logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 236 028
197 online
32 637 VIPy
Reklama

IDEALNA DLA
TWOJEGO PĘCHERZA
SPROSZKOWANA
ŻURAWINA This is BIO

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Problemy z pamięcią i koncentracją? Musisz to rozchodzić!

Ja wiem, że są czasem takie dni kiedy unika się biegania, czy też ćwiczeń w ogóle. Czasem nie wiadomo nawet czy częściej się do nich człowiek zmusza, czy ich unika.

U jednych tak, u innych śmak, nie wszyscy stali w końcu w kolejce po silną wolę, a i nie po równo do michy nakładali.

Łatwiej jest czasem zalegać na wygodnej sofie, z książką o kubaturze z grubsza poręcznej, gdy się ją trzyma na kolanach. Nie zrobili jeszcze takiego, co by mu się choć raz nie zdarzyły nie-chce-misie (takie misie, co im się nie chce).

No i ja mam na to sposób. Skuteczny raczej, gdy się chwilę pooddycha, a organizm sam jakby rozpatrzy plusy i minusy całego przedsięwzięcia

Wbić się trzeba we wdzianko, jakby szło się biec, czy też na innej skakance podskakiwać. Wbić się i wyjść z domu jak najszybciej, zanim się człowiek rozmyśli.

I należy iść przed siebie szybkim marszem, bo szybki marsz to też jest jakby aerobik. A nóż widelec po 10 minutach zrozumiesz, że jednak chcesz biec i pobiegniesz wówczas, hyc, przed siebie. A jak nie, to też spoko. Nawet jak po tych 10 minutach (wątpliwe) uznasz, że jednak wolisz iść do domu… Zaakceptuj to. Przynajmniej próbowałaś.

A kiedy humor Ci nie dopisuje, należy obowiązkowo pięć przystanków wcześniej wysiąść z komunikacji miejskiej i iść do domu pieszo, szybkim krokiem (nie żadne tam smętne powłóczenie kończynami).

Kiedy to w domu coś Cię wnerwi, naciągaj sufiksy na stopy i też idź, a przy okazji oddychaj głęboko.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ sproszkowaną 100% organiczną CZARNĄ PORZECZKĘ This is BIO, silny antyoksydant i źródło witaminy C, infekcje, artretyzm, reumatyzm, wypadanie włosów …


W ogóle należy chodzić dużo i jak najczęściej, być w kroku nie tylko metaforycznie.

Po co? Z wielu powodów, ja dziś jednak o jednym, szczególnym.

Codzienne, regularne ćwiczenia aerobowe chronią mózg przed spadkiem zdolności poznawczych (pamięć, kojarzenie faktów, bystrość myśli i szybkość pojmowania)

Jedne z badań w tym zakresie, opublikowane w naukowym Przeglądzie Amerykańskiego Towarzystwa Geriatrycznego, ustaliło, że u starszych, którzy regularnie uprawiają aerobik, zaobserwowano najlepszy wskaźnik pracy mózgu w porównaniu do tych, którzy uprawiali ćwiczenia siłowe, siłowe i aerobowe bądź wcale nie ćwiczyli.

Naukowcy zakładają, że ćwiczenia aerobowe mogą być w zakresie pracy mózgu bardziej efektywne niż inne typy ćwiczeń ze względu na swoją specyfikę. Z definicji trening aerobowy (inaczej tlenowy) polega na zwiększeniu wymiany tlenowej, dzięki której mięśnie mają maksymalny dostęp do tlenu.

Inne badanie, opublikowane w przeglądzie NeuroImage, sugeruje, że ćwiczenia aerobowe spowalniają zmniejszanie się rozmiaru mózgu u osób starszych, co pomaga zachować funkcje poznawcze

Wyniki badania wskazują na to, że ćwiczenia tlenowe zwiększają rozmiar lewej części hipokampa, czyli regionu w mózgu odpowiedzialnego za tworzenie się i rozwój pamięci. Dzieje się tak, mimo że ćwiczenia aerobowe nie mają ogólnego wpływu na ten obszar mózgu.

Dowody wykazały, że lewa strona hipokampa jest zaangażowana w funkcję pamięci i uczenia się werbalnego. Sugeruje to, że ćwiczenia aerobowe mogą spowolnić zależne od wieku osłabienie funkcji poznawczych spowodowane zmniejszeniem wielkości lewego hipokampa.

Dlatego proszę ja Ciebie, należy iść pomaszerować, albo w te pędy biec przed siebie. Obowiązkowo.

Źródła: 1

uściski:)

(Visited 3 859 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. yhyjasne 24 sierpnia 2018 o 15:45

  Hej ho z czym sie je aronie?? Sa gorzkie jak swiat. Z miodem?

 2. chichot.lasu 24 sierpnia 2018 o 17:15

  Coś w tym jest. Kiedyś dużo chodziłam, dziś mniej i pamięć już nie ta. 😉

  1. Pepsi Eliot 24 sierpnia 2018 o 17:20

   fajna ksywka

   1. chichot.lasu 24 sierpnia 2018 o 17:39

    dziękuje, pozdrawiam! <3
    https://www.instagram.com/chichot.lasu/

 3. Marrakesz 26 sierpnia 2018 o 21:47

  Jak dużo chodzę to mnie nogi bolą. Ale może w końcu przestaną boleć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *