Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 494 446
22 online
35 133 VIPy

Problemy z pamięcią i koncentracją? Musisz to rozchodzić!

Ja wiem, że są czasem takie dni kiedy unika się biegania, czy też ćwiczeń w ogóle. Czasem nie wiadomo nawet czy częściej się do nich człowiek zmusza, czy ich unika. U jednych tak, u innych śmak, nie wszyscy stali w końcu w kolejce po silną wolę, a i nie po równo do michy nakładali. Łatwiej jest czasem zalegać na wygodnej sofie, z książką o kubaturze z grubsza poręcznej, gdy się ją trzyma na kolanach. Nie zrobili jeszcze takiego, co by mu się choć raz nie zdarzyły nie-chce-misie (takie misie, co im się nie chce).

No i ja mam na to sposób. Skuteczny raczej, gdy się chwilę pooddycha, a organizm sam jakby rozpatrzy plusy i minusy całego przedsięwzięcia

Wbić się trzeba we wdzianko, jakby szło się biec, czy też na innej skakance podskakiwać. Wbić się i wyjść z domu jak najszybciej, zanim się człowiek rozmyśli. I należy iść przed siebie szybkim marszem, bo szybki marsz to też jest jakby aerobik. A nóż widelec po 10 minutach zrozumiesz, że jednak chcesz biec i pobiegniesz wówczas, hyc, przed siebie. A jak nie, to też spoko. Nawet jak po tych 10 minutach (wątpliwe) uznasz, że jednak wolisz iść do domu… Zaakceptuj to. Przynajmniej próbowałaś. A kiedy humor Ci nie dopisuje, należy obowiązkowo pięć przystanków wcześniej wysiąść z komunikacji miejskiej i iść do domu pieszo, szybkim krokiem (nie żadne tam smętne powłóczenie kończynami). Kiedy to w domu coś Cię wnerwi, naciągaj sufiksy na stopy i też idź, a przy okazji oddychaj głęboko.


W ogóle należy chodzić dużo i jak najczęściej, być w kroku nie tylko metaforycznie.

Po co? Z wielu powodów, ja dziś jednak o jednym, szczególnym.

Codzienne, regularne ćwiczenia aerobowe chronią mózg przed spadkiem zdolności poznawczych (pamięć, kojarzenie faktów, bystrość myśli i szybkość pojmowania)

Jedne z badań w tym zakresie, opublikowane w naukowym Przeglądzie Amerykańskiego Towarzystwa Geriatrycznego, ustaliło, że u starszych, którzy regularnie uprawiają aerobik, zaobserwowano najlepszy wskaźnik pracy mózgu w porównaniu do tych, którzy uprawiali ćwiczenia siłowe, siłowe i aerobowe bądź wcale nie ćwiczyli. Naukowcy zakładają, że ćwiczenia aerobowe mogą być w zakresie pracy mózgu bardziej efektywne niż inne typy ćwiczeń ze względu na swoją specyfikę. Z definicji trening aerobowy (inaczej tlenowy) polega na zwiększeniu wymiany tlenowej, dzięki której mięśnie mają maksymalny dostęp do tlenu.

Inne badanie, opublikowane w przeglądzie NeuroImage, sugeruje, że ćwiczenia aerobowe spowalniają zmniejszanie się rozmiaru mózgu u osób starszych, co pomaga zachować funkcje poznawcze

Wyniki badania wskazują na to, że ćwiczenia tlenowe zwiększają rozmiar lewej części hipokampa, czyli regionu w mózgu odpowiedzialnego za tworzenie się i rozwój pamięci. Dzieje się tak, mimo że ćwiczenia aerobowe nie mają ogólnego wpływu na ten obszar mózgu. Dowody wykazały, że lewa strona hipokampa jest zaangażowana w funkcję pamięci i uczenia się werbalnego. Sugeruje to, że ćwiczenia aerobowe mogą spowolnić zależne od wieku osłabienie funkcji poznawczych spowodowane zmniejszeniem wielkości lewego hipokampa. Dlatego proszę ja Ciebie, należy iść pomaszerować, albo w te pędy biec przed siebie. Obowiązkowo. Źródła: 1 uściski:)

(Visited 4 882 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar yhyjasne 24 sierpnia 2018 o 13:45

  Hej ho z czym sie je aronie?? Sa gorzkie jak swiat. Z miodem?

 2. avatar chichot.lasu 24 sierpnia 2018 o 15:15

  Coś w tym jest. Kiedyś dużo chodziłam, dziś mniej i pamięć już nie ta. 😉

  1. avatar Jarmush 24 sierpnia 2018 o 15:20

   fajna ksywka

   1. avatar chichot.lasu 24 sierpnia 2018 o 15:39

    dziękuje, pozdrawiam! <3
    https://www.instagram.com/chichot.lasu/

 3. avatar Marrakesz 26 sierpnia 2018 o 19:47

  Jak dużo chodzę to mnie nogi bolą. Ale może w końcu przestaną boleć?

 4. avatar Aniaaaa 20 lutego 2020 o 21:06

  Hej Pepsi robiłam testy BENTONA ( mam problemy z pamięcią i koncentracja ) wynik – sugeruje zmiany organiczne OUN, przepisali mi depralin… co robić? szukać przyczyny dalej ? d3 , b12 w normie, biorę omega 3 , spiruline , magnes i Wit C , d3 z k2 i b12 . Mam dwie prace jestem dość nerwowa , czy to przez to ? brać te leki czy nie ?

  1. avatar Jarmush 21 lutego 2020 o 05:55

   napiszę Ci coś w weekend, przypomnij się, wklej jeszcze raz ten koment, jakby co <3

 5. avatar Aniaaaa 22 lutego 2020 o 14:16

  Hej Pepsi TU Aniaaa miałam się przypomnieć odnośnie komentarza tego niżej:)

  1. avatar Jarmush 22 lutego 2020 o 21:36

   z kokpitu nie widzę, jeszcze raz go wklej

 6. avatar Aniaaaa 23 lutego 2020 o 09:42

  Robiłam test BENTONA – wyszło zmiany organiczne OUN, mam problemy z pamięcią i koncentracja, biorę i badam na bieżąco b12 d3z k2, magnez, Wit C w proszku, biorę też omega 3 i spiruline, przepisal mi psychiatra DEPRALIN… mam dwie prace trudno mi nie zapominać o najprostszych czynnościach np idę do łazienki wracam i zapominam że miałam stamtąd coś wziąć, sama nie wiem czy zacząć to brać, jestem dość nerwowa ale nie chce brać leków na uspokojenie:|

  1. avatar Jarmush 23 lutego 2020 o 13:18

   To co mówisz dotyka ogromną ilość ludzi, to się nazywa działania na autopilocie, jak automat , szczególnie w domu. Zacznij od ćiwczenia uważności. Powtarzaj co robisz, spisuj cele dalsze i listy na dzień dzisiejszy.To wszystko da się wypracować. Bądz obserwatorem siebie. 4 szklanki, codziennie bieganie i zacznij się budzić, to Ty wymyślasz tę grę <3

   1. avatar Aniaaaa 23 lutego 2020 o 15:06

    zaczęłam to wiązać z małym guzkiem w przysadce mózgowej ale on jest całkowicie nieaktywny , nie wydziela żadnych hormonów, nie mam nieregularnych miesiaczek itp a zaczęło się to dziać po przeprowadzce i po tym jak podjęłam drugą pracę- wywalam te receptę. A czy medytacja też wskazana ?

  2. avatar Aniaaa 23 lutego 2020 o 15:27

   Nie potrafię znaleźć artykułu kto ty pisałaś na temat ćwiczenia uważności;(

   1. avatar Jarmush 23 lutego 2020 o 18:32

    będzie poprawiona szukałka lada moment, sama nic nie mogę znaleźć <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum