logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
101 670 542
482 online
32 881 VIPy
Reklama

 

UREGULUJ HORMONY
MACA This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Przestań ćwiczyć po to żeby schudnąć, to nie ma sensu

Mówi się, że bez ćwiczeń nie można elegancko i szybko schudnąć. Niby można próbować, ale wiadomo, że ruch wspomaga budowanie tkanki mięśniowej i przyśpiesza proces pozbywania się kilogramów, z którymi chcemy się pożegnać.

Ćwiczenia to punkt do odhaczenia w diecie odchudzającej, to oczywiste. Czy jednak warto ćwiczyć tylko po to?

Ćwicząc wyłącznie w celu schudnięcia można zrobić sobie krzywdę zniechęcając się do ćwiczeń, które staną się przymusem, a nie zdrową przyjemnością! Jeśli zastanawiasz się czy ćwicząc schudniesz szybciej, jasne, pewnie tak będzie. Warto jednak pomyśleć nad innymi korzyściami płynącymi z regularnego treningu!

Przestań ćwiczyć po to żeby schudnąć

Ćwicz żeby Twoje ciało było młodsze o dekady

Jeśli 40 lat to nowe 20, to 75 może stanowić nowe 40. W badaniu z Journal of Applied Physiology naukowcy porównali grupę osób w wieku 70 lat, które są aktywne całe życie do dwóch grup: niećwiczących rówieśników i aktywnych 20-latków. 70-latkowie ćwiczący całe życie wykazali zdrowie serca 40-45 latków oraz mniejsze ryzyko przedwczesnej śmierci i wyższą jakość życia. (1)

Ćwicz żeby kontrolować wysokie ciśnienie krwi

Jak podaje badanie opublikowane w British Journal of Sports Medicine, ćwiczenia mogą być tak efektywne jak leki obniżające ciśnienie krwi u osób, które już wykazują wysokie skurczowe ciśnienie krwi. (2)

Ćwicz dla zdrowej mikroflory jelit

Kiedy ćwiczysz, uszczęśliwiasz nie tylko serce i mózg, ale także mikroflorę Twoich jelit. Dowód w sprawie? Wykazano, że kobiety z nadwagą, które ukończyły 6-tygodniowy trening wytrzymałościowy, na który składały się trzy treningi na rowerze w tygodniu, doświadczyły zmiany w kompozycji mikroflory jelitowej. Zmiana obejmowała redukcję potencjalnie prozapalnych mikrobów i wzrost ilości dobrych bakterii. (3)

Ćwicz dla zdrowia serca

To nie tajemnica, że Twoja pikawka zyskuje na ćwiczeniach. Bycie fit może ukrócić ryzyko ataku serca o połowę, przynajmniej według autorów badania opublikowanego w European Heart Journal. Chociaż większość osób utożsamia trening aerobowy ze zdrowiem serca, także ten siłowy będzie dla niego korzystny. (4)

Ćwicz aby szybciej uczyć się nowych rzeczy

Chcesz nauczyć się grać piosenkę na gitarze albo zatańczyć układ z ulubionego teledysku? W takiej sytuacji warto poświęcić chwilę na szybki trening po nauce! W badaniu z Uniwersytetu McGilla w Montrealu wykazano, że osoby, które zaraz po nauce nowych umiejętności przy komputerze ćwiczyły, miały lepsze zdolności motoryczne już po 24 godzinach. Naukowcy uważają, że może to być spowodowane przyśpieszeniem metabolizmu. Więcej? Wystarczy 15 minut ćwiczeń. (5)

Ćwicz aby powstrzymać cukrzycę

Stowarzyszenia diabetyków z całego świata rekomendują ruch jako jedną z metod prewencji przeciwko cukrzycy typu 2. Nie tylko osoby, które nie ćwiczą, ale także te, które mają siedzący tryb życia (9 godzin w przypadku mężczyzn, 8 u kobiet) są w grupie ryzyka. (6)

Chudnięcie i zdrowie będzie skutkiem ubocznym ruchu. Dla odchudzania możesz zrobić coś zupełnie innego!

Naturalne wsparcie w odchudzaniu

Pamiętaj o witaminie słońca

Naukowcy z Uniwersytetu w Mediolanie udowodnili, że niedobory witaminy D mogą być przyczyną nadwagi.

Każda komórka Twojego ciała potrzebuje witaminy D, także komórka tłuszczowa. To dzięki tej witaminie specjalne receptory w Twoim organizmie sygnalizują, czy zgromadzony tłuszcz należy magazynować czy się go pozbyć. Dodatkowo witamina D3 odgrywa niesamowicie ważną rolę w kontrolowaniu poziomu łaknienia, czyli tego kiedy i ile jesz. (7)

Witamina K2, która działa synergicznie z D3, pomaga z kolei w tworzeniu osteokalcyny, białka niezbędnego do mineralizacji kości. Z kolei osteokalcyna pobudza apiponektynę (hormon stymulujący metabolizm kości), która pomaga utrzymać normalną wagę. (8)

Reklama

Szukaj, ale i tak nie znajdziesz tak wysokiej jakości suplementów! Oto Twoja trójca, witamina słońca Witamina D3 TiB® (cholekarcyferol) zawsze w protokole z Witamina K2 TiB® (menachinon-7  K2Vital®), oraz Cytrynian Magnezu TiB®. Czy czegoś tej trójcy brakuje? Owszem, sztucznych barwników i wypełniaczy, glutenu, laktozy, soi, pszenicy, cukru, konserwantów i GMO! Do tego zapakowana jest w roślinną kapsułkę, no i w słoiczkach z ciemnego szkła:)


Zwróć uwagę na gospodarkę hormonalną

Kiedy Twoja waga wzrasta zupełnie niespodziewanie, często pierwszą samodzielnie postawioną diagnozą są problemy z hormonami tarczycy. Czasem jest to diagnoza słuszna, czasem niekoniecznie.

Chociaż hormony tarczycy grają istotną rolę w kontroli metabolizmu, istnieją też inne, które wpływają na spadki i wzrastanie wagi. Są to na przykład insulina, glukagon, leptyna, kortyzol, adrenalina i hormony płciowe: estrogen, progesteron i testosteron.

Na które hormony powinnaś zwrócić szczególną uwagę?

Insulina

Ten hormon jest wydzielany przez trzustkę, aby pomóc w dostaniu się glukozy do komórek (w tym komórek wątroby i mięśni, dzięki czemu masz energię by poruszać się i ćwiczyć, oraz do komórek tłuszczu). Jeśli gromadzisz na ciele nadmierną tkankę tłuszczową i robisz się senna po jedzeniu, warto sprawdzić czy winna nie jest insulina.

Estrogen

Jeśli tłuszcz gromadzi się u ciebie na udach i pośladkach, prawdopodobnie estrogen jest Twoim dominującym hormonem. Zazwyczaj oznacza to, że organizm nie oczyszcza estrogenu tak skutecznie, jak powinien, a nadmiar węglowodanów powoduje krążenie bardziej dostępnego estrogenu w organizmie. Im więcej masz komórek tłuszczowych, tym więcej estrogenu w organizmie, ponieważ komórki tłuszczowe wydzielają estrogen.

Najlepszą poradą jest tu spożywanie co najmniej szklanki warzyw krzyżowych dziennie, ponieważ te zawierają indolo-3-karbinol, fitoskładnik, który pomaga metabolizować estrogen.

Kortyzol

Jeśli tłuszcz zbiera się u Ciebie na brzuchu, kortyzol, hormon stresu, może być temu winny.

Wyeliminuj stany zapalne

Najczęstszą przyczyną stanów zapalnych jest Twoja dieta, wrażliwy układ pokarmowy i brak równowagi bakteryjnej w układzie pokarmowym. Często namierzenie stanu zapalnego i pozbycie się go robi ogromną różnicę.

Po pierwsze zmień swoją dietę: włącz do niej więcej warzyw, wywal śmieciową żywność (przetworzony pokarm) i żywność prozapalną (gluten, nabiał, mięso, przetworzony cukier etc.). Posiłkuj się przeciwzapalną kurkumą, jedz algi, jak najszybciej rozpocznij  4 szklanki i uzdrawiaj swoje ciało.

Jedz… i chudnij

Zamiast dzikich restrykcji, wprowadź do życia prosty program odżywiania, który pozwoli Ci osiągnąć zamierzone rezultaty w sposób najbardziej odpowiadający Twojej intuicji. Ot, trzymając się kilku podstawowych zasad, będziesz mogła dostosować tę skuteczną, rewolucyjną dietę do swoich potrzeb i oczekiwać realnych rezultatów w naprawdę niedługim czasie. Chcesz wiedzieć więcej? Tu znajdziesz calusieńki program diety Jem… i chudnę

uściski:)

Źródła:

(1) physiology.org/doi/abs/10.1152/japplphysiol.00495.2019

(2) breakingnews.ie/world/exercise-as-effective-as-drugs-in-lowering-high-blood-pressure-study-892992.html

(3) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6178902/

(4) academic.oup.com/eurheartj/article-abstract/40/20/1633/5193503?redirectedFrom=fulltext

(5) mcgill.ca/newsroom/channels/news/15-minutes-exercise-creates-optimal-brain-state-mastering-new-motor-skills-287952

(6) everydayhealth.com/type-2-diabetes/living-with/sedentary-lifestyle-increases-type-2-diabetes-risk/

(7) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29504254

(8) nature.com/articles/ejcn2017146?proof=true<a+href%3D

(Visited 2 695 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. owocx 12 grudnia 2019 o 08:55

  dziekuję za wpisa <3

 2. anka 12 grudnia 2019 o 13:07

  Peps, ostatnio obserwuję u siebie dziwny ból w okolicy lewego biodra. Kiedy się pochylę wprzód / np kąpię dziecko w wannie/ ból się nasila. Nasila się także po bardzo ciepłym prysznicu / myślałam, że gorąca woda pomoże a tutaj guzik- jest odwrotnie/. Masz jakis pomysł co to może być?

  1. Pepsi Eliot 12 grudnia 2019 o 17:54

   poziom wapnia? ma ktoś w rodzinie osteoporozę? kontuzja? Jaki masz poziom 25(OH)D? TSH? Bierzesz magnez? D3 z K2? wiek, typ budowy kostnej, kolor włosów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *