logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 385 119
392 online
32 897 VIPy
Reklama

CAMU CAMU This is BIO
OGROMNA ILOŚĆ
WITAMINY C
DODAJ DO
PROTEINOWEGO
SZEJKA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Shape Shake na ciepło, czyli najpierw rzeźba, potem wiosna!

Zimno już na szczęście nie jak diabli, ale po porannym bieganiu, szczególnie jak nieopatrznie wskoczysz w kałużę i zmokną Ci stopy, bardziej niż o czymkolwiek marzy się o ciepełku. Ale wiosna wykwita już zza okien, z bezpiecznej odległości grzejąc twarz i dając się snuć marzeniom o zwiewnych sukienkach… Więc się biegnie.

Tuż po treningu 30 minut jest kluczowe dla odżywienia mięśni, regeneracji i zdrowia ciała. Zapodanie w tym oknie anabolicznym porcji 100% izolatu białka serwatkowego CFM (uwaga: jako jedyne białko zwierzęce nie zakwasza ciała) jest doskonałym pomysłem.

Izolat serwatki, to białko tak zwane „szybkie”, dlatego tak bardzo wskazane jest tuż po treningu.

Jeśli chcesz, aby zaczęło uwalniać się powoli i w ciągu całego dnia działało antykatabolicznie (czyli chroniło Twoje mięśnie) dodaj trochę tłuszczu, w postaci oleju MCT, czy kawałka awokado.

Dlaczego akurat izolat serwatki CFM?

Ten sposób pozyskiwania izolatu białka daje najwyższe stężenie aminokwasów, przy najniższym tłuszczu. CFM oznacza metodę niskotemperaturowej mikro, oraz ultrafiltracji przepływu krzyżowego. Pomimo, że jest to najdroższy sposób pozyskiwania izolatu, to jego zalety są nieporównywalne do innych izolatów białkowych. A z koncentratami nie ma nawet po co porównywać.

Jak połączyć pragnienie ciepełka z pełnym aminokwasów smoothiskiem, którego robisz z migdałowego mleka wyjętego z lodówki, mrożonych owoców i innych – wcale nie gorących -dodatków?

Reklama

Szejk posiada w każdej porcji wyśmienity aminogram (porównaj z innymi to utwierdzisz się w czym rzecz):

Izoleucyna (**BCAA/***EAA) 1744mg
Leucyna (**BCAA/***EAA) 2617mg
Walina (**BCAA/***EAA) 1516mg
Arginina (***EAA) 482mg
Lizyna (***EAA) 2388mg
Cysteina 620mg
Metionina (***EAA) 551mg
Glutamina 4476mg
Fenylalanina (***EAA) 734mg
Glicyna 414mg
Treonina (***EAA) 1860mg
Kwas asparginowy 2732mg
Tyrozyna 712mg
Prolina 1676mg
Histydyna (***EAA) 460mg
Seryna 1309mg
Alanina 1262mg
Tryptofan (***EAA) 460mg

**BCAA – aminokwasy rozgałęzione łącznie 5877mg
***EAA – aminokwasy esencjonalne łącznie 12812mg

TU ZNAJDZIESZ SHAPE SHAKE TiB, BIAŁKO SERWATKOWE 100% Izolat CFM bez cukru, tłuszczu i laktozy TiB (słodzone stewią) z dużą ilością glutaminy i pełną pulą aminokwasów esencjonalnych


Rondel w dłoń!

Shape Shake w ruch – para buch!

Zmiksuj dwa bananki, garść ulubionych owoców i dodatków (na przykład wanilię, odrobinę surowego kakao, sproszkowaną jagodę acai albo fioletową kukurydzę) i miarkę Shape Shake’a.

Podgrzej (uwaga: tylko do 41 stopni !) mleko roślinne własnego wyboru, dodaj go do składników w blenderze i zmiksuj raz jeszcze.

Pamiętaj też, że takiego szejka używa się na wiele sposobów, może bardzo, ale to bardzo odchudzać!

1 porcja (30g) Shape Shake TiB to?

26g białka
1g węglowodanów
0g cukrów
0g tłuszczu
0g cholesterolu
0g laktozy
0g kazeiny
zero sztucznych słodzików, słodzony stewią
zero glutenu

Jak to działa?

1 porcja (30g) Shape Shake TiB zawiera:

26 gramów białka dostarczy 26 x 4 = 96 kalorii

26 gramów czystego białka potrzebuje do strawienia  30% (w przypadku izolatu serwatki można nawet uznać 50%, ale pozostańmy przy wersji mniej optymistycznej) tych kalorii, czyli 29 kalorii

96-29 = 67 kalorii faktycznie dostarczy porcja białka

Jednak to nie wszystko, taka porcja zwiększy wydatnie metabolizm ciała w ciągu następnych 3 godzin. Zapotrzebowanie  energetyczne  ciała  w ciągu 3 godzin to średnio 375 kalorii, natomiast, w przypadku zwiększonej termogenezy poposiłkowej po zjedzeniu czystego białka (bez węglowodanów i tłuszczu), oraz przyspieszonego metabolizmu, zapotrzebowanie kaloryczne może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Gdy przyjmiemy, że w ciągu 3 godzin po spożyciu białka nie zjesz nic, a 3 godziny wcześniej również nic nie jadłaś, bo takie są zalecenia programu „jem i  … chudnę” można założyć, że ciało będzie na minusie około 450 kalorii, a nawet 500 i więcej kalorii, w przypadku, gdy masz dużą masę mięśniową. 

Gdybyś z kolei zastosowała tylko głodówkę, wówczas metabolizm jest spowolniony, a mięśnie stają się zabiedzone, czyli nieodżywione, wiotkie, obwisłe.

-450 kalorii!!!

Czyli tyle ile spalasz na godzinnym, intensywnym treningu aerobowym.

A więc minus 528 kalorii!!

uściski:)

(Visited 1 978 times, 2 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Dominika 3 marca 2019 o 18:32

  Pepsi powiedz kończąc jedno opakowanie twojej ashwangadhy ile zrobić przerwy ?

  1. Pepsi Eliot 3 marca 2019 o 23:26

   tydzień, 10 dni

 2. Marta 5 kwietnia 2019 o 07:16

  Pepsi czyli lepiej dla efektów odchudzających wypić tego shape shake z 2 bananami, garścią owoców, kakao itd czy lepiej sam shape shake bez żadnych dodatków?

  1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2019 o 07:41

   no nie żartuj, jak dodasz energię (banany) to po prostu otrzymasz taki idealny posiłek potreningowy budujący szybko mięśnie. Gdy dodasz tłuszcz (kakao) dodatkowo spowolnisz to białko, czyli z szybkiego po treningu, zamieni się w powolny całodniowy antykatabolik, czyli będzie budowało i chroniło mięśnie przez cały dzięń, tłuszcz spowalnia szybkie białko, a izolat serwatki CFM jest bardzo szybkim budulcem. Ale ta energia niweluje właściwości białka do zwiększonej termogenezy poposiłkowej, czyli nie będziesz chudła, jeśli dołączysz do takiego białka z energią trening i będziesz go jadła tuż po, jakość Twojego ciała się poprawi, nabiją się mięśnie, ale takie białko nie odchudzi Cię, bardziej wyrzeźbi, ale pod tłuszczem na brzuchu.

   Taki szejk musi być na wodzie, z ewentualną garścią kwaśnych owoców typu truskawki, jeżyny, borówki, czy maliny, porzeczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *