Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 583 014
65 online
35 311 VIPy

Przełom poznawczy, czyli 10 sposobów na naturalne obniżanie ciśnienia krwi

Internet to najbardziej skuteczne narzędzie wywierania wpływu, lewą nogą do lusterka, na wszystkich. Dlatego każdy znajdzie w nim odpowiedź dla siebie. Dokładnie to, czego właśnie potrzebuje. Wahadła nie wiadomo skąd się biorą, ale muszą zaczepiać ludzi, gdyż żywią się ich energią. Ludzie potrzebują wahadeł, gdyż lubią być gdzieś podczepieni.

Dzięki internetowi coraz więcej osób zaczęło interesować się swoim zdrowiem w kontekście alternatywnych metod leczenia. To nie mogło (i każdego dnia bardziej nie może) zostać całkowicie zignorowane przez świat medyczny.

Świat medyczny będzie chciał takie metody ośmieszyć, gdy nie może z nich skorzystać. Albo podłączyć się, najlepiej zakazać i samemu przejąć udziały, tam gdzie może. I w jednej chwili, naturalne metody leczenia, staną się pseudo naturalne. Bogata i pomysłowa farmacja jak wilk z Czerwonego Kapturka, też potrafi przebrać się za cnotliwą babcię.

ale

Wydaje się, że lekarze alopatyczni doznają też symptomów oświecenia. Dociera do nich subtelna różnica między obniżaniem ciśnienia krwi (beta blokerami) lub poziomu cholesterolu (statynami) przy pomocy leków, a gdy robi się to w sposób naturalny.

Nowi eksperci zdrowia są w stanie przyznać, że w wielu przypadkach leki obniżające ciśnienie krwi mogą spowodować na tyle niepożądane działania, że znoszą korzyści.

Ludzie z wysokim stężeniem cholesterolu i wysokim ciśnieniem narażeni są na całym świecie na agresywną farmakologię skutkującą różnymi ubocznymi rezultatami.

Dzisiaj wiemy, że są różnice genetyczne i inne niuanse, przykładowo związane z wiekiem, które sprawiają, że trudno jest określić idealne ciśnienie krwi dla całej populacji. Dodatkowo ludzie różnie reagują na te same leki, co sprawia, że jednym coś wypadkowo pomaga, ale innym wypadkowo zdecydowanie szkodzi.

Na przykład nadmierna kontrola ciśnienia tętniczego przez farmakologię może spowodować u kogoś niedociśnienie tętnicze z objawami zamroczenia, zaburzenia widzenia, osłabienia, a nawet omdlenia.

Nadmiernie obniżone ciśnienie może się okazać za niskie i przez to szkodliwe u osób z wąskimi lub zablokowanymi tętnicami, ponieważ serce nie otrzyma wystarczającej ilości tlenu.

Bywa, że faktycznie nic nie zadziała lepiej jak odpowiednio dobrane lekarstwo.

Jednak w bardzo wielu przypadkach, zmiana diety na prozdrowotną i wykonywanie ćwiczeń fizycznych powoduje, że ciśnienie krwi wraca do normy, a serce dostaje więcej tlenu.

Można przyjąć, że 2/3 mieszkańców planety zwanej Ziemia, powyżej 60 lat, ma wysokie ciśnienie krwi. To ogromny rynek dla leków na nadciśnienie, dlatego tym bardziej cieszyły zdroworozsądkowe ustalenia podwyższające górny pułap ciśnienia skurczowego z 140 do 150 dla osób powyżej 60 lat, przy czym rozkurczowe nadal ma być poniżej 90

Takie wytyczne spowodowały, że spora ilość ludzi dostanie mniejsze dawki leków, albo wcale. Ale nie martwmy się o firmy farmaceutyczne, na pewno znajdą drzwi do kolejnego sezamu. Trzeba też przyznać, że leki na nadciśnienie nowej generacji nie jeżdżą aż tak strasznie po wątrobie i arteriach z cholesterolem.

tak czy siak

Dorośli w wieku poniżej 60 lat powinni nadal dążyć do ciśnienia tętniczego poniżej 140/90

teraz przysiądź, bo zemdlejesz

Amerykańscy lekarze są zobligowani do tego, aby wraz z lekami zalecić KONIECZNĄ zmianę stylu życia pacjentów!

postawmy sprawę jasno

Bardzo wysokie ciśnienie krwi jest poważnym stanem i często wiąże się z innymi problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby nerek, zespołu metabolicznego i cukrzycą.

Jednakże leczenie wysokiego ciśnienia krwi NIE MOŻE ograniczać się do leków.

A może się zdarzyć, że NIGDY nie będziesz zmuszona korzystać z usług medycyny alopatycznej i przemysłu farmakologicznego.

Jeżeli nie chorujesz na coś, co podwyższa ciśnienie krwi, albo Twój wiek nie powinien wpływać na poziom ciśnienia (coraz więcej ludzi młodych ma podwyższone ciśnienie) może spróbuj już dzisiaj coś zmienić.

Po prostu zacznij korzystać ze zdrowego stylu życia, w tym diety na bazie roślin, codziennych ćwiczeń, kontroli umysłu poprzez oddech (doskonale medytacyjnie odstresowuje) i stosowania naturalnych suplementów.

10 naturalnych sposobów na obniżanie ciśnienia krwi

1.

 • Niech Twoja dieta opiera się na roślinach.
 • Niech będzie miała niską zawartość tłuszczu utlenionego typu oleje roślinne i dużą ilość surowych zielonych warzyw i owoców.
 • Nie jedz rafinady.
 • Odstawczerwone mięso. Jeżeli jesteś wszystko jedzącą pozostań przy rybach i organicznym drobiu, oraz dziczyźnie.
 • Rozpoczynaj dzień 4 szklankami.
 • Nawodnienie ciała, dotlenienie komórek, oraz odżywienie dzięki składnikom w nich zawartych jest bardzo wskazane.
 • Kurkuma w pierwszej szklance ma właściwości obniżania ciśnienia, rozrzedzania krwi (to naczynia połączone), a także jest chelatorem żelaza. Dodanie do 4 szklanki sproszkowanego buraka dodatkowo wpłynie na unormowanie ciśnienia.
 • Jeśli chcesz iść w kierunku obniżenia ciśnienia, w pierwszej szklance użyj bio pieprzu cayenne zamiast czarnego. Cayenne również zwiększy wchłanianie kurkuminy z kurkumy, ale także ma właściwości naturalnego obniżania ciśnienia.
 • Magnez z drugiej szklanki jest ważnym elektrolitem, jednak ponieważ jest antagonistą wapnia, będzie prowokował jego wydalanie z moczem. Dlatego, gdy Twoja dieta nie jest bogata w wapń, włącz w tym miejscu 200 dobrego cytrynianu wapnia.
 • Ocet jabłkowy z 3 szklanki dostarcza potasu, byle nie za dużo octu, gdyż w większych ilościach może zadziałać wręcz przeciwnie.
 • Szklanka 4 dostarcza w algach i trawach zarówno wapń jak i magnez, witaminy z grupy B, a także antypasożytniczy chlorofil. Dużo.

2.

Jedz więcej magnezu i potasu w pokarmach bogatych w te pierwiastki, takie jak szpinak, banany, nasiona i orzechy, granaty i świeże lub mrożone jagody. Wzbogać 4 szklankę i wypij ją w oknie anabolicznym do 30 minut po treningu.

Uwaga

Szczególnie przy problemach cardio i ciśnieniowych nie zbliżamy się do aerobów, zanim lekarz nie wyrazi na to zgody.

3.

Surowa dieta roślinna, organiczna, wysoko węglowodanowa i nisko tłuszczowa (maks 10% tłuszczu w diecie) nisko sodowa i wysoko potasowa ma duży potencjał wyleczenia Cię z nadciśnienia, ale nie tylko. Mogą iść precz cukrzyca i fibromialgia, a nawet Hashimoto.

Sód, w postaci soli jest dodawany praktycznie do wszystkiego, gdyż jest to najtańszy konserwator, a potasu nie uświadczysz tak łatwo. Odradzam Ci jednak brania potasu na własną rękę, możesz się gwałtownie odwodnić i jak utrapiona bulimiczka zemrzeć przy sedesie.

Zachowanie równowagi elektrolitowej jest kluczem dobrej alkalizacji ciała i trzymania prawidłowego ciśnienia krwi

4.

Codziennie wykonuj ćwiczenia łagodzące stresy, przy założeniu jak wyżej, że możesz. Bieganie jest git, ale inne ćwiczenia, które pomagają kontrolować umysł oddechem, w tym również medytacja aktywna, codzienna, chodzona, ćwiczona, biegana odstresowuje i normalizuje ciśnienie krwi.

5.

Przyjmuj wystarczającą ilość witaminy D3 (Oczywiście w protokole z witaminą K2), aby uzyskać poziom 25(OH)D 60-80 ng/ ml. Chorzy i bardzo chorzy więcej.

Mając niski poziom metabolitu D wybijasz ciało, szczególnie wątrobę i nerki z równowagi. Niedobór D ma związek z nadciśnieniem krwi (1)

6.

Bierz koenzym Q10.

Aby był skuteczny w obniżaniu ciśnienia krwi, należy brać co najmniej 250 mg na dobę. Koenzym najlepiej brać w kilku dawkach dziennie nieprzekraczających jednorazowo 100 mcg.

7.

Opcja z pycnogenolem (naturalnym przeciwutleniaczem, ekstraktem roślinnym z kory francuskiej sosny morskiej). Badania wykazały, że ma właściwości antyoksydacyjne i poprawia przepływ krwi i wzmacnia ściany żył.

Ale działa też czosnek, siemię lniane, nawet soja (1), surowe kakao, oraz wiele innych ziół. I oczywiście imbir (polecamy, bo kurat w świetnej promci). To dlatego imbir działa również przeciwbólowo (bóle menstruacyjne, migreny, przeziębienie), gdyż rozrzedzenie krwi, obniżenie napięcia ciśnieniowego działa na wszystko co spięte.

8.

Po śniadaniu, wraz z witaminami D3 z K2, weź dobrą Omega-3 (polecam), abyś przyjęła od 100 do 300 mg dziennie EPA.

9.

Bierz magnez (polecam). Niektórzy lekarze naturopaci zalecają wręcz od 500 do 750 mg na dobę (RDA 375mg/dobę), nie zapominaj o wapniu (patrz wyżej). Możesz przyjmować magnez każdego dnia na 3 sposoby, tradycyjnie doustnie, wsmarowując w stawy i mięśnie oliwę magnezową (1:1 woda i chlorek magnezu) oraz to co świetnie działa w przypadku dzieci, kąpiele z dodatkiem chlorku magnezu, lub soli Epsom (siarczan magnezu)

10.

Rozważ aminokwas L-argininę od 1000 mg do 3000 mg na dobę, tak było. Teraz okazało się, że w sumie lepiej cytrulinę, gdyż arginina po dłuższym stosowaniu wprowadza jednak stres oksydacyjny.

Jeśli te naturalne recepty nie będą wystarczające do obniżenia ciśnienia Twojej krwi, będziesz zmuszona jeszcze bardziej docisnąć dietę.

 • Naprawdę warto zrobić wiele, aby nie być zmuszoną do łykania dragów.
 • Nie jedz i nie pij zapalenia.
 • Nie jedz i nie pij raka.
 • Nie jedz i nie pij alergenów.
 • Rozważ surowe roślinne jedzenie niskotłuszczowe chociaż przez 3 miesiące. Zawitaj do świata witarian 811. Pij zielone szejki, 20 dekagramów (chociaż) zielonych liści dziennie.

Jest duże prawdopodobieństwo, że Twój lekarz nigdy nie zamieni się w holistycznego naturopatę, a Ty zawsze będziesz rozrywana przez dwa przeciwstawne trendy.

Ale akurat w przypadku wysokiego ciśnienia doszło do tego, że medycyna zaczęła odrobinę odpuszczać.

I pewnie w biednych i dość niebogatych krajach, jak wciąż jeszcze Polska nie ma co liczyć na dodatek dietetyczny (w Stanach podobno jest) dla wysoko ciśnieniowców, bo organiczne warzywa i owoce są zdecydowanie droższe i mają krótszą trwałość niż paczkowana wędlina pełna sodu i kiły, jednak Ty po prostu możesz zwiększyć swoją produktywność i nie patrząc na nikogo po prostu zacząć działać.

Na koniec, czego unikać w suplementacji, bo może dodatkowo włazić w interację z lekami na nadciśnienie i nie tylko:

 • Afrodyzjaków, jak johimbina. Viagra oczywiście wykluczona, no i wiadomo, że nie jest naturalna.
 • Składników spalaczy tłuszczów, jak obecnie zakazana efedryna, też legalnego wyciągu z gorzkiej pomarańczy.
 • Z dziwnych zdrowych składników mamy do unikania dziurawiec i echinacea.
 • Jest też żeń szeń, który może zarówno podnosić, jak i obniżać ciśnienie, to po co sobie dokładać (2)
 • Co do kawy wiadomo, przy hashimoto zero kofeiny, więc zapomnij. Kawa bez kofeiny, świeżo parzona, organiczna, może być.
 • Maca działa na niektoórych pobudzająco, coś jak po wypiciu filiżanki kawy, więc należy zbadać sprawę w przypadku wysokiego ciśnienia.

Uważka
Wypicie pół szklanki świeżo wyciśniętego soku z buraka, może tak skutecznie obniżyć ciśnienie, jak po źle dobranym leku. Sytuacja może zakończyć się nagłym omdleniem.


Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


owocek

Źródła:

 • „Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko
 • (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3210006/
 • newsnetwork.mayoclinic.org/discussion/supplements-to-avoid-when-dealing-with-high-blood-pressure/

(Visited 9 676 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Olgaa 8 marca 2021 o 16:09

  Cześć Pepsi,
  stała czytelniczka i klientka będzie wdzięczna za pomoc: Co poradzisz w przypadku krwotoków z nosa u kobiety po 30?
  Dzięki za tego bloga i sklep z najlepszymi jakościowo suplami w PL 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 8 marca 2021 o 17:18

   Zacznijmy od zbadania czasów krzepliwości krwi, i morfologii z rozmazem. Wtedy mogę coś podpowiedzieć, a doraźnie czy suplementuje witaminę C?

   1. avatar Miśka74 8 marca 2021 o 21:09

    Hej Pepsi, od kilkunastu lat próbujemy obniżyć ciśnienie u męża. Zdiagnozowane jako lekooporne i samoistne. Jest coraz gorzej. Leki nie działają ale za to przyniosły dnę moczanową ( ataki nawet częściej niż co miesiąc co wiąże się z przyjmowaniem tony okropnych leków ), Ponadtto przyplątała się sarkoidoza płucna II stopnia. Nadwaga ( spora) też nie pomaga. Dzięki za ten dzisiejszy wpis- jest to światełko w tunelu. Długa droga przed nami ale nie ma wyjścia bo z ciśnieniem ( średnio) 120/220 to jak zycie na bombie zegarowej. Pozdrowionka i uściski.

 2. avatar Ygutka 8 marca 2021 o 18:10

  A jak podwyższyć ciśnienie? Bo ja w drugą stronę za to – 90/60 to norma u mnie, a często widzę u siebie np. 82/44 – stała czytelniczka
  PS. Kawa kompletnie na mnie nie działa 🙁

  1. avatar Pepsi Eliot 9 marca 2021 o 09:05

   Zawsze tak było? Masz zdiagnozowaną hipotonię? Bo to drugie ciśnienie, które podałaś już pod nią podchodzi.

   1. avatar Ygutka 9 marca 2021 o 09:54

    Odkąd pamiętam. Lekarze ogólnie podchodzą do tego tematu dość lekceważąco :(. Mam w razie czego jakieś krople na receptę, ale nie chce ich używać bo jak ciśnienie za bardzo mi podskoczy to też bardzo źle to znoszę. Więc albo totalne zmulenie i zawroty głowy przy niskim, które mam dość często, albo nudności i ból głowy przy podwyższony a przy 140 nawet wymioty mi się zdarzyły. Super byłoby je wyregulować w górę, ale też nie za wysoko, jakimiś naturalnymi metodami ❤️.

    1. avatar Pepsi Eliot 9 marca 2021 o 10:57

     Echo serca, elektrokardiogram, wykluczasz choroby układu krwionośnego, i ruszasz w codzienny bieg. Zostań biegaczką. <3

 3. avatar Dorotek 8 marca 2021 o 20:48

  Pepsi, a jaki powinien byc poziom d 3 u dzieci?

  1. avatar Pepsi Eliot 9 marca 2021 o 08:37

   u zdrowych koło 50-60, z krzywicą nawet 100

 4. avatar Justa 17 marca 2021 o 07:46

  Pepsi moje cisnienie jest wysokie i skaczace, probuje roznych metod na znicie ale nie za bardzo to dziala! Co mam robic jestem mloda 43 nie jestem chora a przynajmniej nic lekarze nie znalezli!! Moje cisnienie to 170/95/90/85/83 tak sie wacha

  1. avatar Pepsi Eliot 17 marca 2021 o 09:56

   Jaki masz poziom kreatyniny, kwasu moczowego, pH moczu? sód i potas, a przy okazji 25(OH)D

   1. avatar Justa 17 marca 2021 o 10:43

    Wit D 104 norma40-130, kreatynina 5,9 ph wacha sie miedzy 6,7 a 8, potas 3,7
    (3,5-5,1) sod 141 (135-145)

    1. avatar Pepsi Eliot 17 marca 2021 o 10:58

     w jakiej skali kreatynina, bo nie znam tych jednostek, potas niski

     1. avatar Justa 17 marca 2021 o 13:05

      Przepraszam zle napisalam kreatynine 1 norma -/2,5

     2. avatar Justa 18 marca 2021 o 04:48

      Ale chyba to wysokie cisnienie to nie od niskiego potasu??

     3. avatar Pepsi Eliot 18 marca 2021 o 11:06

      Suma wszystkiego, szukamy przyczyny. jakie naturalne metody próbowałaś? Magnez, wapń, elektrolity też?

     4. avatar Justa 18 marca 2021 o 18:33

      Probowalam wielu rzeczy, jestem juz pond rok na p.p rano nawadnianie biore magnez chlorelle Sode D+k itd…. dzis zalozyli mi aparat 24 godz, boje sie ze bede leki !! Dzis caly dzien wysokie 150-170/83-90 wczoraj bylo piekne 130/80 ratunku…..????

     5. avatar Pepsi Eliot 18 marca 2021 o 20:24

      czy biorąc magnez i D3 z K2 bierzesz cytrynian wapnia G&G np?

     6. avatar Justa 19 marca 2021 o 04:53

      Nie cytrynian wapna nie bede probowac, dziekuje za rady Pepsi❤️❤️

     7. avatar Pepsi Eliot 19 marca 2021 o 05:44

      Jeśli przyjmujesz magnez, który jest antagonistą wapnia, a nie dostarczasz sobie wapnia w postaci pokarmów, bo na przykład nie jesz nabiału, oraz bierzesz sporo K2 u niektórych ludzi może dojść do zaburzenia gospodarki elektrolitowej, a wapń ma ogromny wpływ na ciśnienie krwi
      Nikt nie mówi żebyś brała pięćsetkę, czy więcej, ale jedna kapsułka. Oczywiście nie namawiam, nie jestem lekarzem, https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/9320/poznaj-najpotezniejszy-naturalny-lek-jaki-do-tej-pory-odkryto-na-nadcisnienie.html <3 <3

 5. avatar Kaska 10 maja 2021 o 11:43

  Pepsi pije juz od dluzszego czasu sode gaszona z przerwami! Mam podwyzszone cisnienie 150/83 z 24 godz pomiaru!! Lekarze szukaja przyczyny no i w zbiorce mocht z 24 godz wyszlo ze mam za duzo Soli! Czy to od sody?? I jak sie pozbyc ten Soli??

  1. avatar Pepsi Eliot 10 maja 2021 o 16:38

   Tak, to może być przyczyna. Woda z sodą tylko w krótkich kuracjach. A badałaś pH moczu przy takiej kuracji? Żeby nie przesadzić z alkalizacją? Odstaw sodę, wejdź na 4 szklanki, jedz pomidory, trzecia szklanka z octem jabłkowym dostarcza potasu, antagonisty sodu. Do szklanki drugiej z magnezem bierz 1 cytrynian wapnia G&G. Jaki masz poziom 25(OH)D?

   1. avatar Kaska 10 maja 2021 o 17:21

    Dziekuje, badalam ph i roznie 7,8 czasem 9 !wit D 104 norma (30- 130)

 6. avatar Angelika 10 maja 2021 o 16:19

  Pepsi doradz, jakie badania wykonać od jakiegoś czasu mam przeróżne objawy. Tycie, twarz jakby opuchnięta, ulana nie wiem jak to określić. Senność po jedzeniu. W nocy bezsenność. Wilczy apetyt, częsta ochota na słone.Dodatkowo doszły problemy z ciemną szara skóra na łokciach.
  Lekarz zlecił morfologię i glukozę wyniki w normie. Jakie badania byś zaleciła ?Lekarz zalecił zdrowo się odżywiać i schudnąć i się nie stresować.

  1. avatar Pepsi Eliot 10 maja 2021 o 16:34

   Badania z tej listy, a nade wszystko TSH, pozostałe hormony tarczycy i przeciwciała, USG tarczycy, do tego 25(OH)D, cukier i insulinę na czczo, lipidy, https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/8232/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania.html
   z wynikami napisz <3

   1. avatar Angelika 11 maja 2021 o 07:04

    Dobrze zrobię tylko jest sprawa, wczoraj myślałam, że dostałam alergii (wiosna) jednak dziś rano nos zatkany na całego plus silny ból gardła. Badania powinnam zrobić jak całkowicie wyzdrowieje? Dodam, że to kolejna infekcja ostatnio był luty/ marzec. W zeszłym roku także problemy z gardłem.

    1. avatar Pepsi Eliot 11 maja 2021 o 09:49

     podnosimy odporność Kochana, kuracja Greens & Fruits TiB, Omega 3, D3 z K2 i 4 szklanki, oraz wywalić trochę alergenów z diety, nie jeść zapalenia <3

   2. avatar Angelika 2 czerwca 2021 o 14:29

    Hej Pepsi porobiłam trochę badań. Oczywiście jeszcze nie mam wszystkich.
    o to, które zrobiłam.
    Tsh 2,31 – ( 0,27-4,20)
    Ft3 1.34 – ( 0,90-1,90)
    Ft4 5,36 – ( 3,90 – 6,70)
    witamina b 12 – 238, 10 ( 191,00 – 663.00)
    Morfologia krwi (C55)
    Leukocyty (WBC) 4,7 10^9/L 4,0 — 10,0
    Erytrocyty (RBC) 4,4 10^12/L 3,7 — 5,1
    Hemoglobina (HGB) 13,5 g/dL 12,0 — 16,0
    Hematokryt (HCT) 39,9 % 37,0 — 47,0
    Wskaźniki czerwonokrwinkowe:
    Średnia objętość erytrocyta (MCV) 89,9 fL 77,0 — 95,0
    Średnia masa HGB w erytrocycie (MCH) 30,3 pg 27,0 — 34,0
    Średnie stężenie HGB w erytrocytach (MCHC) 33,7 g/dL 32,0 — 36,0
    Wskaźnik anizocytozy erytrocytów (RDW) ↓ 10,8 % 11,0 — 15,0
    Płytki krwi (PLT) 189 10^9/L 150 — 450
    Wskaźniki płytkowe:
    Płytkokryt (PCT) 0,1 % 0,1 — 0,3
    Wskaźnik anizocytozy płytek krwi (PDW) 20,4 % 18,1 — 22,2
    Średnia objętość płytki krwi (MPV) 7,4 fL 7,0 — 13,0
    Rozdział automatyczny leukocytów:
    Neutrocyty (NEU) 2,9 10^9/L 2,5 — 5,0
    Limfocyty (LYMPH) ↓ 1,4 10^9/L 1,5 — 3,5
    Monocyty (MON) 0,2 10^9/L 0,2 — 0,8
    Eozynocyty (EOS) 0,12 10^9/L 0,0 — 0,4
    Bazocyty (BASO) 0,064 10^9/L 0,02 — 0,16
    Neutrocyty (NEU%) 60,6 % 45,0 — 70,0
    Limfocyty (LYMPH%) 30,3 % 20,0 — 45,0
    Monocyty (MON%) 5,2 % 3,0 — 9,9
    Eozynocyty (EOS%) 2,6 % 1,0 — 5,0
    Bazocyty (BASO%) 1,4 % 0,0 — 2,0
    Cholesterol całkowity w surowicy (I99) 170 mg/dl 115 — 190
    Cholesterol HDL w surowicy (K01) 58 mg/dl > 45
    Cholesterol LDL bezpośredni zmierzony (K03) 116 mg/dl
    10% wg skali SCORE

    1. avatar Pepsi Eliot 2 czerwca 2021 o 16:55

     Kuracja 3 miesięczna Greens & Fruits TiB, po 1 do śniadania, po śniadaniu 1 Omega 3 TiB wraz z D3+K2 TiB, jaki masz poziom 25(OH)D? Dobrze byłoby robić jeszcze 4 szklanki.

     1. avatar Angelika 8 czerwca 2021 o 09:18

      Dopiero zobaczyłam, że nie wszystkie wyniki się pokazały
      Witamina D3 32 (30-50)
      Insulina 11,1
      Glukoza 97

     2. avatar Pepsi Eliot 8 czerwca 2021 o 09:24

      niski metabolit D, wysoka insulina, niska B12, trzeba by zrobić jeszcze kwas foliowy i homocysteinę, na jakiej jesteś diecie? masz nadwagę?

     3. avatar Angelika 8 czerwca 2021 o 09:44

      Jem w sumie wszystko. Obecnie ważę 80 kg przy wzroście 164, w ciągu roku jakieś 15 kg przytyłam bez zmiany stylu jedzenia czy trybu życia. Czasami mam wrażenie, że tyje od samego patrzenia na jedzenie.
      Dodam, że z 8 lat temu leczyłam się na depresję miałam dwa nawroty byłam na antydepresantach. Jednak lekarz kazał mi odstawić jak miałam pierwszy atak padaczki w życiu i w sumie nic nie wykryli po roku od pierwszego ataku miałam kolejny atak. Od 6 lat ataków nie mam. Przeglądając wyniki ze szpitala w czasie ataku padaczki TSH było ponad 4 nie wiem czy to istotny szczegół.

     4. avatar Pepsi Eliot 9 czerwca 2021 o 08:38

      Trzeba podnieść 25(OH)D, bierz 3 tabletki D3+K2 TiB.Kuracja Greens& Fruits TIB POWINNA PODNIEŚĆ CI PRZY OKAZJI ZARÓWNO odporność, jak i B12. Natomiast być może to już insulinooporność. Wklej mi to wszystko, badania etc na mesendżera na FB, będziemy miały w jednym miejscu, jedno jest pewne zmień dietę, być może post przerywany będzie bardzo wskazany, przeczytaj ten artykuł. https://www.pepsieliot.com/bieganie-trening/6656/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-rewolucyjnej-diecie-jem-i-chudne-z-przerywanym-postem.html

      Przy takiej insulinie, jakie masz trójglicerydy i kwas moczowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TWOJA ODPORNOŚĆ

Greens & Fruits TiB masa dóbr minerałowo witaminowych

oraz wyciągi z ponad 50 owoców, warzyw i ziół

Witamina D3 z K2 w lepiej przyswajalnej formie do ssania

smak wiśniowy:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum