logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
81 312 977
166 online
31 058 VIPy
Reklama
[caption id="attachment_56022" align="aligncenter" width="1024"] Sześciowodny CHLOREK MAGNEZU TiB o czystości farmaceutycznej[/caption] 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Przepuklina rozworu przełykowego, czyli nieznana choroba, która może dotknąć każdego

  Przepuklina rozworu przełykowego jest dolegliwością, która może przydarzyć się każdemu, od momentu życia płodowego, przez wiek średni, po emerytalny.

  Symptomów nie można ignorować, ponieważ na dłuższą metę mogą okazać się one groźne dla zdrowia. Przepuklina rozworu przełykowego może przyczynić się do powikłań takich jak owrzodzenie i nowotwór przełyku.

  Przepuklina rozworu przełykowego najczęściej pojawia się u osób powyżej 60 roku życia, a także u tych, którzy mają nadwagę, są otyli, żyją w stresie lub palą papierosy.

  Przepuklina jest stanem, w którym dochodzi do patologicznego uwypuklenia zawartości jamy ciała (najczęściej jamy brzusznej) przez otwór w powłokach.

  Spośród rodzajów przepuklin wyróżniamy między innymi

  Przepuklinę pachwinową, czyli nieprawidłowe uwypuklenie pachwiny. Występuje, gdy jelita przepychają się przez kanał pachwinowy.

  Przepuklinę pępkową, która występuje kiedy jelita przechodzą przez ścianę brzucha, na skutek czego powstaje wybrzuszenie w pobliżu pępka. Dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy najczęściej cierpią z jej powodu, chociaż zwykle przepuklina znika wraz z wiekiem.

  Przepuklinę pooperacyjną, która może pojawić się z powodu niedawnej operacji brzusznej. Jelita mogą przepchnąć bliznę po nacięciu lub osłabioną tkankę otaczającą bliznę.

  Przepuklinę rozworu przełykowego wynikającą z nieprawidłowości w funkcjonowaniu przepony – przegrody oddzielającej klatkę piersiową od jamy brzusznej. Właśnie na tym rodzaju przepukliny skupimy się w poniższym tekście.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ polecany przez nas JABŁCZAN MAGNEZU TiB idealny do 2 szklanki, gdy masz tendencję do rozwolnień, albo gdy szczególnie zależy Ci na oczyszczaniu się z aluminium


  Przyczyny przepukliny rozworu przełykowego

  Uraz:
  Silne uderzenie w środkową część klatki piersiowej może spowodować rozerwanie narządów trawiennych, co z kolei powoduje rozluźnienie przepony i sprawia, że żołądek się podnosi.

  Defekt urodzeniowy:
  Istnieje prawdopodobieństwo, że niektórzy rodzą się z powiększoną przeponą, którą należy jak najszybciej się zająć aby uniknąć pogorszenia przepukliny.

  Ciągły nacisk:
  Niektóre działania, które stale wywierają nacisk na klatkę piersiową, takie jak wymioty, kaszel i parcie podczas defekacji mogą powodować przepuklinę rozworu przełykowego.

  Symptomy

  Przez większość czasu symptomy nie występują lub nie są szczególnie uciążliwe. Kiedy jednak dojdzie do komplikacji, objawy przypominają refluks żołądkowo-przełykowy, czyli dolegliwość, w której kwas żołądkowy podnosi się do przełyku wywołując symptomy takie jak pieczenie w klatce piersiowej (mostek i serce), najczęściej pojawiające się po posiłku, problemy z przełykaniem, ból w klatce piersiowej i górnej części brzucha. Pojawia się także uczucie zatrzymywania się pokarmu w przełyku, duszności, pocenie się, a nawet wymioty. Dodatkowo po posiłku (czasem nawet po kilku godzinach) mogą występować gorzkie odbicia.

  Co robić gdy zachoruję? Jak uniknąć choroby?

  Nie ma określonej kuracji leczenia tego typu przepukliny. Najważniejsze jest zrzucenie nadprogramowych kilogramów i zmiany w diecie oraz trybie życia: rezygnacja z jasnego pieczywa, słodyczy, ciast, potraw smażonych i ciężkostrawnych, napojów kofeinowych i alkoholu. Należy także zapobiegać zaparciom, zwrócić uwagę na higienę jedzenia (jeść powoli, unikać wysiłku po jedzeniu, unikać leżenia po posiłku), warto też jeść ostatni posiłek na kilka godzin (co najmniej 3) przed snem.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ PAKIET GOLD (jest jeszcze SILVER) DO KURACJI 4 SZKLANEK Z KURKUMĄ 100% ORGANIC This is BIO idealną do pierwszej szklanki


  Czyli tak naprawdę znowu najlepsza okazuje się codzienna kuracja 4 szklanek z idealnym wypróżnianiem. Oraz zachęcam do postu przerywanego.

  Źródła: https://articles.mercola.com/hiatal-hernia.aspx

  uściski:)

  (Visited 2 523 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. Natalia 24 września 2018 o 19:33

   czy taka przepukline może wykryć gastroskopia?

  2. syl 24 września 2018 o 21:30

   A co jeśli jest się bardzo chudym odżywia zdrowo a przepuklina jest od lat? Dodam że jestem po operacji skoliozy wiele wiele lat

  3. Keyt 24 września 2018 o 22:37

   Po wycięciu pieprzyka sprawę zaniedbałam i zrobił mi się bliznowiec, nie jest on ani wyjątkowo szpetny, ani w żaden sposób utrudniający życie, ale czy można z czymś takim coś poradzić, żeby się hmm wchłonęło? Jodem to smarować, dmso, olej rycynowy?

  4. Eliz 25 września 2018 o 07:42

   Pepsi zarowno ŁZS i łupież od kilku lat..kremy maści szampony przetestowane już chyba wszystkie..na chwilę poprawa a potem po nowemu..jest szansa innymi sposobami spróbować???

   1. Pepsi Eliot 25 września 2018 o 11:02

    od czego ten łojotok, wiesz?

  5. eliz 25 września 2018 o 14:32

   nie mam pojęcia..jakichś większych badań nie robiłam, dermatolog 1 i 2 mówił że po prostu niektórzy mają i trzba się z tym pogodzić..i ciągle to nowe maści, kremy.. nie chce mi się wierzyć że od wewnątrz może coś nie ma nic z tym wspólnego..

  6. drefet 25 września 2018 o 16:25

   czymkolwiek mozna te przepukline poskromic? operacyjnie usunac czy jakies zabiegi np na przepone albo cwiczenia? no wlasnie co przy robieniu brzuszkow?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *