Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
207 461 898
21 online
32 703 VIPy

Skuteczne domowe sposoby na podagrę i dnawe zapalenie stawów

Czyli się nawadniamy się

Kwasu moczowego nie może być za dużo, ponieważ ów fakt wywołuje naprawdę nieprzyjemne i bolesne objawy. Kwas moczowy tworzy białe kryształy trudno rozpuszczalne w wodzie, które ciało, mówiąc z laicka, stara się trzymać z dala od serca, bo mogłoby być bardzo źle. Paluch u stopy, czyli jak najbardziej oddalone od serca stawy (dna moczanowa/podagra), czy nerki (kamienie moczanowe) są lepszym i niejako ratującym życie miejscem według ciała.

Podwyższony kwas moczowy świadczy o tym, że ciało wytwarza go w nadmiarze, ale z drugiej strony o zmniejszonym wydalaniu moczanu przez nerki.

Podwyższony określa się mianem hiperurykemii, którą stwierdza się u kobiet, gdy kwas moczowy przekracza 360 μmol/l (6 mg/dl), a u mężczyzn 400 μmol/l (6,8 mg/dl).

W rzeczywistości, szczególnie, gdy jesz dużo fruktozy kwas moczowy powinien siedzieć w dolnej granicy, ale nie niżej, bowiem jest to także naturalny antyoksydant, podobnie jak glutation.

Kwas moczowy wydalany jest przede wszystkim przez nerki (70%) i w mniejszych ilościach z kałem (30%). W ciągu doby wraz z moczem wydalane jest około 500–700 mg kwasu moczowego.

Jak wspomniałam milion razy, kwas moczowy powyżej normy może wystąpić na skutek jedzenia puryn (co zawiera puryny? niżej), wysokiego poziomu fruktozy w codziennej diecie oraz być skutkiem ubocznym stosowania niektórych środków moczopędnych, barbituranów czy zatrucia ołowiem.

Podwyższony kwas moczowy we krwi wiąże się z chorobami zaburzenia metabolizmu, jak cukrzyca, miażdżyca i choroby sercowo-naczyniowe

Dołóż organiczną jagodę acai w proszku do 4 szklanki w 4 szklankach, lub zmiksuj ją z ananasem, zadziała przeciwko podagrze!

W związku z fatalnym jedzeniem złomu przybywa osób chorych na podagrę.

Atak dny moczanowej nie należy do przyjemnych. Cukrzycy, utuczeni, nieruchawi, ale nie tylko oni,  mogą zauważyć takie objawy:

 • ból,
 • obrzęk
 • i zaczerwienienie stawów
 • obecność guzków dnawych
 • ból brzucha i okolicy lędźwiowej
 • gorączka
 • nudności,
 • wymioty krwiomocz
 • zastój moczu
 • wysoki kwas moczowy jest też niezależnym czynnikiem ryzyka wystąpienia nadciśnienia tętniczego

Są proste i spiżarniane sposoby na obniżanie kwasu moczowego. Niejedzenie puryn ma się rozumieć, ale przede wszystkim dobre nawodnienie i wiśnie (też czereśnie, szczególnie czarne) i właściwie wszystkie jagody, w tym acai, goji i żurawina.

Obok soku z wiśni i ciemno fioletowych jagód, też:

 • kurkuma,
 • ananasy,
 • imbir,
 • cytryny,
 • rukiew wodna,
 • i czerwone papryczki chili, czyli pieprz cayenne

Puryny

Źródłem puryn są:

 • Podroby, mięso, wszelka garmażerka, galarety, ryby, owoce morza i rośliny strączkowe.
 • Ponadto z jadłospisu wypad flaszki (zwłaszcza piwo) zwiększające produkcję kwasu moczowego i hamujące jego wydalanie przez nerki.
 • Napoje zawierające dużo fruktozy i soki owocowe zwiększają stężenie kwasu moczowego we krwi.
 • Nie zaleca się picia czarnej herbaty i kakao oraz większych ilości kawy.
 • Należy ograniczyć dosalanie potraw. Nadmiar sodu powoduje zahamowanie wydalania kwasu moczowego z moczem.
 • Podstawą diety w hiperurykemii powinny być warzywa i owoce. Należy zarzucić mięsiwo, jak już musisz, zastąp je jajami.

Post przerywany będzie bardzo wskazany, a przede wszystkim chodzi o to, aby ostatni posiłek był zjadany jak najwcześniej!

Ogromne znaczenie ma nawadnianie organizmu

Codziennie należy wypijać około 2–3 litrów płynów – najlepiej niegazowanej wody mineralnej lub herbat ziołowych. Doskonale sprawdzają się napary przygotowane z liści brzozy, mniszka lekarskiego lub pokrzywy. Zioła te wykazują działanie pobudzające proces wydalania kwasu moczowego.

Twój złoty zestaw do 4 szklanek GOLD, na algach, brokułach i energetyzującej Maca


4 szklanki na początek dnia, to wymóg 

Jedzenie codziennie wiśni i jagód jest domowym środkiem na powyższe dolegliwości i to jest „bomba!” Jednak jest pewien kruczek, należy jeść je codziennie, oraz drugi, należy jeść ich wystarczająco dużo.

Jedz co najmniej 6 wiśni (albo adekwatną wagowo ilość jagód) dziennie, albo w świeżej formie, albo szybko zamrożone, albo w formie suplementów, albo kombinację tego i tego.

Tylko nie zniechęcaj się odrazu, bowiem pełne efekty przyjdą dopiero po około miesiącu, więc bądź cierpliwa.

I tutaj Cię zaskoczę, bo nawet bardzo poważani pracownicy służby zdrowia, dochtore mówią o wiśniach i jagodach jak o autentycznym, domowym środku na dnę moczanową i dnawe zapalenie stawów.

Na wypadek, gdybyś nie była całkowicie pewna, dlaczego wiśnie i jagody są jedną z najlepszych metod leczenia dny moczanowej, przyjrzyj się opiniom ekspertów w temacie:

W żadnym przypadku ataki dnawego zapalenia stawów nie występowały na diecie, w wyniku zjedzenia około 20 – 25 dkg świeżych lub konserwowanych wiśni dziennie!

Jeden z lekarzy powiedział:

„Mój pacjent słyszał o wiśniach na dnę. W rzeczywistości był cierpiącym na dnę i postanowił spróbować terapii wiśniowej. Po obserwowaniu postępów tego pacjenta w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, mogę tylko powiedzieć, że wyniki były spektakularnymi. Przestał przyjmować przepisane leki na swoją dnę i ma nieograniczoną dietę. Już samo to powinno zwrócić uwagę! Opisał, jak wyleczył swoją paraliżującą dnę (ograniczyła go do wózka inwalidzkiego) jedząc od 6 do 8 wiśni lub czereśni każdego dnia. Kontynuując jedzenie tych owoców (jak twierdził) zatrzymywał bolesną dnę. Wspomniał także o dwunastu innych, którzy wyleczyli swoją dnę, jedząc wiśnie lub pijąc sok wiśniowy. Wkrótce potem Prevention Magazine dodał do tajemnicy i mistyki publikując porady dr Blau, aby używać wiśni jako lek na dnę. W badaniu z 1950 r. 12 pacjentów z dną przyjmowało połowę 25 dkg wiśni dziennie (lub równoważną ilość soku z wiśni), bez żadnych innych ograniczeń dietetycznych. We wszystkich 12 przypadkach poziom kwasu moczowego w surowicy spadł do normy, a pacjenci nie mieli dalszych napadów dny moczanowej. Sok z wiśni okazał się równie skuteczny jak całe wiśnie. Podczas gdy większość wyników uzyskano z wiśniami, skuteczne były również słodkie czereśnie żółte i czerwone. Jesteśmy pod wrażeniem skuteczności soku z wiśni jako leczenia ostrej dny moczanowej.

Medycyna naturalna, Optymalne odżywianie: „Poradnik pacjenta dotyczący zdrowia i leczenia” napisany przez Jonathana V. Wrighta, M.D. i Alana R. Gaby’ego, M.D.

Lekarze przepisywali wiśnie na epilepsję. W latach dwudziestych w Stanach Zjednoczonych lekarze reklamowali czarne czereśnie, aby wyleczyć kamicę nerkową i dolegliwości pęcherzyka żółciowego, a także czerwone czereśnie, aby usunąć flegmę. W 1950 r. Dr Ludwig Blau, pisząc w Texas Reports on Biology and Medicine, twierdził, że wyleczył swoją paraliżującą dnę (też wózek inwalidzki), jedząc od 6 do 8 wiśni dziennie. Jadł dotąd, aż dna ustąpiła. Według badań z Michigan State University, Dr Muralee Nair, główny autor badania sugeruje jedzenie około 20 wiśni dziennie w celu zmniejszenia obrzęku i bólu spowodowanego nagłym atakiem dny moczanowej. „Codzienna konsumpcja wiśni”, mówi Nair, „może zmniejszyć ból związany ze stanem zapalnym, zapaleniem stawów i dną.  Przez przypadek pewnego dnia usłyszałem o wiśniach na dnę. Miałem dnę, więc po usłyszeniu, natychmiast kupiłem kilka puszek wiśni. Jadłem je przez około tydzień, a obrzęk i sztywność zniknęły! To był cud! ” Odkąd jem czarne czereśnie, nie ma bólu. Ćwiczenia, spacery, jazda na rowerze i bez bólu. Przez resztę życia będę jadł wiśnie, są fantastyczne! „

Wiśnie, jagody głogu, jagody i inne ciemnoczerwone lub niebieskie jagody są bogatym źródłem związków, które korzystnie wpływają na metabolizm kolagenu i zmniejszają stany zapalne stawów. Bioflawonoidy znajdujące się w czereśniach czarnych zostały użyte do obniżenia poziomu kwasu moczowego i zmniejszenia zniszczenia tkanek w związku z dną moczanową. Pacjenci cierpiący na dnę naprawdę powinni wyeliminować flaszki, bo alko zwiększa produkcję kwasu moczowego, jak i zmniejsza wydalanie kwasu moczowego przez nerki. Badania równowagi krwi z cukrzycą u dwunastu osób z dną wykazały, że zjedzenie 20-25 dkg świeżych lub wiśni w puszkach, czy szkle (konserwowe) lub wypicie pełnej kwarty soku z wiśni zapobiegło atakom dny moczanowej. U wszystkich 12 osób poziom kwasu moczowego powrócił do normy, a ataki dny ustały.

Seler i czereśnie wydają się być bardzo skuteczne w obniżaniu poziomu kwasu moczowego i zapobieganiu napadom dny moczanowej. Seler zawiera związek 3-n-butylothemid, a wiśnie są bogatym źródłem flawonoidów. Oba te związki są korzystne w dzialaniu przeciwko dnie, poprzez szereg mechanizmów, w tym zdolność do hamowania tworzenia kwasu moczowego poprzez hamowanie enzymu oksydazy ksantynowej.

Jedz więc dużo jagód i czereśni, ponieważ są bogate w substancje przeciwdziałające purynom, które powodują dnę, mówi Julian Whitaker, M.D., założyciel i prezes Whitaker Wellness Center w Newport Beach w Kalifornii. Mówi, że niektórzy pacjenci donoszą o znalezieniu ulgi, jedząc od garści do 25 dkg wiśni dziennie.

Doradza również osobom cierpiącym na dnę moczanową, aby unikały sardeli (małych rybek ławicowych najczęściej zjadanych pod postacią mega słonych filecików Anchois), szparagów i grzybów! Przy podagrze tego unikaj! 

Aby uzyskać maksimum korzyści jedz tylko wiśnie/czereśnie ekologicznie, świeże, lub butelkowane bez dodatku cukru i chemikaliów.

Jagody, zwłaszcza wiśnie, truskawki i borówki, neutralizują kwas moczowy. Jedz świeże jagody jako przekąski lub na deser i wypij szklankę soku wiśniowego każdego dnia.

No i nie zapominaj o Omega 3, kwasach tłuszczowych działajacych silnie antyzapalnie.

wisienka

Źródło: 

 • lifesavinghealth.org/natural-remedies-for-gout-cherries-and-berries.html

Recepta na naturalne leki:

 • Poradnik dotyczący samopielęgnacji w leczeniu problemów zdrowotnych naturalnymi lekarstwami, w tym dietą i suplementami diety, suplementami diety, karoserią i innymi produktami James F. Balch, M.D. i Mark Stengler, N.D. 

 

(Visited 19 604 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Paweł 15 kwietnia 2018 o 13:18

  Ile trzeba dodawać jagody acai do 4 szklanki, jedna lekko wypukła łyżeczka wystarczy?

  1. Jarmush 15 kwietnia 2018 o 13:19

   to jest jedzenie, walnij 2

 2. Sasha 15 kwietnia 2018 o 14:11

  Mam pytanie ..zaczęłam post przerywany…śniadanie jem w pracy ..nie mam szans zrobienia sobie szejka w pracy..czy mogę w takim radzie zrobić dzień wcześniej lody bananowo-zielone(szpinak, jarmuż , pietruszka) i wziąść do pracy rano

  1. Jarmush 15 kwietnia 2018 o 16:14

   nie będą dobre, zjedz sobie 5 bananów popijając zieloną herbatę wysokiej jakości, i popij szklanką wody z 4 greensem This is BIOi cytryną.

 3. drefet 15 kwietnia 2018 o 15:53

  co polecasz na pieczenie szczypanie drapanie pecherza cewki? zurawina nie pomogla…

  1. Jarmush 15 kwietnia 2018 o 16:42

   jak najszybciej badanie moczu, najlepiej z posiewem bakteryjnym. Dopóki nie ma wiięcej białka w moczu niż ślad, można działać naturalnie, w innym wypadku niestety trzeba wziąć antybiotyk, następnie jak najszybciej zakwasić pochwę bio jogurtem np kozim, też pić go i przeprowadzić kurację uodporniającą.

   Na już, kalibracja kwasem askorbinowym TiB i sokiem pomarańczowy, można dodać do kilku szklanek po 1 gramie MSM TiB, pod warunkiem,że wiesz że nie masz nadwrażliwości na siarkę. Zwykle odpwiednio wcześnie przeprowadzona kuracja blokuje dalszy rozwój zapalenia. Bierz też Omega 3 TiB.

   Jeśli zdecydowałabyś się na kurację uva ursi, wówczaś nie bierze się ani kwasu askorbinowego, ani żurawin, bo uva ursi nie zadziała na kwaśnym moczu, ma być alkaliczny. Kuracja Uva Ursi jest na blogu, wpisz w szukałkę, ale ja radziłąbym na już kalibrację C.

   Kuracja uodporniająca: terapia 4 szklanek, do 4 idzie jeszcze 2 łyżeczki acai Berry This is BIO, do śniadania 1 greens & Fruits TiB, po sniadaniu D3 +K2 TiB i właśnie Omega 3.
   Jeśli zapalenia są częste, przez pierwszy miesiac dobrze byłoby jeszcze dołożyć G&F TiB po 1 do śniadania, a potem skończyć opakowanie już po 1 do śniadania. Za miesiąc powtórzyć kurację po 1 do śniadania przez 3 miesiące. Terapia 4 szklanek +D3+k2, Omega 3 to stałe punkyu programu, plus dobra dieta.

   1. drefet 16 kwietnia 2018 o 06:05

    to jakas grubsza sprawa, nie przechodzi od 2 tyg zaczelo sie razemz infekcja pochwy, przez 2 dni dol brzucha jakby jajniki tak bolaly ze moglam gryzc, mocz bialy…jak zawsze , nie smierdzi ectwszystko co opisalas robilam albo robie regularnie wiec przy infekcji jedynie dodalam rozmaryn pycnogenol i inne przeciwzapalne, nabialu nie jem ale do pochwy wkladalam jogurt, na te chwile pochwa ok brzuch tez przeszedl jeszcze tylko troche pecherz i cewka nie caly czas, ale zdarza sie , nie che brac antybiotykow, jesli juz to wezme andrographis, czosnek…itp

    1. Jarmush 16 kwietnia 2018 o 08:49

     badanie moczu z posiewem bakteryjnym co mówi?

     1. drefet 16 kwietnia 2018 o 10:25

      ostatnie…ze super…, teraz nie robilam, jak nie przejdzie dzis jest calkiem w miare to zrobie

     2. drefet 17 kwietnia 2018 o 16:09

      posiew czekam, w ogolnym nic nie wyszlo ….ph 8 i za lekki czyli taki jak mam zawsze bo pije duzoooo i sikam duzooo, wlasciwie przez cala dobe w nocy tez…wiec to nie taki ze rannny byl, zakwaszam mocno ocet cytryna zurawina aronia pomarancze rokitnik dzika roza… kwas askorbinowy nie wiem co moge jeszcze …aby bardziej zakwasic, zre glownie zielsko to i zakwaszona nie jestem, sody nie pije…nie wiem czym obnizyc to ph moczu, mniej pic raczej ni ebede…moze jakies ziolka,,, przeciwzapalnych biore sporo …poki co boli , piecze, drapie, szczypie….nie che furaginy ani innych syfow…ale pomysly sie koncza co jeszcze robic…2 tyg juz..to dlugo

 4. Rejczel 15 kwietnia 2018 o 15:57

  Kochana Pepsi, czy ja dobrze kumam, że te pyszności na halluxa też pomogą? Czy to raczej płonna nadzieja?

  1. Jarmush 15 kwietnia 2018 o 16:33

   przejrzyj to: https://www.pepsieliot.com/top-10-domowych-sposobow-na-ostrogi-kostne-zeby-wlasciwie-korzystac-ze-stop/
   Na ostrogi piętowe przede wszystkim K2 TiB, i odpowiedni poziom witaminy 25(OH)D czyli suplementacja D3 TiB

   Przy okazji rzuć gałką na taką doraźną pomoc, do łażenia po domu https://www.godrjk.com/yes-its-possible-treat-your-bunion-without-surgery/

   Też z tym się zapoznaj:
   Biszofit Połtawski oryginalny ( nie biszolin!)
   (….) zapalenie kłykcia, narośl kości piętowej (ostrogi)
   rozrosty kości (halluksy)

   Skład:
   Zawiera roztwór chlorku magnezowego o wysokiej mineralizacji 400 g/l (czego nie ma żadne inne źródło mineralne) oraz ponad 30 mikro- i makroelementów.

   Magnez – poprawia krążenie i zapobiega zakrzepicy tętnic, jeden z minerałów biorących udział w budowie tkanki kostnej, wpływa korzystanie na stan skóry (do 100g/l),

   Bor – stymuluje procesy przenikania substancji przez skórę do wnętrza komórek, działa leczniczo przy stanach zapalnych obwodowego układu nerwowego (zapalenie korzonków, rwa kulszowa),

   Potas – niezbędny element do zachowania prawidłowych funkcji mięśni i nerwów (jego niedobór może doprowadzić do ogólnego osłabienia organizmu, w tym osłabienia pracy mięśni, a nawet do paraliżu),

   Jod – ma działanie odkażające, aseptyczne, usuwa nagromadzone w organizmie substancje toksyczne, bierze udział w procesie przemiany międzykomórkowej (zapalenia skóry, artretyzm),

   Krzem – korzystanie wpływa na układ kostno mięśniowy, budowę kości, chrząstek,

   Inne mikro- i makroelementy wspomagające działanie preparatu.

   Stosowanie: wmasować w skórę.

   1. Rejczel 16 kwietnia 2018 o 07:41

    love U 🙂 🙂

 5. Sasha 15 kwietnia 2018 o 16:16

  dziekuję za odpowiedz..pozdrawiam

 6. janK 15 kwietnia 2018 o 20:01

  Polecam wszędobylski, zapomniany chwast… podagrycznik. For free. Teraz najlepszy, też na wiosenną zieloną sałatkę np z pokrzywą i mniszkiem. Sok wyciśnięty z takiej mieszanki jest ohydnie zdrowy. Też zielona zupa z podagrycznika.

 7. Chorujący 15 kwietnia 2018 o 20:33

  Hmm, ale szparagi mają tylko 24 (zawartość puryn), a bardzo dużo kwasu foliowego, który jest potrzebny przy tej chorobie…

 8. Inka 15 kwietnia 2018 o 20:58

  Pepsi, czytasz w myślach przy wyborze tematów. Mam zakwaszoną krew. W lutym było 6,6, teraz 5,3, odkąd piję rano wodę z sokiem z cytryną, zastosowałam post przerywany. Bolą mnie stawy : łokieć, ramię. To chyba ma związek z zakwaszeniem, a nie z wiekiem lub przeciążeniem. Jutro kupuję wiśnie.

 9. Jabcok 16 kwietnia 2018 o 12:54

  Mi zostal niezidentyfikowany bol kręgosłupa między łopatkami , strzelający itp.
  Zastanawiam się czy volla test mi cos wyjaśni cz lepiej zrobić rezonans, oba na raz to troche kosztowne 🙂

 10. Stieg 16 kwietnia 2018 o 13:50

  Gdzegorzadam napisz prosze co na problemy ze stawami mianowicie moja mam ma spuchniete nogi palce tak samo u dloni polaczenia palcow sa zgrubialem badania robila i nic nie wskazuje na dne moczanowa ani reumatyzm nie wiem co juz robic bierze kurkume soki warzywne pije biszofity i inne tez sotosuje ale nic nie pomaga

 11. Ola 16 kwietnia 2018 o 18:56

  JAGODY GOJI? jak to z nimi jest? Pamietam jak pisałaś o nich same niepochlebne rzeczy np, ze to wymysł marketingowy

  1. Jarmush 16 kwietnia 2018 o 20:01

   nie pisałam niepochlebnych rzeczy, mają wiele zalet, podobnie jak truskawki, ale nie są żadnym cudem Himalajów

 12. japoneczka01 3 maja 2018 o 09:54

  Słyszałam, że ogonki z czereśni i wiśni mają więcej wartości niż o ironio same owoce, ale muszą być gotowane 20 minut jeśli są świeże, a te suszone trzeba przed gotowaniem namoczyć na 12 godzin. Czy ogonki też mogą być lecznicze na DNĘ?

 13. Taka siaka 19 listopada 2018 o 17:56

  Pepsi:” Należy ograniczyć dosalanie potraw. Nadmiar sodu powoduje zahamowanie wydalania kwasu moczowego z moczem.” – właśnie analizuje informacje nt. dny moczanowej i trafiłam na wpis na FB … odnośnie zaleceń: „Wyciąg dzikiej wiśni, rokitnik, dużo wody z sola kłodawską, 3 x dziennie szklanka wody z pół łyżeczki sody kuchennej POMIĘDZY posiłkami, wyeliminować na tym etapie mięso oraz cukier.” – co z tą solą? Pepsi, ufam Tobie oczywiście, dziwię się jednak, że …tak doradza, nie rozumiem w ogóle logiki w tym, bo to skrajne zdania nt. soli. 🙁 Hm no i w drugiej szklance w kuracji 4 szklanek jest też sól himalajska, hm

  1. Jarmush 19 listopada 2018 o 18:11

   nie ma soli himalajskiej dla wszystkich, można dodać, ale w podstawowej wersji nie ma soli. Zresztą sól himalajską, szarą mnorską, czy kwait soli dodaje się nie dla sodu, tylko pozostałych ponad 80 śladowych pierwiastków bardzo przydatnych ciału. Chodzi o to, że sód jest bardzo łatwo dostępny, bo soli się (byle czym) wszystko, natomiast potas bardzo szybko tracimy, podobnie jak sód, ale dostępność potasu w diecie nie jest już taka oczywista. Do tego sód potrafi podszyć się pod potas i zastąpić go w komórkach, przez pewien czas ciało potrafi na tym lecieć, ale po pewnym czasie komórki zaczynają źle pracować, tworzą się stany zapalne. Co do potasu, to w occie jabłkowym jest go sporo, a więc to powinno wyrównywać równowagę potasowo sodową.
   Sól soli nie jest równa, i to jest prawda. Nienależy jednak też demonizować soli, tak naprawdę ma ona wiele właściqwości leczniczych, o ile nie jest białą solą kuchenną.

 14. NOWA 18 września 2019 o 11:34

  Witaj
  u mojego Brata stwierdzono dnę moczanową – martwią go wyniki
  CRPu – 5,3 mg/l
  PSA całkowity (ICD-9 : I61) – 3,400
  WBC – 6,5
  LYM% – 34,00
  MON% – 6,8
  GRA% – 59,2
  LYM (tys/ul) – 2,2
  MON (tys/ul) – 0,4
  GRA (tys/ul) – 3,9
  RBC (mln/ul) – 5,36
  HGB (g/dl) – 15,1
  HCT% – 45,6
  MCV (fl) – 85
  MCH(pg) – 28,1
  MCHC (g/dl) – 33,00
  RDW% – 14,6
  PLT (tys/ul) – 230
  MPV (fl) – 7,6
  OB – 18
  Bardzo proszę o odpowiedź

 15. dna moczanowa 20 września 2019 o 11:11

  Witaj
  u mojego Brata stwierdzono dnę moczanową – martwią go wyniki
  CRPu – 5,3 mg/l
  PSA całkowity (ICD-9 : I61) – 3,400
  WBC – 6,5
  LYM% – 34,00
  MON% – 6,8
  GRA% – 59,2
  LYM (tys/ul) – 2,2
  MON (tys/ul) – 0,4
  GRA (tys/ul) – 3,9
  RBC (mln/ul) – 5,36
  HGB (g/dl) – 15,1
  HCT% – 45,6
  MCV (fl) – 85
  MCH(pg) – 28,1
  MCHC (g/dl) – 33,00
  RDW% – 14,6
  PLT (tys/ul) – 230
  MPV (fl) – 7,6
  OB – 18
  Bardzo proszę o odpowiedź

  1. Jarmush 20 września 2019 o 12:24

   podaj z boku wartości zakresów laboratorium, nie wszystko pamiętam. Codzienna kuracja 4 szklanek, w sumie 4 litry płynów dziennie, czysta woda i sok z bio wiśni, to na już, jaki ma poziom kwasu foliowego, B12, lipidy,mocz, pH moczu, domowy test na zakwaszenie żółądka, homocysteina (bardzo ważne badanie, ważniejsze od lipidów), kreatynina. cukier i insulina na czczo, sód i potas oraz 25(OH)D

 16. dna moczanowa 22 września 2019 o 16:15

  CRPu – 5,3 mg/l – norma <=5 – poziom wysoki
  PSA całkowity (ICD-9 : I61) – 3,400 – zakres 0,000-4,000
  OB – 18 – zakres min 1 max 10 – wynik wysoki
  Reszta w normie
  Bardzo dziękuję

  1. Jarmush 22 września 2019 o 21:18

   no, jest stan zapalny stawów, kwas moczowy robi swoje. Tak jak napisałam, dieta niskopurynowa, sok z bio wiśni i 4 litry czystej wody dziennie, powoli sączyć, żeby rozcieńczyć kwas.

 17. Pink 25 października 2019 o 14:17

  A wiśnie liofilizowane? Prawie nie chodzę, na świeże już sezon minął, mrożonych wysyłkowo nie zamówię, a znalazłam liofilizowane. Zastąpią owoc, gdy je rozpuszczę w wodzie?

 18. Jacek 15 listopada 2019 o 09:55

  Pepsi – fajnie się to wszystko czyta – poznajemy dzięki temu tajniki naszego wnętrza.
  Teraz do sedna – mam dnę moczanową. Wyczytałem gdzieś, że bardzo pomocne jest picie na czczo szklanki ciepłej wody z łyżeczką sody + Witamina C [kwas L-askorbinowy] lub szklankę ciepłej wody z łyżeczką sody + ocet jabłkowy (łyżka stołowa) – też na czczo. Czy możesz potwierdzić, że powyższe ma sens i ma prawo działać prawidłowo do walki z dną?
  Bardzo dziękuje i pozdrawiam!

  1. Jarmush 15 listopada 2019 o 10:13

   Co na pewno działa, rozpoczynasz dzień 4 szklankami i dodatkowo pijesz jeszcze 2 litry czystej wody w ciągu dnia, oraz 1 litr soku z bio wiśni. Możesz okresowo wprowadzać szklankę zero z sodą gaszoną, ale badaj pH moczu, oraz sód i pota w surowicy.

 19. Jacek 15 listopada 2019 o 13:46

  Pepsi, piszesz – 2L czystej wody -> może być woda z sokiem z pigwy?

  1. Jarmush 15 listopada 2019 o 18:17

   nie, ma być woda ewe z cytryną i sok z wiśni

 20. Jacek 19 listopada 2019 o 14:14

  Pepsi – dna moczanowa objawia się nagromadzeniem kryształków moczanu w stawach – tam musiały się dłuższy czas odkładać „bezszelestnie” aż do tzw. napadu/ataku dny. Leczymy się i przykładowo wychodzimy z tego po kilkunastu dniach. Bólu już nie ma – dieta – milurit i jakoś się żyje od następnego ataku.
  Pytanie: czy po tym kilkunastodniowym „leczeniu” kryształki moczanu w zaatakowanych stawach się rozpuściły i ich nie ma? Czy cały czas są i czekają na kolejny atak? Jeżeli są, to jak je można „do ZERA” wypłukać/usunąć? Tak, żeby staw był czysty od tego ścierwa.
  Zakładamy, że stężenie kwasu moczowego w krwi jest już w normie (działa milurrit).

  Pytanie 2: Czy jeżeli stan kwasu moczowego we krwi jest w normie (do 6mg/dl) to możliwe jest odkładanie kryształków moczanu w stawach (przy dnie moczanowej) i atak dny?

  Dziękuje:)

  1. Jarmush 19 listopada 2019 o 14:30

   żaden milurritt, mam nadzieję,że to nie jakiś totalny syf, 4 litry wody dziennie, wliczając 4 szklanki i sok z wiśni bio, i jesteś zdrów, no i wiadomo na raze bez puryn <3

 21. lulek 12 kwietnia 2020 o 16:54

  jeśli zalecane jest picie sody przy zakwaszeniu to jak długo to stosować? Pic 3 razy dziennie? raz?

  1. Jarmush 12 kwietnia 2020 o 20:32

   przede wswzystkim badaj pH moczu paskami, 1 raz dziennie rano, nie dłużej niż 2 tygodnie, ale odkwadszanie na poważnie powinno odbywać się stale przez całe życie 4 szklankami i dietą alkaliczną

 22. Agata 8 września 2020 o 10:46

  Pepsi, co byś poleciła na ostry stan bólowy całego organizmu spowodowany zakwaszeniem, z objawami dny moczanowej? Co robić by się radykalnie do tego zabrać?

  1. Jarmush 8 września 2020 o 12:33

   4 szklanki (z rozbudowaną zielonkami 4 szklanką) na już, ale w ciągu dnia jeszcze minimum 4 a najlepiej jeszcze więcej, aby oddawać biały mocz,. Woda rozwodni kwas moczowy, 4 szkalnki alkalizują. Do tego oczywiście D3 z K2 TiB, jaki poziom 25(OH)D?
   I picie bio soku z wiśni, to doskonale lekarstwo na dnę. Ti masz pomocny wpis <3
   https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/3870/czy-kwas-moczowy-stryja-poszybowal-w-gore-od-jedzenia-owocow-rili.html

 23. Jolanta Sobik 15 sierpnia 2021 o 11:51

  Szukam , szukam i nie widzę więc pytam: jak zachowac na zimę lecznicze własciwości wiśni. Ja, moja mama i znajoma po zjedzeniu wiśni wyjatkowo dobrze czujemy sie na żołądek, a nie mamy z nim problemów. Czy sok (zagotowany z cukrem lub bez cukru) będzie miał takie same właściwości na dnę moczanową? A gotowane wisnie w słoikach na zimę stracą swoje właściwości? Jolanta Sobik

  1. Pepsi Eliot 15 sierpnia 2021 o 14:45

   Sok z wiśni bio surowy, doskonałym ale nie wiem, czy gotowany może być. Generalnie trzeba się nawadniać

 24. Regina Kluczborska 24 maja 2022 o 05:43

  1. Jolanta Sobik – mój ojciec wyciska sok z wiśni, wlewa do butelek i na wierzch wlewa 1 łyżkę stołową spirytusu, zakręca zakrętką i sok jest surowy, nigdy się
  nie psuje.
  2. Byłam ofiarą leków na nadciśnienie, które jako działanie uboczne podnosiły mi poziom kwasu moczowego, co objawiało się tworzeniem guzków na drobnych stawach rąk. Na szczęście zmądrzałam i ciśnienie stabilizuję płynami i ziołami.
  Stawy oczyściłam i nadal stosuję profilaktycznie nalewkę/wyciąg z OWOCÓW MIECHUNKI.
  Skład: 10 dkg miechunki (suszonej lub świeżej),
  0,5 l białego wina.
  Owoce miechunki przecinam na połówki, zalewam winem i odstawiam w ciemne miejsce w szklanym słoiku na 6 tygodni. Co jakiś czas wstrząsam słoikiem.
  Po tym czasie zlewam i piję 2 razy dziennie po 15 ml przez 3 tygodnie, a potem przerwa 2 lub 3 tygodnie i kurację powtarzam.
  Miechunkę kupuję w sklepie, ponieważ tam jest ten gatunek jadalny, a więc bezpieczny od zatrucia. Miechunka ma wiele gatunków, a tylko kilka jest jadalnych dla człowieka. Sklep daje pewność, że miechunka jest jadalna.
  Z czasem guzki na stawach poznikały, ale kurację powtarzam, gdyż zawsze jest zagrożenie nawrotów DNY z powodu pokusy zjedzenia czegoś co podnosi poziom kwasu moczowego we krwi.

 25. Lukels 28 lipca 2022 o 18:38

  Jak można takie bzdury ludziom do glowy wkładać.
  Fruktoza
  dr n. med. Dominika Wnęk, dietetyk
  Badania epidemiologiczne z ostatnich lat wskazują, że nadmierne spożycie fruktozy wiąże się z wystąpieniem wielu zaburzeń, między innymi zespołu metabolicznego, nadciśnienia tętniczego oraz zwiększonego stężenia kwasu moczowego w surowicy (hiperurykemii). Uważa się także, że to fruktoza w znacznej mierze odpowiada za stały wzrost liczby osób z nadwagą i otyłością.

  Radzisz dokładnie odwrotnie niż jest.

  1. Pepsi Eliot 28 lipca 2022 o 19:19

   czyli odradzasz jedzenie całych owoców? Mylisz pojęcia po prostu, masa wpisów na blogu wyjaśnia te rzeczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TWOJA ODPORNOŚĆ

Greens & Fruits TiB masa dóbr minerałowo witaminowych

oraz wyciągi z ponad 50 owoców, warzyw i ziół

Witamina D3 z K2 w lepiej przyswajalnej formie do ssania

smak wiśniowy:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum