Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 811 499
177 online
42 344 VIPy

QUIZ: Skąd bierze się Twoje kompulsywne objadanie i jak mu zaradzić?

Miewasz częste napady objadania się po sam korek? Obiecujesz sobie, że dziś ostatni raz, a później pomykasz radośnie do sklepu po paczkę chipsów i ulubioną czekoladę? Bez dramatu. Zerwanie z nałogiem kompulsywnego przejadania się często jest trudniejsze niż powiedzenie sobie, że „to już koniec”. Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie problemu: tego, że Twoje kompulsywne objadanie się szkodzi Ci i jest głęboko zakorzenionym mechanizmem. Później zerwać z nawykiem jest łatwiej. Jak zerwać z niezdrowym mechanizmem? Nie wyrzutami sumienia i obwinianiem siebie, to z pewnością. Istotne są małe zmiany, które pomagają znaleźć swój rytm i sposób na przewidzenie i uniknięcie napadu objadania się. Samoświadomość i budowanie zaufania do siebie oraz wykształcanie nowych nawyków. Kiedy już wiesz, że chcesz zmienić stan rzeczy, zacznij od dowiedzenia się jakim rodzajem „przejadacza” jesteś. Zwalcz kompulsywne objadanie się naturalnie! Przy poniższych podpunktach oceń stopień, w jakim utożsamiasz się z podanym zdaniem, od 1 do 10, gdzie 1 to „nie mam z tym problemu” a 10 to „poważny problem”. Przelicz odpowiedzi. Więcej niż 15 punktów w danej sekcji oznacza, że to Twój częsty model kompulsywnego objadania się. 30 lub więcej oznacza, że masz na tym polu problem. W sekcji „Jak sobie z tym naturalnie radzić?” znajdziesz po 3 naturalne substancje, które mogą pomóc.

Kompulsywne objadanie się: typ depresyjny

Twoje napady objadania się wynikają z niedoboru serotoniny. Napady objadania się mam popołudniami lub wieczorami. Czuję się zdołowana (ten stan może pogarszać się w chłodnych miesiącach). Miewam stany lękowe, napady paniki i smutku. Mam niską samoocenę. Mam natręctwa lub nawracające myśli. Łatwo wyprowadzić mnie z równowagi. Jestem nocnym markiem, miewam problemy z zasypianiem, chodzę spać późno.

Jak sobie z tym naturalnie radzić?

Magnez

Powiązanie niskich poziomów magnezu z depresją zostało odkryte ponad sto lat temu, kiedy lekarze eksperymentalnie wykorzystywali magnez do leczenia objawów depresji i chorób na tle nerwowym. (1) Współczesna nauka podtrzymuje ten pogląd. Badanie przeprowadzone w szpitalu psychiatrycznym w Chorwacji wykazało, że wielu pacjentów usiłujących popełnić samobójstwo miało bardzo niski poziom tego ważnego minerału. (2) Świetnym wyborem będzie dobrze przyswajalny Cytrynian magnezu TiB®.

Ashwagandha

W Indiach ashwagandha od wieków używana była jako lek nie tylko dla ciała, ale przede wszystkim dla umysłu. Jej wpływ na depresję został przebadany w Instytucie Badań Medycznych Uniwersytetu Hindu w Indiach, gdzie potwierdzono korzystne działanie rośliny na układ nerwowy. (3) Uważa się, że ashwagandha ma uspokajające antystresowe właściwości. Od zarania czasów używa się jej jako środka na uspokojenie i na sen. My używamy organicznej Ashwagandhy This is BIO®.

Selen

Badanie z roku 2014 opublikowane w Journal of Nutrition potwierdziło, że odpowiedni poziom selenu może zapobiec i cofnąć symptomy depresji i obniżonego nastroju. (4) Polecamy pozbawiony sztucznych dodatków i chemicznych wypełniaczy Selen TiB®.

Kompulsywne objadanie się: typ cukrowy

Twoje napady objadania się wynikają ze spadków poziomu cukru we krwi. Mam tendencję do obniżonego poziomu cukru we krwi. Kiedy długo nie jem, mam ochotę na słodycze i skrobię. Kiedy długo nie jem boli mnie głowa, szybko się irytuję i jestem zestresowana.

Jak sobie z tym naturalnie radzić?

Sycący eliksir stabilizujący poziom cukru we krwi

– 2 łyżki bio octu jabłkowego z matką, – 1 ½ szklanki zimnej wody, – łyżeczka cynamonu cejlońskiego, na przykład tego super aromatycznego Cynamonu cejlońskiego This is BIO®, – szczypta soli morskiej, – 2 łyżeczki nasion chia, – ½ łyżeczki lucumy, na przykład organicznej Lucumy This is BIO®. Zmieszaj wszystkie składniki do połączenia, odstaw do lodówki na co najmniej 15 minut i pij na zdrowie.

Prebiotyk, czyli postaw na błonnik

Koniecznie włącz do diety wysokiej jakości błonnik i bogate w niego warzywa i owoce. Błonnik spowalnia trawienie węglowodanów i wchłanianie cukru, co oznacza, że po posiłkach następuje stopniowy, a nie gwałtowny, wzrost poziomu cukru we krwi. (5) Przy okazji błonnik redukuje ryzyko otyłości, chorób serca i cukrzycy. (6) Dobrymi źródłami będą liściaste zielonki i brokuły. Łatwe w użyciu będą te sproszkowane, na przykład Szpinak i Brokuł This is BIO®.

Równowaga na talerzu

Zadbaj o równowagę posiłków. Do każdego z nich dodawaj produkty, które pomagają regulować poziom cukru we krwi, zadbaj też o to by nie łączyć węglowodanów i tłuszczu. Zapewniaj sobie sycące, zdrowe dla ciała i satysfakcjonujące posiłki, po których nie najdzie Cię chęć na podjadanie słodyczy.

Kompulsywne objadanie się: typ komfortowy

Twoje napady objadania się wynikają z niedoboru przyjemności i poczucia komfortu. Traktuję jedzenie jako nagrodę, pocieszenie, przyjemność albo sposób na zagłuszenie uczuć. Jestem wrażliwa na ból emocjonalny lub cierpię na chroniczny ból fizyczny. Czuję żal, smutek i samotność. Łatwo się rozklejam, płaczę i smucę.

Jak sobie z tym naturalnie radzić?

Złote mleko

Znajdź coś co sprawia, że czujesz się komfortowo, a jednocześnie nie jest jedzeniem, którym ludzie tak bardzo lubią zapełniać pustkę. Bardziej niż o odżywienie chodzi o to, żeby najpierw wyzerować się i uspokoić myśli przygotowując napój, a później pozwolić sobie zwolnić i odpuścić. Złota rada na złoty napój? Wlej złote mleko do termosu i idź z nim na miły, popołudniowy spacer. – 2 kubki mleka roślinnego, – 1 czubata łyżeczka organicznej kurkumy w proszku, na przykład Kurkumy This is BIO®, – ½ łyżeczki cynamonu cejlońskiego, polecamy ten ze Sri Lanki od This is BIO®, – szczypta czarnego pieprzu, – ¼ łyżeczki dobrego suszonego imbiru, na przykład Imbiru This is BIO®, – startej ¼ laski wanilii (opcjonalnie) – łyżeczka lucumy, na przykład organicznej, peruwiańskiej Lucumy This is BIO®. Zblenduj wszystkie składniki i przelej płyn do garnuszka. Gotuj na małym ogniu przez 3-5 minut, aż będzie gorące (ale nie doprowadzaj płynu do wrzenia!). Wlej do ulubionego kubka i pij! Porcji wystarcza dla 4 osób.

Bycie obserwatorem siebie

Znajdź 5 minut dziennie na odłączenie wtyczki i relaks. Porozciągaj się delikatnie, wyciągnij ręce ku górze trzymając ramiona nisko, poobracaj delikatnie głową i uwolnij ciało od emocji, które sprawiają, że jest spięte i zmęczone. Następnie usiądź na krześle lub w ulubionym fotelu, trzymając plecy wyprostowane. Zaciśnij prawą pięść wystawiając do góry kciuk i palec serdeczny. Zatkaj kciukiem prawą dziurkę nosa i zacznij wydychać powietrze lewą dziurką, po czym – także lewą dziurką – wdychaj powietrze, aż poczujesz, że Cię bezbrzeżnie wypełnia. Palec środkowy i wskazujący możesz umieścić między oczami, na wysokości trzeciego oka. Następnie zatkaj lewą dziurkę nosa i wydychaj powietrze prawą. Kolejno prawą wdychaj powietrze, wydychaj lewą i vice versa. Powtarzaj czynność przez około 5 minut.

Nie siej fermentu. Chyba że…

Istnieje połączenie pomiędzy zdrowiem jelit, stanami zapalnymi a nastrojem. W końcu jelita to Twój drugi mózg!  Jedząc regularnie fermentowane pokarmy takie jak natto, kiszonki wszelkiej maści czy kefir, wspierasz równowagę bakteryjną swojego układu pokarmowego, a przy okazji swój układ nerwowy. (7)

Kompulsywne objadanie się: typ stresowy

Twoje napady objadania się wynikają z próby zajedzenia stresu. Jem aby się czymś zająć lub ulżyć sobie w stresie. Mam sztywne, obolałe mięśnie. Trudno mi się zrelaksować. Jestem cały czas sztywna, wciąż się dokądś śpieszę. Czuję się przytłoczona i wypalona.

Jak sobie z tym naturalnie radzić?

Żeń-szeń syberyjski

Mówi się, że Żeń-Szeń był pierwszym zielem, do którego odnosiła się nazwa adaptogenu. (8) Adaptogeny to wyjątkowa grupa roślinnych substancji, które wspomagają odporność organizmu na stresory i przeżycia traumatyczne, stosowane w stanach wyczerpania, niepokoju, napięcia, itp. Żeń-szeń syberyjski okazuje się zbawienny w okresach psychicznego i fizycznego wyczerpania. Zaklasyfikowany jako zioło tonizujące i łagodny środek pobudzający, żeń-szeń syberyjski ma zdolność zwiększania poziomu energii już po pojedynczej dawce, zwiększając zarówno bieżący poziom energii, jak i długoterminowe samopoczucie. Poza ochroną ciała przed stresem zwiększa on także poziom dotlenienia komórek podnosząc w ten sposób wytrzymałość, czujność, a nawet ostrość wzroku. Lepsze dotlenienie oznacza także lepsze krążenie, co jest szczególnie istotne dla mózgu, pomaga odbudować pamięć, zwiększyć poziom koncentracji i czystości umysłu. (9) Sprawdź stosowany przez Pepsi Eliot Żeń-szeń syberyjski This is BIO®.

Rusz się

Nawet jeśli to tylko rozciąganko, spacer (nie, że droga do sklepu i pracy, tylko spacer z intencją spaceru), dziki taniec w kuchni zanim w garnku ugotuje się woda, rusz się. Ćwiczenia stymulują wydzielanie związków takich jak dopamina, serotonina i endorfiny, które regulują nastrój, podnoszą poziom szczęścia i ogólne samopoczucie. Ćwiczenia pozwalają uwolnić stres nie tylko z umysłu, ale też z ciała. Jeśli jesteś kanapowym ziemniakiem i nie ruszasz się raczej wcale, spróbuj na początek kilka razy dziennie poświęcić krótką chwilę na ruch. Przejdź się szybkim krokiem, porozciągaj się, potańcz albo znajdź super szybki trening w necie. (10)


Dzika róża

Dotleń się i wesprzyj mięśnie, a przy okazji zaznaj różanej słodyczy. Witamina C w dzikiej róży pomaga ciału lepiej wchłaniać żelazo. Żelazo natomiast wspiera zdrowie krwi, zapobiega anemii, umożliwia pobieranie tlenu w płucach i oddawanie go w tkankach, mięśniom umożliwia pobranie z krwi niezbędnego do ich prawidłowego funkcjonowania tlenu i wspomaga detoksykację szkodliwych substancji w wątrobie. Słowem, wyprasuje ona Twoje zdrowie i pomoże dotlenić organizm. (11) Spraw sobie Dziką różę This is BIO® w proszku i dodawaj jej do herbaty, soków i koktajli.

Kompulsywne objadanie się: typ zmęczony

Twoje napady objadania się wynikają z braku naturalnie stymulujących katecholamin. Mam ochotę na słodkie lub kofeinizowane przysmaki i napoje aby mieć energię niezbędną żeby się skupić. Czuję znudzenie, apatię i totalną nijakość. Brak mi energii. Nie mogę się skoncentrować.

Jak sobie z tym naturalnie radzić?

Maca

Jednym z zastosowań tego korzenia jest zwiększenie koncentracji, pamięci i możliwości uczenia się oraz pobudzenie. Niedawne badanie przeprowadzone w Chinach (2011) dowiodło, że maca pomaga zwiększyć pamięć o 10% i przyspieszyć zdolność szybszego uczenia się o prawie 15% po jednorazowym spożyciu. (12) Ponadto wiele z osób stosujących korzeń maca z innych powodów zaznacza, że bardzo szybko zauważyły jasność umysłu jako dodatkowy skutek przyjmowania suplementu. Maca podkręca nastrój dzięki wysokiej zawartości substancji odżywczych i swoim energetyzującym właściwościom. Długotrwałe spożycie macy ma pozytywny wpływ na zdrowie emocjonalne. Tu znajdziesz organiczny, peruwiański korzeń Maca This is BIO®.

Guarana

Kluczem jest tu wysoka zawartość kofeiny, która już w czasach gladiatorów podnosiła sportowe osiągi atletów. To także najpopularniejsza, najczęściej stosowana używka wszech czasów. Guarana jest natomiast gatunkiem o najwyższej wśród roślin zdolności syntezy kofeiny. Ma jej ona nie tylko cztery razy więcej niż ziarna kawowca, ale także jej działanie utrzymuje się połowę dłużej niż działanie kawy. Badania wykazały, że guarana zwiększa zarówno fizyczna jak i umysłową wytrzymałość, dodatkowo poprawiając pamięć! (13) Nie ma to jak pobudzająca Guarana This is BIO®

Matcha

Badania wykazują, że niektóre z zawartych w matchy substancji pomagają wspomóc działanie mózgu. Szczególnie interesujące jest badanie, w którym jednej grupie badanych podano herbatę lub batonik zawierające po 4 gramy matchy, a drugiej grupie placebo. Po przeprowadzeniu testów mających zmierzyć poprawę funkcjonowania mózgu u grupy, której podano matchę, wykazano poprawę skupienia, polepszony czas reakcji i sprawniejszą pamięć niż u osób, które jej nie przyjmowały. I to po jednorazowym spożyciu matchy! (14) Ma to związek nie tylko z dużą ilością przeciwutleniaczy i substancji odżywczych, ale także z porcją kofeiny jaką dostarczamy sobie filiżanką tej herbaty. W 1 łyżeczce sproszkowanej matchy znajduje się aż 35mg tej substancji! Poza kofeiną zawiera ona też l-teaninę, która gra w tej mieszance pierwsze skrzypce, ponieważ to l-teanina pomaga uniknąć nagłego skoku i późniejszego nagłego spadku energii po spożyciu kofeiny. Dodatkowo wykazano, że l-teanina poprawia aktywność fali alfa w mózgu, co obniża poziom stresu i pomaga się rozluźnić. Spróbuj najpyszniejszej herbaty Matcha This is BIO®.

uściski:)

Źródła/badania:

 • ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23950577
 • ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23614979
 • ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11194174
 • ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4884624/
 • ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1663443
 • ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3032822
 • news-medical.net/health/Fermented-Foods-and-Gut-Health.aspx
 • ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6240259/
 • ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5102849/
 • fastcompany.com/3025957/what-happens-to-our-brains-when-we-exercise-and-how-it-makes-us-happier
 • ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6940487
 • researchgate.net/publication/51513238_Doseresponse_effect_of_black_maca_Lepidium_meyenii_in_mice_with_memory_impairment_induced_by_ethanol
 • ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5490568/
 • researchgate.net/publication/316751699_An_intervention_study_on_the_effect_of_matcha_tea_in_drink_and_snack_bar_formats_on_mood_and_cognitive_performance thechalkboardmag.com/what-do-your-food-cravings-mean-quiz

(Visited 3 869 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Rea 7 listopada 2019 o 20:51

  Pepsi, kochana, no to mam problem, bo w każdym podpunkcie mam min. 30 punktów ??? co robić???? Pomocy..

 2. avatar Mag 8 listopada 2019 o 10:30

  Ja też mam to wszystko ;(

 3. avatar Sarah 8 listopada 2019 o 19:07

  Ja co mogę ogarniam , ale jednego brak
  Miłości i przytulenia …Na mnie najlepiej działa a przecież sama się nie przytulenia, nie na tyle na ile mi potrzebne a twarda gruszka to jednAk w sklepie jest , łatwo kupić i na chwilę poprawia nastrój no ale to nadal tylko „zastępstwo” i to marne ?

  1. avatar Keyt 8 listopada 2019 o 23:19

   Z kimś hmm wybranym, wyobrażonym? Czy z kimkolwiek, z człowiekiem po prostu?

   1. avatar Sarah 9 listopada 2019 o 18:17

    Jakim wymarzonym , zawsze mnie to dziwi ze faceci o to pytają … nie mam w głowie ani ideału jaki on ma być ani marzeń typu jak ma wyglądać moja wymarzona koecka ślubna bo kto marzy o jakiejs tam ceremonii od dziecka? Śmieszne. Wystarczyłby mi ktoś o dobrym sercu kto potrafi widzieć a nie tylko patrzec i potrafił się cieszyć z drobnych rzeczy na co dzień, bez presji na papiery, kasę , rzeczy i karierę … ot tyle i aż tyle. Z reszta co to zmienia czy to napisze czy nie… niewiele

   2. avatar Keyt 10 listopada 2019 o 07:52

    Miłość i przytulenie można otrzymać nie tylko od mężczyzny, dlatego pytałam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum