logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 387 607
461 online
32 898 VIPy
Reklama

MACA 100% ORGANIC This is BIO
POMOŻE ZLIKWIDOWAĆ 
RÓWNIEŻ TĘ SYTUACJĘ

TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Co mają wspólnego estrogeny z wątrobą, zatwardzeniami i nowotworami piersi?

Czyli jak kuracja 4 szklanek może regulować równowagę estrogenową w Twoim ciele?

Oraz co najlepiej jeść?

Nie ma po co robić z jedzenia filozofii, a tym bardziej religii. Jedzenie ma odżywiać Twoje ciało, i w związku z tym powinno przejść przez system z najmniejszą ilością oporu. Jeśli więc  bierzemy udział w rozważaniach wegański, wegetariański, czy tak jak mnie jest najbliżej czyli roślinożerny, co nie jest synonimem wegański, a raczej życiowy, podobny do stylu ssaka roślinożernego, a więc jeśli rozważamy w ten deseń, to weź na celownik, że jedzenie musi stać się częścią Twojego systemu, czyli musi być wchłonięte, żeby stać się Tobą. Jeśli chcesz tylko przeżyć, możesz jeść złom, byle co, żeby tylko dostarczyć jakieś kalorie.

Jeśli Twój pokarm ma bardzo skomplikowany zapis pamięci i informacji, wtedy zdolność Twojego układu trawiennego do rozłożenia tego jedzenia i stworzenia z niego części Ciebie samej jest zmniejszona. Jeśli jesz prosty kod pamięci, albo kod genetyczny określonego stworzenia, lub nie, dajmy na to zjadasz warzywo, jest to bardzo prosty kod i daleki od Twojej skomplikowanej osoby.

Zasada jest więc taka, żebyś jadła to, co jest najdalsze od Ciebie w skali ewolucyjnej. Dlatego jedzenie ssaków, gdyż są blisko z nami spokrewnione, a ich kod genetyczny jest zbyt złożony i nigdy nie będziesz mogła go w całości rozłożyć, jest problematyczne.

Jeśli zaczniesz trawić ssaka, duża część pozostanie nierozłożona, pomimo wystarczającej ilości pepsyny (enzym żołądkowy, pomagający trawić białko), i trypsyny (enzym trzustkowy, pomagający trawić białko). Pomijając fakt częstych i poważnych niedoborów żołądka zarówno w kwas żołądkowy, jak i pepsynę.

Stopniowo i całkiem nieświadomie cechy zwierzęce wejdą w Twój system i nieświadomie się przejawią.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO® idealny do codziennej, zakwaszającej żołądek, alkalizującej limfę, oczyszczającej wątrobę, filtrującej nerki, dotleniającej komórki, nawadniającej i odżywiającej ciało kuracji 4 szklanek


Ludzie przechodzą przez różne stany, jak stres, lęki, złość, gniew, a nawet wściekłość, a duża przewaga tych zachowań rodzi się w diecie. Konkluzja jest taka, żebyś jadła najprostszy kod i najdalszy od Ciebie w skali ewolucyjnej. Jeśli więc chodzi o niewegetariańskie jedzenie, to najdalszym od Ciebie pokarmem jest ryba, która tak naprawdę jest też pierwszą bardziej skomplikowaną formą życia na planecie zwanej Ziemia.

Im bardziej pokarm jest skomplikowany i przypomina ludzi, nie powinien znaleźć się na ich talerzach. Powiedz sobie szczerze, całkiem intuicyjnie podchodząc do tego zagadnienia, czy zjadłabyś małpę?  Kiełbasa z szympansa, goryla, czy makaka odpowiednio przyprawiona mogłaby dobrze smakować.

14 lat odtruwałam się z wieloletniego jedzenia mięsa, a dopiero włączenie biegania gwałtownie przyspieszyło proces i w końcu pozbyłam się lęków zwierzęcia płochliwego.

Nikogo nie namawiam do niczego, na wszystko przyjdzie czas, jak nie w tym, to w następnym wcieleniu, i z radością witam tutaj wszystkich bez względu na preferencje żywieniowe. Zresztą jeśli chodzi o weganizm, czy wegetarianizm, to w wydaniu para zdrowym, czyli bio bataty smażone na oleju kokosowym organik, co niewiele różni się od zjedzenia porcji frytek, jest właśnie para zdrowe, tyle, że obok szkodliwości cząsteczki maillarda i azotynów, owszem zamiast mięsnych napadów strachu, gniewu, oraz wnerwu, mamy to znane poposiłkowe przymulenie.

Hormony łamane przez estrogeny

I są jeszcze te hormony związane z huśtawkami nastroju, zachciankami na kiszeniaka, a następnie snickersa w panierze i z głębokiego, połączone z dyskomfortem co dotykał kiedyś głównie kobiet, dzisiaj obu płci, młodych i starych, (fitoestrogeny w soi, czy ksenoestrogeny w plastiku, kurczaki z estrogenem i pierwsze miesiączki w wieku lat 10, a nawet 9, etc) i będące zagadnieniem wychodzącym daleko poza płaszczyznę cyklu reprodukcyjnego.

Hormony płciowe zawsze wiedzą dokąd trafić? Yesss, ale przy notorycznych zatwardzeniach mogą wrócić i to nie będzie obojętne zdrowotnie.

bra/pepsieliot.com

Bowiem estrogeny mogą ulokować się w staniku

Hormony, czyli substancje biochemiczne (w jednostkach wagi poniżej mikrograma i tyle całkiem wystarcza, bo dżemie w nich wielka moc) związane są z każdą komórką ciała, mając z nią kontakt bezpośrednio lub pośrednio, wydając instrukcję co do jej aktywności.

Hormony uwolnione z gruczołów dostają się wprost do krwi, skąd wędrują do punktów zgodnych z ich przeznaczeniem. Jest git, gdy wszystko harmonijnie pracuje, a wszechobecną kontrolę nad tym potężnym systemem dzierży układ wewnątrzwydzielniczy, wraz z osią podwzgórze-przysadka-nadnercza.

Odchylenia od normy w liczebności, czyli nadmiar lub niedobór, skutkują zwolnieniem naturalnej podaży hormonów, lub nawet jej przerwaniem, co zachwiewa całą równowagę.

Skąd nadmiar hormonów?

Wiadomo, że z tabletek antykoncepcyjnych, czy kosmicznie brzmiących plastikowych ksenoestrogenów (udających estrogeny), z kosmetyków, również tych do make-upu. Gdy żywność ma zaaplikowane dodatki (pestycydy i hormony) w trakcie procesu produkcji lub jest zapakowana w plastik czy wyściełaną plastikiem puszkę (BPA).

Gdy mleko sojowe do kawy i tofu są stałą podstawą logarytmu naturalnego, czyli liczbą Eulera Twojej diety, i w końcu gdy wciąż  jesteś zestresowana, a mało regenerowana. Miej na uwadze, że nawet zdrowa aktywność fizyczna wymaga regeneracji w postaci odkwaszania ciała.

Deficyt hormonów skąd?

I teraz być może się zdziwisz, bo deficyt bierze się z nadmiaru. Logicznie rzecz biorąc, przyjmując za dużo z zewnątrz, zmniejszasz produkcję wewnątrz. A że dzieje się to z częstotliwością losową, zaczyna się huśtawka. Mózg ocenia, że hormonów wystarczy i zakręca kurek i przestajesz produkować hormony. I jak w przypadku tabletek hormonalnych bywa, że powrót do stanu przed braniem może potrwać bardzo długo, o ile w ogóle wróci do normy.

Hormony raz wydzielone przemieszczają się na spotkanie glikoproteiny wytworzonej w wątrobie. Glikoproteina wiążąc hormony, ułatwia im transport do komórek, którym przekazuje informację o aktywności hormonów.

Reklama

Tu znajdziesz polecane przez nas brokuły, 100% organiczne i sproszkowane BROCCOLI This is BIO pełne sulforafanu, idealne do 4 szklanki, codziennej, oczyszczającej wątrobę KURACJI 4 SZKLANEK 


Gdy wątroba przestaje dawać radę

Przeciążone toksynami centrum metabolizmu estrogenu, czyli wątroba skoncentrowana na oczyszczaniu, nie ma czasu zawracać sobie głowy ani hormonami, ani tkanką tłuszczową. Z kolei hormony mają taką właściwość, że nie lubią czekać w kolejce, pędzą zatem dalej, w tym przypadku z powrotem do krwi.

Nie dostając się do miejsca detekcji sygnału, czyli w kolejności: wątroba, a potem jelita, zawrócone szukają miejsca dla swej hiperaktywności lokując się przykładowo w komórkach piersi, przyspieszając podział komórek, w tym ewentualnych rakowych.

Łatwo sobie uzmysłowić w tym kontekście, jak ważna jest dla Twojego zdrowia codzienna, oczyszczająca ciało, w tym przede wszystkim wątrobę, nawadniająca i dotleniająca komórki kuracja 4 szklanek. Nie mówiąc już o jej zbawiennym wpływie na codzienne wypróżnianie, oraz na aktywację tkanki tłuszczowej ciała, co ma również istotny wpływ na równowagę hormonalną. Każdy mąż potwierdzi, że żonie dziwnie zmienia się charakter na diabelski, gdy nie wypróżniała się od poniedziałku, a dziś mamy czwartek.

Kuracja 4 szklanek ma doskonały wpływ na rozluźnianie stolca, co odgrywa kluczową rolę również jeśli chodzi o ponowny wyrzut zwrotny estrogenu.

O ile wątroba dała radę i puściła estrogen dalej, hormony dostają się do swojej końcowej przystani, czyli jelit. Wspaniale, hormon rozłożony na części pierwsze, wraz z błonnikiem i korzystnym mikrobiomem oraz produktem przemiany płynów, i teraz estrogen zostaje wydalony. Chyba, że nie zostaje z powodu oporu w wydalaniu, czyli  zatwardzenia, co powoduje, że estrogen wraca i ponownie roznosi się w krwiobiegu.

Zatem otocz troską siebie i swoją wątrobę, pomóż jej wydajnie pracować, rozkładać hormony i eliminować je z ciała. Stosuj  w tym celu codzienną,  niedrastyczną, oczyszczającą kurację 4 szklanek, która ma także doskonały wpływ na rozluźnianie stolca, co jak widzisz odgrywa kluczową rolę również jeśli chodzi o ponowny wyrzut zwrotny do staników.

owocek

Źródło: „Leczenie Dobrą Dietą” Katarzyna Lewko (lada dzień wznowienie wydania w nowej obwolucie)

(Visited 8 177 times, 2 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Jola 1 września 2019 o 13:30

  czy czerwone wypukle kropeczki na tulowiu to nadmiar estrogenow ?

  1. Pepsi Eliot 1 września 2019 o 13:32

   Jest opcja, że to niedomiar estrogenu, też progesteronu. Jeśli są umiejscowione na dekolcie, ramionach i plecach mogą być nadmiarem testosteronu. Zbadaj hormony, i USG narządów płciowych. Do 4 szklanki na już Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html?search_query=maca&results=13, reguluje naturalnie hormony

   1. Marta 1 września 2019 o 14:12

    O nie! Od dawna sie zastanawialam czego moga być przyczyną, mam ich sporo, hormony faktycznie szwankują – krosty, przetłuszczające sie włosy itp 🙁 może coś byc na rzeczy

 2. Anna 1 września 2019 o 13:33

  Pisalas o papierkach do badania ph, są?

 3. Mr.Arczi 1 września 2019 o 14:28

  Pepsiku a jak ma sie sytuacja w przypadku faciów ? Buźka

  1. Pepsi Eliot 1 września 2019 o 16:43

   to samo, tam zagrożona jest prostata np, rak sutka u mężczyzn również, znacznie rzadsze przypadki, ale są

 4. giwonka 1 września 2019 o 18:52

  Pepsi, taka sytuacja. Badam dziś od rano, co dwie godziny ph moczu. Calutki dzień 5,6. Nie jem mięsa, nabiału, alkoholu. kofeiny, cukru. Poranna terapia 4 szklanek i warzywa z kaszą jaglaną, dużo wody mineralnej, bo upał, jakiś banan, jabłko w dziennej diecie. O co kaman. Sodę ładować czy co?

  1. Pepsi Eliot 1 września 2019 o 23:03

   zrób kurację 2 tygodnie ze szklanką zero z sodą gaszoną

 5. Mari 1 września 2019 o 23:31

  Witam😊Pepsi mam pytanko,czy zamiast cytryny w pierwszej i drugiej szklance mogę czasem dodać Wit c(chodzi o to że czasami zapomnę kupić cytryn i wtedy właśnie dodaje po pół łyżeczki witc do curcumy i do chlorku magnezu)tylko się zastanawiam czy tak jest git🤔😉czy raczej shit🤣

  1. Pepsi Eliot 2 września 2019 o 07:56

   możesz, ale nie aż po pół łyżeczki, gram wystarczy <3

 6. Goro 2 września 2019 o 08:57

  Siema Pepsi, czy to prawda ze orzechow piniowych nie trzeba moczyc, orientujesz sie?

  1. Pepsi Eliot 2 września 2019 o 10:52

   nie wiem, ale pyszne są niemoczone, a do pesto to już na pewno

   1. Goro 2 września 2019 o 14:42

    Oplukalem je tylko i rzeczywiscie smak mistrzowski, pozdrawiam

 7. Marti 2 września 2019 o 12:15

  Pepsiulku,
  Byłam z mężczyzną kilka lat, zostawił mnie, potem sie okazało, że miał inne na boku podczas związku. Mineły 2 lata, przez ten czas kontaktowaliśmy się raz w miesiacu przyjacielsko. Relacja zaczeła się zmieniać, zaczeła przybierać bardzo romantycznej. Od kilku miesięcy jest wspaniale. Wyznaje miłość, mówi, że jestem ta jedyna. Prawi komplementy, że nikogo takiego nie spotkał i że już wie, że inne mu nie pasują i tylko ja. Mówi to z uczuciem i miłościa. Udowadnia w czynach, że jestem jego jedyną wielka miłością.
  Ale niestety okazało, się że gada z ostatnią byłą z która się mega krótko spotykał, ale z nią rozmawia.

  Co o tym sądzisz? Dodam, że znamy sie 10 lat i chciałabym za niego wyjść bo wiem ze to ten jedny, ale teraz mam wrazenie, ze powinnam sie odciąć skoro znowu robi to samo.

  Co robić?

  Bardzo proszę o odpowiedz.

  1. Pepsi Eliot 2 września 2019 o 12:59

   zrobi

   1. destrukcja 2 września 2019 o 13:09

    kochana Pepsiu, ale to dobry człowiek, bardzo mnie kocha i ceni. Ale jest ta druga strona o ktorej napisalam? Czy mozesz jakos wyjasnic ? zebym zrozumiała i juz do tego nigdy nie wracała?
    Skąd wiesz ze zrobi?

    1. Pepsi Eliot 2 września 2019 o 17:44

     nie będę tego tłumaczyć, zdrajca zdradza

 8. Lusja 2 września 2019 o 23:34

  Nie. Jesli zdrajce pierdyknie grom z jasnego nieba, to nie zdradzi juz nigdy. Jak alkoholik, ktory juz nigdy nie wypije. Jak palacz, ktory juz nigdy nie zapali. Ale aby tak sie stalo potrzebny jest „fart” jak przy trafieniu w totosza, albo i duzo mocniejszy. Tak, ze szanse statystycznie na ujarzmienie buhaja sa niskie. Probowac mozesz, ale jak znow dostaniesz po dupsku, to sie nie dziwuj.

  To do Marti. 🙂

 9. Monix 3 września 2019 o 06:17

  Hej Pepsi!
  Czy mogłabyś mi dobrać suplemenciki od Ciebie?
  Nie jem od roku mięsa, staram się jeść dużo warzyw i owoców, ale warzywa niestety najczęściej po obróbce. Poprzednie wyniki badań niestety wskazały anemię, ale niegdy nie miałam speflcjalnie wysokiej morfologii. Chciałabym się ostro wziąć za siebie, bo energii do życia niestety mam niewiele, czuje się zamulona od wielu lat, kiedyś miałam bystry umysł teraz muszę się mocno brać w garść żeby funkcjonować. 4 szklanki zaczęłam robić, dobrze się czuje jak nie jem po 17, jak tylko mogę staram się jeść wczesna kolacje.
  Badania z tamtego tyg. prezentują się tak:

  Nazwa Jednostka Wartość Normy
  WBC tys/ul 3.78 (4.00 – 10.50)(-)
  LYM tys/ul 1.50 ( 1.00 – 4.50)
  LYM% % 39.7 ( 24.0 – 45.0)
  MON tys/ul 0.37 ( 0.25 – 0.85)
  MON% % 9.8 ( 2.0 – 12.0)
  NEU tys/ul 1.77 ( 1.80 – 7.70)(-)
  NEU% % 46,8 (45.0 – 70.0)
  BAS tys/ul 0,04 (0.00 – 0.20)
  BAS% % 1.1 (0.0 – 1.0)(+)
  EOS tys/ul 0.08 (0.03 – 0.50)
  EOS% % 2.1 (1.0 – 5.0)
  RBC mln/ul 4.38 (3.70 – 4.90)
  HGB g/dl 12.2 (12.0 – 16.0)
  HCT % 37.8 (37.0 – 47.0)
  MCV fl 86.3 (80.0 – 100.0)
  MCH pg 27.9 (27.0 – 32.0)
  MCHC g/dl 32.3 (32.0 – 36.0)
  PLT tys/ul 364 (150 – 450)
  RDW-CV % 13.7 (11.5 – 14.5)
  RDW-SD fl 44.6 (36.4 – 46.3)
  PDW fl 11.5 (10.0 – 16.0)
  MPV fl 10.3 (6.0 – 12.0)
  P-LCR % 27.1 (17.5 – 42.3)
  PCT % 0.38 (0.17 – 0.39)
  OB mm/h 14 do 12

  Panel tarczycowy:
  TSH 4gen.uIU/ml 1.6111 (0.3500 – 4.9400)
  fT3 pg/ml 3.114 (1.710 – 3.710)
  fT4 ng/dl 1.034 (0.700 – 1.480)
  anty TG IU/ml 0.35 (do 4.110)
  anty TPO IU/ml 0.82 (do 5.610)

  Estradiol pg/ml 62.68 (9 d.c)

  21.0 – 251.0 faza folikularna 38.0 – 649.0 środek cyklu 21.0 – 312.0 faza lutealna do 28.0 po menopauzie bez HTZ do 144.0 po menopauzie z HTZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *