Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
213 020 671
81 online
34 147 VIPy

Proste ćwiczenia do wykonania w podróży aby się nie zastać

Temat w klimacie świątecznym. W końcu chyba każdy słyszał kiedyś piosenkę Driving home for Christmas (Jadę do domu na święta) i oczyma wyobraźni widział siebie, witającego się z najbliższymi albo wręczającego prezenty. Dotarcie do celu może być niestety okupiony nie lada podróżą, czy to w samolocie, pociągu czy w aucie. W końcu trzeba spędzić kilka godzin w jednej pozycji, nie mając zbyt dużego pola manewru. Ostatecznie człowiek trafia w miejsce docelowe zmięty i zastany, a na samą myśl o tym żeby ponownie usiąść ma dreszcze. Od katorgi może uwolnić tylko porządne rozciąganie, trening i prysznic. Uwolnić mogą jednak także proste ćwiczenia wykonywane w podróży.

Zestaw ćwiczeń dla podróżnika

Aby zupełnie nie zastać się w podróży, mam dla Ciebie kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać w drodze, oczywiście jako pasażer. Przy okazji pamiętaj o tym aby możliwie najczęściej robić sobie postoje, spacerować, podskakiwać i wyciągać się ku górze, tak aby ciało w długiej trasie ucierpiało jak najmniej.

Kręgosłup

Usiądź prosto, a stopy oprzyj płasko na ziemi. Skup się na stopach i spróbuj poczuć ich ciężar i wbić je w ziemię. Saj mięśniom delikatnie napinać się i pracować. Odsuń plecy od oparcia fotela i oprzyj dłonie za plecami, tak aby ręce przylegały do ciała. Usiądź wbijając się w fotel, tak aby poczuć mięśnie pośladków i wyciągaj się górę delikatnie wypychając miednicę. Wytrzymaj w takiej pozycji przez kilka sekund i co jakiś czas powtarzaj. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz zrobić to samo wyciągając ręce w górę . Na ból i napięcie dolnej części pleców świetnie działa położenie zwiniętego w rulon kocyka (czy szalu, bluzy, etc.) między oparcie a wygięcie lędźwiowe. Pomaga to uniknąć nadmiernego napinania się kręgosłupa.

Szyja, głowa i kark

Wyprostuj plecy i przesuń się delikatnie do przodu. Poruszaj szyją do tyłu, w kierunku oparcia i możliwie najbardziej do przodu, przed siebie, robiąc przerwę pośrodku. Staraj się trzymać przy tym ramiona nisko i nieruchomo. Powtarzaj jednorazowo cztery razy. Odchylaj także głowę na boki, tak aby ucho przysunąć możliwie najbliżej barku, bez unoszenia ramion w górę.


Ramiona i barki

Wyprostuj się nie opierając pleców o oparcie. Wypnij mostek w przód, a ramiona do tyłu, a następnie płynnie przejdź do odwrotnej pozycji: niech ramiona będą z przodu, a klatka piersiowa z tyłu, przy możliwie najbardziej wyprostowanych plecach. Powtarzaj jednorazowo cztery razy. Usiądź prosto nie opierając się o krzesło. Podczas wdechu podnieś barki do uszu i na chwilę mocno je napnij aż zaczną delikatnie drżeć. Następnie rozluźnij się i odetchnij głęboko. Powtórz ćwiczenie. Na koniec okrężnymi ruchami poruszaj barkami do przodu i do tyłu.

Brzuch

Siedząc prosto mocno napinaj mięśnie brzucha. W tej pozycji rób delikatne skłony w bok udając, że po coś sięgasz.

Nogi

Usiądź na brzegu siedzenia w delikatnym rozkroku. Lewą nogę wyprostuj opierając ją piętą o podłogę, prawą zegnij pod kątem prostym i, opierając ją na stopie, delikatnie odchyl w bok tak aby kolano nie sięgało poza miednicę. Oprzyj ręce o lewą nogę i delikatnie pochylaj się w jej kierunku. Nie garb się, pracuj tylko miednicą. Będziesz odczuwać delikatne napięcie-rozciąganie wewnętrznej części lewej nogi. Zmień nogę. Co jakiś czas powtarzaj ćwiczenie. Następnie zegnij nogi w kolanach pod kątem prostym i złącz je (zarówno kolana jak i stopy) i naciskaj nimi na siebie nawzajem.

w gotowości na podróż?

 

(Visited 2 520 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum