logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 327 223
487 online
32 645 VIPy
Reklama

 

TWOJA NATURALNA
ARONIA This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Rewolucja! Jagody poprawiają komunikację między komórkami mózgu

acai/pepsieliot.com

Nowe badanie przeprowadzone na grupie dzieci dowodzi, że spożywanie jagód zwiększa czas reakcji o niemal 10%!

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Reading w Anglii skupiły się na relacji pomiędzy owocami jagodowymi a mózgiem. Na cele badania dzieci w wieku 7-10 lat badano przez 3 tygodnie.

Badanych podzielono na 3 grupy i podawano im napój zawierający:

1) dużą dawkę dzikich jagód (30 gramów)

2) małą dawkę dzikich jagód (15 gramów)

3) placebo.

Po spożyciu napoju badano kognitywne zdolności obiektów poddając ich serii testów sprawdzających pamięć i skupienie. Testy zawierały zadania takie jak obserwowanie przemieszczających się na ekranie strzałek i wciskanie przycisków odpowiadających ich kierunkowi. Stawało się to coraz trudniejsze, ponieważ strzałki przyśpieszały i pojawiały się dodatkowe strzałki.

Potwierdzono, że u dzieci spożywających owoce jagodowe w przeciągu eksperymentu wynik poprawił się o 9%. Efekt był szczególnie widoczny w bardziej skomplikowanych częściach badania.

Claire Williams, główna autorka badania i profesorka Uniwersytetu w Reading wytłumaczyła, że jagód użyto w badaniu, ponieważ są wyjątkowo bogate w flawonoidy, o których wiadomo, że wspomagają pracę mózgu u dorosłych i opóźniają starzenie się mózgu. U dzieci zmiany da się zauważyć w sposób bardziej dynamiczny, co potwierdzają wyniki tego badania.

Powiązano flawonoidy z szerokim spektrum właściwości zdrowotnych, włączając efekty przeciwutleniające i przeciwzapalne. Nasze ostatnie badanie potwierdza, że istnieje także efekt spożywania flawonoidów korzystny dla funkcji poznawczych.

acai/pepsieliot.com

Jeśli natomiast chodzi o owoce jagodowe, nie ma potężniejszych niż jagody Acai!

Acai Berry, albo po polsku Jagoda Acai, jest owocem palmy występującej w Puszczy Amazońskiej. Wyglądem przypomina duże borówki, ale jej składu nie da się z niczym porównać.

W skrócie – Acai jest genialnym antyoksydantem zawierającym witaminy B1, B2, B3, E, C, fosfor, wapń, potas, białko, kwasy tłuszczowe Omega 6 i Omega 9, aminokwasy, białka i wyjątkowo duże ilości błonnika.

Posiada 100 razy wyższy poziom antyoksydantów niż zielona herbata i zawiera 30 razy więcej antocyjanidyn niż czerwone wino. Wskaźnik ORAC (zdolność pochłaniania wolnych rodników) dla 100 gramów zamrożonych suszonych owoców Acai wynosi 102 700 jednostek. Są to niemal niewiarygodne liczby, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że większość populacji konsumuje mniej niż 1000 jednostek ORAC na dobę.

Żywe kolory stanowią kolejną super moc tych odżywczych roślin. Pod ich naturalnymi pigmentami kryją się bowiem związki znane jako antocyjany, które mają ogromny potencjał przeciwnowotworowy!

Jagodę Acai zaleca się osobom w każdym wieku: dorosłym i dzieciom (od 6 miesiąca życia).

Reklama

Tu znajdziesz super antyoksydant JAGODA ACAI 100 % organic This is BIO dodatek do zielonych szejków, ORAC 102 700 (sic!)


Co jeszcze robi Acai?

Odmładza, upiększa, uzdrawia

Acai dostarczy Ci białek i aminokwasów, przez co staje się jednym z budulców organizmu. Białkami są też enzymy regulujące funkcje życiowe (wydzielanie hormonów, procesy trawienne i mnóstwo innych przemian).

Witaminy i mikroelementy odpowiedzialne są za witalność Twojego organizmu i to dzięki nim jagody acai poprawiają Twoją zdolność regeneracji po wysiłku, a przy okazji spowalniają procesy starzenia

Aktywne składniki jagody Acai poprawiają przemianę materii i usprawniają procesy oczyszczania organizmu z toksyn i innych szkodliwych złogów – to niezmiernie istotne z punktu widzenia współczesnego człowieka, który wraz z pożywieniem obciąża organizm ogromnymi ilościami konserwantów i wszelkiego rodzaju uzdatniaczy spożywczych.

W acai berry znajdują się też składniki, które wspomagają walkę ze stresem. Łagodzą reakcje organizmu pojawiające się w sytuacjach stresowych.

Bogata zawartość minerałów poprawia kondycję wszystkich tkanek. Acai uznano za doskonałe źródło wapnia, który decyduje o masie kości.

W jagodach acai zawarte są polifenole, które zapobiegają chorobom sercowo – naczyniowym. Mechanizm ten działa na zasadzie uzdatnienia przepływu krwi, co ściśle wiąże się ze wspomnianym już wyżej oczyszczaniem i regeneracją organizmu oraz z poprawą metabolizmu.

Kwasy omega zawarte w acai berry redukują poziom złego cholesterolu. Dobry cholesterol pod wpływem Acai Berry utrzymuje się na optymalnym (zdrowym) poziomie.

Fitosterole i antocyjanidyny zawarte w jagodach jeszcze bardziej stabilizują przepływ krwi (fitosterole są doskonałe na problemy z nadciśnieniem) i poprawiają kondycję naczyń krwionośnych (antocyjaniny zmniejszają ryzyko uszkodzeń naczyń).

acai/pepsieliot.com

uściski:)

Źródła:
blueberries.news/2018-10-26-blueberry-juice-concentrate-supercharge-aging-brains.html
centaur.reading.ac.uk/81002/
centaur.reading.ac.uk/79867/
centaur.reading.ac.uk/72666/
centaur.reading.ac.uk/71762/

(Visited 2 293 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *