Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 619 431
81 online
35 329 VIPy

Przewodniczący American Heart Association ma zawał w wieku 52 lat

 

To jednocześnie smutne zdarzenie i swojego rodzaju paradoks

Podczas poniedziałkowej konferencji przewodniczący Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego – dyrektor generalny Szpitala Akademickiego Uniwersytetu Południowozachodniego w Dallas i znany kardiolog – John Warner, doznał niespodziewanego ataku serca. Zawał zakończył się wprowadzeniem do zablokowanej tętnicy stentu.

Zapewne pamiętacie, że wcale nie tak dawno temu Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne (ang. American Heart Association AHA), orzekło dwie bardzo kontrowersyjne rzeczy

Najpierw wybuchła burza, kiedy na każdym portalu zdrowotnym, w prasie kobiecej i na plotkarskich stronach (wszędzie!) pojawił się artykuł jakoby olej kokosowy był bardzo szkodliwy. W tym wpisie opisuję i dementuję całą tę awanturę i piszę o tym, czy olej kokosowy faktycznie jest szkodliwy – czyli o konspiracji American Heart Association. W tym samym roku przewodniczący Towarzystwa zapewniał, że zamiast masła powinno się polecać pacjentom „znacznie zdrowszą” margarynę.  No resztę dopowiecie sobie chyba sami. AHA jest tą samą organizacją, która latami mówiła, że ofiary ataku serca mogą jeść nielimitowaną ilość przetworzonego cukru i syntetycznych (rako- i chorobotwórczych przecież) słodzików tak długo, jak długo nie będą konsumować ani grama tłuszczu. AHA wycofała się co prawda ze stanowiska i wciąż weryfikuje poglądy, choć dalej piszą o „dopuszczalnym spożyciu” przetworzonego cukru. AHA uznawała przez długi czas wszystkie tłuszcze za absolutnie niezdrowe (wliczając w to dobry roślinny tłuszcz jak ten z awokado, orzechów, nasion i pestek). To chore o tyle, że układ nerwowy bez grama tłuszczu przestaje działać, a czym doskonale wiemy i my i oni. Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że Americam Heart Association sponsoruje między innymi farmaceutyczny gigant Bayer, ale też (sic!) sieć fastfoodów Subway i płatki śniadaniowe Cheerios – samo zdrowie. Co więcej – granty na badania nad szkodliwością oleju kokosowego sponsorowało między innymi USCA, czyli US Canola Association – Amerykańskie Stowarzyszenie Na Rzecz Oleju Rzepakowego.

Wracając jednak do sedna sprawy:

W swoim przedzawałowym przemówieniu John Warner mówił: Razem możemy upewnić się, że starsi mężczyźni i kobiety zawsze pojawią się na rodzinnych spotkaniach. Będą żyć wystarczająco długo i wystarczająco zdrowo żeby cieszyć się spacerami i wypadami na ryby z wnukami, a nawet pra-wnukami. Innymi słowy – z niecierpliwością czekam na przyszłość, w której będziemy otoczeni przez ukochanych bliskich starszej daty i nikt nie będzie sobie choćby wyobrażał, że mogłoby być inaczej.  Sam kardiolog skarżył się na choroby serca w rodzinie, z których miał wynikać także jego atak. AHA odbija piłeczkę w oficjalnym oświadczeniu: John chciał żeby ten incydent był nośnikiem dla istotnej informacji, którą pozostawił nam w swoim przemówieniu… Zrobiliśmy postęp, ale jeszcze wiele przed nami. 

Jak to właściwie jest z tym postępem?

Z całą pewnością Warner stosował się do rekomendacji AHA. Rzecz w tym, że zdają się być one receptą na katastroficzne w skutkach choroby serca, niekoniecznie na zdrowie. AHA sugeruje bowiem, że warto spożywać duże ilości (pro-zapalnej przecież) omegi-6 i oleje roślinne takie jak olej rzepakowy (tu piszę o jego ogromnej szkodliwości), sojowy czy kukurydziany.

A to tylko czubek góry lodowej

Źródło: https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2017/11/29/aha-president-suffers-heart-attack.aspx 1

owocek:)

(Visited 4 754 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar srebro 1 grudnia 2017 o 08:47

  Dr Esselstyn odwrócił miażdżcę tętnic dietą roslinną prawie pozbawioną tłuszczu:
  https://www.youtube.com/watch?v=qH-LY9W7HzA

  1. avatar Emanuela Urtica 1 grudnia 2017 o 09:41

   Dieta niskotłuszczowa i wysokowęglowodanowa jest bardzo dobrą dietą, oczywiście. Tylko w diecie roślinnej niskotłuszczowej stosuje się dobre tłuszcze i – ze względu na mały udział procentowy w diecie – naprawdę wartościowe. Kuriozum jest wtedy kiedy poleca się najpierw niemal zerowy udział tłuszczu w diecie (i skąd wziąć omegi wszelakie chociażby), a później tłuszcze najgorszej jakości, w dodatku prozapalne. 😉

 2. avatar srebro 1 grudnia 2017 o 10:36

  Też tak myślę 🙂
  Olej lniany? Niby dobry, ale to już nie jest to wszystko co zawiera siemię lniane. Dlatego ,przypuszczam, lekarze (jest ich kilku) zalecają zamiast oleju lnianego spożywać świeżo zmielony len. Z tego względu Esselstyn wymienia oleje roślinne jako niedozwolone w okresie leczenia dietą.
  Jestem na diecie roślinnej od ponad 7 lat. Ubyło mnie 15 kg. Jestem zwyczajnie szczupła. Żadnego zwisającego tłuszczu. Wyniki badań b. dobre, CRP 0,0, żadnej anemii mimo braku żelaza hemowego.
  A za młodą się już uznać mnie nie da 🙂

 3. avatar aliali33 1 grudnia 2017 o 10:41

  Jeden widać z tego najadł się korporacyjną kasą , teraz będzie miał za co się leczyć.

 4. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 19:42

  Americam Heart Association sponsoruje między innymi farmaceutyczny gigant Bayer, ale też (sic!) sieć fastfoodów Subway i płatki śniadaniowe Cheerios – samo zdrowie.
  Co więcej – granty na badania nad szkodliwością oleju kokosowego sponsorowało między innymi USCA, czyli US Canola Association – Amerykańskie Stowarzyszenie Na Rzecz Oleju Rzepakowego.”

  Towarzycho spod ciemnej gwiazdy 🙂
  Do tego te nasze ”tęgie głowy” profesorskie bredzące o zdrowotnym oleju rzepakowym.
  Z tego samego portfela.

 5. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 19:47

  znany kardiolog – John Warner, doznał niespodziewanego ataku serca. Zawał zakończył się wprowadzeniem do zablokowanej tętnicy stentu.”

  metody typowe- stenty 🙂
  I tak, że dotrwał do 52 lat, sukces.
  I nawet powieka im nie zadrży.

  ”Zrobiliśmy postęp, ale jeszcze wiele przed nami. ”
  Raczej zawsze krok w tył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum