Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 453 833
33 online
34 915 VIPy

Rewolucja w naturalnej terapii cukrzycy typu 2. Czy znasz już niezwykły roślinny ekstrakt?

Zmieniająca życie choroba – cukrzyca typu drugiego – to postępująca choroba cywilizacyjna. Szczególnie alarmującą jest kwestia, że występuje coraz częściej u dzieci i nastolatków uzależniając ich życie od pigułek, zastrzyków, sprawdzania poziomu cukru i wizyt w gabinetach lekarskich. Na szczęście istnieje wiele alternatyw dla popularnych leków na receptę. Ba, nawet twórcy aptecznych farmaceutyków podłapali trend dorzucając do lekarstw naturalne ekstrakty (co prawda w ilości nie tyle niezadowalającej, co nieskutecznej).

Ostatnio odkryto potencjał ekstraktu z brokuła, który zdaje się być nadzieją dla diabetyków

Pisałyśmy już obie – i ja i Peps – o sulforafanie, magicznym składniku roślin, przede wszystkim brokułów i ich kiełków, który leczy nowotwory (tutaj i tutaj). Okazuje się, że ta cudowna rzecz, którą możesz kupić za niewielkie pieniądze, albo wyhodować w kuchni, może wpłynąć też na wiele innych kwestii zdrowotnych. Sulforafan jest niezwykłą substancją odżywczą. Rozpoczyna swoją pracę w ciele jako coś zupełnie niepozornego i jest przetwarzana w super korzystny związek. Związek, który może powstrzymać komórki rakowe przed rozmnożeniem, pomóc cukrzykom wyrównać poziom cukru we krwi i zrobić dziesiątki innych, udowodnionych naukowo, wspaniałych rzeczy.

Najnowsze badania nad sulforafanem wypadły bardzo obiecująco

Podawano uczestnikom chorym na cukrzycę ekwiwalent 5 kilogramów brokułów każdego dnia przez 12 tygodni (100-krotność sulforafanu znajdowanego w jednym brokule). Wyniki dowiodły, że tak skoncentrowana ilość tej substancji jednorazowo obniża poziom cukru we krwi uczestników o 10% więcej niż u osób dostających placebo.

Doktor Rhoda Patrick mówi o potencjale tego odkrycia:

Cukrzycy typu drugiego to zazwyczaj osoby z nadwagą, w średnim wieku. Ich ciało przestaje odpowiadać na insulinę, która kontroluje poziom glukozy we krwi. Przyczynia się to do wzrostu poziomu cukru we krwi, co może podnieść ryzyko ataków serca, ślepoty i problemów z nerkami. Cukrzycy z reguły dostają metforminę, jednak nawet 15% chorych nie może jej przyjmować ze względu na chore nerki. Sulforafan redukuje poziom glukozy poprzez stłumienie enzymów wątroby, które wpływają na produkcję glukozy. Działa dokładnie jak lek, jednak jest naturalny i nie ma skutków ubocznych.

Także u zwierząt sulforafan wpłynął na produkcję glukozy i zmniejszenie jej nietolerancji, w sposób podobny do metforminy.

W 2012 roku wartość światowego rynku leków dla cukrzyków szacowano na 37 miliardów baksów. Od tamtego czasu na bank wzrósł i to o x-dziesiąt procent.

Pomysł na tworzenie koncentratów z warzyw może wspomóc (także  wycofać) wiele farmakologicznych metod traktowania cukrzycy

W poprzednich latach udowodniono między innymi, że ekstrakt z brokuła obniża ciśnienie krwi, wpływa na zniszczone płuca, leczy nowotwory i działa prewencyjnie w przypadku zawałów. Cukrzycę typu drugiego jednak, przede wszystkim zresztą, nie tylko można, ale powinno się leczyć (a da się wyleczyć całkowicie) poprzez zmiany w diecie, szczególnie poprzez konsumpcję surowych warzyw i udało się to wielu osobom. Przeczytasz o tym tutaj.

Dlaczego jeszcze warto stosować sproszkowany brokuł?

Po pierwsze dlatego, że nie zawsze masz dostęp do organicznych liści. W rezultacie – zgodnie z myślą „lepszy rydz niż nic” – kupujesz marketowe brokuły z dużą zawartością pestycydów i zanieczyszczeń. Kupując dobrej jakości sproszkowany produkt nie musisz wybierać półśrodków. Do Twoich rąk trafia roślina surowa, organiczna i pełna substancji odżywczych! Po drugie dlatego, że sproszkowany brokuł to koncentrat – esencja tego, co w tej roślinie najlepsze. Przetworzony specjalną metodą zachowuje wszystkie substancje odżywcze i nie traci nic a nic na właściwościach! Jak wspomniałam wcześniej – masz więcej brokułu w brokule. Po trzecie dlatego, że jest super poręczny – możesz zabrać go w podróż, kiedy rano zaśpisz nie musisz na złamanie karku biec do zieleniaka po bukiet zielonych kwiatów do koktajlu i generalnie masz go zawsze pod ręką. Po czwarte możesz szybko i efektywnie wzbogacić przygotowane przez siebie koktajle i potrawy, a także potraktować go jako barwnik podczas kuchennych eksperymentów. Po piąte Może stanowić doskonały element codziennej terapii – znacznie łatwiej wypić szybki koktajl wodno-brokułowy, warzywnego smoothiesa albo przygotować pełen chlorofilu dip, kiedy zamiast wcześniejszego siekania i odczekiwania odpowiednio długiej ilości czasu by wydobyć z niego sulforafan, możesz wrzucić doń kopiatą łyżkę roślinnego ekstraktu. I masz pewność, że Twoja potrawa jest pełna super prozdrowotnych substancji odżywczych.


Ofkorsik nie przekonuję Cię do rezygnacji z pysznego, surowego brokułku, co to, to nie! Chociaż ten sproszkowany stał się kolejną zielonką, która na stałe znalazła miejsce w mojej kuchni i zazielenionym serduchu. Źródło: https://www.wakingtimes.com/2017/06/19/prescription-broccoli-pill-seen-potential-future-diabetes-treatment/

uściski:)

(Visited 3 952 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Monika 8 września 2018 o 09:44

  Dzięki za ciekawy artykuł. Wyciąg z berberysu (berberyna), działa jak metformina tyle że bez skutków ubocznych.

  1. avatar Jarmush 8 września 2018 o 12:18

   podobnie, ale stawiałabym na sulforafan i na gorzki melon

   1. avatar Kasia 13 stycznia 2021 o 08:49

    Czy sulforafan mogę zastosować podczas karmienia piersią (dziecko 5 miesięcy), po ciązy pozostała cukrzyca 🙁

    1. avatar Pepsi Eliot 13 stycznia 2021 o 09:23

     nie wiem, to naturalny związek w warzywach krzyżowych, więc na logikę wszystko ok, ale jednak kurkumina kurkumy, to co innego niż przyprawa kurkuma, która zawiera kurkuminę.

 2. avatar OLAA 9 września 2018 o 11:26

  Czy sulforafan jest bezpieczny dla kobiet w ciazy? Zwlaszcza tych zdiagnozowana cukrzyca ciazawa?

 3. avatar OLAA 10 września 2018 o 17:49

  Czy ktos potrafi mi odpowiedziec na powyzsze pytanie? Pepsi zalecono mi brac 1 tabletke metforminy dziennie, ale najpierw chce sprobowac czegos alternatywnego. Gorzki melon czy sulforaphane czy moze sproszkowane brokuly? Co polecilabys kobiecie w ciazy z za wysokim cukrem? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 10 września 2018 o 18:59

   brokuły This is BIO i gorzki melon This is BIO zmiksuj z zielonymi liśćmi jak masz akurat, możesz dodać łyżeczkę 4 Greens This is BIO, i nie łącz cukru z tłuszczem, najpierw owoce, potem tłuszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum