logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
102 214 395
288 online
32 881 VIPy
Reklama

 

TWOJA KURKUMA  100%
ORGANIC 
THIS IS BIO

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Rewolucyjne wiadomości? Aminokwasy kwaśne i zasadowe?

 

Siermięga, czy mistycyzm? I o złej kobiecie …

Motto: Kiś banana!

Bołotow raz, czyli siermięga:

Jeśli mówimy o raku, to jaki sens, by go leczyć? Jeśli ktoś ma komórki rakowe, to znaczy, że u tego człowieka występuje zły skład soku żołądkowego. Potrzebne są nie lekarstwa, lecz przywrócenie soku żołądkowego do tej postaci w jakiej powinien występować, czyli zapewnić jego właściwą kwasowość. Sok żołądkowy składa się z dwóch części: z pepsyny i z kwasów.

Z kolei pepsyna składa się z 26 aminokwasów. W tym 8 to aminokwasy egzogenne, kolejne 2 z trudem są wytwarzane w organizmie, lub nie są wytwarzane w ogóle, czyli praktycznie 10 musimy przyjmować wraz z pokarmem. Pozostałe 16 powstaje w organizmie jedynie w obecności aminokwasów egzogennych.

Gdy jesz tak zwany kleik ryżowy, masz do czynienia tylko z jednym aminokwasem egzogennym. Kasza jęczmienna, gryczana, owsiana, kukurydziana i groch to produkty roślinne zawierające tylko jeden aminokwas egzogenny. W ten sposób niezależnie od tego jakie produkty roślinne będziesz spożywać, praktycznie nigdy nie będą miały normalnego składu.

Teraz rozważmy pokarm białkowy pochodzenia zwierzęcego. Tutaj sprawa przedstawia się lepiej.

TU ZNAJDZIESZ BIAŁKO SERWATKOWE 100% IZOLAT CFM
bez cukru, tłuszczu i laktozy TiB (słodzona stewią) z dużą ilością glutaminy
i WSZYSTKIMI AMINOKWASAMI EGZOGENNYMI, w tym z BCAA i glicyną

Powiedzmy że zjadłaś hardcora, czyli baranią nerkę. Są to dwa aminokwasy egzogenne. Wątroba tego zwierzęcia? Też tylko dwa.

Aby uzyskać 26 aminokwasów trzeba zjeść całego barana, razem z rogami, kopytami, ogonem i sierścią.

Nieco lepsze jest jajo, ma już 4 aminokwasy. Co prawda wystepują w nim też inne egzogenne ale jest ich bardzo mało. Jeszcze lepiej jest żywić się owocami morza. Mała rybka podobna jest do wielkiego barana, zawiera 26 koniecznych dla nas aminokwasów. Jednak aminokwasy to tylko jeden aspekt zagadnienia.

Spośród 26 aminokwasów jedne są silnie zasadowe, a inne silnie kwaśne.

Aminokwasy mięsa, ryb i jaj są w głównej mierze kwaśne, a aminokwasy  z produktów roślinnych są prawie wyłącznie zasadowe.

Czyli, czy chcesz, czy nie, organizm jest zawsze zalkalizowany przez pokarm roślinny, w tym mączny. Nasycenie organizmu/krwi aminokwasami kwaśnymi (WTF?!) to dopiero pół sukcesu według Bołotowa. Druga połowa sukcesu, to limfa, a raczej stabilny skład limfy.

A limfa potrzebuje zasad.

Limfa zawiera znaczną ilość soli, zasad NaOH i KOH, tłuszczów i substancji podobnych do yyy … mydła.

Należy więc lawirować tak (według Bołotowa), aby wilk był syty i owca cała, aby krew była kwaśna (WTF?!), a limfa zasadowa. To bardzo dziwne, bo prawidłowe pH krwi też jest lekko zasadowe. Okazuje się, że jelito cienkie posiada rzęski jelitowe wchłaniające dwa typy aminokwasów, przez co dochodzi do nasycenia dwóch układów i limfy i krwi.

best-vitamins-or-multivitamins-for-females1

Przy awarii systemu limfatycznego trzeba ustanowić przerwę 2, lub 3 godzinną i dożywiać limfę tylko produktami zasadowymi.

Na tym polega żywienie rozdzielne.

Wiedząc, że rak często/zawsze przenosi się do układu limfatycznego wydaje się to sensownym rozwiązaniem. Jednak dokwaszanie krwi i podnoszenie poprzeczki, aby organizm z trudem musiał utrzymywać właścicwy lekko zasadowy poziom krwi, wydaje się nadinterpretacją wynikłą z osobistych predyspozycji Bołotowa do picia carskiej wódki (czasami każdy powinien skosztować:) i świrowania.

Jak to geniusze.

Ale dalej wyławiamy prawdziwe perełki:

Bardzo pożyteczny jest kwas ze skórek banana!

Właśnie podczas ich fermentacji powstają mukopolisacharydy (siarczany). Łatwo byłoby kupić na przykład kilogram kwasu hialuronowego będącego czystymi mukopolisacharydami i leczenie się nim. Jednak kilogram tego kwasu kosztuje obecnie około miliona dolarów. Pozostańmy więc przy fermentowanych skórkach z banana.

Ów kwas występuje w chrząstkach zwierząt, drobiu i ryb. Dlatego odżywanie przeciw-rakowe to przede wszystkim żelatyna, kolagen, galarety, chrząstki, morska kapusta i fermentowane skórki z banana, czyli produkty zawierające typowe mukopolisacharydy i wszelkie siarczany.

Kwas na skórkach od banana w połączeniu z prawidłowym odżywianiem i regeneracją soku żołądkowego wywiera silny wpływ wzmacniający odporność.

sadhguru2

Sadhguru dwa, czyli mistycyzm:

Jaki jest najlepszy pokarm dla Ciebie?

Jedz śmieci i przetrwasz, w czym problem? Ale to byłoby na tyle. W większości miejsc na świecie jednak problem przetrwania jakby mamy za sobą. Jest więc kwestia wyboru. Właściwie obecnie masz wybór we wszystkich dziedzinach życia. Ma to oczywiście dobre i złe strony.

Laik w każdej dziedzinie powie, że jest wiele dróg i możliwości. Ale ktoś kto się naprawdę zna na rzeczy, powie, że jest jedna najlepsza droga. Tak samo jest w biznesie. Tak samo jest za każdym pociągnięciem pędzla. Tak samo Ty powinnaś na tyle dobrze znać siebie, żeby wybrać tę jedną najlepszą na dany moment drogę.

Prawie każdy człowiek może wybrać to, co ma jeść. Jesz dla swojego ciała. Na tym się kończy cała filozofia. Można szperać, węszyć, uczyć się, ale tak naprawdę każdy może wytworzyć w sobie ostateczne poznanie co ma jeść. Jak dobry biznesmen, który stanie na skrzyżowaniu i wybierze w końcu właściwą drogę. Tę jedną. Choćby miał kilkanaście razy zaczynać od nowa.

System człowieka został zaprojektowany do pewnego pokarmu i dlatego należy jeść właśnie ten pokarm. Ogólna zasada jest taka, żeby nie robić ze swojego jedzenia filozofii, ani religii. Jedzenie jest dla ciała, musi przejść przez system z najmniejszą siłą oporu.

Aby jedzenie stało się Tobą musi zostać wchłonięte!

Jeśli pokarm, który zjesz ma bardzo skomplikowany zapis pamięci i informacji, wtedy zdolność Twojego ciała do rozłożenia go i stworzenia z niego nas samych jest zmniejszona. Jeśli jesz prosty kod pamięci, albo kod genetyczny określonego stworzenia, powiedzmy, że zjadłeś warzywo, to jest bardzo proste.

Jednym słowem powinieneś jeść to co jest dla Ciebie najdalsze w skali ewolucyjnej.

Mówiąc prościej nigdy nie powinieneś spożywać ssaków, ponieważ są z Tobą zbyt blisko spokrewnione, a ich kod genetyczny jest zbyt złożony i przez to nie będziesz w stanie go rozłożyć w największym procencie. Jakaś część systemu zwierzęcego nie zostanie rozłożona i wejdzie w Twój system i w jakiś sposób się przejawi.

W tym kontekście jeśli masz już jeść niewegetariańskie jedzenie, to ryba jest najlepszą formą zwierzęcia do jedzenia, gdyż jest pierwszą formą życia na tej planecie.

Źródła: „Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie” Borys Bołotow, 1

Zgoda:

Po co wrzucam do jednego worka Bołotowa i Sadhguru? Ponieważ stanem wyjściowym jest równowaga. Szukam stanu wyjściowego dla Ciebie i dla siebie.

Bołotow jedną małą rybę poleca jako równoważnik zjedzenia barana z ogonem, rogami  i kopytami, oraz sierścią. Z kolei mistyk Sadhguru odradza również barana, chociażby z tego powodu, że jego cechy zwierzęce nie zostaną rozłożone na czynniki pierwsze, gdyż jest zbyt skomplikowaną istotą.

Natomiast oboje jak już, zgadzają się na rybę.

Może rzeczywiście, skoro nie chcesz poprzestać jedynie na zasadach dla limfy, wprowadzisz 26 aminokwasów jednak w postaci ryby.

banana-bananas

Nie zapomnij jednak o możliwościach fermentowanych skórek banana.

Miało być jeszcze o złej kobiecie?

Będzie później. Najpierw idę na trening w góry, Tatry, Wirchy Wy moje najukochańse.

owocek:)

 

(Visited 4 659 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Lu 4 lutego 2018 o 09:56

  No właśnie tak od jakiegoś czasu postanowiłam 🙂
  Uznałam,że mogę zjeść tylko to zwierze, które umialabym sama zabić.Także wyszlo,że na codzień weganizm od czasu do czasu ryba 🙂
  Caluje Pepsi i czekam na następną część poziomów świadomości 😉

 2. Kasia 4 lutego 2018 o 11:24

  Pepsi, co znacza biale plamy na zebach u jedenastolatka?

  1. Pepsi Eliot 4 lutego 2018 o 16:13

   może być kilka przyczyn, jak fluoroza, gdy dziecko piło wodę z kranu z fluorem, albo fluoryzowano mu w szkole szczoteczkę, albo podawałaś mu pastę z fluorem, gdy jego zęby się formowały (szczególnie wtedy), inna sprawa to niedorozwój szkliwa, jak większość naszych przypadłości związany z niedożywieniem, może paliłaś w ciąży, też leki, bywa, że wysoka gorączka u dziecka. Te białe plamy są mniej zmineralizowane co wynika z badań. Jeśli dziecko nie otrzymuje w pokarmie, ani w suplemntach witaminy K2, może pojawić się płytka nazębna, która sprawia że ząb miejscami jest zdemineralizowany.KOniecznie, jeśli jeszcze tego nie robi, powinien stosować nici dentystyczne po jedzeniu.

   1. Niki 4 lutego 2018 o 16:35

    nici, które nie są skażone metalami ciężkimi, macie jakieś sprawdzone? bo te ze zwykłej produkcji, ze zwykłych drogerii odpadają

    1. wielbicielka ;) 4 lutego 2018 o 23:55

     Hej Niki, może irygator zamiast? Mam Waterpik 660 (chyba najsilniejsza moc ze wszystkich i polecony mi od b. dobrej, trochę mniej matriksowej dentystki) i czyści lepiej niż nici. Jeśli nitki, moje zawsze kupowałam w Rossmanie, takie niebiesko-zielone bez fluoru chyba, nie wiem, czy nieskażone, ale są o wiele delikatniejsze niż normalne, a czyszczą super. Moje zęby są blisko siebie i używając zwykłych wydawało mi się prawie, że ścierałam szkliwo. Love every1

   2. Kasia 5 lutego 2018 o 00:32

    Dzieki, Pepsi, nigdy nie uzywalam fluoru dla dzieci, ani nie palilam. Mam Twoja K2 . Ile mu podawac?

    1. Pepsi Eliot 5 lutego 2018 o 00:43

     1/2

 3. Aro 4 lutego 2018 o 11:35

  A siarczyny z wina mogą być? ?

 4. Miri 4 lutego 2018 o 13:06

  a może jakiś przepis na kiszonego bananiczka?

  1. Pepsi Eliot 4 lutego 2018 o 16:03

   kisisz jak kapustę, czy jakąkolwiek kiszonkę

  2. Niki 4 lutego 2018 o 16:38

   skórki są gorzkie, moje kubki smakowe nie przyjmują smaku wnętrza skórki. czy po ukiszeniu też jest to wyczuwalne? szybko się o tym nie przekonam, bo brzydzą mnie skórki bananów z zewnątrz. jak je myjecie? oczywiście eko banany, innych absolutnie nie biorę pod uwagę względem kiszenia

 5. Akolea 4 lutego 2018 o 17:24

  Pepsi chciałabym zrobić testy na nietolerancje pokarmowe, czy orientujesz się, które są wiarygodne? Mam dylemat między testami typu ImuPro (300), a testami MRT (z leap), które wybrać? Dodam, ze koszt taki sam, bo około 1800 zł, a metoda badań całkiem inna

  1. Pepsi Eliot 4 lutego 2018 o 18:46

   zrób dobry biorezonans, nietolerancje też wyjdą

   1. Akolea 4 lutego 2018 o 19:30

    Ok, dziękuję za odpowiedź, biorezonans też rozważam, ale dostałam na urodziny $$$ na zrobienie testów na nietolerancje pokarmowe i darczyńcy naciskają czy są już wyniki, a ja nie potrafie się zdecydować na wiarygodny test. Słyszałam też, że przed tymi testami należy spożywać bardzo dużo alergizujących produktow (gluten, mleko, orzeszki itp.), żeby wyszły na tych testach (?!), czy to możliwe?

    1. grzegorzadam 5 lutego 2018 o 21:03

     Zrób biorezonans, zaoszczędzisz a nietolerancje też wyjdą 😉
     Będzie uczciwie, a dowiesz się o wielu ważniejszych elementach.

 6. Beata 4 lutego 2018 o 23:28

  Kochani bardzo proszę o pomoc, namiar na kogoś kto ustawiłby mój kręgosłup. Myślałam o chiropraktyku. Zrobiłam badania, prześwietlenia, nic w kręgosłupie ani w biodrach nie wskazuje na zwyrodnienia, itp. noga jedna krótsza 7mm. Lekarze twierdzą że to nie może być przyczyna takiego bólu i ograniczenia ruchu jakie mam. I dzieje się coraz gorzej. Przykurcze i bóle obustronne podobne jak przy rwie kulszowej wg. lekarza. Wizyty u osteopaty nic nie przyniosły, masaże i nastawianie kręgosłupa spowodowały że zaczęła boleć szyja i ból promieniował na łopatki i nawraca to cały czas. Przeszłam raka poradziłam sobie też dzięki informacjom tutaj na blogu. A teraz poradzić sobie nie mogę z bólem. Zadaję sobie pytania i dostaje odpowiedzi że potrzebna jest interwencja z zewnątrz że sama tu nie poradzę. Gdyby udało mi się trafić do fachowca który zna się na tym co robi to już wyobrażam sobie moje życie bez bólu. Niejednokrotnie czytałam o ludziach którzy kalibrują miednicę ustawiają atlasa i przywracają ludziom ruchomość i normalne życie. Proszę was kochani o kontakt do kogoś i z góry dziękuję. Uprzedzę pytania o dietę i sposób życia. Jestem wegetarianką, bez nabiału tylko jajka, dużo surowego, suplementy, soki, bieganie ile się da i rower, medytacja. Praca nie siedząca.

  1. miri 5 lutego 2018 o 08:13

   Hej, nie wiem skąd jesteś, ale mogę polecić dr Gapińskiego z Poznania. Poustawiał mi poprzesuwane kręgi (była widać ze kości obojczykowe mam na różnych poziomach i też miałam jedną nogę krótszą). Było to co prawda z 15 lat temu, ale widzę, ze gabinet ciągle działa. Ogólnie polecam szukać chiropraktyków leczących metodą Ackermana.

  2. grzegorzadam 5 lutego 2018 o 21:04

   Jaki masz obecnie poziom wit. D?

   1. Beata 6 lutego 2018 o 22:10

    Robiłam rok temu badanie i wynik 68 ng/dl i cały czas sie suplementuje. D3 w kroplach ok 8000 jw. dziennie + K2
    Jestem z okolic Krakowa

  3. Beata 6 lutego 2018 o 22:13

   Jestem z okolic Krakowa

 7. Aleksandra 5 lutego 2018 o 11:31

  http://mandagaz.pl/zdrowie/kregarstwo
  ja w Wawie tego Pana polecam. byłam u niego. potrzeba kilka wizyt z przerwami, ostatnia po pół roku kontrolna. daje też przepis na mazidło i pokazuje ćwiczenia na haluksy

 8. banan 5 lutego 2018 o 17:16

  droga Pepsi powiedz proszę czy jeśli 2h przed pobraniem krwi na d3 wzięłam ową w ilosci okolo 2000j to wynik bedzie cąłkiem sfałszwany i jestem beznadziejnie głupia ?

  1. Pepsi Eliot 5 lutego 2018 o 17:25

   sfałszowany, 5 dni jest tak ok

 9. Kuba 5 lutego 2018 o 20:18

  W sumie to jakby się zastanowić, najdalej spokrewnione z nami są mięczaki, także stawonogi, czy pierścienice, bo to nawet nie są strunowce, więc niby najlepiej byłoby jeść np. krewety, małże, czy jakieś tam małe żyjątka jak mrówki, koniki polne, świerszcze, larwy… yyy no czyli brać przykład z naszych kuzynów szympansów. One raczej naprawdę rzadko jedzą mięso ssaka, czy ptaka.

  Ale tak czy siak pozostaje taka kwestia, że podobno każde białko pochodzenia zwierzęcego, więc i jajo, i nawet ten mały mięczak, czy owad, zakwasza organizm. Podczas trawienia powstają nieproszone produkty azotowe, mocznik i parę substancji mogących się przyczyniać do raka. Ale raczej nic złego się nie stanie jeśli zwierzęta będą stanowiły jakoś poniżej 1% dziennych kalorii. Czyli ot takie sobie dodatkowe źródło białka, no a te wszystkie malutkie żyjątka mają też masę witaminy b12, w przeciwieństwie do barana.

  Chociaż nawet lubię Bołotowa, bo raczej mówi z sensem i zna się na rzeczy, więc nie ma się co zbytnio czepiać.

 10. grzegorzadam 5 lutego 2018 o 21:06

  Też zajrzałem ostatnio do Bołotowa…
  Inaczej teraz się to czyta. 😉

 11. Sylwia 6 lutego 2018 o 13:30

  A chodzi o kiszone skórki z banana czy kwas w znaczeniu jako ocet (bo ocet ze skórek zdaje się też można zrobić 🙂 )?

  1. Pepsi Eliot 6 lutego 2018 o 13:58

   chodzi o kiszone skórki

   1. Sylwia 6 lutego 2018 o 15:33

    Super, ślicznie dziękuję 🙂 Mam jeszcze pytanie bo chciałam zestaw z D3 i K2 zamówić razem z książką, ale książka jest w oczekiwaniu na dostawę – czy zamawiając od Was będzie z autografem <3? I czy ewentualnie w najbliższym czasie będzie jakieś nowsze wydanie?

    1. Pepsi Eliot 6 lutego 2018 o 18:25

     Nie, to samo. Jest nadal bardzo aktualna. Dopisałabym jeszcze kilka rozdziałów, ale to co jest, jest wporzo. D3+K2 lada moment będzie do ssania. Był to nasz bestseller i na szczęście wraca.Ale książka będzie dopiero w marcu, tak zawsze jest z autografem, a jak ktoś chce to z imienną dedykacją.

 12. Marfig 5 marca 2018 o 20:44

  A mogę po prostu łykać pepsynę? Mam mocno niedokwaszony żołądek. A od octu jabłkowego potas mi szaleje

 13. inna 6 maja 2018 o 03:35

  Gdzies czytalam,, ze jesli polaczy sie nasiona roslin straczkowych I zbozowych to mozemy dostarczyc odpowiedniej ilosci wszystkich niezbednych aminokwasow. To jesli zrobimy sobie taka kromke prawdziwego chleba np. z pasta z ciecierzycy to powinno wystarczyc?

  1. Pepsi Eliot 6 maja 2018 o 11:35

   niekoniecznie, czegoś może zabraknąć, weź przed posiłkiem 3 gramy chlorelli This is BIO i będzie idealnie. Gdy nie brałaś alg zacznij od 1 tabletki.

 14. viktia 16 maja 2019 o 18:13

  Witam Pepsi, czy to prawda że mielenie, blendowanie niszczy aminokwas lizyne którego i tak jest mało w wegetariańskiej, zwłaszcza raw żywności ?

  1. Pepsi Eliot 16 maja 2019 o 18:34

   dlaczego niszczy?

 15. viktia 21 maja 2019 o 21:00

  Czyli mielenie ziaren tego aminokwasu i innych nie niszczy?

  1. Pepsi Eliot 21 maja 2019 o 21:35

   ale temperatura już może denaturalizować białko, więc gdy podgrzewasz powyżej 41 stopni zniszczy, a często nieodpowiednie miksowanie podgrzewa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *