Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 322 277
101 online
35 520 VIPy

Sekrety aptekarzy i medyków, czyli na czym polega dowcip homocysteiny?

Internet jest pełen teorii spiskowych, dzięki czemu cenne wolnomyślicielskie i wybitnie logiczne wnioski również mogą wpaść do jednego worka z niby konspirą. Dlatego namawiam cię do zabawy w Kopciuszka, czyli systematycznego oddzielania maku od piachu. Wahadła destrukcji tworzą się natychmiast tam, gdzie istnieje jakaś struktura. Gdy w akwarium pływają dwie rybki, można wystraszyć jedną, a druga robi sobie w tym czasie luzackie wachlowanie płetewką. Gdy wystraszyć jedną rybkę w stadzie, dokładnie w tym samym czasie i bez żadnego opóźnienia kierowców ruszających metodą gąsienicy z krakowskiego skrzyżowania, wszystkie rybki zrobią dokładnie to samo. Bo tak działa wahadło, żywiąc się energią (emocjami) prowokuje popleczników do jej wytwarzania w jak największej ilości.

Ostateczne cele wahadeł nigdy nie pokrywają się z celami ich popleczników

Nie są to prawidła wymyślone na potrzeby manipulacji, ale rozejrzyj się wokół siebie, odrzuć blokujące cię przekonania, oraz strach i użyj swojego umysłu w swojej sprawie, a nie jak zawsze w podbijaniu ważności własnego ego.

Czy jesteś uśpiona jak krowy w oborze przekonane, że mają wspólne cele z hodowcami, bo dostają wikt i opierunek i bezpieczne są, chronione przed hieną, szakalem oraz wilkiem? Krowa może myśleć, że jej dobrobyt jest również celem hodowcy, gdyż krowa nie jest jeszcze świadoma, jeszcze nie przebudziła się, nie ma pojęcia, że jest w jakiejś grze.

Hodowca też śpi, ale jest niejako bardziej świadomy od krowy. Ma jasność, że krowa jest tylko drogą do jego celu. I w ten sposób działają wszystkie struktury. Muszą składać się z jednostek, ale dla struktur liczy się tylko zbiorowa schizia.

Z jednym nastolatkiem da się całkiem rezolutnie porozmawiać, twój lekarz nagle okazuje się otwartym człowiekiem. Rozumie, budzi się, ale gdy tylko znajdzie się w grupie, przesiąka celami wahadeł destrukcji. Ma już tylko przekonania, które bierze za swoją prawdę, a jego ego staje się najgorszym doradcą. Wahadła farmaceutyczne, medyczne, wahadła gangów wyrostków, wahadło tłumu, który wyważa otwarte drzwi do opery paryskiej, mają inne cele niż jednostki stanowiące ich popleczników. Celem wielkiej farmacji jest stworzenie jak największej ilości patentów leków, na jak najwięcej chorób, a z braku takowych, wymyślenie ich. A co za tym idzie zgromadzenie ogromnej ilości energii pieniądza.

Dochtore zaprogramowane softwerowo jeszcze w liceum na biolchemie, następnie na studiach, jest absolutnie przekonane, że dieta nie może leczyć. Nie rozumie, że gdyby zezwolono na samoleczenie ciała doskonale odżywionego dietą, ten fakt zatrząsnąłby giełdą. Jedzenia  i superfoodsów nie można opatentować. Witamin i minerałów nie można opatentować, więc są o dupę rozbić dla wielkiego aptekarstwa. Każdy może na tym zarobić, więc należy to odgórnie postponować.

Dlatego naturalne metody leczenia to czary, gusła i zabobony i powinny być zakazane. I są zakazane.

Dochtore nie ma pojęcia, że jest krową uśpioną w oborze, która sądzi, że struktura, której Kwiatula, czy Cielisia jest podporządkowana działa w imię jej interesów. Zagubiony, niepewny siebie  nastolatek jest przekonany, że grupa wyrostków pod którą się podpiął, aby poczuć się pewniej, będzie realizować jego interesy. Dochtore jest przekonane, że przemysł medyczny i farmaceutyczny działa na jego korzyść i ku zdrowiu pacjenta.

Bądź sceptyczna, nie dawaj wiary, sprawdzaj i siebie i grającego z tobą pokerzystę o nieodgadnionej gębie pokerzysty. Ego, gdy przejmują nad tobą rządy będzie nieefektywne jak rynek. Rynek jest nieefektywny podczas korekt, gdy wszystkie straszne historie wycenia o wiele bardziej negatywnie niż są w rzeczywistości, oraz wręcz przeciwnie podczas euforii, gdy wszystkie dobre informacje są wyceniane o wiele lepiej niż na to zasługują. Tak działa ego twój pan. Bardzo straszy, czasnowróży, lub ekscytuje się i koloryzuje rzeczywistość. Tego drugiego jest mniej i często po używkach.

Dość długie zagajenie przed akademią.

A na akademii pierwszomajowej tylko dwie sprawy, transparent i wiec.

I tak jest właśnie z dużymi dawkami dożylnych iniekcji witaminą C, w postaci zastrzyku z askorbinianu sodu (nigdy z kwasu askorbinowego). Dochtore wierzy, że tego nie można robić, gdyż takie są przekonania softwerowe nałożone na umysły dochtore, że myślą, że to ich prawda, że tak naprawdę myślą. I taka intencja idzie w świat i się realizuje. Dochtore się tak zaprze, że duże dawki witaminy C wtłoczone dożylnie mogą nawet w jego przypadku nie zadziałać.

I tak jest z zaburzonym cyklem metylacji, że system nie funduje nam, nawet za pieniądze jego podatników, badania homocysteiny, gdyż poziom tego aminokwasu jest strategiczny dla zdrowia naszych tętnic, miażdżycy, a tak naprawdę stanów zapalnych w ciele. Za to każdy może mieć refundowane badanie poziomu cholesterolu.

To jasne, bowiem w kontekście tego, że w Polsce, podobnie jak w Stanach, czy Kanadzie nie wolno leczyć dietą, w związku z czym natychmiast delikwent otrzymuje porcję statyn, które to leki będzie brał prawdopodobnie do końca życia.

Cykl metylacji polega, mówiąc trywialnie na ruchu ręki kataryniarza, byle tylko dostarczyć mu niezbędną metioninę, czyli egzogenny (nasz organizm nie może go syntetyzować) aminokwas, który ulega procesowi metylacji do aminokwasu  homocysteiny, która z kolei w procesie remetylacji ponownie przekształcana jest do metioniny, lub przekształca się w cysteinę (inny aminokwas) w procesie siarkowania.

Jeżeli przyjmiemy za punkt odniesienia, poziom czy stężenie cholesterolu we krwi, jako możliwy wskaźnik wystąpienia choroby miażdżycowej, to palenie papierosów jest czynnikiem ryzyka sześciokrotnie większym, niż poziom cholesterolu, a podwyższony poziom homocysteiny jest czynnikiem ryzyka 40 razy wyższym niż poziom cholesterolu.

Kontynuując temat cyklu metylacji, w efekcie powstaje arcyważny antyoksydant (enzym) glutation, ale o tym czytaj gdzie indziej. W przemiany te zaangażowanych jest wiele enzymów działających w połączeniu z kofaktorami w postaci witamin z grupy B. Dzięki tym procesom organizm utrzymuje prawidłowy, czyli odpowiednio niski poziom homocysteiny.

Nikogo nie może więc dziwić, że przy zbyt wysokiej homocysteinie, która grozi ogromnie poważnymi kłopotami zdrowotnymi, często ze skutkiem śmiertelnym, jak udary mózgu, czy zawały, natychmiast powinno się aplikować witaminy B6, B12, i kwas foliowy (witaminę B9


Właśnie w przypadku podwyższonej homocysteiny zwykle cykl metylacji poprawia się natychmiast po wprowadzeniu odpowiednich dawek kwasu foliowego w formie folianów, oraz witamin B12 i B6.

Zdarza się czasem, że poziom homocysteiny nie będzie się obniżał, pomimo stosowania suplementów, to występuje bardzo rzadko, ale wtedy trzeba się zastanowić co jest z wchłanialnością, oraz po pierwsze czy forma witamin jaka została zastosowana w danym suplemencie jest odpowiednia? Bowiem osobom z mutacją genu MTHFR, nie tylko należy podawać kwas foliowy w postaci jedynej słusznej postaci folianów L-5-MTHF, ale również te dwie ostatnie witaminy muszą być w formie metylowanej, gdyż organizm z tą mutacją nie potrafi ich metylować.

A ponieważ witamin nie można opatentować, i wszyscy mogą sprzedawać witaminy bez płacenia haraczu za patent, nie pozostaje naszym gigantom nic innego niż skupianie się na cholesterolu i statynowaniu ludzkości.

Gdy masz czas przemyśl to.

owocek

(Visited 6 966 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Taka siaka 19 marca 2019 o 14:26

  A co jeśli ktoś ma gen mthfr? wtedy codziennie suplementować formy aktywne b complex do końca życia? Czy sie nie przedawkuje? A może wysypywać sobie trochę z kapsułek, żeby za dużo nie brać?

  1. avatar Jarmush 19 marca 2019 o 15:21

   badać homocysteinę, B12 i kwas foliowy

 2. avatar Dziwne 19 marca 2019 o 18:10

  Hej Pepsi. Mam taki dziwny objaw. Zawsze kilka dni przed okresem mam problem ze wstawaniem a najdziwniejszy objaw to krew z nosa (prawa dziurka) , nie leci ciurkiem, ale sam śluz z nosa to krew. Takie coś mam zawsze około 6-4 dni przed okresem. Co robić?

 3. avatar Sańka 19 marca 2019 o 18:46

  „Internet jest pełen teorii spiskowych, dzięki czemu cenne wolnomyślicielskie, wybitnie logiczne wnioski, również mogą wpaść do jednego worka z niby konspirą.”

  Oj prawda, Pepsi! Ja np na ten moment nie wiem już nic, oglądam różne filmiki na yt, dwa lata uważałam, że wirarianizm i picie soków to jest to ? Po czym przerzucilo mnie na jakąś Palmę, która ostro to krytykuje, a pod spodem dziesiątki wpisów ex-frutarian, jak to zniszczyli sobie zdrowie I że tragedia wychodzi dopiero
  po 5 latach vita… Po czym znów inny kanał zachęca do wirarianizmu, ale z suplami. Itp…bądź tu mądry człowieku, może należałoby obniżyć ważność jedzenia i jeść dla przyjemności??A uzdrawiać się oddechem? ????

  PS. Wiem, że to wahadła ☠

  1. avatar Jarmush 19 marca 2019 o 18:57

   Jestem 8 rok witarianką, wcześniej 22 lata wege 🙂

   1. avatar Anett 8 kwietnia 2019 o 19:26

    O matko, po wyglądzie wnoszę że od urodzenia zatem 🙂

 4. avatar Joanna 19 marca 2019 o 18:51

  OOooo czyżby film powstał w GKN na Podwalu na piętrze w dziale medycyna? Szkoda, że nie widziłam – wstąpiłabym 🙂 Pozdrawiam!

  1. avatar Jarmush 19 marca 2019 o 18:56

   nikt nie wiedział, prosiła mnie księgarnia, bo tam jest bardzo mało miejsca

 5. avatar Jigit 19 marca 2019 o 20:14

  Jakie dawki B12,B6, kwasu foliowego należy brać aby zbić homocysteinę po badaniu z 11 na 8? Brałem dwa miesiące B-complex oraz kwas foliowy i raptem z poziomu 11,6 zeszła na 11. Coś jest chyba nie tak.

  1. avatar Jarmush 20 marca 2019 o 08:24

   Jaki masz poziom kwasu foliowego, B12? Brałeś ten kwas foliowy? https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2505-folic-acid-5-mth-400mcg-90kaps-gg–5060040826195.html

 6. avatar empi 19 marca 2019 o 20:14

  Czy osoba prowadząca, czyli Pepsieliot i osoba z filmu to ta sama osoba? Mam wrażenie, że bloga prowadzi ktoś inny?

  1. avatar Jarmush 21 marca 2019 o 06:04

   Really?

 7. avatar metkor 19 marca 2019 o 20:23

  Pepsi co robić w przypadku hipercholesterolemii? Mój doktor podejrzewa u mnie taki przypadek i wysyła mnie do kliniki. Dał statyny ale na razie nie biorę.
  Ostatnie badanie cholesterolu to: całkowity 341, trójglicerydy 135, HDL 53 i LDL 245.
  ALAT wątroby podwyższony 55. 40 lat, 183 cm wzrostu, waga 78-80 kg.
  Kępki żółte pod oczami są.
  Zapoznałem się z książką Walter Hartenbacha ale o hipercholesterolemii tylko napomkną.

  1. avatar Jarmush 20 marca 2019 o 08:19

   potrzebuję więcej badań, przede wszystkim B12, kwas foliowy, homocysteina (NAJWAŻNIEJSZY marker, widziałeś nagranie?) żelazo i ferrytyna, kwas moczowy, mocznik, mocz, kreatynina, CRP,Fibrynogen, morfologia z OB, cukier i insulinę na czczo. Na jakiej jesteś diecie? IJaki masz poziom 25(OH)D – bardzo ważny marker gospodarki tłuszczowej. Bierzesz D3 z K2, omega 3?

 8. avatar agga-su 19 marca 2019 o 20:28

  Peeepsi, obejrzałam cały film z wielką ciekawością, chociaż tematyka jest mi znana z bloga i książki:))) – ale masz gadane, nie da się ukryć;) Początek może troszkę przycinający się, ale potem to poooszło!
  Fajne miałaś audytorium, ten starszy pan był super;) Rozumiem, że były to osoby, które przypadkowo trafiły na spotkanie? A może nie wszystkie? Książka ma tę samą zawartość, co wydanie w białych okładkach?
  Ciekawa jestem, jakie masz podejście do własnej osoby na nagraniu, tzn. kiedyś już mówiłaś, że nie lubisz publicznych wystąpień, ale jakoś się przemagasz, czy coś;) Muszę przyznać, że choć na początku twój głos wydaje się drażniący, to potem się o tym zapomina, bo na pierwsze miejsce wysuwa się charyzma i cudowny uśmiech:))) Ja nie przepadam za brzmieniem swojego głosu, a już na nagraniach to nie mogę siebie słuchać…
  Buziaki i owocki:))))

  1. avatar Jarmush 20 marca 2019 o 08:14

   Na tym nagraniu nie było żadnej przychylnej mi a’priori osoby, ani takiej, która kiedykolwiek czytała bloga, ani też miała tę książkę w ręce. Księgarnia poprosiła mnie o odpłatny wykład, ale poprosiła też, aby nie informować czytelników z bloga, gdyż jest tam mało miejsca. Zrezygnowałam z wynagrodzenia za wykład przekazując pieniądze za pośrednictwem Księgarni dla dzieci z krakowskiego domu dziecka.
   Książka w tej miękkiej ciemnej okładce niczym nie różni się od zawartości białej.

   Co do mojego głosu bardzo lubię swój głos i cieszę się, że mówię i jestem wdzięczna, są tacy co nie mówią.
   Obecnie postanowiłam występować, gdy mnie ludzie poproszą, co całkowicie zmienia mój poprzedni stosunek do występów publicznych.

   Pierwsze 5 lat pisałam bloga całkowicie ukrywając swoją tożsamość, ale przeczytałam takie bzdury, że to jakaś potężna agencja reklamowa tworzy treści, bo jedna osoba nie jest w stanie tworzyć tyle kontentu dziennie. etc. Zrezygnowałam 2 i pół roku temu z proponowanej mi godziny, własnego programu cyklicznego w telewizji, gdy jeszcze nie przeszłam przemiany duchowej.

 9. avatar Kasia 19 marca 2019 o 20:34

  Cześć 🙂 Przepraszam, że nie na temat – czy mogę równocześnie brać Chlorellę i kompleks witamin z grupy B, które polecałaś w poście dot. endometriozy? Chciałam kupić w Twoim sklepie, ale nie jestem pewna, czy dobrze zrozumiałam i czy nie będzie tego za dużo naraz (kumulacja witamin B?).
  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź,
  pozdrawiam,
  Kasia

  1. avatar Jarmush 20 marca 2019 o 08:02

   to tak jakbyś się zapytała, czy możesz zjeść kotleta na obiad, i brać B complex. Chlorella to jedzenie, jest uznana za pokarm, a B complex biuerzesz jak masz braki, witaminy B w nadmiarze wydalasz z moczem. Ale nikogo nie namawiam, nie jestem lekarzem, nie posiadam uprawnień

 10. avatar Sańka 19 marca 2019 o 20:35

  Wiem, Pepsi? Twoj blog ma serio najcenniejsze porady z zakresu żywienia, ale wiesz, jak to jest…Najwyraźniej mam nadmierny potencjał i stad wahadła się mnożą!

 11. avatar Hanna 19 marca 2019 o 22:34

  Ostatnio, też śledzę różne kanały na yt i tych co na samych owocach i tych co tylko roślinki i suple ble, i tych co za suplementami i tak sobie myślę, że i jedni i drudzy mają rację, ale nie koniecznie dla mnie jest to w 100%dobre.Bo czy ja mieszkam nad m. Śródziemnym? Czy jem tyle warzyw i owoców co oni?Czy umiem tak dobierać żarełko? A czy oni pracują 10 h w budynku i mają tyle stresu? Dlatego od dawna poczytuję sobie Pepsi i wracam jak do autorytetu. Wiem też, że to co dzieje się z moim organizmem na witarianiźmie nigdy bym nie osiągnęła w inny sposób. A ex witarian nie słucham bo mięso mi śmierdzi i reaguje na nie jak kobieta w ciąży z mdłościami.

  1. avatar Jarmush 20 marca 2019 o 07:52

   <3

 12. avatar lucka 19 marca 2019 o 23:17

  Papsi…moja encyklopedio, a jeżeli codziennie są 4 szklanki z jedną 4greens, dodatkowo chlorella w ciągu dnia i 2 x dziennie żywe zielone w dużej ilości w różnej konfiguracji (uwzględniając wszystkie ważne suple, o których piszesz w artykułach) to suplementacja B-complex będzie uzupełnieniem czy to będzie już nadwyżka ?
  Dodam „ogarniętą” nerwice lękową i SM

  1. avatar Jarmush 20 marca 2019 o 07:50

   Zwykle B wysikasz jak będzie jej za dużo, możesz robić oczywiście badania B12, kwas foliowy, B6

 13. avatar Dominika 20 marca 2019 o 06:14

  Pepsi chciałabym zakupić moim córeczka wiek 6 i 10 lat witaminy witek i jeszcze omega 3 . Czy mogę im podawać I jedne i drugie ? I kiedy będzie dostawa ?
  Mam też pytanie czy jeśli dodam hemp do 4 szklanki to nie muszę brać już osobno omega 3?
  Od kilku tygodni próbuje przejść na weganizm
  …stopniowo. 3 razy w tyg zastępuje mięso tofu bądź ciecierzycą , tak na początek.Ryb niestety nie lubię. Chce to zrobić stopniowo żeby organizm miał czas na przedstawienie się . Moje pytanie brzmi więc . Czy już teraz powinnam wdrożyć kelp plus D3+K2 i Liposomal B12? Czy dopiero jak będę na 100%diecie veganskiej .
  Stosuje regularnie 4 szklanki ..hemp już do mnie jedzie i dodatkowo 2 razy dziennie biorę VIVITE w której już są omega i D
  Będę wdzięczna za odpowiedź.dziekuje ❤️

  1. avatar Jarmush 20 marca 2019 o 07:45

   Było sympozjum lekarzy wegetarian w Kalifornii na temat Omegi 3, zdania były podzielone, że nie wystarczą roślinne kwasy. Jeśli chodzi o Hemp to dodawaj 2 kopiate łyżki stołowe do 4 szklanki.

   Kelp jak najbardziej już do 4 szklanki pół łyżeczki, a należy zbadać B12, kwas foliowy i homocysteinę, nawet ludzie na dietach mieśnych mają braki B12.

   Suplementy TiB dla dzieci będą lada moment.

   dziecko 6 i 10 lat

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 2 gramy chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO

   Do śniadania 2 kaps Vitek TiB

   Jakie dzieci mają poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania, dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dzieciom suplementację,

   oraz 2 Omega 3 TiB dla dzieci, też po śniadaniu.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj mu do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

 14. avatar IVElove 20 marca 2019 o 07:46

  JESTEM PEŁNA PODZIWU!:):) TAKA ENERGIA, DZIĘKI ŻE JESTEŚ:):):)

  1. avatar Jarmush 20 marca 2019 o 07:51

   <3

 15. avatar japoneczka01 20 marca 2019 o 11:24

  Jak to jest z tymi doktorami niby nie przebudzonymi. Jak sobie coś złamią, to nie idą do kolegi po fachu na poskładanie tylko do pani Srokowej, która mieszka niedaleko mojego miasta. Jej dziadek umiał składać kości, potem nauczył swoją żonę, a teraz córka składa.
  Jak sami zachorują, albo ktoś z rodziny, to w zielarskim, stacjonarnym sklepie całymi torbami wykupują zioła i suple, widziałam na własne gałki (sporo ich znam) i nie tylko ja.

 16. avatar Natalia 20 marca 2019 o 19:09

  Pepsi, wpis oczywiscie jak zawsze bardzo wartosciowy, ale filmik…. jestes niesamowitą babka! Nie ma ani grama ściemy w Tobie, poprostu wierze Tobie i ciesze sie ze Ciebie mam! A Twojego bloga czytam od bardzo dawna, zanim jeszcze pojawily sie tresci duchowe? sciskam?

  1. avatar Jarmush 20 marca 2019 o 19:11

   z miłością 😀

 17. avatar Anna 20 marca 2019 o 22:59

  Hej Pepsi Twoj wspanialy wyklad sluchalam dwa razy i nie do konca skumalam co z tym cynkiem i miedzia biore cynk poniewaz mam go niski ze wzgledu na niskokwasowosc zoladka i wiem ze tzreba go suplementowac bo jest potzrebny ale biore jedna tabletke na 2 lub 3 dni bo wiem ze on sie nie wydala mozesz mi powiedziec czy dobrze robie Dzieki Pozdrawiam
  PS .Pisalam ostatnio w sprawie selera na dokwaszanie zoladka znalazlam organik jestem taka szczesliwa zaczelam go pic Dziekuje Ci za wszystko

  1. avatar Jarmush 21 marca 2019 o 05:55

   chodzi o to, żebyś (szczególnie) suplementując cynk pamiętała, że jest on antagonistą miedzi, którego to pierwiastku śladowego mamy często za mało i bez tej suplemntacji cynkiem. Ale ponieważ miedź bardzo łatwo byłoby przedawkować (w naszym Greens & Fruits TiB jest idealnie skorelowana z cynkiem i innymi minerałami) w wyizolowanym suplemncie, dlatego zachęcam do noszenia bransoletki z miedzi, albo trzymania w ręce czegoś miedzianego, np podczas czytania, albo jedzenia kilka razy w tygodniu potrawy z garnka miedzianego, no i z pokarmów, to suszone figi, daktyle, rodzynki mają miedź. <3

 18. avatar anna 21 marca 2019 o 20:48

  Wielkie dzieki Pozdrawiam
  Czy wysylacie rzeczy ze swojego sklepu do Usa

  1. avatar Jarmush 21 marca 2019 o 20:51

   tak wysyłamy, pozdro2

 19. avatar Annachicko 26 lipca 2019 o 16:14

  Kochana Pepsi, dziś odebrałam kilka wynikow badań i nie za bardzo jestem zadowolona. Chcialabym prosić o jakąś interpretację/podpowiedz jak to poprawić..Homocysteina dziwnie wysoko wyszła..czy to moglobyc spowodowane tym, iz mam lekką infekcję gardla?
  HOMOCYSTEINA – 11,1 gdzie norma to 5-15 ale o ile dobrze pamiętam to gdzieś u ciebie czytalam ze powinna być 6-8,
  CRP 61,3 – tego w ogole nie rozumiem bo norma podana -0-5, Inter. H, JEDN. MG/L, napisano również Uwaga! Zmiana zakresow referencyjnych i badanie wykonano na aparacie:AU480 firmy Beckman. Nie wiem czy te 61,3 to dobry wynik. ..następnie cholesterol całkowity 173, Hdl 47, Ldl 109,trójglicerydy 84, TSH 3,786 gdzie norma od -0,38-5,33 więc chyba jest ok;;potem limfocyty dziwnie bo wynik wyszedl 0,76 A norma 1,1-4,5 interp.L- co tutaj moze byc nie tak?i monocyty też dziwnie-14,1gdzie norma -4,7-12,5 i jeszcze wskaźniki czerwonokrwinkoweRDW-CV – 15,9 GDZIE norma do14,4..Reszta w normie..Bardzo proszę o jakakolwiek podpowiedz jak to poprawić i czym to moze byc spowodowane? Dziękuję serdecznie..

  1. avatar Jarmush 26 lipca 2019 o 19:34

   Homocysteina nie zależy od infekcji, tylko od braków B12, B6,i kwasu foliowego. CRP na tym poziomie oznacza potężny stan zapalny. TSH oznacza niedoczynność tarczycy. Idź koniecznie do lekarza z tymi wynikami, najlepiej do endokrynologa. Możesz mieć zapalenie tarczycy. Powinnaś też zrobić pozostałe hormony tarczycowe, oraz przeciwciała tarczycowe i koniecznie USG tarczycy. pozdro

 20. avatar Annachicko 26 lipca 2019 o 19:48

  O rany a ja myślałam że akurat z tarczycą jest w miarę ok chociaż prawie trzy miesiące probuje zrzucić zbędne kg i bardzo opornie mi to idzie mimo dosyć ostrych cięć w kaloriach dlatego tak przebieglo mi przez myśl żeby to TSH zrobić. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź..z pewnością będę działać w sprawie mojego zdrowia

  1. avatar Jarmush 27 lipca 2019 o 09:55

   potem podam Ci całą suplemnetację gdy już otrzymasz potwierdzającą diagnozę, z miłością

 21. avatar Annachicko 27 lipca 2019 o 10:28

  Dziękuję Ci bardzo za całe wsparcie i byle jak najszybciej zrobić resztę badań.. Cały ten profil tarczycowy i usg.. Wiem,że stres też dużo dokłada ale juz prawie całą noc nie spalam czytając mnóstwo artykułów na ten temat i już wiem, że gdybym to się rzeczywiście potwierdziło to od lekarza potrzebuje jedynie opinie /potwierdzenia ale na pewno nie zastosuję żadnego z chemicznych leków i nie zapędzę się w błędne koło. Myśl że mialabym brać jakieś leki do końca życia… Krótko mówiąc nie przyjmuję tego do wiadomości także tak czy inaczej na pewno postawie na właściwą dietę choćbym prawie wszystko miała wyeliminować i dobra suplementację… Jeszcze raz bardzo dziękuję kochana Pepsi i będę pisać po dalszych badaniach co i jak <3

  1. avatar Jarmush 27 lipca 2019 o 14:29

   Czekam na wyniki, będzie dobrze <3

 22. avatar Annachicko 2 sierpnia 2019 o 15:37

  Droga Pepsi wyniki badań odebrane i.. Właśnie jestem po konsultacji z endokrynologiem.. Moje wyniki badań to TSH 3,786; FT3 3,15 ( norma 2,5-4,3); FT4 1,05 (norma 0,65-1,48) o rFT3 niestety Pani nie słyszała więc nie mam anty-TG 0,9 (norma 0-4), anty-TPO 5,5 (norma 0-9) i CRP 61,3 (norma 0-5),…usg tarczycy -prawidłowy obraz tarczycy, nie wykazało nic niepokojącego, prawy węzeł chłonny lekko powiększony (prawdopodobnie z uwagi na infekcję gardła kilka dni temu) I teraz Pani doktor na podstawie tych wyników, wywiadu, badania i osłuchania stwierdziła że, niby jestem chora ( w kierunku niedoczynnośći) a nie jestem chora 😀 hehehe… Niczego innego się nie spodziewalam tzn. Ujmę to dokładniej, według Pani doktor gdybym dziś jej powiedziała, że planuję zajść w ciążę to byłabym chora ponieważ moje TSH nie może wówczas przekroczyć -2 a moje ma 3,786 (czyli mocno przekroczone)i od razu dziś wypisałaby mi receptę na odpowiednie leki ale… Ponieważ nie mam w planach posiadania kolejnego dziecka na ten moment to wg praktyk medycznych nie kwalifikuję się do tego żeby mnie leczyć -tak stwierdziła Pani doktor czyli czytając między wierszami mam czekać aż rozchoruję się tak, że już ledwo doczołgam się do gabinetu 😀 generalnie P. Doktor stwierdziła że CRP jest rzeczywiście niepokojące i mam je powtórzyć za kilka tygodni kiedy będę miała pewność, że to na pewno nie ma związku z infekcją gardła i wówczas ewentualnie będziemy kopać skąd to się wzięło…I co ty na to Pepsi? Co ty ewentualnie doradzilabyś mi w takiej sytuacji? Powiem szczerze że nie zamierzam tak sobie czekać z tym TSH na tym poziomie ale chciałbym usłyszeć twoją opinię.. Na ten moment zamowilam sobie u ciebie kilka produktów które chciałbym w związku z tym suplementowac tj. Greens and Fruits, 4 greens, omega 3, D3+K2,cynk, selen,Wit.E, białko cfk, Wit.C, magnez (chlorek, cytrynian i Epsom)B complex tylko bez niacyny bo mam uchylenie po tej z niacyną… Chcialam niacynę w mniejszej dawce, chlorellę zamowilam i nie wiem co jeszcze ewentualnie powinnam.. Nie wiem jak skomponować dietę.. Myślę o eliminacji kazeiny i w ogole nabiału, glutenu i oprzeć dietę o czyste organiczne mięso (rosół żeby zaliczyć ewentualne przeciekające jelito bo domyślam się że tu może być problem) plus sporo zielonych warzyw z uwagą na krzyżowe +4greens może w szejku bialkowym, chlorellę,… Generalnie chcę wyleczyć ewentualną niedoczynność tarczycy, przeciekające jelito, oczyścić wątrobę zgubić zarobione 5-10 kg i jak to wszystko wziąć do kupy.. Rozplanować???nie lubię jeść często.. Maksymalna dwa posiłki dziennie. Pomóż proszę droga Pepsi.. Ściskam <3

 23. avatar Annachicko 2 sierpnia 2019 o 15:46

  …I homocysteina chyba też wyszła trochę nie tak bo 11,1.. I co jeszcze na to brać?.. Bardzo proszę o rozpisanie suplementacji w oparciu o moje wyniki i cały mój wywód :-D.. Pozdrawiam.. Uwielbiam twojego bloga.. Konkretna kobieta, która mówi bez owijania <3

  1. avatar Jarmush 2 sierpnia 2019 o 17:15

   jutro Ci napiszę <3

 24. avatar Annachicko 4 sierpnia 2019 o 18:21

  Dziękuję serdecznie 🙂 będę czekać <3

 25. avatar Annachicko 6 sierpnia 2019 o 09:08

  Witaj Pepsi, wczoraj dotarła do mnie przesyłka z twojego sklepu. W związku z niedomaganiami mojego systemu o których pisałam wyżej zamowilam u ciebie: białko cfk, babkę plesznik, chlorellę, kurkumę greens and fruit, wit. D3+K2, omega 3,wit. E, cynk, chlorek i jabłka magnezu plus sól Epsom, wit.C + dziką róże do szejka, kompleks Wit. B, selen, Msm, hair skin and nails….I teraz chciałbym ponowić moją prośbę do ciebie o to gdybyś znalazła dla mnie trochę czasu żeby mi coś doradzić względem diety przy tych moich wynikach badań, wywiadzie z Panią doktor endokrynolog (to o czym pisałam wcześniej), zgubić zbędne kg z 5 kg chociaż – aktualnie 63kg przy 173cm, ale zawsze było 53-58 kg maksymalnie).. I jak te wszystkie suplementy brać żeby jeden nie wypieral drugiego?… Jak to ułożyć? Chciałbym również w międzyczasie podłączyć jelito i oczyścić wątrobę (kuracja 4szklanek na pewno) i gdyby była możliwość to pewnie przerywany post bo nie lubię często i długo jesc.. Tylko jak to ułożyć?… Bardzo proszę o pomoc i czy coś jeszcze dokupić?. Pozdro.<3

  1. avatar Jarmush 6 sierpnia 2019 o 09:16

   wszystko Ci kochana rozpiszę wieczorem, bo teraz jadę <3

 26. avatar Annachicko 6 sierpnia 2019 o 09:56

  Dziękuję serdecznie 🙂

 27. avatar Annachicko 6 sierpnia 2019 o 11:05

  Aaa…!I zapomnialam wspomnieć że mam jeszcze 4greens (myslalam żeby go dosypywac do tego shake’a bialkowego)a białko zakupiłam CFM o dwóch smakach żeby chociaż na miesiąc starczyło. To na razie tyle.. Jaj coś jeszcze sobie przypomnę to będę pisać 🙂

  1. avatar Jarmush 6 sierpnia 2019 o 15:07

   możesz go dosypywać do szejka

 28. avatar Annasofi 10 sierpnia 2019 o 08:29

  Witam jeszcze raz i tym raz i ponawiam prośbę o rozpisanie tylko jak brać tej suplementacji którą zakupiłam bo zdecydowałam się na taką dietę łatającą jelita na razie. Nie sądzę żebym dała radę zbyt długo to ciągnąć bo juz po kilku dniach takiego trybu mięso wychodzi mi uszami tj.mam go po dziurki w nosie ale może z 2-3 tygodnie wytrzymam.. A więc na tę chwilę moja dieta wygląda tak że rano staram się te 4szklanki które tak naprawdę są dwiema bo do tej pory w ogóle bardzo mało piłam i ciężko mi to teraz nagle wszystko ogarnąć.. Tzn. Staram się rano chociaż dwie szklanki wody z cytryną a kurkumę, magnez, MsM, witaminę C, 4greens dodaję częściowo do szejka z białka cfm (tj. Dodaję do niego babkę płesznik, Msm, jabłczan magnezu, kwas askorbinowy, 4greens, dziką różę i complex Wit.B bez niacyny bo nie jestem w stanie brać tego pod język -czy tak w ostateczności może być?), a kurkumę z pieprzem i pół łyżeczki jeszcze 4greens mieszam w międzyczasie picia wody rano z łyżeczką miodu bo jedynie tak mi to wchodzi i potem zazwyczaj idzie ten szejk (czasem z dwóch miarek -też nie wiem czy mogę brać szejka z dwóch miarek?) i to tak około 11:00 przed południem ten szejk…I wtedy też biorę omegę i Wit.D3+K2… Obiad w postaci bulionu na mięsie „podwórkowym”(robi się z tego galaretka więc mniemam, że ma sporo kolagenu) plus to mięso i ogromna sałatka z łyżką oliwy z oliwek – czasem sałata +pomidory, papryka itp., czasem parowane brokuły, czasem buraczki z własnego ogródka również z Chrzanów, jabłkiem i oliwą z oliwek i generalnie tej surówki b.duzo bo w zasadzie to jest ostatni posiłek po tym szejku… Owy posiłek następuje około 15-16 :00najpóźniej. Do tego posiłku biorę greens and fruits ale nie wiem gdzie resztę tych suplementów żeby nie namieszać tj. Cynk, selen, Wit.E, chlorellę, hair skin and nails, za chwilę zamawiam osobno niacynę. Bardzo proszę o rozpisanie kiedy najlepiej brać te suplementy…nie bardzo widzę w trakcie tej diety wcisnąć kolejnego posiłku bo po tym mięsnym posiłku czuję to mięso w żołądku jeszcze przez kolejnych co najmniej 5-6 godzin. Jak wspomniałam taka dietę postaram się mieć przez co najmniej 2-3 tygodnie żeby połatac jelita natomiast na pewno nie dłużej (może uda się trochę schudnąć) gdyż nie za bardzo mi to odpowiada smakowo ciagle to mięso i mam wrażenie że bardzo brakuje mi warzyw i owoców mimo tej ogromnej sałatki w połowie dnia. Bardzo proszę o rozpisanie kiedy najlepiej jeść te suplementy i czy mniej więcej tak to może chwilowo wyglądać jeśli chodzi o dietę. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję <3

  1. avatar Jarmush 10 sierpnia 2019 o 11:51

   Moim zdaniem, skoro wprowadziłaś shape shake i do tego bierzesz 4 greens, nie musisz jeść już tyle białka w postaci mięsa, w ogóle mięsa nie musisz jeść. Ile ważysz? Jaki masz typ budowy ? Dużo mięśni?

 29. avatar Annasofi 10 sierpnia 2019 o 08:50

  ..I jeszcze jedna wzmianka -pijam jeszcze kawę (niestety i niestety rozpuszczalną, na szczęście już bez mleka).

  1. avatar Jarmush 10 sierpnia 2019 o 11:39

   koniecznie kup ekspres

 30. avatar Annasofi 10 sierpnia 2019 o 13:07

  Na ten moment ważę 63kilo ale trochę przytyłam przez ostatni rok.. Zawsze ważyłam tak w granicach 53-57maksymalnie i tak się najlepiej czuję… Jestem dość wysoka 173cm ale te 63to na mnie widać mimo mojego wzrostu.. Nie mam za bardzo mięśni, nie ćwiczę na razie. Najwięcej tłuszczu gromadzi mi się w okolicach brzucha niestety i ta część najgorzej wygląda.. rozumiem czyli zamiast tego mięsa mogłabym wprowadzić więcej warzyw… Pomyślę nad tym.. Moze dodatkowy posiłek tylko na razie chcę się trzymać z dala od glutenu i wszelkich kasz żeby wyjść na prostą z poziomem TSH więc też to białko daje mi trochę więcej kalorii niż same warzywa… Dobrze a u w takim razie gdzie włożyć resztę tych suplementów.?kiedy brać w ciągu dnia?

  1. avatar Jarmush 10 sierpnia 2019 o 15:34

   glutenu to raczej zawsze z dala, przy hashi, białko ma tyle samo kalorii co warzywa, 1 gram 4 kalorie, to tłuszcz ma 9 kalorii

 31. avatar Annasofi 10 sierpnia 2019 o 16:08

  No tak to prawda.. Białko i węglowodany mają tak samo.. Bardziej miałam na myśli że objętościowo musialabym zjeść dużo więcej warzyw niż białka chyba że dodam więcej tłuszczu, ewentualnie avocado.. Czyli generalnie białka wystarczyłoby mi z tych dwóch miarek tego białka do szejka. Pomyślę jeszcze raz nad tą dietą.. Moze ujmę tego mięsa i wtedy będzie to dla mnie bardziej znośne… Tylko teraz czy mogę np.te witaminy: E + selen+greens and fruits + hair skin and nails (tam jest niacyna, selen, cynk miedź, vitro.A, B2,jod)brać razem do obiadu a za jakieś 2godziny sam cynk (coś mi się zdaje że gdzieś czytalam że cynku z selenem nie brać tylko nie wiem czy dobrze mi dzwoni… I chlorellę na sam wieczór? Czy tak to mogę brać czy ten cynk jednak mogę z obiadem z resztą tych witamin brać? Rano z szejkiem biorę omegę D3z K2,wit.C, magnez, 4 greens, Msm I czasem dodatkowo Wit.E jeszcze biorę. Pozdrawiam i dziękuję z góry <3

  1. avatar Jarmush 10 sierpnia 2019 o 18:28

   1 dzień G&F a następnego do śniadania, ten preparat na włosy i piękną skórę. Cynk wieczorem, i wtedy magnez do kąpieli, to świetnie wycisza, usypia. E razem z C i selenem i w tym czasie robisz plamę z jodu na skórze.

   Chlorella rano, dodaj ją do 4 szklanki, albo wtedy popij. Algi najlepiej działąją w godzinach porannych na kwadrans przed jedznieniem Jak rano na czczo (przed śniadaniem) idzie 4 Greens to chlorella przed lanczem np.

 32. avatar Annasofi 10 sierpnia 2019 o 19:15

  Super.. Dziękuję Ci bardzo 🙂 teraz mam jasność.. Pozdrawiam serdecznie i ściskam <3

 33. avatar Annasofi 12 sierpnia 2019 o 09:58

  Jeszcze o jedno chcialam zapytać Pepsi… Trochę mnie to zastanawia. Moje pH moczu rano na czczo 6 a potem około 12:00i później tj.juz po posiłkach również 6-6,5 w najlepszym razie. Czy to może być efektem tej dość bialkowej diety?… Powiem szczerze że niezbyt dobrze się czuję po wypiciu szejka bialkowego na wodzie z dodatkiem 4greens i innych witamin (po wypiciu szejka bez żadnych dodatkowych 4greens’ów i witamin czuję się podobnie więc mniemam że problem tkwi w bialku).. Czuję się strasznie ociężale jakby mi jakiś kamień w żołądku siedział i tak przez kilka kolejnych godziny. Najchętniej nic bym nie jadła tak mnie to białko a potem mięso na obiad męczy.. Najchętniej pochrupalabym jakiejś sałaty czy ogórka. Pozdrawiam

 34. avatar Annasofi 7 września 2019 o 06:38

  Droga Pepsi, piszę tutaj jeszcze raz żeby przedstawić moje aktualne wyniki badań po jedynie miesiącu od ostatnich badań i odkąd zmieniłam dietę na bezglutenową, bezkazeinową, bezcukrową (jedynie z kilkoma wpadkami w okresie miesięcznym) i tak naprawdę myślę że można powiedzieć że jestem na poście przerywanym -zaczynam okno żywieniowe okolo 9/10:00 A kończę z reguły 15/16:00..jadam albo jeden duży albo dwa posilki dziennie, jeśli sa to dwa posilki wówczas ten pierwszy to szejk bialkowy cm na wodzie z dodatkiem 4 Green, Wit. C, mam, kurkumy a drugi to porcja mięsa organicznego – najczęściej kaczka/kurczak (bez skóry)+ plus góra warzyw z reguly na surowo z 1-2łyżką dobrej oliwy z oliwek..i tak włściwie codziennie. Piszę tak szczegółowo ( moze komuś się przyda) bo zmiany w wynikach badań- po jedynie 1 miesiącu stosowania takiej diety i minął też jeden miesiąc od ostatnich badań – wydają mi się dość spektakularne mianowicie przede wszystkim białko CRP z 61 spadlo do 0,3 , hormony ( bo tutaj byl spory problem) tj. TSH z poziomu 3, 786 spadlo do 2,069, Ft3 było 3,15 A jest 2,59; Ft4 było 1,05 A jest 0,88, Anty Tg bez zmian <0,9 anty-to było 5,5 A jest 4,4 czyli myślę że wszystko w dobrym kierunku idzie, Wit D3 – badanie po 4dniach odstawienia suplementacji wyszlo 96 więc dość imponująco aczkolwiek nie przerywam suplementacji bo jednak bardzo duzo w ostatnich dwóch miesiącach staralam się być na słońcu więc tutaj moze są jakieś przekłamania w wynikach..Wit D3 biorę 4-6 tyś jednostek plus K2, Homocysteina nieznacznie w dół z 11,1 do 10,8 , ferrytyna na poziomie 41,3 (wcześniej nie robiłam).. poproszę Pepsi o opinię co sądzisz o tych wynikach (pod kątem Hashimoto bo tutaj bylo zagrozenie) i do jakiego poziomu powinnam zbić to TSH? czy powinno być poniżej 2…Schudłam tez za ten okres 4 kg z 63 do 59 takze super…oprócz diety oczywiście byla i jest suplementacja oprócz tego co wspomniałam to jeszcze płyn lugola, witaminy: E, C,selen, cynk, Green and Fruits, B complex.. niepokoi mnie jedynie jedna rzecz tj. Cholesterol ktory mocno powędrowal w górę (badanie bylo robione po okolo 16 godzinach od ostatniego posilku)z poziomu miesiąc temu całkowity 173,hdl 47, ldl 109 i trojglicerydy 84 powędrowal do calkowity236, gdy 61, Lidl 157 i trojglicerydy 92..i to wszystko przy takiej diecie…dosc dziwne tez to jest dla mnie..tłuszcz w mojej diecie byl w granicach 30-40g dziennie ale jedynie ten z mięsa organic i oliwy z oliwek tudziez masla kokosowego bądź avocado a węglowodany jedynie w postaci sporej,sporej miski warzyw typu pomidor, ogórek, brokuł, sałata, burak…czy ten poziom cholesterolu jest ok czy starać się go zbić…jak dlugo jeszcze być na takiej diecie zeby zazegnac widmo Hashimoto i zgubic jeszcze z 5 kg a jednocześnie boję się żeby poziom cholesterolu jeszcze nie powędrowal w górę przy takiej diecie…Bardzo proszę o odpowiedź Pepsuniu. Pozdrawiam serdecznie

  1. avatar Jarmush 7 września 2019 o 08:45

   Moim zdaniem jest bardzo dobrze, cholesterol wzrósł bo zaczęłaś spalać tłuszcz, w krótkim czasie, przy odchudzaniu rośnie cholesterol, ciało zjada tłuszcz z brzucha. Jest jeszcze drugi powód, cholesterol to jest obrona ciała, chroni układ krwionośny tak naprawdę, taki jest jego cel. Nie mówię o chorobie, mówię o zdrowiu. Miałaś ogromny stan zapalny tarczycy, a teraz Twoje CRP jest wzorcowe. Zbadaj jeszcze kwas foliowy i trzeba będzie go brać przy drugiej szklance, nasze foliany będą lada moment, cudowne, w szkle, wybitny suplemnet kwasu foliowego TiB, już go jem 🙂 Chciałabym, żeby homocysteina Ci jeszcze spadła. love

 35. avatar Annasofi 10 września 2019 o 09:01

  Dziękuję Ci serdecznie droga Pepsi za całe wsparcie, za twoje pomocne rady i w ogóle za cała twoją pozytywną energię, którą przenosisz na nas? widzę, że foliany już są takze będe zamawiać kolejne zapasy żeby do zimy starczylo i super, że wysyłacie za granicę. Pozdrawiam serdecznie..owocki

 36. avatar Gosia 29 grudnia 2020 o 12:54

  Pepsi kochana, czy homocysteina 10 to za dużo. Wg norm jest ok choć pod górną granicą. B12 i kwas foliowy w srodku normy. Live u

  1. avatar Pepsi Eliot 29 grudnia 2020 o 18:52

   Zrób kurację 1 Folianami TiB tutaj jest stary artykuł, https://www.pepsieliot.com/dziecko/12721/braki-kwasu-foliowego-b6-i-b12-to-marker-zawalu-40-razy-silniejszy-niz-wysoki-cholesterol.htmlale nic bym nie zmieniła w nim, love2

   1. avatar Gosia 4 stycznia 2021 o 10:31

    ok, przeczytałam i zamawiam foliany ale czy nie powinnam tez wziac B6? Nie badałam jej więc czyB6 można przedawkowac? love3

    1. avatar Pepsi Eliot 4 stycznia 2021 o 19:02

     Witamin z grupy B trudno przedawkować, ale po co. Możesz brać dodatkowo B6 wieczorem, kąpiel z magnezem chlorkiem, lubi Epsomem TiB, dla regeneracji i odporności wieczorkiem cynk TiB. Tworzy się synergia, wyciszenie wieczorne, regeneracja i odporność. Ale możesz też brać tylko foliany TiB, powinna homocysteina ładnie opaść. Nie jestem lekarzem <3

 37. avatar Izula 9 czerwca 2021 o 20:11

  Bardzo się cieszę, że znalazłam ten temat u Ciebie. Stary się o dziecko bezskutecznie i niby dotad prócz anemii nie mogłam znaleźć problemu. Jedyny pozytywny test przez 6 lat zakończył się poronieniem. W końcu trafiłam zrobiłam badania genetyczne
  Wynik nieprawidlowy w 3 ponizszych:
  Czynnik V leiden FV L_1691G>A UKLAD HETEROZYGOTYCZNY
  MTHFR MTHFR_677C>T UKLAD HETEROZYGOTYCZNY
  PAI-1 plazminogen PAI-1 4G UKLAD HOMOZYGOTYCZNY.
  To by się zgadzało, mam żylaki wiecznie zimne stopy i dłonie.
  Co robić? Brałam dotąd ale zwykle witaminy. Z 4 szklankami trochę problem bo jak na pusty żołądek wypije więcej to m straszne nudności. Tak było od zawsze. Proszę poleć mi jakie witaminy i co do tego jeść.

  1. avatar Pepsi Eliot 10 czerwca 2021 o 04:57

   B12 metylokobalamina G&G i Foliany TiB, zaraz nadejdą, bo się skończyły
   Ciąża

   Podaję suplementację zarówno dla przyszłych mam i tatów, która pomaga w problemach z zajściem w ciążę, a także związana jest z produkcją plemników. Nie jestem jednak lekarzem, dlatego ostateczna decyzja należy do Ciebie i Twojego lekarza.

   Maca This is BIO do 4 szklanki https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   (wyrównuje hormony u kobiety, też przy PCOS, jednocześnie działa „energetyzująco” na plemniki u mężczyzny, zwiększa libido (nie kiedyś tam, praktycznie zaraz)

   Kwas foliowy w idealnej formie folianów TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html

   Selen 200 mcg 1-2 kapsułki Selen TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html (ale drugą kapsułkę dokładasz po zbadaniu poziomu selenu)

   Koenzym Q 10 400 mg  http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2175-coq10-100mg-60kaps-gg-5060040820445.html

   witamina C TiB codzienna suplementacja witaminą C   http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib–254475917398.html) może być witamina C +1000 TiB http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Naturalna witamina E, https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

   L-karnityna +ALA G&G http://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/2171-alpha-lipoic-acid-acetyl-l-carnitine-50kaps-gg-5060040821084.html

   Cynk TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html

   Arginina 5 do 6 g dziennie https://thisisbio.pl/aminokwasy/3271-l-arginine-90kaps-nutrione–8435483505643.html

   Witamina D w protokole z K2. Przede wszystkim należy zrobić badania 25(OH)D, a póki co przyjmować po śniadaniu 2 tabletki D3 +K2 TiB
   Po badaniach zwykle okaże się, że trzeba będzie brać znacznie więcej, aby siedzieć w górnej normie.

   Uwaga, na 5 dni przed badaniem przerwać przyjmowanie witaminy D, aby wynik nie był przekłamany.

   <3,

   1. avatar Izula 10 czerwca 2021 o 21:27

    Bardzo dziękuję. W weekend zrobię zakup a reszta jak dojdzie to dokupie. Zrobię też badanie.
    Szanowna Pepsi, nie wierzę w lekarzy. Tobie bardziej wierzę dlatego czytam tego bloga oraz pisze o poradę.
    Serdecznie pozdrawiam

 38. avatar Marta 13 września 2021 o 12:02

  Hej
  A co w przypadku kiedy homocysteina jest za niska ?
  Bo nie mogę nic znaleźć tutaj na ten temat
  Mój wynik to 4,7
  Norma od 5-120

  1. avatar Pepsi Eliot 14 września 2021 o 06:06

   Podczas gdy wysoka homocysteina w osoczu jest powszechnie uznawana za czynnik ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, osoby z niską homocysteiną mogą być również zagrożone. Ryzyko hipohomocysteinemii wynika z faktu, że homocysteina jest normalnym półproduktem do konwersji metioniny w cysteinę, a tym samym do produkcji glutationu, tauryny i siarczanu.
   Osoby z niską homocysteiną mają ograniczoną zdolność do reagowania na stres oksydacyjny i niektóre rodzaje ekspozycji na toksyny.
   Najczęstszym sposobem leczenia niskiej homocysteiny jest podawanie aminokwasów zawierających siarkę, takich jak metionina, N-acetylocysteina i tauryna.

   Jak niska jest za niska? Dane sugerują, że niski limit 4,0 nmol/ml powinien być tym znakiem, że konieczne jest mocne wsparcie: dieta, suplementy (metionina, tauryna). Twój poziom nie jest jeszcze alarmujący, ale dobra dieta antyzapalna zawsze wskazana.

   1. avatar Marta 19 października 2021 o 15:43

    Dziękuję bardzo za odpowiedz ?czy jest jakiś supl z tym wszystkim co wymieniłaś u Ciebie?

   2. avatar Marta 19 października 2021 o 16:06

    Czy np fakt ze od czasu kiedy poziom homocysteina spadł u mnie do tych 4,7 zaczęły się fasykulacje w różnych miejscach ciała równocześnie (upierdliwe i stresujące na Maxa☹️)moza ze sobą powiązać ?
    Fascykulacje to diagnoza neurologa (byłam na 2 wizytach z filmikami tego dziadostwa) zostało tez wykonane badanie eng które wykazało obniżony próg pobudliwości włókien ruchowych i czuciowych nerwów ?
    Te drgania występują u mnie tylko w spoczynku nieprzerwanie od 3 mies
    Bardzo proszę o opinie co o tym sądzisz
    Pozdrawiam

    1. avatar Pepsi Eliot 20 października 2021 o 03:40

     Homocysteina jest normalnym półproduktem do konwersji metioniny w cysteinę, a tym samym do produkcji glutationu, tauryny i siarczanu, dlatego jest nam potrzebna. Jak niska jest za niska? Dane sugerują, że niski limit to 4,0 nmol / ml. Co oznacza poziom homocysteiny wskazujący na potencjalną potrzebę wsparcia, uzupełniającego i / lub diety / stylu życia. Chodzi przede wszystkim o podawanie aminokwasów zawierających siarkę (metionina, tauryna, N-acetylocysteina), lub glutationu najlepiej w formie dobrze wchłanianego liposomalu glutationu, oraz siarczanu potasu.  Mając jednak na uwadze, że najlepiej, aby homocysteina była jednak poniżej 7, (niektórzy mówią o poniżej 6) to Twój wynik wciąż siedzi w normie.

     Osoby z niską homocysteiną mają ograniczoną zdolność do reagowania na stres oksydacyjny i niektóre rodzaje ekspozycji na toksyny, ale raczej nie objawia się to opisanymi przez Ciebie symptomami.

     Należy wykluczyć tężyczkę utajoną. Oraz przy okazji zrób badanie krwi na przeciwciała Borelia, szukamy przyczyny.

     1. avatar Marta 21 października 2021 o 16:57

      Witaj ?
      Igm w western wyszły dodatnie .i teraz zdania lekarzy w moim przypadku są podzielone No neurolog x2 stwierdził ze to na 100%birelioza a znowu dwóch zakaznikow dobrej renomy ze absolutnie o boreliozie niema mowy.byl po prostu kontakt i tyle .
      Objawy u mnie są różne bywają i znikają .teraz są tylko te facykulacje?
      Przy badaniu eng pani neurolog nic nie napomknęła o tezyczce mimo iż ja kilka razy dopytywałam
      Pozdrawiam ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum