Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 949 130
60 online
38 830 VIPy

Simpsonowie, którzy przewidzieli przyszłość

Simpsonowie, którzy przewidzieli przyszłość

Animowany serial dziesiątki razy posądzany o łamanie obyczajów, promowanie niewłaściwych wzorców zachowań, obsceniczność i programowanie umysłów, a może świetna komedia, która wciąga, bawi i obrusza, być może naprawdę ma powiązania z ciemną stroną mocy. Przed Wami

5 wydarzeń, które przewidzieli Simpsonowie

1. Ebola

Simpsonowie przewidzieli wybuch wirusu Ebola w marcu 2014, który uważa się obecnie za największy wybuch Eboli w historii zachodniej Afryki. W odcinku z 1977 roku Marge czyta na dobranoc swojemu synowi, Bartowi, książkę pod tytułem Ciekawski George i wirus Ebola. Cóż… Nietypowy tytuł jak na bajkę na dobranoc, jednocześnie przerażony Bart wskazuje palcem na plakat, na którym znajduje się podobizna jego umierającego na wirus Ebola.

w didaskaliach

Pandemii 2020 nie przewidzieli? – pyta sierżant Eliot

2. Zamach na bliźniacze wieże WTC

Kto nie słyszał o zamachu na WTC? Chyba nikt. To wydarzenie zmieniło historię pod wieloma względami, wciąż owiane jest mnóstwem tajemnic i teorii spiskowych i… Zdaje się, że zostało przewidziane w wielu filmach i kreskówkach. Między innymi w Johnym Bravo, Lone Gunman (twórców Archiwum X), Szklanej Pułapce i… Simpsonach! W odcinku pod tytułem Nowy Jork przeciwko Homerowi Lisa, siostra Barta, czyta folder, na okładce którego widać cyfrę 9 a w tle bliźniacze wieże(co do złudzenia przypomina 9 11).

3. Farmville i wirtualna rzeczywistość

Większość posiadaczy facebooka będzie wiedziała o czym mowa. Farmville to gra, w której posiada się własną internetową farmę, której trzeba doglądać 24/7 – sadzić rośliny, karmić zwierzęta, etc. Jeśli się tego nie dopilnuje, farma padnie. Gra mocno uzależnia, ze względu na potrzebę ciągłej kontroli swojego wirtualnego dorobku. W 1998 roku Simpsonowie, w odcinku pod tytułem Symulator zajmowania się podwórzem, pokazali dwie rzeczy z przyszłości. Okulusy, które niedawno znalazły się na sklepowych półkach i służą do przemieszczania się do wirtualnej rzeczywistości i grę do złudzenia przypominającą Farmville.

4. Żywność GMO

W odcinku sprzed niemal dwóch dekad Simpsonowie mieli hodowlę zmutowanych po wybuchu w elektrowni, zmodyfikowanych genetycznie pomidorów. W Japonii dokładnie ten sam problem pojawił się w 2013 roku, dokładnie 2 lata po katastrofie w Fukushimie. Nie byłoby to tak przerażające, gdyby nie fakt, że w obu przypadkach chodziło o pomidory, których modyfikacja jest efektem tej samej sytuacji.

5. Prezydentura Trumpa

15 lat wcześniej Simpsonowie przewidzieli sytuację identyczną do tej, która miała miejsce w 2015 roku, w przedsionku wyborów prezydenckich w USA. Nie tylko przewidziano prezydenturę Trumpa, ale bardzo dokładnie odwzorowano miejsce, w którym się znalazł. Do tego prezydent machał dokładnie w ten sam sposób co w animacji, a transparenty wyborców są zaskakująco podobne.

Co Wy na to?

Na zawsze Twój
Horry Porttier


Horry Porttier

Prawdopodobnie autor na stronie Pepsi Eliot, jednak nius pojawił się niespodziewanie i w sumie niewiadomo kto go napisał … Nie znamy Horrego Porttiera.

(Visited 7 732 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar gagatec 9 czerwca 2017 o 16:55

  Jak się coś planuje z wyprzedzeniem, a potem realizuje, to chyba nie jest to jasnowidzenie, a wykonanie tegoż planu. 🙂 Może tak coś skrobniesz o efekcie Mandeli? Dziubdziusiu 😀 …a może o podróżach w czasie…

  1. avatar grzegorzadam 10 czerwca 2017 o 04:17

   Jak się coś planuje z wyprzedzeniem, a potem realizuje, to chyba nie jest to jasnowidzenie, a wykonanie tegoż planu. ”

   Otóż to 🙂

 2. avatar Zibi 12 czerwca 2017 o 09:04

  Na szczęście my się nie boimy bo wiemy, że odpowiednio ukierunkowana globalna świadomość jest w naszych rękach (głowach?) i tego typu informacje (kontrolowane przecieki?) wykorzystujemy do własnych celów, wbrew zamierzeniom ich twórców 🙂

  1. avatar Emanuela Urtica 12 czerwca 2017 o 14:40

   No ba! I z taką świadomością nawet Simpsonów można oglądać w stanie relaksu. 😉

   via GIPHY

 3. avatar Hubert 13 grudnia 2017 o 12:52

  Jak dobrze pamiętam to Trumpa mają zabić. Tak było w Simpsonach. W ogóle jest wiele filmów, które podobnie pokazują nam prawdę, której nie widzimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała MASĘ Witaminy CAle nie tylko o to chodzi, sproszkowana BIO Czarna Porzeczka to CUD dla wytrzymałościowców!Dodaj więc CZARNĄ PORZECZKĘ Blackcurrant This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejkaGonisz, robisz interwały?BadanieNie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Blackcurrant This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum