logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 530 236
189 online
32 727 VIPy
Reklama

TU SIĘ ODBYWA
ODCHUDZANIE ŻONY ZA POMOCĄ
SUPER SPALACZA TŁUSZCZU
BIKINI BURN TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Poznaj najpotężniejszy naturalny lek, jaki do tej pory odkryto na nadciśnienie

A także inne proste i skuteczne środki zaradcze, o których istnieniu farmacja wolałyby żebyś nie miała bladego pojęcia.

Wysokie ciśnienie krwi (HBP) lub nadciśnienie tętnicze to niezwykle powszechna dolegliwość, która dotyka w pewnym wieku równym stopniu zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Chociaż w młodszym wieku kobiety mają większe tendencje do niskiego ciśnienia. Standardowe leczenie podwyższonego ciśnienia krwi polega na przepisywaniu niebezpiecznych beta-blokerów i leków hamujących, wraz z instrukcją ograniczenia obecności soli w diecie. Chociaż stosowanie leku może pomóc w obniżeniu wysokiego ciśnienia krwi, w żaden sposób nie naprawi podstawowej przyczyny problemu.

Standardowo największą teorią spiskową na temat głównej przyczyny wysokiego ciśnienia jest zbyt duża ilość soli w diecie. Jest to o tyle zastanawiające ponieważ nie ma na tą okoliczność wystarczających dowodów.

W praktyce możemy odwołać się do wyników 20 lat badań, które pomogą wskazać prawdziwą przyczynę nadciśnienia.

W pierwszej części badania 5000 osobom z wysokim ciśnieniem odstawiono leki 
i wprowadzono dietę o ograniczonej zawartości soli. Każdy z tych pacjentów zmarł! W kolejnej części badania 5000 osobom zamiast leków podawano suplementy wapnia w podwójnej dziennej dawce. Po sześciu tygodniach eksperyment został przerwany, ponieważ 85% tych osób zostało wyleczonych z nadciśnienia!

Wapń jest najlepszym naturalnym środkiem kontrolującym wysokie ciśnienie krwi!

Reklama

TU ZNAJDZIESZ SWOJĄ WITAMINĘ D3 (cholekalcyferol) + K2 (mK7 Z NATTO, Z RENOMOWANEGO LABORATORIUM W GNOSISI) TiB DO SSANIA, WCHŁANIA SIĘ DO KRWIOBIEGU JUŻ Z RECEPTORÓW PODJĘZYKOWYCH!


Aby wapń działał skutecznie, potrzebujesz proporcjonalną ilość magnezu i dużo witaminy D (oczywiście bezwzględnie w protokole z K2) do lepszego wchłaniania. Suplementy wapnia z dodatkiem witaminy D i K2, oraz magnezu wraz z dostarczeniem dużej ilości słońca, są najlepszą opcją.

Podstawowa teoria dotyczy zapobiegania spadkowi pH w organizmie do stanu kwaśnego, utrzymując go na alkalicznym poziomie.

Podwyższone ciśnienie krwi NIE może wystąpić, gdy organizm jest w stanie zasadowym!

Reklama

Tu znajdziesz polecany przez nas CYTRYNIAN WAPNIA z rodzinnego laboratorium  G&G (50 lat na rynku)


Inne naturalne lekarstwa na wysokie ciśnienie krwi:

Ekstrakt z liści oliwnych (OLE)

Owoc oliwek jest integralną częścią klasycznej diety śródziemnomorskiej. Osoby które stosują tę dietę, cieszą się niskim wskaźnikiem nadciśnienia krwi, poziomu cholesterolu i chorób serca. Codzienna konsumpcja tego owocu przyczynia się do takiego zjawiska.

Oliwki zawierają substancję zwaną oleuropeiną, i to właśnie ona w dużej mierze odpowiada za korzystny efekt i obniżenie ciśnienia krwi i poziomów triglicerydów w organizmie. Ale najwyższe stężenia oleuropeiny znajdują się w liściach, dlatego ekstrakt z liścia oliwnego działa tak dobrze na nadciśnienie. W badaniu opublikowanym w Phytomedicine stwierdzono, że ekstrakt z liści oliwnych jest tak samo skuteczny w leczeniu wysokiego ciśnienia, jak lek Captopril (Capoten).

„Ekstrakt z liści oliwnych, przy dawce 500 mg dwa razy na dobę, był równie skuteczny w obniżaniu skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi u osób z nadciśnieniem 1 stopnia, jak Captopril.”

Badacze zauważyli również znaczną redukcję poziomów triglicerydów wśród grupy stosującej ekstrakt z liści oliwnych, w porównaniu z grupą stosującą wyłącznie leki.
Jeśli chcesz szybko, skutecznie i bezpiecznie obniżyć ciśnienie krwi i poziom trójglicerydów, OLE powinien stać się częścią twojej diety i suplementacji.

Należy pamiętać, że wiele produktów nie zawiera odpowiednich ilości oleuropeiny (najważniejszego składnika) i dlatego należy ich unikać. Oleuropeina jest wysoce niestabilna, dlatego proces ekstrakcji ma kluczowe znaczenie dla zachowania bioaktywności tej substancji.

Soda oczyszczona

Ten środek leczniczy jest tak prostym i tanim rozwiązaniem, że wydaje się to aż śmieszne. Soda oczyszczona jest jednym z najszybszych i najłatwiejszych sposobów naturalnej redukcji i kontrolowania nadciśnienia.

Powód tego jest prosty … soda oczyszczona jest zajebistym wzmacniaczem pH!

Nic nie podniesie poziomu pH twojego organizmu (i uczyni go silnie alkalicznym) tak szybko jak soda oczyszczona. Po prostu wymieszaj 1/8 łyżeczki sody oczyszczonej razem z 1-2 łyżkami octu jabłkowego w szklance przefiltrowanej wody i wypij tę miksturę dwa razy dziennie na pusty żołądek dla natychmiastowej ulgi.

Zgodnie z tym dawkowaniem, soda oczyszczona jest przyjmowana w cyklu 2-tygodniowym, (bierzesz przez 2 tygodnie, a następnie odstawiasz na 2 tygodnie, i z powrotem stosujesz przez 2 tygodnie itd.), podczas gdy ocet jabłkowy przyjmujesz bez przerwy. Najlepiej przy Twoich codziennych 4 szklankach.

Reklama

Tu znajdziesz 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny do KURACJI 4 SZKLANEK

Ponieważ soda oczyszczona zwiększa poziom pH organizmu dość konkretnie, powinnaś przyjmować ją tylko przez dwa tygodnie (maksymalnie 3 tygodnie) albo możesz skończyć z alkalozą (zasadowica, czyli zbyt wysokie pH). Przyjmując sodę oczyszczoną w ten sposób i łącząc ją z octem jabłkowym, obniżysz ciśnienie krwi szybko bez odczuwania niepożądanych efektów.

Pamiętaj żeby równocześnie regularnie kontrolować pH i utrzymywać go na optymalnym poziomie 7,25 lub wyższym, jednak zatrzymać się na 8. Niektórzy naturopaci zezwalają na 8,5, a nawet 9. W miarę możliwości sprawdzaj ciśnienie przed i po, w celu pomiaru różnicy.

Nie ma negatywów konsekwencji związanych z przyjmowaniem sody oczyszczonej w celu obniżenia ciśnienia krwi, przestrzegając powyższe dawkowanie i łączyąc go z octem jabłkowym i dużą ilością wody. Każdy może bezpiecznie korzystać z tego sposobu, więc śmiało zacznij już teraz!

Potas

Potas jest niezbędnym naturalnym lekiem na nadciśnienie. Określany jako „detergent do tętnic”, wypłukuje i oczyszcza ściany tętnicy, a także wyciąga nadmiar sodu z organizmu.

Najlepszym źródłem potasu jest organiczny ocet jabłkowy (ACV, trzecia szklanka)

Inną korzyścią z przyjmowania octu jabłkowego jest to, że pomaga zachować ciało w stanie alkalicznym, zwłaszcza w połączeniu z sodą oczyszczoną. W ten sposób naturalnie obniża ciśnienie krwi i szybciej łagodzi objawy. Te pozytywne korzyści sprawiają, że ACV jest milowym krokiem w odwracaniu nadciśnienia. Pamiętaj, że ocet jabłkowy należy przyjmować codziennie, aby uzyskać właściwe rezultaty.

Magnez (druga szklanka)

Ten minerał jest nie tylko potrzebny do absorpcji wapnia. Najczęstsza przyczyna chorób serca lub zawału jaka przychodzi Ci do głowy to zapewne sądzisz, że zablokowane tętnice. 
W rzeczywistości jedną z największych przyczyn jest coś, co nazywa się nagłą śmiercią sercową (lub po prostu „nagłą śmiercią”). Ta franca zabija od 300 000 do 400 000 ludzi rocznie w samych Stanach Zjednoczonych.

Przyczyna?
Zwyczajny niedobór magnezu!

Wyniki badania ryzyka miażdżycy pokazują, że osoby z najwyższym poziomem magnezu we krwi mają o 40% zmniejszone ryzyko zgonu spowodowanego atakiem serca w porównaniu z osobami o niższych poziomach. Inne badanie wykazało, że magnez zapobiega gromadzeniu się komórek piankowatych na ścianach tętnic i może faktycznie zmniejszyć grubość ściany tętnic o 42%. Jest to absolutnie niezbędne do utrzymania prawidłowego ciśnienia i zapobiegania nadciśnieniu.

Ponieważ uprawy ziemne i gleby zawierają teraz bardzo mało magnezu, suplementacja jest niezbędna. Na szczęście jest to dość łatwe. Najlepszym sposobem na uzyskanie dziennej dawki magnezu jest stosowanie magnezu na 3 sposoby, w tym przezskórnego oliwi magnezowej w sprayu. Wiadomo, że magnez jest nieidealnie przyswajany doustnie, ale przez skórę jest w 100% wchłanialny i trafia wprost do krwiobiegu!

Dlatego łączenie dawkowania magnezu w formie doustnej (2 szklanka z 4 szklanek), oliwy magnezowej, oraz kąpieli z dodatkiem chlorku magnezu, czy siarczanu magnezu (pół szklanki na wannę, można dodać jeszcze drugie pół szklanki z solą nieoczyszczoną) da z pewnością najlepsze rezultaty zdrowotne.

Oto domowy przepis na stworzenie i aplikację magnezu w sprayu domowej roboty:

Zagotuj trochę wody destylowanej. Dodaj 2 szklanki przegotowanej wody i 2 szklanki chlorku magnezu do szklanej miski lub garnka. Dokładnie wymieszaj. Pozostaw do ostygnięcia, a następnie wymieszaj ponownie przed wlaniem zawartości do spray’owej butelki ze szkła lub tworzywa sztucznego (najlepiej szklana). Przed użyciem dobrze wstrząśnij, a następnie zaaplikuj 10-15 dawek na skórę w różnych częściach ciała (głównie ramiona, nogi i tors), a następnie delikatnie przetrzyj.

Możesz poczuć mrowienie przy pierwszym nakładaniu oleju. Jest to całkowicie naturalne 
i oznacza, że skutecznie działa. Pozostaw olej na co najmniej godzinę przed najbliższą kąpielą, a po niej nasmaruj naturalnym kremem nawilżającym, lub olejem kokosowym.

Rób tak 1 raz dziennie.

w didaskliach

Niektórym nie podoba się odczucie po oleju magnezowym na skórze i dlatego przestają używać sprayu. Bardzo ważnym jest, aby codziennie otrzymywać wystarczającą ilość magnezu. Stosuj magnez doustnie tak w 4 szklankach, oraz dodawaj chlorek magnezu, lub sól epsom do kąpieli. Mówi się, że gdy lekko swędzi Cię ciało po kąpieli w soli epsom, to prawdopodobnie masz yyy … pasożyty.

Koenzym Q10

Koenzym Q10 zmniejsza zgrubienie mięśnia sercowego i zwężenie naczyń krwionośnych.

W 12. tygodniowym badaniu 83 osób stwierdzono, że 60 mg CoQ10 przyjmowanych dwa razy na dobę powodowało średnie zmniejszenie skurczowego ciśnienia krwi o 17,8 mm Hg. W innym badaniu przeprowadzonym przez University of Western Australia, odkryto, że Koenzym Q10 spowodował obniżenie skurczowego ciśnienia krwi o 6,1 mm Hg. Te wyniki z pewnością potwierdzają, że CoQ10 jest godny leczenia nadciśnienia.

W kwestii dawek należy postępować zgodnie z powyższym badaniem (60 mg dwa razy na dobę).

owocek

Źródło 1

(Visited 40 982 times, 4 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Stasio 6 listopada 2018 o 14:00

  no.zakupy zrobione,kupiłem,Jabłczan Magnezu,Citrulline i Greens&Fruits, i na zdrowie! nawet dostałem upustu 5zł!! wybrałem ta formę magnezu bo magneb6 forte ma za dużo B6 i pocę się po tym i oczy pieką,napisz Pepsi jak masz czas,kiedy zażywać i jakie dawki tych suplementów? dzięki!!

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2018 o 17:19

   cytrulina, tak ja na opakowaniu, 1 G&F do śniadania, łyżeczka magnezu do szklanki wody z cytryną, możesz wypić rano, a wieczorem chlorek do kąpieli. D3+K2 po śniadaniu

 2. Stasio 6 listopada 2018 o 14:06

  jeszcze jedno,troche pekam z ta wit D3,czy dawka 10000jednostek to nie jest za dużo? może 5000 by starczyło? nie przedawkuje??

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2018 o 17:17

   Nie jestem lekarzem, to nie jest porada lekarska, bierz tyle ile uważasz za stosowne

  2. Ewe 9 marca 2019 o 08:03

   Luzik. Obserwuj siebie.
   Raczej będzie dobrze. Mój tata brał nawet 100 000 jednostek dodane do serka Budwigowej 🙂

 3. Stasio 7 listopada 2018 o 08:21

  Witam,Pepsi nie denerwuj się,po jakim czasie odczuje poprawę po tych suplementach?

  1. Pepsi Eliot 7 listopada 2018 o 08:51

   Stasiu, im więcej będziesz oczekiwał, tym będziesz bardziej rozczarowany, po prostu Twoje komórki tego potrzebują, to wszystko, ale jak długo były na głodzie, albo zatruwane? Zobacz jakie niecierpliwe jest Twoje własne ego? Po prosotu akceptuj. A co do cytruliny to działa bardzo szybko.

 4. Stasio 7 listopada 2018 o 08:58

  masz racje,przynajmniej u mnie wszystkie choroby są w głowie!to muszę pokonać! pozdrawiam i życzę miłego dnia,jak znajdziesz\ chwilę to odpisz mi na maila

  1. Pepsi Eliot 7 listopada 2018 o 10:24

   kolejka Stasiu, ludzie czekają, a ja codziennie odpowiadam

 5. Stasio 7 listopada 2018 o 11:08

  Wiem wiem,buziaczki

 6. Stasio 7 listopada 2018 o 20:07

  hejka,mam taka sprawę,gdzieś mi się usunął mail,jak mam pic ten jabłczan magnezu? wyczytałem na jakiejś stronie,że magnez zmniejsza zakwaszenie żołądka,a przy nadczynności tarczycy nie należy brać,pytam bo jakis sie słaby zrobiłem i poce się,czy to ma jakis związek z tymi suplami?

  1. Pepsi Eliot 7 listopada 2018 o 20:53

   z czym Stasiu, przecież miałeś bardzo niską 25(OH)D, jabłczan pije się łyżeczkę ze szklanką wody z cytryną, to piją nawet dzieci.

 7. Stasio 7 listopada 2018 o 21:10

  ile tej cytryny?

  1. Pepsi Eliot 7 listopada 2018 o 21:11

   pół

 8. Stasio 8 listopada 2018 o 09:45

  Witam w czwartek,mam pytanko,mam zapas witaminy K2MK-7 …,znasz ta firmę ,jest ok? czy raczej kupić nowe? szkoda by było bo mam 90 tabl

  1. Pepsi Eliot 8 listopada 2018 o 16:15

   Przecież zaleciłam Ci K2, nie znam tej firmy , z czego ta Twoja mk7? jak z natto to sobie użyj.

 9. Stasio 8 listopada 2018 o 09:47

  i przy okazji jaką K2 polecasz jako sprawdzoną?dzięki,już dzisiaj nie będę nudził,narka

  1. Pepsi Eliot 8 listopada 2018 o 16:13

   na razie tę, którą Ci poleciłam, a jest w supplemnecie złożonym D3+K2 TiB

 10. Stasio 8 listopada 2018 o 09:55

  posłuchałem Cię,biorę 10000 D3 i 200 K2

  1. Pepsi Eliot 8 listopada 2018 o 16:12

   za 2 miesiące zobaczymy ile poszło do góry

 11. Stasio 8 listopada 2018 o 16:46

  tak z natto, do tego biorę D3 ..,i chce dokupić samą K2,to chyba tą co Masz w sklepie VITAMIN K2 100mcg – 60kaps [TiB]

  1. Pepsi Eliot 8 listopada 2018 o 18:26

   teraz nie ma, będzie w przyszłym tygodniu G&G też bardzo dobra, tylko w dużej dawce 200 , a więc tylko 1 bierz jakby co

 12. Stasio 9 listopada 2018 o 12:06

  no i klops! rozdrażnienie,swędzenie,myślę że to przez cytrulinę/która zresztą na mnie nie działa,nie widzę pozytywnych wyników/,wiec odstawiam

 13. Stasio 10 listopada 2018 o 08:49

  jeszcze poczekam jeden dzień bez brania cytruliny,jabłczanu magnezu,i picia octu jabłkowego,jest jedna wspólna sprawa,i zarazem mój błąd,wszystkie te produkty sa oparte na kwasie jabłkowym,a na nim na 95% jestem uczulony!

 14. Stasio 10 listopada 2018 o 08:54

  pytanie,czy istnieje Citrulina ale nie jabłczan?

  1. Pepsi Eliot 10 listopada 2018 o 08:57

   nie spotkałam, ale możesz brać po prostu argininę

 15. Stasio 10 listopada 2018 o 08:59

  a magnez?

  1. Pepsi Eliot 10 listopada 2018 o 09:42

   chlorek TiB, cytrynian G&G

 16. Stasio 10 listopada 2018 o 09:18

  cieżki temat,równie dobrze moze to być jakis szok organizmu po D3 albo tym G&Fruit,no nic muszę po kolei odstawiać i badać sytuacje

 17. Ewa 12 listopada 2018 o 10:47

  Stasio, najlepiej wprowadzaj suple po trochu – rozłożone w czasie. Wtedy organizm zdąży się przyzwyczaić. I nie morduj już, kilka razy dziennie, naszej kochanej PEPSI.

 18. Stasio 12 listopada 2018 o 11:13

  głownie chodzi mi o to,że biore 10000 D3,i jak kupie ,K2 G&G 200,czy jedna sztuka tej K2 wystarczy?

  1. Pepsi Eliot 12 listopada 2018 o 12:28

   wystarczy

 19. Stasio 12 listopada 2018 o 14:33

  Ewa zazdrosna,ściskam was mocno!

 20. Stasio 13 listopada 2018 o 10:50

  Witajcie,kupie ten Buzdyganek,dla faceta w moim wieku,to trzeba sprawdzić!pozdrawiam!

  1. Pepsi Eliot 13 listopada 2018 o 11:33

   Stasiu, przecież Ty młodzieniaszek jesteś

 21. Stasio 13 listopada 2018 o 15:19

  oczywiście,skoro Ewa jest zainteresowana,przecież po co jej stary dziad

 22. Stasio 15 listopada 2018 o 10:08

  Witam,niestety nie ma Buzdyganka w sklepach waszych ani w magazynie

 23. Stasio 22 listopada 2018 o 14:44

  co z tym buzdygankiem? zniknął?

  1. Pepsi Eliot 22 listopada 2018 o 15:13

   czekamy na dostawę

 24. Annanek 23 listopada 2018 o 13:34

  Hej Pepsi, a co z gaszeniem sody? Jak jest z octem jabłkowym to nie trzeba zalewać gorąca wodą?

  1. Pepsi Eliot 23 listopada 2018 o 14:41
 25. Stasio 29 listopada 2018 o 10:04

  hej,buzdyganek tak super działa,że go brak? kiedy dopłynie do Polski i sklepu? czy to prawda ze on zmniejsza też ciśnienie?

  1. Pepsi Eliot 29 listopada 2018 o 16:20

   Tak,obnia ciśnienie krwi chroni serce, poprawia poziom insuliny, pomaga w depresji no i naturalnie podkręca testosteron, będzie <3

 26. Stasio 16 grudnia 2018 o 10:23

  Cześć! droga Pepsi,mam takie pytanie,czy zażywając 100mg Q10,przez dłuższy okres ,należy robić przerwy? jeśli tak,to na jak długo? i czy ten Q10 G&G z waszego sklepu jest wystarczający? żona bierze statyny,i do tego brała przez rok Q10 i teraz ma przerwę bo się jej skończył,co proponujesz?

  1. Pepsi Eliot 16 grudnia 2018 o 13:59

   Ten G&G jest bardzo dobry, brałabym jeszcze przez pewien czas codziennie, tu pomocny wpis: https://www.pepsieliot.com/koenzym-q10-jestes-pewna-ze-go-odpowiednia-ilosc-ciele/

 27. Kasia 14 lutego 2019 o 15:18

  Moja jedyna nadziejo Pepsi-czy jesli biore leki na nadcisnienie (15 lat juz) mam 47 lat,moge zaczac te kuracje ? Nie chce od razu odstawiac lekow,mam za wysokie na razie(160/90).Witamine d3+k2 biore juz trzy lata,5000 jednostek dziennie i K2 200 uq.Od 2miesiecy biore spiruline,wszystko na nic.Moze akurat taka faza,bo zaczyna mi sie menopauza.Jestem juz bezsilna… Chodzi mi o kuracje woda z soda i octem jablkowym+wapn+magnez+Q10 Jesli moge ,to jaki odstep miedzy przyjeciem lekow musi byc zachowany? Jesli biore leki o 6 rano,moge te wode z octem i soda wypic o 8 ? I o 9 sniadanie? Najbardziej stresuje mnie to,ze biore maksymalna dawke dzienna tych lekow,dolozono mi wlasnie trzeci a cisnienie dalej nie spada.Wg pomiaru 24 godzinnego-80% pomiarow mam za wysokie.

  1. Pepsi Eliot 14 lutego 2019 o 17:42

   to są suplementy kupowane w naszym sklepie? Jakie masz Q10, w jakiej dawce?

   1. Kasia 14 lutego 2019 o 18:02

    Niestety nie tutaj,bo mieszkam w Niemczech,koszty wysylki sa za wysokie,ale staram sie zawsze kupowac wg Twoich zalecen,ze wszystkimi mozliwymi certyfikatami.

    1. Pepsi Eliot 14 lutego 2019 o 18:08

     w jakiej dawce masz koenzym Q10?

   2. Kasia 14 lutego 2019 o 18:07

    Koenzym dopiero zamowilam,200 mg w kapsulce,w postaci ubichinonu,weganski.

    1. Pepsi Eliot 14 lutego 2019 o 18:15

     Nie bierz naraz takiej jednostki, podziel na 2 i bierz 2 razy dziennie po połówce, czytaj ten wpis i dopasuj sytuację do siebie, https://www.pepsieliot.com/koenzym-q10-jestes-pewna-ze-go-odpowiednia-ilosc-ciele/
     Niestety nie wiem jakie są zalecenia niełączenia suplementów diety na obniżenie ciśnienia z lekami, gdyż nie ma takich badań. Leki zwykle będą rozrzedzały krew, a suplementy też rozrzedzają.

     Wapń brałabym razem z D3+K2, a magnez przed snem, albo dodawaj pół szklanki chlorku do kąpieli i używaj przez skórę w postaci oliwy magnezowej.

 28. Kasia 14 lutego 2019 o 18:21

  A co z woda z octem jablkowym i soda? Wielkie nadzieje w tej kuracji pokladam .Wlasnie zmierzylam cisnienie,chyba nowe tabsy zadzialaly,chociaz biore je dopiero 2 dzien: 111/77.Wolalabym ich nie brac,to Amlodipine.

  1. Pepsi Eliot 14 lutego 2019 o 18:33

   napisałam, nie znam badań na ten temat, po drugie robienie naturalnej kuracji na obniżenie ciśnienia i branie silnych leków obniżających ciśnienie nie jest ok, jak sprawdzisz co działa, a jak spadnie Ci ciśnienie za bardzo? Nie jesteś przyzwyczajona do niskiego ciśnienia. Idź do lekarza naturopaty i niech to kontroluje.

 29. Kasia 14 lutego 2019 o 18:43

  Ok dzieki wielkie! W takim razie biore sie za poszukiwania jakiegos dobrego dochtore 😉

 30. Ania 5 marca 2019 o 13:47

  Pepsi potrzebna mi twoja pomoc. Mój tata ma ciśnienie ponad 220 na 120 parę i co może teraz zrobic jak najszybciej obniżyć ?

  1. Anja 5 marca 2019 o 19:06

   Przeciez jest napisane w artykule powyzej! Przeczytaj jeszcze raz, zrob notatki…

 31. Ania 5 marca 2019 o 19:25

  Pepsi, dziś napisałaś tego posta ? Już to przeczytałam i wraz nic nie wiem. To chyba że stresu i mi też podskoczylo cisnienie chociaż zwykle mam za małe i je podnoszę dlatego jestem taką ciemną z obniżeniem.

 32. Ania 6 marca 2019 o 10:19

  A jak zje jednego surowego buraka to cisnienie spadnie ? Ktoś sprawdzał ? Czy po 60tce cisnienie max 150/90 jest dobre na pewno tak Pepsi? A może jakby sobie wypił soku z aronii ?chodzi o to żeby to było proste i skuteczne.

  1. Pepsi Eliot 6 marca 2019 o 10:30

   niby nie najgorsze, ale dlaczego nie mieć prawidłowego 120/80 ? Zjedzenie 1 buraka gotowanego, to tylko sobie zaszkodzi. Dlaczego nie chcesz zastosować tego co radzę we wpisie?

 33. Ania 6 marca 2019 o 13:13

  Tata jest „nietabletkowy” w proszku też to co mu dałam to stoi. Dlatego może namowie go po prostu na lecznicze jedzenie i picie.

 34. Makana 6 marca 2019 o 16:16

  Pepsi a co to może być u mamy.
  Kolatanie serca i jednocześnie uczucie duszenia w gardle. Sód i potas ok.
  Jakie badania zrobić albo co suplementowac?
  Mama bierze Wit d i c, czasami MG.
  Ale może jakiś konkret trzeba a la kuracje.

  1. Pepsi Eliot 6 marca 2019 o 17:54

   to może być problem z tarczycą. Lista badań, które by się przydały: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Nie ma czegoś takiego, że czasami magnez, tak się też objawia brak magnezu.

   Na już codzienna kuracja 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do śniadania 3 miesięczna kuracja Greens & Fruits TiB po 1 tabletce, oraz po śniadaniu niech bierze to swoje D3 +K2 oraz 1 Omega 3 TiB. Na 5 dni przed badaniem (25(OH)D trzeba odstawić suplemnty z D3)

 35. pbas4 6 marca 2019 o 18:03

  Czym może objawiać się zasadowica? Pije sodę z herbatą raz dziennie rano na czczo od wielu miesięcy, jakoś wcześniej nie doczytałam, że trzeba robić przerwy 😛

 36. Olak 6 marca 2019 o 20:12

  Droga Pepsi, w jakich porach i czy z posiłkiem? brać Q10 oraz calcium citrate ? czy musi być odstęp od jabłczaniu, greens fruits, d3k2? tata dodatkowo bierze strofantynę (2x 10 kr zachowawczo) i leki na nadciśnienie
  czy jest jakaś ‚instrukcja’ jak schodzić z leków na nadciśnienie? suplementować i po jakimś czasie obniżać dawkę? może jest w trójmieście lekarz który może pomóc typu kardiolog
  ps : serdeczne dzięki za super gratisy zawsze przy zakupach z TIB <3

  1. Pepsi Eliot 6 marca 2019 o 20:43

   nie ma zasad schodzenia z jakichkolwiek leków, jednak zwykle dobrze jest to robić etapami. Calcium z G&F TiB. Koensym Q10 w porcjach podzielonych w ciągu dnia, obojętnie kiedy, ale nie na noc.

   1. Olak 7 marca 2019 o 09:40

    Dobrze, a czy któreś z supli należy robić przerwę? czy brać stale?

    1. Pepsi Eliot 7 marca 2019 o 11:02

     super foodsy je się na okrągło, ale np Greens & Fruits TiB powinno się zrobić przerwę z 2 tygodnie, albo po zjedzneiu 1 opakowania następne brać co drugi dzień. `D3 w lecie podczas plażowania można w ogóle nie brać. Omega 3 w zależności od diety raczej codziennie. Magnez codziennie, generalnie 4 szklanki codziennie.

 37. ala 14 kwietnia 2019 o 22:20

  A sode trzeba sparzyc wrzatkiem?

  1. Pepsi Eliot 14 kwietnia 2019 o 22:44

   Nieumywakin twierdzi,że tak

 38. Anna 19 kwietnia 2019 o 10:28

  Czesc, konkretnie ile magnezu i wapnia nalezy zazywac na dzien celem uregulowania nadcisnienia? Dawkowanie reszty suplementow wyczytalam w tekscie.
  Dzieki, Anna

  1. Pepsi Eliot 19 kwietnia 2019 o 10:52

   Magnez przyjmujesz każdego dnia na 3 sposoby, płaska łyżeczka chlorku magnezu TiB do drugiej szklanki (kuracja 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ bardzo wskazana, też przy nadciśnieniu, jeśli bierzesz środki rozrzedzające krew, to pierwsza szklanka z kurkumą może być problematyczna bo kurkuma też rozrzedza krew, ale też obniża ciśnienie). Jeśli chlorek magnezu działa zbyt przeczyszczająco, zastąp go jabłczanem magnezu, a chlorek i tak wykorzystasz jako oliwa magnezowa, po połączeniu z wodą tworzy sie właśnie oliwa do smarowania nadgarstków, łydek, kostek, a nawet okolic serca. Trzecim sposobem jest dodanie pół szklanki magnezu do wieczornej kąpieli, albo do moczenia stóp.
   Jeśli chodzi o wapń, to zawsze należy działać ostrożnie, gdyż nadmiar wapnia, i brak witaminy K2 w organizmie może skutkować zwapnieniem tkanek miękkich, a tego byśmy bardzo nie chcieli. Dlatego oprócz wapnia i magnezu należy suplemntować D3 w protokole z K2 (jaki masz poziom 25(OH)D?) oraz dobrze byłoby brać beta caroten , jako naturalną prowitaminę witaminy A. Bierz 1 -2 cytrynian wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html wraz z drugą szklanką. Jednak nie jestem lekarzem i wszystko co mówię należy konsultować z pracownikiem służby zdrowia.

 39. Anna 19 kwietnia 2019 o 10:42

  Czyli by walczyc z nadcisnieniem – zalewam sode oczyszczona troche przestudzona przegotowana woda, dolewam wode zimna i troche octu jablkowego? Tak pije przez dwa tygodnie. Nastepne dwa tygodnie pije bez sody, tak? I tak na zmiane.
  Pytania pojawiaja sie ciaaagle co do sposobu picia sody oczyszczonej z octem jablkowym, bo w tekscie nie masz podanego zagaszania, natomiast w komentarzach czasem piszesz o gaszeniu sody woda wrzatkiem. Stad nasze zagubuenie sie bierze🤔
  Czy powyzsze pojenie sie jest ok?
  Dzieki, Anna

  1. Pepsi Eliot 19 kwietnia 2019 o 11:01

   bo tak naprawdę o tym gaszeniu czyta się tylko u Nieumywakina, ale to wydaje się logiczne.

 40. Anna 19 kwietnia 2019 o 13:38

  Ok, dzieki!
  D3K2 tez pije, wiec nie powinno byc problemow. Cztery szklanki stosuje juz bardzo dlugo. Jedynie tym wapniem nie suplementowalam. No i cytrynian magnezu biore tylko rankiem, lecz zrobie sobie tez te oliwke do ciala. I czy cytrynian jest gorszy niz jablczan lub chlorek magnezu?

  W komentarzach pod tym postem wyczytalam, ze wedlug Cie normalne, zdrowe cisnienie to niekoniecznie 120/80. Ktos napisal, ze 100 plus wiek (w moim wypadku byloby to 135), a to rozkurczowe do jakiej wartosci jest zdrowe w wieku 35 lat? Moglabys podrzucic link do Twego artykulu na ten temat, jesli takowy byl?

  Dzieki, pozdrawiam, Anna

  1. Pepsi Eliot 19 kwietnia 2019 o 15:46

   najlepszy jest chlorek, po przeczytaniu tomisk opracowań sircusa i naukowców na któ®ych się powołuje, uważam, że chlorek magnezu (nie wszyscy go dobrze tolerują bo przeczyszcza, ale nie tak jak epsom) czyli tak naprawdę skondensowana sól morska, ma najwięcej dobroczynnych zastosowań dla ludzkości, nie mówiąc o jego ekonomiczności. Oczywiście dla dzieci, szczególnie autystycznych, dla ludzi zanieczyszczonych glinem (mózg) na temn moment bardziej wskazany doustnie jest jabłczan magnezu, ale magnez przyjmuje się na 3 sposoby i to prawie codziennie, o ile oczywiście nie ma się go za dużo w ciele, co może się zdarzyć przy mocno chorych nerkach, i nie wydala się wtedy z moczem magnezu.

 41. Anna 19 kwietnia 2019 o 13:42

  Ok, dzieki!
  Czyli gaszenie wydaje sie byc opcja najlepsza a dodanie doń octu jablkowego z niczym nie koliduje? Pozdrawiam, Anna

 42. Anna 22 kwietnia 2019 o 08:47

  Aaa, czyli zarowno wrzatek jak i ocet jablkowy lub sok z cytryny gasza sode! Wystarczy zalac sode jednym z tych trzech produktow, by ja zgasic i dolac zwykla wode.
  Dzieki, pozdrawiam.
  Anna

 43. Anna 22 kwietnia 2019 o 08:51

  Ok, czyli chlorek jest dobry w roznych formach podawania.

  A co z tym cisnieniem kurczowym i rozkurczowym w wieku 35 lat? Do jakich wartosci jest zdrowe wedlug Ciebie?

  Dzieki, pozdrawiam 🙂
  Anna

  1. Pepsi Eliot 22 kwietnia 2019 o 14:06

   120/80, ale jak od zawsze masz niższe a nadnercza nie zmęczone, to świetny bodziec do robienia codziennie 10 kilometrów biegiem ma się rozumieć

 44. Nila 18 lipca 2019 o 12:50

  Przyjmuję 4 szklanki( do drugiej 1 cytrynian wapnia G&G, do czwartej Acai beret,kolagen,MSM, 4greens,kelp), przed śniadaniem G&F,po śniadaniu 2D3K3

  1. Pepsi Eliot 18 lipca 2019 o 14:52

   to dobrze robisz

 45. Nila 18 lipca 2019 o 13:02

  Przpraszam telefon psikusa robi, dasza część komentarz: i 1 Omega3,chciałabym jeszcze włączyć do 4 szklanki Guarana, ale nie eiem czy ona nie podnosi ciśnienia. Nie wim też czy mogę jeszcze wcisnąć Astaxathi , Bets Carotene i Koensym Q 10,czy to już za dużo, a jeżeli nie to o jakiej porze to przyjmować ?

  1. Pepsi Eliot 18 lipca 2019 o 14:51

   wszystko co kupisz, napisz mi na mejla pepsieliot31@gmail.com , lub tutaj i zrobię Ci dokładną rozpiskę, a guarana, maca, trochę podniesie ciśnienie, coś jak filiżanka kawy, więc miej tego jasność , jak masz jakieś dolegliwości też napisz, z miłością

 46. Nila 19 lipca 2019 o 06:54

  Zrobię zamówienie w poniedziałek i od razu napiszę Ci mejla , z miłością 😍

  1. Pepsi Eliot 19 lipca 2019 o 11:18

   <3

 47. nila 22 lipca 2019 o 19:14

  Zrobiłam właśnie zamówienie na Acai berry, 1 G&F,Kolagen Vitamina D3+K2, Astaxanthi i Beta Carotente.
  Z poprzedniej dostawy mam jeszcze4 greens,kelp, calcium citrate,,MSM,chlorek magnezu, cranberry.
  Do do drugiej przyjmuję 1 cytrynian wapnia G&G, do czwartej Acai beret,kolagen,MSM, 4greens,kelp, od czasu do czasu dodaję też Cranberry.
  Moje dolegliwości to : nadciśnienie 150/85; pękające naczynka na jedne nodze powyżej kolana aż fioletowo, na drugiej pod kolanem i w dół a także na policzkach ; wzrok (wg okulistki zgodnie z wiekiem okulary 4,5+);ból kolan i barku;miękkie łamliwe paznokcie. mam 57 lat, wzrost 164, waga 64kg. Test sody odbicie po 9 min, (przed 4 szklankami nie było wcale), czy mogłabyś mi napisać rozpiskę jak i co przyjmować,a także co wskazane było by jeszcze zakupić ? dziękuję

  1. Pepsi Eliot 22 lipca 2019 o 21:31

   Zaczynasz dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek , i to jest świetne. W związku z podwyższonym ciśnieniem,do pierwszej szklanki dodajesz pół łyżeczki pieprzu cayenne, jak już będziesz przyzwyczajona do palenia, dodawaj całą.
   Do drugiej szklanki idzie dodatkowo właśnie calcium citrate. Do czwartej dodawaj acai, kolagen, MSM, kelp, cranbery może być od czasu do czasu, no i oczywiście 4 greens i do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO.

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html,
   Betakaroten, i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html. Astaksantyna zgodnie z przepisem na opakowaniu.
   Jedz banany.

   Około 17 weź 1/2 kapsułki selenu G&G , 1 naturalną witaminę E G&G oraz 1 C.

   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/, bardzo ważne, abyś zbadała B12, kwas foliowyn i homocysteinę, a także sód i potas, oraz cukier i insulinę na czczo.

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

 48. Nila 23 lipca 2019 o 07:07

  Badań nie mam, ale jak dostanę urlop to zrobię, paseczki mam kupione,ph moczu 5, kolor na paseczkach prawie się nie zmienia.

  1. Pepsi Eliot 23 lipca 2019 o 07:40

   patrz na środkowe

 49. Nila 26 lipca 2019 o 19:59

  Dokupiłam przed chwilą resztę witamin, żeby przyjmować zgodnie z Twoją rozpiską, ale jeszcze mam takie wątpliwości, czy selen, witaminę E, witaminę C, Beta caroten, Astaxanthin i Calcium przyjmować jak, robiąc przerwy po miesiącu i jak długie, a kolagen ,acai barry, witaminę D3K2 i omega 3Tib cały czas , bez przerw ?
  Dziękuję
  ps. wczoraj otrzymałam przesyłkę z poprzedniego zamówienia, dziękuję za gratisa

  1. Pepsi Eliot 26 lipca 2019 o 21:26

   Skończ opakowania po prostu, i badanie za około 2 miesiące. Omega raczej codziennie, zależy od diety, D3+K2 codziennie, ale trzeba badać matabolit D, na 5 dni przed badaniem trzeba odstawić D3.

 50. Gośka 30 sierpnia 2019 o 12:38

  Dziękuję Pepi że jesteś.

  1. Pepsi Eliot 30 sierpnia 2019 o 13:24

   <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *