logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
87 720 579
279 online
31 698 VIPy
Reklama

 

shape shake, this is bio, pepsi eliot

 

TWÓJ SPOSÓB
NA SKUTECZNE ODCHUDZANIE
SHAPE SHAKE This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Skutki efektu jo-jo. Co dzieje się kiedy zawalisz dietę?

Że przetrwanie na diecie to nie bułka z masłem wie niemal każdy, kto próbował zrzucić parę nadprogramowych kilogramów. Próbując nowych diet, choćby porywając się z motyką na słońce, nie myśli się zazwyczaj o tym co dla organizmu oznacza w praktyce zrzucenie nadprogramwych kilogramów, które przerwane prowadzi do powrotu dawnej wagi, często zresztą z nawiązką.

Jak efekt jojo może oddziaływać na Twoje zdrowie?

Zespół prowadzony przez profesora Wayne’a Campbella z Uniwersytetu Purdue w West Lafayette postanowił to prześledzić. Wyniki badania znaleźć można w magazynie naukowym Nutrients.

Naukowcy zbadali dane z dwóch poprzednich badań dotyczących interwencji dietetycznych. Biorący w nich udział badani byli na jednej z dwóch diet: bogatej w zdrowe tłuszcze diecie śródziemnomorskiej lub diecie DASH o niskim poziomie sodu. Obie diety były bogate w roślinną żywność.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny do oczyszczającej KURACJI 4 SZKLANEK


Badani realizowali swój plan żywieniowy przez 5 do 6 tygodni. Po tym czasie naukowcy ocenili ryzyko chorób sercowo-naczyniowych poprzez pomiar szeregu parametrów. Obejmowały one ciśnienie krwi oraz poziomy tłuszczów, glukozy i insuliny we krwi.

Po 5-6 tygodniach na diecie uczestnicy wrócili do swoich standardowych nawyków żywieniowych na kolejne 4 tygodnie, po których zostali ponownie zbadani. Wówczas raz jeszcze przeszli na dietę śródziemnomorską oraz DASH na dodatkowe 5-6 tygodni zakończone kolejnym badaniem.

Kardiometaboliczny rollercoaster

Analiza wykazała, co było do przewidzenia, że markery sercowo-naczyniowe uległy poprawie po przeprowadzeniu diety i równie szybko pogorszyły się po powrocie do wcześniejszych nawyków żywieniowych. Po ponownym przejściu na dietę wyniki ponownie uległy poprawie, nie przekraczając jednak poziomu wyników z pierwszej diety.

Oznacza to, że każdorazowy powrót do kiepskich nawyków żywieniowych może całkowicie zniweczyć zdrowotne skutki diety i w niepamięć oddalić poprawę stanu zdrowia. Łatwo wywnioskować także, że skutki zdrowej diety dla organizmu nie wpływają na fakt, że po ponownym przejściu na dietę po jej zawaleniu, organizm nie regeneruje się szybciej.

Dodatkowo niektóre badania wykazują, że naprzemienne zrzucanie wagi i tycie może stanowić obciążenie i być stresorem dla układu sercowo-naczyniowego.

Wyniki są tu więc słodko-gorzkie. Z jednej strony widzimy, że już kilka tygodni zmian w diecie może w sposób mierzalny zmienić stan zdrowia na lepsze. Z drugiej strony widzimy jak łatwo utracić skutki tygodni wyrzeczeń.

Jednak kto nie próbuje, ten nie zyska nic. I z tą myślą Was zostawiam.

uściski:)

Źródło: medicalnewstoday.com/articles/323723.php

(Visited 2 082 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *