Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 812 602
124 online
42 345 VIPy

Skurcze nóg. Co musisz o nich wiedzieć i kiedy powinny Cię niepokoić?

Domowe sposoby na skurcze nóg.

Skurcze i rozkurcze mięśni to właściwie ich prawidłowa, fizjologiczna czynność, dzięki której możliwy jest ruch. Wykonujemy ją praktycznie cały czas, najczęściej zupełnie bezwiednie.

Inaczej jest w przypadku kurczu – nieintencjonalnego i nagłego skrócenia mięśnia, któremu najczęściej towarzyszy ból i odczuwalne napięcie.

Kurcze najczęściej nazywane są skurczami i w zasadzie nie jest to błędem: kurcze stanowią jeden z rodzajów skurczy, mimo że znacznie bardziej nieprzyjemny niż te, dzięki którym możemy się poruszać. (1)

Czy każdy skurcz to powód do obaw?

Skurcze mogą zdarzyć się każdemu, zarówno kanapowemu ziemniakowi jak i atletce. Większość skurczy nie stanowi jednak, całe szczęście, powodu do obaw. Dopóki oczywiście nie zaczną pojawiać się regularnie albo z dużą częstotliwością.

Potencjalnym powodem występowania skurczy może być odwodnienie. Powszechne szczególnie u osób uprawiających sport i pracujących w wysokich temperaturach.

Kurcze wynikają często również z zachwiania równowagi elektrolitowej. Albo błędnej komunikacji między nerwami powodującymi kurczenie się mięśni a tymi, które odpowiadają za ich rozkurczanie. Nie bez znaczenia pozostają też niedobory minerałów i witamin, oraz zażywane leki. (1)

Niech ilość Twoich skurczów nóg
MINIMALIZUJE
codzienny rytuał 4 Szklanków !:)


Domowe sposoby na skurcze nóg – kiedy budzi Cię skurcz …

Śnisz piękny sen zwinięta w kulkę, a chwilę później z objęć Morfeusza wyrywa Cię paskudny ból bardzo napiętej łydki? Nie jesteś w tym sama. Nocne skurcze to najczęstszy rodzaj skurczy pojawiający się bez względu na wiek i płeć. Najczęściej nie jest objawem poważnego problemu zdrowotnego, szczególnie jeśli nie pojawia się często.2

Nocne skurcze łydek wiążą się z NAJWIĘKSZYMI SPADKAMI MAGNEZU, WŁAŚNIE W NOCY.

Tego typu skurcze może jeszcze wzmagać trening biegaczy, rolki, łyżwy, narty, ale też stojąca praca, siedzący tryb życia, odwodnienie i ciąża. Czasem pozycja, w jakiej się śpi jeszcze coś dokłada.

Pomóc mogą 4 szklanki na rozpoczęcie dnia, a następnie odpowiednie nawadnianie się w ciągu dnia. Noszenie wygodnych butów (raczej nie są to szpilki:), rozciąganie przed snem oraz uzupełnianie niedoborów magnezem.

 • Jeśli skurcze zdarzają się często, warto przed snem dodatkowo stosować kąpiele magnezowe (z solą Epsom) lub smarować łydki oliwą magnezową (proporcje 1 do 1: czysta woda i chlorek magnezu).
 • Niekiedy trzeba jeszcze dodać preparat z potasem.
 • Badaj sód, potas, magnez i wapń!

Domowe sposoby na skurcze nóg – skurcze okołotreningowe

To zdarza się szczególnie osobom, które niedawno zaczęły być aktywne fizycznie. Lub gwałtownie przeforsowały się treningiem zdecydowanie wykraczającym poza ich możliwości. Wówczas skurcze wynikać mogą z niedostatecznego rozciągnięcia, odwodnienia i zaburzenia równowagi elektrolitowej organizmu. (3)

Zwalczanie skurczy zacznij od nawodnienia. Jeśli tego nie zrobisz komunikacja między nerwami, które rozluźniają i napinają mięśnie, może być zaburzona. Nawadniaj się także przed ćwiczeniami.

Szybki masaż ułatwia „puszczenie” skurczu.

Kiedy odwiedzić lekarza?

Skurcze mogą towarzyszyć 

 • cukrzycy
 • płaskostopiu,
 • złemu krążeniu,
 • zaburzeniom neurologicznym
 • lub nerwowo-mięśniowym.

Mogą również być wywołane przez niektóre leki

 • w tym te regulujące ciśnienie krwi,
 • leki moczopędne
 • i beta2-mimetyki.

Zazwyczaj zmniejszają się w procesie leczenia lub zarządzania objawami choroby.

Magnez będzie najważniejszy!

cytrynian magnezu TiB

Pa, pa nocne SKURCZE łydek!
Weź przed snem 1 Cytrynian magnezu TiB 
(sorry za ortografię na obrazku)


Tromboza (zakrzepica żył głębokich)

Niektóre skurcze mogą być objawem PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH POWAŻNIEJSZYCH niż odwodnienie i niedobory.

Są one na przykład jednym z symptomów trombozy, czyli zakrzepicy żył głębokich.

To stan chorobowy polegający na powstaniu zakrzepu w układzie żył głębokich, najczęściej nóg.

W przebiegu trombozy oprócz skurczy, najczęściej pojawiających się w okolicach łydek, występuje również opuchlizna nogi, stopy i kolana oraz silne bóle nogi.

Jeden z obszarów nogi może być także cieplejszy od jej pozostałej części.

Skóra w tym miejscu może być blada lub zaczerwieniona. Jeśli widzisz u siebie te objawy, wskazane jest jak najszybciej skontaktować się ze lekarzem specjalistą.

Uwaga na temat zakrzepicy żył głębokich:

Nattokinaza wykazuje wyjątkowo silne działanie fibrynolityczne (4)

Zakrzepy w żyłach usuwa zarówno nattokinaza, jak i lumbrokinaza (trochę słabiej). Podobno kilka miesięcy i po problemie. Lumbrokinazę robi sie z dżdżownic, a nattokinaza to fermentowana soja, a dokładniej z tego śluzu, który się robi po fermentacji, oczywiście zawiera też k2 mk7 (5)

Skurcze mięśni – przyczyny neurologiczne

Co to jest spastyczność mięśni?

Jest to stan, w którym dochodzi do nieprawidłowego wzrostu napięcia lub sztywności mięśni, co może zakłócać ruch, mowę lub wiązać się z dyskomfortem lub bólem.

Spastyczność jest zwykle spowodowana USZKODZENIEM SZLAKÓW NERWOWYCH w mózgu lub rdzeniu kręgowym, które kontrolują ruch mięśni.

Może wystąpić w połączeniu z wieloma jednostkami chorobowymi, w tym z urazem kręgosłupa, czy głowy, udarem, SR, a nawet obrażeniami dziedzicznymi.

Objawy spastyczności mogą obejmować:

 • Hipertoniczność (zwiększone napięcie mięśniowe)
 • Clonus (seria szybkich skurczów mięśni)
 • Przesadne głębokie odruchy ścięgniste
 • SKURCZE MIĘŚNI
 • Scissoring (mimowolne skrzyżowanie nóg)
 • Stawy stałe (przykurcze)

Stopień spastyczności waha się od łagodnej sztywności mięśni do ciężkich, bolesnych i niekontrolowanych skurczów mięśni.

Źródła:

 • today.com/health/what-your-leg-pain-really-means-when-it-s-time-t100778
 • (1) mayoclinic.org/diseases-conditions/muscle-cramp/symptoms-causes/syc-20350820
 • (2) my.clevelandclinic.org/health/diseases/14170-leg-cramps-at-night
 • (3) bupa.co.uk/health-information/exercise-fitness/exercise-muscle-cramps
 • (4) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5372539/
 • (5) geneticlifehacks.com/nattokinase-and-lumbrokinase/

(Visited 14 684 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Anna r 25 lutego 2020 o 17:47

  Pepsi juz pisałam ale niestety nie dowiedziałam sie co sadzisz na temat suplementu …, dlatego pisze raz jeszcze….

  1. avatar Jarmush 25 lutego 2020 o 18:23

   nie znam

 2. avatar Me and myself 25 lutego 2020 o 22:51

  Pepsi powiedz mi, czy od razu czułaś ze bieganie to jest to, po jakim czasie odczułaś różnice w samopoczuciu?

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2020 o 06:05

   po 3 miesiącach całkowicie przestałam się bać, np spałam absolutnie sama w ciemnym ogromnym domu na dużej działce, czyli z dala od sąsiadów, na parterze, z otwartym na oścież oknem. To było tak dla mnie niewyobrażalne jeszcze 3 miesiące wcześniej, jak spotkanie różowego jednorożca. Wtedy zrozumiałam że jestem innym człowiekiem.

 3. avatar Anggie 26 lutego 2020 o 13:33

  A na żylaki co moze pomoc? Zaczynają coraz bardziej boleć…

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2020 o 15:26

   Bierzesz K2? Jaki masz poziom 25(OH)D?

  2. avatar Agnieszka 27 lutego 2020 o 13:04

   Dużo zielonek, dobre są kiełki i szejki oraz suplementacja witaminą E w dawce min. 1200 mg dziennie.

 4. avatar Edyta 22 października 2020 o 17:26

  Szanowne Państwo, co może być przyczyną nieustannych skurczy mięśni na całym ciele przy prawidłowym stężeniu wpania, magnezu i potasu.
  Stwierdzone pasożyty w biorezonansie: przywry i glista. Obciążenia: ołów i arsen. Zakwaszony organizm, podwyższony poziom cukru we krwi. Niedobory: cynk, selen, miedź, wit.B3, C,E, lizyna, biotyna, kolagen. Program naprawczy wprowadzony.
  Dziękuje serdecznie za odpowiedź!!

  1. avatar Jarmush 22 października 2020 o 17:57

   Tężyczka utajona wykluczona? Oczywiście takie braki i pasożyty, a nade wszystko zapchany układ limfatyczny zakwaszeniem ciała, to wszystko musi się jakoś ujawniać

  2. avatar Jarmush 22 października 2020 o 17:57

   Tężyczka utajona wykluczona? Oczywiście takie braki i pasożyty, a nade wszystko zapchany układ limfatyczny zakwaszeniem ciała, to wszystko musi się jakoś ujawniać

 5. avatar Pytanie 10 lipca 2023 o 11:05

  Droga Pepsi, zwracam się z ogromną prośbą. Mam schizofrenie i ocd, co kilka dni chodzę w nocy do 12h i sprawdzam urządzenia czy nie wywołaja pożaru czy czy drzwi są zamknięte. Leki pomagają na schizofrenie ale ocd nie. Stosowalam dietę psychiatry Kelly Brogan o której kiedyś pisałaś i nie pomaga. Jest tam dużo surowej żywności, jajek i mięsa. Zastanawiam się nad surową dieta 1 1 8, białko czerpalabym głównie z moczonego owsa, niestety bialko konopne może wejść w interakcję z lekami i mało miałabym białka. Sama jesz białka, czy jajka albo ryba bio nie zaszkodzi? Czy Twój kolagen peptan jest raw? Gdy na diecie Dr Brogan to kicham, odstawiłam białka i dalej, czy to wina jajek? Jakie miałabyś dla mnie porady by wyeliminować nocne epizody? Pomóż proszę

  1. avatar Pepsi Eliot 10 lipca 2023 o 15:12

   Współczuję Kochana. Nie, kolagen nie jest raw, i nie może być, to hydrolizat morski. Przeczytaj ten artykuł, skopiowałam go ze strony do której podaję link, ale ludzie narzekają, że się im nie zawsze otwiera:
   http://chooselife.pl/2013/05/26/schizofrenienia-po-ktorej-zostaly-popioly-cud-zdrowa-dieta-a-moze-jedno-i-drugie/

   Schizofrenienia, po ktorej zostaly popioly. Cud, zdrowa dieta, a moze jedno i drugie?

   Tym, ktorzy wiecej czuja, inaczej rozumiejai dlatego bardziej cierpia,
   a ktorych czesto nazywamy schizofrenikami

   prof A.Kepinski
   Dzisiejszy post chcialam juz dawno skreslic, ale nie moglam uczynic tego kroku, bez przyzwolenia pewnej osoby. Postanowilam o nim wspomniec kiedy nadejdzie odpowiedni moment, a ze niedawno byla dyskusja w internecie o chlopaku, ktorego matka wyleczyla z autyzmu, tylko wyrzucajac z jego diety pewne produkty to sprowokowalo mnie aby wreszcie porozmawiac z osoba zainteresowana i napisac o mezczyznie, ktory jest bliski memu sercu.

   To nie Matt, ktory jest „namber lan – rozumiec sie ma 😉 a jego cudowny starszy brat. Ciepla, piekna istota i najukochanszy wujek pod sloncem. Jak wspomnialam powyzej, wczesniej tematu nie poruszalam ze wzgledu na wage osobista tego wydarzenia, i dlatego, ze sam zainteresowany nie chcial o tym mowic. Jednak przekonalismy go, ze w ten sposob moze pomoc wielu ludziom, co nie w smak bedzie oczywiscie przemyslom wyrabiajacym lekarstwa. Tylko jeszcze istnieje druga strona medalu. Aby uwierzyc w te historie, ktora panstwu Drogiemu przytocze. Dostalam w koncu potwierdeznie, odgorne, iz Tak moge napisc, ale tylko na moim polskim blogu ( na razie).

   Czytam na forach „Schizofrenia może być śmiertelna, jednak da się niekiedy zmniejszyć objawy. Nie każdy przypadek umiera.”

   „Najgorsze choroby, to są właśnie choroby psychiczne. Ale chyba najgorsza jest schizofrenia. W schizofrenii są bardzo rozległa objawy miedzy innymi halucynacje, rozdwojenie jaźni, utrata świadomości. w pewnym momencie może się już nie odczuwać świata realnego od fikcyjnego.”

   „Schizofrenia to niewyleczalna choroba a ludzie pracujący w psychiatrykach boją się tylko jej no i całej reszty chorób psychicznych”

   To prawda. Schizofrenia jest okrutna choroba, jak zreszta kazda inna. Nie chce sie licytowac, ktora bardziej a ktora mniej : optymista by powiedzial ” Nie jest tak zle , schizofrenia ma swoje dobre strony: zawsze masz towarzystwo ” Nium.. Tylko nie zawsze takie jakby chcieli ludzie zmagajacy sie z ta choroba, bo fajnie jak Cie odwiedzi Merlin Monroe, gorzej jak nagminnie robi to Belzebub.

   Posluchajcie o niebywalej przemianie, ktora miala miejsce calkiem niedawno, bo..

   W zyciu bo­wiem is­tnieja rzeczy, o ktore war­to wal­czyc do sa­mego konca

   Paulo Coelho

   Jofi jest bratem mojego meza. Starszy o 4 lata. Odkad skonczyl 11 lat lekarze, zdiagnozowali u niego potworna chorobe. To co matka Matta uslyszlala scielo ja z nog. ” Schizofrenia dwubiegunowa.” Wlasnie to ten najgorszy rodzaj. Z poczatku kobieta myslala, ze syn cierpi na jakies zaburzenia, dorasta, wszystko w tym okresie wydarzyc sie moze, ale do glowy jej nie przyszlo, ze to TA choroba. W takich momentach czlowiek zadaje sobie pytanie gdzie popelnil blad, czym zawinil ? W rodzinie Wilsonow do tej pory nikt nie cierpial na choroby psychiczne. Bezbronna kobieta zaczela studiowac ksiazki medyczne, te nic tylko ja pograzaly. Jest to choroba, ktorej sie nie da uleczyc, mozna jedynie zlagodzic jej skutki- tak twierdzili lekarze, do ktorych trafiala z zapytaniem czy jest szansa aby cofnac tego potwora.. lza_w_oku-2Nie mogla sobie wyobrazic, ze jej ukochany syn do konca zycia bedzie musial sie leczyc, w najlepszym przypadku bedzie pod okiem psychiatry w swoim domu, ten najgorszy sen.. szpital psychiatryczny…Smierc

   Moj maz odkad wyrwal sie kostusze z rak zaczal wieksza uwage przykladac do tego co wklada do ust. Tak kochani nikt „normalny” nie rezygnuje od tak z gotowanego jadla, chrupiacych buleczek, (czy ciastka z kremem, no chyba, ze widzi w tym aspekt moralny, jak weganie) ewentualnie, z ciekawosci, jednak podstawowa rezygnacja kryje sie w chorobie ( najczesciej tak jest) W dzisiejszych czasach dzieci cierpia juz na nerwice, wiec wyobrazmy sobie ludzi 4 krotnie starszych.. Czasami musi nadejsc stan krytyczny abysmy sie opamietali, chociaz sa i tacy, ktorzy maja wszystko gdzies i zamiast przeanalizowac za i przeciw lykaja kolejna dawke lekow, nawet na swedzacy tylek..

   Kiedy Jofi byl chory Matt byl juz weganinem ( z powolania) do tego zainteresowany duchowoscia i surowa zywnoscia). W jego diecie przewazaly wtedy produkty gotowane, ale juz wtedy wiedzial jakie benefity przynosi wszamanie zielone trawy, ziola, owoce, warzywa ( wszystko w naturalnej postaci) .

   Mial to szczescie, ze spotkal na swojej drodze wielu wspanialych ludzi, ktorzy nie tylko opowiadali mu o leczeniu zywnoscia czy glodowkami.

   Matt widzial jak ludzie, ktorzy mieli doslownie wykupione miejsce na ” mogilniku” czy spisywali testament stawali na nogi, piekniejsi, silniejsi, wzrastali z popiolow. Zyja do dzisiaj. Wzial sobie bardzo do serca ich cenne wskazowki, tym bardziej, ze byli wsrod nich ludzie uleczeni z najrozmaitszych chorob….Byl wtedy 27 mlodziencem i caly swiat stal przed nim otworem. Joffi mial 31 lat, 15 kg nadwagi i chorobe, ktora go milowala niczym matula. Zawsze przy nim, pojawiala sie znienacka aby krzyknac ”Pamietaj jestem moj ukochany chlopcze, nie opuszcze cie nigdy”.

   On zdarzyl byc kilka razy w szpitalu, stosował rozne leki, zmienial je czesto, wszystko pomagalo na chwile. Pisal piosenki, wiersze, gral doskonale na pianinie, potrafil byc uroczy, calkiem normalny, po to aby za chwile stracic kontakt z rzeczywistoscia…Cala rodzina wtedy przechodzila kryzys. Matt wierzyl, ze bez tabletek i konsyliarzy moze pomoc bratu sie- ” poskladac” i chociaz cala rodzina Wilsonow znala osoby, ktore wyleczyly sie dzieki diecie, tutaj mieli watpliwosci i przeczaco kiwali glowami.

   Jedynie matka Matta wierzyla, chciala wierzyc.

   ( czy bylo inne wyjscie, czy moglo byc gorzej) ? Moj maz skontakowal sie jeszcze przed wyjazdem z Donem Tolmanem, ktory zajmowal sie zdrowa zywnoscia od ponad 30 lat- i wyruszyli..Ta podroz na zawsze miala zmienic zycie jego brata. Matt nie wierzyl w cudowne ozdrowienie w tym przypadku, gdyz schizofrenia to cos innego niz rak, jednak oczekiwal wspanialych rezultatow i mial nadzieje, ze choroba w jakims stopniu cofnie sie o tyle, ze Jofi bedzie bral niewielka dawke leku. Jeszcze nie wiedzial wtedy jak sie pomyli.. Rodzina nie byla zachwycona wyjazdem. Bali sie tak samo o Matta jak i o Jofiego. Nawet moze bardziej o mlodszego syna, gdyz starszy potrafil wcielac sie w kilka roznych postaci na raz. Wierzyl, ze ma kontakt z diablami, Hitlerem, Jezusem. Rownoczesnie potrafil mowic kilkoma glosami, w tym kobiety.

   Matty w tym czasie odmowil wspopracy z ” Disneyem” – chociaz proponowali mu bajonska sume za wspolprace. To byl czas, gdzie jego brata chcieli zamknac w szpitalu a i on zdawal sobie sprawe, ze na kariere przyjdzie czas. Teraz postanowil skupic sie tylko na Jofim.

   Nadszedl czas na zmiany… Matt zabral najpotrzebniejsze rzeczy i 6 wrzesnia ( W NZ jest wtedy wiosna) wyjechal – z dala od miasta, gdzie nie bylo kontaktu ze wspolczesna rzeczywistoscia. Lasy, rzeka, zwierzeta, dzika roslina, niebo i ziemia.

   Przed swiatem Matt postanowil schowac sie wraz ze swoim „kompanem” w domku, ktory nalezal do przyjaciol rodzicow. Tak jakby myslal, ze choroba, go tutaj nie odnajdzie. Dziesiatki kilometrow od Auckland Matt podjal walke o swojego brata. Nie mial internetu, tylko telefon stacjonarny. Najblizszy sklep byl godzine jazdy samochodem. Nieraz wspominal, ze mieszkal w lesie i zywil sie tym co tam znalazl, jednak malo kto wie, dlaczego tam sie znalazl i do tego byl niejedyna osoba. Raz na dwa tygodnie przyjezdzal lesniczy sprawdzal czy jest wszystko w porzadku i przywozil Mattemu rosliny i owoce do jedzenia. Dlaczego w tym czasie nie chcial aby rodzina go odwiedzala i lekarz? Oni na wszystko reagowali zbyt emocjonalnie, moze nawet zabrali by Jofiego, gdyby ten byl w gorszym stanie.

   Bracia wode pili ze strumienia. Moj maz byl w kontakcie z rodzina i psychiatra gdyby nadszedl totalny kryzys. Jednak nigdy nie powiedzial, ze z Jofim jest bardzo zle a on sam sie obawia, nawet wowczas kiedy slyszal jak ten planuje go zabic gdyz mysli, ze jest jego adwersarzem. Tak glosno prowadzil monolog w pokoju obok, ze wszystko bylo slychac..

   Chory jest jak miasto otwarte po kapitulacji. Nowe zycie wejdzie w niego roznymi drogami. Wchlaniac je bedzie calym cialem, wszystkimi porami skory Aleksander Fedorowicz
   Prawie kazdego dnie biegal z Jofim po lesie, nawet kiedy za oknem szalal deszcz. Robili rozne figurki z drewna, pisali, malowali. Byly momenty zwalajace z nog, gdzie chory brat stal pochylony nad nim z nozem, kiedy Matt spal.. Wtedy pierwszy raz pomyslal, ze moze zginac tutaj w lesie. Jednak Jofi spojrzal na niego zimno i po kilku sekundach odszedl. Domyslacie, sie, ze tej nocy Matthemu juz przeszla ochota na sen. Nie wiedzial jak Jofi znalazl noz gdyz on go dokladnie schowal.. Po tym zdarzeniu wyrzucil wszystko co mogloby byc niebezpieczne w jego rekach. Zamiast szklanych kubkow, plastikowe, zadnych nozy, widelcow, nawet lyzek. Owoce, warzywa jedli w naturalnej postaci. Matt zrobil kilka razy glodowke o wodzie. Raz 10 dniowa, innym razem 7 dniowe , 14 dniowe… jadl to co brat mu podal, praktycznie zjadlby wszystko, jemu to bylo obojetne.

   Po uplywie 3 miesiecy nastapila mala poprawa Zaczal zachowywac sie bardziej racjonalnie, przestawal do siebie mowic.. Nie byl uleczony, ale Matt coraz rzadziej widzial aby zachowywal sie dziwacznie. Nie swiecil jednak tryumfu.
   Zdawal sobie sprawe, ze to za wczesnie. Zadzwonil do mamy i do lekarza. Ci chcieli ich odwiedzic, matka wylewala lzy, lekarz pytal czy wszystko jest w porzadku. Matt prosli aby nie przyjezdzali. Przedluzyl czas pobytu kolejne 4 miesiace. Jofi w tym czasie rozmawial z mama kilka razy przez telefon jak i z lekarzem. W tym okresie rowniez moj maz przeprowadzil pierwszy raz z Jofim glodowke 40 dniowa! Po 7 miesiacach nieobecnosci, Matt nie mowiac nikomu ani slowa- wrocil do domu z bratem…To byl juz inny czlowiek, nie cudaczny, osobliwy, nie mial omamow, nie rozmawial z duchami. Schudl 25 kg. Nie chce Wam opisywac co sie stalo kiedy rodzicielka go ujrzala, gdyz to historia niczym z bajki i moze tak nieprawdopodobna, iz moglabym zostac posadzona o zbyt wybujala fantazje ( co nie jest niczym zlym, ale nie w przypadku pisania tego posta).

   Kiedy Jofi udal sie do swojego lekarza, ten byl w tak poruszony ze nie wiedzial co powiedzic.
   Nie stwierdzil, ze chizofrenia minela, bo to byloby za wczesnie i absolutnie nie zgadzaloby sie z jego studiami, on w to nie wierzyl, ale objawow choroby nie bylo zadnych. Dopiero po 5 latach ten sam lekarz napisal oficjalnie, iz schizofrenia ustapila. Ludzie na ulicy nie poznawali czlowieka, ktory jeszcze nie dawno z ulubiona czapka i spuszczonymi spodniami prawie do kolan przemierzal ulice i parki Auckland. Jego „glowa nie wisiala w dole ” tylko byla dumnie podniesiona do gory. Zmienil styl ubierania, ale nie narzucony mu przez kogos.

   To byl jego styl. Styl Jofiego. Minelo 12lat. W tym czasie Joffi ukonczyl studia ekonomiczne, zajmuje powazne stanowisko w firmie, poslubil piekna kobiete i maja dziecko.
   Od czasu kiedy byl chory minelo 12 lat, po chorobie ani sladu. Nie chce lekcewazyc powagi schizofreni, gdyz nikt nie jest w stanie powiedziec co sie stanie jutro, za miesiac czy rok. Nie bede zadufana twierdzac, ze to tylko rosliny pomogly ( a moze) ?… Owszem to cudowne wyzdrowienie mialo swoje miejsce podczas surowej diety, glodowek, z dala od ludzi, tabletek, szpitala, codzienne biegi, milosc i wiara brata. Co bylo glowna przyczyna? Czy to byl cud? Czy tylko przypadek i ktoregos dnia Jofi znowu bedzie twierdzil, ze widzi Mefisto i bedzie prowadzil dyspute z niezyjacymi przywodcami. Na dzis dzien, kazdego dnia podejmuje bardzo wazne decyzje, zarzadza grupa kilkudziesieciu osob. W pracy nikt nie wie, ze byl ” swirem” , pewnie nikt by go do nie przyjal. Jego zona wie o jego przeszlosci i my najblizsi. Gdyby przyznal sie do choroby przed szefostwem, pewnie zostal by wylany z pracy, pomimo swoich osiagniec ( nikt wariatow nie lubi), ale przyzna sie w naszym filmie – juz wkrotce.

   Stosunek do jedzenia nie zmienil sie, zarowno on jak i jego rodzina sa weganami. Surowa zywnosc jest u nich podstawa diety jednak coreczka i zona spozywaja jako dodatek codziennie gotowana zupe, czy warzywa ewentualnie kasze, soczewice, brazowy ryz, ziemniaki. Natomiast Jofi niezwykle rzadko. Bywa, ze raz w miesiacu na cos przyjdzie mu chrapka i to porcja glodowa:) Kazdego dnia od przeszlo 5 lat wypija wraz z Natalii( zona) okolo pol litra soku z zielonej trawy i jablek. Ich dziecie po szklance.

   Podobno choroba to nie kara – to sprawdzian
   z milosci dla bliskich i woli walki do samego konca…

   Namaste ….

   1. avatar Pytanie 4 września 2023 o 19:25

    Dziękuję Pepsi za odpowiedź, daje nadzieję. Przepraszam za spóźnienie z odpowiedzią. Chciałam jeszcze spytać co stanie się gdybym była na diecie 7:1.5:1.5? Czytałam że minimum 15% tłuszczu musi być a jak jestem na redukcji to 1g białka na kg mojej najniższej prawidłowej wagi to 15% kcal.

    1. avatar Pepsi Eliot 4 września 2023 o 20:00

     to zależy też od ilości kalorii z węglowodanów, a 1 gram białka na 1 kilogram, ale beztłuszczowej masy ciała

     1. avatar Pytanie 4 września 2023 o 20:25

      Dziękuję bardzo! Węglowodanów byłoby trochę ponad 70% kcal. Czy 15% tłuszczu spowoduje jakieś negatywne skutki? Boję się niedoboru. Zresztą tez białko w wielu źródłach jest polecane wyższe np. 1.2g.

     2. avatar Pytanie 7 września 2023 o 16:29

      Czy Twoja Omega Pepsi wystarczy by normalnie trójglicerydy na 811 nie wzrastały? Biorę leki które mogą też podwyższyć.

      Źle się wyraziłam. Nie chcę za mało ani za dużo tłuszczów i białka. Na pewno dużo wiesz w temacie. Czy 15% tłuszczu i białka (na redukcji, liczone z normalnego zapotrzebowania kcal) zaszkodzi jeśli będę tyle jeść dla pewności?

      Dziękuję, ocal mnie od keto!

 6. avatar Gos 10 lipca 2023 o 15:02

  Hejka Pepsi, mam nadzieje ze wszystko u Pani Pepsi okay 🙂 Chcialam zapytac o jedna rzecz. Pisalam do ciebie miesiac temu kiedy balam sie zabiegu operacji uszu i bolu z nim zwiazanego (tô byla poprawka i nie mam dobrych wspomnien zwiazanych z pierwsza operacja). Dziekuje za porade (Mike Tyson) i mile slowo, wszystko poszlo wspaniale a uszka sie pieknie goja 🩵 Wydaje mi sie ze przez te ingerêncje i stres z tym zwiazany opoznia mi sie okres (nie ma szans ze jestem w ciazy). Niedlugo minie prawie miesiac odkad sie spoznia. Czy znasz jakies metody na wywolanie okresu prosze?? Najgorszy jest wzdety brzuch ktory jest twardy jak kamien (jem tô samo co zawsze, wyprozniam sie okay).

  1. avatar Pepsi Eliot 10 lipca 2023 o 15:14

   Maca This is BIO <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum