logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
95 769 157
190 online
32 590 VIPy
Reklama

Brokuł, thisisbio.pl, pepsieliot.com

 

TWOJE ORGANICZNE
ŹRÓDŁO SULFORAFANU
BROKUŁ This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Proste ćwiczenia do wykonania w podróży aby się nie zastać

Temat w klimacie świątecznym. W końcu chyba każdy słyszał kiedyś piosenkę Driving home for Christmas (Jadę do domu na święta) i oczyma wyobraźni widział siebie, witającego się z najbliższymi albo wręczającego prezenty.

Dotarcie do celu może być niestety okupiony nie lada podróżą, czy to w samolocie, pociągu czy w aucie. W końcu trzeba spędzić kilka godzin w jednej pozycji, nie mając zbyt dużego pola manewru. Ostatecznie człowiek trafia w miejsce docelowe zmięty i zastany, a na samą myśl o tym żeby ponownie usiąść ma dreszcze. Od katorgi może uwolnić tylko porządne rozciąganie, trening i prysznic. Uwolnić mogą jednak także proste ćwiczenia wykonywane w podróży.

Zestaw ćwiczeń dla podróżnika

Aby zupełnie nie zastać się w podróży, mam dla Ciebie kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać w drodze, oczywiście jako pasażer. Przy okazji pamiętaj o tym aby możliwie najczęściej robić sobie postoje, spacerować, podskakiwać i wyciągać się ku górze, tak aby ciało w długiej trasie ucierpiało jak najmniej.

Kręgosłup

Usiądź prosto, a stopy oprzyj płasko na ziemi. Skup się na stopach i spróbuj poczuć ich ciężar i wbić je w ziemię. Saj mięśniom delikatnie napinać się i pracować.

Odsuń plecy od oparcia fotela i oprzyj dłonie za plecami, tak aby ręce przylegały do ciała. Usiądź wbijając się w fotel, tak aby poczuć mięśnie pośladków i wyciągaj się górę delikatnie wypychając miednicę. Wytrzymaj w takiej pozycji przez kilka sekund i co jakiś czas powtarzaj.

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz zrobić to samo wyciągając ręce w górę .

Na ból i napięcie dolnej części pleców świetnie działa położenie zwiniętego w rulon kocyka (czy szalu, bluzy, etc.) między oparcie a wygięcie lędźwiowe. Pomaga to uniknąć nadmiernego napinania się kręgosłupa.

Szyja, głowa i kark

Wyprostuj plecy i przesuń się delikatnie do przodu. Poruszaj szyją do tyłu, w kierunku oparcia i możliwie najbardziej do przodu, przed siebie, robiąc przerwę pośrodku. Staraj się trzymać przy tym ramiona nisko i nieruchomo. Powtarzaj jednorazowo cztery razy.

Odchylaj także głowę na boki, tak aby ucho przysunąć możliwie najbliżej barku, bez unoszenia ramion w górę.

Reklama

Tu znajdziesz energię nie tylko na podróż dookoła świata, ale też naturalny wyrównywacz hormonów 100% ORGANIC Thisis BIO®, dobry dodatek do 4 SZKLANKI


Ramiona i barki

Wyprostuj się nie opierając pleców o oparcie. Wypnij mostek w przód, a ramiona do tyłu, a następnie płynnie przejdź do odwrotnej pozycji: niech ramiona będą z przodu, a klatka piersiowa z tyłu, przy możliwie najbardziej wyprostowanych plecach. Powtarzaj jednorazowo cztery razy.

Usiądź prosto nie opierając się o krzesło. Podczas wdechu podnieś barki do uszu i na chwilę mocno je napnij aż zaczną delikatnie drżeć. Następnie rozluźnij się i odetchnij głęboko. Powtórz ćwiczenie.

Na koniec okrężnymi ruchami poruszaj barkami do przodu i do tyłu.

Brzuch

Siedząc prosto mocno napinaj mięśnie brzucha. W tej pozycji rób delikatne skłony w bok udając, że po coś sięgasz.

Nogi

Usiądź na brzegu siedzenia w delikatnym rozkroku. Lewą nogę wyprostuj opierając ją piętą o podłogę, prawą zegnij pod kątem prostym i, opierając ją na stopie, delikatnie odchyl w bok tak aby kolano nie sięgało poza miednicę. Oprzyj ręce o lewą nogę i delikatnie pochylaj się w jej kierunku. Nie garb się, pracuj tylko miednicą. Będziesz odczuwać delikatne napięcie-rozciąganie wewnętrznej części lewej nogi. Zmień nogę. Co jakiś czas powtarzaj ćwiczenie.

Następnie zegnij nogi w kolanach pod kątem prostym i złącz je (zarówno kolana jak i stopy) i naciskaj nimi na siebie nawzajem.

w gotowości na podróż?

 

(Visited 2 288 times, 1 visits today)
Greg Sportello- Greg Sportello specjalista odnowy psychosomatycznej, autor jednej z pierwszych w Polsce prac magisterskich na temat suplementacji sportowców. Trener fitness i specjalista z zakresu dietetyki i suplementacji. Były kulturysta, obecnie zakochany w Street Workout. Prywatnie, tajemnicza postać G. z bloga Pepsi.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *