Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 022 565
30 online
39 308 VIPy

Przenieś swoją świadomość do kręgosłupa

Nasi przodkowie starali się zrozumieć ludzkie życie i przedłużyć je. W XVI wieku konkwistadorzy poszukiwali w dżunglach Florydy źródła wiecznej młodości. Największe umysły renesansu uważały śmierć, za coś, co można pokonać. Czy to za pomocą odkryć geograficznych, czy za pomocą badań w labie.

Niektórzy ponieśli przy tym śmierć. Francis Bacon zachorował na zapalenie płuc i zmarł w 1626 roku, eksperymentując, czy uda mu się przedłużyć życie kurczaka, zamrażając go w śniegu.

Tak naprawdę są bezpieczniejsze metody poznawcze. W tym własnej biologii. Proponuję Ci yyy.. medytację.

Medytuj, przenosząc swoją świadomość do kręgosłupa

Zamknij oczy i wizualizuj swój kręgosłup.

Niech kręgosłup będzie prosty, wyprostowany.

Zobacz go, a pośrodku tego wizualizuj nerw, delikatny jak nić lotosu, biegnący pośrodku Twojego kręgosłupa…

W kręgosłupie, pośrodku, znajduje się srebrny sznurek, bardzo delikatny nerw.

Nie jest to tak naprawdę nerw w sensie fizjologicznym. Jeśli będziesz chciała go odnaleźć, tam go nie będzie. Ale w głębokiej medytacji jest widoczny.

Poprzez wątek tego srebrnego sznurka jesteś powiązana z ciałem, a równocześnie powiązana ze swoją duszą.

Najpierw jednak wizualizuj kręgosłup. Na początku poczujesz się bardzo dziwnie, będziesz mogła go wizualizować, jako wyobrażenie. A jeśli nadal będziesz się starać, nie będzie to tylko Twoja wyobraźnia. Będziesz w stanie naprawdę zobaczyć swój kręgosłup…

Człowiek może zobaczyć strukturę swojego ciała od wewnątrz.

Nie próbujemy tego robić, ponieważ jest to bardzo, bardzo przerażające, a nawet wstrętne. Bowiem widząc własne kości, krew, żyły, wzdrygamy się, boimy się. Więc tak naprawdę całkowicie zablokowaliśmy nasze umysły na zajrzenie do wewnątrz.

Widzimy ciało z zewnątrz, tak jakby ktoś inny patrzył na ciało. To tak, jakbyś wyszła na zewnątrz domu i spojrzała na niego, wtedy poznasz tylko ściany zewnętrzne budowli. Gdy wejdziesz do domu, wtedy możesz spojrzeć na wewnętrzne ściany.

Widzisz swoje ciało z zewnątrz, tak jakbyś była kimś innym patrzącym na Twoje ciało.

Nie widziałaś swojego ciała od wewnątrz. Jesteś do tego zdolna, ale z powodu strachu stałoby się to dziwne.

Indyjskie książki o jodze mówią wiele o ciele, co według nowych badań naukowych okazało się być słuszne, ale nauka nie jest w stanie tego wyjaśnić. Skąd oni mogli to wiedzieć?

Chirurgia i wiedza o wnętrzu ludzkiego ciała to najnowsze osiągnięcia. Jak więc poznawali wszystkie nerwy, wszystkie ośrodki, wszystkie struktury wewnętrzne? Wiedzieli nawet o najnowszych odkryciach, już wtedy o nich mówili, pracowali nad nimi. Joga zawsze była świadoma wszystkich podstawowych, znaczących rzeczy w ciele. Ale nie przeprowadzali sekcji zwłok, więc skąd mogli wiedzieć?

Naprawdę, istnieje inny sposób patrzenia na własne ciało, to spojrzenie od wewnątrz.

Jeśli potrafisz skoncentrować się na Twoim wewnątrz, nagle zaczynasz widzieć swoje ciało, wewnętrzną wyściółkę ciała.

Zamknij oczy i poczuj swoje ciało. Zrelaksuj się. Skoncentruj się na kręgosłupie.

A ta sutra mówi bardzo prostym językiem. Przez to zostaniesz przemieniona.

Zmiana medytacyjna wychodzi na dobre.

Na zawsze Twój Horry

Osho, The Book of Secrets, Talk #9

(Visited 351 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Lucky star 8 stycznia 2021 o 08:32

  W pierwszym tomie Zelanda też chyba jest coś o kręgosłupie w podobnym stylu (albo mi się kićka).

 2. avatar Mikka 10 stycznia 2021 o 19:49

  Zdarza mi się widzieć siebie od środka… Może „zdarza”, to za wiele powiedziane – kilka/kilkanaście razy w ostatnich paru latach. Zawsze w stanie baaaardzo dużej relaksacji przed snem. Skala, z jaką postrzega się swoje ciało jest zupełnie inna, wszystko wydaje się dużo większe. Widać i czuć WSZYSTKO, czuje się proces działania tej maszyny, w której jesteśmy.
  Cóż, dobrze po raz kolejny dowiedzieć się z tego bloga, że może nie jestem nienormalna 😉
  Poprzednio ktoś tu, albo na twoim instagramie, pisał o ciemnej nocy duszy, którą też przeszłam i nie bardzo wiedziałam, co się dzieje. Nie wiedziałam nawet, że jest to opisane i ma jakąś nazwę. A dziwnie o tym nawet rozmawiać, bo co powiesz? „Wiesz, dziś w nocy umarłam i to nie był sen, raczej wizja, ale właściwie nawet nie wizja, bo było bardzo realne. Po prostu wiem, że umarłam i koniec” XD

  1. avatar Pepsi Eliot 10 stycznia 2021 o 19:52

   Znam to, jesteś ekstrasensem <3

   1. avatar Mikka 10 stycznia 2021 o 20:56

    Z innymi wariatami łatwiej, więc dzięki, że jesteś ;D ?

    1. avatar Przemko :-) 12 stycznia 2021 o 22:10

     Wariatów ci tutaj dostatek, a i Ciebie przyjmiemy na znak miłości!
     😀 ?

     1. avatar Mikka 13 stycznia 2021 o 11:42

      Haha, dzięki za miłe powitanie. Właściwie jestem tu od 7 lat, tyle, że wolę czytać niż pisać XD.

     2. avatar Pepsi Eliot 13 stycznia 2021 o 11:48

      <3

 3. avatar Karolina 10 kwietnia 2024 o 16:47

  Czy badanie scyntygraficzne jest bezpieczne ? Pare lat temu w rezonansie wyszedł naczyniak teraz potworne bóle prawej nogi od lędźwi do biodra kolana -Zalecenie – wykonanie scyntygrafi kręgosłupa lędźwiowe

  1. avatar Pepsi Eliot 11 kwietnia 2024 o 07:28

   Metoda scyntygraficzna należy do precyzyjnych i mało inwazyjnych metod diagnostycznych. Scyntygrafię stosuje się najczęściej w diagnostyce układu kostnego, płuc, tarczycy, przytarczyc, serca i nerek. To badanie wszechstronne, skuteczne i bezpieczne. W uzasadnionych przypadkach może być stosowane nawet u noworodków – tłumaczy dr hab. n. med. Rafał Czepczyński z Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.
   No, ale wiesz, to mówi lekarz, a oni są zaprogramowani.
   Tak czy siak, podadzą Ci najczęściej drogą dożylną, rzadziej doustnie lub wziewnie – niewielkiej dawki izotopów promieniotwórczych (tzw. radioznaczników) o krótkim okresie półtrwania.
   Generalnie czarno biała zwykła tomografia to duże naświetlanie, ale w wielu przypadkach konieczne. W tym przypadku kontrast jodowy nie jest szkodliwy, ale ludzie są uczuleni na jod i to jest istotne wtedy.

   Nie wiem dlaczego lekarz zadecydował że musisz mieć scyntygrafię, a nie zwykły tomograf. W tym badaniu nie zawsze odczyt jest lepszy niż tomografia, ale w kilu przypadkach rzeczywiście jest precyzyjniejszy odczyt, którego dokonuje lekarz. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4303479/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum