Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 840 215
40 online
42 351 VIPy

Przeciwzapalne suplementy, najlepsza dieta i ostateczne uzdrowienie w 6 odsłonach

Cymbalistów było wielu, leczżaden nie śmiał zagrać przy Jankielu. Do czego potrzebne jest ciało? Jeśli do leżenia przed Netflixem i szamania nachosów, rzeczywiście możesz odpuścić, bo prawie każde ciało da sobie radę. Jednego pana w Stanach musieli pochować w pudle po pianinie, a wcześniej wynieść z domu dźwigiem. No dobra to info nie dla Ciebie.

Jeśli ciało potrzebne Ci jest do diety ketogenicznej, którą stosują nie tylko kulturyści (z dużą skłonnością do przesadzania z białkiem), to Twój wybór i wielu alternatywnych, ale też lekarzy.

1. Znachore and dochtore kochajo ketore, kulturyste też

Kulturysta o niczym innym nie marzy, tylko, aby jego sucha masa mięśniowa rosła, a stawy i kości, więzadła i ścięgna dobrze to znosiły.

W rzeczywistości kulturyści stosują ketogeniczną dietę niskowęglowodanową, ale nie zawsze dobrze się to kończy dla zdrowia kulturysty. Można wygooglać serce kulturysty, oczywiście po sekcji, a wcześniej na diecie wysokobiałkowej, ogromny mięsień, naprawdę poprzerastany, a nerki kulturysty, to jeszcze inny rozdział, bardzo śmiertelny.

Znaną dietę keto na mięśnie i kontrolę tkanki tłuszczowej lansują panowie Jeff Volek i Adam Campbell, piszący dla Health Magazine. Jest to dieta, gdzie wegetariańskie skłonności, jak produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe i soja są niedopuszczalnymi substytutami.

Co ciekawe, dla ortodoksyjnych witarian też nie są.

Natomiast mięso zapewnia pełny komplet wszystkich niezbędnych aminokwasów leczących szyje, czy plecy bez dodawania „niepożądanych węglowodanów” w diecie. Aminokwasy faktycznie są niezbędne dla zdrowia tkanki łącznej, czyli również jelit.

Roślinożercy mogą zamiast mięsa jeść mięso jarmużowe, oraz hemp protein, spirulinę i chlorellę, czyli bardzo poważne zamienniki rozczłonkowanej krowy.

Jedno jest pewne, o białku, ale też o tłuszczach (szczególnie Omega 3) trzeba jakoś pomyśleć w kontekście kości i stawów. Kręgosłup wraz z jego odcinkiem szyjnym będzie tego od Ciebie żądał. Tkanka łączna to również dostatekwitaminy C i kolagenu i nie powinnaś o tym zapomnieć.

2. Siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny

Siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny,ów dodatek z glukozaminy i chondroityny został opracowany, aby zapewnić wsparcie dla stawów. Siarczany glukozaminy i chondroityny są ważnymi naturalnie występującymi elementami konstrukcyjnymi zdrowych stawów, ścięgien, kości i płynu stawowego, możemy więc domyślić się, że są pochodzenia zwierzęcego. Bywa, że glukozamina i chondroityna pozyskiwane są z pancerzy organizmów morskich, dlatego ostrożność powinny zachować osoby uczulone na owoce morza.

Siarczan glukozaminy jest najbardziej popularną i przebadaną na dziesiątą stronę formą glukozaminy, ale bez konsultacji lekarskiej po preparaty glukozaminy nie powinni sięgać diabetycy, gdyż ta substancja może się przyczyniać do zmian stężenia insuliny we krwi.

Dowodów skuteczności roślinnych przeciwzapalnych leków do leczenia bolesnego zapalenia kości i stawów i przewlekłych bóli pleców jest tak naprawdę dużo. Sprawdza się antyzapalna boswellia serrata, czyli kadzidło.

3. Kurkuma

O tym czym jest kurkuma nie trzeba na tym blogasie chyba pisać, ale przypominam dla nowego narybku, że owa starożytna przyprawa pochodzi z Indii i Azji Południowo-Wschodniej i znana jest ze swojego charakterystycznego smaku i koloru żółtego. Stosuje się ją w curry i niektórych fajnych musztardach. Poza tym, kurkuma, jako dodatek do żywności używana była od wieków w Ajurwedzie, czy Siddha jako lekarstwo na dolegliwości żołądka i wątroby.

A przede wszystkim kurkumę masz w swoich rytualnych, życiodajnych 4 szklankach.

Kurkumina, składnik aktywny w kurkumie zawiera mieszaninę potężnych składników odżywczych zwanymi kurkuminoidami. Kurkuminoidy mają ogromne właściwości przeciwutleniające, co oznacza, że doskonale nadają się do walki z szkodliwym działaniem wolnych rodników tlenowych. Kurkuminoidy mogą odgrywać kluczową rolę w blokowaniu biologicznych ścieżek powodujących uszkodzenie komórek i skłaniania ich do niezdrowych, niepohamowanych wzrostów.

Czynnik jądrowy w kurkumie kappa B (NF-kB) reguluje ekspresję ponad 300 genów, które sprzyjają reakcjom zapalnym, co prowadzi do zapalenia stawów i uszkodzeń komórek. Wyciąg z kurkumy ma poważne właściwości leczące stany zapalne stawów i kości.

Farmakokinetyka i farmakodynamika kurkuminy wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwnowotworowe.

No i oczywiście nie zapominaj o super przeciwzapalnym dueciku MSM i C

2 prima istotne sprawy!

Raz, żeby trawić aminokwasy proteogenne musisz mieć dobrze zakwaszony żołądek.

I dwa, żeby Twoje jelita nie przeciekały musisz mieć dobrze zakwaszony żołądek.

Domowy test na zakwaszenie żołądka.

Jest też grupa ludzi, którym yyy… insulina nie jest straszna

Wręcz przeciwnie cieszą się z insulino podobnego markeru wzrostu IGF1 zawartego w mleku, bowiem insulina działa jako anabolik, czyli buduje ciało. I wtedy pomimo że odrzuca się przysmaki wegetariańskie jak soję, ziarna, strączkowe, czy zboża, to jednak dopuszczalne są pewne węglowodany jak:

 • ziemniaki,
 • słodkie ziemniaki,
 • bataty,
 • lub yyy… smażone skórki wieprzowe (kolagen!) z odrobiną miodu

Tutaj przeholowali, bo świnie są naprawdę nie do jedzenia, chociażby ze względu na swoją inteligencję wyższą od psów kulturystów, niekiedy od kulturystów, ale za to zezwala się na owoce, byle dodane do sproszkowanego izolatu białka serwatki.

Dieta niskowęglowodanowa przy wysokiej intensywności treningów powoduje, że organizm wyczerpuje zapasy glukozy w wątrobie i wyczerpuje zapasy węglowodanów w przewodzie pokarmowym. Jest to przeciwieństwo techniki, która zamienia rowerzystów i biegaczy maratonów w goniące szkielety, obciągnięte ruchomą skórą i ścięgnami wokół kości, a wszystko w wyniku katabolizmu uszczuplającego masę mięśniową. Organy rowerzystów i maratończyków zużywają faktycznie mięśnie jako źródło energii.

Yyy … może jest w tym ziarno prawdy. Może więcej niż ziarno. To dlatego zawodowi rowerzyści i maratończycy są wyjątkowo chudzi i stają się uzależnieni od destrukcyjnej adrenaliny. Ożesz, ależ ktoś nie lubi Jurka Scotta.

4. 811

Z tym, że na diecie 811 je się dostateczną ilość białka na kilogram masy ciała, gdyż jemy również dużo węglowodanów, około 10 g na kilogram masy ciała, a do tego masę jarmużu, chlorelli, białka konopii (nie Marii) co daje w efekcie całkiem przyzwoitą ilość białka na kilogram suchej masy mięśniowej, bo ponad 1 gram.

Natomiast program niskowęglowodanowy, a co za tym idzie wysokotłuszczowy, i często wysokobiałkowy buduje mięśnie, ścięgna, więzadła i dyski kręgowe, aby zapewnić silne, zdrowe ciało.

Dodatkowo uszczupla zapasy glikogenu (glukozy) w mięśniach. Ów program przestawia mięśnie w tryb odbudowy z powodu prac prowadzonych na komórkach mięśniowych. Prace te muszą być krótkie, ale męczące (sprawa ATP) jak zwykle wykonywane przez kulturystów, ale już nie biegaczy.

Natomiast dieta wysokobiałkowa, ale nisko tłuszczowa, właśnie dopuszcza pewne umiarkowane spożycie węglowodanów, o czym wspomniałam, do promowania skromnych wyrzutów insuliny, która promuje z kolei anaboliczną odbudowę organizmu. Glukozę wytworzoną z fermentacji węglowodanów stosuje się tutaj do odtworzenia ubytków glukozy w wątrobie oraz do przywracania glikogenu w mięśniach. Te puste miejsca na glukozę zapobiegają, aby węglowodany spożyte w diecie były konwertowane do tłuszczu. W związku z tym, program ów promuje odbudowę ciała bez przybierania tkanki tłuszczowej.

5. Ćwiczenia o dużej intensywności

Co do ćwiczeń (jeśli chodzi o wzmacnianie kręgosłupa), to program o dużej intensywności, jak podnoszenie ciężarów, sprinty, kolarstwo szybkie, czy wbieganie po schodach nie powinno przekraczać 15 minut, bowiem dłuższe programy są złe, gdyż podnoszą poziom hormonów katabolicznych, takich jak adrenalina i kortyzol, które po prostu rozwalają ciało. Należy skoncentrować się na nogach, bowiem te mięśnie są o wiele większe niż w przypadku innych mięśni ciała. Program ten ma na celu szybko spalić glikogen (mięśnie magazynują glukozę) z mięśni.

Mięśnie powinny nagle stać się słabe, z powodu wydatkowania glikogenu. W tym momencie, czyli po kwadransie intensywnych ćwiczeń mięśnie przełączą się na spalanie tłuszczu w celu pozyskiwania energii. Takie rzeczy powinno robić się 7 razy w tygodniu, gdy chcemy pozbawić się tłuszczu i wzmocnić kręgosłup.

Dobrze do diety o odpowiedniej podaży białka (1,1 g na kilogram ciała u przeciętniaka, 1,6-2 g na kilogram ciała dla osoby, która rośnie, jest stara w czasie zegarowym, albo intensywnie ćwiczy. Przy obliczeniach białka dla kulturystów przyjmuje się nawet 2,5 grama białka i więcej na kilogram suchej masy mięśniowej, co oczywiście nie jest obojętne dla innych regionów organizmu, szczególnie dla nerek.

Poziom kreatyniny w moczu u sportowca jest zawsze wyższy), a więc dobrze do diety dla przeciętnego człowieka z bolącym kręgosłupem, albo „tylko” przepuszczającym jelitem dołożyć aminokwas Glutaminę, albo porcję 100% izolatu serwatki CFM, jedyne białko zwierzęce o pełnej puli aminokwasów budulcowych, które nie zakwasza.

Przypominam protokół testowania glutaminy przy przeciekającym jelicie.

w didaskaliach

Jeśli Twoje ciało potrzebne Ci jest do diety witariańskiej, a w szczególności do 811, czyli mojej surowej diety roślinnej wysoko węglowodanowej, niskotłuszczowej i normalnie białkowej, wysoko potasowej i nisko sodowej, składającej się w 80% z węglowodanów, 10% tłuszczu i 10% białka, ponieważ dobrze z taką dietą rezonujesz, to dla Ciebie to będzie cymbalista Jankiel.

6. Przeciwzapalne suplementy doskonale uzupełniające dietetyczne braki

owocek

(Visited 5 241 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Absenciaa 9 sierpnia 2020 o 22:12

  Hej! To wszystko to dla mnie czarna magia… Zaczęłam chodzić na siłownie, ale wszędzie słyszę, że bez diety nie ma efektów… Szczerze mówiąc nie mam żadnego celu, który mnie tam zagonił, ale powoli ciągnie mnie do zmiany nawyków żywieniowych widząc te wysportowane ciała itp. Ale całe te tajniki zdrowego odżywiania, suplementów… Oj wiele tego jest. 😀 Pozdrawiam Absenciaa.

  1. avatar Jarmush 10 sierpnia 2020 o 06:28

   Bez dobrej diety nie ma dobrego życia, to tak generalnie. Ale dobrze trafiłaś, przede wszystkim 4 szklanki, nawodnienie, i białko z energią do 30 minut po treningu. No i oczywiście uzupełnić podstawowoe braki odżywcze. Masz może jakieś badania? 25(OH)D? B12, kwas foliowy? Jakiej jesteś budowy ciała? Masz nadwagę?

 2. avatar aneane 20 sierpnia 2020 o 18:59

  Pepsi dzieki za wszystkie wpisy i za wszystko co robisz, Jesteś wielka. Mam 42 lata, jestem aktywna fizycznie, zdrowo zyjaca. Pomoz mi prosze ogarnac moj kregosłup, 3 tyg temu wysunął mi sie delikatnie dysk, ból okropny. Stanełam na nogi dzieki nastawieniu i jonoferezie. Delikatny dyskomfort kregow ledzwiowych pozostał. Odpoczywam nie nadwyręzam plecow i mimo tego nie wracam do zdrowia. wiem e potrzeba czasu ale poprosze o pomoc co moge zrobic zeby sie wzmocnic, ćwiczenia? dieta?

  1. avatar Jarmush 21 sierpnia 2020 o 06:54

   Ten wpis pod którym umieściłaś komentarz jest idealny właśnie dla Ciebie, to jest suplementacja dla kręgosłupa. Przeczytaj sobie jeszcze ten o kręgosłupie (wprawdzie dotyczy szyjnego, ale tak naprawdę dotyczy całego kręgosłupa i wyjaśnia sporo spraw) https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/4126/12-krokow-kontrowersyjnego-leczenia-kregoslupa-w-odcinku-szyjnym-i-nie-tylko.html żeby zrozumieć, a potem oczywiście jeszcze Ci podpowiem, jak będziesz miała pytania <3

 3. avatar derylldg 20 sierpnia 2020 o 22:44

  Dzień dobry Pepsi , mam pytanko dla czego i co robić gdz 8letniej córeczce zaczynaja nieprzyjemnie pachnąc nóżki , stosuje d3 plus k2 jedną kapsułkę do ssania z tiba ?

  1. avatar Jarmush 21 sierpnia 2020 o 06:51

   dodaj do miedniczki z ciepłą wodą pół pół szklanki soli Epsom i niech moczy stopy, Ty też możesz z nią moczyć. Nie zostawiaj nigdy dziecka samego, gdy stosuje kąpiele z solami, ale też miej baczenie jak reaguje na moczenie stóp, raczej najbardziej bezpieczne. Nawet jak jakiś grzybek się pojawił, to będzie po nim, a po drugie dziecko dostanie porcję magnezu przez skórę, co jest idealne właśnie dla dzieci.

 4. avatar Martyna Jurska 31 października 2020 o 22:23

  Hej Pepsi, szukam info jak najlepiej się powinna odżywiać osoba taka jak ja. Zaczęłam chodzić na siłownię, trener oczywiście w szoku, bo mięsa nie jem (nabiału też nie, ale akurat za to dostałam u niego plusa). Trening mam o 11, ok 13 zaczynam jeść (shake z bananów, maca, mleko roslinne, daktyle, obiad to zazwyczaj ryż albo makaron GF z warzywami/sos pomidorowy, od wielkiego dzwonu wyjscie na mieasto do vege knajpy LUB na sea food- jakośc tego tu na wyspie to zupełnie inna bajka). Mam 173cm wzrostu i ważę 62kg. Jestem typem skinny fat, niby szczupła, ale jednak zalana tłuszczem. Posty sokowe, suche posty, pozjadały mi mięśnie. Po miesiącach studiowania teoretycznego i praktycznego dr Morse (już się nie odzywiam na wocowo/nalewkowo) ciężko mi się przekonać do suplemntów typu białko w proszku… Morse uczy, żeby trzymać się od białka z daleka. Ja chcę zbudować masę mięśniową i moc. Wątpię, żeby przy mojej aktualnej diecie nerki jakoś super filtrowały.
  Pepsi pomóż please

  1. avatar Jarmush 1 listopada 2020 o 06:22

   To ważne pytanie, odpowiem Ci wkrótce postem. love

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum