logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
81 436 067
292 online
31 071 VIPy
Reklama

MACA 100% ORGANIC This is BIO POMOŻE ZLIKWIDOWAĆ  RÓWNIEŻ TĘ SYTUACJĘ

TWOJA ENERGIA I RÓWNOWAGA HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Regulacja estrogenów przez … regularne wizyty w toalecie?

  Hormony płciowe zawsze wiedzą dokąd trafić? Owszem, ale gdy miewasz zatwardzenia mogą wrócić i to nie będzie obojętne zdrowotnie.

  Bowiem estrogeny mogą ulokować się w Twoim staniku.

  Cudne słowo hormony, wiązane z huśtawkami nastroju, zachciankami na kiszonego ogórka, a następnie cukrową watę, połączone z dyskomfortem dotyczącym przede wszystkim kobiet, jest w efekcie zagadnieniem wychodzącym daleko poza płaszczyznę cyklu reprodukcyjnego.

  Te substancje biochemiczne (w jednostkach wagi poniżej mikrograma i tyle wystarcza, bo śpi w nich ogromna moc) związane są z każdą komórką ciała, mając z nią kontakt bezpośrednio lub pośrednio, wydając instrukcję co do jej aktywności.

  Hormony uwolnione z gruczołów dostają się wprost do krwi, skąd wędrują do punktów zgodnych z ich przeznaczeniem. Gitara gra gdy wszystko harmonijnie pracuje, a wszechobecną kontrolę nad tym potężnym systemem dzierży układ wewnątrzwydzielniczy, wespół zespół z osią podwzgórze-przysadka-nadnercza.

  Odchylenia od normy w liczebności, czyli nadmiar lub niedobór, skutkują zwolnieniem naturalnej podaży hormonów, lub nawet jej przerwaniem, co zachwiewa całą równowagę. Coś jak rozchwierutana odpowiedzialność społeczna.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ PODSTAWOWY PAKIET IDEALNY DO OCZYSZCZAJĄCEJ WĄTROBĘ i (w razie potrzeby) ROZLUŹNIAJĄCEJ STOLEC KURACJI 4 SZKLANEK


  Skąd ten nadmiar?

  Wiadomo, że z tabletek antykoncepcyjnych, czy muzycznie brzmiących ksenoestrogenów (udających estrogeny) z kosmetyków codziennego użytku, również tych do make-upu. Gdy żywność ma zaaplikowane dodatki (pestycydy i hormony) w trakcie procesu produkcji lub jest zapakowana w plastik czy wyściełaną plastikiem puszkę (BPA)

  Gdy mleko sojowe do kawy i pyszne tofu są podstawą Twojej diety, i w końcu gdy pozwalasz sobie na stressa, a  możesz to sobie robić nawet nadmiernym wysiłkiem fizycznym.

  A deficyty skąd?

  I teraz być może się zdziwisz, bo deficyt bierze się z  … nadmiaru. Logicznie rzecz biorąc, przyjmując za dużo z zewnątrz, zmniejszasz produkcję wewnątrz. A że ma to częstotliwość losową, zaczyna się huśtawka. A nawet karuzela.

  Sprytny mózg ocenia, że substancji wystarczy i zakręca kurek. Normalnie jak termostat.

  Zbyt duża ilość skutkuje zmniejszeniem dopływu materiału, zbyt mała zwiększeniem. I jak w przypadku tabletek hormonalnych, powrót do stanu przed spożyciem może potrwać bardzo długo. O ile w ogóle wróci do normy.

  Hormony raz wydzielone przemieszczają się na spotkanie glikoproteiny wytworzonej w wątrobie. Glikoproteina  wiążąc je (hormony) ułatwia im transport do komórek, którym przekazuje informację o ich (hormonów) aktywności.

  Wątroba przestaje dawać radę?

  Obciążone toksynami centrum metabolizmu estrogenu, skoncentrowane na oczyszczaniu, nie ma czasu na zawracanie sobie głowy jakimiś hormonami. Trzeba mieć priorytety w życiu. A hormony też nie lubią czekać w kolejce, pędzą zatem dalej, w tym przypadku z powrotem do … krwi.

  Nie dostając się do miejsca detekcji sygnału: kolejno wątroba, a potem jelita, zawrócone szukają miejsca dla swej hiperaktywności lokując się przykładowo w komórkach piersi, przyspieszając podział komórek, w tym ewentualnych rakowych.

  Jelita (pęcherz też) przestają wydalać?

  O ile wątroba dała radę i puściła estrogen dalej, dostają się one do swojej końcowej przystani, czyli jelit. Wspaniale. Rozłożony na części pierwsze, wraz z błonnikiem i korzystnym mikrobiomem oraz produktem przemiany płynów, zostaje wydalony.

  Chyba, że nie zostaje, bo zostało wstrzymane przez opór w wydalaniu. Powiedzmy bez ogródek, zatwardzenie.  A to pech! Nie możesz, choć próbujesz…

  A jak nie możesz, to ten estrogen, co go nosi, wraca i roznosi się w krwiobiegu. Ponownie!

  Zatem otocz troską siebie i swoją wątrobę, pomóż jej wydajnie pracować, rozłożyć hormonki i wyeliminować je z organizmu.

  Stosuj  w tym celu codzienną, oczyszczającą kurację 4 szklanek, która ma także doskonały wpływ na rozluźnianie stolca, co jak widzisz odgrywa kluczową rolę również jeśli chodzi o ponowny wyrzut zwrotny.

  Żeby hiperaktywne nie zawróciły i nie dostały się do Twojego stanika.

  Aloha

  (Visited 4 438 times, 2 visits today)
  Justyna Lichtenberg analityk rzeczywistości, psycholog z otwartym podejściem do świata. Świadomość pochodzenia wprost z natury popycha ją do działań zgodnych z jej prawami. Wątrobę uważa za najpiękniejszy z narządów.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. Bursztynek 4 grudnia 2018 o 18:33

   czy czerwone wypukle kropeczki na tulowiu to nadmiar estrogenow ?

   1. Justyna Lichtenberg 5 grudnia 2018 o 08:24

    Jest opcja, że to niedomiar estrogenu, też progesteronu. Jeśli są umiejscowione na dekolcie, ramionach i plecach mogą być nadmiarem raczej… testosteronu.
    Spoko jest sprawdzić sobie poziom hormonów w laboratorium. USG narządów płciowych.
    Siemka.

  2. nie pamietam 5 grudnia 2018 o 01:43

   Mam pytanie jakby trochę w temacie. Czy ashwagandha może przyspieszyć miesiączkę? Jak biorę nieregularnie (tzn. niecodziennie) to czas między kolejnymi miesiączkami jest mniejszy ok 22-2 3 dni, jak przestałam na jakiś czas to było 26-28? Czy przestać brać zupełnie ashwaganhę? (zażywałam głównie dla spokojności i na sen, zaznaczam, że maca nie mogę brać)

   1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2018 o 09:07

    tak naprawdę wszystko może mieć wpływ na wszystko, nie zgłaszano mi takich powiązań z ashwa, ale każdy trochę inaczej reaguje.

    1. nie pamietam 5 grudnia 2018 o 19:49

     Racja, no nic poeksperymentuje, spróbuje brać regularnie/codziennie zobacze czy to coś zmieni. thanks

  3. Amelia 5 grudnia 2018 o 10:44

   Hej Pepsi ,pisalas o papierach do badania ph że będą w sklepiku .To w bliższej przyszłości czy dalszej będzie bo mi się kancza wlasnie i niewiem czy czekać ,a chciałabym u ciebie zakupić .

   1. Pepsi Eliot 5 grudnia 2018 o 12:17

    JUż lecą nasze z hameryki 🙂

  4. Paula 10 grudnia 2018 o 17:15

   Ale czy kuracja 4 szklanki wystarczy żeby podnieść poziom estrogenów? Czy można zrobić coś jeszcze…?

   1. Pepsi Eliot 10 grudnia 2018 o 17:17

    kuracja działa oczyszczająco na wątrobę i ciało i tylko pośrednio moźe mieć wpływ na równowagę hormonalną, spróbuj maca This is Bio

  5. lukrecja 22 stycznia 2019 o 22:37

   zrobilam roztwór STS oczysci wodę z estrogenów? Jaką wodę wybrać mając dominację estrogenową – w kranówie podobno estrogen z antykoncepcji ,a w butelkach plastik itd. Pozostaje tylko woda w szklanych butelkach? Mam gotowac zupe na kindze pieninskiej?:>

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *