Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 971 670
57 online
38 999 VIPy

Czy długie życie człowieka stało się jego przekleństwem? Produkty z apteki wspomagające odchudzanie! Chyba ktoś tu dostanie zaraz z liścia …

Produkty z apteki wspomagające odchudzanie

Nowe leki odchudzające mogą oznaczać koniec epidemii otyłości, sugerują nagłówki wielu znanych publikacji, takich jak Forbes (1), The Economist (2), The Harvard Gazette (3) i WebMD (4). Nawet nieustający ZWOLENNICY SIŁY WOLI, znani wcześniej jako Strażnicy Wagi, włączają się (5) w grę dotyczącą leków odchudzających.

Moja znajoma z Hashimoto i z lekko plus ćwierć kwintala na wadze (od końca XIX wieku 1 q = 100 kg, obecnie nielegalny), z podniesionym cukrem i insulinoopornością, właśnie schudła te 25 kilogramów. Nigdy nie będąc specjalnie zainteresowaną moimi nudnymi organicznymi poradami, zrobiła TO jak twierdzi: nowocześnie, szybko i mega wygodnie. Po prostu przepisano jej mega skuteczny lek (co przecież Pepsi na własne gały widzisz) Wegovy na otyłość. 

Tym bardziej trudno jej pamiętać TERAZ o zdrowym odżywianiu, ponieważ obecnie MOŻE JEŚĆ WSZYSTKO na co ma ochotę, więc luz.

Z danych na koniec roku 2023 wynika, że lek Wegovy jest w Polsce dostępny w ramach tak zwanego importu interwencyjnego i jest ponad 100 aptek, w których można go kupić w cenie od 1189,00 zł do 2199,95, ale na receptę.

Analizy porównujące różne diety wykazały: „że dieta, której możesz się trzymać, jest TĄ, KTÓRA POMOŻE CI SCHUDNĄĆ. A teraz, gdy są leki takie jak Wegovy, każdy może przestrzegać dowolnej diety i nadal chudnąć” (6)

Wszystko to nasuwa pytania …

Czy teraz rzeczywiście musisz wciąż zwracać uwagę na to, co jesz? Dlaczego nie miałabyś mieć ciastko i jeść ciastko na śniadanie, lunch i kolację?

Jeśli tylko chcesz szybko schudnąć, jak widać można.

Za Twoje i nasze zdrowie

Długowieczność sama w sobie może być mniej błogosławieństwem, a bardziej przekleństwem. Przecież wszyscy wiemy, że jeśli nie mamy zdrowia….

A liczby są przygnębiające. Zdecydowana większość z nas najpierw ulegnie dużemu spadkowi energii życiowej, osłabieniu, a następnie ostatecznie umrze z powodu jednej lub kilku z tych chorób: cukrzycy typu 2, wysokiego ciśnienia krwi, chorób serca, niewydolności serca, udarów, chorób nerek, raka. Wszyscy widzieliśmy, jak przyjaciele, sąsiedzi i krewni cierpią z powodu tych POWOLNYCH zabójców. Mówi się, że rak trzustki zabija szybko, ale nie mówi się, że całymi latami (nawet 20 lat) wcześniej miało się  specyficznie zaburzoną gospodarkę cukru w ciele. Całymi latami.

Nie chodzi więc o to, by żyć bezczelnie długo …

Zdrowa długość życia i jej szybki odpowiednik „długość zdrowia” oznaczają życie wolne od chorób i osłabienia tak długo, jak to możliwe.

I to powinno być celem każdego. I o tym od 13 lat prowadzę mojego bloga, O ZDROWIU, nie o chorobie.

Jeśli  więc jedynym celem danej osoby NIE JEST uzyskanie, w krótkim czasie oszałamiająco szczupłej sylwetki (jak po potężnym zawodzie miłosnym) prawdopodobnie będzie ona chciała rozważyć wiele dobrze znanych korzyści wynikających ze zdrowej diety. Dobrych skutków wykraczających poza codzienne ważenie się i jaranie Wegovym. Co nie znaczy, że w wielu przypadkach nie jest to dobre rozwiązanie, raczej dobry początek!

Tak czy siak bardziej rozsądnym celem niż wydłużanie tego łoża śmierci jest zdrowa długość życia, w którym to przypadku TO, CO JESZ, MA OGROMNE ZNACZENIE.

Produkty z apteki wspomagające odchudzanie!

Lecz nie odchodź teraz!

A jeśli w tym momencie chcesz przerwać czytanie tego arta, bo przecież już wszystko zostało powiedziane, i Pepsi będzie chciała bić tylko pianę, to odradzam …

Czekaj, bo co z wagą?

Jednak to, co jesz nie jest jedynym czynnikiem stojącym za tymi diagnozami. Otyłość od dawna jest kojarzona z chorobami przewlekłymi, w szczególności cukrzycą i chorobami układu krążenia (7) .

Badania wykazały, że osoby z nadwagą są również bardziej obciążone chorobami w miarę starzenia się w porównaniu z osobami o normalnej wadze.

A może wystarczy skuteczne leczenie nadwagi i otyłości za pomocą leków, aby zmniejszyć to ryzyko?

Dowody sugerują, że leki odchudzające pomagają zmniejszyć pewne ryzyko u niektórych osób.

Badanie opublikowane w New England Journal of Medicine wykazało , że u osób chorych na cukrzycę leczonych lekiem Ozempic*, występowało znacznie mniej zawałów serca i udarów mózgu w porównaniu z osobami leczonymi placebo. Tak, że ten … info dość niewygodne dla znachore?

*Ozempic jest to wersja semaglutydu zatwierdzona do leczenia cukrzycy, w Polsce dostępna, jako roztwór do wstrzykiwań: 0,25 mg + jeden 1 wstrzykiwacz 1,5 ml + 4 igły w cenie mniej więcej identycznej w każdej aptece 403, 45 zeta.

Ponadto niedawno opublikowane badanie (9) w czasopiśmie Diabetes wykazało, że ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 u osób z otyłością leczonych raz w tygodniu wspomnianym już lekiem Wegovy jest szacunkowo o prawie 60% niższe.

Wow, ryzyko zmniejszone o prawie 60%!? To jest mega!

Co jeszcze może być tak skuteczne?

No właśnie … zdrowa dieta i styl życia

Do masowego badania (10) zwanego Programem Zapobiegania Cukrzycy włączono prawie 4000 osób (sic!) z grupy ryzyka cukrzycy typu 2 i podano im albo 24-tygodniową dietę i zmianę stylu życia, albo lek (Glucophage, marka doustnego leku przeciwcukrzycowego metforminy*) albo placebo  fałszywą pigułkę).

A na margi *Metformina jest dostępna w każdej aptece w Polsce i kosztuje grosze, a dokładnie wszędzie maks dycha za 60 tabsów. Sinclair twierdzi, że bierze ją profilaktycznie w dzień bezćwiczeniowy (podobno z ćwiczeniami jednak działa trochę niefajnie). 

Kontynuując, po trzech latach w grupie stosującej dietę i styl życia ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 było o 58% niższe w porównaniu z grupą otrzymującą placebo (a w grupie przyjmującej metforminę ryzyko było o 31% niższe, co również nie jest niczym NIEgodnym podziwu).

Uczestników tych obserwowano przez dłuższy czas i nawet po 10 latach w grupie stosującej dietę i styl życia ryzyko zachorowania na cukrzycę było o 34% niższe w porównaniu z placebo.

To długotrwałe badanie jest bardzo dobrze znane, a CDC dostosowało program diety i stylu życia (11) dla mas.

A  przypadku osób ze stanem przedcukrzycowym często jest nawet objęty ubezpieczeniem. No, ale to w bogatej Amerykance, bo u nas barwiona wędlina (z glutaminianem sodu i cukrem) w szeleszczącej cynfolii ciągle najtańsza i najsmaczniejsza.

Produkty z apteki wspomagające odchudzanie!

No właśnie, ale czy moja dieta i styl życia jest to podejście realistyczne dla ludzi?

Dla współczesnego człowieka otoczonego pokusą, jak popierdolony multikolor?

Ile lat, i kto jest w tym stanie wytrwać?

W końcu długie życie leki jakoś zapewniają.

Ja bym to nazwała długim umieraniem. Ale co ja tam wiem?

Zresztą (chyba) jestem uderzona metalową sztabką w czoło, skoro lansuję stuletnią ascezę.

Cokolwiek o tym myślisz, jednak rozważ ryzyko i skutki uboczne leku (nawet ta metformin ma miny) w porównaniu ze zdrową dietą.

Ryzyko i negatywne skutki uboczne NOWYCH leków odchudzających mogą zawierać wiele rzeczy (12), moim zdaniem łagodnych, bo takich jak „nudności, biegunka, wymioty, zaparcia, ból brzucha, ból głowy”.

Oraz … tych mniej łagodnych zapisanych bardzo małym drukiem na dołączonym mega cienkim białym papierku w pudełku.

PRZY ROZREGULOWANYCH HORMONACH często dochodzą również problemy z insuliną.
Dlatego nie ma się co dziwić dlaczego dobrze byłoby zastosować:

10 dniowe oczyszczanie hormonalne dietą 

Które może okazać się tym przełomowym krokiem dla Ciebie, gdy doświadczasz nieprzyjemnych objawów w kształcie bezsenności, stałego zmęczenia i osłabienia.

Bywa, że nawet rano po przebudzeniu, słabego nastroju, wypadania włosów, zero chęci na robienie coitus, do tego zamglenie umysłu.
Zależnie jednak od rodzaju problemu i indywidualnych potrzeb oraz cech Twojego organizmu, objawy te mogą się różnić.

Co nie znaczy, że nie jest Ci potrzebny dziesięciodniowy detoks hormonalny, w charakterze pierwszego impulsu do ruszenia z tego skrzyżowania.
Surowa, roślinna dieta (znajdziesz w  tym e-booku tygodniowe wyliczanki na wszystkie 4 pory roku: co, ile kupić, jak zrobić) ma istotny wpływ na regulację hormonów.

Dlaczego? To proste, gdyż jest dietą żywą, dostarczającą ekstremalnych ilości substancji odżywczych i poprawiającą przemianę materii.
Ma to ogromne znaczenie z perspektywy regulacji gospodarki hormonalnej.

Polecam Ci mój 10 dniowy programu detoksu hormonalnego, Twojego pierwszego kroku wyruszenia we własną drogę ze skrzyżowania …


Jednak przy zdrowej diecie istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia korzyści i dobrych skutków ubocznych, wykraczających poza spektakularne schudnięcie

Kurde flaczek, jednak wybór pomiędzy lekami a dietą może być trudny!

 Tym bardziej, że jest to, o czym piszę poniżej i za co pewnie dostanę na płasko z liścia od niejednego znachore, alternatywnore, felczere …

Leki kontra dieta, a może możesz robić jedno i drugie?

Jedna rzecz, której nauczyłam się z moimi doświadczeniami z lekami odchudzającymi, to to, że mogą one być skuteczne tam, gdzie nic innego nigdy nie było.

Ta moja znajoma z Hashimoto nie miała 1 grama MOCY w sobie, żeby rozpocząć proces odchudzania zdrową dietą z bezszokowym codziennym detoksem 4 szklankami i suplami uzupełniającymi braki odżywcze.

Po prostu nie mogła. Koniec. Kropka.

Tym bardziej, że jej niedoczynna tarczyca dodatkowo spowalniała efekty spowolnionym metabolizmem.

Dziewczę próbowało, a wyniki mega marne tylko ją demobilizowały.

Zamieniła się w końcu dezertera dietowego, a Wegovy zrobił z niej mega laskę. 

Produkty z apteki wspomagające odchudzanie!

No i w końcu dobre wiadomości dla takich przypadków

Istnieją dowody sugerujące, że leki i dieta mogą być najlepszym wyborem dla wielu osób. Zbadano (13) łączenie leku Saxenda* (wersja liraglutydu odchudzającego) z dietą i zmianą stylu życia, a wyniki opublikowano w New England Journal of Medicine.

Połączenie to jest znacznie skuteczniejsze w trzymaniu spadku wagi przez rok, niż każde z tych podejść osobno.

*Saxenda dostępny w Polsce w formie roztworu do wstrzykiwania w cenie 474 zeta

W niedawnym artykule (14) opublikowanym w czasopiśmie Journal of the American Medical Association wieloletni badacz żywienia Dariush Mozaffarian sugeruje wzniośle, że …

„nowy paradygmat początkowego, etapowego leczenia agonistami GLP-1, wspieranego przez długoterminowe programowanie stylu życia”.

Łączy to podwójne przepisywanie leków odchudzających z interwencjami w zakresie odżywiania i stylu życia, podobnie jak w badaniu Saxenda.

Jego zdaniem, aby zaoszczędzić koszty, leki można przepisywać etapowo lub sporadycznie. Wszystko po to, aby przezwyciężyć bariery strukturalne stojące na drodze do zdrowej diety i stylu życia, z którymi boryka się wiele osób, można je również przepisać, jak ma to już miejsce w wielu programach „Żywność to medycyna” (15) w całym kraju.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)

Codzienne 4 szklanki (na bazie wody z cytryną), wspierające dotlenianie, oczyszczanie,

NAWADNIANIE i odżywianie komórek!


Ożesz, to u nich wolno mówić, ba, oficjalnie brać udział w programie ŻYWNOŚĆ TO MEDYCYNA?!

WTF?! A Tobie u dohtore nawet o tym milczeć nie wolno!?

Korzyści z połączenia obu produktów prawdopodobnie wykraczają daleko poza schudnięcie i brak efektu jojo

Zasadniczo to, co jemy i jak żyjemy, może przechylić szalę w jedną lub drugą stronę.

Jeśli chodzi o dietę, jest ona bardzo skomplikowana, ale całkiem jasna: bioaktywne fitochemikalia i makroskładniki odżywcze w naszej diecie wpływają na wszystko w organizmie, od mikrobiomu jelitowego, przez układ naczyniowy, po układ odpornościowy, wpływając na ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, zawałów serca i udarów mózgu , demencja, depresja, nowotwory, złamania i inne. (16)

Uważka!

Bieganie może Cię skalibrować do Twojego wiru

A może ubierzesz buciki biegacze i ruszysz z tego skrzyżowania?:)

Biegam bo muszę (z autografem autorki) czyli historia przypadku pewnej Coli Eliot
oraz, co najważniejsze, co drugi rozdział, to:

PRZEWODNIK dla ABSOLUTNIE POCZĄTKUJĄCEJ BIEGACZKI i BIEGACZA!

Biegam bo muszę, to książka – dość krótka historia pewnej Coli Eliot, grubej dziewczyny rzuconej przez faceta, 

która splotem dziwacznych okoliczności pojawia się w klubie fitness i na bieżni ZMIENIA SIĘ JEJ ŻYCIE. 

Dzieje się ta transformacja zupełnie sama, i tylko w wyniku biegania.

Osho twierdził, że bieganie to medytacja aktywna i właśnie to przetransformowało nieszczęśliwą,

nafutrowaną i dość rozlazłą w przestrzeni laskę w osobę zwartą, zadowoloną z siebie i z życia.


Co więc powinnaś robić, jeść i pić?

3 rzeczy i dać na luz …

Amen

Na zawsze Twój

Badania/Artykuły źródłowe

 • (1) forbes.com/sites/williamhaseltine/2023/01/24/the-end-of-obesity/?sh=59d5f3a174e7
 • (2) economist.com/leaders/2023/03/02/new-drugs-could-spell-an-end-to-the-worlds-obesity-epidemic
 • (3) harvard.edu/gazette/story/2023/07/are-new-weight-loss-drugs-the-answer-to-americas-obesity-problem/
 • (4) webmd.com/obesity/news/20230705/will-new-drugs-end-obesity-crisis#:~:text=The%20Big%20Question&text=Yes%2C%20the%20drugs%20offer%20new,these%20weight%20loss%20drugs%20work%3F
 • (5) weightwatchers.com/us/medical-weight-loss
 • (6) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7190064/
 • (7) nature.com/articles/s41569-023-00847-5
 • (8) jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2790100
 • (9) diabetesjournals.org/diabetes/article/71/Supplement_1/2-LB/145910
 • (10) sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1530891X20437681
 • (11) cdc.gov/diabetes/prevention/index.html
 • (12) wegovy.com/dashboard/my-library/week-02-tips-for-managing-common-side-effects.html#:~:text=Common%20side%20effects%20of%20Wegovy,or%20does%20not%20go%20away.
 • (13) www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2028198
 • (14) jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2815919
 • (15) jamanetwork.com/journals/jama-health-forum/fullarticle/2808463
 • (16) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8231595/

(Visited 15 365 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama
Kolagen

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum