logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
89 558 052
198 online
31 811 VIPy
Reklama

LECZENIE DOBRĄ DIETĄ
Z AUTOGRAFEM
PEPSI ELIOT
TWÓJ KLUCZ DO ZDROWIA

leczenie dobrą dietą, pepsi eliot, this is bio

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Selen, cynk, miedź i inne pierwiastki śladowe. Po co to w ogóle suplementować?

Czym w ogóle są pierwiastki śladowe?

Pierwiastki to pierwiastki, pomyślisz pewnie. Otóż niekoniecznie. Istnieją takie pierwiastki – makroelementy – których organizm potrzebuje w dużej ilości. Są to na przykład magnez, wapń, sód i potas.

Inną kategorią są mikroelementy, czyli właśnie pierwiastki śladowe, czyli takie, których organizm potrzebuje do funkcjonowania bardzo niewiele, jednak są one niezbędne do zachowania całego mnóstwa biochemicznych funkcji organizmu. Pierwiastkami śladowymi są między innymi selen, miedź, krzem, żelazo, czy cynk.

„Współczesna” dieta nie jest bogata w te pierwiastki, nie jest to jednak jedyny powód ku temu by niektóre z pierwiastków śladowych suplementować.

Wiele mieszanek „multiwitaminowych” na rynku zawiera profil odżywczy bogaty w makroelementy przy jednocześnie niewielkiej ilości mikroelementów.

Gleba jest uboga w pierwiastki śladowe

Przez lata rośliny wspomagały roślinę w dystrybucji minerałów w glebie. Rośliny pomagały wydobyć z niej pierwiastki, a dalej działała natura: deszcze, rzeki, czy erozja. To jednak nic – każdego roku ziemia regeneruje się samoistnie i odbudowuje zaplecze minerałów. A raczej regenerowała się i odbudowywała…

Agresywne, niezgodne z rytmem natury uprawy zaburzyły cykl odradzania się ziemi, a pestycydy wpłynęły na zatrucie gleb.

Według ostatnich raportów, zawartość minerałów w ziemi w ostatnim dziesięcioleciu zmniejszyła się o 72% w Europie, 76% w Azji i 85% w Ameryce Północnej.

Reklama

IDEALNA KURACJA UODPORNIAJĄCA I SILNE ODŻYWIANIE GREENS & FRUITS TIB minerałowo-witaminowy , też bogate źródło B COMPLEX plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


Jeśli nie ma pierwiastków w glebie, nie ma ich w żywności

Dlatego tak ważna jest ekologiczna żywność uprawiana z miłością, w warunkach jak najbardziej zgodnych z rytmem natury. Jednak nawet taka żywność wciąż nie jest wystarczająca. Co prawda ilości mikroelementów, których potrzebujesz nie są duże, ale to nie wpływa na zaniżenie ich wartości dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania.

Przemysłowe uprawy doprowadziły gleby do okropnego stanu, przez co do użyźniania używa się środków, które zawierają pierwiastki i minerały, nie więcej jednak niż 3 do 6, bo tylko tylu trzeba by roślina urosła.

A jeśli nie ma wystarczającej ilości pierwiastków w glebie, nie ma ich także w pożywieniu. Skąd więc je czerpać?

Woda

Od początku istnienia ludzie pili zdrową, bogatą w minerały wodę, bezpośrednio ze źródeł. Owa woda zapewniała im odpowiednią ilość zdrowych, zbalansowanych minerałów.

Kiedy przeskoczymy z tych czasów do XXI wieku, wiemy, że naturalnych źródeł wody pitnej na naszej szerokości geograficznej niemal nie ma.

Rocznie natomiast sprzedaje się około 30 miliardów butelek wody, większość o zdecydowanie niskiej wartości odżywczej. Choć woda zapewnia odpowiednie nawodnienie organizmu – i bardzo dobrze – wciąż nie jest ona źródłem pierwiastków śladowych. Wysoko zmineralizowane wody natomiast mają różne składy i należy stosować je naprzemiennie by sobie nie zaszkodzić.

Przetworzona żywność jest pozbawiona minerałów

Współczesny tryb życia sprzyja szybkiej diecie. Nawet jeśli nie je się fast-foodów, wiele osób jada żywność z pudełek, posiłkuje się rzeczami, które można szybko przyrządzić/odgrzać, ludzie pozwalają sobie na niezdrowe przyjemności, bo „wszystko jest dla ludzi”. Nadmierne przetworzenie żywności ogołaca ją natomiast z jakichkolwiek substancji odżywczych.

Mikroelementy i makroelementy to źródło naturalnej energii

Twoje ciało jest zawiłym systemem impulsów elektrycznych. Minerały są tym, co owe impulsy wywołuje pozwalając na działanie serca, mięśni, układu pokarmowego i mózgu, a właściwie całego Twojego wewnętrznego pakunku.

Bez minerałów nie ma życia

Aby to zobrazować, odpowiedz sobie na pytanie co dzieje się z żarówką, której zaczyna brakować prądu. Żarówka miga, aż w końcu wypala się i gaśnie. Tym prądem dla Twojego ciała są mikro i makrominerały.

uściski:)

Źródła:
statisticbrain.com/bottled-water-statistics/
traceminerals.com/research/

 

(Visited 3 460 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Marrakesz 27 listopada 2018 o 21:54

  Czy te wszystkie pierwiastki z 4 greens i chlorelli są wystarczające czy trzeba dodatkowo je suplementowsć?

  1. Pepsi Eliot 27 listopada 2018 o 22:12

   wszystkie są w Greens & Fruits

 2. Marrakesz 27 listopada 2018 o 22:01

  Co robić? Zaczęły mi bardzo wypadać włosy, zaś na brodzie rośnie mi jakaś guła. Coś chyba nie tak Od 3 miesięcy 4 szklanki, chlorella, green& fruits, selen, magnez, complex B -wszystko Tib
  Od roku wit d3+ k

  1. Pepsi Eliot 27 listopada 2018 o 22:12

   Robiłaś badania? Jakie TSH? https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Masz niedoczynność tarczycy? Hashimoto?

 3. Zbigniew Styn 27 listopada 2018 o 22:31

  Mysle Marrakesz, ze moze Ci brakowac krzemu (Si). Ten krzem olewa „przemysl chorobowy”, bo przeciez jego niedobor pozwala „krecic lody” temu przemyslowi. Jego braki to na blanc – wypadanie wlosow, brak komunikacji komorek i organow z mozgiem. Jego przyswajanie z pokarmow jest coraz nizsze, bo alkalizycja gleby wapnemi i chemizacja pestycydami, herbicydami czy fungecydami dopelnia reszty.
  Dlatego zachorowalnosc wzrasta i coraz wiecej „stuknietych” chodzi po naszej ziemi!!!!

  1. Pepsi Eliot 27 listopada 2018 o 23:07

   Jakby co toi jest sporo na blogu o krzemnie https://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/ i następne części

 4. Marrakesz 28 listopada 2018 o 16:50

  TSH jest ok – 1.9. I nawet przy zmniejszonej dawce eutyroxu. Bo od trzech miesięcy jem to co wyżej i wyleczyłam jelita glutaminą( tib). Badanie robiłam niedawno – po 3 miesiącach po zmniejszeniu dawki.
  Wit d też wporzo. A krzemu nie robiłam, bo biorę go z powyższych supli od Pepsi.
  A włosy mi wypadają i ta cera która zawsze była nieskazitelna, nawet jak jadłam złom
  Nawet kąpię się od miesiąca w magnesie ( sól epsom)
  Co myślisz jeszcze ?

  1. Pepsi Eliot 28 listopada 2018 o 22:46

   TSH bardzo dobre, z tymi włosami to może być tak, że masz mało żelaza. Jaki masz poziom Żelaza i ferrytyny, a pełną pulę aminokwasów esencjonalnych na pewno jesz? Biotyna?

   1. Marcheweczka 29 listopada 2018 o 14:23

    Mi tez wlosy garsciami wypadaly i po badaniu okazalo sie ze braki zelaza – ponoc pasozyty lubia nas pozbawiac zelaza, wiec warto sie jeszcze pod tym katem zbadac i cos przedsiewziac. Tak czy inaczej po suplementacji zelaza w duzych dawkach po wypadajacych wlosach ani sladu. Pepsi pisala kiedys zeby tez uwazac z suplementacja zelaza no i tez niektore rzeczy hamuja wchlanianie zelaza, chyba nabial i jajka, gdzies tu tez byl artykul o tym.

    1. Pepsi Eliot 29 listopada 2018 o 16:09

     hamuje tylko białko, żółtko ma masę żelaza

 5. Marrakesz 28 listopada 2018 o 16:53

  Dodam że, moim celem jest maksymalne zredukowanie eutyroxu. Zaczęłam od wyleczenia jelit, odżywienia tym wszystkim co wyżej.
  Może to źle z tym zmniejszeniem eutyroxu?

  1. Pepsi Eliot 28 listopada 2018 o 22:44

   A jak się czujesz? O to tylko chodzi.

 6. Marrakesz 29 listopada 2018 o 19:38

  Czuję się świetnie, Tylko te włosy wypadają, żelazo 45, ferrytyna 70
  A może mi nie służą te suple.czy włosy mogą wypadać z nadmiaru czegoś?

  1. Pepsi Eliot 29 listopada 2018 o 19:50

   chyba z nadmiaru TSH, weź biotynę G&G

 7. Marrakesz 29 listopada 2018 o 19:43

  Wcześniej pisałam, że odkąd te wszystkie rzeczy stosuję to mam codzienne wypróżnianie z czego się cieszę. Jednakże zawsze są w postaci rozwolnienia. Może to wszystko przelatuje ? Czy może być od tego?

  1. Pepsi Eliot 29 listopada 2018 o 19:49

   bierzesz chlorek magnezu?

 8. Marrakesz 29 listopada 2018 o 22:27

  Tak

 9. Marrakesz 29 listopada 2018 o 22:32

  Chcę go brać bo powoduje regularne wypróżnienia z tym mi cudownie. Nie chcę go brać jeśli powoduje że wszystko się wypłukuje i ląduje w toalecie.
  Tak jest?

 10. viktia 1 czerwca 2019 o 00:26

  Selen, cynk i inne pierwiastki trzeba dostarczać codziennie jak witaminy B complex czy można raz na tydzień wziąść suplement?

  1. Pepsi Eliot 1 czerwca 2019 o 05:27

   zależy co się je, zdrowi witarianie roślinożerni co drugi/trzeci dzień jest ok

 11. viktia 2 czerwca 2019 o 17:55

  Znaczy chodziło mi o to jak długo te pierwiastki utrzymują się w organizmie? Zamiast brać taki cynk i selen co 2-3 dni nie mogę wziąść dawkę 2-3 razy większą raz na tydzień? Wiem że z witaminami z grupy B to nie ma sensu bo po 3 dniach i tak wydalony, ale jak z pierwiastkami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *