logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
84 476 812
448 online
31 411 VIPy
Reklama

TWÓJ GREENS & FRUITS TiB
MEGA WYPASIONE ODŻYWIANIE

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • „Śmiertelnie niebezpieczna sekta internetowa” wybija ludziom statyny z głowy

  Statyny to raczej kiła, pomimo, że utleniony cholesterol też.

  Lekarze martwią się (ciekawe, kto im się każe martwić?), że spada chęć na branie statyn przez …  „śmiertelnie niebezpieczną sektę internetową”.

  Dr. Nissen z kliniki w Cleveland bezwstydnie zaleca statyny, określając skutki uboczne „wyimaginowanymi”. Twierdząc że „śmiertelnie niebezpieczna sekta internetowa” stoi za coraz niższą sprzedażą leków zawierających statyny. Prominentny kardiolog stwierdza, że setki „działań ubocznych” zgłoszonych na łamach literatury medycznej i przez pacjentów jest po prostu „wymyślonych”.

  Medpage Today właśnie opublikował artykuł zatytułowany „CardioBrief:

  Wyrzekanie się statyn to objaw „śmiercionośnego internetowego kultu” „, zawierający opinię Steven’a Nissen’a, wybitnego kardiologa kliniki w Cleveland, który twierdzi, że napędzane przez internet negowanie stosowania statyn ma śmiertelne konsekwencje. Powoływał się na „straszne” statystyki w  Annals of Internal Medicine, że tylko 61% osób otrzymujących receptę na statyny stosowało je przez 3 miesiące.

  W zjadliwym edytoriale Nissen stwierdza:

  „Przegrywamy bitwę o serca i umysły naszych pacjentów dla stron internetowych zakładanych przez osoby z niewielką lub żadną wiedzą naukową, które często forsują „naturalne” lub „bezpigułowe” środki na zwiększone poziomy cholesterolu. Grupy anty-statynowe wykorzystują dwie różne strategie: „negowanie statyn, wskazując, że cholesterol nie jest związany z chorobami serca i wspieranie lęku przed statynami, podkreślając, że obniżenie poziomów cholesterolu może powodować poważne efekty uboczne”.

  Nissen idzie dalej, sugerując, że efekty uboczne jakich doświadczają pacjenci z powodu stosowania leków statynowych, są produktem ubocznym efektu nocebo, tzn. są tylko „w ich głowach”.

  Z kolei my, członkowie … „sekty internetowej” w przeciwieństwie do Nissen’a bardzo poważnie traktujemy toksyczność działania statyn i poświęciliśmy masę czasu, aby indeksować badania wskazujące na ponad 300 wyodrębnionych sygnałów szkodliwości związanych z narażeniem na ten rodzaj leków.

  Pierwsze 10 najpoważniejszych z ponad 300 chorób związanych ze statynami to:

  Uszkodzenie mięśni (miopatie)
  Uszkodzenie wątroby
  Cukrzyca typu 2
  Nowotwór (Rak)
  Zapalenie trzustki
  Stres oksydacyjny
  Zaćma
  Neuropatia obwodowa
  Obniżenie zdolności poznawczych / dysfunkcja

  Wielokrotnie na tym blogu pisano o szkodliwości statyn i o naturalnych metodach obniżania cholesterolu (od 2012 roku, generalnie o micie zwanym „zły cholesterol”, gdy z łatwością można sprawdzić, że jest tylko jeden) i w dalszym ciągu dbamy o to, aby ów problem nie był pomijany na tej stronie. Do czego jeszcze wrócę pod koniec tego arta.

  Statystyczna i semantyczna manipulacja badaniami klinicznymi nad statynami nieprawidłowo odzwierciedla ich bezpieczeństwo i skuteczność, napędzając 30 miliardów dolarów dochodu rocznie w USA (w Polsce nie doszukałam się aktualnych danych – kiedyś mi się udało, ale nie mogę znaleźć tego wpisu – ale z pewnością nie mało)

  Według badaczki dr. Seneff (Stephanie Seneff, biofizyk i inżynier z MIT) popularność statyn wśród pacjentów i lekarzy utrzymuje się wyłącznie dzięki rozpowszechnianiu fałszywych informacji na temat cholesterolu głównie przez producentów statyn. Uważa ona, iż w rzeczywistości brak jest jakichkolwiek rzeczywistych powodów, dla których ktokolwiek miałby się poddawać terapii tymi lekami, które badaczka nazywa wprost „toksynami”.

  Po pierwsze skuteczność tych „leków” w zakresie zmniejszania ryzyka zawału, chętnie podnoszona przez kartel farmaceutyczno-medyczny, jest co najmniej wątpliwa. A jeśli rozważymy bilans potencjalnych „zysków” i pewnych „strat” (tj. skutków ubocznych), ich zastosowanie jest całkowicie nieuzasadnione. Co prawda branża chwali się, że w badaniach wykazano, iż statyny zmniejszą ryzyko  ataku serca o jedną trzecią, ale Seneff wyjaśnia, co to w rzeczywistości oznacza:

  Metaanazliza 7 badań dotyczących statyn z udziałem w sumie 42 848 pacjentów, obejmujących okres od 3 do 5 lat,  wykazały 29% spadek ryzyka wystąpienia poważnego incydentu kardiologicznego. Jednak z uwagi  na to, że pośród badanych ataki serca były rzadkością, w liczbach bezwzględnych wynik  ten oznacza, że terapii statynami, trwającej 4  lata, należy poddać aż 60 pacjentów, aby uchronić 1 (sic!) z nich  przed pojedynczym atakiem serca. W tym samym czasie, wszyscy z nich doświadczą osłabienia fizycznego i innych fatalnych skutków, jak wyżej wymienione.

  Wracając do Nissana, faktycznie obwinia strony internetowe promujące zdrową żywność i suplementy diety, za złą reputację i brak zgody na stosowanie leków statynowych.

  To wszystko wydaje się być taktyką dywersyjną, biorąc pod uwagę, że sam Nissen był przedmiotem krytyki przez Forbesa z powodu własnych konfliktów interesów: „Steven Nissen, konflikty interesów i nowe leki na cholesterol”.

  „ Rzućmy okiem na wypłaty Dr. Nissen’a z Big Pharma. Według dziennika ProPublica dr Nissen w zeszłym roku ustrzelił 80,000 $ z wypłat od firm farmaceutycznych. Nieźle. Racja, dalej otrzymał pieniądze od 3 największych firm produkujących leki (Amgen, Pfizer i Astra Zeneca) na naszej planecie, aby robić badania i pisać artykuły. Dr. Nissen histerycznie twierdzi, że sekty odstraszają ludzi od ratujących życie statyn i że jeśli ich posłuchamy, wszyscy umrą. Nissen wydaje się bardzo angażować się w wywoływanie lęku, chcąc przestraszyć ludzi do przyjmowania (wysoce dochodowych) leków „.

  Nawet jeśli damy Nissenowi kredyt zaufania i przyjmiemy, że naprawdę wierzy w to że robienie sensacji ze statyn w internecie, a nie toksyczność samych leków stoi na przeszkodzie ich szerokiej akceptacji, narusza swoją wiarygodność demagogiczną retoryką:

  „Wiele żyć zostało utraconych lub upośledzonych ze względu na brak przychylności dla statyn. Istnieje specjalne miejsce w piekle dla osób, które wykorzystują taktykę strachu i dezinformację w celu promowania książek i naturalnych środków wspomagających zdrowie, w tym szalonych diet, kosztem sprawdzonych metod terapii lekarskiej, zamiast traktowania ich jako uzupełniające sposoby wyłącznie pod kierunkiem medycznym. Nie jestem pewien, dlaczego Amerykanie są tak podatni na tych szarlatanów „.

  Trudno czytać te słowa bez zastanawiania się, kto tak naprawdę jest tu źródłem dezinformacji. Dowody wskazujące na to, że statyny powodują więcej szkody w stosunku do niewielkich korzyści, są w tej chwili tak znaczące, że retoryka Nissen’a wydaje się lekkomyślnie sprzeczna z podstawowymi zasadami ostrożności w odniesieniu do etycznych praktyk medycyny.

  4 greens, pepsi eliot, this is bio

  TU KUPISZ ELIKSIR ODKWASZANIA, czyli DETOXU Z MASĄ CHLOROFILU: 4 GREENS 100% ORGANIC This is BIO

  Znacie to może dochtore? Po pierwsze nie szkodzić.

  Nissen sugeruje, że nie uczestnictwo w terapii statynami może zagrozić życiu mimo logicznego faktu, że choroba serca nie jest wywoływana brakiem jakiegokolwiek leku, a tym bardziej statyną.

  Odwracając uwagę od niebezpieczeństwa samych leków i ignorując znaczenie identyfikacji, zrozumienia i rozwiązywania źródłowych przyczyn zapaleń i chorób układu sercowo-naczyniowego, on i promowany przez niego program farmaceutyczny wyrządzają ogromną szkodę zdrowiu publicznemu.

  Obwinianie ofiar – zarówno tych, którzy cierpią z powodu toksyczności statyn, jak i zwolenników promowania zdrowia, którzy dostarczają alternatywnych informacji opinii publicznej – nie przysłoni szkody, jaką wyrządzają na świadomym modelu leczenia.

  Ostatnia uwaga na temat roli cholesterolu w chorobach serca.

  Według Nissen’a, nasz internetowy kolejny nurt sprzeciwu wobec statyn zaprzecza temu, że cholesterol jest powiązany z chorobą serca.

  Choć nie będziemy się zagłębiać w ten bardzo złożony i gorączkowo sporny temat, prawdą jest, że rola cholesterolu w przyczynach chorób układu sercowo-naczyniowego jest bardzo źle rozumiana. Po pierwsze, cholesterol nie jest LDL, ani lipoproteiną o małej gęstości, mimo że potoczne użycie tych terminów jest synonimem.

  Lipoproteiny sprawiają, że substancje rozpuszczalne w tłuszczu, takie jak cholesterol są rozpuszczalne w wodzie i mogą być rozprowadzane przez transporter LDL w całym ciele, gdzie są integralną częścią procesów hormonalnych, neurologicznych i syntetycznych.

  Myślę, że dr n. Med. Uffne Ravnoskov odwalił dobrą robotę w odmitologizowaniu kardiotoksyczności cholesterolu. My także donosiliśmy o możliwych problemach zdrowotnych związanych z niskim poziomem cholesterolu, co zostało jedynie zaznaczone w końcowym manifeście książki Pepsi „Leczenie dobrą dietą”.

  Jest to oczywiście trochę trudne do zaakceptowania w kontekście życiowego dzieła Campbella „China Study”, który to Campbell przysięga, że niemożliwy jest incydent sercowy zakończony zgonem, gdy całkowity cholesterol jest niższy, niż 150. Mówi też o całych regionach biedniejszej części Chin, gdzie ludzie jedzący głównie rośliny i nieprzejadający się mają cholesterol całkowity na poziomie yyy … 70-80 i nie ma tam właściwie chorób serca, ani raka. Za to są choroby biedy, więc coś za coś.

  Dlatego ani nie opowiadamy się stając okoniem (co to jest okoniem?) za podejściem polegającym na stosowaniu „nutraceutyków” do obniżenia poziomu cholesterolu w naturalny sposób, nawet jeśli to podejście jest o wiele bezpieczniejsze i bardziej skuteczne przy wspieraniu zdrowia serca niż preparat farmaceutyczny. Ani też nie jesteśmy temu przeciwni. Natomiast statyn nie lubimy jak wściekłych psów.

  Innymi słowy, istnieje niebezpieczeństwo uproszczenia w obu kierunkach.

  Na przykład, utleniony LDL może mieć właściwości miażdżycowe!

  I ma, o czym niejednokrotnie mówi się na tym blogu, gdyż.

  Utleniony cholesterol to kiła.

  Koncepcja, która jest anatemą (to uroczyste wyklęcie:) ortodoksyjnego myślenia medycznego, polega na tym, że każda dawka krwi odzwierciedla stan zdrowia całego ciała, a nie tylko pojedyncze wyizolowane zjawisko z magiczną receptą.

  Tylko interwencja we własny styl życia w celu uzdrowienia ma sens, co nie może być zastąpione przez syntetyczną cząsteczkę.

  Źródła: Moda zapożyczona od Kasi Poni, słowo kiła zapożyczone od Pepsiaka, ja takich słów nie posiadam

  Amen, ups, piona!

  (Visited 7 564 times, 1 visits today)
  Kapitan Pompa - na tropie niewyjaśnionych zjawisk, zagadek z historii dziejów i tajemnic skrywanych w zakamarkach Matrixa, wprowadzi czytelników bloga w inny wymiar świata skrywanego poza naszymi szeroko zamkniętymi oczamiZ wykształcenia prawnik, z zamiłowania sportowiec, zwolennik filozofii harmonijnego rozwoju, adept wschodnich sztuk walki.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. grzegorzadam 25 września 2017 o 22:54

   Dobry artykuł Kapitanie!

   pozdrawiam 🙂
   Statyny to straszna proteza.

  2. Robert Nass 26 września 2017 o 06:04

   Nie do końca rozumiem szczegóły związane z cholesterolem jeszcze i chorobami serca,brakuje mi tego zebranego do kupy ale od statyn z dala 🙂 dzięki i pozdrawiam z Finlandii 😉
   Ps.z tego co udało mi siw do tej pory wygrzebać to gorsza od cholesterolu jest homocysteina!
   A wyniki tych „badań” pod big pharme to po prostu oszustwo…pff.

   1. grzegorzadam 17 października 2017 o 10:07

    to gorsza od cholesterolu jest homocysteina!”

    Cholesterol jest nam niezbędnie potrzebny!
    Normy z kapelutka.

  3. janK 26 września 2017 o 11:52

   (…okoniem…)
   Okoń jest w dotyku w jedną stronę gładki a w drugą stronę ostry i kłujący.
   Dualna natura okonia jest dobrą metaforą treści zawartych w artykule…
   Tak czy inaczej – najważniejsze – nie szkodzić!
   Dobry artykuł na temat kwasicy lewej komory serca jako przyczyny zawałów serca (Pepsi Eliot – kiedyś(?) napisała)

  4. Kania 27 września 2017 o 15:28

   Cześć Pepsi czyli wszystko co nas spotyka to jest to co z czym rezonujemy / lustra ? Absolutnie wszystko !? Nawet jeśli sa to rzeczy których w życiu byśmy nie chcieli to jest to podświadoma projekcja CZY nieodzowne do WZROSTU/nauki bo juz sie pogubiłam . Raz piszesz rezonans raz trochę karma . Czy jeśli osoba kumata ma długi chore dzieci to to jest jej projekcja , dziecko rodzi sie w patologii to to wyprojektowalo czy to potrzebne doświadczenie ? Pomóż mi zrozumieć

  5. Chloe 28 września 2017 o 11:36

   Dobry tekst Kapitanie! statyny, bajpasy, chemia….Ojojoj jakaż ta Natura jest BE ! Ja też należę do Sekty Natury, booo TO DZIAŁA! Słonecznego dnia życzę ! idę zaraz z moimi synami na spacer do lasu <3

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *