Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 619 625
116 online
35 329 VIPy

Przypowieść o wykształconej damie, infantylnej pepsi i o żylakach

Cóż to takiego są żylaki, które nie pozwalają spać elegantkom? Żylaki to opuchnięte i wystające żyły, które mogą być bolesne i powodują zmęczenie nóg. Czyli tak zwane ciężkie nogi. Ale o tym za chwilę.

Ponowna Jolanta Zgrabnym & Zgrabnym Inaczej

Dorośli ludzie niezbyt się zmieniają w ciągu życia. Może jak są młodzi rzadziej trzymają się za puls. A w wieku dorosłym nie potrafią wybaczać. Albo tylko czego innego niż w cielęctwie nie wybaczają. Generalnie nudny dwudziestolatek będzie nadal nudnym ramolem, tyle że wcześniej nikt go nie nazwie tetrykiem. Po prostu nie będzie popularny wśród rówieśników.

Niektóre wady w dalszej dorosłości lubią się nasilić. Najbardziej dotkliwie nasila się okłamywanie siebie i otoczenia. Okazuje się, że jakby wierzyć dorosłym w młodości nikt nie był paszkwilem.

Wszyscy byli piękni, mieli gołębie serce, no ewentualnie za wyjątkiem skinów, nosili pióra jak rokmeni, tylko nie byli takimi idiotami. Nie uprawiali głupiej kopulacji, a jeżeli już to panny, czy mężatki były oblegane, ale zawsze mówiły noł. Dodatkowo to co dobrego osiągnęli współcześnie zawdzięczają sobie, a to co złego zawsze innym.

Moja dawna koleżanka ze szkoły średniej obecnie jest jajogłowcem. Pewnie zawsze była, ale nie zauważyłam. Dostała mianowanie na profesora w branży sanskrytu. To nieprawdopodobnie trudny temat dla każdego, nie mówiąc o mojej ambitnej koleżance.

Spotykam ją ostatnio na jezdni (sic!) stoimy na światłach ramię w ramię. Nie podjęła tematu, więc nie było wyścigów kto pierwszy ruszy, ale i tak umówiłyśmy się na przysłowiową kawkę. Ja wodę z cytryną.

Koleżanka śpi krótko, bo okazało się, że w jej branży, żeby do czegoś dojść trzeba siedzieć nad papirusami prawie stale, więc śpi krótko. Obecnie 4, ale zejdzie do 3 godzin.

Chcąc ją jakoś rozprężyć przypominam jej słowa: – A pamiętasz piękna koleżanko, jak o naszej innej koleżance powiedziałaś, że ma takie skarpetki, że na jednej może się położyć, a tą drugą przykryć? Co słychać u tej koleżanki właśnie? Chcę się dowiedzieć.

W tym momencie kompletna powaga na sanskryckiej twarzy zagościła, oburzona fizis od języka hindi dostała marsa. Nie, profesor nigdy nic podobnego nie mówiła, praktycznie nie zna słowa skarpetka, a już kładzenie się nie stanowi dla niej żadnej atrakcji. Jak właśnie wspomniała zamierza ograniczyć rzecz do kwadransa.

Rozstałyśmy się wkrótce, ja własnym faux pas trochę rozkojarzona, gdy koleżanka z powagą i niedowierzaniem kręciła sanskryckim, więc pojemnym saganem, gdyśmy się z ulgą żegnały. Wskoczyłam na deskorolkę i odjechałam prawonożnie. Bo inaczej nie potrafię.

Potem przypomniałam sobie, że śliczne pęciny hindi nie były takie doskonałe, gdyż odchodząc ujawniły jednak pewien feler, mianowicie zaczątki żylaków.

Służę więc stosowną info.

Cóż to takiego są żylaki, które nie pozwalają spać elegantkom?

Żylaki to opuchnięte i wystające żyły, które mogą być bolesne i powodują zmęczenie nóg. Czyli tak zwane ciężkie nogi. Nie mylić z zespołem ruchliwych nóg. Żylaki raczej nie stanowią większego ryzyka dla zdrowia, choć mogą być niewygodne i nieestetyczne. Jednym słowem dyskomfort bolesny & behawioralny

Skąd się biorą?

Mniej więcej połowa ludzi w średnim wieku, ma jakąś formę żylaków. Oczywiście jak zwykle na ich powstawanie ma wpływ zła dieta (o małej zawartości błonnika i wysokiej zawartości tłuszczu), brak aktywności fizycznej i otyłość. Wszystkie te czynniki mogą obciążać żyły. Dodatkowo ciąża, lub inne zachwianie równowagi hormonalnej sprawiają, że jesteśmy bardziej podatni/e na żylaki.

Inne czynniki ryzyka to genetyczna słabość żył, lub ich zaworów, choroby wątroby, niedobory żywieniowe i długotrwała pozycja siedząca lub stojąca.

Tętnice doprowadzają krew z serca do różnych części ciała, zaś żyły odprowadzają krew z powrotem do serca. W przeciwieństwie do tętnic, transport krwi w żyłach nie zależy od działania pompującego serca. Zamiast tego ruch krwi w żyłach jest spowodowany kurczeniem się i rozkurczaniem mięśni wokół nich. Żyły posiadają zawory, które zapewniają, że krew płynie tylko w jednym kierunku.

Gdy zawory mają jakieś usterki, albo ściany żył są osłabione swobodny przepływ krwi może być utrudniony. To z kolei powoduje gromadzenie się krwi w żyłach, dodatkowo osłabiając je i powodując ich rozciąganie i wybrzuszanie. Żylaki pojawiają się zwykle na nogach, gdzie żyły są stale pochłonięte dodatkową walką z grawitacją. Oraz w odbycie i wtedy nazywają się hemoroidami.

Dieta witariańska wysoko błonnikowa bezwzględnie ma świetny wpływ na żylaki.

Dodatkowo pan doktor (ten od antyoksydantów) James Balch i dr. Mark Stengler zalecają następujące suplementy:

Borówki – poprawiają krążenie krwi i wzmacniają ściany naczyń włosowatych. Zaleca się standaryzowany wyciąg 25% tocyjanozydów w dawce 160 mg dwa razy dziennie.

Kasztanowiec – wzmacnia ściany żył i zaworów, poprawia krążenie i łagodzi obrzęki. Przyjmuj standaryzowany ekstrakt z 100 mg codziennie.

Miotła rzeźnika (Butchers Broom), a właściwie myszopłoch kolczasty – zmniejsza stan zapalny w żyłach. Przyjmuj standaryzowany ekstrakt z 200-300 mg codziennie.

Ekstrakt z nasion winogron – zawiera związki, które pobudzają krążenie i poprawiają integralność ściany żyły. Weź 200-300 mg na dobę.

Witamina E – rozrzedza krew, ułatwia krążenie krwi i łagodzi stany zapalne w żyłach. Weź 400 jm dwa razy dziennie.

Ginkgo biloba – często stosowane zioło w kwestiach krążenia. Przyjmuj znormalizowany ekstrakt 24% glikozydów flawonowych w dawce 60 do 120 mg dwa razy dziennie.

Witamina C – poprawia zdrowie ścian żył. Weź 500 mg dwa lub trzy razy dziennie.

Bromelaina – łagodzi stany zapalne w żyłach i może zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi. Weź 500 mg trzy razy dziennie, pomiędzy posiłkami.

Kompleks Bioflawonoidów – niektóre flawonoidy, np. rutyna, hesperydyna, okazały się być pomocne w leczeniu żylaków. Poprawiają integralność konstrukcji nośnych żyły, jak również cały układ naczyniowy. Weź 1000 mg dwa lub trzy razy dziennie.

Można również spożywać niebiesko-czerwone jagody, takie jak wiśnie, jeżyny, borówki i jagody głogu, ponieważ zawierają flawonoidy, które poprawiają wytrzymałość i elastyczność ścian żył. Wyciągi niektórych z tych jagód są szeroko stosowane w Europie w leczeniu różnych rodzajów zaburzeń krążenia, w tym żylaków.

Borówkę, miotłę rzeźnika, bioflawonoidy i kasztanowiec również zaleca dr. Michael Murray, którego już Drogiej Socjecie przedstawiałam.

Miejscowe stosowanie Maść Calendula można stosować zewnętrznie na żylaki na nogach, smarując tylko okolice chorych żył.

Dietetyczne wskazówki

Oczywiście tak jak napisałam, dieta bogata w błonnik składająca się z odpowiednich ilości świeżych owoców i warzyw, pełnego ziarna, nasion i orzechów jest pomocna przy żylakach. Gryka zawiera rutynę, co znacząco zwiększa siłę kapilarną żył.

Zioła i przyprawy takie jak cayenne, imbir, czosnek i cebula wspomagają krążenie.

Nie podaję źródeł, gdyż prawie wszystkie informacje zaczerpnęłam od mojego jagodowego guru dr. Jamesa Balcha. Kiedyś napiszę Drogiej Socjecie hagiografię o tym człowieku i o stanowisku jakie zajmuje w zrozumieniu i leczeniu innej naprawdę fatalnej choroby.

Ponowne ukłony w dniu dzisiejszym jor spepsikowany

 

(Visited 23 225 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar Sky 8 maja 2014 o 15:51

  Hej Pepsi 🙂 Mogłabyś coś skrobnąć o PCOS? Niedawno zdiagnozowano to u mnie, z tym, że oprócz USG niewiele na to wskazywało, a co nietypowe poziom androgenów i estradiolu miałam w dolnej granicy normy i nie wiem czy prowadzić dalej niskotłuszczowy weganizm czy nie wrócić lepiej do ryb i jaj.

  1. avatar pepsieliot 8 maja 2014 o 16:02

   Sky hi, nna Twoim miejscu zaraz zeszłabym z wysoko weglowodanówki. Jak masz nadwagę, to powinnaś zaraz schudnąć. Wysypiaj się i można to odwrócić.Należy brać suplementy B -12 , B6 , kwas foliowy, olej rybny (omega-3) , witaminę D , cynamon i anty -androgeny , oraz pić miętową herbatę. To tak na szybko, pozdrowionka

   1. avatar Sky 8 maja 2014 o 20:16

    Dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂 Swoją drogą PCOS to ostatnio jakaś plaga, rzecz jasna rzadko o tym rozmawiam z koleżankami, ale gdy rozmawiam okazuje się, że wiele z nich to ma.
    Jeśli chodzi o mnie to suple już zamówiłam, teraz muszę rozkminić sensowny jadłospis.
    BMI mam w normie, ale w górnej granicy i z tendencją do tycia więc na chwilę obecną kontrola diety jest dla mnie dość ważna. No i od prawie dwóch miesięcy eksperymentuje z weganizmem, przez co trochę przytyłam. A Durianrider obiecywał coś innego, chlip chlip 🙁 Teraz myślę nad zmodyfikowenym Motigancem, ale w wersji bezglutenowej, bezmięsnej i bezmlecznej (tak, żeby z produktów zwierzęcych jeść jedynie ekojajka i ryby)no i żeby jeść rzadziej a więcej, bo od dawna mam paskudny nawyk podjadania – właściwie szamię coś non stop, a trzustka pewnie też chce odpocząć.

    1. avatar Kinga 8 maja 2014 o 20:46

     Kurde też mam wielotorbielowatość jajników… a chciałam na 80/10/10 przejść z jednym gotowanym posilkiem dziennie (kolacja). Mocno słabo z tym? Biegam co drugi dzien 40 min. Dobrze mi po owocach w takich ilosciach bo cukru mi sie w tedy nie chce.

 2. avatar pepsieliot 8 maja 2014 o 16:06

  Sky teraz jak jeszcze bardziej zagłębiłam się w temat, to pozwala zarządzać tą chorobą omega-3. Na margineisie polecam TiB bo sama ją biorę i jest świetna.

 3. avatar Aleksandra Ośko 8 maja 2014 o 16:14

  Zdanie „Nie mylić z zespołem ruchliwych nóg” doprowadziło mnie do ataku śmiechu… :-*
  Uwieeeelbiam <3

 4. avatar Agata 8 maja 2014 o 17:37

  Pepsi, zainteresowało mnie co to są anty androgeny? Może mnie by się przydały..

 5. avatar pepsieliot 8 maja 2014 o 18:18

  Agata na przykład ekstrakt z Saw Palmetto pochodzi z jagód Saw Palmetto

 6. avatar B. 8 maja 2014 o 19:28

  To ona od hindi czy sanskrytu? bo te dwie specjalizacje się nienawidzą 🙂 Zżera mnie, żeby spytać, która to pani jest Twoją koleżanką ze szkoły 🙂

 7. avatar Romek 8 maja 2014 o 20:52

  Ja wyleczyłem (zaleczyłem) żylaki tabletkami Esceven. Gdzieś tak po 4 miesiącach łykania zaczęło przechodzić. Tzn. hemoroidy.

 8. avatar owocolubna 9 maja 2014 o 06:26

  Hej Pepsi, a moze zapodasz cos co pomaga na przewlekle zapalenie zatok?Meczy mnie ten problem od przeszlo 3 lat. Co miesiac mam nowe zapalenie zatok z nieciekawym ropnym katarem.
  pozdrawiam

 9. avatar gomaz 9 maja 2014 o 07:48

  Pepsi uwielbiam Twoje rysunki 🙂 Stanowczo domagam się co najmniej jednego w każdym poście!

 10. avatar Jaspis 9 maja 2014 o 09:07

  Żylaki pojawiają się u kobiet przede wszystkim od tabletek antykoncepcyjnych. Taka jest niewygodna prawda a której mało kto chce uczciwie rozmawiać.

  1. avatar Lucky 4 grudnia 2014 o 14:48

   Nigdy nie brałam tabletek anty, a miałam już usuwane żylaki na obu nogach w odstępie 8 lat.

   1. avatar lilith 2 grudnia 2015 o 22:49

    NIGDY nie bralam tabletek antykoncepcyjnych, za to 6 razy bylam w ciąży. więc chyba może na pewno być odwrotnie 🙂 bo żylaki mam mega-masakryczne, w ostatniej ciąży nawet za uchem mi jeden wyrósł 🙂

 11. avatar Gabi Orchita 9 maja 2014 o 09:08

  Bardzo dziekuje za posta! Juz dawno chcialam poradzic sie Ciebie w sprawie zylakow. Mam 25 wiosen za soba, a juz w tym roku po raz pierwszy nie bede mogla nosic sukienek, uwydatnily sie pajaczki a jedna z zyl jest tak gruba I twarda ze przypomina nil biegnacy przez sahare. I nie wiem czy oddac sie w rece patalachowi (laser)czy zaufac matce naturze i cierpliwie zmieniac nawyki zywieniowe. Zrzucam z wagi i zrezygnowalam z sauny. Mam chodzaca prace a i biegam coraz wiecej. Co sadzisz?
  Pozdrawiam, pa Peps:*

  1. avatar pepsieliot 9 maja 2014 o 09:44

   Gabi zaczeka, niech Cię ta Sahara zdopinguje, zacznij jeść fajny błonnik, odpoczywaj z nogami do góry i trenuj bieganie, a laser może poczekać

 12. avatar Edyta 9 maja 2014 o 11:06

  Pepsi, dlaczego Twoja strona zawsze po otwarciu mi miga jak migacze. Musze podczas tego migania klikac i klikac zeby sie uspokoilo. To sie dzieje mniej wiecej od czasu gdy cos mowilas o zmianie serwera.

  1. avatar pepsieliot 9 maja 2014 o 12:54

   Edyto jeszcze jak widzisz nie zmieniłam serwera, bo nadal jesteśmy na worpressie, mój adres to będzie pepsieliot.com, ale migocze pewnie dlatego, ze daję ostatnio zbyt duże zdjęcia widocznie, poprawię się, sorki

   1. avatar Edyta 9 maja 2014 o 13:27

    ahaaa…a to nic nie szkodzi. Tylko martwilam sie ze strona zawirusowana, sciskam.

 13. avatar Agata 12 maja 2014 o 08:00

  Pepsi, myslisz, że wyciąg z Saw Palmetto jest odpowiedni dla kobiet? Wszędzie gdzie sprzedaja supemelenty jest napisane, że to działa na kłopoty z prostatą. Zaczynają mi wyrastać włoski na twarzy (na szczęście jasne) i muszę coś z tym zrobić bo depilacja przecież nie usunie problemu 🙁

  1. avatar pepsieliot 12 maja 2014 o 17:57

   Na poważnej amerykańskiej stronie znalazłam ten anty androgen obok herbaty miętowej jako wskazane przy policystycznych jajnikach, tylko tyle mogę Ci napisać Agato, pozdro

 14. avatar Agata 12 maja 2014 o 18:06

  u mnie raczej ten problem nie występuje, musi byc jakaś inna przyczyna. No nic, będę szukać dalej, też pozdro:)

  1. avatar pepsieliot 12 maja 2014 o 18:16

   Agato napisałam to w kontekście tego,że na pewno dla kobiet, a anty androgeny pomagają właśnie na nadmierne owłosienie

 15. avatar hej 8 czerwca 2014 o 06:53

  hej pepsi 🙂
  fajny post, troszke niekompletny, pozwolisz, że podam jeszcze kilka bardzo popularnych ludowych sposobów na zylaki i popękane naczynka, które sama stosuję. otóż ponoć osoby zagrozone zylakami i takowe posiadające powinny co rano pić wodę z octem jabłkowym -1 łyżką, ja dodatkowo dodaję sok z połówki cytryny. poza tym polewanie nóg bardzo zimna wodą działa też hartująco na żyły i naczynka i je wzmacnia. po takim natrysku [może byc naprzemienny :zimna-ciepła woda i zawsze kończyc zimną] nogi natrzeć octem jabłkowym, ponoc po miesiącu nacierającej kuracji octem rano i wieczorem żylaki miękną i znikają … pozyjemy zobaczymy, ja dopiero co zaczęłam … picie soków świezo wyciskanych równiez jest pomocne a najlepszy jest sok z natki pietruszki i z kapusty. dodatkowo robienie kompresów z rozgniecionych lisci kapusty na noc na zylaki tez powoduje, że znikną. liście trzeba umyć, odciąć nerwy, wysuszyć, rozwałkowac na desce do krojenia wałkiem do ciasta lub rozbic tłuczkiem, żeby puściły sok, potem przyłozyć na żylaki i owinąć bandażem elestycznym na noc. ja tak robiłam ale to trochę zabawy z tym jest, więc przerwałam, ale znowu zacznę. na koniec dodam, że na popękane naczynka pomogła mi dieta dr Ewy Dąbrowskiej Warzywno-Owocowa, która jest dieta oczyszczającą i rodzajem postu, który inicjuje odzywianie wewnetrzne, czyli, ze organizm zjada stare, patologiczne komorki i złogi oraz toksyny gromadzone w ciele. moge potwierdzić, że po 30 dniach tej diety znikneły mi pajaczki na brzuchu, byłam w niemałym szoku. na nogach nie poznikały, troche sie tylko zmniejszyły. ta dieta tez jest dobra na zylaki. poza tym dobrze jest zainwestowac w jakies podkolanówki uciskowe, które wspomagają krażenie krwi w zyłach i nosic je do czasu jak problem z zylakami się poprawi. ja po tym jak sobie je kupiłam odczułam wyraźną ulgę, poniewaz mam pracę stojącą i moje nogi sa narazone na bezruch a te podkolanówki sprawiają, że nie mam po pracy az tak zmeczonych i opuchniętych nóg jak wczesniej. niby taki niuans, ale ma jednak znaczenie. co do tych kuracji octem i kapustą to wierzę, że może coś jednak pomoże. dam znac za jakies dwa lub trzy miesiące, czy rzeczywiście początek mojego zylaka zniknął. co do diety to ponoc zawkaszenie organizmu tez moze powodowac powstanie zylaków, dlatego ja codziennie piję świezo wyciskane soki i jem mnóstwo warzyw, zeby utrzymac prawidłowe ph ciała. pozdrawiam i gratuluję nowego pomysłu na bloga, pa 🙂

  1. avatar pepsieliot 8 czerwca 2014 o 17:08

   Hej hej, dzięki za bardzo pomocne info 🙂

 16. avatar hej 8 czerwca 2014 o 07:00

  ach, zapomniałam jeszcze dopisać, że krzem tez wzmacnia scianki naczyń krwionośnych oprócz rutyny, o której juz wspomniałaś. ja stosuje więc herbaty ze skrzypu polnego, który zalewam wrzątkiem i gotuję na bardzo małym ogniu przez 30 min do uwonienia sie krzemionki. jest jjeszcze fajne ćwiczenie na pobudzenie krążenia krwi, otóz nalezy sie połozyć na podłodze, unieśc prawą nogę i potrząsac nia w górze przez ok 10 sek żeby świeża krew mogła napłynąc do nogi, potem zmieniamy noge na lewą i robimy to samo, popularny oniegdys „rowerek” też jest bardzo dobrym cwiczeniem na żylaki. ja dodatkowo jezdże na rowerze, czasem biegam, zrezygnowałam z cwiczen siłowcyh z uzyciem ciężarów, bo ponoć to pogarsza stan żył i jest niewskazane, za to przerzuce sie chyba na gumy rozciągające zamiast hantli, poprzez stawianie oporu gumy sa niezłym zamiennikiem w ćwiczeniach siowych. pozdrawiam 🙂

  1. avatar Niki 24 lipca 2014 o 08:25

   Hej hej 🙂 właśnie się wzięłam za swoje nadwerężone już żyły na prawej nodze bo to coś niemożebnie frustrującego tak paradować z niebieskim sznurkiem urywanym gdzieniegdzie falowanym na nodze i nic z tym nie móc zrobić czekać aż się pogorszy. Obserwuję taki stan na ulicach, co doprowadza mnie do istnej furii, że kobietom to nie przeszkadza. To nie tylko defekt kosmetyczny, ale głównie i przede wszystkim świadczy o zastojach krwi, o toksycznych złogach w żyłach, złym przepływie limfy, co by je usuwała. Te na nogach szczególnie są na to narażone gdy krew przepływa w jednym kierunku.
   Zaczęłam stosować co sprawdzonego radzisz 🙂 na pierwszy ogień ocet jabłkowy, hej czy dostrzegasz już pierwsze postępy kuracji? U mnie na efekty jeszcze o wiele za wcześnie. Zauważyłam jak ładnie żyła się chowa gdy polewam nogę zimną wodą, taki stan utrzymuje się jakąś godzinę. Krioterapia
   Nie miałam wcześniej pojęcia że mogę mieć niedobory krzemu – pewnie jak większość ludzkości – i tu się troszku powymądrzam, ale to u mnie naturalne 😉 mam wątpliwości co do tak długiego gotowania skrzypu (30 minut), gdyż tak długie poddawanie obróbce wypłukuje krzem. Zaparzanie też nic nie daje, nie ma właściwości, tylko odwar, najkorzystniej krótko gotować do 10 minut i odstawić z ognia na te 30 minut co by się krzemionka uwolniła. Albo zagotować większą ilość i odstawić na kilka godzin, na czym można przygotowywać nawet posiłki. B1 dla uzupełnienia, bo skrzyp (pokrzywa też) ją wypłukuje. Pamiętam to z dawien dawna kiedy się skrzypem posiłkowałam, zbierałam, w sumie jestem po eko-roln. ale nie praktykuję wiele rzeczy mi umyka, teraz szperam w zasobach i nawet mój autorytet Różański potwierdza takie spreparowanie odwaru ze skrzypu.
   Znalazłam też info o specyfiku żel krzemowy bio do smarowania nie tylko żylaków, ma wszechstronne zastosowanie, nie wiem tylko jak z dostępnością tegoż stacjonarnie.

   1. avatar Niki 24 lipca 2014 o 08:27

    Urwało mi się o krioterapii, to chyba już w zaawansowanych stadiach…? I koszt niemały.

    1. avatar Lamat 24 lipca 2019 o 11:20

     Niki, ja też jestem ciekawa, czy kontynuowałaś tę kurację i jakie były jej efekty? Pozdrawiam.

     1. avatar Niki 25 lipca 2019 o 07:53

      😀 nie przyłożyłam się solidnie, po ok. 3 miesiącach przerwałam, zrobiłam też test na kwas askorbinowy ilość na oko w małej il. wody, żyły też się chowają, tyle że skórę rozjaśnia miejscowo 😉 Krew trzeba oczyszczać, 4 szklanki poranne stosować, pasożyty usuwać, toksycznych odpadów emocji pozbywać z organów, hormony ustabilizować – bo czy to nie nadmiar estrogenów nam to robi? Też. Widzimy żylaki w rodzinach, gdzie babcie i mamy z nadwagą czy otyłością wszystkie mają żylaki po tzw. dzieciach (estrogen w ciąży wysoki), diecie codziennej kulturowo uwarunkowanej obfitującej w pszenne wyroby, nie ćwiczące, nieruszające nogami podczas wielogodzinnego stania w kuchni z coraz cięższym dzieckiem na rękach itd. genetyka odgrywa tu małą rolę, najważniejsze co dalej z tym zrobimy. Kwas askorbinowy i przewaga wit. C z żywych owoców + koniecznie bioflawonoidy wyekstrahowane z owoców, wyciągi, sproszkowane – kwercetyna, rutyna itd. bio żel chłodzący do smarowania z ruszczykiem, odpoczynek z nogami wysoko uniesionymi, ćwiczenia przeciw zastojom żylnym – kręcenie kółeczek stopami, potrząsanie łydkami w górze. Jest dużo do zrobienia w tym celu. I nie można też skupiać swej uwagi-energii wyłącznie na tym małym wycinku, na żylakach, pajączkach, zdrowiu żył, należy traktować zdrowie holistycznie, cały organizm to naczynia połączone.

   2. avatar pepsieliot 24 lipca 2014 o 19:41

    Niki cieszę się, że tak uczona osoba gości w moich skromnych progach, kisssssssssss

    1. avatar Niki 28 lipca 2014 o 08:39

     Mokry uśmiech ślę :3 włączyłam mechanizm samokontroli co by się nie okazało, że gościówa za bardzo się rozpanoszyła i nie chce opuścić hacjendy 😉
     O i jeszcze sobie przypomniałam co dobrze robi na pajączki i żylaki, ale takie niewielkie raczej (starych zmian nie cofnie… chyba) witamina C w kroplach (na bazie gliceryny, takie doustne dla dzieci) wsmarowane sprawiają, że zmiana się zmniejsza, cofa, niekiedy aż do zaniku, no i regularnie codzienne stosowanie.
     Nic już więcej raczej nie mam do powiedzenia, zwalniam tempo, zieloność zarosła mi w głowie c:

    2. avatar Lamat 25 lipca 2019 o 14:07

     Dzięki serdeczne za tak wyczerpującą odpowiedź 🙂
     Ja mam problem z jedną żyłą na odcinku około 5 cm. Miałam kiedyś kontuzję i długo unieruchomioną nogę, z tego powodu zostały uszkodzone zastawki żylne i teraz doświadczam tego skutków. Smaruję ją, pije kolagen, wit. C, codziennie wyciskane soki łączę z trawą pszeniczną i jarmużem, nie jem śmieciowego jedzenia. Pszenicy i mięsa zero, ale ryby bardzo lubię. Spaceruję, jeżdżę na rowerze, ale to paskudztwo zaczyna przebijać przez skórę. Nie jest zbyt widoczna dla osób postronnych, ale ja ją czuję i widzę. Po prostu nie chciałabym, żeby mi się powiększyła.

   3. avatar nina 27 marca 2017 o 12:50

    „Hej” jak tam efekty?

 17. avatar hannah 13 września 2014 o 06:38

  Pepsi, a co myslisz o SOFORZE JAPOŃSKIEJ na hemoroidy i inne żylaki. Pozdrawiam, świetny blog!!!!!!!!!!!!!!

 18. avatar Ania 7 kwietnia 2016 o 09:33

  Troszkę z innej beczki.Co można poradzić, na tętnika w głowie – zmiana tętniczo – żylna, w lewej półkuli, nieoperowalny, ujawnił się teraz, jest może już od urodzenia czyli od 40 lat, grozi pęknięciem. Oczywiście lekarze nie bardzo wiedzą co począć.

 19. avatar Corka 28 kwietnia 2016 o 07:41

  Pepsi a mam pytanie z innej beczki- co brać jeżeli po zakończeniu chemii ( w styczniu tata miał ostatnie ) organizm teraz dochodzi do siebie i oczywiscie jest rozregulowany:( ma krwawienia z dziąseł, pękają mu naczynka( często jak jedzie na badania to trudno mu sie wbić ) i pielęgniarka pytała czy bierze cos na rozrzedzenie krwi… Czy odstawić teraz niektóre rzeczy z diety? Bierze kwas lascorbiniwy, chlorelle , spiruline, kurkume , Wit d mk7

  1. avatar pepsieliot 28 kwietnia 2016 o 11:18

   ile tego kwasu askorbinowego bierze? przecież łapie go szkorbut też

 20. avatar Corka 28 kwietnia 2016 o 13:06

  Bierze do płaska łyżeczkę od herbaty do soku

 21. avatar Corka 28 kwietnia 2016 o 15:44

  To co teraz robić?

 22. avatar Corka 29 kwietnia 2016 o 06:12

  Czyli zwiekszyć Wit c, soki, surówki!

 23. avatar Bożena 2 czerwca 2016 o 11:52

  Ostanio czytałam sporo o MSM a w połączeniu z AS działa bardzo dobrze za żylaki

  1. avatar Luca 18 lipca 2016 o 21:09

   Co to jest AS? 🙂

 24. avatar aspirine93 3 października 2016 o 21:36

  Dzięki wielkie Pepsi. Moja matka ma duże problemy z żylakami i jest całkiem prawdopodobne, że ja też będę na to narażony (jestem młodym facetem – wkrótce będę miał 23 lata). Pozdrawiam gorąco 🙂

  1. avatar grzegorzadam 4 października 2016 o 07:40

   Nie dziedziczymy problemów z żylakami.
   ”Dziedziczymy” natomiast dietę. Tu Twoja sugestia jest racjonalna.
   Żylaki to problem dietetyczny.

   Przede wszystkim trzeba oczyszczać arterie, brać witaminy, wodorowęglany, oczyszczać nerki, dostarczyć
   wit.C, kolagenu, siarki (MSM), krzemu i boru.
   Nasączać organizm surowizną, wodą z solą, potasem.

  2. avatar grzegorzadam 4 października 2016 o 07:50

   Na żylaki doraźnie i skutecznie może zadziałać Biszofit Połtawski (krzem, bor, magnez)
   Wcieranie Balsamu Szostakowskiego (Avilin) również.

   Również Formuła Schweitzera leczy wrzody żylaków. Spryskać i osłaniać!. Żylaki będą stopniowo 'kurczyć’ się i znikać. Ona leczy blizny w tętnicach i żyłach, a tym samym pomaga w gojeniu blizn w atakach serca.
   Trzeba kupić 3 tanie składniki, pogotować i już.

   Porady o. Grande:
   ==Wzrok się pogarsza? Przemywać oczy esencją herbacianą i brać wit. A + E, i wzrok poprawia się sam. Przemywać esencją, ale można na wieczór robić okłady na 20-30 minut. Przy zapaleniu spojówek też robić okłady z esencji herbacianej, a poza tym brać wit. A + E w kapsułkach, albo 3 duże gotowane marchwie codziennie zjeść, z masłem.

   Na żylaki – 3 x w tygodniu kasza gryczana (krzem) i tabletki wenecscin – z gryki i z kasztanowca.

   Stopy palą – to już jest miażdżyca tętnic podkolanowych – trzeba się bronić: nie palić papierosów, nie jeść cukru, nie jeść rosołów i zacząć rozcierać sobie pod kolanami nogi spirytusem kamforowym. Żeby udrożnić delikatne naczynia krwionośne, które już nie dostarczają tak dokładnie krwi do stóp, jak to potrzebne jest. Moczenie w szałwii nic nie pomoże, lepiej moczyć nogi w zwykłej sodzie do picia. ==

   ==Rzęsistek
   choroby śluzówek, kości, narządów, anemia, niedotlenienie, wysoki cholesterol, ŻYLAKI, rak, trombocytopenia, pieniste stolce, choroby onkologiczne.==

   Biorezonans diagnostycznie wskazany.

  3. avatar grzegorzadam 4 października 2016 o 08:06

   fragment z książki Marii Treben „Apteka Pana Boga”

   „W czasie odwiedzin w Muhlviertel pani domu pokazała mi żylaki na nogach. Narwałam w ogrodzie nagietków zrobiłam z nich maść. Zaraz po przesączeniu maści, pozostałymi resztkami roślin opatrzyłam znajomej łydki (pozostałości roślin można użyć 4-5 razy). Potem już sama codziennie rozsmarowywała na lnianej ściereczce maść na grubość noża i obwiązywała łydki. Będziecie Państwo zdumieni gdy powiem, że 4 tygodnie później gdy przyjechała do mnie do Grieskirchen, żylaków nie było. Skóra na nogach była znowu gładka.”

   Receptura maści nagietkowej wg. Marii Treben:
   „Bierze się 4 kopiaste garście drobno pokrojonego nagietka (kwiaty, łodygi, liście), 500 g sadła świni tuczonej w sposób tradycyjny lub 500 g dobrego nie solonego smalcu, rozgrzewa się tak jak do smażenia kotletów. Do rozgrzanego tłuszczu wrzuca się pokrojony nagietek, pozostawia aby trochę skwierczał, miesza się i zdejmuje z kuchenki. Przykrywa się pokrywką i pozostawia na 1 dzień. Następnie całość lekko podgrzewa się i sączy przez lnianą ściereczkę do przygotowanych czystych naczyń”

   Zabieg na żylaki robiliśmy z mężem podobnie z tą tylko różnicą, że smarowałam nie ściereczkę ale jego łydki (grubą warstwą) i owijałam pieluchą tetrową. Kładł się w tym spać a jak miał możliwość to chodził i cały dzień==

   Masz trochę sposobów, któryś będzie skuteczny 😉

   1. avatar sylwia 28 września 2019 o 06:08

    1. avatar Jarmush 28 września 2019 o 08:26

     nie ma takiej możliwości, pozdrawiam

  4. avatar grzegorzadam 4 października 2016 o 08:11

   Zapomniałem, jeszcze wyciąg z kory drzewnej DMSO:

   http://www.pepsieliot.com/wlasciwie-nie-znam-nikogo-kto-cieszylby-sie-z-duzych-porow/
   grzegorzadam
   19 GRUDNIA 2015 @ 09:00

 25. avatar grzegorzadam 4 października 2016 o 07:52

  ==Jeśli chodzi o żylaki to zainteresowanym radziłbym raczej poznać przyczyny ich występowania i którąś z nich utożsamić ze sobą, niż zajmować się widocznymi objawami.
  Leci taka reklama w radiu i TV chyba też, że coś tam działa na obydwie przyczyny żylaków – kolejna zasłona dymna.
  Powiedzmy, że nagminną przyczyną powstawania żylaków jest tzw. gęsta krew, a przyczyn zwiększonej gęstości krwi jest co najmniej kilka. Od zbyt dużej ilości wapnia po metale ciężkie i sporo innych, ale okazuje się, że tej gęstości można nabyć bardzo szybko poprzez zjadanie określonych potraw, lub nawet stosowanie nieprzemyślanej suplementacji. Gęsta krew to przyczyna skrzepów i udarów. Jedzenie samych potraw smażonych i grilowanych gwarantuje gęstą krew, tak jak np. długie spożywanie oleju lnianego w ilości tylko 1/2 łyżeczki dziennie!
  Pisałem wielokrotnie: żadnych olejów roślinnych w kuchni poza kokosowym, no i tym lnianym zimnotłoczonym – tylko do sałaty i przyprawiania.
  Było o przyczynach pierwotnych, teraz usuwanie przyczyn wtórnych. Nie polecam żadnych leków rozcieńczających krew. Wiecie dobrze, że takie działanie ma cynamon, ale jest ono względnie doraźne.
  W absolutnej większości przypadków doskonale działa EDTA w postaci wersenianu dwusodowego (tiosiarczan się nie nadaje, choć metale usuwa) – EDTA usuwa powoli nadmiar wapnia z krwi oraz oczyszcza złogi czy łatki cholesterolowe w naczyniach krwionośnych. Z EDTA bierzemy NAC, np. 600 mg. Oczywiście EDTA chelatuje też metale ciężkie, więc ma szersze spektrum działania niż tiosiarczan. Przeprowadzenie takiej chelatacji zwykle tez obniża nadciśnienie tętnicze, które jest związane z dużą gęstością krwi – takie 2 w 1.
  Jednak to nie wszystko, dla poprawienia elastyczności naczyń warto brać MSM ze 2 g dziennie a dla innych powodów L-lizynę, lepiej też ponad 1 g po 500 mg.
  W dalszej części zmagania z żylakami należy usunąć zwłóknienia w naczyniach biorąc ze 3 razy dziennie po ok. 1/3 łyżeczki bromelainy lub innych enzymów trawiennych, zmieszanych z glicyną w stosunku 1:9, na pusty żołądek (popijając). Na koniec potrzeba jeszcze codziennej dawki wit. K2 100 mcg lub więcej oraz minimum 200 iu wit. E.
  Kuracja trwa od 3 – 6-ciu miesięcy, ale jest gwarancja uniknięcia udaru lub innych przykrości ze strony układu krążenia krwi, lub jak kto woli – serca.==

  Rady praktyka naturalnego.
  Bez zwłoki trzeba włączyć sodę gaszoną (monitorujemy paskami pH)- rozrzedza świetnie krew, alkalizuje, i magnez na 3 sposoby

  1. avatar Marta 27 lutego 2017 o 18:45

   co to za skrót NAC w ilości 600mg? mam problem nawracającej puchnącej kostki w lewej nodze i bólu, po ciążach mi tak zostało, zakupuję właśnie wymienione w poście składniki potrzebne do kuracji i tego nie potrafię rozszyfrować, i w jakiej dawce EDTA? 🙂 dziękuję

   1. avatar grzegorzadam 27 lutego 2017 o 23:46

    NAC > N-Acetylo Cysteina 600 mg.

    EDTA na czubku łyżeczki 2-3 razy dziennie, stopniowo, systematycznie.
    Do 2 gramów 2x dziennie.
    Warto poczytać o kwasie jabłkowym (malic acid), redukuje i wydala aluminium.
    Wszystko dostępne.

 26. avatar jang 26 października 2016 o 18:55

  == Porady o. Grande:
  ==Wzrok się pogarsza? Przemywać oczy esencją herbacianą i brać wit. A + E, i wzrok poprawia się sam. Przemywać esencją, ale można na wieczór robić okłady na 20-30 minut. ==

  Drogi Grzegorzu
  wiadomo Ci może jaką herbatkę miał na myśli o. Grande ?
  Taka najzwyklejsza herbatka czy też jakoweś ziółka ?

  1. avatar grzegorzadam 26 października 2016 o 20:15

   Prawdziwą czarną azjatycką fermentowaną, nie zaparzaną, a gotowaną kilka minut.

   ==Herbata

   Do gotowania herbaty przeznaczamy osobny wyparzony, emaliowany czajnik. Suchą herbatę zalewamy wodą, doprowadzamy do wrzenia, gotujemy przez 2 minuty i odstawiamy na pół godziny by „naciągnęła”. Z tak przygotowanej esencji robimy herbatę.
   Dobrze zaparzona, mocna herbata zabezpiecza przed chorobami krążenia, serca, niewydolnością mózgu, kłopotami z zapaleniem śluzówki na tle ataku szczepów wirusowych, a nawet przed grypą.==

   Bez aromatów, polepszaczy, dodatków, mozna w dobrych sklepach znaleźć, żadnej masówki ”popularnej”.

 27. avatar grzegorzadam 26 października 2016 o 22:30

  ==Nie należy wrzucać cytryny do herbaty. Płatki herbaciane posiadają w swoim składzie mikroskopijną ilość glinu (aluminium), który sam w sobie nie jest szkodliwy, natomiast pod wpływem kwasu cytrynowego, chemizuje się i przenoszony w krwioobiegu osiada w mózgu, tworząc sprzyjające tło dla choroby Alzheimera.==

  Aluminium- mózg- kwasy.
  A propos glinu i kwasu ALA np.

 28. avatar ewelina 30 kwietnia 2017 o 22:05

  Pytanie do grzegorzadam: przy ostatnim przeziebieniu zaleciłam mężowi wit, C w dużych dawkach, ma problemy z hemoroidami od lat…Wyszły mu zylaki na nogach Czy to od witaminy ? Jak temu zaradzić?/Czy witamina C jako kwas nie zakwasza organizmu?

  1. avatar grzegorzadam 1 maja 2017 o 08:56

   Wyszły mu zylaki na nogach Czy to od witaminy ?”

   Absolutnie nie, kwas askorbinowy narusza spokojne bytowanie patogenów, nie przerywać.

  2. avatar grzegorzadam 1 maja 2017 o 09:14

   Oczywiście, 1-2-3 miesiące krzem czyli skrzyp!
   Zmielić, wygotowaćź i popijac

   http://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/

   1. avatar Jarmush 1 maja 2017 o 10:43

    i tak się nie przyswoi bez choliny

    1. avatar grzegorzadam 1 maja 2017 o 10:50

     I dodawać coś kwaskowego.
     Za 5 lat okaże się że do choliny trzeba dodać coś jeszcze.
     Pijmy zioła.

 29. avatar grzegorzadam 1 maja 2017 o 08:54

  O hemoroidach pisaliśmy niejednokrotnie, sam miałem z tym poważny problem.

  Podawałem kilka sposobów na to, skutecznych, przy czym hemoroidy ani np. AZS, RZS, Hashi, guzy, cysty nie są chobami skóry,
  trzeba o tym pamiętaćm to tylko objawy zakażenia organizmu:
  ”http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/
  http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
  Czyli jesteśmy sprytniejsi od bigfarmy , ustalamy przyczyny i eliminujemy je..

  ”HEMOROIDY- żylaki odbytu, przetoki
  Z dyskusji mailowych z @Blu powstał 'nowy lek’ na żylaki 😉

  —Jod (Lugola, jodyna, SSKI) jest znanym skutecznym sposobem na hemoroidy od dziesiątek lat. DMSO jest relatywnie młode i mało znane, ale na pewno zwiększa wnikanie czynnika (SSKI) w okoliczna tkankę,
  Składniki:
  Mieszaninę rozrobić na ciepło, a potem smarować , jak smalcem.
  Robimy mieszaninę 5% DMSO, 5-10% SSKI i reszta olej kokosowy.

  Jeżeli chcemy to rozwiązać kompleksowo to z tej mieszaniny tworzymy
  również czopki wlewając w jakieś foremki i do lodówki. Czopki możemy też robić bez DMSO,
  ale ono nie przeszkadza.
  Smarowanie i czopek i rzadko kiedy hemoroidy przetrwają TYDZIEŃ. (!) 😎

  'Przepis’ na SSKI (nasycony roztwór jodku potasu) :

  Każde 25 g KI (jodku) mieszamy z 18 ml(g) wody demineralizowanej, destylowanej.
  (jak dowolną ilość jodku podzielimy przez 1.384 otrzymamy ilość potrzebnej wody,
  np. 10g jodku : 1,384 = 7,22 wody..-wyliczyłem taki stały 'współczynnik’ dla ułatwienia)
  Mieszamy, po dobie powinien się rozpuścić (w temp. ok. 20 st. C.), na dnie może zostać kilka kryształków, ale to nie problem.
  Jeżeli do atomizera, należy wlać całkiem rozpuszczony (bez kryształków), albo dolać odrobinę wody, żeby całkiem się rozpuścił. Żeby go nie zapchać, prawda 😉

  Trzeba pamiętać, że kropla SSKI to około 30 mg Jodu, czyli około 5x więcej (!) niż standardowego 5% płynu Lugola! I ze względu na ‚lepkość’ w 1 ml jest 15 kropli, a nie 20 jak w przypadku np. Lugola.

  I wszystko co dotyczy Jodu, nie może mieć kontaktu z metalami, czyli albo porcelana, albo szkło albo plastik”

  ”10 kropli SSKI wymieszać z 1/2 ml oleju Organic lniany. Stosuje się na wacik przed snem.”

  ”Ocet jabłkowy, rutyna, olej kokosowy, olej rycynowy, oczar wirginijski i aloes.”

  Na hemoroidy można też postawić pijawki, sa doniesienia, że skuteczne.

  ”cebula…
  Glowke ,obrana ale nie pokrojona gotuje sie na wolnym ogniu az calkowicie zmieknie…
  potem po wystygnieciu trzeba ja dokladnie rozwalic (np.mikserem)
  Aplikowac codziennie jak masc…”

  ”1. Hemorody znikają bardzo szybko, jeśli pije się słaby roztwór kwasu solnego (0.1, 0.3 %).
  Poczatkowo przyjmuje się po jednej, dwie łyzki stołowe 10-15 minut przed posiłkiem,
  a potem dawkę tę zwiększa się do połowy szklanki.
  (…)

  Sól- Bołotow:
  3. Hemoroidy leczy si.ę przy pomocy zwykłej soli kuchennej. (kłodawskiej, ga)
  W tym celu 2 lub 3 x dziennie należy ssać sól (po jednym gramie po posiłku.
  Hemoroidy znikaja po tygodniu lub dwóch.”

  ”Mężczyzna w poważnym stanie miał smarowane na noc hemoroidy oliwą wymieszaną z węglem aktywnym. Po 3 dniach znacząco się zmniejszyły. Wrócił do normalnego życia.”

  ”Wysłany przez Abe (Los Angeles, Kalifornia) w dniu 05/20/2014
  po prostu chcesz skomentować, że dla osób cierpiących na hemoroidy. zjeść dziesięć surowych migdałów dziennie. Hemoroidy będzie przeszłością. Nie trzeba cierpieć.”

  ”Spaliłem korę brzozy, rozdrobniłem i wymieszałem z oliwą. Po dwóch razach nałożenia na noc bezpośrednio, małe hemoroi-dziki się zagoiły.”

  ”A ja z książki Andrewa Saula Wylecz się sam Mega Dawki Witamin, żeby smarować żylaki – umytą suchą skórę płynną witaminą E – wyjąć z kapsułki i smarować 2x dziennie.”

  ”absolutnym hitem na hemoroidy kiedyś była maść cynkowa. Prawdziwy Terminator na ten temat.”

  Coś zadziała na pewno

 30. avatar ewelina 8 maja 2017 o 13:30

  Dzięki wielkie

 31. avatar Ewcik 29 sierpnia 2017 o 14:42

  Hej Pepsi , chciałam zapytać czy widoczne żyły ale nogi gładkie to już żylaki? Coś ostatnimi czasy pojawiło się tego sporo, no i mnóstwo pajączków. Czy K2 może tu pomóc? A i często mam zimne ręce i stopy, może to faktycznie już problem.

  1. avatar Jarmush 29 sierpnia 2017 o 18:07

   K2 jak najbardziej, i magnez, witamina C, kurkuma, d3, omega 3

  2. avatar grzegorzadam 29 sierpnia 2017 o 19:42

   A i często mam zimne ręce i stopy”

   Dodałbym jeszcze jod,
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

 32. avatar Mimi 9 września 2017 o 08:07

  Prosze o informacje, ktore z powyzszych mozna napewno przyjmowac w ciazy po 13 tygodniu. Moje male zylaki wychodza i bola:(

 33. avatar ToJa 3 stycznia 2018 o 11:00

  Natknelam sie na 'Inclined Bed Therapy’, ktora podobno juz po paru dniach przynosi ulge w zylakach, a moze nawet byc ich rozwiazaniem. Pepsi czy wiesz cos na ten temat? Czy warto IBT zastosowac?
  Andrew Saul z kolei twierdzi,ze duze dawki wit E po kilku latach powoduja zanik zylakow, czy duze dawki E np. 800 IU dziennie przez dluzszy okres moga miec jakies skutki uboczne? Ja biore E codziennie, ale jak narazie tylko 400 IU, jak beda jakies rezultaty to dam znac.
  Kiedy bedzie dostepna wit E (Bursztynian)?
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 3 stycznia 2018 o 11:36

   przecież intuicyjnie z pewnością nieraz stosowałaś opierając nogi wyżej, czasami wystarczy wieczorem dużą poduszkę zamiast pod głową trzymać pod nogami/stopami.

   1. avatar Jarmush 3 stycznia 2018 o 11:36

    wszystko już jest w drodze, ruszamy i nie zapominaj o K2 TiB, 2 kapsułki dziennie

   2. avatar grzegorzadam 3 stycznia 2018 o 17:06

    ponoć dobre efekty przy żylakach daje podwyższenie głowy o dosłownie 5 stopni, po
    wyliczeniu trygonometrycznym z całej płaszczyzny łóżka około 15 cm na dwóch metrach:

    https://www.youtube.com/watch?v=0qqph6UuLok

    Można lekko zjeżdżać 😉
    W Azji, faraonowie ponoć też tak posypiali..
    Serce odpoczywa w nocy przy tym nachyleniu.
    Spróbuję to wykonać 😉

    1. avatar Jarmush 3 stycznia 2018 o 17:28

     ludzie z dusznicą, nawet z nerwicą serca nie mogą tak spać, ale my ich wcześniej wyleczymy, co nie Grzegorzuadamie? 🙂

     1. avatar grzegorzadam 3 stycznia 2018 o 18:00

      to my kogoś leczymy ? 🙂
      ciekawi mnie to nachylenie łóżka 😉

    2. avatar Kaa 10 sierpnia 2018 o 14:48

     Grzegorzu czy wyprobowałes moze terapie IBT?Wlasnie podnioslam dzisiaj lozko i zamierzam testowac bo zylak tak boli,ze nie daje rady (tak,tak jestem na calej terapi 4 szklanek i wszystkiego co potrzebne do funkcjonowania + sport)
     Nie wiesz moze czy moj maly synek- prawie 3 lata moze spac ze mna?przyplatuje sie w nocy,ma zaburzenia rozwoju nad ktorymi pracujemy(bylo podejrzenie autyzmu ale juz obalilam ten mit dzieki Tobie i Pepsi)?

     1. avatar grzegorzadam 13 sierpnia 2018 o 05:17

      nie próbowałem, ale spróbuję, nie potrzebuję terapii, ale nie pospać krzywo 😉

      Stosowałaś DMSO na żylaka?
      https://www.pepsieliot.com/dmso-naprawde-hipnotyzujacy-lek-cale-zlo/

      jak dziecko biegnie do Ciebie, to niech z śpi, jaki to problem?

      Zróbcie analizę włosa na pierwiastki ciężkie m. inn.
      Zbadajcie kwas moczowy, szczawiany i pozostałe:
      https://www.pepsieliot.com/czy-witamina-c-moze-przyczynic-sie-do- powstawiania-szczawianow-oraz-co-z-tym-autyzmem/
      https://www.westonaprice.org/health-topics/vegetarianism-and-plant-foods/the-role-of-oxalates-in-autism-and-chronic-disorders/

      POczytaj to bardzo uważnie.

     2. avatar Kaa 13 sierpnia 2018 o 08:23

      Grzegorzuadamie jesli chodzi o małego to juz mit autyzmu obaliłam,syn dostaje preparat kids multi,probiotyki naturalne,d3k2,wykluczona laktoza i dojdzie jeszcze wykluczenie glutenu,ktory je tylko w zlobku,analiza wlosa jest juz w trakcie,moj syn zmienia sie z dnia na dzien,okazalo sie rowniez,ze mowic jak najbardziej potrafi(współpracujemy z Pania neurologepda)tylko nie chce?jak sie zapomni to mowi słowa nawet bez zniekształcenia,natomiast kiedy probujemy cos od niego wyciagnac to nie ma tematu…mysle,ze glownym winowajca sa u nas pasozyty,stosuje olej z pestek dyni od okolo 2 miesiecy ale szukam czegos mocniejszego bo to jeszcze nie jest efekt,ktorego szukam…
      A ja mam bardzo ciekawe spostrzezenia po 3 dniach stosowania terapii pochylego lozka i mysle,ze cos tutaj gra?dzisiaj weszłam na terapie woda utleniona po zapoznaniu sie z lekturami Nieumywakina i Sircusa,mam hashi ale wszystkie znaki na niebie i ziemi daja mi teraz jasny sygnal,ze brakuje mi tlenu,pozniej zamierzam wrocic natychmiast do terapi 4 szklanek…mam jeszcze taka zagwozdke,czytalam,ze przy tej terapi WU nie powinno sie niczego łaczyc,w tym wykluczyc dodatkowa wit C,czy to prawda?Mam takie dziwne,bardzo silne zapotrzebowanie na kwasne i slone,slucham siebie i czuje,ze potrzebuje wit c,czuje potrzebe spozywania sody oczyszczonej,ktora u mnie dziala w szklance zero jakos niebiansko dobrze i czuje caly czas,ze mam za malo magnezu(oprocz drugiej szklanki stosuje kąpiele)nie wiem czy to mozliwe,ze odczuwam takie potrzeby??

     3. avatar grzegorzadam 17 sierpnia 2018 o 06:06

      mam jeszcze taka zagwozdke,czytalam,ze przy tej terapi WU nie powinno sie niczego łaczyc,w tym wykluczyc dodatkowa wit C,”

      nie wykluczyć, wręcz brać, ale w odpowiednim czasie!
      Tu poczytaj, sporo z komentarzami, ale rozjaśnisz sobie:
      https://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

      ”slucham siebie i czuje,ze potrzebuje wit c,czuje potrzebe spozywania sody oczyszczonej,ktora u mnie dziala w szklance zero jakos niebiansko dobrze i czuje caly czas,ze mam za malo magnezu(oprocz drugiej szklanki stosuje kąpiele)nie wiem czy to mozliwe,ze odczuwam takie potrzeby??”

      bądz w tym konsekwentna.

 34. avatar ToJa 9 stycznia 2018 o 10:36

  Dziekuje Wam za odpowiedz,wyprobuje te sposoby.Pozdrawiam i zycze milego dzionka

 35. avatar Natalia 9 kwietnia 2018 o 06:58

  Pepsi, ostatnio próbuję 4 szklanek, żeby się wzmocnić, nawodnić i odsiwić ale mam też problem z pękającymi naczynkami na nogach – szczególnie po zewnętrznej stronie ud (tam jest ich najwięcej) i trochę przy kostkach. Czy może brakować mi jakiś witamin, co mogłoby mi pomóc żeby zatrzymać tę okropność?
  Pozdrawiam!

  1. avatar Emanuela Urtica 9 kwietnia 2018 o 07:01

   Witamina K2 koniecznie, oczywiście w połączeniu z D3. Wiesz jaki masz poziom 25(OH)D? Witamina C (kwas l-askorb z terapii 4 szklanek będzie ok) dla wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych. Kolagen i MSM razem. Zadbaj o nawodnienie i nawilżenie skóry – wzmocnij ją także od zewnątrz. Olejki z dzikiej róży i z orzechów laskowych są dobre na pękające naczynka.

   1. avatar Natalia 9 kwietnia 2018 o 11:06

    Nie mam pojęcia, jak mogę to zbadać jaki mam poziom 25 (OH)D? W Jaki sposób najlepiej dawkować (w sensie kiedy w ciągu dnia i w jakich ilościach przyjmować) K2+D3 oraz ten kolagen i MSM? Kolagen jaki najlepszy?

    1. avatar Jarmush 9 kwietnia 2018 o 11:21

     normalne badanie krwi.
     Zanim nie poznasz wyników badania 25(OH)D, należy przyjmować 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib-254475917305.html po śniadaniu i 1 witamina K2 TiB 
     https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib-254475917480.html
     Po śniadaniu wraz z D3 i K2, najlepiej 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html

     KOlagen mamy doskonały Kolagen peptan F TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html
     dodajesz do tego 1-2 gramy MSM TiB i 1 gram kwasu askorbinowego TiB.

     1. avatar Natalia 9 kwietnia 2018 o 11:27

      Dziękuję Wam!

   2. avatar Natalia 3 czerwca 2019 o 21:06

    witajcie ponownie 🙂 od jakiegoś czasu stosuję do smarowania na nogi olejki z dzikiej róży (nacomi) oraz olej z orzechów laskowych. Mam pytanie jak najlepiej stosować, żeby uzyskać najlepszy efekt? Czy wystarczy od razu po umyciu nasmarować nogi przed snem? Stosować raz dziennie czy dwa? Pytam, ponieważ, czasem mam wrażenie, że jak posmaruję się na noc, to bardzo długo czuję się „tłusta” na nogach, a z kolei rano skóra wygląda na lekko suchą. Jeśli znacie jakieś sprawdzone firmy/ oleje też chętnie skorzystam z podpowiedzi. Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam!

   3. avatar Natalia 10 czerwca 2019 o 15:37

    Podbijam pytanie, jaki olej z dzikiej róży lub orzechów najlepiej używać? z dzikiej róży …będzie ok? Jak najlepiej pielęgnować skórę nóg oprócz wcierania olejku?

  2. avatar grzegorzadam 10 kwietnia 2018 o 04:54

   krzem i bor oraz magnez.

 36. avatar Monika71 17 lipca 2018 o 11:52

  A co z hirudoterapią? Czytałam że pijawki są alternatywą dla zabiegów skleroterapii. Czy warto zastosować? Może ktoś ma jakieś doświadczenia. Jak ruszyłam ze skrzyżowania to wszystko ruszyło ku lepszemu 🙂 Tylko ten Nil na Saharze ( jak u Gabi Orchita 🙂 ) został. Nic nie pomaga.

 37. avatar Jus 31 sierpnia 2018 o 23:32

  Problem z pajączkami juz od czasu bycia nastolatka ale to były pojedyncze żyłki wiec się tym nie przejmowałam ale teraz już nawet pojawiają mi się zylaki jestem w drugiej ciąży boje Wit d3 ale bez k2 bo jak brałam wcześniej to poparł dniach odczuwałem ciężkości nóg czego nie mam przy braniu samej Wit d3 Czy Wit k2 może mieć taki wpływ na zyly ?

  1. avatar Jarmush 1 września 2018 o 09:55

   ma ogromny,ale zwykle pozytywny, bo wyprowadza wapń z tkanek miękkich do kości. Witamina K2 zawiaduje wapnień, witamina K1 zawiaduje krzepliwością krwi, ale w jakimś minimalnym zakresie mogą owe działania zachodzić na siebie. Osoby bardzo wrażliwe mogą to jakoś odczuwać, ale swoją drogą dziwię się, bo w Riodanclinic twierdzą,że nawet witamina K1 działa regulująco na krzepliwość, i gdy ktoś ma prawidłową nie pogorszy sprawy. Jednak ludzie różnie reagują nawet na dobro.

 38. avatar Jus 2 września 2018 o 04:46

  Dzięki za odpowiedź i przypuszczam że te 100 mg K2 być może w moim przypadku jest zaduzo a większość suplementow ma właśnie taka dawke

  1. avatar Jarmush 2 września 2018 o 07:46

   w naszym D3+K2 TiB, jest 2000 D3 i 75 mcg K2 z natto, mK7 z bardzo renomowanego laboratorium Gnosis we Włoszech, możesz brać nawet połowę i dobierać D3TiB bez K2

 39. avatar Bluetopaz 25 września 2018 o 13:09

  A co z tym kremem z kasztanow do smarowania? Nie dziala?

  Chcialabym cos polecic osobie, ktora nie znosi brac supplementow, ale mysle, ze bylaby szansa by brala jeden. Czy z tych powyzej ktorykolwiek bylby najlepszy by brac solo?

  Czy te powyzsze rzeczy pomoga na duza wystajaca zyle? Pofaldowana i bardzo widoczna, ktora jest taka na dlugim obszarze?

  1. avatar Jarmush 26 września 2018 o 18:06

   D3+K2 TiB do ssania, 3 sztuki po śniadaniu i 1 Omega 3 TiB też po śniadaniu

 40. avatar Natalia 27 września 2018 o 15:25

  Kochani, a czy dożylne wlewki witaminy C i magnezu albo samej witaminy C mogą mieć sens i mogą przynieść dobry efekt przy problemie pękających naczynek na nogach?

  1. avatar grzegorzadam 2 października 2018 o 07:19

   to nawet boreliozę ciężką leczy, sepsę, trzeba mieć wiedzę w zakresie, dużą.

   1. avatar Natalia 2 października 2018 o 09:09

    Czyli co proponujesz mogłabym spróbować z tymi wlewkami są w stanie mi pomoc w walce o brak żylaków i zatrzymanie pękania naczynek na nogach? Dodam że wg Waszych wskazówek biorę d3 i K2, pije cytrynian magnezu, kolagen +msm, kwas askorbinowy a nogi smaruje olejem z orzechów laskowych.

    1. avatar grzegorzadam 4 października 2018 o 10:34

     rób tak dalej, dodaj krzem i bor:
     https://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia- ziemianki-czesc/
     https://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz- dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

     wlewki niewielu potrafi robić, trzeba badać poziom w plazmie itd.

     1. avatar Natalia 15 lipca 2019 o 19:21

      Grzegorzadam, Pepsi a krzem ze skrzypu polnego będzie ok? Suszone ziele skrzypu polnego zalewam wodą i gotuję ok 15 minut, wypijam codziennie taki napar. Czy krzemionka wydzieli się w wystarczającym stopniu? Pliska o info 🙂

 41. avatar Magda 28 marca 2019 o 15:53

  Hej , taka sprawa , stawiałam pijawki już 2 razy na żylaki właśnie i wszystko dobrze.Teraz miałam trzeci raz na udzie , stała się masakra , odczyn na całe udo , jest ciepłe i spuchnięte , grube , crp 1,5 ,więc chyba nic się nie dzieje ? Ale nie wiem co robić? Dostałam antybiotyk, co przykładać , co się stało jak myślisz Pepsi ?
  Ściskam

  1. avatar Jarmush 28 marca 2019 o 19:45

   widocznie pijawka pijawce nie równa, jakaś infekcja?

   1. avatar Magda 28 marca 2019 o 19:51

    No pewnie tak , tylko co z nią zrobić ?

 42. avatar Paulina87 26 kwietnia 2019 o 13:51

  Moja mama ma żylaki, to kwestia pewnie genetyczna bo mój dziadek miał,
  Nie bolą raczej, ale są już tak bardzo widoczne.
  W kwestii wizualu jej przeszkadzają, a że na tym blogasie znalazłam odpowiedź na każde pytanie to wiem, że i żylaczki zwalczy.

  Moja mama ma 54 lata, 4 dzieci i bierze sporo lat tabletki anty …
  jest szczupła, a żylaki są już widoczne, żyły jakby wypukłe.

  Czy jest sposób poza operacją żeby jej pomóc?

  i drugie – czy ja mogę jakoś zapobiec temu mając lat 32, na tą chwilę nie mam śladu ,ale skoro pokoleniowo schodzą?

 43. avatar Kozak 28 kwietnia 2019 o 19:26

  Paulina 87.
  Zapoznaj z Jarzębiną to chyba najskuteczniejsze zioło na żylaki .

 44. avatar Aurelia 15 lipca 2019 o 15:14

  hej!
  Mam 30 lat Pękają mi naczynka na nogach, niestety coraz więcej. Na 1 łydce widzę jedną niewielką niebieską żyłkę. Czy jest szansa, żeby to poskromić i żeby uchronić się od żylaków, czy to mnie nie ominie? Mama nie ma żylaków, jej mama miała, od strony taty brak żylaków. Nogi mi nie puchną, staram się codziennie leżeć z nogami w górze, po prysznicu wieczorem oblewam nogi zimną wodą, chodzę na różne zajęcia fitness (może nie wszystkie są wskazane?) – typu bieżnia, treningi z obciążeniami, treningi obwodowe itp. Będę wdzieczna za każdą wskazówkę i opinię co mogę robić jeśli bardzo nie chcę mieć naczynek i żylaków!

 45. avatar sylwia 28 września 2019 o 06:30

  Witam
  Sąsiadka ma owrzodzenie żylne goleni, rana na pół piszczela, co się troche podgoi to za chwilę znowu się robi duża rana. Co jej może pomóc?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum