałam 🙂 byłam z Tobą chyba 6 godzin 🙂 jest co oglądać 🙂

    1. avatar Jarmush 3 lutego 2020 o 08:26

     z miłością

 111. avatar Edyta 2 lutego 2020 o 23:38

  Hi Pepsi
  Czy suplementy Twoje można zakupić będąc w USA? Jestem uzależniona od Twojego blogu i wiele zaczerpnęłam z Twoich porad – mam hosimoto i takie tam inne ceregiele !! Jestem fanka czterech szklanek !! Tu jest dużo fajnych suplementów ale u Ciebie są czasami fajniejsze i zastanawiam się czy mogę je nabyć ??
  Pozdrawiam
  Edyta

  1. avatar Jarmush 3 lutego 2020 o 07:31

   Wysyłamy do Stanów <3 dziękuję za ciepłe, dobre słowa, pozdrawiam

 112. avatar Vanessa 18 marca 2020 o 11:26

  Pepsi, a czy w przypadku miażdżycy, stosowania wapnia na nadciśnienie nie zaszkodzi?

  1. avatar Jarmush 18 marca 2020 o 13:09

   samego nie, bierz jeszcze 2 K2 TiB i 4 D3 TiB, A magnez jakiś bierzesz? To wszystko wpłynie też pozytywnie na Twoją miażdżycę.
   Bardzo ważny jest też inny marker mianowicie homocysteina, jaki masz poziom B12, kwasu foliowego i homocysteiny? wysłuchaj tej mojej pogadanki

   youtube
   1. avatar Vanessa 19 marca 2020 o 18:23

    nie znam poziomu homocysteiny u osoby, o której piszemy. czyli, żeby stwierdzić dawki wit. b12, b3 i b6 trzeba najpierw zbadać poziom tego markera? bez tego nie można zacząć tego suplementować? dodam, że temat jest tu skomplikowany, bo chodzi o człowieka, który ma nadciśnienie, miażdżycę, problemy z nerkami i cukrzycę 1. D3z K2 juz suplementuje..lekarze kazali odstawić mu nabiał ze względu na miażdżycę. być moze z powodu niskiego wapnia nabawił się nadciśnienia? jak sie z tego wygrzebać Pepsi?

    1. avatar Jarmush 19 marca 2020 o 20:43

     Greens & Fruits, foliany TiB, omega 3 TiB, 2 cytryniany wpania G&G, oliwa magnezowa do nacierania

     1. avatar Vanessa 27 marca 2020 o 10:02

      i w jakich ilościach to zażywać? czy to pomoże i na nadciśnienie i na miażdżycę? czy tylko na nadciśnienie?

     2. avatar Jarmush 27 marca 2020 o 19:33

      jaki masz poziom 25(OH)D, B12, kwas foliowy i homocysteiny? Bardzo ważne markery co do miażdżycy

      youtube
 113. avatar Agnieszka 30 kwietnia 2020 o 15:54

  Hej! Kłopot mam i nie wiem, co z tym począć. Mam 39 lat cisnienie 100-110/150-160, to norma oczywiscie zdarzają sie i wyzsze i nizsze zapisy. Dostalam leki na pogotowiu, ktore podtrzymała mi lekarz rodzinna, nie biore regularnie zgodie z zaleceniam tylko jak skacze wyżej. Druga sprawa to potworne bóle głowy przed i podczas miesiączki, takie wyłączające mnie zupelnie z życia. Przeciwbolowe nie pomagaja, najczesciej wtedy mam również wyższe cisnienie niż podalam wyzej, wtedy leki na nadcisnienie troche pomagaja, ale nie jakos spektakularnie. Od czego zaczac? Czy przy takim cisnieniu nie bedzie zbyt ryzykowne odstawic leki obnizajace? Zakladajac, ze podasz mi „recepte”, a jesli nie i wprowadze w praktyke Twoje rady z artykułu, kiedy moge liczyc na pierwsze efekty? Boje sie, że bedzie to przyczyna zawalu, wylewu.
  Za chwilę podam cześć z wyników, które zalecasz.

  Powiedz co myslisz?
  Będę wdzieczna, bardzo.

  1. avatar Jarmush 30 kwietnia 2020 o 16:33

   myślę,że nie można łączyć tego, zrobiłabym tak, ale nie jestem lekarzem i nie mogę radzić. Nie jest to ciśnienie takie, które miałoby zaowocować zaraz wylewam moim zdaniem i można spróbować taką metodę. Szczególnie niedobre jest to rozkurczowe, ale to wiesz. Pamiętaj, że przy wapniu (polecam cytrynian wpania G&G) trzeba brać magnez, polecam cytrynian magnezu TiB i o czuwiście D3 TiB i K2 TiB, jaki masz poziom 25(OH)D?
   A więc w normalne dni, gdy i tak nie bierzesz niczego na nadciśnienie wprowadź tę naturalną metodę. Ona wkrótce powinna zadziałać i leki nie powinny być potrzebne. Jednak w przypadku jednak skoków ciśnienia nie łącz tych metod. Po prostu tego dnia weź co tam Ci zapisano, zgodnie ze swoją rutyną. Po czasie może się okazać, że już nie będziesz musiała brac. Zbadaj B12, kwas foliowy, homocysteina, też żelzao i ferytynę. Kurkuma z pieprzem i cytryną (pierwsza szklanka z 4 szklanek) zwiększa wartkość krwi, co powoduje zmniejszenie bólu głowy, ale moze też wzmóc krwawienie więc trzeba to mieć na uwadz,e gdy masz obfite okresy. Jaka jest przyczyna ciśnienia i migren? Ktoś z rodziny też tak ma?

   1. avatar Agnieszka 30 kwietnia 2020 o 18:38

    Wyniki z 10.04.2020r.
    D3 25 (OH) – 16.4 ng/ml
    B12 – 545 pg/ml
    Kwas foliowy – 6.2 ng/ml
    Homocysteiny nie zrobilam.
    Hemoglobina – 12.3 g/dl
    Fe – 16.5 umol/l
    Ferrytyna – 4.95 ng/ml
    TSH – 1.556 ulU/ml
    FT3 – 2.8 pg/ml
    FT4 – 0.83 ng/dl
    Wapń – 2.29 mmol/l
    Magnez – 0.76 mmol/l
    Potas – 4.3 mmol/l
    Sod – 140 mmol/l
    W morfologii poza normami:
    MCH – 25.5 pg
    MCHC – 31.1 g/dl
    Fosfataza zasadowa – 31 U/l

    Kilka razy w miesiacu biore B12 lub complex b12, od czasu do czasu 4 szklanki i ponizsze suple od Ciebie.

    Nadcisnienie ma Mama, nikt wiecej, migren nie ma nikt w rodzinie.

    Czy dawkowanie wymienionych przez Ciebie suplementow moglabys podac oraz jak i kiedy je jesc najlepiej? I jesli mialuby byc jakies efekty, chocby minimalne to kiedy sie ich spodziewac?
    Mam jeszcze kurkume pieprz, 4 greens, greens &fruits w tabletkach, omega3, jablczan magnezu od Ciebie.

    Dziekuje za poświęcony mi czas.
    Agnieszka

    1. avatar Jarmush 30 kwietnia 2020 o 18:59

     Z wyniku widzę, że homocysteina będzie wysoka, bardzo niski metabolit D
     8 kapsułek D3 TiB i 2 K2 TiB (o ile nie bierze niczego na rozrzexdzenie krwi) przez 1 miesiac, po miesiącu 4 kapsułki D3 TiB i 1 K2 TiB, do tego cały czas magnez, albo cytrynian TiB, albo jabłczan i 2 kapusłki cytrynianu wapnia G&G. Po 2 miesiącach badanie 25(OH)D, na 5 dni przed badaniem odstawić D3 i K2. Wtedy też należy zrobić homocysteinę, jeszcze raz kwas foliowy i B12.
     Koniecznie dodatkowo Foliany TiB trzeba dokupić. Podaj zakres labu dla fosfotazy zasadowej, i morfologii, resztę pamiętam. Brała regularnie G&F TiB lub B complex?

     artykuł do przeczytania
     https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/9320/poznaj-najpotezniejszy-naturalny-lek-jaki-do-tej-pory-odkryto-na-nadcisnienie.html

     1. avatar Agnieszka 30 kwietnia 2020 o 19:39

      Normy laboratorium:
      Fosfataza zasadowa: 40-150 U/l
      Hemoglobina: 12-16 g/dl
      MCH: 27-35 pg
      MCHC: 32-37 g/dl
      Coś jeszcze podac z wynikow?
      Niczego nie bralam regularnie, nie przyjmuje tez zadnych lekow, poza tymi na nadcisnienie mniej wiecej ze 3 razy w miesiacu.

      Ile folianow i magnezu zjadac?
      D3 skontrolowac w sumie po 2 miesiacach, czy po miesiacu 8 kapsulek i 2 miesiacach 4 kapsulek czyli w sumie po 3 miesiacach?
      A co z soda z polecanego artykułu?
      G&F, greensy i B odstawic?

     2. avatar Jarmush 30 kwietnia 2020 o 20:27

      A nie mogłaś obok napisać wyników, żeby nie trzeba było szukać, wracać, się, ja spod kokpitu nie widzę 🙂
      1 foliany TiB przez 2 miesiące i badanie

     3. avatar Agnieszka 30 kwietnia 2020 o 21:41

      A mialam to zrobic, nie mowilam, ze z koncentracja też mam ogromny problem? Włosy mi polecialy, cos jakby mi na klacie siedzialo tak płytko mi sie oddycha itd

      Edit:
      W – wynik/ N – normy laboratorium:
      Fosfataza zasadowa: W 31 / N 40-150 U/l
      Hemoglobina: W 12.30 / N 12-16 g/dl
      MCH: W 25.50 / N 27-35 pg
      MCHC: W 31.10 / N 32-37 g/dl
      Coś jeszcze podac z wynikow?
      Niczego nie bralam regularnie, nie przyjmuje tez zadnych lekow, poza tymi na nadcisnienie mniej wiecej ze 3 razy w miesiacu.

      Ile folianow i magnezu zjadac?
      D3 skontrolowac w sumie po 2 miesiacach, czy po miesiacu 8 kapsulek i 2 miesiacach 4 kapsulek czyli w sumie po 3 miesiacach?
      A co z soda z polecanego artykułu?
      G&F, greensy i B odstawic?

     4. avatar Jarmush 1 maja 2020 o 07:05

      1 foliany TiB do śniadania
      po 2 miesiącach, powinno być o niebo lepiej
      niczego nie odstawiać, to oprócz tego
      Bcomplex naprzemiennie z Greens & Fruits TIB
      a jaki masz cukier i insulinę na czczo?
      Trzeba brać wapń cytrynian G&G troszkę więcej lub tyle samo co magnezu.Np po 2 kapsułki wapnia i 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB i wtedy chlorek magnezu używasz tylko zewnętrznie, jak oliwa magnezowa., gdy pijesz 2 szklankę. 4 szklanki rób.

     5. avatar Agnieszka 1 maja 2020 o 07:48

      Dlaczego nie moge odpowiedziec pod Twoim pytaniem?

      Glukoza 97 mg/dl (70-99)
      Insulina 7.4 uIU/ml (2-25)

     6. avatar Jarmush 1 maja 2020 o 07:53

      insulina na czczo już trochę za wysoka, to wszystko są naczynia połączone. Uprawiasz sport? Te przyduszenia, niemożność wzięcia głębszego oddechu to może być powiązane z brakami magnezu, odwodnieniem ciała, a to wszystko z gospodarką cukru.

     7. avatar Agnieszka 1 maja 2020 o 11:28

      Insulina czy glukoza? Co z tym zrobic? Nie uprawiam sportu.
      Magnez wyszedl: 0.76 mmol/l (0.66-1.07)

     8. avatar Jarmush 1 maja 2020 o 14:24

      wszystko w normie, ale lepiej jak insulina jest bliżej 4.
      Tak jak powiedziałam magnez bierz i wapń i resztę

  2. avatar eksdario 10 maja 2020 o 09:27

   @Agniecha Ty masz problem z ferrytyną, zjadaj wszystko co ma żelazo – masz mieć ferrytynę na poziomie 70-90, wtedy włosy przestaną wypadać i koncentracja wróci. Do mięsa, zielonego dodawaj wit C – zwiększy absorbcję żelaza z jedzenia. Zrób cholesterol – pełne badanie. I koniecznie homocysteine, ale w pakiecie z B9, B12, D3, ferrytyną. Masz b. niską wit D3, jak pepsi pisała. Zrób mocz pełny, by sprawdzić nerki. Jak robisz insulinę, to z badaniem hemoglobina glikowana. Ile samej wody wypijasz w ciągu dnia? Pijesz min 2l – czystej, ciepłej wody, o dobrym ph? Poza tym, jakie masz braki witamin/minerałów z biorezonansu?

   1. avatar Agniecha 13 maja 2020 o 08:48

    Eksdario wyniki z 10 kwietnia b.r.:
    Cholesterol całkowity 192 mg/dl (ponizej 200 wartosci poządane)
    HDL 66 mg/dl (>= 45 zgodnie z zaleceniami PTK i PTDL)
    nieHDL 126 mg/dl (

    1. avatar Jarmush 13 maja 2020 o 15:05

     cholesterolk nie jest szczególnie ważny, wiele razy ważniejszą sprawą dla ztanu zapalnego jakim jest miażdżyca, udary, etc jest poziom homocysteiny, oraz to co ma na to wpływ B12, kwas foliowy i B6, jakie są wyniki tych markerów?

     youtube
  3. avatar Agnieszka 14 maja 2020 o 09:01

   Znów okres, znów cisnienie wysokie i niemiłosierny ból głowy. Ciśnienie spadło po Captoprilu do 98/146, ale głowa peka, to już trzeci dzień, ani jeść ani sie ruszać

  4. avatar Doktorek TytusRomekiAtomek 2 marca 2021 o 21:20

   Dziewczyno
   Pij wodę gorąca 3-4 szklanki z soda 1a 2 a z cytryną połówka . 3 i 4 bez niczego ciepła wod
   Kumasz.
   Jest ćwiczenie jak obniżyć ciśnienie szukaj google.

   Hej

   1. avatar Pepsi Eliot 3 marca 2021 o 06:18

    nie wyżej niż 41 stopni, i badaj pH moczu, nie możesz mieć rano na czczo więcej niż 7, góra 7,5, poza tym o wszystkie elektrolity należy dbać, potas, wapń, magnez,

   2. avatar Agnieszka 6 maja 2021 o 21:27

    Doktorek, czy dobrze zrozumiałam…
    3-4szklanki jedna po drugiej:
    1. 1szklanka gorącej wody z soda (ile tej sody?)
    2. 1 szklanka gorącej wody z sokiem z 1/2 cytryny
    3. 1 lub 2 szklanki ciepłej wody samej.

    Podpowiedzi tym ćwiczeniu, podeślij linka?
    Dziękuję zazainteresowanie

    1. avatar Pepsi Eliot 7 maja 2021 o 06:16

     Nie szklanka gorącej wody. Zalewasz gorącą wodą (trochę wody) sodę, a potem dolewasz zimnej, aby otrzymać przyjemną do picia temperaturę.

 114. avatar Elizka 10 maja 2020 o 19:44

  Cześć. Piję codziennie sodę z wodą i sokiem z cytryny. Czy w takim połączeniu mogę pić to codziennie czy narazam się na alkalozę? Pewnie głupie pytanie ale nikt nie jest doskonały 😉 Uściski i podziękowania za wszystko co robisz :-*

  1. avatar Jarmush 10 maja 2020 o 20:15

   Nie, przyczyniasz się do zdrowia <3

   1. avatar Elizka 11 maja 2020 o 06:59

    Dzięki kochana

  2. avatar Przemko :-) 11 maja 2020 o 17:04
 115. avatar Monika 21 czerwca 2020 o 12:15

  No tak tylko piszesz ze suplementacja wapniem zatyka tętnice i powoduje raka piersi m.m.inn. .to jak to jest z tym wapniem?

  1. avatar Jarmush 21 czerwca 2020 o 12:21

   Nie suplementacja wapniem, tylko zła supelementacja wapniem, czyli podaje się go w dużo większej ilości (nawet 1200), o wiele więcej niż magnezu (jak już to powinno być w takiej samej ilości), nie patzry jaka jest dieta, jak ludzie mają duże ilości wapnia w nabiale, mleku, i do tego moniecznie jeszcze dużo wapnia, bo niby osteoporoza. Zakłada się, że należy porównywać kość starszej osoby do kości 30 latki, to absurd. Natomiast nieprzyjmowanie wapnia, nie robienie 4 szklanek, i dieta niskowapniowa, a branie np tylko magnezu, który wyprowadza wapń z moczem, albo branie wapnia, ale bez protokołu z wiataminą k2 to wszystko świadczy o niezrozumieniu jak naturalnie działa człowiek.

 116. avatar Renia 21 lipca 2020 o 19:21

  Czy na wysokie ciśnienie w oczach te produkty wymienione w artykule tez pomogą ? Cisnienie tętnicze jest niskie.

  1. avatar Jarmush 21 lipca 2020 o 20:38

   raczej nie, jakie masz rozpoznanie?

 117. avatar Justa 14 października 2020 o 16:32

  Pepsi piszesz ze w srodowisku zasadowym nie moze wystapic wysokie cisnienie! Jest jakas odpowiedz dlaczego ja tak mam! Moje cisnienie skacze, lekarz odrazu dal mi leki, ale ja jestem przeciwniczka lekow wiec szukam innej alternatywy!

  1. avatar Jarmush 14 października 2020 o 17:24

   Stosujesz się do jakichś zaleceń z bloga, na naturalne obniżenie ciśnienia? Jakie masz ciśnienie?

 118. avatar Justa 14 października 2020 o 18:52

  Moje cisnienie skacze! Raz mam 130/80,a za godz 160/90. Ostatnio nawet strzelio 190! Pije juz od dawna 4 szklanki, nie pale i nie pije ! Stosuje post! Biore wit itd…. teraz czyszcze tetnice!?

  1. avatar Jarmush 15 października 2020 o 05:46

   pieprz cayenne do którejś szklanki, oraz z magnezem też wapń np 2 cytryniany wapnia G&G, u wielu osób zadziałało, najbardziej należy zwracać uwagę na rozkurczowe, 85 to maks.

 119. avatar Radziu 18 stycznia 2021 o 19:06

  Pepsi mam ciśnienie 140/90 co z tym zrobić? Chciałbym zastosować jakąś z twojej kuracjii

 120. avatar Polka 6 marca 2021 o 19:01

  Pepsi moje cisnienie jest fatalne 170/92 wczoraj u lekarza 192/91,jestem od roku na poscie rano pozadnie sie nawadniam! Biore tez sode, i skacze strasznie Bywa ze jest 130/80!! Dopiero robilam nerkowa kuracje!! Co mi moze byc ogolnie jestem zdrowa!! Mam 43 lata

  1. avatar Pepsi Eliot 6 marca 2021 o 21:20

   A w domu, gdy dokonujesz pomiaru też masz takie wysokie, czy 130/80?

 121. avatar Polka 7 marca 2021 o 08:01

  Dzis rano bylo 150/102 drugs pomiar 160/95

  1. avatar Pepsi Eliot 7 marca 2021 o 11:09
 122. avatar Polka 7 marca 2021 o 14:03

  Biore czasem proszek z jajek ze skorupek! I magnez cit! Tez algi!

  1. avatar Pepsi Eliot 7 marca 2021 o 15:09

   niezbyt dobry pomysł

 123. avatar Polka 7 marca 2021 o 16:03

  Z czym nie dobry pomysl?? Skorupki??

 124. avatar Polka 7 marca 2021 o 17:51

  Zrobilam miksture z czosnku cytryny kurkumy imbiru i occtu jablkowego i teraz mam 133/85 czy to normalne??

  1. avatar Pepsi Eliot 7 marca 2021 o 17:59

   a miałaś ile wcześniej?

  2. avatar Przemko :-) 8 marca 2021 o 11:12

   Wszystkie ostre przyprawy i pokarmy są przydatne przy nadciśnieniu. Dlatego, że ich spożycie rozszerza naczynia krwionośne co naturalnie powoduje spadek ciśnienia krwi. Zwykła fizyka. Pieprz cayenne i chilli (ponoć to to samo 🙂 jak najbardziej wskazane.

 125. avatar Polka 7 marca 2021 o 18:27

  Rano 150/100 drugi pomiar 160/92 a teraz wieczorem 133/85!! Dlaczego nie jest dobrym pomyslem brac sproszkowane skorupki jajek??

  1. avatar Pepsi Eliot 7 marca 2021 o 21:07

   bo tak się wapnia nie przyswaja

 126. avatar Polka 8 marca 2021 o 05:38

  Rozumiem ze z D+K i C to tak?? Czy w ogole nie?

  1. avatar Pepsi Eliot 8 marca 2021 o 08:07

   oczywiście że tak, metabolit D wciąż niski w naszej szerokości geograficznej, a C człowiek nie potrafi produkować, za to przy najdrobniejszej infekcji natychmiast ją traci w przyspieszonym tempie

 127. avatar Polka 8 marca 2021 o 11:25

  Wiec moge brac ten puder ze skorupek w polaczeniu z d k i c?? Tak mam to rozumiec?? Bo juz sie pogubilam!!czy wyefy walnoten bedzie sie przyswajalo??

  1. avatar Pepsi Eliot 8 marca 2021 o 17:24

   Bierzesz nasze suplementy?

 128. avatar Lalka 22 marca 2021 o 16:07

  Pepsi dzis z 24 godz pomiaru wyszlo mi 150/83 czy to bardzo zle I co moge zrobilam zeby zbic te gorne?? Pzd

  1. avatar Pepsi Eliot 22 marca 2021 o 17:58

   Nie takie złe, ale to wygląda na jakiś skok nerwicowy, jak często mierzysz? Przypomnij ile masz lat?

   1. avatar Lalka 22 marca 2021 o 18:24

    Mam 43 lata w domku mierze czesto ,a aparat pierwszy raz! Jutro mam wizyte u lekarza i nie wiem co robic! A jak juz bede musiala leki….

    1. avatar Pepsi Eliot 22 marca 2021 o 18:36

     nie chcesz wcześniej zastosować jakiejś naturalne ej kuracji? Rozkurczowe jest ok,

     1. avatar Lalka 22 marca 2021 o 18:56

      Nie na szczescie zadyszek jeszcze nie mam!! Probowalam sode, czosnek z cytryna, kurkuma ocet jablkowy , teraz pije wode odstana przez noc z maki kukurydzianej ha ha biore magnez, D/k jestem na p.p ponad rok tarczyca ok 1,97 ja juz nic nie wiem waze 65 wzrost 166

     2. avatar Pepsi Eliot 23 marca 2021 o 06:52

      wodą z mąką? a metody podane w tym wpisie?

     3. avatar Lalka 23 marca 2021 o 07:15

      W ksiazce Nieuwakina znalazlam ta recepture!! Woda zalac 3 lyzki maki kukurydzianej i rano odstana wode wypic! Niby to na obnizenie cisnienia!!

     4. avatar Pepsi Eliot 23 marca 2021 o 09:29

      Niektóre rady Nieumywakina są co najmniej abstrakcyjne, szczególnie z tej książki, trzeba przyznać że ciekawej, którą wydał wraz ze swoją żoną. Ale stamtąd nic nie działa. 🙂

    2. avatar Regina Kluczborska 20 czerwca 2021 o 10:23

     Mąka kukurydziana z GMO? Aparat Holtera oszukuje nieraz nawet o 40 jednostek i wierząc jemu doktory wpędzają w leczenie. Bardzo często ten aparat jest produkcji chińskiej (najtańszy) i niestety nieprecyzyjny. Moja szwagierka pielęgniarka robiła badanie: na jednej ręce Holter, a na drugiej aparat rtęciowy (najlepszy/najprecyzyjniejszy) i dzięki niemu wyłapała takie różnice w pomiarze. Dopiero wtedy lekarz powiedział o pochodzeniu ap. Holtera. Dlatego nie należy wierzyć w wyniki badania aparatem holtera jak jest produkcji chińskiej.

     1. avatar Pepsi Eliot 20 czerwca 2021 o 20:54

      Są aparaty produkcji chińskiej świetne, może chodzi o to, żeby nie wierzyć aparatom w cenie 2 dolarów.

     2. avatar Przemko :-) 21 czerwca 2021 o 08:49

      Już niedługo to się skończy, a może i będą tacy co zatęsknią za tymi chińskimi badziewkami. Cena transportu kontenera morskiego z Chin wzrosła obecnie dziesięciokrotnie. Znawcy z branży twierdzili, że wzrosty są nieuniknione. Ale nikt nie zakładał, że to będzie aż tyle. A jednak. Świat się zmienia. Nie tylko my 🙂

   2. avatar Lalka 22 marca 2021 o 18:27

    Mialam zalozony holter!czy to mozliwe ze moje tetnice i naczynia sa juz zatkane?

    1. avatar Pepsi Eliot 22 marca 2021 o 18:35

     ciśnienie nie mówi jeszcze o miażdżycy, zatyka Cię na mrozie? Na schodach?

 129. avatar Edyta 29 marca 2021 o 14:14

  A jak podnieść ciśnienie?
  Wczoraj popołudniu miałam 101/58 🙂 Wyrzucałam sobie, ze nic nie robię, a ja po prostu czuję się jak dętka 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 29 marca 2021 o 17:38

   Ja biegam 🙂

  2. avatar Regina Kluczborska 20 czerwca 2021 o 10:15

   Może za mało wypijasz wody w ciągu dnia.

 130. avatar Bartek 2 kwietnia 2021 o 17:09

  Pepsi a jak brac calcium citrate , wiem ze z D+K , ale czy tez w tym samym czasie magnez??

  1. avatar Pepsi Eliot 2 kwietnia 2021 o 21:38

   w tym czasie co magnez, 1 kapsułkę

 131. avatar Kacka 8 kwietnia 2021 o 11:07

  Pepsi,
  myślisz, ze codzienne picie 1łyżeczki sody na szklankę wody zaszkodzi nam? w książce o sodzie oczyszczonej Iwana Nieumywakina, napisane jest, że codziennie możemy pić.
  na tyle co nasz organizm się zakwasza w ciągu dnia, to chyba zasadowica nam nie grozi.

  1. avatar Pepsi Eliot 8 kwietnia 2021 o 14:37

   Mam inne zdanie. Paski wskaźnikowe https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html i badać pH moczu rano na czczo i o 12 w południe.

   1. avatar Kacka 9 kwietnia 2021 o 05:58

    Pepsi,czy to możliwe, że odkąd piję sodę nie puchną mi dolne powieki?

    1. avatar Pepsi Eliot 9 kwietnia 2021 o 06:02

     zbadaj pH moczu

  2. avatar Kacka 9 kwietnia 2021 o 12:54

   Pepsi napisz proszę jakie powinno być ph moczu rano i popołudniu.

 132. avatar soleil 9 kwietnia 2021 o 08:08

  Pepsi, a siarczan magnezu jako spray może być? Dzięki za wszystko

  1. avatar Pepsi Eliot 9 kwietnia 2021 o 10:59

   nie da takiego efektu, może dla stawów tak, bo epsona używa się albo w celach potężnie przeczyszczających. albo głownie do kąpieli, ale bardziej jako źródło siarki niż magnezu,

 133. avatar Ewcia 12 kwietnia 2021 o 10:57

  Po szklance z octem i soda mam niesamowite pokłady energii, takiej jak nigdy dotad. Jesteś WIELKA Pepsi!!! 🙂

 134. avatar Monika 20 sierpnia 2021 o 18:14

  Pepsi wyszło mi nadciśnienie mam 53 lata 167 53 kg dano mi amlozek biorę Twoje G@F magnez zaczęłam pić sode no i oczywiście 4 szklanki od 2 lat badanie krwi moczu trójglicerydy ok
  Jestem bardzo nerwowa osoba poradz proszę .

  1. avatar Pepsi Eliot 20 sierpnia 2021 o 20:49

   jakie masz nadciśnienie? jak sama mierzysz też masz? bo przy nerwicy skacze ciśnienie podczas pomiaru, szczególnie skurczowe

   1. avatar Monika 21 sierpnia 2021 o 07:34

    Teraz rano przed wzięciem tabletek aje znowu się zdenerwowałam 167 96 93

    1. avatar Monika 22 sierpnia 2021 o 09:49

     Rano przed wzięciem tabletek 136 90 80 godzinę pi wzięciu tabletek 177 108 85 oczywiście po 4 szklankach i magnezowe i G@F co ja mam robić?

     1. avatar Pepsi Eliot 23 sierpnia 2021 o 13:03

      Nie rozumiem tych 3 liczb, podaj skurczowe i rozkurczowe, po pomiarze, któraś liczba to puls?

     2. avatar Monika 7 października 2021 o 16:28

      A co jeśli to nadciśnienie jest związane z hormonami z menopauza jest skaczące jeden dzień ok drugi dzień wysokie.

     3. avatar Pepsi Eliot 7 października 2021 o 18:06

      dieta dieta dieta, jakie to skaczące nadciśnienie?

     4. avatar Monika 7 października 2021 o 18:28

      Potrafi być 128 76 bez leków A dziś 170 111 ale biorę co amlese ..napady gorąca. Nerwowość tsh 2, 798 wzrost 167 waga 52 .. echo ekg dobre. Biore G@ F

     5. avatar Pepsi Eliot 7 października 2021 o 20:18

      co amlese bierzesz, gdy Ci rośnie? Bierzesz coś na meno?

     6. avatar Monika 7 października 2021 o 20:33

      Brałam wcześniej mace. Teraz j7z przy nadcisnieniu nie wiem co brać na meno zaczęłam promensil forte konieczne brałam też aschwagande

     7. avatar Pepsi Eliot 7 października 2021 o 20:50

      a objawy tego meno, to skoki ciśnienia i gorąco, czy coś jeszcze?

     8. avatar Monika 8 października 2021 o 07:47

      Jescze wahania nastrojow generalnie płakać mi się chce praca siadla.

     9. avatar Terry 23 sierpnia 2021 o 14:23

      Nic tu „amlozek” nie pomoże, bo problem nie jest kardiologiczny a psychiczny. Nerwice tak mają

     10. avatar Monika 23 sierpnia 2021 o 19:46

      Pierwsze wynik to skurczów drugi rozkurczowe i trzeci to puls.

     11. avatar Pepsi Eliot 24 sierpnia 2021 o 06:22

      szczególnie rozkurczowe powyżej 90 jest niewskazane. Wapń do magnezu bierzesz? 1 cytrynian wapnia G&G wraz z drugą szklanką. Do pierwszej zamiast peiprzu czarnego cayenne. To są takie sposoby, ale co bierzesz od lekarza? Betablokery?

     12. avatar Monika 24 sierpnia 2021 o 06:36

      No zapisał mi amlozek

     13. avatar Monika 24 sierpnia 2021 o 07:07

      Rano przed wzięciem tabletek 151 91 80 oczywiście nie chciałabym brać tych tabletek.

     14. avatar Pepsi Eliot 24 sierpnia 2021 o 11:37

      na jakiej jesteś diecie? skąd czerpiesz wapń? robisz 4 szklanki, więc magnez dostarczasz.

     15. avatar Monika 24 sierpnia 2021 o 15:17

      Dieta prawie wcale mięsa nie jem sporadycznie tylko warzywa szejki zielone owoce nabiału prawie nie kawę z mlekiem pije.

     16. avatar Pepsi Eliot 24 sierpnia 2021 o 15:52
   2. avatar Monika 30 sierpnia 2021 o 08:40

    Pepsi załamana jestem dzisiaj rano 113 78 78 się wczoraj wieczorem. 168 101 takze wzięłam te tabletki tylko ja nie chce ich brać , ale jak wzrasta ciśnienie to biorę. To nie jest rozwiązanie. Nerwica straszna . Po jakim czasie naturalne metody np. soda zadziaja? Bo przecież nie mogę chodzić z podwyższonym.tak ciśnieniem
    . Kupuję teoje suplementy . W tym.tygodniu idę na ekg i echo.

    1. avatar Pepsi Eliot 30 sierpnia 2021 o 10:09

     Generalnie te nerwy też podnoszą Ci ciśnienie. Z sodą ostrożnie, tylko można okresowo stosować, maksymalnie 10 dni – 2 tygodnie.
     Wapń i magnez bierzesz?
     Spokojnie, beta blokery bierzesz tymczasowo, nic się nie stanie, ludzie biorą dziesiątki lat. Nie histeryzuj, masz w pogotowiu i mądrze próbujesz.

 135. avatar Monika 29 sierpnia 2021 o 15:38

  Do Terry ciśnienie mi skacze biorę Co Amlesa mam straszna nerwicę biorę suplementy Pepsi nie wiem co robić?

  1. avatar Pepsi Eliot 30 sierpnia 2021 o 15:42

   Może joga, oddechy, na pewno nie mierzenie co chwilę. Nie bój się też na pewien czas beta blokerów, nowoczesne nie podwyższają już cholesterolu, i trójglicerydów,

  2. avatar Pepsi Eliot 30 sierpnia 2021 o 15:42

   Może joga, oddechy, na pewno nie mierzenie co chwilę. Nie bój się też na pewien czas beta blokerów, nowoczesne nie podwyższają już cholesterolu, i trójglicerydów,

  3. avatar Pepsi Eliot 30 sierpnia 2021 o 15:42

   Może joga, oddechy, na pewno nie mierzenie co chwilę. Nie bój się też na pewien czas beta blokerów, nowoczesne nie podwyższają już cholesterolu, i trójglicerydów,

  4. avatar Pepsi Eliot 30 sierpnia 2021 o 15:42

   Może joga, oddechy, na pewno nie mierzenie co chwilę. Nie bój się też na pewien czas beta blokerów, nowoczesne nie podwyższają już cholesterolu, i trójglicerydów,

  5. avatar Przemko :-) 30 sierpnia 2021 o 19:35

   Kochana Moniko.
   Może spróbuj metody oddechowej Wima Hofa. On ją wymyślił dla ludzi z nerwicami, depresjami. Można zrobić od samego rana leżąc jeszcze w łóżku. Jest za darmo na internecie.
   Dodatkowo różnorakie metody oddychania. Pepsi często poleca oddychanie na 4. Czasami nazywane box breathing. To jest technika silnie relaksująca. Ale jakiekolwiek świadome oddychanie, czyli choćby chwilowe skupienie się na własnym oddechu może zrelaksować. Pod warunkiem, że starasz się go uspokoić, a nie nakręcić. Uspokoić, czyli skupiasz umysł na czynności oddychania, spowalniasz trochę oddechy, bierzesz je głębsze, używasz przepony, wdychasz nosem jeśli możesz, a wydychasz ustami.
   Do tego joga, medytacje, modlitwy, bieganie, taniec, jakakolwiek inna aktywność fizyczna np. pływanie. Jest szeroki wybór. Coś na pewno Tobie się spodoba.
   Możesz też słuchać kojącej muzyki np. na słuchawkach z telefonu. Tylko nie wpadnij pod samochód. Na YT jest tego mnóstwo.
   Na blogu Pepsi jest też sporo artykułów o nerwicach. Poszukaj szukałką (lupa, po prawej, u góry strony). Któreś podpowiedzi na pewno będziesz mogła wykorzystać.
   Również dawanie miłości samej sobie będzie działać świetnie. Mów do siebie kojące, wspierające słowa. Mów do lustra patrząc we własne odbicie. Ale ogólnie możesz mówić do swojego ciała. Możesz przemawiać (na głos lub w myślach także) do swojego serca. Możesz przesyłać sercu słowa miłości i wdzięczności, że jest z Tobą, że dziękujesz mu za jego pracę itp itd..
   Przeanalizuj też co sprawia, że stajesz się nerwowa. Może niektóre stresory da się usunąć całkowicie bądź mocno ograniczyć.
   Z miłością

   1. avatar Monika 31 sierpnia 2021 o 10:45

    Dziękuję.

 136. avatar Wojciech 29 września 2021 o 04:52

  Pepsi podziwiam Twoją wiedzę i bardzo szanuję to co robisz ale teraz mam pewną wątpliwość co do stosowania sody oczyszczonej. Pan Michał Tombak który dla wielu jest autorytetem w dziedzinie naturalnych sposobów leczenia pisze, że soda alkalizuje ale jednocześnie jej przyjmowanie podwyższa ciśnienie. Czy rzeczywiście nadciśnieniowcy mogą ją przyjmować ? Muszę coś zrobić z moim nadciśnieniem i teraz mam poważny dylemat czy ta soda to właściwy „lek” .Proszę utwierdź mnie w tym przekonaniu. Dziękuję.

  1. avatar Pepsi Eliot 29 września 2021 o 06:31

   Podobnie jak Ty staram się poszukiwać najlepszych rozwiązań od wielu wielu lat. Jeśli chodzi o kwas askorbinowy/witaminę C okazało się, że pan Tombak ma jednak inne zdanie niż Linus Pauling, za życia jego przyjaciel dr Rath i wielu wielu innych praktyków, o których pisałam już lata temu. Jednak to Linus Pauling jest Noblistą, a nie pan Tombak.
   Profesor Nieumywakin zalecał (niedawno zmarł w słusznym wieku) sodę generalnie na wszystko, podobnie jak nadtlenek wodoru (H2O2 woda utleniona) bowiem w tych prostych metodach dopatrywał się szybkiego wyzwolenia z wielu problemów zdrowotnych.

   Wodorowęglan sodu NaHCO3, bywa też nazywany kwaśnym węglanem sodu, co może być mylące, gdyż w rzeczywistości wodny roztwór wodorowęglanu sodu ma odczyn słabo alkaliczny i zachowuje się w wielu reakcjach jak słaba zasada (przy okazji: z kwasami reaguje z wydzieleniem dwutlenku węgla i wody, co wykorzystuję w moim teście domowego sposobu na sprawdzenie kwasowości żołądka. https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/4657/prosty-test-czy-masz-nadkwasote-czy-raczej-niedokwasote.html) i jest bardzo popularny i chwalony.

   Ale!

   Ale mamy problem sodu (Na) który zatrzymuje wodę przez co wysoko ciśnieniowcy mają niby z powodu sody dodatkowo cierpieć.

   Oczywiście, ludzie, ktorzy używają witaminy C w formie askorbinianu sodu powinni sprawdzać poziom elektrolitów sód i potas i generalnie odradzam stosowanie dłuższe. Okazuje się też, że metoda zakwaszania żołądka sokiem z selera naciowego też może łączyć się z większą podażą sodu i niektórym podnieść ciśnienie.

   Ja bym zalecała Tobie moje 4 szklanki na rozpoczęcie dnia. Z kuracjami szklanką ZERO, właśnie z gaszoną sodą. Dodatkowo do pierwszej zamiast pieprzu czarnego dosypywać lepiej pieprz cayenne, który obniża ciśnienie. A do 4 szklanki albo pół szklanki z soku z buraka, albo łyżeczkę Buraka This is Bio.
   To zadziałało prozdrowotnie dla wielu wielu ludzi – ciało zostało nawodnione – krew wartka, wsparta wątroba, jelita, (chlorofil) i odżywione. Ciśnienie unormowane.

   Jednak nie jestem lekarzem.

   Trzeba sobie zadać pytanie, czy soda zadziała w ten sam sposób, jak działa dajmy na to tania biała sól dodawana praktycznie do wszystkich przetworzonych pokarmów w celach konserwujących i podkręcenia smaku, ludzie lubią słono i słodko?

   Czyli pytanie jest takie:

   Czy Chlorek sodu (NaCl sol kuchenna) będzie działał identycznie jak soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu NaHCO3. Najlepiej przytaczać badania: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/2168457/

   Przytaczam powyższe z tłumacza Google:
   Aby przetestować hipotezę, że NaCl i NaHCO3 mają rozbieżny wpływ na ciśnienie krwi, przeprowadziliśmy losowo przydzieloną, kontrolowaną placebo próbę krzyżową z udziałem 10 osób z łagodnym nadciśnieniem i 10 osób zdrowych. Spożywali stałą dzienną dietę podstawową złożoną z 60 mmol sodu i chlorków, 60 mmol potasu i 14 mmol wapnia. Po osiągnięciu równowagi (4 dni) badani zostali losowo przydzieleni do picia 3 litrów/dzień wody mineralnej zawierającej NaHCO3 (26,2 mmol/l sodu i 33,03 mmol/l HCO3) lub roztworu kontrolnego zawierającego równomolowe ilości kationów jako sól chlorkowa przez 7 dni (całkowita dzienna dawka sodu 138 mmol). Cały mocz został zebrany. Ciśnienie krwi określano za pomocą zautomatyzowanego urządzenia. Miesiąc później zastosowano odwrotny schemat. NaCl nie wpływał na ciśnienie krwi, natomiast NaHCO3 obniżał skurczowe ciśnienie krwi (o 5 mmHg) u osób z nadciśnieniem. Oba schematy zmniejszały aktywność reninową osocza u pacjentów z nadciśnieniem, ale nie wpływały konsekwentnie na aldosteron lub katecholaminy w osoczu.

   Ale Uważka!
   Jednak wydalanie wapnia z moczem, które było większe u osób z nadciśnieniem niż u osób z prawidłowym ciśnieniem i większe u osób rasy białej niż u osób rasy czarnej, WZRASTAŁO konsekwentnie po podaniu NaCl, ale NIE po podaniu NaHCO3.

   Na wydalanie moczanów nie miały wpływu reżimy; jednak wydalanie moczanów było konsekwentnie większe u białych niż u czarnych.

   Dane pokazują, że NaCl ZWIĘKSZA wydalanie wapnia, podczas gdy NaHCO3 – NIE!, nawet przy umiarkowanym poziomie spożycia. NaCl i NaHCO3 mogą zatem różnić się wpływem na ciśnienie krwi.

   Jak widzisz to rownież NIE POTWIERDZA hipotezy pana Tombaka.

   Dobrą metodą jest mierzenie ciśnienia w domu i zapisywanie i wkrótce wie się sporo o reakcji swojego ciała na sodę.
   Ja nie jestem zwolenniczką dłuższych kuracji (szklanka ZERO np 2 tygodnie i przerwa), ale chodzi mi o INNĄ rzecz, mianowicie o zbyt dużą alkalizację moczu. Dlatego mierzenie w tym czasie pH moczu, rano na czczo i o 12 w południe. Jakby co, mamy sprawdzone i wydajne opakowanie pasków wskaźnikowych.

  2. avatar Monika 7 października 2021 o 19:57

   Cis w tym jest wypiłaś sode gaszona z.cytryna i skok duży ciśnienia.

 137. avatar Agula 22 lutego 2022 o 15:41

  A co z sytuacją gdy notorycznie mam za wysoki puls 90-110 a ciśnienie niskie? 90/60 100/70….

  1. avatar Pepsi Eliot 22 lutego 2022 o 16:22

   nie masz nerwicy lękowej?

 138. avatar Czarna 24 maja 2022 o 10:24

  Mam niskie ciśnienie 50-60/ 90-100 tetno spoczynkowe pow 80
  Przy zmianach pogody mam „gorącą” twarz i głowę (do tego się poci). Co jest?
  Nie mogę nić podobnego na blogu znaleźć na ten tema

  1. avatar Pepsi Eliot 24 maja 2022 o 21:45

   Jaki masz poziom 25(OH)D? masz nerwicę lękową? Ciśnienie od zawsze takie niskie?

   1. avatar Czarna 25 maja 2022 o 07:23

    witamina D – 34
    Od zawsze takie niskie.
    Byłam bulimiczką, mam kompulsy, nerwica

    1. avatar Pepsi Eliot 25 maja 2022 o 07:38

     4 szklanki, jem i chudnę z postem przerywanym, no i uzupełnienie braków odżywczych (d3+K2 TiB) Jakie B12, kwas foliowy, homocysteina? cukier i insulina na czczo? TSH? sód potas magnez wapń?

 139. avatar Czarna 25 maja 2022 o 20:31

  Pepsi Eliot: „4 szklanki, jem i chudnę z postem przerywanym, no i uzupełnienie braków odżywczych. Jakie B12, kwas foliowy, homocysteina? cukier i insulina na czczo? TSH? sód potas magnez wapń?”

  Wprowadzam 4 szklanki
  Homocysteina 6,4 qmol/l
  B12 438 pq/ml
  Kwas foliowy 26,2 ng/ml
  TSH 1,750 uU/ml
  Sód 139 mmol/l
  Potas 4,31 mmol/l
  Jak zbadać cukier na czczo i insulinę. Ten cukier co.sie bada domowym takim urządzeniem dla cukrzyków to kilka razy nadal na czczo to zawsze pomiędzy 80 a 90

  1. avatar Pepsi Eliot 25 maja 2022 o 21:00

   insulinę na czczo i cukier z krwi w laboratorium, a skoro cukier masz badany, to tylko insulinę. Wyniki masz dobre <3

   1. avatar Czarna 26 maja 2022 o 08:25

    Sprawdzę cukier i insulinę w laboratorium. Czyli nie wiadomo co może być przyczyną. może taka moja uroda. Jak jest mi ciepło (im cieplej na dworzu) tym bardziej poci mi się twarz i mam wtedy dużo pryszczy. TSH dobre a sporo włosków ciemnych pojawiło mi się w ostatnim roku na brodzie :/
    Zamówiłam białko konopne czy będzie ok do 4 szklanki? Co do niego dodać? mam też spirulinę, którą biorę wieczorem.

    1. avatar Czarna 26 maja 2022 o 08:29

     mogę do białka dołączyć kolagen do 4 szklanki? ?

     1. avatar Pepsi Eliot 26 maja 2022 o 10:34

      jasne 🙂

    2. avatar Pepsi Eliot 26 maja 2022 o 10:36

     USG narządów rodnych zrób co tam z jajnikami, i zbadaj hormony przy okazji w tym testosteron,

 140. avatar Ryszard Adamocha 1 stycznia 2023 o 11:34

  Pepsieliot !
  Jesteś wspaniała w prowadzeniu Swojego bloga.
  Twoja wartość jest większa jak 100 lekarzy .
  Jak zawsze uczciwa.
  Wszystkiego najlepszego !

  1. avatar Pepsi Eliot 1 stycznia 2023 o 11:35

   Cześć Ryszardzie, bardzo Ci dziękuję i życzę wszystkiego soi najlepsze <3

 141. avatar Anna 13 czerwca 2023 o 20:30

  A co jeśli ktoś ma np. wrzody? Czy wówczas można pić sodę?

  1. avatar Pepsi Eliot 13 czerwca 2023 o 22:32

   W niewielkich ilościach zapewnia tymczasową ulgę w niestrawności, na dłuższą metę nie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum