Problemy z pamięcią i koncentracją? Idź na spacer - Pepsi Eliot
logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
70 600 419
174 online
29 476 VIPy
Reklama

WITAMINA D3 W PROTOKOLE Z K2 TiB
DO SSANIA !!!

NIEZBĘDNE DLA ZDROWIA
UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO

 

 

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Problemy z pamięcią i koncentracją? Idź na spacer

  pamięć

  Ja wiem, że czasem unika się biegania, czy też ćwiczeń w ogóle. Czasem nie wiadomo nawet czy częściej się do nich człowiek zmusza, czy ich unika.

  U jednych tak, u innych śmak, nie wszyscy stali w końcu w kolejce po silną wolę, a i nie po równo do michy nakładali.

  Łatwiej jest czasem zalegać na wygodnej sofie, z książką o kubaturze z grubsza poręcznej, gdy się ją trzyma na kolanach. Nie zrobili jeszcze takiego, co by mu się choćby raz nie zdarzyły nie-chce-misie (takie misie, co im się nie chce).

  No i ja mam na to sposób. Skuteczny raczej, gdy się chwilę pooddycha, a organizm sam jakby rozpatrzy plusy i minusy całego przedsięwzięcia

  Wbić się trzeba we wdzianko, jakby szło się biec, czy też na innej skakance podskakiwać. Wbić się i wyjść z domu jak najszybciej, zanim się człowiek rozmyśli.

  I należy iść przed siebie szybkim marszem, bo szybki marsz to też jest jakby aerobik. A nóż widelec po 10 minutach zrozumiesz, że jednak chcesz biec i pobiegniesz wówczas, hyc, przed siebie. A jak nie, to też spoko. Nawet jak po tych 10 minutach (wątpliwe) uznasz, że jednak wolisz iść do domu… Zaakceptuj to. Przynajmniej próbowałaś.

  A kiedy humor Ci nie dopisuje, należy obowiązkowo pięć przystanków wcześniej wysiąść z komunikacji miejskiej i iść do domu pieszo, szybkim krokiem (nie żadne tam smętne powłóczenie kończynami).

  Kiedy to w domu coś Cię wnerwi, naciągaj sufiksy na stopy i też idź, a przy okazji oddychaj głęboko.

  TU ZNAJDZIESZ bardzo dobry spalacz tłuszczu BIKINI BURN TiB

  W ogóle należy chodzić dużo i jak najczęściej, być w kroku nie tylko metaforycznie.

  Po co? Z wielu powodów, ja dziś jednak o jednym, szczególnym.

  Codzienne, regularne ćwiczenia aerobowe chronią mózg przed spadkiem zdolności poznawczych (pamięć, kojarzenie faktów, bystrość myśli i szybkość pojmowania)

  Jedne z badań w tym zakresie, opublikowane w naukowym Przeglądzie Amerykańskiego Towarzystwa Geriatrycznego, ustaliło, że u starszych, którzy regularnie uprawiają aerobik, zaobserwowano najlepszy wskaźnik pracy mózgu w porównaniu do tych, którzy uprawiali ćwiczenia siłowe, siłowe i aerobowe bądź wcale nie ćwiczyli.

  Naukowcy zakładają, że ćwiczenia aerobowe mogą być w zakresie pracy mózgu bardziej efektywne niż inne typy ćwiczeń ze względu na swoją specyfikę. Z definicji trening aerobowy (inaczej tlenowy) polega na zwiększeniu wymiany tlenowej, dzięki której mięśnie mają maksymalny dostęp do tlenu.

  Inne badanie, opublikowane w przeglądzie NeuroImage, sugeruje, że ćwiczenia aerobowe spowalniają zmniejszanie się rozmiaru mózgu u osób starszych, co pomaga zachować funkcje poznawcze

  Wyniki badania wskazują na to, że ćwiczenia tlenowe zwiększają rozmiar lewej części hipokampa, czyli regionu w mózgu odpowiedzialnego za tworzenie się i rozwój pamięci. Dzieje się tak, mimo że ćwiczenia aerobowe nie mają ogólnego wpływu na ten obszar mózgu.

  Dowody wykazały, że lewa strona hipokampa jest zaangażowana w funkcję pamięci i uczenia się werbalnego. Sugeruje to, że ćwiczenia aerobowe mogą spowolnić zależne od wieku osłabienie funkcji poznawczych spowodowane zmniejszeniem wielkości lewego hipokampa.

  Dlatego proszę ja Ciebie, należy iść pomaszerować, albo w te pędy biec przed siebie. Obowiązkowo.

  Źródła: 1

  uściski:)

  (Visited 3 986 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Almirena 25 lutego 2018 o 21:50

   Czysta, zywa prawda. Ja nie biegam, mam mocno nadwerężone kolana przez uprawianie sportu przez lata i jestem za wysoka. Mam też wysoko umieszczony punkt ciężkosci i za duży do biegania biust.
   Ale tak, jak ja zasuwam szybkim marszem, to slabosilne trzydziestki – obu plci – z zazdrością filuja.
   Problem jest taki, jak mowisz, zniesc tylek z siedzenia. Zawsze wracam mokra. Cudny sport:)

   1. Zyraffa 26 lutego 2018 o 12:25

    Ale jak to za wysoka na bieganie😳 nie rozumiem?? Można być zbyt ciężkim do biegania to się zgodzę bo jednak stawy mogą nie dać rady ale za wysokim, ej to jakaś wymówka 😊

    1. Almirena 26 lutego 2018 o 12:59

     O kolana chodzi. Wyższe osoby – większe obciążenie. Napisałam, że szybko chodzę. Co Cię jeszcze interesuje? Rozmiar biustonosza?

     1. Zyraffa 26 lutego 2018 o 16:06

      Ojjj , ja się grzecznie pytam bo tez wysoka jestem , wiec może usłyszę jakiś sensowny argument co go np przemyśle a tu taki agresor ,no nie interesuje mnie rozmiar Twojego biustu choć już wszyscy wiedza ze duży ,mimo wszystko miłego dnia

     2. jabcok 27 lutego 2018 o 21:48

      to istotna informacja 🙂

      1. Almirena 27 lutego 2018 o 23:40

       Hle, hle. Bieganie calkowicie niekomfortowe;)

  2. Virginia 26 lutego 2018 o 00:13

   Cześć. Piszę tu pierwszy raz. Sukcesywnie czytam kolejne wpisy. Może poradzicie coś w związku z chorobą mojej mamy (53 lata). Od lat ma bóle stawów z okresami nasileń i remisji. Przy zastosowaniu wielu potencjalnie zdrowych i oczyszczających składników objawy bólu stawów NASILAJĄ SIĘ, albo już wieczorem, albo na drugi dzień, pojawia się też uczucie kłucia w stawach. Tak było w przypadku picia skrzypu, brania kolagenu itd. Jest to, jak ona mówi, uczucie ciągłego zapalenia wszystkich tkanek organizmu. Od roku bierze mleczko pszczele, i dziwo, jako jedna z niewielu rzeczy nie nasila ono objawów. W badaniach NIBY wyszedł zespół Sjogrena, toczeń i borelioza NIBY wykluczone. Najbardziej zastanawia mnie ta reakcja po przyjęciu różnych przeciwzapalnych i prozdrowotnych suplementów. Co można zrobić, bo energia jest, a stawy dosłownie nie dają jej żyć i pracować. Dziękuję za ewentualną odpowiedź.

   1. Pepsi Eliot 26 lutego 2018 o 08:12
  3. Jaa 26 lutego 2018 o 07:48

   Witam Pepsi – czytam Twojego bloga z duza dawka cennych informacji. Niestety raczej na dosc powazna chorobe oczu jaka jest oczoplas i slabe widzenie nie masz rady. Wada od urodzenia.

   1. Pepsi Eliot 26 lutego 2018 o 08:02

    coś zawsze można polepszyć, nawet zadowolenie z tego co jest, poszukam

  4. Malgosia 26 lutego 2018 o 07:51

   Święta prawda. Mi sport też pozostawił ślady, taki to wyczynowy ” jest zdrowy”. Chodzenie też mocno popieram. Długie, mocne marsze oby nie w centrach miasta czy przy jezdniach. Co wtedy wdychamy- szczególnie przy intensywnym wysiłku, głębokim oddechu sami wiecie a takich np biegaczy dużo widzę i przyznam, że ogarnia mnie przerażenie. Pozdrawiam 🙂

   1. Emanuela Urtica 26 lutego 2018 o 09:50

    Ja też nigdy nie ogarniam. Mieszkam przy samej Wiśle, i to w fajnym miejscu. Przy „moim brzegu” można biec z dala od ulicy, w stronę parku, a i tak najwięcej biegaczy mijam zupełnie po drugiej stronie, na chodniku obok jezdni. 🙂

   2. Niki 26 lutego 2018 o 15:35

    Z moich obserwacji i odczuć wychodzi, że u jednych to bieganie publiczne, czyli że publika musi być, oglądać, podziwiać i rozstępować się, usuwać z drogi. W początkowych stadiach biegania niektórym osobom potrzeba publiki, bo daje człowiekowi napęd, wtenczas mają siłę biec dalej i pokonywać swoje słabości, trudy, udowadniają sobie coś. Z czasem jak wejdzie im w krew zmienią nastawienie i przeniosą się w bardziej kameralne otoczenie i miękkie naturalne podłoże – cóż za wątpliwa przyjemność spadać całym swoim ciężarem choćby te 50 kilo na twardy asfalt!
    Jeszcze inni czują strach, biegną z duszą na ramieniu, uciekają od miejsc nieoświetlonych, żeby nie paść ofiarą złoczyńcy i wrócić do domu całym i zdrowym, i tu niestety zostają im tylko asfaltowane i betonowe ulice dostatecznie oświetlone, tyle że przy akompaniamencie warkotu silników, nieczystego powietrza, a więc w stresie na własne życzenie.

   3. grzegorzadam 1 marca 2018 o 09:14

    Teraz biegają w tym mrozie, kilka dni temu, zachodnie Niemcy.
    Nie jest to rozsądne.

    1. Pepsi Eliot 1 marca 2018 o 09:26

     ja biegam w tym mrozie i uważam, że siedzenie przy kaloryferze przy biurku nie jest spoko

     1. grzegorzadam 1 marca 2018 o 16:07

      Ja spaceruję szybko, 1/2 godzinki dziennie, szczypie w mordeczkę. owszem.

    2. Niki 2 marca 2018 o 22:26

     Duszku 🙂 ależ Morsy kąpią się w lodowatej wodzie i co powiesz? 😀 stopniowo trzeba organizm przygotowywać do niższych temperatur, a taki mróz jeszcze nie stanowi zagrożenia, ciało przecież jest w ruchu, rozgrzane

     1. grzegorzadam 3 marca 2018 o 14:34

      Duszko, jest jednak różnica, jak dla mnie 😉
      Ale jak ktoś lubi, nic mi do tego.

      Ktoś wymacał przyczyny smogu w kraju, jak się potwierdzi będzie afera.

      1. Niki 3 marca 2018 o 15:50

       Ktoś wymacał przyczyny smogu w kraju, jak się potwierdzi będzie afera.

       Gdzie o tym czytałeś? zdradź źródło, por favor

      2. Pepsi Eliot 3 marca 2018 o 21:33

       nieprzyjemne plotki, wywaliłam

      3. grzegorzadam 4 marca 2018 o 17:02

       Zaskoczyłaś mnie doprawdy, oficjalnie w mendiach było,
       nie kasuj 😉

       https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fvod.tvp.pl%2Fvideo%2Falarm%2C28022018%2C36124459&h=ATNoH1O8YKZ56DHD47DsjnE_Ok7wE_kPc4PtOgDaGZVyh5hnyHymrM842W0EoTFQtCj3X0bEdIws6dd4kIX0M0YUKVA8_YmtcZRQUNMkqNmo2qrTWrAA

       I wszyscy morda w kubeł…… Zero reakcji, dziennikarzy ”śledczych”.
       A nad Krakowem smog , bo wszyscy jarają plastiki w piecach 🙂

      4. Niki 4 marca 2018 o 20:36

       plotki… fałszywe info… a jeśli komuś zależy, żeby tak myślano? tam gdzie wielki biznes, rodzą się demony
       biały gęsty dym! i mamy własne podwórkowe ‚habemus papam’ po polsku – a nie jest tak, że jedni celowo palą czym popadnie, do pieca lecą lakierowane stare drzwi od kuchni i papa, inni kupują węgiel, który okazuje się nim nie być i do kominka też wędruje zakamuflowana masa bitumiczna, asfalt i papa.

      5. Niki 4 marca 2018 o 20:49

       ftalany dibutylu jakoby odpad z produkcji asfaltu, szczególnie trująco działa na płód.
       agresywna reakcja tego biznesmena mówi sama za siebie, nieuczciwość, chce ukryć nielegalny proceder

      6. grzegorzadam 5 marca 2018 o 10:00

       lecą lakierowane stare drzwi od kuchni”

       I lecą mity w eter, na sezon grzewczy potrzeba by było 120 sztuk takich drzwi 🙂
       Na rozpałkę.
       I z 500 opon.
       Tak robią z nas durniów, żeby pozamykać kopalnie.
       i palić ruskim gazem w niemieckich piecach kupowanym z Niemiec 🙂

   4. grzegorzadam 1 marca 2018 o 09:15

    Może taka swoista krioterapia? 😉

  5. Kamyczek 26 lutego 2018 o 10:44

   Ja mieszkam w okolicy Jury i tam sobie spaceruję dosyć intensywnie, bo i wspiąć się można na jakąś skałkę albo z niej zbiec. Polecam takie wypady 🙂

  6. blatka 26 lutego 2018 o 14:00

   Mam pytanie nie w temacie ale potrzebuje rady dostalam pokrzywkina zimno prawdopodobnie bow sobote morsowalam w zimnej wodzie a w niedziele cale cialo pokrzywka biore caly tydzien leki przeciwhistaminowe i zastrzyki i nic nie przechodzi co mi poardzisz co robic i co brac

   1. grzegorzadam 1 marca 2018 o 09:17

    Tak może reagować skóra przy uczuleniu na zmianę temperatury.
    To są sprawy roztoczy i innych patogenów również.

    Próbowałaś z niacyną kwasem B3 ?

    Biorezonans mógłby to wyjaśnić.

  7. Niki 26 lutego 2018 o 15:41

   A’propos biegania ulicznego i w ogóle wtedy gdy powietrze nie powala czystością, czy wręcz jest czarne od brudu – smogu, a to już nie tylko w Krakowie, inne miasta też notują silne zanieczyszczenie, kiedy każdy wdech to mdłości, zawroty głowy, ból głowy i ospałość, a więc zatrucie smogiem.
   Biegacie czy cokolwiek trenujecie na zewnątrz, w maskach antysmogowych? wiadomo jak się w nich oddycha, choć bardziej komfortowo w sportowych maskach to jednak nadal dla mnie niekoniecznie, nie mam swobody oddechu, wyczuwam opór.

  8. Remarque 12 kwietnia 2018 o 14:01

   Drogi grzegorzuadamie – jak ugryźć temat Alzheimera? Zaistniał w rodzinie i nie wiem co tym razem poradzić. Please help. Jakie badania, protokoły i suple TIB? Dziękuję serdecznie jak zawsze 🙂

   1. grzegorzadam 14 kwietnia 2018 o 21:35

    Najpierw analiza włosa na metale i pozostałe testy:
    https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

    piszemy o tym od 4 lat…

  Dodaj komentarz