Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 309 851
60 online
35 519 VIPy

Soda. Popiół boskiego ognia, czyli lek na potrzeby całej ludzkości?

Soda, czyli wodorowęglan sodu, według wielu, w tym szczególnie Nieumywakina, a więc soda spożywcza nie tylko zapobiega wielu chorobom (podobno łącznie z rakiem), ale także wpływa korzystnie na wymianę energii w yyy…czakrach.

Kim był (zmarł 4 lata temu w wieku 90 lat) Nieumywakin?

Iwan Pawłowicz Nieumywakin był rosyjskim naukowcem specjalizującym się w medycynie kosmicznej. Był doktorem nauk medycznych, profesorem i członkiem rzeczywistym Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych.

Laureatem Nagrody Państwowej ŁSRR, i autorem wielu książek. Zajmował się leczeniem i uzdrawianiem ludzi od ponad 40 lat, więc można uznać, że raczej wiedział co mówi.

Witarianizm niskotłuszczowy, którego zachwalam, jako tajną broń (profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych) to surowa dieta wysoko węglowodanowa, właśnie niskotłuszczowa i „normalnie ” białkowa, oparta na proporcjach kalorycznych odpowiednio 80/10/10/ (w skrócie 811). 811 jest dietą naturalnie niskosodową i wysoko potasową.

w didaskaliach

Przy czym nie kozakuj, bo suplementacja wyizolowanym potasem jest zawsze niebezpieczna, pomimo, że  potas tracimy znacznie szybciej niż sód.

Ale czy wiesz że:

Soda chroni potas w komórkach

Jednak co właściwie się dzieje gdy soda spożywcza trafia do organizmu?

Z chemicznego punktu widzenia soda stanowi związek kationu sodu i anionu wodorowęglanu. Znajdując się w organizmie związek ten aktywnie włącza się do korekty równowagi kwasowo-zasadowej.

Przy wielu ciężkich schorzeniach w komórkach i tkankach organizmu występuje stan, w którym krew ma odczyn, uwaga: KWAŚNY.

Dochodzi do niedoboru kationów potasu i nadmiaru sodu, co z kolei prowadzi do stłumienia procesów wymiany w komórkach (wyhamowuje cykl Krebsa), obniżenia przyswajania tlenu, i co najgorsze ZMNIEJSZENIE ŻYWOTNOŚCI komórki i całego organizmu.

Tymczasem uzdrawiające działanie sody jest unikalne

Dzięki temu, że do organizmu trafiają aniony kwasu węglowego (HCO) WZRASTA REZERWA ZASADOWA organizmu, co w efekcie dalszych procesów, którymi nie chcę Cię zanudzać, stwarzają się warunki do przenikania kationu potasu do komórek, a to prowadzi do potężnego zastrzyku poprawy samopoczucia.

Czyli to co na logikę wydawałoby się oczywiste, że sód w sodzie, jako antagonista potasu pogorszy sprawę w komórce, okazuje się, że w przypadku wodorowęglany sodu jest WRĘCZ PRZECIWNIE.

Soda normalizuje pH organizmu

Sprzyja utlenianiu nieprzetworzonych resztek pokarmowych i dzięki aktywacji tlenu, dodatkowo na tle zażywania wody utlenionej, przywraca wszystkie bioenergetyczne procesy, niezależnie od występujących bolączek.

Należy też zauważyć, że soda jako składnik zasadowy stanowi też podstawę plazmy krwi. Oto dlaczego na oddziale reanimacji w celu przywrócenia działania wszystkich układów organizmu podaje się dożylnie 5, lub 8% roztwór sody.

Dawkowanie sody

Iwan Nieumywakin w swojej książeczce (cienka) poświęconej sodzie zaleca:

Należy rozpuścić sodę w gorącej (około 70-80 stopni C) wodzie, nieco ostudzić (do około 45-50 stopni C), aby się nie oparzyć i przyjmować wewnętrznie 20 do 30 minut przed posiłkiem.

Do zażywania sody należy przyzwyczaić się stopniowo:

 • najpierw 1/4 łyżeczki na szklankę gorącej wody,
 • następnego dnia 1/3 łyżeczki,
 • po kolejnych 2-3 dniach, 1 płaska łyżeczka,
 • a potem można już używać czubatej łyżeczki od herbaty.

Takie zażywanie zaleca się jako profilaktyczne, oraz szczególnie w celach leczniczych 2 do 3 razy dziennie 20 do 30 min przed posiłkiem.

Sodę można pić wyłącznie na czczo, czyli żołądek powinien być pusty

Nadmiar sody wydalany jest przez organizm samoczynnie, przy czym dodatkowo przepłukane zostają nerki. Brak jakichkolwiek przeciwwskazań.

PODKREŚLAM, że to opinia Nieumywakina, inne źródła podają, aby badać paseczkami pH moczu, aby nie był jednak zbyt zasadowy!

I ja też za tym optuję, mocz rano na czczo niech ma 7 pH, ale nie więcej.

Przy chorobach nowotworowych wg Nieumywakina:

Podczas zażywania sody rozpuszczają się guzy. (Tak twierdzi Nieumywakin, nie ja. Nie jestem profesorem, nie jestem lekarzem. Nie znam też dowodzących to oświadczenie badań.)

Należy przyjmować sodę rano i wieczorem po 1 płaskiej łyżeczce przez 3 dni, następnie po czubatej łyżeczce 2 do 3 razy dziennie.

W ciężkich przypadkach zażywa się sodę po 2 czubate łyżeczki 3 razy dziennie przez 2 tygodnie a następnie po łyżeczce 3 razy dziennie.

Koniecznie na czczo, 20 do 30 minut przed posiłkiem. Gdy stan zdrowia się poprawi, dawkę można zmniejszyć. Brak jakichkolwiek przeciwwskazań (podkreślam, to opinia Nieumywakina!)

Rozpuszczaj ją w szklance gorącej wody (70-80stopni C)

Dobrym pomysłem dla szybszej alkalizacji ciała jest przez 2 tygodnie dodanie szklanki zero z sodą gaszoną do Twoich porannych 4 szklanek


W żadnym wypadku nie stosuj schłodzonej wody, soda MUSI być gaszona!

Lewatywy z sody

Niumywakin zaleca okresowo (2 do 3 razy w tygodniu) wykonywać 2 do 3 razy dziennie lewatywy z 1 łyżki stołowej sody na 1 do 1,5 litra ciepłej wody.

Podobno przynosi to efekt uzdrawiający!

Ciekawe przypadki

 • Znany jest przypadek, gdy nowotwór został wyleczony przez obfite posypywanie chorego miejsca sodą.

Szkoda, że poinformowano, jakiego typu był to rak, dlatego jestem sceptycznie nastawiona do takich informacji, jednak z drugiej strony alkalizacja ma wielką moc

 • W Kijowskim Instytucie Pediatrii przeprowadzono prace mające na celu zbadanie wpływu sody na zdrowie człowieka. Dwóm grupom dzieci z ostrym zapaleniem dróg oddechowych podawano te same lekarstwa, lecz pierwszej grupie bez dodatku sody, a drugiej grupie na bazie sody. Te drugie wyszły ze szpitala o tydzień wcześniej.

owcek

Źródło:

Iwan Nieumywakin „Soda oczyszczona na straży zdrowia”

(Visited 87 598 times, 6 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Kamyk 6 września 2016 o 15:15

  Dobrze rozumiem, że zalecasz przed posiłkiem wypić sodę, co spowoduje zneutralizowanie soków, które potrzebne są do trawienia (gł. białek)?

  1. avatar Anna 6 września 2016 o 15:58

   dlatego sodę piesz ok 3h oddalą od posiłku z białkiem

   1. avatar Anna Wnorowska 13 października 2017 o 06:43

    Witam
    Ja piję rano 1 łyżeczke sody a w ciągu dnia 1 łyżeczkę askorbinianu sodu w litrze wody . z tego co czytam to potas mam dodawać do jednego i drugiego? Nie chcę przedawkować .
    Czytam dużo i wnioskuje że sód zatrzymuje wodę a potas uwalnia . czyli przy braku wystarczającej ilości potasu wystepuje zatrzymanie wody i np puchną nogi ? Niewiem czy dobrze mysle

    1. avatar grzegorzadam 14 października 2017 o 06:20

     ”że sód zatrzymuje wodę”

     I bardzo dobrze, tylko trzeba pilnować równowagi.
     Sód jest w wielu środkach, soli kamiennej również.

     ”przy braku wystarczającej ilości potasu występuje zatrzymanie wody i np puchną nogi ?”
     Może tak być, masz takli objaw?

     1. avatar drefet 21 lipca 2018 o 17:48

      chcialabym zaczac pic sode jako kuracje, ale tak..odebralam wyniki ph moczu 8 z tym ze u mnie ten mocz nie byl taki typowo poranny , robilam dwa jedne z nocy drugi z ranka ale przerwe w snie milama w moczu kwas moczowy fosfor za duzo we krwi , sod , potas chlorki na granicy normy dolnej fosfor kawas moczowy gorna granica normy, jak sie do tego ustosunkujesz? nie mam doswiadczenia w piciu sody

     2. avatar grzegorzadam 22 lipca 2018 o 08:53

      odebralam wyniki ph moczu 8”

      jakie znowu wyniki?
      Kup paski pH od 5-9 i sama mierz 3x dziennie.

      ”nie mam doswiadczenia w piciu sody”

      Zacznij- nabędziesz doświadczenia, z cytryną z rana i solą.

     3. avatar drefet 22 lipca 2018 o 14:05

      normalne wyniki moczu robilam i wszystko w nich jest ok poza ph i troche za duzo fosforu i kwa moczowego no i ciut za lekki ale to raczej wynik rozrzedzenia , paski …wlasnie szukam miejsca , jak zaczne pic sode to musze to sprawdzac
      mysle tez o wu, ty piles taka z apteki myslisz ze to nie szkodzi zbytnio?

  2. avatar Kasia 6 września 2016 o 16:19

   No właśnie jak to jest z tym neutralizowaniem soków żołądkowych?

  3. avatar grzegorzadam 6 września 2016 o 19:05

   Neutralizowanie kwasu przez sodę to mit.

  4. avatar bluangel 7 września 2016 o 18:39

   Mam to samo pytanie ..
   Soda neutralizuje kwasy …wiec zakwaszać czy neutralizować ?

   1. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 19:53

    Soda będzie neutralizować kwasy pobierana w trakcie posiłku lub bezposrednio przed.

    30 min. przed to takie bezpieczne minimum.
    Sodę wystarczy pobierać rano i ewentualnie przed snem.
    W trakcie dnia lepiej pilnować zakwaszenia żołądka przed posiłkami.

    1. avatar robert 26 stycznia 2018 o 00:03

     Soda będzie neutralizować kwasy pobierana w trakcie posiłku lub bezposrednio przed.

     30 min. przed to takie bezpieczne minimum.
     Sodę wystarczy pobierać rano i ewentualnie przed snem.
     W trakcie dnia lepiej pilnować zakwaszenia żołądka przed posiłkami.

     Suplementacja soda & potas zawsze 1 do 1 ? Bo wiadomo, że z jedzenia nie do wyliczenia 😀

     1. avatar grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 09:48

      Powinno być 2:1 , ale mamy potasu też mało, poczytaj fachowca:
      http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

 2. avatar Anna 6 września 2016 o 15:21

  Dobrze wiedzieć, że działa korzystnie również na czakry
  Pepsi a właśnie jakiś post o czakrach będzie kiedyś? 😉

  1. avatar pepsieliot 6 września 2016 o 15:40

   tak naprawdę wszystkie moje posty w temacie oddychanie, bieganie, witarianizm, Osho, ale będą oczywiście dedykowane 🙂

   1. avatar Anna 6 września 2016 o 15:57

    Faktycznie wszystko to wspomaga ale taki typowy post żeby podesłać komuś mniej w temacie w Twoim wydaniu byłby interesujący 🙂

   2. avatar Kacha 10 września 2018 o 16:36

    A wiesz może co oznacza zablokowany potrójny ogrzewacz i co zrobić aby go odblokować?? Uściski

 3. avatar gonia 6 września 2016 o 15:35

  a ja w ubiegłym tygodniu wylądowałam na sorze i po badaniach wyszło że mam zasadowicę krwi. Lekarz się do tego nie ustosunkował, co to oznacza?

  1. avatar pepsieliot 6 września 2016 o 15:39

   to choroba, nie możesz się alkalizować

  2. avatar grzegorzadam 6 września 2016 o 19:44

   Zbadali poziom potasu?

  3. avatar D 6 września 2016 o 22:58

   Zatem albo miałaś zakwaszony organizm i zaczął on gwałtownie się ratować i nie wychamował albo masz poważne problemy oddechowe. Jest jeszcze inna możliwość. Po prostu ściemniasz. Groziła Ci śmierć ale lekarz się nie odniósł? 🙂

   1. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 06:08

    Z mojego doświadczenia wynika, że trolle lądują na SOR-ze. przeważnie po WU albo sodzie. 🙂

    1. avatar pepsieliot 7 września 2016 o 07:19

     🙂

     1. avatar klepsydra 16 września 2016 o 19:06

      Ej, a jak nie być trollem? I co z tym cukrem, który miałby rzekomo bezpośrednio wprowadzać sodę do guza? Ja piłam sodę, ale zawsze na z wodą w temperaturze pokojowej i jeszcze z czymś słodkim według innych zaleceń, dlaczego to akurat musi być soda zalana gorącą? Poza tym donoszę, że miałam niesamowite samopoczucie i wzrost witalności. Chląpię od czasu do czasu, ale teraz mam problem, a przecież to od tego sławnego lekarza S wyszło, że sodę należy z cukrem i bez zagotowywania? Albo zwalam na niego? 🙂
      Nie chcę być trollem, dobrze mi było!

     2. avatar grzegorzadam 16 września 2016 o 21:59

      Masz na myśli Simonciniego czy Sircusa?
      Jak pierwszego owszem, ale zawsze przestrzegał przed dodawaniem miodu lub syropu
      w warunkach domowych bo bardzo łatwo zaburzyć działanie terapeutyczne wręcz poważnie sobie szkodząc.
      Robił to zawsze przy użyciu aparatury szpitalnej.

      O tzw. gaszeniu sody mówią Nieumywakin, Ogułow i inni.
      Docelowo dla organizmu potrzebny jest węglan sodu (Na2CO3), a nie wodorowęglan, który
      organizm i tak przetwarza do węglanu wykonując jałową pracę.

      Wystarczy zalać sodę oczyszczoną płynem o temp. min. 62 st. C lub wyższej.

      Nieumywakin: nigdy nie pijemy sody z chłodną wodą!

      Wystarczy zalać odrobiną gorącej wody lub mleka, potem dolać chłodnej, żeby nie czekać
      na wystygnięcie.

 4. avatar Ola 6 września 2016 o 15:49

  A można po tym pić wodę z cytryną??
  Czy to za dużo dobroci naraz?

 5. avatar Krzycho 6 września 2016 o 16:18

  A propos sody i żołądka
  Drodzy dopiero zaczynam przygode z PepsiElio i wybaczcie że tak od razu zaczynam z takim problemem 🙂 … borykam się z uciązliwym zapaleniem błony sluzowej żołądka.
  …ale po kolei
  Od wielu lat interesuje się szeroko pojętą problematyką zdrowia i odżywiania. Całkiem przyzwoicie poukładałem sobie ten temat i pewnie dalej żyłbym w takim przeświadczeniu, gdyby nie epizod nie dający mi spokoju od ponad pół roku. Otóż od połowy stycznia br dręczy mnie przypadłość żołądkowa – dodam że w przeszłości kilkukrotnie choroba wrzodowa żołądka stanowiła dla mnie znaczną uciążliwość (nadżerki dwunastnicy). Jednak po tym jak wydawało mi sie że przed 5- 6laty uregulowałem problemy z żywieniem, temat zupełnie odszedł w zapomnienie. Niestety. Obecne bóle sa podobne do tych jak przy wrzodach żołądka jednak tych brak. Natomiast wykonane w okresie ostatnich 6 miesięcy trzy gastroskopie nie wykazują żądnych poważniejszych zmian. Jako że nie stwierdzono obecności helicobacter pylori, zdaniem wykonujących zabieg gastroskopii lekarzy, zmiany błony nie powinny nieść aż takich wrażeń bólowych. Jak podkreślał jeden z lekarzy podczas ostatniego zabiegu, jedyne co zwraca uwagę w obrazie żołądka, to lokalnie delikatnie zaczerwienienie – jak to określił „niewinne, jak przy niewielkim wiosennym zapaleniu”, które ewidentnie nie powinno dawać, az takich odczuć bólowych. Leczenie lekami z grupy IPP, antybiotykami w zasadzie nie przynosiło żadnych rezultatów. Podczas ostatniej lipcowej gastrokopii dodatkowo poprosiłem o badanie histopatologiczne …wyszło „gastritis chronic erosiva” – chroniczne zapalenie błony sluzowej …przynajmniej coś konkretnego.
  Podsumowując
  Jadam zdrowo i generalnie jak nalezy. Jak wspominałem odpuściłem zupełnie wszelkie leki spod znaku IPP …postawiłem na nature: miód manuka, witamina C, preparaty z huby brzozy (betuleco, befungin), herbatki ziołowe (rumianek, mieta pieprzowa, melisa, etc) kupowałem równiez wcale nie tanie preparaty na odbudowe systemu odpornościowego (Transfer factor plus, koci pazur, etc) …poprawy jednak rzadnej. Nie mam absolutnie żadnych używek – zero papierosów, alkoholu, etc ..ot kilka razy w tygoniu kawka. Nie licząc wyżej opisanego leczenia nie zażywam / złem również żadnych innych leków!. Mięso i nabiał został ograniczony do symbolicznych posiłków, zjadanych praktycznie co najwyżej raz w tygodniu. Warzywa stanowią fundament! … niestety tak zbilansowana dieta nie pomaga w tym stanie zapalnym żołądka

  Generalnie w pewnym stopniu jestem sobą nawet rozczarowany. Tak się staram, prawidłowo zywię a efekty tego w zasadzie żadne ;( …szczególnie na tle innych ludzi, którzy jak często widzę jedząc wszystko nie przejmują się niczym.

  W jaki sposób dopadło mnie to ustrojstwo zupełnie nie wiem…?.
  Czy mógłbym na Was drodzy liczyć?. Czy moglibyście podzielić się jakimiś własnymi doświadczeniami i dobra radą ? Psychika po mału juz mi wysiada!

  pozdrawiam
  Krzysiek

  1. avatar Marzena 6 września 2016 o 18:28

   Krzycho. Przeanalizuj sytuację (jeśli taka jest) czy jak wyjeżdżasz i nieco zmieniasz sposób odżywiania nie ma poprawy. Ja u siebie zauważyłam to wyjeżdżając na urlopy na zorganizowane jedzenie.Na urlopy nie brałam spirulin, kurkumy, macy itp.Zoładek nie dawał znać o sobie. Wracałam do domu i zaczynałam zażywać odstawione preparaty. Bóle żołądka wracały. Ostatecznie odstawiłam wielce dobroczynną kurkumę , na którą najzwyczajniej się uwrażliwiłam , uczuliłam. Kurkumę brałam długo i duże dawki- za duże. Pepsi kiedyś napisała,lepiej mniejsze dawki a częściej. Miała jak zwykle rację. Takie jest moje doświadczenie. Może da Tobie coś do myślenia. Pozdrawiam

   1. avatar nowika 6 września 2016 o 23:11

    W marcu tego roku także miałam zdiagnozowane zapalenie błony śluzowej żołądka [nie zwiazne z bakterią ], nie bolał mnie, ale czułam dyskomfort w żoładku, jakieś uczucie gniecenia. Dostałam oczywiście leki, które brałam przez około miesiąc, ponieważ nie widziałam żadnej poprawy odstawiłam je zupełnie. Piłam siemie lniane -kleik, wodę z solą himalajską i robiłam sobie też kleik ryżowy, oprócz tego banany i czasami kefir. Z suplementów wit C + K2 + D3. Nie wiem co tak naprawdę mi pomogło, ale przeszło i teraz czuję sie dobrze. Życzę zdrowia.

    1. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 06:20

     Zawsze problemy się nasilają, jak zaczynamy brać ”leki”.
     Przy nieżytach żołądka pomagają tylko naturalne sposoby.

   2. avatar irena 19 października 2016 o 19:00

    Krzycho polecam kup sobie ziemie okrzemkowa jest na pasozyty i ma duzo mikroelementow Pozdrawiam

  2. avatar Anna 6 września 2016 o 18:52

   Krzysztof zrob badanie żywej kropli krwi i badanie biorezonansem i to powinno ci rozjasnic co ci dolega. Być może masz pasożyty a niestety badania laboratoryjne nie pokazuja tego .
   Ja bardzo polecam ci te dwa badania jeżeli masz taka możluwość. No i nie wracaj juz nigdy do lekarstw IPP one blokuja trawienie , kup dobre enzymy trawienne i bierz przy każdym posiłku. Pij siemie lniane , dobry rosół wołowy, l- glutamine i powinno byc dobrze
   Pozdrawiam

   1. avatar Krzycho 6 września 2016 o 19:11

    Tak, na pewno masz racje…coś w tym jest
    Zmiana otoczenia i uwolnienie się choć na kilka dni, weekend, od codziennego stresu (a tego mi nie brakuje) to wrażenie lepszego samopoczucia. Od pewnego więc czasu rozważam dłuższe zwolnienie lekarskie …nawet miesięczne!, być może dopiero to coś zmieni, stając się fundamentem poprawy stanu zdrowia.

    1. avatar Krzycho 6 września 2016 o 19:16

     Aniu …z czym to się je „badanie żywej krwi” ..jak o to pytać w laboratoriach ?
     Gdzie mogę wykonać badania biorezonansem ?
     Czy możesz polecić jakieś godne / sprawdzone enzymy trawienne ?

     1. avatar Ania 7 września 2016 o 02:18

      Krzycho nie wiem gdzie mieszkasz ale tych badan nie zrobisz w laboratorium medycznym , robia to lekarze od medycyny naturalnej, ja mieszkam w chicago i tutaj te badania robiłam , sa niedrogie , bezinwazyjne, szybkie , bezpieczne i pokazuja cała prawde na temat twijego organizmu, cos ci rozjasnia, popytaj w swoim miescie albo w jakims wiekszym miescie i poczytaj o tych metodach w internecie, nuedawno na blogu agnieszka maciag / modelka/ tez pisała ze bardzo te badania poleca , poczytaj i zorientuj sie gdzie mozesz je zrobic, ja ci polecam bardzo 🙂

     2. avatar Krzycho 7 września 2016 o 19:07

      Dziękuję Aniu za sugestie !
      Jestem z Zabrza. Dziś rano przejrzałem temat i znalazłem w Katowicach punkt (SabMed) gdzie moge wykonać tego rodzaju badania biorezonansem. Mam już umówiony termin na końcówkę września. Zamierzam skorzystać z pełnego pakietu (alergie, metale ciężkie, pasożyty, etc) … cena do przeżycia 🙂

     3. avatar Azazela 8 września 2016 o 07:54

      Krzycho czytałeś o biorezonansie z różnych źródeł? czy tylko na jednym czy dwóch przychylnych blogach? Raczej zostałeś naciągnięty i może co najwyżej efekt placebo ci pomoże.

     4. avatar grzegorzadam 16 października 2016 o 16:07

      Azazela
      8 WRZEŚNIA 2016 @ 09:54

      Krzycho czytałeś o biorezonansie z różnych źródeł? czy tylko na jednym czy dwóch przychylnych blogach? Raczej zostałeś naciągnięty i może co najwyżej efekt placebo ci pomoże.==

      Placebo to są ”leki” farmaceutyczne, które niczego nota bene nie lecza, bo i nie po to zostały zaprojektowane.
      W Europie jest ponad 30 tysięcy gabinetów stosujących te metody diagnostyki.
      Poczytaj sobie opracowania rosyjskie, niemieckie i amerykańskie w tym zakresie
      zamiast siać ferment.

     5. avatar Ania 7 września 2016 o 02:23

      Enzymy kupisz w kazdym sklepie ze zdrowa zywnościa i suplementami, byc moze masz tez za nało kwasu żoładkowego i przez to źle trawisz,. Ja biore do posiłku każdego i enzymy i kwas solny HCL pepsin. Nie bój sie ich , brzmi groźnie ale bardzo pomagaja na trawienie, poczytaj tez o tym i przetestuj na sobie , może w tym tkwi twój problem z żoładkiem
      Pozdrawiam

     6. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 06:06

      Tak, nie ma czego się bać.
      10-20 kropli 5% kwasu solnego na 1/2 szklanki wody.
      Albo albo łyżkę carskiej wódki, albo 0.1-0.3% kwasu solnego. (Bołotow)
      Trzeba polubić szarą, różową sól kamienną.
      Trzeba zasilić limfę.

     7. avatar grzegorzadam 20 września 2016 o 08:34

      ==Trzeba zasilić limfę.==

      Miało być zasolić limfę.

     8. avatar Krzycho 7 września 2016 o 19:11

      Aniu, enzymów jak widzę w ofercie sklepów netowych jest rzeczywiście cały ogrom…ale które sa warte uwagi, sprawdzone?. …….Hmm cos będę musiał wybrać!
      Co do zakwaszenia żołądka to rano od jakiegoś czasu piję taki drink złozony z połowy łyżeczki witaminy C, aloesu i dodatku miodu

     9. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 21:47

      ==złozony z połowy łyżeczki witaminy C, aloesu i dodatku miodu==

      Skąd akurat taki przepis?

   2. avatar AgnieszkaK 14 grudnia 2017 o 20:23

    Ania ja tez jestem z Chicago. Gdzie robilas te badania.

  3. avatar grzegorzadam 6 września 2016 o 19:29

   ==Leczenie lekami z grupy IPP, antybiotykami w zasadzie nie przynosiło żadnych rezultatów.==

   Nie nazwałbym tego leczeniem.
   Poczytaj bołotowa.

   1. avatar Krzycho 6 września 2016 o 20:01

    Zgadza się …dlatego juz kilka miesięcy temu definitywnie zrezygnowałem z tego rodzaju 'leczenia’.

    Grzegorzadam …która z książek Bołotowa jest warta zainteresowania w pierwszej kolejności ?

    Śledzę już od pewnego czasu dzieło pn. Pepsieliot i widzę Grzegorzu, że masz duże doświadczenie w tematyce ogólnopojętej profilaktyki zdrowia. Czy mógłbym liczyć również z twojej strony na jakieś sugestie, uwagi dot moich przypadłości?

    1. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 06:00

     Trzeba czytać.
     Wystarczy ”Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie” B. Bołotow.

    2. avatar grzegorzadam 16 października 2016 o 16:11

     Krzycho
     Zrób vegatest-Volla i powiedz co wyszło.

  4. avatar bluangel 7 września 2016 o 19:02

   Od lat zmagałam się z przewlekłym zapaleniem żołądka .Wątpiłam czy kiedykolwiek da się to wyleczyć .Odżywiałam się zdrowo ,przeczytałam wiele książek o zdrowym odżywianiu .
   Lekarze przepisywali środki neutralizujące kwasy ( nie wiedziałam wówczas że sobie szkodzę i to bardzo )
   Postanowiłam się nie poddawać i szukałam co może pomóc mi wyleczyć żołądek .
   Na początek stosowałam miksturę Słoneckiego .
   Była poprawa lecz nie całkiem …
   Przełom nastąpił gdy zaczęłam stopniowo zakwaszać żołądek najpierw witaminą c 1000 później wodą z octem jabłkowym .
   Bałam się bardzo bo jak można pić zakwaszoną wodę skoro żołądek jest w ranach ?
   Wiadomo strach ma wielkie oczy , od roku mam spokój z żołądkiem .
   Jedynie bez czego nie mogę się obyć to bez octu jabłkowego przed posiłkiem 🙂

   1. avatar Krzycho 7 września 2016 o 19:23

    Blueangel dzięki za tę wartościową wiadomość!
    Co do mikstury Słoneckiego to nie przesadzę, gdy powiem ze towarzyszyła mi prawie 5 lat… jak i samo forum Biosłone. Czy była skuteczna, obiektywnie nie wiem. W tym czasie nie chorowałem, ale czy jej profilaktyka cos eliminowała, trudno jest mi rzetelnie ocenić. Są i sam mam w tej materii podzielone opinie. W zasadzie juz w ubiegłym roku zaniechałem jej stosowania.

    Natomiast bardzo dziękuję ci za tę część w której piszesz „Bałam się bardzo bo jak można pić zakwaszoną wodę skoro żołądek jest w ranach ..” …rzeczywiście jest to jak światło w tunelu nadziei. Przeżyłeś ten żołądkowy problem na własnej skórze więc wiesz jak to cierpienie smakuje …zostaje więc odważniej spróbować tego zakwaszania 🙂

    Sugerowaną przez grzegorzadam ksiązkę Bołotowa już zamówiłem …zostaje teraz edukacja i cierpliwe czekanie 🙂

    1. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 20:22

     Bołotow mówi o tym samym, tylko metody ma bardzo autorskie. 😉

 6. avatar Mama M 6 września 2016 o 16:25

  Ja piję z letnią wodą askorbinian sodu (nie mogę L-askorbinianu). Czy to na dłuższą metę może mi zaszkodzić?

  1. avatar pepsieliot 6 września 2016 o 16:32

   no możesz mieć braki potasu

  2. avatar grzegorzadam 6 września 2016 o 19:25

   Na każdą dawkę askorbinianu 0.2 dawki węglanu potasu.

 7. avatar Anka 6 września 2016 o 19:43

  Dlaczego suplementacja potasem jest niebezpieczna .

  1. avatar Beata 6 września 2016 o 20:01

   dlaczego picie wody z wit c moze zaszkodzic i co to jest weglan potasu i dlaczego trzeba go brac i co jest nie tak z suplementacja potasu?

   1. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 05:59

    Węglan potasu K2CO3

    Ekologiczny środek do walki z mączniakiem prawdziwym, parchem i szarą pleśnią.
    Przy jego stosowaniu w niewielkim stopniu dodatkowo nawozimy glebę i rośliny potasem.
    Ekologiczny, bez pozostałości i bez ograniczeń ilościowych stosowania.
    Bez okresu karencji.

    Dawka: 7,5 kg/1ha – przy oprysku sadu wysokości 3 m
    W przypadku oprysku winorośli sugerowane stężenie to 0,8-1 % (0,8-1kg na 100L)

    Oprysk węglanem nie likwiduje nam choroby lecz powstrzymuje jej rozwój – dlatego np. po opadach deszczu zaleca się powtórzyć oprysk.
    Zawartość głównego składnika K2CO3 min 99%.

    Można mieszać z fungicydami zapobiegawczymi.

    Przechowywanie:
    Produkt odpowiednio przechowywany zachowuje trwałość przez co najmniej 3 lata. Produkt jest higroskopijny i może stwardnieć podczas dłuższego przechowywania, ale nie powoduje to zmniejszenia jego skuteczności.
    ====

    Musi istnieć równowaga sodowo-potasowa, przy własciwym nawodnieniu.

 8. avatar Marta 6 września 2016 o 19:52

  Witam 🙂 Usiłowałam dzisiaj zarejestrować się tutaj jako użytkownik i cisza! Na mailu potwierdzenia rejestracji brak. Da się to jakoś naprawić?

  1. avatar pepsieliot 6 września 2016 o 21:12
 9. avatar Marta 6 września 2016 o 19:55

  Fałszywy alarm! Sprawdziłam spam.

 10. avatar Joanna 6 września 2016 o 20:05

  No to co w końcu pić na czczo… Sodę czy wodę utlenioną (w roztworze oczywiście)…

  1. avatar pepsieliot 6 września 2016 o 21:06

   wodę z cytryną moim zdaniem

  2. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 05:24

   Najpierw WU, po 30 min. sodę.

   1. avatar robert 26 stycznia 2018 o 00:13

    Wstaje WU, po 30 min sodę – zagaszoną wrzątkiem, ale ta soda ma być sama?

    1. avatar grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 09:46

     Raczej tak, jak dodasz cytryny będzie trochę za blisko WU, po godzinie już z cytryną nie obawiałbym się.

   2. avatar mati 26 stycznia 2018 o 10:49

    Grzegorzu mam kilka pytań po przeczytaniu tematu i wszystkich komentarzy.

    Jak prawidłowo spożywać sól?
    15 minut przed posiłkiem sypać na język i popijać wodą, a po posiłku 1.5 – 2 godziny tak żeby pozwolić żołądkowi trawić i nie rozrzedzać go?

    Co daje nam picie:
    WU
    sody
    wody z oj
    wody z cytryną

    Mam mętlik w głowie, jeśli na paskach wyjdzie mi rano 7 a w południe 7,5 to znaczy, że jestem zdrowy i co wtedy mogę pić rano? Co przyda się takiej zdrowej osobie? Wiadomo sól można cały czas bo to pomaga w trawieniu itd, ale co jeszcze? Woda z cytryną z rana?

    Kiedy ph spadnie mi rano do 6 a w południe do 6.5 to należy to skorygować i co wtedy najlepiej się sprawdzi w tym celu. Soda, wu, woda z oj czy z cytryną.

    Zawsze miałem w szkole problem z zasadami, kwasami. Wiecznie mi się to myli.

    1. avatar grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 11:47

     15 minut przed posiłkiem sypać na język i popijać wodą, a po posiłku 1.5 – 2 godziny tak żeby pozwolić żołądkowi trawić i nie rozrzedzać go?”

     Po posiłku możesz od razu, nie rozrzedzisz solą posiłku, mało tego jak musisz popić, to woda z solą jest
     jak najbardziej wskazana, bo nie zmienia pH kwasów żołądkowych.

     ”Co daje nam picie:
     WU
     sody
     wody z oj
     wody z cytryną”
     Poczytaj w odpowiednich tematach, tu trzeba czasu, jak nie raz to 2 razy, poczytaj książki.

     ”Mam mętlik w głowie, jeśli na paskach wyjdzie mi rano 7 a w południe 7,5 to znaczy, że jestem zdrowy i co wtedy mogę pić rano?”
     To co jesz, sprawdzaj sobie pH co jakiś i reaguj w razie czego reaguj.
     Bez spinki, nerwów.

     ”co wtedy najlepiej się sprawdzi w tym celu. Soda, wu, woda z oj czy z cytryną.”
     Soda i potas, magnez, pozostałe też mają swój udział.
     Dieta alkaliczna na co dzień.

     Z czasem to się uporządkuje, trzeba czasu.

    2. avatar Irena Labus 1 stycznia 2023 o 12:07

     Soda, ta zwykła, z marketu – pomogła mi zwalczyć grzybicę (Candida). Kupiłam też globulki Lactovaginal, żeby odbudowac florę bakteryjną. Już po wypiciu 2 porcji sody (1łyżeczka na pól filiżanki ciepłej wody) widziałam poprawę. Mogę to w 100% potwierdzić, że działa. Walczę z grzybicą od wielu lat i leczenie clotrimazolem i innymi lekamy (było ich mnówstwo) nie pomogło, grzyb wracał po kilka razy w roku. W takiej sytuacji próbuje się wszystkiego i soda działa. Przy okazji przeszły mi dolegliwości żołądkowe.

     1. avatar Pepsi Eliot 1 stycznia 2023 o 12:20

      oczywiście polecamy naszą sodę, bo ma doskonałą energię 🙂 https://thisisbio.pl/eko-srodki-czystosci/4501-soda-oczyszczona-900g-tib–5905344041250.html

 11. avatar Romano 6 września 2016 o 21:46

  Witam wszystkich to mój pierwszy post tutaj zacznę może od początku pierwsze problemy ze zdrowiem pojawiły się w wieku ok14lat teraz mam 38lat był to problem z tarczyca wykryta przypadkowo podczas badań przed pójściem do szkoły średniej z tego co pamiętam to wtedy nazywano tą chorobę wole młodzieńcze jak oglądam zdjęcie z tamtych lat to się zastanawiam jak to było możliwe że nikt wczesniej nie zauważył ze coś się ze mną dzieje nie tak bo naprawde szyje miałem nienaturalnie grubą.

  Następnie leczenie z osiem lat u pewnej pani endokrynolog w Rzeszowie w szpitalu wojewodzkim Nr.2 póżniej przyszedł czas na odbycie służby wojskowej byłem pewny ze mnie nie wezmą ale od pani doktor usłyszałem ze ta choroba nie jest poważna i leczenie mam kontynuować w wojsku tam oczywiście lekarza edokrynologa nie było bo poco przeciez do wojska idą same zdrowe chłopy.
  Więc przyjmowałem leki przez pół roku w takich dawkach jak zaleciła pani endokrynolog na ostatniej wizycie nie pamiętam co to były za leki pamiętam tylko ze na ciśnienie concor którego czesto przyjmowałem większe dawki niz zalecała pani doktor gdy były większe stresy jak to w wojsku zwłaszcza w pierwszych miesiącach spowodowały u mnie nadczynnośc tsh 0,20 ft4 0,90 ft3 5,4 norma wtedy była do 5,46 oczywiście wyszedłem przedwcześnie do cywila panią doktor oczywiście odwiedziłem ostatni raz gdy pokazałem karte informacyjną zaczeła się smiać że lekarze z komisji się nie znają bo ja nie mam żadnej nadczynności
  Następny lekarz którego odwiedziłem to chyba był najlepszy na jakiego trafiłem w życiu w przeciwienstwie do wcześniejszej pani doktor która twierdziła ze będe brał leki do końca życia wyleczył mnie w krótkim czasie już chyba z dziesiec lat mam hormony tarczycy w normie usg też ok.

  Teraz przejdzmy do terazniejszości i moich obecnych problemów łuszczyca na łokciach kolanach głowie i różnych cześciach ciała najbardziej przeszkadzają mi te na łokciach bo w lecie nie da sie tego ukryc przez lata faszerowano mnie maściami sterydowymi które początkowo pomagały na krótki okres ale teraz już nic nie pomagaja od 3 miesięcy już ich nie stosuje bo uświadomiłem sobie jakie sa szkodliwe i że łuszczyca nie jest choroba nieuleczalną jak mi wmawiał kazdy lekarz którego odwiedzałem i poczytałem sobie trochę o nadnerczach o których nigdy wcześniej nie słyszałem a przedewszystkim od edokrynologów u których się leczyłem a teraz wychodzi na to że byc może tu był problem bo od kiedy pamiętam to zawsze miałem napadowe skoki ciśnienia i w sekundzie potrafiłem sie zrobic prawie purpurowy na twarzy póżniej to się juz przerodziło w fobie a dokładnie to nazywa się to chyba erytrofobia teraz juz mam mniejszy problem z tym bo pewnie wypaliły mi się nadnercza tak to się chyba fachowo nazywa.

  Jeśli chodzi o te 4testy
  kwasowość nie beka mi się wcale czekałem 20min.i nic jedynie w czasie picia ale to raczej nie beknięcie
  lugola znika po ok 5godz.
  Ph ok7
  Zbadań jakie robiłem to w gastroskopi mam opis. W zołądku cechy nieżytu powierzchownego sluzówki.
  kolonoskopia niby ok prócz kilku gózków krwawniczych z tego co pamiętam to lekarz powiedział mi że tego nie ma potrzeby leczyc bo takie coś to prawie każdy ma tak mi sie przynajmniej wydaje bo byłem jeszcze troche w narkozie.

  1. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 06:13

   Masz typowe braki minerałowo mineralne.
   Trzeba dostarczyć jodu, selenu, nawodnić organizm soloną wodą. (hydratacja – Siemionowa)

   Zrób biorezonans, pozbądź się obciążeń pasożytniczych.
   Dokwaś zołądek.

   1. avatar Azazela 8 września 2016 o 07:51

    Czy jakieś wiarygodne badanie naukowe udowodniło skuteczność biorezonansu? Z tego co udało mi się znaleźć niestety wynika, że to zwykłe naciągactwo biednych ludzi. Serio lubie zdrowo żyć, blog ten jest mi bliski ale czasem myślę, że w pewnych kwestiach po prostu ogromnie się mylicie i nawet nie dopuszczacie myśli, że coś nawet z tzw. naturalnych metod może byc nieskteczne i wymyślone przez cwaniaków chcących zarobić na naiwności ludzi. Oczywiście efekt placebo też bywa skuteczny….

    1. avatar pepsieliot 8 września 2016 o 09:30

     dlaczego piszesz do grzegorzadama w liczbie mnogiej?

     1. avatar Azazela 8 września 2016 o 10:24

      w liczbie mnogiej, gdyż każdy czasem się myli; faktycznie meritum postu skierowane do grzegorzadama

     2. avatar pepsieliot 8 września 2016 o 10:51

      to głupia odpowiedź

    2. avatar grzegorzadam 8 września 2016 o 10:21

     Tak, biednych zarobaczonych ludzi.

     ==Czy jakieś wiarygodne badanie naukowe udowodniło skuteczność biorezonansu?==

     Mam bardzo ograniczone zaufanie do oficjalnych badań naukowych, z wielu merkantylnych względów, pozwolisz, że mam do tego prawo..

     Niestety, badania laboratoryjne dotyczące helmintozy to tylko 10-50% skuteczności diagnostycznej, a jest to przyczyna
     99.999% procenta wszytkich objawów chorobowych (moje zdanie).
     Metoda elektroakupunktury została wymyślona przez ss-mana Reinholda Volla, kontynuowana przez Rosjan, Niemców,
     z dużym powodzeniem.
     Poczytaj trochę literatury w tym zakresie, są tysiące artykułów i opracowań. (dr Clark np.)
     Masz tu filmik rosyjski na początek:
     https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qav72-eQZOw
     Obejrzyj uważnie.

     Mnóstwo ludzi, choćby na tym blogu zdiagnozowało przyczyny chorób biorezonansem i skutecznie pozbyło się objawów,
     np. czerniaka – @agnieszkaanka np. , może się odezwie i potwierdzi, od tego zaczęła uzdrowienie męża.

     I nie pisz o placebo.
     Każdy żywy organizm emituje pewną częstotliwość..
     To jest fizyka, nie placebo.

     1. avatar Karolina 11 września 2016 o 20:59

      Grzegorzu czy mógłbyś rozwinąć te myśl o placebo dlaczego ona ma o nim nie pisać i jak to działa? Plissss

     2. avatar grzegorzadam 12 września 2016 o 07:00

      Bo biorezonans to nie jest placebo.
      Oglądałaś ten rosyjski film wyżej? 😉

    3. avatar grzegorzadam 8 września 2016 o 10:25

     ==że coś nawet z tzw. naturalnych metod może byc nieskteczne i wymyślone przez cwaniaków chcących zarobić na naiwności ludzi.==

     Doby żart! 🙂
     Farmacja to są dopiero cwaniackie procedurki, niczego nie leczą, ale kasa leci wartkim strumieniem.
     Badanie biorezonansem kosztuje 100-200 zł.
     Bez przesady z kosztami.

    4. avatar MariaMagdalena 15 sierpnia 2017 o 10:15

     Ja odczuliłam się biorezonansem z kilku bardzo uciążliwych alergii wziewnych. Minęło 10 lat i nadal mam spokój.

   2. avatar grzegorzadam 8 września 2016 o 11:07

    ==Masz typowe braki minerałowo mineralne.==

    Miało być witaminowo – mineralne 😉

 12. avatar nowika 6 września 2016 o 23:16

  Czy mozna stosować sodę ze sklepu spożywczego czy raczej taką czysta do analiz ?

  1. avatar pepsieliot 7 września 2016 o 04:12

   kupujesz w sklepie http://www.thisisbio.pl albo w jakimś ze zdrową żywnością

   1. avatar narciak 7 września 2016 o 05:47

    Czyli zwykła że sklepu soda oczyszczona jest zła?

    1. avatar pepsieliot 7 września 2016 o 07:20

     idże kup tam gdzie mówię

  2. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 06:16

   Sklepową sobie odpuść, nie musi być czda, tu w sklepie jest przyzwoita, warunkiem jest brak antyzbrylacza.
   Jak mówi Nieumywakin, soda nie ma gwarancji.

 13. avatar Martyna 7 września 2016 o 06:08

  Cześć wszystkim! Pepsi, codziennie rano po przebudzeniu piję szklankę wody z cytryną, a po około 30 minutach pół szklanki wody z octem jabłkowym. Ocet piję ok.30 minut przed każdym posiłkiem, a zaraz po ssę kilkanaście grudek soli himalajskiej. Ok.45 minut po każdym posiłku znowu ssę tę sól. Co myślisz o takim systemie przy niedokwaszonym zoladku i porannym ph moczu 5…?

  1. avatar pepsieliot 7 września 2016 o 07:20

   yyy … a jesz coś w ogóle?

   1. avatar Martyna 7 września 2016 o 07:27

    Kilka miesiecy temu odstawilam gluten, nabial i jaja ze wzgledu na wykryta nietolerancję. Moja dieta oparta jest głównie na kaszy jaglanej, gryczanej, amarantusie, warzywach i owocach. Raz dziennie posiłek bialkowy typu mięso, albo ryba. Używam oleju lnianego, oliwy z oliwek, przyprawiam kurkumą…Staram się tez pić ponad 2 litry wody…myślę też o suplementacji witaminy C, D3 i K2.

  2. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 07:59

   Ph moczu podwyższysz wodorowęglanem sodu z węglanem potasu.
   Cytrynianem potasu również, można zażywać nawet podczas posiłków (dr Last)

   Dokasisz żoł.adek kwasem solnym, solą, gorzkimi ziołami.
   OJ nie bardzo.

   1. avatar Martyna 7 września 2016 o 08:56

    Dziękuję za odpowiedz. Czy dobrze stosuję tę sól? Chodzi o kwas solny w tabletkach? I dlaczego nie OJ?

    1. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 09:38

     Bo OJ jest słaby do zakwaszania, służy do innych celów.
     Sól zaraz po posiłku, potem dodatkowo po 30 minutach.
     Przed jedzeniem też można.

     1. avatar liolo 21 września 2017 o 11:04

      Grzegorzuadamie mam pytanko.Zaczynam dopiero lizać temat sody,nie mam węglanu potasu ,ale mam za to cytrynian potasu 416mg z firmy O……Napisz mi proszę jeśli piję z rana na czczo sodę gaszoną (nie ważne czy cytryną czy wodą o temp powyżej 62 stopni) to ile powinienem zażywać takiego potasu w ciągu dnia aby nie zaszkodzić swojemu sercu i ogólnie zdrowiu?I czy można minerały podczas jedzenia łączyć ze sobą,np magnez ,selen ,potas w jednym posiłku czy one się będą nawzajem zwalczać? Dziękuje za odpowiedź i pozdraiwam.

     2. avatar grzegorzadam 21 września 2017 o 18:20

      potasu w ciągu dnia aby nie zaszkodzić swojemu sercu”

      POTAS SZKODZI SERCU?
      Pantellini miał dowody, ze askorbinian potasu ma działanie antyrakowe, to go zamilczeli.

      Poczytaj tu o świetnym cytrynianie potasu, który można pobierać w trakcie jedzenia
      wg Waltera Lasta:
      http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

 14. avatar Tysia 7 września 2016 o 06:41

  A cóż to za ptica pod sklepieniem?

  1. avatar pepsieliot 7 września 2016 o 07:18

   Feniks 🙂

   1. avatar Tysia 7 września 2016 o 07:34

    z popiołów… jasne 🙂

  2. avatar Martyna 7 września 2016 o 16:28

   Pierwszy raz słyszę słyszę cytrynianie potasu. Jakie ma dokładnie dzialanie? Zmniejsza zakwaszenie organizmu? Skoro ocet jest zbyt słaby to dlaczego wszyscy to tak polecają?

   1. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 18:28

    Takie same jak soda i cytrynian sodu, alkalizuje, czyli odkwasza.
    Tu jest fajnie opisane, dr Last:
    http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

    Może Pepsi zrobi z tego ciekawy wpis? 😉

    OJ poleca J. Zięba, owszem potrafi czasami pomóc, ale jest słąbym zakwaszaczem.
    Last, Clark, Sircus, Bołotow i inni polecaja kwas chlorowodorowy, gorzkie ziołą, sól i chlorek magnezu.

 15. avatar MoMotek 7 września 2016 o 07:46

  A po ilu minutach od sody śniadanie? I jakich produktów ewentualnie w nim unikać, żeby nie weszły w reakcję i nie zniweczyły dobroczynnego działania WU i sody?

  1. avatar pepsieliot 7 września 2016 o 08:35

   no przecież jest we wpisie

 16. avatar Teresa Cole 7 września 2016 o 08:08

  Droga Pepsi

  Jak pogodzić stosowanie WU i sody skoro wszystko ma być na czczo. Neumywakin zaleca WU na pol godz. przed każdym posiłkiem. OK stosuje WU 2 razy dziennie ponieważ po 3 razach boli mnie potwornie glowa. Przed lunchem nie będzie już na czczo soda.Wiec jak to ma wygladac.

  Pozdrawiam i milutkiego dnia

  TERESA

  1. avatar pepsieliot 7 września 2016 o 08:28

   najpierw wu, a za pół godziny soda

   1. avatar ania54 26 września 2016 o 11:57

    Prosze o pomoc w walce z depresja i nerwica lekowa.. Gdzie znajde wpisy o tych chorobach?

    1. avatar pepsieliot 26 września 2016 o 15:34

     poszukaj w kategorii zdrowie, potem depresja, i osobno nerwica lękowa

  2. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 09:20

   Nieumywakin pomiędzy WU a sodą zaleca min. kwadrans.
   Soda z WU się uzupełnia, ale przerwa wskazana.
   Jak boli głowa to czegoś się pozbywasz, trzeba czasu.

 17. avatar Aga 7 września 2016 o 08:44

  Wiem, że uważacie, że chemioterapia to zło, ale jeśli już jest stosowana (wg medycyny to ostatnie stadium raka) to czy można równocześnie zażywać sode wg wskazanych wyżej zasad? skoro alkalizuje organizm to powinno pomóc chemioterapii… Co myslicie

  1. avatar jabolpan 15 października 2016 o 18:52

   a gdzie wlepić boraks?? so WU czy do sody?

   1. avatar grzegorzadam 15 października 2016 o 19:46

    Boraks z niczym nie koliduje, to minerał.
    Możesz dodaćdo kawy.zupy , napoju, gdzie chcesz.

  2. avatar grzegorzadam 15 października 2016 o 19:42

   Chemia nie leczb raka!

 18. avatar Fakty 7 września 2016 o 08:56

  Stosowalem ta sode ponad miesiac i zamiast lepiej to bylo raczej gorzej. Zwlaszcza kwasy mi sie rozzedzaly

  1. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 09:35

   Stosuję od 3 lat, nic się nie rozrzedza.
   Trzeba robić zgodnie z zasadami.

 19. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 09:22

  Bez sody nie ma chemioterapii:

  ”Soda lecznicze właściwości
  Kompendium wiedzy o tanim, bezpiecznym i skutecznym środku uzdrawiającym”
  Dr Sircus Mark

  1. avatar Aga 7 września 2016 o 12:37

   Czyli powinna pomóc przy chemioterapii,zatrzymując rozwój guzów.

   1. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 17:43

    Przeczytaj w/w książkę.
    Raczej ZAMIAST chemii,
    Chemia nie jest rozwiązaniem.

    Oraz:
    Walter Last
    ”Jak wyleczyć się z raka”

 20. avatar Justyna 7 września 2016 o 09:31

  Pije soki świeżo wyciskane i jaki mam odstęp zrobić przed piciem sody ? Rano nadczczo pije sodę, potem ok. godz. 6.30 jem śniadanie, obiad dopiero 13.30 i zawsze między tym piłam sobie soki o różnych porach, kiedy mam ochotę i czas . Pepsi myślisz, że godz przed będzie ok? Czy dłuższa przerwę trzeba zrobić. Sok to nie jedzenie, ale jeśli ma szkodzić, to będę pilnować godzin 🙂

  1. avatar pepsieliot 7 września 2016 o 09:33

   stosuj się do zasady picia sody tylko wtedy, gdy masz pusty żołądek, soki bardzo szybko się trawią, jednak to pokarm

  2. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 09:43

   Przy piciu sody warto pamiętać o sprawdzaniu pH, 7.5-8 max, koło południa.
   Jeżeli więcej przerwa, nie ma co windować pH do góry, sa granice (nerki)
   Rzadko kto ma tak wysokie pH, ale warto kontrolować.

  3. avatar Justyna 9 września 2016 o 08:42

   Ok dzięki, lepiej będę pilnować godzin.
   Ogólnie sodę stosuję od 2 tyg i bardzo widzę poprawę z nerkami, a miałam kiedyś z nimi problem, częste wizyty w toalecie, a teraz jest lepiej. PH moczu badam i dzięki sodzie mam wreszcie dobre ph, bo wcześniej nawet jak starałam się jeść dużo warzyw i owoców to opornie mi to szło.
   Wiem już, że nasze ciało najwięcej nam powiem o nas samych 🙂 i staram się tą prawdę powoli odkrywać 🙂
   Jeśli już mowa o ph moczu to jak to jest Grzegorzu z tymi osobami, które np. potrzebują jeść mięso (pisałeś kiedyś mi,że jesz i w sezonie zimowym to sporo), czy ich to nie zakwasza? Ja sporadycznie to jem, mąż się upomina o mięso i się tak zastanawiam jak to działa. Czy jedząc mięso to trzeba wtedy zawsze stosować tą sodę w celach alkalizacji ?
   <> a jak się bierze samą sodę to taka sama dawka tego węglanu potasu?

   1. avatar grzegorzadam 9 września 2016 o 10:14

    Zakwaszanie białkiem a procesy biochemiczne to 2 różne sprawy.
    Przy normalnej diecie z mięsem, lepiej pilnować proporcji produktów alkalizujących do mięsa jak 1:4 około,
    czyli na 100 g mięsa – 400 g warzyw..

    Dr Nieumywakin mówi wyraźnie, żeby przy produktach mięsnych, w celu neutralizacji ich metabolitów sodę spożywać.
    Zawsze możesz paskami sprawdzić zakwaszenie.

    Pilnujemy proporcji sody do potasu w stosunku 2:1.

    Ale samego sodu jest w sodzie 27.36%.. 😉
    A samego potasu w węglanie (K2CO3) jest 56%..

    Czyli, żeby uzyskać równowagę 2:1, wagowo powinny to być 4 dawki sody (oczyszczonej) na 1 dawkę potasu (węglanu K2CO3).

    Np. żeby zrównoważyc askorbinian sodu na każdą dawkę dodajemy 0.2 dawki węglanu potasu

   2. avatar grzegorzadam 9 września 2016 o 10:18

    Generalnie potasu w diecie jest w menu mało (wyłączając wegan), i potasem się straszy.
    Jego braki to między innymi drżączki i nadciśnienie i mnóstwo innych objawów (pompa sodowo -potasowa, mitochondrialna)

    Trzeba starać się sód i potas trzymać we właściwych proporcjach.

    Ogórki, pomidory, arbuzy, owoce solić również, dla tej równowagi- Bołotow, Nieumywakin.

    1. avatar Anuszka 5 lutego 2017 o 12:41

     A można do sody i potasu dorzucić chlorek magnezu i w jakich proporcjach. Piję sodę z potasem

     1. avatar grzegorzadam 5 lutego 2017 o 13:29

      Nawet wskazane, cho Sircus poleca z kilkuminutową przerwą.
      Bez problemu można łączyć, tak jest w naturze.

   3. avatar grzegorzadam 9 września 2016 o 10:32

    ==Czy jedząc mięso to trzeba wtedy zawsze stosować tą sodę w celach alkalizacji ?==

    Nie broniłbym mężowi jeść mięsa, sam jem, tym bardziej jeżeli ma odpowiedni typ metaboliczny.
    Zróbcie sobie rodzinnie diagnostykę metabolizmu, np. kwasem nikotynowym:
    http://www.pepsieliot.com/okreslic-swoj-typ-metaboliczny-ktos-ogole-moze-dobrze-sie-czuc-paleo/

    Tu najważniejszy jest dobrze zakwaszony żołądek!
    Polecam lekturę Bołotowa zdecydowanie 😉

    Tylko omijajcie mięso marketowe, tylko małe sprawdzone sklepy z dobrym surowcem nie karmionym świństwami GMO, albo dziczyzna, ryby z naszych jezior łowione na dziko.
    Pstrągi np. są karmione holenderskimi paszami, tam nawet zimą pomidory w wodzie rosną bez słońca.. ”Cud”.
    Nie jest to proste, ale lepiej zjeść 100 g dobrego mięsa i jaj niż 5x razy więcej szitu..

    Duńczycy, Izraelczycy (nie obowiązują ich żadne normy !!!) , Niemcy u siebie nie sprzedadzą, ale do nas pchają w tysiącach ton.
    Teraz wymyślili znowu zarazę afrykańską na Podlasiu (!! 🙂 ), brednia, ale jest teatr, maty, płyny, ”fachowcy” z ministerstwa.
    Ubijanie całych stad.
    Nie dajcie się na to nabierać.
    Wszystko zostało dobrze zorganizowane, kto za to zapłacił jest wyżej.

 21. avatar chwilka13 7 września 2016 o 17:38

  Kochani, a czy taka kuracja sodą na mięśniaka pomoże? w sensie pogoni go precz? bo skalpel na mnie ostrzą 🙁

  1. avatar pepsieliot 7 września 2016 o 18:50

   mięśniaki macicy to najczęściej bromizm, dobrą więc opcją jest suplementacja jodu.

  2. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 19:50

   Soda, potas (cytrynian, węglan) będzie wspomagać- alkalizacja

   Zrób APW -analizę włosa.
   Jod i selen również wskazane.

   Polecam dr Clark:
   ”Profilaktyka i leczenie wszystkich chorób nowotworowych ”

 22. avatar JB 7 września 2016 o 19:11

  Hej, cos o swoich doświadczeniach z soda napisze. Pierwsze podejście bylo ok. Zwiększałam dawkę aż doszlam do dwóch plaskich lyzek dziennie. W sumie 14 dniowa kuracja. Po miesiącu chciałam powtórzyć jednakże po kilku już dniach pojawiło mi sie uczucie jakby rozpierania po prawej stronie, wątroba. Kontynuowałam picie sody (bez aluminium pewne źródło;)), rozpieranie sie nasilało, po tygodniu odpuściłam. Po kolejnym miesiącu znowu podeszlam do picia sody, mala dawka, pol łyżeczki rano, następnego dnia jedna lyzeczka , trzeciego rano pol i przedwieczornie tak samo. Zaczęły się znowu te dziwne ” pulsacje ” w wątrobie i tym razem zaczęły przechodzić w bole. W obawie o moje zdrowie zrezygnowałam niestety mimo mojej wielkiej wiary w kuracje sodowe. Czytałam gdzieś, ze takie reakcje mogą wskazywać na obtluszczona wątrobę. Jestem bardzo szczupla, jem względnie 😉 zdrowo, ale zrobiłam USG brzucha, bad.krwi, wszystko w normie, zdrowa 😉 Czy wiecie cos w tym temacie? Moze powinnam dodac jakiś składnik do diety, pic sode w innych proporcjach, odstępach? Czasem mieszałam ją z woda mineralna, czasem z czajnika – czy to ważne, moglo to spowodowac klopoty przy kolejnych podejściach? Po odstawieniu SO juz nie ma żadnych dziwnych sensacji po prawej stronie brzucha. Chciałabym pic sode by zadbac o zdrowie, a nie narobić sobie większych kłopotów. Będę wdzięczna za wskazówki. Pozdrawiam Was ciepło 🙂

  1. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 21:41

   W jakim celu pobierasz sodę i dlaczego tak dużo?
   Badałaś pH?

 23. avatar gonia 7 września 2016 o 20:18

  Nie ukrywam że komentarz o trollowaniu lub ściemnianiu zabolał i to bardzo. Z problemami zdrowotnymi poważnymi zmagam się od roku czasu. Mam na to badania krwi które niedowiarkom moge przesłać w formie skanu na maila skoro słowo pisane nie wystarcza. Na początku lipca zaczęly się fascykulacje mięśni całego ciała, po 2 tygodniach zaczęły sie drgawki w nocy które nie dają zasnąć, odbieram to jak elektrowstrząsy dobrze jak uda mi się pospać na raty płytkim snem 2 godziny, miotam się pomiędzy neurologami i neurologicznymi oddziałami z podejrzeniem stwardnienia zanikowego bocznego a zakaźnymi z podejrzeniem boleriozy, domowymi wizytami i wizytami na sorze z odwodnieniem które nie wiem skąd wynika, nawadniałam się wodą z sola himalajska i morska i elektrolity brałam. Elektrolity po badaniu mam w normie. pH krwi 7,462 ( przedziały 7,350-7.450) Co2 w normie, tlen 20.9 przy normie 80-100, cHCO3 podwyższone, BE podwyzszone, reszty parametrów nie znalazłam na necie nie wiem czy podwyższone i co znaczą GFR tez mam złe: 48,6 przy normie 80-120. wybudzam się regularnie między godz 24 a 2 w nocy, mam ataki paniki, wynikają , z tego co czytałam z tych zaburzeń. Lekarze nie umieja pomóc, ja nie wiem co z soba robić żeby nie zaszkodzić, znajomi mówią że trzeba pojechac na wakacje i się dobrze napić a na necie że trolluję………….samotna i bezsilna w tłumie

  1. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 22:21

   Przykro mi, ale napisałaś tak zdawkowo, że można sie pomylić.
   Pytałem czy badali potas?
   Jak z suplementacją magnezu?

   Wybudzaniew się w nocy to może być efekt działania salmonelli i E.coli.
   Sprawdzałaś obciażenie fluorem?
   Fluor potrafi załatwić szyszynkę na cacy, i nie tylko.

   Próbowałaś z piołunem?

  2. avatar grzegorzadam 7 września 2016 o 22:22

   Jeżeli nie są to pasożyty, mogą być obciążenia pierwiastkowe= chrom, miedż, tal, rtęć…

   Musisz znależć przyczynę.

 24. avatar Aneta 8 września 2016 o 03:13

  Mam dwa pytania. Podejrzewam u siebie przerost drożdżaków candida i dlatego zastanawiam się nad płukaniem jamy ustnej (lub piciem) wody z sodą. Moje pierwsze pytanie, to czy poniższej historii i wynikach badania może to być candida, drugie pytanie dotyczy samego płukania sodą – mianowicie chodzi o zęby, odsłonięte ich szyjki (podniesione dziąsła) – czy soda nie uszkodzi nie chronionych szkliwem fragmentów zębów?

  Natomiast jeśli chodzi o pytanie, czy objawy wskazują na candidę, oto historia:

  Jestem od 2,5 roku na diecie wegańskiej (mam 29 lat), ale czasem robię odstępstwa dla słodyczy – jakieś pół roku temu jadłam ich naprawdę sporo, ostatnio się trochę opamiętałam, ale sądzę, że mogłam zakwasić sobie organizm. 🙁 Co dziwne, niespecjalnie przytyłam mimo dużej ilości słodyczy, ale może to kwestia wegańskiej diety (raczej zbilansowanej pomijając słodycze). Od jesieni/zimy swędziała mnie skóra głowy nad karkiem (podejrzenie, że od kurzu, który był za składanym łóżkiem – prawdopodobnie opierałam głowę na zakurzonym zagłówku, nie wyjaśnione), we włosach nie ma nic poza zaczerwienieniami, późną wiosną pojawiła się pokrzywka dermograficzna na całym ciele (początkowo głównie kark, ale teraz już wszędzie) i swędzenie głowy stało się nieznośne, zaczęła swędzieć skóra na nogach, rękach, itp. – udałam się do dermatologa. Pani dermatolog orzekła, że przyczyny pokrzywki są nieznane, ale to nic groźnego i nie ma czym się przejmować. Przepisała mi Clatrę, która pomaga, ale wolałabym wiedzieć co jest przyczyną tego stanu rzeczy. W lipcu zrobiłam więc sobie badania krwi, które według oceny lekarza wyszły dobrze – jedyne oznaki: obniżone neutrofile, odrobinę podwyższone monocyty, podwyższone eozynofile – co ponoć jest związane z pokrzywką, ale nie wskazuje na jej przyczynę. Poza tym wszystko w środkowym przedziale normy, poza potasem, który jest bliżej dolnej niż górnej normy i na to zwrócił mi uwagę lekarz, by zwiększyć podaż potasu w diecie.

  Dlaczego podejrzewam przerost drożdżaków candida: mam wrażenie, że często mam lepki język (jakby obłożony śliną), może lekko białawy, zwłaszcza po nocy (ale może to wina oddychania przez usta podczas snu?), miałam dodatkowo wieloletni nawyk przygryzania policzków (teraz z nim walczę) i z tego powodu mam zgrubienia od przygryzania na policzkach. Zapach z ust jest raczej ok. Jeśli chodzi o objawy przewodu pokarmowego: od dłuższego czasu mam intensywne gazy (choć brzuch mnie nie boli, i pijąc szklankę wody z cytryną co rano moja przemiana materii jest całkiem ok – może wina wegańskiej diety, bo od przejścia na weganizm się pojawiły, choć teraz problem się nasilił), od dziecka zawsze pamiętam przelewało mi się w brzuchu po posiłku (choć zależnie od posiłku), od wiosny mam bardzo dużą ochotę na słodkie. Natomiast raczej w ogóle nie choruję (od kiedy jestem na weganie), nie brałam ostatnio antybiotyków, nie stosowałam maści ze sterydami, staram się nie brać leków (poza ketonalem w czasie miesiączki – duże bóle), suplementuję witaminę D i B12. Nie miewam infekcji.

  Czy warto przy takich objawach przechodzić na dietę anticandida (będąc na veganie) i co dalej robić?
  Eksperymentalnie spróbowałam się tak żywić przez dzisiejszy i wczorajszy dzień – dziś już nie ma pokrzywki (a jeśli, to bardzo niewielka), a odstawiłam Clatrę.

  Droga Pepsi, wiem, że nic nie można stwierdzić na podstawie takich informacji ze stuprocentową pewnością, ale będę bardzo wdzięczna za Twoje sugestie. Może coś przeoczyłam? Może skoro badania krwi są ok, to coś innego, a nie candida? Czy może to być tylko zakwaszenie żołądka, gdzie pomoże krótsza dieta niż kilkuletnia?

  1. avatar Aneta 8 września 2016 o 03:29

   Aha, nie do końca rozumiem też wyniki, jest tak:
   Neutrofile 2,32 tys./ql (norma 2,50-7,00) – LOW
   Neutrofile 41,9% (norma 40,0-70,0) – czyli w normie.

   Podobnie monocyty i eozynofile – w tys/ql w normie, w % podwyższone.
   O co w tym chodzi?

  2. avatar grzegorzadam 8 września 2016 o 05:55

   Zrób sobie test EAV. (biorezonans)
   Przyczyna pokrzywek i wszelkich chorób skórnych to pasożyty i bakterie.

   Na candidę trzeba zastosować konkretne działania, płukanie ust to za mało:
   http://www.health-science-spirit.com/ultimatecleanse.html

   Nadtlenek wodoru, boraks i jod w konkretnych dawkach są najskuteczniejsze.

   1. avatar Aneta 8 września 2016 o 17:46

    Dziękuję za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę, że płukanie to za mało – przez ostatni tydzień zrobiłam dogłębny research na ten temat i przeczytałam książkę Andrzeja Janusa, wiem że łatwo nie można się candidy pozbyć.

    Dziękuję też za link. Przeczytam 🙂

    To nad czym się zastanawiam to czy przy takiej historii i objawach jednoznacznie wskazuje to na candidę (dziś zrobiłam test śliny w szklance – pozytywny) czy niekoniecznie.

    Drugie pytanie z kolei dotyczyło bezpieczeństwa zębów w trakcie płukania zębów sodą (lub wodą utlenioną).

    1. avatar Aneta 8 września 2016 o 17:50

     Aha, jeśli chodzi o biorezonans – masz na myśli sam test czy również leczenie biorezonansem? W dzieciństwie byłam na takim badaniu, a później byłam odczulana na wiele alergenów (i pokarmowych i zewnętrznych), raczej z dużym sukcesem. Jak jednak biorezonans może wyleczyć candidę, czyli usunąć fizycznie zalegające w organizmie grzyby i toksyny? Chyba że miałeś na myśli wyłącznie test, a nie terapię?

     1. avatar grzegorzadam 8 września 2016 o 22:10

      Takie odczulanie bywa b. skuteczne.
      Chodzi o koszty.
      Przy dużych obciązeniach doświadczeni parktycy zalecają zakup urządzenia do domu.

    2. avatar grzegorzadam 8 września 2016 o 22:05

     Raczej jednoznacznie.
     Dr Walter Last nie zaleca przy tych kosztownych diagnoz tylko energicznych działań.

     Bardzo pomocna pozycja:
     Walter Last
     ”Jak wyleczyć się z drożdżaków”

     Miałem takie problemy z dziąsłami, raczej wieksze, soda z WU pomogła a nie zaszkodziła.
     To sa problemy bakteriologiczne.

     ==Chyba że miałeś na myśli wyłącznie test, a nie terapię?==

     Tak, diagnozę.
     Można stosowac terapeutycznie domowe sposoby, z dużą skutecznością.
     Polecam również ten link i lekturę opracowań dr Clark:

     http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

     1. avatar Aneta 9 września 2016 o 16:07

      Dzięki za wszystkie informacje, link i też poleconą książkę 🙂 Wybiorę się na rezonans i zrobię płukanki do ust z sody i wody utlenionej + probiotyki + dieta + olejek z oregano i zobaczę, czy jest poprawa. Czy trzeba już lecieć do lekarza z tym, czy raczej zastosować domowe sposoby i poczekać, poobserwować?

     2. avatar pepsieliot 9 września 2016 o 16:08

      to pytanie zadaj sobie samej, nikt Ci tutaj nie odpowie

     3. avatar grzegorzadam 9 września 2016 o 16:44

      Najpierw w domu, zastosuj, poobserwuj.
      Do lekarza zawsze masz czas.

     4. avatar ambosell 18 września 2016 o 15:59

      Czyli musze sypać i kasze i ryz i jabłka banany imbir ziemniaki buraki cukinie tez przed gotowaniem marchew pietruszkę matkę i koper zielony sypać witamina ducha? Czy w wodzie ms leżeć… Pozdrawiam wszystkich dzieki za mega informacje i mega rewolucję…ktora juz mam od dawna Pepsi bo tyle danych i u Ciebie i innych i tyle różnych ścieżek..ze człowiek jak w gąszczu..nawet psa nie poglaszcze jak u dr Clark śp.

     5. avatar pepsieliot 18 września 2016 o 17:33

      ja głaszczę

 25. avatar gonia 8 września 2016 o 10:02

  potas w szpitalu miałam badany 2 razy przed podaniem dożylnym: w gazometrii wyszedł 3.75 (3.50-4.50) a w badaniu przy morfologii 4.05 (3,7-4,9). Magnez suplementuję od stycznia cytrynian i jabłczan magnezu, mocze nogi w solach magnezowych z sodą. Na biorezonansie 3 dni temu wyszedł nieznaczny wzrost bakterii e. coli ale pani powiedziała, że to zbyt mało by mówić o takich objawach, w tym samym badaniu fluor wyszedł ciut za niski-zdziwiło mnie to trochę,ale nie piję żadnych herbat, nie uzywam pasty z fluorem od 2 lat woda jak woda filtruję , wiem że to niewiele. Piołun jak najbardziej popijam choćby ze względu na żoładek, ale nie moge zbyt dużo i regularnie bo mam autochoroby a on stymuluje układ odpornościowy, chrom wyszedł w normie, miedź spory niedobór więc zakupiłam i co drugi dzień suplementuję od 1.5 tyg, rtęć na 2 badaniach na innych biorezonansach nie wyszła , tal w normie , trochę ołowiu ale biorę magnez . Na biorezonansie słusznie wychodzą problemy z układem mięsniowym, chociaz całe zycie byłam osoba aktywna ćwiczącą i jak na kobietę dobrze umięśnioną. Na początku lipca, gdy zaczęły sie fascykulację jednocześnie wyskoczył mi tak jakby liszaj na boku na biodrze: ale nie reaguje na sodę wodę WU, srebro jonowe, olej kokosowy, nie swędzi, nie łuszczy się skóra, wyglada jak bym sie przypaliła żelazkiem-stąd było podejrzenie boleriozy ale lekarz na zakaźnym powiedział,że to absolutnie nie to szczególnie że nie miałam tam kleszcza, wogóle nie miałam, nie kojarzę i objawy inne . Odkąd zaczęły się problemy 2-krotny test sody nie wyszedł, nie odbiło mi się wcale, choc wcześniej było ok. Na noc zaczynam mieś dziwne napięcie w mięśniach, uczucie jakby wibrowały ale mimo tego daje radę zasnąć ale na max 2 godz-potem się zaczyna jazda, drgawki jakies dziwne oddychanie mimo mojej woli. Na badaniach tlen wyszedł 20 .8 przy normie 80-100 i to tez mnie dziwi bo jeszcze 3 tyg temu byłam na aerobiku, gdyby było takie niedotlenienie to bym tam padła na rozgrzewce, a ja bez problemu trening wytrzymałam bez obijania się. Na początku maja miałam RTG lkatki piersiowej przed zabiegiem i płuca wyszły ok. O co chodzi z tym moim organizmem? Najlepsze miesiące roku minęły mi w takich warunkach, boję się mysleć co będzie dalej

  1. avatar D 8 września 2016 o 13:56

   Nie pomogę nic bezpośrednio z ciałem ale spróbuj relaksacji. Gdy budzisz się w panice postaraj się zapanować nad oddechem. Zacznij oddychać przy pomocy przepony, głęboko i powoli, zamiast robić kilka wdechów na sekundę powodowanych strachem. To Cię trochę uspokoi. Skup uwagę na oddechu. I ciesz się każdym spokojnym, długim oddechem, bądź wdzięczna naturze, Bogu czy w co tam wierzysz, że dostałaś od niej kolejny oddech. Łatwo mówić, ciężej się opanować, dlatego w ciężkich chwilach możesz poprosić o towarzystwo kogoś bliskiego i zaufango jeżeli masz osobę, przy której czujesz się bardziej bezpieczna niż w samotoności. No i nie rób sobie wyrzótów, że łapie Cię panika, gdyż tak jej nie osłabisz tylko ją wzmocnisz. Wychodź na świerze powietrze, powoli spaceruj oddychając spokojnie i zwracając uwagę na naturę i na to co się dzieje z Tw ciałem równocześnie nie oceniając tego w żaden sposób.
   Jeśli miałbym polecać coś z supli to poczytaj i popytaj o N-acetyl cysteinę. Może to pomóc niedotlenionym tkankom i zmęczonej lękami psychice. Jednak to nie jest rozwiązanie źródła Twojego problemy tylko jakieśtam wzmocnienie organizmu ale zachęcam. Może też selen. Przepraszam, że napisałem że ściemniasz ale dziwnie to zabrzmiało co napisałaś, może lekarz był dziwny.

  2. avatar D 8 września 2016 o 14:05

   A to ph krwi powyżej 7.45 miałaś przy ataku paniki? Może gdy przez jakiś czas nie masz takich ataków to ph jest całkiem inne? No bo przy takim ph powinnaś być świetnie dotleniona. Może te ataki paniki to drastyczna próba podniesienia poziomu tlenu przez organizm. Może Twoim problemem nie jest zasadowica tylko wręcz przeciwnie. Jednak nie sugeruję Ci żadnego postępowania w tej sprawie. Zbadaj sprawę wnikliwie i postaraj się wyciągnąć odpowiednie wnioski, co ciało chce Ci przekazać. Nie wiem jak przebiegają te badania ale sprawdzaj ph i poziom tlenu równocześnie.

 26. avatar grzegorzadam 8 września 2016 o 11:31

  Masz wymieszanych kilkanaście objawów, trzeba znaleźć kluczyk do tej zagadki.
  Fascykulacje mogą mieć związek z początkami SM albo z SM bocznym, coś z mieliną.

  Mogą być mykotoksyny.
  Bor i Siarka wskazane, czyli boraks i MSM, wit.D na poziomie 80-90.
  Wit.C jako askorbinian, trzeba dokwasić żołądek.

  Niewiele wyszło na biorezonansie.. To jest zastanawiające.
  E. coli zlikwiduj ziołowio wg Clark.
  Ona mówi o jeszcze innych metalach, wprost zatruciach stymulujących objawy chorobowe.

 27. avatar gonia 8 września 2016 o 16:46

  nie, pH krwi było na drugi dzień, nie wiem czy to wynika z choroby czy coś innego się nałożyło ale miałam odwodnienie dlatego domowa skierowała mnie na sor . Tam zrobiono mi badania i podano plazmę plus elektrolity. Lekarz obcokrajowiec powiedział,że nie nie ma podstaw mnie zatrzymać szczególnie że oddział pękał w szwach. Kazał iśc do lekarz domowej , która pod nosem ni to do mnie ni do siebie powiedziała ”zasadowica metaboliczna?” I że mam być pod obserwacją. Byłam ze skierowaniem na neurologii ale tam też nie było szans że mnie przyjmą (była sobota-ludzie po wypadkach i popadaczkowi)- niech cos trafi tą naszą służbę zdrowia. Staram się relaksować, medytować, podchodzić na zimno do stresujących sytuacji i nawet się udaje. Ale jak się obudzę o 2 w nocy i leżę w konwulsjach do 4 to w końcu niezależnie od mojej woli i chęci dostaję ataku paniki-co dziwne po nim moge pospać ok. 4 godzin co daje mi jakieś tam wytchnienie dal mózgu. Selen suplementuję ze względu na hashimoto i jego niski poziom przy diagnozwoaniu go rok temu. Ewidentnie cialo coś chce mi przekazać ale kompletnie wiem co, a męczy mnie przy tym strasznie. Ja naprawdę duzo robię, moje całe życie się wokół tego kręci, może aż za dużo i zbyt usilnie, tylko jak odpuścić jak ma się takie objway. Miałam też podejrzenie że to po narkozie która miałam 5 maja a drgawki zaczęły się pod koniec czerwca. Gdy to się zaczęło brałam MSM i kwas askorbinowy oraz wit D biorę cały czas. Jako osoba z endometriozą miałam również problem z histaminą, który dzięki kwasowi askorbinowemu opanowałam, tylko zbiegło się to z moją bezkwaśnością żołądka, a ostatnio czytałam że gdy żoładek jest niewydolny w kwestii wydzielania kwasu solnego to w ostatniej kolejności przejmuje to histamina czyli pomaga produkować HCl, ona również rozszerza naczynia krwionośne. Juz nie wiem kompletnie co mam myśleć… ale czy to może być tak że zablokowałam sobie tak żołądek i obkurczyłam naczynia krwionośne? chyba nie , to bardziej skomplikowane ale coraz dziwniejsze rzeczy przychodzą mi do głowy….

 28. avatar gonia 8 września 2016 o 17:36

  Pani od biorezonansu tez była zdziwiona że niewiele wyszło. lekko podwyższone e. coli lekko epstein -barr i lekko aflatoksyny, sprawdzał dwa razy bo sama niedowierzała, że tylko tyle u mnie. No i jeszcze wyszło że mam 'zanieczyszczona krew’ jak to ujęła, gdy zapytałam co to znaczy to wzruszyła ramionami że nie ma precyzyniejszego opisu. Narkoza? We wrześniu rok temu miałam badanie na mutacje genu MTHFR i nie wyszły więc metylacja powinna działać

  1. avatar grzegorzadam 8 września 2016 o 21:56

   Spróbuj kuracji EDTA na oczyszczenie arterii (dr Gary Gordon)
   ora protokół Paulinga.

  2. avatar Piotr 9 września 2016 o 19:22

   Wygląda to jak wyładowanie elektryczne ze względu na nadmiar wapnia . Branie samej D3 to zły pomysł , potrzebna jest K2 aby ten wapń transportować . Odwodnienie to skutek zatrucia krwi wapniem , a wapń wiąże się z tlenem . Ten liszaj to może być taka forma pokrzywki . Brak kwasu w żołądku , albo za duże jego pH to wzrost histaminy i początek kłopotów . Potrzebny jest magnez i może jeszcze mangan . Może to być skutkiem inwazji candidy w wyniku np. zatrucia jakąś chemią lub metalami ciężkimi . Żeby ją zatrzymać potrzebny jest molibden i niacyna .

 29. avatar zaplata 8 września 2016 o 17:51

  Czy sodę oczyszczoną mozna stosować przy pochp ?

  1. avatar grzegorzadam 8 września 2016 o 22:21

   Amerykanie stosują z duzym powodzeniem metody inhalacji z użyciem nebulizatora:

   INHALACJE nebulizatorem:

   informacji z tego podręcznika:

   Leczenie magnezem
   Metoda przezskórna nowa koncepcja leczenia
   TRANSDERMAL MAGNESIUM THERAPY. A NEW MODALITY FOR THE MAINTENANCE OF HEALTH
   Marc Sircus

   -”W niektórych krajach nebulizatory sprzedawane sa tylko na receptę, a to z tego względu, że inhalowana mgiełka dociera bezpośrednio do układu krwionośnego, wiec jest to przestroga, z jak poważną strategią mamy do czynienia.
   Przy pomocy nebulizatora osiągamy prawie taki sam rezultat co w przypadku INIEKCJI, gdyż substancje lecznicze przenikają bezpośrednio do układu krwionośnego.
   Zatem urządzenie, które pozwala zmienić lek w aerozolową mgiełkę, ma w sobie potencjał, by ratować ludzkie życie.. (…) ”

   https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://healyourselfathome.com/HOW/THERAPIES/H2O2/nebulizing_H2O2.aspx&usg=ALkJrhguv_dYuyOp3xJ2ztMKVrv6R-ibGQ

   W linku: Po prawej w zakładkach są zastosowania róznych substancji: sody, magnezu, WU i innych.

 30. avatar JB 9 września 2016 o 14:28

  Do grzegrzgadam: Hej, już piszę jak to u mnie było: a więc sodę piłam aby zapobiec nawrotom pewnego gadzicha, ponoć dobrze przeprowadzić taką alkalizującą kurację, a potem cyklicznie wracać. I nie badałam ph, to fakt. Myślisz, że objawy 'wątrobowe’ mogły wynikać ze zbytniego odkwaszenia organizmu?

  1. avatar grzegorzadam 9 września 2016 o 17:04

   Dobrze, i powracać, ale lepiej w prosty sposób to sprawdzać.

   Nie sadzę, raczej naruszałaś (nie niszcząc) spokojny byt pasożytów wątrobowych, które łakną
   kwaśnego środowiska.
   Polecam lekturę H. Clark:

   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

   To jest unikalny system filozofii zdrowego życia i leczenia.
   Dobrze że jest już wielu kontynuatorów.

   1. avatar Michał 10 września 2016 o 08:10

    grzegorzadam

    Widzę, że ogarniasz tutaj wszystkie tematy. Jest opcja żeby stosować wodę utlenioną i płyn Lugola jednocześnie z rana na czczo? Jeśli tak w jakiej ilości płyn Lugola bo woda utleniona to już wiem. Z góry wielkie dzięki!

    1. avatar grzegorzadam 10 września 2016 o 14:18

     Nie bardzo, zarówno WU jak i jodyna lubią być solo, szczególnie WU.

     == Lugola 6 kropli na 1/2 szklanki wody, po posiłkach i przed snem==
     Dr Clark.

    2. avatar JB 12 września 2016 o 17:12

     Grzegorzgadam: Dzięki za cynka, postaram się zgłębić w takim razie jeszcze temat i lineczka zaraz wciągnę. Czułam, czuje, że to dobra ścieżka, ale ta wątróbka mnie zmartwiła. Nie ma co zatem, dobrą drogę obrałam po nowe, lepsze, zdrowe życie 😀 Pozdrawiam wszystkich.

     1. avatar grzegorzadam 12 września 2016 o 19:52

      Nikt nie zna lepiej naszego organizmu niż my sami.
      Czasami trzeba lat, żeby to odczytac, ale warto próbować.

 31. avatar hania 10 września 2016 o 21:06

  Witam i Proszę o pomoc,bo nie wiem czy dobrze zrobiłam.Chodzi o to że u teścia zdiagnozowano przez USG raka na wątrobie, a dokładnie kilka narośli o zmienionej strukturze. w zaleceniach ma mieć zrobioną tomografię komputerową, więc za tydzień idzie do szpitala. Zaczęło się od tego że miał napady drgawek-trzęsawek i wysoką gorączke. Z badań morfologi wyszło zapalenie dróg moczowych, dostał antybiotyk, a po dwóch tygodniach powtórka -drgawki,gorączka, badania i znowu antybiotyk. następnie został odesłany do specjalisty, który zlecił to badanie USG. nie wiem co robić od czego zacząc, czy poczekać na konkretne wyniki? jak na razie zaleciłam mu pcie sody z miodem 2x dziennie, i nie wiem czy dobrze zrobiłam, Dodam , że na tym USG wyszło jeszcze że ma zastoje w nerkach.Proszę poradź Grzegorz Adamie co robić. ja jestem zielona w tych rzeczach, od niedawna poczytuję wpisy,ale nie sposób tej wiedzy tak ogarnąć,a tu potrzeba wielka i czas goni bo nie wiadomo co go czeka. wszyscy jeteśmy wstrząśnięci, a najbardziej mama,która jest teraz też w szpitalu (o pomoc dla niej też chciałam napisać, ale to następnym razem, jeżeli można oczywiście?)Proszę o konkretne wskazówki co robić? będe bardzo wdzięczna .chyba że na maila: h.rysma@wp.pl. (mogę ewentualnie przesłać ten wynik z USG)

  1. avatar grzegorzadam 11 września 2016 o 19:12

   Te wszystkie drgawki i drżączki, guzy, narośla maja swoją pasożytniczo-pierwiastkową przyczynę.
   Poczytaj wstępnie ten temat:
   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

   Oraz książki dr Clark, dostepne na rynku, tam są odpowiedzi i konkretne propozycje działania.

   1. avatar hania 12 września 2016 o 08:13

    zabieram się za czytanko, a czy tą sode to może pić?

    i jeszcze jedno, chciałabym się podzielić tym że udało mi się powstrzymać przeziębienie u mojego 4 latka. Wieczorem zauważyłam Jak go zaczęło coś brać i z nosa katar już leciał. szybko zapuściłam do ucha WU, potem dałam mu cukier do ssania na łyżeczce, zrobiłam kropelki do nosa z WU i zapuściłam, przed spaniem kąpiel w gorącej wodzie z dodatkiem soli kamiennej i sody, moczył się przez pół godziny. Po kąpieli skarpetki na nogi i do łóżka. rano jak wstał żadnego kataru ani przeziębienia już nie było. Dałam mu jeszcze do wypicia pół szklanki wody z miodem (odstany po nocy) i świeżo wyciśniętym sokiem z połówki cytryny i poszedł do przedszkola. Tak to jeszcze nie próbowałam, aż się udało bez tych tabletek i syropków. Bo zawsze jak miał katar to potem i oskrzela , płuca i ciągło się to w nieskończoność

    tylko najgorzej bo zaraził siostrę 7 – miesięczną, ma katar,leci z nosa na przepadło,teraz taki zielonkawy, wyciągam jej to aspiratorkiem do noska, zapuszczam wodą morską ityle ,bo nie wiem co mogę takiemu małemu dziecku zaaplikować???
    boję się, żeby jej nie zeszło na oskrzela. czy mogę jej psikać do noska WO 3% pol na pól z wodą przegotowaną tak jak synkowi?

    A czy taką kąpiel w soli to mogę częściej stosować u syna zapobiegawczo? a u małej też?

    1. avatar grzegorzadam 12 września 2016 o 08:41

     Jasne, pić, 3 x dziennie na pusty żołądek, gaszoną, dobrze z dodatkiem soku z cytryny, OJ.

     Brawo za skuteczność.

     Kąpiele możesz stosować z solą zawsze (Bołotow)

     Małej zrób stężenie 0.3-0.5% do noska , gdzieś pisałem dzisiaj jak zrobić.
     Tu stężenie wysokie nie jest dobre dla śluzówki, małemu też podawaj max. 0.5%, też działa.

     1. avatar hania 12 września 2016 o 11:29

      nie wiem czy dobrze dedukuję, jak dam 10 części wody przegotowanej i 1 WU to wyjdzie roztwór 0,3%? i analogicznie 5:1 = 0,5%?, bo nie mogę znaleźć tego wpisu co pisałeś jak to zrobić? i czy zamiast zwykłej wody może być sól fizjologiczna?

      i jak często tym psikać do noska

      mała zaczęła mi pokaszliwać,co w takiej sytuacji?

     2. avatar grzegorzadam 12 września 2016 o 12:27

      9: 1 – 0.3%
      5: 1 – 0.5%
      2: 1 – 1.0%
      Może być fizjologiczna.

      Kilka- kilkanaście razy dziennie.
      Na kaszelki najlepszy nebulizator.
      Syrop z cebuli z miodem gryczanym.
      Najlepiej podawać (wstrzyknać) strzykawką (3-5 ml), smaku dzieci nie lubią.

 32. avatar gonia 11 września 2016 o 11:06

  Na początku sierpnia, gdy miałam fascykulacje ale nie miałam jeszcze drgawek nocnych poziom wapnia w organizmie miałam na dolnej granicy normy, gdy byłam na sorze był normalny.. Napisałam ,że biorę wit D3 ale oczywiście zawsze z K2 bez wyjatku. Odkąd zaczął mi się problem nie mam kwasu żoładkowego , przynajmniej z rana, potem chyba jest trochę lepiej ale nie dobrze. Z histaminą mam problem od dawna, bo to często wystepuje przy endometriozie, którą mam. Wiem też że przy niedokwaśności wydziela się histamina jako ostatnia deska ratunku by ten kwas pozyskać, więc jest to problematyczne, ale koło ratunkowe dla organizmu, niestety niosące za sobą tez pewne problemy. Najdziwniejsze jest to , że te fascykulacje zaczęły się gdy suplementowałm najwięcej wit C w formie L-askorbinowego kwasu z MSM, , może właśnie zbyt mocno stłumiłam histaminę? nie wiem , głupia już jestem. Magnez suplementuje w formnie jabłczanu, cytrynianu, mocze stopy w solach magnezowych i uzywam oliwy magnezowej. Na biorezonansie niacyna wyszła na bardzo dobrym poziomie, podobnie jak molibden, suplementowałam też B complex i tam niacyna była w duzych dawkach. Liszaj pojawił się albo tego samego dnia co fascykulacje lub dnia następnego , ale obstawiam to pierwsze. Siedzi mi w głowie że to może być pasozytnicze, ale na biorezonansie nie widac nic co mogłoby byc choć podejrzane.. Najdziwiniejsze jest to że jak chodze to mam fascykulacje, gdy się położe jest prawie OK i dopiero gdy wchodze w fazę snu zaczynają sie drgawki, które nie dopuszczają do wejścia w fazę snu. Tak było ostatniej nocy, leżałam spokojnie 10-15 min nim pojawiła sie pierwsza, potem za kilka minut kolejna i się zintensyfikowało do drgawek co minutę, mniejszych i większych, czasem jest to takie uczucie jakbym była w samochodzie który co chwilę hamuje plus mocniejsze wyładowania, które nazywam elektrowstrząsami .Do tego stopnia było fatalnie że poratowałam się benzodiazepiną, po której zasnęłam, ale pamiętam że drgawki nadal były, tylko słabsze. Najczęsciej jest tak że zasypiam wieczorem bez problemu ale budzę sie po 2 godzinach i wtedy rozpoczynają się drgawki. Trzy noce temu było święto zasnęłam 11.30 i obudziłam się o 4.30. Zaparzyłam melise aby zasnąc ponownie , ale nim ostygła zasnęłam i spałam do 9.30. Ale to raz się zdarzyło. To mi uniemożliwia normalne funkcjonowanie, bo nie śpiąc się nie regeneruję. Wczoraj mało rowerzysty nie zmiotłam samochodem. Miałam 3 miesiące wolnego, więc jakoś to przecierpiałam ale od października wracam do pracy, pracuję umysłowo, a jestem porównywalna do zombie. W moim stanie się ośmieszę i zdyskredytuję bo nie łączę podstawowych faktów ze zmęczenia, a co dopiero prowadzić poważniejszy dyskurs. To wszystko nakręca jeszcze spiralę lęku i stresu, którego i tak mi nie brak, co oczywiście działa dodatkowo na moja niekorzyść.

  1. avatar Piotr 12 września 2016 o 14:42

   Brak kwasu solnego to brak wapnia i organizm się broni wyrywając go z kości . We krwi jest go mało ale w komórkach może go być też za dużo , bo jest tam zablokowany . W nocy organizm stara się to naprawić wyrzucając go do krwi . Jeżeli dzieje się to w komórkach mózgu to może stąd te wyładowania elektryczne . Bilans sodu i potasu też może wtedy zostać naruszony . Ale tu jest inny problem a reszta to efekty wtórne . Ten liszaj nie jest przypadkowy , kwas askorbinowy obniża poziom wapnia i gdy jest go mało to mamy dodatkowy problem . Wygląda to na porażenie układu nerwowego przez : może to być jakiś egzotyczny pasożyt , bakteria lub wirus np. ze szczepionki przeniesiony przez dotyk lub powietrze , może to być jakaś chemia z kosmetyków lub oprysków roślin . Może badanie na Quantecu coś wykarze , bo to nie jest normalne . Proszę pisać co się dzieje , może Pepsi udostępni specjalną kolumnę z dziwnymi przypadkami , które można by na bierząco śledzić i doradzać co dalej .

   1. avatar grzegorzadam 12 września 2016 o 19:50

    Ciekawa analiza..
    Masz doświadczenia z Quantekiem ?

    Dobry pomysł z tą kolumną.
    Proponowałem kiedyś temat z zaświadczeń czytelników o powrocie do zdrowia.

    1. avatar MariaMagdalena 15 sierpnia 2017 o 10:37

     Poddałam się z ciekawości badaniu Quantekiem. Uważam, że bardzo dobrze analizuje stan organizmu, wykrywając miejsca osłabione, braki minerałów i pierwiastków, patogeny, skażenie metalami ciężkimi, nieprawidłowe funkcjonowanie narządów, blokady w ich działaniu, itd. Nie wiem, jaka jest jego skuteczność terapeutyczna, bo z tego nie korzystałam. Poza tym, co bardzo cenne, można ocenić Quentekiem (telefonicznie, na odległość też), który pokarm Ci służy, a który nie.

 33. avatar Romano 11 września 2016 o 11:26

  Witam a ja mam pytanie odnośnie testu na kwasowość zołądka bo już rok temu robiłem ten test i nic,
  stwierdziłem że nie mam wogóle
  kwasu w żołądku wiec zacząłem przyjmowac betaine HCI … i dalej nic ani lepiej się nie poczułem ani zmiany skórne się nie zmieniły wiec dałem spokój nie dawno znów zrobiłem sobie test sodowy i dalej nic jedynie lekkie bezgłośne odbicie podczas picia a może ja mam nadkwasote i tylko robie sobie krzywde tym kwasem a może te pół łyżeczki na pół szklanki wody jak radził pan Zięba to w moim przypadku za mało przeczeż nie każdy ma taki sam żołądek może ja mam jakiś większy.

  1. avatar grzegorzadam 11 września 2016 o 19:28

   Zastosuj różnorodne skuteczne środki.
   Gorzkie zioła, kwas solny, sól kamienną przed i po jedzeniu.
   Trzeba czasu i cierpliwości.

 34. avatar gonia 13 września 2016 o 06:34

  Dziękuję wszystkim za próbę pomocy i zaangażowanie w mój przedziwny przypadek. Doceniam to z całego serca. W maju miałam operację ze znieczuleniem ogólnym. Miałam też podejrzenie, że to może być zatrucie narkozą tyle że drgawki i fascykulacje wystapiły po ok. 6 tygodniach, tylko skąd ten liszaj? Z zatrucia raczej nie wynika. Zarazili mnie czymś w szpitalu? Na sali ze mną była kobieta, która miała znieczulenie do kręgosłupa i też jej zaszczepili jakąś bakterię. Z problemem zmaga się do chwili obecnej (ból nogi promieniujacy do kręgosłupa) Wczoraj oglądałam filmik lekarza amerykańskiego , który leczy swoimi patentami usuwającymi toksyny z organizmu i opisywał przypadek dziewczyny, która też miała mnóstwo skumulowanego znieczulenia, aspartam i pozostałości po antybiotykach oraz przywry i różne rodzaje candidy co objawiło się toczniem w organizmie. Po usunięciu toksyn wróciła do życia. Z filmików wynika że pomaga wielu ludziom z tzw nieuleczalnymi chorobami. Nie wiem może to prawda, może naciągacz żerujący na chorobie innych. Nie mi oceniać. Piotrze co wg. Ciebie jest przyczyna kumulacji wapnia we krwi? Z badań laboratoryjnych nie wynika niedobór ale kto wie co dzieje się na poziomie komórkowym? Kosmetyki, których używam są naturalne więc to odpada. Może zatrucie opryskiem na jakimś warzywie czy owocach, których zjadam dużo, a może jakaś bakteria na skutek niewystarczającego mycia. Powody mnożą mi się w głowie a stan z dnia na dzień mniej ciekawy. Zastanawiające jest to ze jak jestem wybudzona w nocy to prócz potwornego zmęczenia w zasadzie niewiele się dzieje-lekkie fascykulacje albo i nie. Problem zaczyna się przy zasypianiu-nie moge zasnąć, bo rgawki nie dają lub jak zasnę rzuca mną i wtedy szybko i gwałtownie się wybudzam.

  1. avatar Piotr 13 września 2016 o 11:12

   Oj ten szpital , bardzo podejrzany . Może podali jakiś antybiotyk , nastąpiła kumulacja , organizm go blokował , a potem nie dał rady i poszło . Może to jakaś reakcja krzyżowa z czymś w 6-tym tygodniu . Widać wyraźnie , że problemem jest mózg , bo zaczyna się gdy zasypiasz , a wtedy wzrasta jego aktywność , bo zaczyna się robienie porządków w organiźmie kiedy śpimy . Jeszcze niedawno myślano , że jak śpimy to aktywność mózgu spada , a jest odwrotnie . Widać więc jaką mamy naukę . Jeden dureń coś powie a reszta kiwa głowami i tak wygląda cała tzw. medycyna . Może nastąpiło przytrucie przysadki lub podwzgórza i układ hormonalny rozjechał się . Wapń we krwi zmienia gwałtownie poziomy gdy jest pobierany z kości i gdy brakuje boru , bo przytarczyce dobrze nie działają . Powoduje to przeciążenie nerek i stąd w nich piasek . Wapń kumuluje się w komórkach przy braku boru i magnezu . Możliwe , że jakąś ważną rolę odgrywa w tych procesach mangan , bez którego mózg zaczyna szwankować .

 35. avatar gonia 13 września 2016 o 12:11

  Wiem, że antybiotyku nie podali bo pytałam 2 razy. Też mam wrażenie że jest jakaś kumulacja tylko skąd liszaj? raczej bez infekcji pasozytniczej by nie wystapił. Nałożyły się 2 problemy? Przypomniało mi się , że znajomi poszkodowali mnie 'biednej’ i po operacji na wzmocnienie przywieźli kiełbasę swojską tzw łososiową czyli jak rozumiem surowa lekko wędzona, może jakiś pasożyt z mięsa wieprzowego? Od września do operacji jadłam jedynie eko wątrobę cielęca 2 x w tyg. a po operacji się 'wzmacniałam’ trochę. Co się tyczy układu hormonalnego to juz dawno mi się rozjechał, mogło się to tylko pogłębić. Endometrioza, hashimoto (chociaż dietą hashi mam zaopiekowane , że wyniki są normalne jak u zdrowego, to to g….. sie przyplatało) Jestem osobą dość wrażliwą i często się przejmuje i stresuję więc i nadnercza przez te 37 lat dostały ode mnie wciery… tak to u mnie z hormonami jest. nerki pod kątem GFR mam osłabione ale piasek nie wyszedł. Magnez non stop suplementuję, bor w sumie też uzupełniłam razem z krzemem 2 butelkami specyfiku (zapomniałam nazwy). Czasem mam wrażenie że chyba za dużo robiłam wokół swojego ”niezdrowia” i zaburzyłam jakies procesy…

  1. avatar Piotr 13 września 2016 o 14:19

   Czy to była operacja bez antyseptyku ( silny antybiotyk w miejscu cięcia w płynie ) i bez szczepionki WZW ? Nadnercza wzmacniają wit.B5 i C zależne od manganu i omega 3 .

  2. avatar Anna 14 września 2016 o 02:33

   …a moze po prostu odstaw na jakis czas wszystko, wszystkue suplementy, może masz za duzo czegoś, wprowadz do diety tylko dobra czysta wode , cytryne, zielone szejki , dobre warzywne zupy, pożywny rosół wołowy , owocowe szejki, odstaw chleb a jedz wafle ryżowe , owsianke , orzechy i zobaczysz za jakis czas, daj sobie czas, wieczorami poczytaj ksiazke a nie o chorobach, krzyżowki tez sa dobre , seriale i nawet lampka białego wina nie zaszkodzi przed snem albo mały koniaczek na krązenie i zrób morfologie,może nasz anemie a jej nie podejrzewasz
   Daj sibie czas i odstaw wszelkie witaminy, minerały, i powinno wszystko sie unormować , jestes młoda 🙂
   Pozdrawiam i głowa do gory

   1. avatar pepsieliot 14 września 2016 o 07:02

    nie są to dobre rady, jak będzie miała braki nic to nie da, dokładne badania stanu obecnego, nawet bez udziału lekrarzy, po prostu dobre laboratorium, potem dieta witariańska, rozdzielna, i dużo witamin i minerałów, zero alkoholu typu koniak,brandy,czy wódka, albo whisky (taki alkohol zabija) jak już to dobre organiczne, drogie wino i sport, oraz pierwsze kroki w kierunku przebudzenia

   2. avatar grzegorzadam 14 września 2016 o 08:45

    Jak ktoś jest obolały i zestresowany, taki relaks nic nie da.

 36. avatar gonia 13 września 2016 o 16:00

  To była operacja laparoskopowa. Pytałam przed zabiegiem czy dostanę antybiotyk powiedziano mi że nie, potem, w dniu operacji tez pytałam i udzielono mi tej samej odpowiedzi. Chyba nawet przy wyjęciu drenu pytałam, w sumie nie wiem, ale cały czas mówiono mi, że nie. W wieku 20 lat szczepiłam się od WZW 3-krotnie. Przed operacja kazano mi się doszczepić, ale ja postanowiłam sprawdzić poziom przeciwciał bo pomyślałam że jesli jest wysoki to po co. Okazało się że mój poziom przeciwciał wynosi absolutne zero, Uznano w laboratorium, że nie byłam szczepiona. Domowa powiedziała mi że musze przejśc całą procedurę od początku ale skoro nie ma choćby sladu przeciwciał to prawdopodobnie ich nie wytwarzam bo podobno ok. 1/4 społeczeństwa tak ma tylko szczepi się i nie sprawdza, a potem w ciemno doszczepia. Ja sobie odpuściłam szczepienie w obliczu posiadania dość aktywnej endometriozy hashimoto i przeciwciał ANA bez braku gwarancji że je wytworzę. Mangan w biorezonansie wyszedł na bardzo dobrym poziomie, witC ciut gorzej, ale przy autochorobach , czyli permanentnym stanie zapalnym to się zdarza.

  1. avatar Piotr 13 września 2016 o 19:25

   Jeżeli coś w środku wycieli to potem mogli spryskać ranę chemią żeby nie krwawiła i nie było infekcji . A co pokazał rezonans dla wit.B5 ( kwasu pantetonowego ) ?

 37. avatar gonia 14 września 2016 o 13:11

  lekki niedobór był co mnie zdziwiło bo brałam wtedy mega dawki B complex Dr. Besta. Mnie się wydaje, że sama narkoza to niezła dawka chemii dla organizmu

  1. avatar Piotr 14 września 2016 o 19:50

   Miałem właśnie o to zapytać , bo często po narkozie ludzie mają mdłości i wymiotują a to oznacza że jest źle . Witaminy z grupy B a przynajmniej połowa z nich nie będzie działać przy niedoborze manganu a nikt tego razem nie bierze . Wygląda na to że narkoza uszkadza neurony w mózgu i pojawiają się różne formy drgawek i paraliżu . Dziwny jest ten niski poziom tlenu i może w nocy gdy mózg wchodzi na obroty to zaczyna się dławić lub dusić ? Co to było za badanie tlenu , rezonans ?

  2. avatar martusiaar 19 września 2016 o 11:38

   GONIA, w biorezonansie nie wyszedł Ci żaden pasożyt/wirus/bakteria???

  3. avatar martusiaar 19 września 2016 o 11:46

   powtórzyłabym to badanie….

 38. avatar gonia 23 września 2016 o 13:32

  Śpiesze donieść, że jest lepiej. Nie jest dobrze, ale jest wyraźna poprawa. Trafiłam do wielu fachowców w tym fizjoterapeuty, który stwierdził, że mam mnóstwo punktów spustowych na karku, plecach, ba nawet pośladkach. Biorąc pod uwagę że jestem osobą aktywną-dziwne. Jestem po kilku masażach i jest poprawa. Równolegle zdecydowałam też włączyć olejek z oregano i paraprotex oraz olej z czarnuszki. Wraz z poprawą mój ”liszaj” staje się coraz jaśniejszy, wczoraj zaczął swędzieć po raz pierwszy. Podejrzewam, że pasożyt wywołał spięcie mięśni które mocno obkurczyły się na nerwach, chociaż jest wiele innych opcji. Mam jeszcze sporo mikrodrgawek, ale śpię zdecydowanie lepiej w nocy, nie mam tzw elektrowstrząsów, budzę się teraz ok. 5 ale zasypiam.Co za miłe uczucie móc sobie pospać. Fascykulację raz są raz nie we wtorek nie miałam w ogóle wczoraj było trochę gorzej miałam napięcie mięśniowe i fascykulacje lewego podudzia, ale po masażu zrobiło się lżej. jest jeszcze trochę mniejszych problemów, ale rozpiera mnie radość, że jest wyraźna poprawa. Ludzie cieszcie się każdą chwilą normalnego życia, nie chciejcie luksusów, bądzcie zadowoleni z tego co tu i teraz, tym, że możecie spać chociażby. Wiem, że to głupio brzmi, ale te 3 miesiące nauczyło mnie jak czerpać radość z rzeczy zwykłych, których zdrowy człowiek nie docenia. Odzyskałam nadzieję na wyzdrowienie chociaż jeszcze sporo drogi przede mną.

 39. avatar gonia 23 września 2016 o 13:44

  jeszcze jedna rzecz, w przekazie ustnym dr. Henryk Różański na uszczelnienie jelit oraz pozbycie się candidy i to nie tylko albicans poleca: walerianian mentolu znajdziemy to w formie specyfiku o nazwie mentowal ( 10zł) w połączeniu z glukonianem lub mleczanem wapnia , uwaga: bez stearynianu magnezu! dołaczyć do tego wit D,. niestety nie znam dawek oraz długości protokołu. Ja mentowal kupiłam a wapnia jeszcze nie. Powodzenia !

  1. avatar grzegorzadam 25 września 2016 o 19:50

   Mądry to człowiek, normanlnei zasłużył już na Nobla, ale tym steruje farmacja, także można zapomnieć.

   Gratuluję sukcesu, on już jest!

   Dr Clark na jelita polkeca alginian sodu z wiązem śliskim.

 40. avatar Piotr 25 września 2016 o 17:00

  Goniu diagnoza jest taka , że narkoza spowodowała stres chemiczny mózgu , który ograniczył produkcję GABA i dlatego gdy zasypiasz pojawia się jego niedobór , bo ośrodek snu w mózgu zwiększa gwałtownie jego zużycie i zabiera go z innych komórek . Wtedy w wyniku jego niedoboru wzrasta aktywność pozostałych komórek coś jak padaczka lub ADHD i następują w nich gwałtowne wyładowania elektryczne , jak w nadczynność kory mózgowej . Możesz więc kupić GABA , dobrze go brać razem z tauryną i zobaczyć czy działa biorąc przed snem 500 mg , poczytaj więcej w necie na temat dawkowania GABA i reakcji organizmu .

 41. avatar Flamenco 15 października 2016 o 19:35

  pepsi – czytalam gdzies, byc moze u Tombaka, zeby sode zmieszac z sokiem cytryny. Czy to da ten sam efekt co zmieszanie z goraca woda? Kapuje, ze zimna i letnia odpadaja.

  1. avatar grzegorzadam 16 października 2016 o 09:23

   ”Gaszenie” sody (rozpuszczenie w temp. powyżej 62.5 st.C) powoduje lepszą przyswajalność, wystarczy zalać odrobiną wrzątku,
   potem dolać chłodnej, można zalać chłodną, ale organizm wykona jałową pracę na przetworzenie wodorowęglanu w dwuwęglan.
   Mniejsza z tym , sodę warto stosować, ale przy suplementacji max 2 tygodnie lub dłużej, ale sprawdzamy pH moczu, śliny.
   Przekroczenie poziomu 8.5 źle działa na naerki, może doprowadzić do zasadowicy.

   Wszystko z umiarem, paski i sprawdzamy z rana na czczo i po południu.

   Jeżeli bez zażywania sody mamy pH moczu w dzień koło 7-7.5, świadczy to o zdrowiu i spożywanie sody jest niepotrzebne.
   Zawsze można zrobić kontrolę paseczkami pH. najlepiej w zakresie 5-9, dokładniejsze.

 42. avatar grzegorzadam 15 października 2016 o 19:52

  W ogóle stosuj wodorowęglanm sodu/potasu.
  To połączenie jest genialne.

  1. avatar liolo 23 września 2017 o 19:44

   Ale czy ten potas dodawać do sody gaszonej gdy temp w szklance opadnie czy potraktować go również wrzątkiem jak sodę (w tej samej szklance),czy może potas w formie cytrynianu dodawać do posiłku a sodę pić samą bez żadnych dodatków?Ile tej sody na rozpoczęcie takiej kuracji 1gram,2 czy 3? Jedyne co wiem to to żeby stosować 2:1 czyli np na 3 gramy sody dać 1.5 grama potasu.

   1. avatar grzegorzadam 24 września 2017 o 08:55

    Sa różne metody i dawki, możesz różnie stosować, poczytaj dodatkowo:
    http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
    http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm
    Jeszcze jest strona Sircusa, Nieumywakina, poczytaj.
    to są proste sprawy, dawkę musisz sobie znaleźć odpowiednią dla siebie.

 43. avatar anna.pawlowska 15 października 2016 o 21:41

  Nie znałam wcześniej takich faktów o sodzie, będę musiała spróbować

  1. avatar grzegorzadam 16 października 2016 o 09:09

   Ta prawda jest skutecznie ukrywana, a to najtańszy doskonały specyfik-lek znany od tysiącleci
   Same nerki wytwarzają około ćwierć kilograma wodorowęglanu sodu..

   …”Ta książka dotyczy najtańszego, najbezpieczniejszego i prawdopodobnie najskuteczniejszego leku na świecie. Zmieni ona Twój sposób myślenia o sodzie i podejście do medycyny. Dzięki setkom możliwych jej zastosowań Twoje życie stanie się łatwiejsze. Możesz ją znać też pod nazwami wodorowęglan sodu, soda oczyszczona, soda do pieczenia czy bikarbonat. Jest dziś lekarstwem o światowej renomie, stosowanym codziennie na szpitalnych oddziałach ratunkowych.
   Autor, lekarz, opisuje lecznicze działanie tego środka, które do tej pory owiane było tajemnicą. Teraz nadszedł czas na zmianę! Soda jest środkiem, który reguluje podstawowe mechanizmy fizjologiczne naszego organizmu. Rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa płynność i przepływ krwi. Działa przeciwzapalnie, pomaga w oczyszczaniu ciała i neutralizacji toksycznych substancji. Odkwasza organizm co ma ogromne znaczenie w odzyskaniu równowagi pH. Hamuje rozwój nowotworów tworząc alkaliczne środowisko, w którym przechodzą one w stan uśpienia, a przy pH powyżej 8 są eliminowane z organizmu. Pełni również funkcję silnego środka przeciwgrzybicznego oraz blokuje rozwój bakterii i wirusów. Jej skuteczność potwierdzono również w leczeniu łuszczycy, astmy i nadciśnienia.
   Wodorowęglan sodu jest substancją bezpieczną, ponieważ ciało nie tylko go potrzebuje, ale też wytwarza w żołądku, trzustce i nerkach. Może być aplikowany doustnie, przez skórę, dożylnie, w lewatywach, inhalacjach i kąpielach.
   Uniwersalny środek na wiele dolegliwości, który zawsze masz pod ręką.”

   😉

 44. avatar kasik 16 października 2016 o 09:41

  Krzycho ..Nie jestem lekarzem ale myślę że pomoże w dużym stopniu Tobie meliska dolegliwości możesz mieć na tle nerwowym.Może akurat pomoże???Pozdrawiam.:)

  1. avatar grzegorzadam 16 października 2016 o 16:27

   Melisa, dziurawiec i inne spowinowacone.
   Zioła mają niezwykłą niedocenianą moc.

 45. avatar Natalia 31 stycznia 2017 o 06:26

  Od wczoraj pije raz dziennie sode z cytryna i mam wrazenie ze mnie lekko boli nerka, nie wiem czy to przypadek czy cos nie tak, czy można to dalej stosować?

  1. avatar grzegorzadam 31 stycznia 2017 o 08:45

   Daj sodzie popracować, coś ma do zrobienia w nerkach.

 46. avatar zibi 9 lutego 2017 o 08:51

  Witam.

  Grzegorzuadamie, jeśli piję na czczo 1 łyżeczkę sody,to ile mam do tego dodać cytrynianu potasu aby zrównoważyć potas? W ciągu dnia popijam askorbinian sodu w ilości około 5 gr robiąc sobie napój z MSM w litrowej butelce.Czy do takiego napoju również mam dodawać cytrynian na zrównoważenie sodu?Wybrałem cytrynian, bo węglan potasu jest ohydny.Może być takie rozwiązanie?

 47. avatar grzegorzadam 9 lutego 2017 o 09:16

  Węglan smaczny nie jest, fakt.
  Cytrynian nawet w trakcie posiłków, nie musi być razem.
  Walter Last:
  http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

  1. avatar Anuszka 9 lutego 2017 o 15:25

   A można do sody i potasu dorzucić 1 g chlorku magnezu na szklankę wody..?

   1. avatar grzegorzadam 9 lutego 2017 o 19:41

    Można.

    1. avatar BoPo 28 października 2018 o 21:07

     Grzegorzu a można do sody, węglanu potasu, chlorku magnezu dorzucić do tej szklanki jeszcze MSM i kwas l-askorbinowy czy to by było za bogato ? Chciałabym to wszystko stosować najlepiej jednorazowo ze względu na czas, ale czy tak można? Dzięki za Twoją obecność na tym blogu.

     1. avatar grzegorzadam 31 października 2018 o 07:37

      teoretycznie tak, ale

      wydzieliłbym sodę jako pierwszą, i po pół godzinie dołożył resztę.
      Działanie sody (z cytryną np.) ma kapitalne działanie alkalizujące.

      Tu soda połączy się z kwasem tworząc askorbinian, sama zadziała lepiej.

 48. avatar old 9 lutego 2017 o 09:20

  Ja do porannej sody dodaję 1g cytrynianu potasu.
  Przez cały dzień pobieram około po 10g askorbinianu sodu i MSM i dodatkowe 2g cytrynianu potasu czyli dobowo wychodzi 3g.
  Z tym że oprócz tego zjadam 200g przecieru pomidorowego który też ma sporo [najwięcej ze wszystkich produktów spożywczych] potasu.

  1. avatar grzegorzadam 9 lutego 2017 o 16:20

   Myślę, że ilościowo optymalnie.
   Obserwuj reakcje, reguluj w razie potrzeby.

 49. avatar zibi 9 lutego 2017 o 13:47

  Witam was serdecznie.Mam pytanie,a nawet Problem,bardziej dla grzegorzaadama.Jesli jestes takim specjalista ,co bys mi poradzil ?Jestem pod wielkim wrazeniem Twojej wiedzy,lecz moj przypadek nie jest latwy.Jak kazdy kiedys zylem jak kazdy,,smieciowe jedzenie,niedospanie,praca,stres,alkochol.3 lata temu zachorowalem na zapalenie pluc,bardzo ciezkie,ledwie odratowano mnie w szpitalu.Po wyjsciu ze szpitala,nie traktujac powaznie niczego,szybko wrocilem do pracy i poprzedniego zycia.Zachorowalem na cos z oskrzelami po paru miesiacach od pluc,czulem sie bardzo slabo przez te miesiace.Na oskrzela dostalem antybiotyk,po ktorym dostalem bezsennosci,po bezsennosci ciezkiej depresji,nerwicy lekowej,po drodze zdiagnozowano mi kilkanascie guzow nowotworowych,w tym 2 na okolo 5 cm obok nerek.Bardzo ciezko leczyc sie na raz na te wszystkie choroby,do tego niedokrwistosc i inne ,jak i nadcisnienie.Uwazam sie za inteligentnego czlowieka,wiec nie poddalem sie bez walki.Zanim jednak poszedlem po rozum do glowy,leczono mnie APO-zolpinem na sen,dioxepinem.,sulpirydem,chloro costam,a jak juz nic nie pomoglo,planowali mnie zamknac do szpitala,moj stam byl tragiczny,a nawet nie zaczalem leczyc guzow,tylko glowe.Poczytalem wasze forum jak rownierz konkurencje,zakupilem wyciskarke do sokow i rozpoczalem walke ozycie.Pierwszy raz zalamalem sie po odstawieniu APO-zolpinu-cos strasznego,drugi,kiedy ze strachu przed niacyna dostalem skurczu nerwowego na sercu,do tego dretwienie glowy po lozapie na nadcisnienie.——–do dzis——-po roku soczkow—guzy w 90 % zniknely,stan zdrowia poprawil sie na tyle,ze zyje i pracuje normalnie,,depresje zalatwilem magnezem i dobilem niacyna,biore Chrom,b-complex,cynk ,spie bez tabletek,moze nie jak kiedys ,ale spie,nie biore zadnych uspokajaczy.Zrobilem test wlosa jak radzicie,zdrowieje w oczach,co jest nieprawdopodobne,lekarze nie rozumieja mojego przypadku,totez przestalem do nich chodzic.Mam Problem z Candida–ogromny mysle,,zrobilem test Lasta ze szklanka wody,Candida w 20 sek jest NA DNIE !!!!!!!!! strasznie sie tym denerwuje,zwiekszylem dawke niacyny do 1 grama z 600,biore 2 krople lugola od wczoraj dziennie,zamowilem juz WU niestabilizowana,jak to rozegrac Grzegorzu ?OD CZEGO ZACZAC?mam sode,wit.c,liposom.askorbinian,Jak to krok po kroku zrobic i w jakich odstepach czasowych? Nie chce dostac szoku po raz 3 bo moge tego nie dzwignac czasem.Mrowieje mi tez glowa po lozapie,lekarz mowi BRAC DALEJ ,jak probuje odstawic,toczuje sie lepiej ale po paru dniach mam odstawienne skutki uboczne,jak narkoman,doslownie.ZASTANAWIAM SIE JUZ NAD KLINIKA GERSONA NA WEGRZECH;BO NIE MAM JUZ NA TO WSZYSTKO SIL;ALE TO OGROMNA KASA;PRAWIE 7 tys euro,ale wycigna Ciebie z kazdej choroby,co ty na to ?pozdrawiam ZIBI

  1. avatar grzegorzadam 9 lutego 2017 o 16:36

   Nie jestem specjalistą, piszę jak inni.
   Gratuluję postępowania, duży sukces, przy tych skutkach..

   Już pierwsze objawy wskazywały na infekcję pasożytniczą, (Ascaris, chlamydia, byc może lamblie, rzęsistek), guzy to ich skutek…
   Lekarze kompletnie nie mają o tym pojęcia.
   Mało tego, podejrzewam, że one cały czas są, choć ograniczyłeś ich populację.

   Candida (nadmiar) to siostrzana współpraca z wymienionymi wyżej.
   Lugola i WU to bardzo dobry pomysł.

   ZAcznij od vegatestu, Volla, zdiagnozuj i zlikwiduj pasożyty, potem grzyby, poczytaj ten temat, znajdź swoje objawy:
   http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
   Przy okazji dowiesz się czy nie masz problemu z boreliozą, czego nie wykluczałbym.

   Kup ostatnie podręczniki Siemionowej lub Clark, warto.
   Znajdź przyczynę, znajdziesz.
   Mam znajomego który z tym walczy ostro z terpentyną włącznie.

   Wykorzystaj środki na leczenie na miejscu, resztę zostawisz sobie na zasłużony relaks.

   Sodę stosuj na bieżąco, badaj pH:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
   http://www.pepsieliot.com/soda-popiol-boskiego-ognia-czyli-lek-na-potrzeby-calej-ludzkosci/

 50. avatar siula 28 lutego 2017 o 10:43

  Witam, mój pierwszy post, mam nadzieję, że nie zostanę rozjechana 🙂
  Staram się od jakiegoś czasu ogarnąć posty, jakoś uporządkować i poukładać „pod siebie”, czyli swoje problemy.
  Liczę jednak, że bardziej doświadczeni ewentualnie mnie gdzieś pokierują, bo odzew jest zawsze ogromny, wręcz ciężko wszystkie komentarze prześledzić, w tak dośc krótkim jednak czasie.
  Mam problemy z żołądkiem, robiłam gastroskopię w czerwcu 2016 r. + 2 USG brzucha. W gastroskopii wyszłedł przewlekły, wysiękowy stan zapalny śluzówki żołądka, nadmierne wydzielanie soków żołądkowych, na co dostałam omeprazolum + dieta, które nie do końca mi pomogły.
  w USG wyszło jelito drażliwe (problem z opuszką dwunastnicy). W badaniach krwi bilirubina wychodzi nieco ponad normę. Ja natomiast odczuwam po jedzeniu – zazwyczaj czegoś gorzej strawnego kłucie z prawej strony, wręcz prawie pod żebrami…. Do tego mam nawracające atopowe zapalenie skóry wkoło ust, które czasami dokucza. A i helicobacter ujemny.
  I teraz szukając ratunku w diecie jestem w kropce. jakich głównych wytycznych się trzymać? Jestem level 0 jeśli chodzi o wszystkie zasady (do urobienia heheh), dlatego bardzo będę wdzięczna jak ktoś mnie wyprostuje, weźmie za rękę i pokażę właściwą ścieżkę 🙂

  Pozdrawiam!

  Na dowód jakim jestem laikiem…

  Cytryna i ocet jabłkowy zakwaszają czy alkalizują w końcu?

  1. avatar Jarmush 28 lutego 2017 o 11:00

   kwas zawsze dokwasi żołądek,bo tak działa kwas na kwas, ale to co się dzieje potem, czyli poprawa trawienia białek, sprawia, że ciało jest alkalizowane. Jednak mocz po cytrynie robi się kwaśny.

  2. avatar grzegorzadam 28 lutego 2017 o 11:07

   Pytaj, coś może podpowiemy.
   Masz problemy z bakteriami, pasożytami jelitowymi, grzybami…> bóle,AZS itd.
   Zrób vegatest-Volla
   Omeprazol na pewno niczego nie wyleczył, wręcz może być przyczyna obecnych objawów.
   Masz przed sobą uciążliwą drogę do pokonania kłopotów.
   Musisz pokonać najpierw problemy z wyściółką Zołądka, potem doprowadzić do właściwego kwasu w nim.

   Cytryna i ocet jabłkowy zakwaszają czy alkalizują w końcu?”

   Finalnie alkalizują.

   Jelito:
   http://docplayer.pl/5158934-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-drozdzakow.html

  3. avatar siula 28 lutego 2017 o 13:15

   najbliższy termin na 15 marca, wygląda to trochę jak „czary mary” szczerze mówiąc. Mówisz, że test jest wiarygodny? Dopytuję, bo mając dzieciaka z porażeniem, natknęłam się nie raz na dziwne propozycje i wszystko muszę sprawdzać po kilka razy, trochę kasy poszło na wątpliwe terapie. A na forach sprzeczne infromacje.
   A moje problemy zaczęły się właśnie od antybiotyku, miałam kilka incydentów z przerostem candidy, ale terapia zinnatem mnie dobiła. zdarło mi śluzówkę doszczętnie zaraz po „leczeniu”, a że więcej miałam na głowie z opieką na synkiem, swoje problemy zbyłam, ale one nie zbyły mnie, mam wrażenie, że to co mi teraz doskwiera to kontynuacja feralnej przygody z antybiotykiem + duże stresy na co dzień + kiepska dieta……

   Czyli zaczynam od poprawy śluzówki żołądka… póki co próbowałam kleiku z siemienia lnianego, propolisu.. ale to takie moje próbowanie na ślepo, nawet nie wiem czy trafne.
   Robiłam test sody – po około 1 m 16 s coś co nie nazwałabym ogromnym beknięciem, a delikatnym odbiciem. Jak ten żołądek zadowolić?

   1. avatar grzegorzadam 28 lutego 2017 o 17:13

    Dopytuję, bo mając dzieciaka z porażeniem,”
    Co to za porażenie?

    ”A moje problemy zaczęły się właśnie od antybiotyku,”
    Najprawdopodobniej, słuszny kierunek.

    Żołądek zakwaszaj, jest tu parę tematów, choćby z Bołotowem.
    http://www.pepsieliot.com/proste-zwiekszenie-liczby-mlodych-komorek-czyli-pierwsza-zasada-zdrowia-wg-bolotowa/#comment-87907

    1. avatar siula 4 maja 2017 o 21:28

     Witam,

     W końcu jakiś czas temu wybrałam się na badanie biorezonansem. 1) Zamiast nadkwasoty wyszła niedokwasota (po teście sody nie odbiło mi się w ogóle, tylko
     lekkie „pss” po ponad 1,5 minuty…). 2) zastój żółci – pani powiedziała, ze mam jakby zgęstniałą żółć w woreczku – zaproponowała stymulację w kolejnej terapii, która miałaby tez pomoc pozbyć się 3) pasożytów – węgorek + lamblia……. 4) niedobory witamin (chyba tutaj w ciemno D3+K3? C?) 5) kiepskie wyścielenie dobrymi bakteriami w jelitach 6) osłabiona śledziona –> alergia na przede wszystkim gluten, mleko, białko jaja.
     Od trzech tygodni piję rano łyżkę dobrego octu jabłkowego w cieplej szklance wody z łyżka miodu, po posiłku szczypta soli na język – zauważyłam poprawę w trawieniu, ale często czuje lekkie spięcie w brzuchu, przewala mi się tam. Czy poprostu teraz zaczęło wszystko lepiej pracować? Jak wypije za kwaśny ten roztwór, czuje nieprzyjemności w żołądku bezpośrednio po wypiciu, mysle ze z ta śluzówka jest faktycznie kiepsko. Uczę się eliminować gluten, mleko było łatwo wykluczyć, cieżko z jajkami. cieżko ze słodyczami… cukrem… (pasozyty soę domagają?) odcinam się od kawy, zaczęłam sie ruszać – bieganie/maszerowanie 20 minut co dwa dni – ledwie zipię! AZS się wyciszyło, prawa strona pod żebrami kłuje jeszcze, choć mniejszy to dyskomfort, chyba, ze zjem jak nie trzeba. nie wiem czy te dwie- trzy terapie pomogą z pasożytami i żółcią, mogę prosić o radę?? Wywnioskowałam z rozmowy, ze trochę lat w tym siedzi pani, która mnie badała, ale nie wiem czy zwalczanie biorezonansem jest skuteczne jak samo badanie? Czy leczyć się bardziej „namacalnymi” sposobami? Ra-tun-ku…. co robić?

     P.s. Pytałeś grzegorzadam o porażenie mojego dziecka. Mój synek ma 4konczynowe porażenie, małogłowie, epi. Przeszedł poważna niewydolność oddechowa przy zapaleniu płuc…i to mnie strasznie determinuje – chce się dobrze czuć ze sobą, żeby mieć siłę dla dzieci, synka, który ma ciagle pod górkę i potrzebuje silnej podpory, a ja czasami wymiękam. pozdrawiam

     1. avatar grzegorzadam 5 maja 2017 o 06:23

      Przeszedł poważna niewydolność oddechowa przy zapaleniu płuc”

      Zapalenie płuc ma bezpośredni związek z pasożytami!
      Pozostałe kłopoty dziecka też mogą mieć z tym związek….

      ”2) zastój żółci – pani powiedziała, ze mam jakby zgęstniałą żółć w woreczku – zaproponowała stymulację w kolejnej terapii, która miałaby tez pomoc pozbyć się 3) pasożytów – węgorek + lamblia……”

      Błąd!
      Najpierw diagnozujemy i usuwamy wirusy.
      Bez tego żadna terapia biorezonansem nie może sie udać!
      Wirusy trzymają w kleszczach układ odpornościowy, nie pozwalają na odblokowanie
      i odbudowę narządową.

     2. avatar siula 5 maja 2017 o 09:47

      No tutaj niemowlaczek zachłysnął się wymiotami, tym spowodowane było zapalenie płuc.

      Jakie wirusy masz na musli? i jak je zdiagnozować? Na badaniu nic o tym nie było wspomniane.

     3. avatar grzegorzadam 5 maja 2017 o 10:39

      Jakie wirusy masz na musli?”

      Dlaczego na musli? Wirusy łapiemy drogą kropelkową, od ukąszeń owadów wszelkich,
      przez kontakty seksualne, można nabyć w szczepionkach, są różne drogi..

      Medycyna oficjalna nie ma metod diagnostycznych i stosuje tzw. ”leczenie” objawowe.

      Dobry test biorezonansowy je wykryje (i zlikwiduje), ale diagności zaczynają od pasożytów
      i alergii pokarmowych, niestety.

      Moja córa miała 2, w tym jeden b. niebezpieczny- mózgowy- oba nie żyją.
      Poprawa widoczna gołym okiem, nawet w szkole-wyniki, samopoczucie itd.

      U mnie z 3-ech, jeden zlikwidowany, drugi się kończy, a Herpes 7 później mnie opuści.
      Te są bardziej oportunistyczne.
      Co ciekawe nie miałem widocznych objawów, zdrowie generalnie b. dobre.
      Dbanie o silną odporność robi swoje.

     4. avatar grzegorzadam 5 maja 2017 o 10:43

      Jakie wirusy masz na musli?”

      Chodziło o myśli? 🙂

     5. avatar grzegorzadam 5 maja 2017 o 10:45

      Napisałem:
      ”Najpierw diagnozujemy i usuwamy wirusy.
      Bez tego żadna terapia biorezonansem nie może sie udać!”

      Dokładniej: jakakolwiek terapia czegokolwiek nie może być skuteczna.

     6. avatar 69smerfeta69 6 maja 2017 o 20:58

      „Dobry test biorezonansowy je wykryje (i zlikwiduje), ale diagności zaczynają od pasożytów
      i alergii pokarmowych, niestety.”

      Grzegorzuadamie, moja rodzina jest po dwukrotnym badaniu biorezonansem i wiele rzeczy, które wyszły by się zgadzały i tak jak piszesz, diagności zaczęli leczyć moje dzieci i męża (ja nie mam), od pasożytów i odtrucia z metali ciężkich. Nie rozumiem do końca co piszesz o tym, że pasożyty najpierw się nie likwiduje, ale wirusy dobrze zrozumiałam? Możesz to wyjaśnić, dlaczego?
      Do tego mamy wszyscy grzybicę ogólnoustrojową i to sporą, zresztą widać to po objawach u każdego z nas. Jestem już po lekturze wielu tematów na tym blogu, kupiłam inhalator i boraks. W tym momencie moje dzieci i mąż się odpasożytowują i biorą zioła od przywry kociej i lambii. Do tego syn (4latka ) bierze srebro koloidalne, bo wyszła mu bakteria Kingella w mózgu, w części odpowidającej za rozwój mowy i tak jakby się zgadzałao, bo syn zaczął mówić późno powyżej 2,5 roku, od małego też mówił dziwne sylaby, nie takie standardowej jak ma ma, czy ba ba. I do tej pory mówi niewyraźnie. Pani z gabinetu, powiedziała, że spróbujemy najpierw od srebra koloidalnego, jeśli nie da rady to leczenie biorezonatorem. Ja liczę na WU, że pomoże. A Ty Grzegorzuadamie wiesz coś na ten temat może?
      O inhalacjach już prześledziłam temat, więc wiem już jak się za to zabrać.
      Boraks rozrobiłam do 4% i jedynie mam pytanie jakie dawkowanie dla 3 letniego , 4 letniego i 7 letniego dziecka? Dla dorosłych wiem, jakie dawkowanie.
      Witaminę C + MSM też bierzemy, kąpiele z sodą + kwasek cytrynowy + magnez + sól też już wprowadziłam, jedynie za wywary ze skrzypu jeszcze się nie wzięłam.
      Dodam, że syn 4 latka, bardzo niechętnie je warzywa, nie chce z reguły jeść koktajli, soków też nie, nawet samego marchewkowego, pomarańcza z marchewką jedynie przechodzi i to nie zawsze… najchętniej by jadł mięso, jajka, jak zobaczy gdzieś nabiał i chleb biały, to tylko to by jadł. W domu jemy z reguły kasze gryczaną, jaglaną, komose ryżową, raz na miesiąc mięso , ser feta czy rybę, ale jajka już częściej. Piekę swój chleb raz na 3 tygodnie, ale na razie orkiszowy i on go uwielbia, nie wiem czy nie przejść na gryczany. Chodzi też do przedszkola, więc tam je 2-3 razy w tygodniu mięso, ale za to ma dietę bezglutenową i bezmleczną. Nie lubi za dużo surowego.
      Aha i jeszcze to co zauważyłam, bardzo często prosi o orzechy.
      Aaaa i jego kupa bardzo często wypływa na wierzch w sedesie, o czym to świadczy? wiecie może?

      „U mnie z 3-ech, jeden zlikwidowany, drugi się kończy, a Herpes 7 później mnie opuści.”
      Jeszcze mam pytanie odnośnie tej Twojej wypowiedzi, bo ja mam wirusa Herpes 6 (chronicznego zmęczenia),a mąż ma Herpes 1 (opryszczka), 4 (mononukleoza ) i 6. Córka ma Herpes 1. Czym to likwidujesz? WU? i jak długo trwa Twoje leczenie?

      Przepraszam za natłok informacji i pytań, ale choć czytam tego bloga już dobry kawałek czasu, to ciężko czasem mi to wszystko pozbierać. No i wdrożyć też nie jest lekko dzieciom w tym wieku.

      Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie moich problemów , co jeszcze mogę zrobić , to będę bardzo wdzięczna ! Pozdrawiam i dziękuję z całego serca, za chwilę uwagi nad moimi problemami <3

     7. avatar grzegorzadam 7 maja 2017 o 06:02

      ale wirusy dobrze zrozumiałam?”

      Tak uważam za MD, widzę po efektach, wirusy blokują układ odpornościowy!
      Potem resztę.

      ”bo wyszła mu bakteria Kingella w mózgu, w części odpowidającej za rozwój mowy i tak jakby się zgadzałao”
      Nie jakby, masz przyczynę… wyciągasz słuszne wnioski.

      ”Boraks rozrobiłam do 4% i jedynie mam pytanie”
      Jeżeli dorosły zaczyna od 1 ml, dzieciom dobierz do wagi, 1 ml to 20 kropli.
      Ostrożnie, wypróbuj na sobie, zobaczysz reakcje.
      Dzieci miewają podobne do któregoś z rodziców.

      ”najchętniej by jadł mięso, jajka, jak zobaczy gdzieś nabiał i chleb biały, to tylko to by jadł.”

      Dziecko instyktownie sygnalizuje co powinno jeść… Grupa krwi? typ metaboliczny?

      ”bardzo często prosi o orzechy.”
      To samo,

      ”Córka ma Herpes 1. Czym to likwidujesz? WU? i jak długo trwa Twoje leczenie?”

      Bicomem, wspomagam wit,c, WU, Lugola, pomyślę o nadtlenku magnezu (ozovit), ktoś podawał
      w zaleceniach od diagnosty, ciekawa opcja.
      Myślę nad selenem, wiąże rtęć – główną pożywkę dla grzybów patogennych.

     8. avatar 69smerfeta69 11 maja 2017 o 19:27

      Nie znam grupy krwi synka, bo w Szwecji gdzie mieszkam, nie robią tego badania jak nie ma potrzeby, a do tej pory takiej nie były. Przy najbliżej wizycie w PL myślę, że jednak sama na własną rękę zrobię mu badania.
      Jeśli chodzi o jego upodobania jedzeniowe, to niestety, ale nie do końca jestem pewna czy są to intuicyjne, ponieważ po szczepionce MMR zauważyłam problemy trawiennie i właśnie tamto doświadczenie otworzyło mi oczy na to co się dzieje i jakie dobrodziejstwa medycyna konwencjonalna nam oferuje ;/ Wiem, że nie słuzy mu dieta glutenowa i nabiałowa, a gdy jesteśmy np. w gościach czy na weselu to dosłownie rzuca się na biały chlebek i tylko to je.

      Mam do Ciebie jeszcze Grzegorzu pytania odnośnie diety Twojej córki, co ona je ? Zapoznałam się już z literaturą Nieumywakina, Bołotowa i ja już nie piję i nie jem do posiłków i 1,5 godz. po. Próbuje to wdrożyć dzieciom, ale przyznam szczerze, że jest ciężko… robiłam test sody jedynie córce (7 lat), chłopcy (3 latka i 4 latka) nie dali się. Córce się nie odbiło i to długo, dokładnego czasu nie pamiętam, daje jej teraz sól przed i po posiłku, ale ciężko z tym piciem po upilnować, tym bardziej, że w szkole tłumaczą i nawet nakazują, żeby piła do posiłków, bo przecież na lekcjach nie wolno. Czy Twoja córka nie pije przy posiłkach i po?
      Moja córka jak miała 2 latka przeszła 6 antybiotykoterapii, teraz dopiero wszystko powoli staram się odbudować. Ma wadę nerki: zdojenie całej nerki. Miała raz atak kolki nerkowej i na biorezonasie wyszło zapalenie nerek, oczyszczałam ziołami, ale ostatnio (po 3 tyg. oczyszczaniu) zbadałam jej pierwszy mocz poranny i miała ph powyżej 7,5 . O czym to świadczy wiesz może? Czy zrobić kolejne oczyszczanie?

     9. avatar grzegorzadam 12 maja 2017 o 07:11

      onieważ po szczepionce MMR zauważyłam problemy trawiennie i właśnie tamto”

      Wyjątkowo szkodliwa szczepionka o złej sławie. (USA, Japonia…) U nas nikt nie bada, lekarze boją się zgłaszać NOP-y.

      ”Moja córka jak miała 2 latka przeszła 6 antybiotykoterapii, teraz dopiero wszystko powoli staram się odbudować.”
      Bardzo szkodliwe.

      ”Mam do Ciebie jeszcze Grzegorzu pytania odnośnie diety Twojej córki, co ona je ? ”
      Wszystko dosłownie, nie lubi owoców, oprócz bananów-rzadko.
      Codziennie świeże zupy, warzywa strączkowe, dużo śmieci, nad czym ciężko zapanować, bo jest już w tym wieku
      kiedy ”ogon merda psem”..
      Sól podjada sama, wit.D wsypuję jej do posiłków, nawet nie wie (10 tys około), bo nie chce nawet w płynie za bardzo.
      Szybko zdrowieje na biorezonansie, widać wyraźnie. Jeszcze kilka sesji i powinno być dobrze.

      ”Twoja córka nie pije przy posiłkach i po?”
      Pije niewiele , ale jest to u niej tak naturalne, że nie przeszkadzam.

      ”zbadałam jej pierwszy mocz poranny i miała ph powyżej 7,5 . O czym to świadczy wiesz może? Czy zrobić kolejne oczyszczanie?”
      Dalej stan zapalny. Zrób:
      http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

     10. avatar 69smerfeta69 12 maja 2017 o 10:39

      Nie do końca rozumiem co mam zrobić po przeczytaniu artykuły, który mi zalinkowałeś… Wszytkie warzywa, owoce , orzechy, ryby ozonuje w ozonatorze, który ma zwalczać pleśń. Chodzi Ci Grzegorzu o kalibrację witaminą C?

     11. avatar grzegorzadam 12 maja 2017 o 11:21

      Ziołowe oczyszczanie jelit nerek i wiele innych ”recept”.
      Kalibracja swoją drogą.

     12. avatar 69smerfeta69 19 maja 2017 o 08:44

      Dzięki za wyjaśnienie, będę dalej oczyszczać.
      Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie żywienia, bo czytałam książki Nieumywakina i on poleca jedzenie rozdzielne. Ty takie stosujesz?
      Mięso jemy sporadycznie i wtedy raczej z warzywami, ale już strączkowe to z kaszą , z chlebem orkiszowym itp. Zresztą dzieci w przedszkolu i szkole mają typowe żywienie, czyli mieszanka węglowodanów, białek i tłuszczy. Zastanawiam się czy to zmieniać…

     13. avatar grzegorzadam 19 maja 2017 o 13:19

      ”i on poleca jedzenie rozdzielne. Ty takie stosujesz?”
      Staram sie, bo to jest uzasadnione i mądre.

      ”czyli mieszanka węglowodanów, białek i tłuszczy. ”
      Nic się maluchowi nie stanie jak raz dziennie tak zje.

 51. avatar zibi 28 lutego 2017 o 17:39

  Grzegorzuadamie mam do Ciebie pytania. Czy alkalizacja organizmu sodą przeciwko candidzie działa pod postacią gaszonej sody z cytrynianem potasu? Czy trzeba taką sodę zrobić z melasą lub miodem? Podobno lepiej grzybki pochłaniają sodę z czymś słodkim?Który sposób lepszy?Preferuję sposób bez słodkości.
  Rano wypijam na czczo WU, 20 min przerwy soda gaszona i znowu 20 min przerwy i zakwaszam zołądek wodą z solą lub gorzkimi ziołami. Czy te odstępy wystarczą? Wiem,że to trochę mało, ale niestety czas goni nas :).

  1. avatar grzegorzadam 28 lutego 2017 o 23:37

   Sircus odszedł już od melasy.
   Gaszona soda a cytrynian to 2 różne, choć symbiotyczne elementy.
   Soda jest tylko jednym z nich, a candida to nie jedyny grzybowy gatunek, z którym trzeba powalczyć.

   Trzeba dostarczyć krzemu.
   Siemionowa proponuje olej z pestek arbuza, dyni, lniany, ale głównym terminatorem
   jest nalewka z jaskółczego ziela.
   Wymienia też wrzątek z sokiem z cytryny (1-1.5 litra dziennie)
   Jak ostygnie popijamy.
   Pierwsze działania przeciwew grzybom, podejmujemy natychmiast po pierwszej dehelmintyzacji..

   1. avatar zibi 1 marca 2017 o 19:18

    Cytrynianu używam, aby zrównoważyć potas z sodem. Czyli gaszona soda+cytrynian jest dobrą opcją na alkalizacje organizmu? Soda „na zimno” to tylko do sprawdzenia zakwaszenia żołądka?
    Czy biorąc ziemię okrzemkową dostarczymy sobie wystarczającą ilość krzemu?
    Jakie są proporcje do zrobienia nalewki z jaskółczego ziela na candidę i inne grzybki.

    1. avatar grzegorzadam 1 marca 2017 o 20:49

     Czyli gaszona soda+cytrynian jest dobrą opcją na alkalizacje organizmu?”

     Dobrą, poczytaj:
     http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

     Ziemia okrzemkowa niwe słuzy dostarczaniu krzemu.

     ”Nalewka glistnikowa – Tinctura Chelidonii:
     pół szkl. suchego ziela zalać 400 ml wódki; macerować 14 dni; przefiltrować. Doustnie zażywać jak Intrakt. Leczy niektóre oporne zmiany trądzikowe. W tym celu przemywać skórę 3 razy dz.”

     ”Intrakt – Intractum Chelidonii:
     pół szkl. świeżego i mielonego ziela zalać 400 ml gorącej wódki; wytrawiać 10 dni; przefiltrować. Zażywać 3-4 razy dz. po 10 ml w 50 ml wody; dzieci ważące 25-30 kg – 3 ml, 35-40 kg – 4 ml, 45-50 kg – 6 ml, 3-4 razy dz. w 50 ml wody.”

     1. avatar zibi 2 marca 2017 o 18:37

      Artykuł utwierdził mnie, że dobrze robię łącząc sodę z cytrynianem, choć osobno również dobrze działają.Czyli samym cytrynianem również możemy podtrzymywać pożądane ph naszego organizmu?
      Jeszcze zapytam, czy soda zakwaszana (nie gaszona) cytryną lub OJ działa w taki sam sposób jak gaszona? W czym jest różnica?
      Sodą na „zimno” robimy tylko test zakwaszenia żołądka? Dobrze zrozumiałem?

     2. avatar grzegorzadam 2 marca 2017 o 20:33

      Amerykanie (Sircus) polecają sodę na chłodno.
      Nieumywakin, Ogułow polecają sodę gasić do sody kalcynowanej (dwuwęglanu) w wyższej temp.

      Tamtą (sode na chłodno) organizm i tak przekształci na dwuwęglan.
      Samym cytrynianem też, masz w artykule, z tymże musi być równowaga sodowo-potasowa.
      Od diety też to zależy.

      I jedna i druga działa.

      Sodą na zimno wykonujemy ten test, przy okazji się alkalizując.

     3. avatar Anna Nietyczka 11 sierpnia 2017 o 13:02

      Dlaczego ziemia okrzemkowa nie dostarcza krzemu?

     4. avatar grzegorzadam 11 sierpnia 2017 o 21:06

      Bo organizm wchłania kwas ortokrzemowy.

 52. avatar Malgosia 71 20 marca 2017 o 07:07

  Witam. Z wszystkim co do sody sie zgadzalam ale…..
  Nie jestem pewna czy to wlasnie nie Bolotow pisze,ze nie kazdy nowotwor mozna leczyc srodowiskiem zasadowym. Jak i niektorych dolegliwosci.
  Bylam przekonana,ze wprowadza sie srodowisko zasadowe by wyleczyc czlowieka z nowotwora. Jednakze okazuje sie,iz w niektorych przypadkach nowotwora wprowadzamy srodowisko kwasne i rece mi opadly.
  Czy nie uwazacie,ze stosowanie sody przez KAZDEGO I NA CODZIEN moze czasem zaszkodzic?? Czy odczyn zasadowy w organizmie ZAWSZE sprzyja prozdrowotnosci??

  Mam tu watpliwosci ale chetnie poczytam odparcie argumentami co do moich spostrzezen. Moze sie myle….
  Co wiecej….picie sody na czczo? A sluzowka zolada?ludzie maja bardziej i mniej wrazliwa blone sluzowa.
  Wiem co pisza i mowia:Wielce Szacowny prof. Nieuwymykanin i Bolotow. Podkreslam jeszcze raz,ze jeden z Szacownych napisal wlasnie,ze nie w kazdym przypadku mozna wprowadzac odczyn zasadowy do org. Wlasnie czekam na ksiazki Sircusa.

  1. avatar Jarmush 20 marca 2017 o 10:13

   Bołotow stoi na straży zakwaszania, a jedynie limfę nakazuje alkalizować, właściwie rośliny zaleca głównie w formie kiszonek, reszta to mięso, wódka i kwas solny, to preferuje
   co ciekawsze, gdy się go czyta wiele spraw wydaje się logicznych, ale wszędzie wokół go stosują i już jakby efektów dobrych mniej.

   1. avatar grzegorzadam 20 marca 2017 o 10:46

    ale wszędzie wokół go stosują i już jakby efektów dobrych mniej.”

    MNiej?

 53. avatar grzegorzadam 20 marca 2017 o 10:47

  Wlasnie czekam na ksiazki Sircusa.”

  Poczytaj, skonfrontujemy.

 54. avatar Malgosia 71 31 marca 2017 o 17:36

  Pepsi muszę przyznać Ci rację. Bolotowa trzeba zostawić na koniec do ryzgryzki.

  Ale mam inne pytanie. Chodzi o sodę oczywiście. Jest sody dużo na rynku. Ceny są także różne. Czy jakaś konkretna różnica między nimi jest? Wiadomo ma być Czda. Czy coś poza tym?

  1. avatar Jarmush 31 marca 2017 o 17:42

   teraz myślę, że nie ma, ale tak naprawdę kompletnie o takich rzeczach nie myślę, biorę od naszego dostawcy i nie porównuję z innymi

  2. avatar grzegorzadam 31 marca 2017 o 18:16

   Wiadomo ma być Czda.”

   Nie musi, ma być czysta, to prosta substancja.

 55. avatar Malgosia 71 31 marca 2017 o 18:55

  Pepsi wrzucam soda i nic mi nie wyskakuje.

  1. avatar Jarmush 31 marca 2017 o 19:34

   gdzie wrzucasz?

 56. avatar Malgosia 71 31 marca 2017 o 19:07

  Napisałaś Pepsi ,że mocz po cytrynie robi się kwaśny…Hm….Zakwaszam żołądek cytryna. Jednakże po przeróbce organizm się alkalizuje od cytryny ale mocz jest kwaśny więc po sprawdzeniu pH moczu w ciągu dnia gdzie pije wodę z cytryna lub kwas l askorbinowy wynik badania nie będzie miarodajny,wręcz sfalszuje wynik. Mimo,iż po pół h od wypicia sody(już po cytrynie) tzw gaszonej gdzie mocz powinien mieć minimum pH 6.8/tak mniej więcej. Trzeba poeksperymentować na organizmie.
  Aha informacje może przydatna dla pań: pomimo picia sody w ciągu dnia na następny ,rano mocz jest zasadowy zamiast kwaśny w przypadku pań które mają wkładki domaciczne. Inne pH /mylące bo przy wkładce jest tzw stały stan zapalny. Nie wiem,nóż widelec któraś pani skorzysta z informacji

  1. avatar Jarmush 31 marca 2017 o 19:32

   tak

 57. avatar poloxy 3 maja 2017 o 19:29

  Pepsi ja już się pogubiłem to rano mogę pić śmiało łyżeczkę sody na czczo zalana gorącą wodą ?
  w tym wątku nic nie piszesz o zalewaniu gorącą woda ? http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

  1. avatar Jarmush 3 maja 2017 o 20:14

   Nieuywakn zaleca gasić sode, potem od razu możesz dolać zimnej wody i pić. Profesor ma już po 90, więc wie co radzi

 58. avatar grzegorzadam 4 maja 2017 o 04:29

  to takie nieobowiązkowe ulepszenie.

 59. avatar Anuszka 4 maja 2017 o 18:08

  Przeczytałam że woda utleniona i jej picie powoduje siwienie włosów. Czy to miże być prawda?? I czy soda też tego nie powoduje?

  1. avatar grzegorzadam 4 maja 2017 o 19:10

   Przeczytałam że ”

   Tutaj?

   1. avatar Anuszka 4 maja 2017 o 20:50

    Nie na tym blogu u pepsi

    1. avatar grzegorzadam 5 maja 2017 o 06:25

     Od sody się nie siwieje.. 😀
     Czego to ludzie nie wymyślą.
     Ale alkalizujemy organizm i normalizujemy pracę nerek i nadnerczy.

     Po WU jest wręcz odwrotnie.

 60. avatar Koleta 27 czerwca 2017 o 23:24

  Picie sody przy haszimoto jest polecane? Rzuciłam gałka na internety i piszą że nie bardzo. Jaka jest prawda?

  1. avatar grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 06:21

   Picie sody (i potasu) ma wpływ na pH i nie tylko, dlatego jest zalecane przy
   każdych objawach.
   Jakie masz pH i kolor moczu?
   Poziom wit.D?
   Badałaś wirusy (EBV, Herpesy, Yersinię, chlamydię) ?
   http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/
   http://www.pepsieliot.com/pocalunki-moga-powodowac-hashimoto-wirus-epsteina-barra-takiego/
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

 61. avatar zibi 29 czerwca 2017 o 03:54

  Witam Grzegorzuadamie!Co polecasz przy raku krwi ?Wszystkie podstawy jak WO,soda ;witamina D to juz wiem,ale tak konkretnie ?

 62. avatar grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 06:06

  Zbadać wirusy i grzyby na cito- biorezonans na fiolkach i likwidacja.
  Szpik jest tu kluczem wszystkiego.
  Układ odpornościowy, jest jego podstawą.
  Wymienione stosowałbym + jod, selen G&G, glutation Liposomal TiB.

 63. avatar Mama M. 9 sierpnia 2017 o 07:39

  Dzień dobry, mój dorosły syn ma okresowe problemy z żołądkiem, straszne bóle i wymioty, ostatnio zakończyło się szpitalem. Stwierdzono, ze ma wysoki poziom potasu -6,4. Co w tym wypadku stosować? wiem, jakie to niebezpieczne, on przestał jeść pomidory, ziemniaki i banany, lekarz zapisał Furosemid.Czy można pic witaminę c?.

  1. avatar Jarmush 9 sierpnia 2017 o 09:28

   woda z solą, askorbinian sodu TiB

   1. avatar Mama M. 9 sierpnia 2017 o 09:50

    Ale czy sól nie zatrzymuje wody w organizmie? Jak się to ma do leków diuretycznych?

  2. avatar grzegorzadam 9 sierpnia 2017 o 15:32

   Stwierdzono, ze ma wysoki poziom potasu -6,4. ”
   To cała diagnoza?
   ”Ale czy sól nie zatrzymuje wody w organizmie?”
   Owszem, nic w tym złego, przy nadmiarze potasu wybitnie skuteczne.
   Jaki poziom pH moczu i kolor?
   Zamiast diuretyków są naturalne środki.

  3. avatar grzegorzadam 9 sierpnia 2017 o 15:34

   ma okresowe problemy z żołądkiem, straszne bóle i wymioty,”

   Wykluczyłbym biorezonansem lub choćby laboratoryjnie przyczynę pasożytniczą najpierw.
   zrobiłbym kalibrację wit.C również.

   1. avatar Mama M. 10 sierpnia 2017 o 06:01

    Ok, dziękuję, czyli zrobi badania na pasożyty, poszukamy biorezonansu, i wit c, rozumiem, że przez cały dzień po trochu. A woda z solą rano, przed jedzeniem? Co do braku diagnozy, to lepiej pomilczmy, człowiek w szpitalu jest wdzięczny, że w jakikolwiek sposób się nim zajmą, a potem trzeba szukać dobrego internisty i alternatywnych metod.

    1. avatar grzegorzadam 10 sierpnia 2017 o 06:53

     A woda z solą rano, przed jedzeniem? ”

     Zawsze, z magnezem dodatkowo, odrobiną sody, kolor i pH moczu?
     Właściwa diagnoza to czasami pełny sukces w leczeniu.

     1. avatar Magdalena Szady-Nowak 10 sierpnia 2017 o 15:13

      Syn robił dzisiaj gastroskopię – źadnych zmian, brak bakterii i biorezonans – wyszła candida i sporotrix i brak witaminy c. Nie wiem, czy to moźe wpływać na wysoki poziom potasu? I na te nagłe bóle brzucha z wymiotami, które ma właściwie od dziecka, czyli od 20 lat? Przez wiele lat mówiono nam, źe to tylko wirus…

     2. avatar grzegorzadam 11 sierpnia 2017 o 05:12

      Przez wiele lat mówiono nam, źe to tylko wirus…”

      Tylko?!
      Przyczyna jest na pewno.
      Jakie zdiagnozowali wirusy, inne pasożyty, bakterie?
      Badali biorezonansem te elementy?

    2. avatar Mama M. 11 sierpnia 2017 o 07:15

     Chodziło mi o to, że przy wymiotach słyszałam zawsze, że to zwykłe zarażenie rotawirusem i przejdzie. Na biorezonansie żadnych bakterii, wirusów i pasożytów nie wykryto, są grzyby, mało witaminy c i jakaś nieprawidłowość w okolicy wyrostka.

     1. avatar grzegorzadam 11 sierpnia 2017 o 07:52

      Na biorezonansie żadnych bakterii, wirusów i pasożytów nie wykryto,”

      Dlatego pytam czy diagnoza jest właściwa, bo przy tych objawach można
      założyć, że obciążeń jest więcej.

      ”że to zwykłe zarażenie rotawirusem i przejdzie”
      Jak widać nie przeszło.
      ”a potem trzeba szukać dobrego internisty”
      Interniści mają z tym duży problem..

 64. avatar gajowy 9 sierpnia 2017 o 14:52

  Czy tzw. proszki zasadowe (mieszanina cytrynianów: potasu, magnezu, wapnia) pełnią tę samą funkcję co soda? Są gorsze / lepsze od niej?

  1. avatar grzegorzadam 10 sierpnia 2017 o 06:52

   Są inne, mają różne składy.

 65. avatar Anna Nietyczka 11 sierpnia 2017 o 12:53

  mozna rano wypic jod, magnez, sode razem?

  1. avatar grzegorzadam 11 sierpnia 2017 o 21:06

   Można, ale jod lepiej po posiłku.

 66. avatar Aga 12 sierpnia 2017 o 18:00

  W jakim sposób zaplanować picie sody i WU? Chcę rano pic na zmianę raz przez jakiś czas WU i potem przez jakiś czas sodę. Jak to rozplanować, od czego zacząć i przez ile dni każdą z tych substancji?

  1. avatar grzegorzadam 13 sierpnia 2017 o 06:09

   Na czczo WU, po 30 min. sodę z cytyną , WU.
   Sparwdzaj pH moczu, śliny.

   1. avatar Aga 13 sierpnia 2017 o 19:52

    ale lepiej najpierw organizm odkwasić czy najpierw natlenić? Nie mogę pić jednocześnie tych dwóch substancji gdyż nie mam rano tyle czasu. Chcę najpierw odkwasić a potem natleniać lub odwrotnie – nie wiem jak jest lepiej?

    1. avatar Jarmush 13 sierpnia 2017 o 21:22

     odkwaszanie jest tym samym , co utlenianie

     1. avatar Aga 14 sierpnia 2017 o 06:11

      Czyli te metody stosuje się zamiennie? A do okładów sodę w jakich proporcach się stosuje? czy za każdym razem do okładu musi być świeży roztwór?

     2. avatar grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 06:31

      Rób na świeżo, żaden problem.
      Można zamiennie, przy obu jest zasada pustego żołądka.

      Do jego przygotowania potrzebne są dwie łyżki sody rozpuszczone w szklance ciepłej wody.
      Roztworem tym należy nasączyć gazę lub inny materiał i obwiązać bolący staw.
      Nie musi być laboratoryjnie odmierzane.

     3. avatar grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 06:51

      Wodorowęglany, jod, magnez sól i wit.D muszą być razem , są w synergii

    2. avatar grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 05:29

     To idzie w parze, podnosisz pH, dostarczasz tlenu.
     Czasu starczy, najpierw WU, po 20-30 min. soda i wychodzisz.

     1. avatar Aga 14 sierpnia 2017 o 06:28

      Przez jaki okres czasu stosować tę kurację? raz w miesiącu czy np. raz w roku przez ileś dni? czy np. raz na pół roku? ja tak pytam bo nie mam w tym doświadczenia. Dopiero niedawno zostałam oświecona.

     2. avatar grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 06:43

      Nie ma okresów, to naturalna substancja.
      Stosowałem miesiącami, tu jedynym wskaźnikiem jest pH, pilnujesz paskami.
      Teraz raz dziennie z rana lub wieczorem łyżeczkę rozpuszczam, bo wodorowęglany są nam niezbędne
      choćby do magnezu!
      Soda jest tym powszechnie dostępnym wodorowęglanem.
      Poczytaj Sircusa, przejrzyście to tłumaczy

     3. avatar grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 06:49

      świetny jest wodorowęglan magnezu:

      ”Woda magnezowa na ból głowy i mięśni
      Wody źródlane, wody lodowcowe filtrowane przez naturalne warstwy wulkaniczne są naturalnie wzbogacone w wodorowęglan magnezu, dlatego są one zazwyczaj dużo droższe. Udowodniono, że tego rodzaju wody mineralne wykazują działanie wysoce alkaliczne, co wpływa pozytywnie na jakość trawienia i poprawia wchłanianie innych substancji odżywczych. Wodorowęglan magnezu ma zdolność do neutralizowania kwasów ciała, co pomaga w utrzymaniu prawidłowego pH organizmu. Może ona również podnieść wydajność komórek. Istnieją pewne dowody świadczące o zapobieganiu toksyczności metali ciężkich jak ołów czy rtęć, dodatkowo pozwala na przejście w stan relaksu, poprawia pamięć oraz zdolności skupienia.

     4. avatar grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 06:50

      Jak przygotować w warunkach domowych?

      Aby stworzyć w warunkach domowych własną wodę z wodorowęglanem magnezu musisz posiadać następujące rzeczy: butelka wody gazowanej i butelkę mleczka magnezowego.
      Mleko magnezowe zawiera wodorotlenek magnezu, który jest źródłem magnezu niezbędnego dla reakcji tworzenia wodorowęglanu magnezu.
      Schłodź litr wody gazowanej ( woda nie powinna zawierać innych dodatków poza dwutlenkiem węgla i ewentualnie małej ilości sodu).
      Wymierz około 45 ml mleka magnezowego i postaw obok.
      Wodorotlenek magnezu reaguje z dwutlenkiem węgla z wody, wiec zachowaj szczególną ostrożność.
      Ostrożnie otwórz wodę gazowaną i szybko dodaj mleczko magnezowe, zakręć i wstrząsaj przez około 30 sekund. Pozostaw wodę w lodówce na 30 minut po czym kolejny raz kilka razy nią potrząśnij.
      W rezultacie powstanie litr wody zawierającej około 1500 mg wodorowęglan magnezu.

 67. avatar Aga 14 sierpnia 2017 o 12:37

  @grzegorzadam dziękuję za wszystkie informacje. A co robić i jak się uwolnić przed wszelakim strachem w życiu? boję się chorób, wypadków, chorób dziecka, chorób w rodzinie najbliższej i ogólnie czegoś złego. Zaprząta mi to ostatnio głowę. Jakikolwiek ból czy strzykanie tu i tam i w głowie mam najgorsze myśli. Jak się pozbyć takich myśli?

  1. avatar Emanuela Urtica 14 sierpnia 2017 o 12:46

   Aga, musisz skupiać się na tym co dzieje się tu i teraz. Bojąc się tylko generujesz wydarzenia, które potwierdzą Twoje lęki – Twoja podświadomość jest jak komputer, który nie wie, czy kod jest dobry czy zły – pracuje na takim kodzie, jaki się mu zaprogramuje. Jeśli zaprogramujesz sobie choroby i smutek, to będziesz chora i smutna, a na dodatek wiecznie zestrachana. Zamiast bać się chorób dziecka, w tu i teraz pobaw się z tym dzieckiem, zadbaj o jego zdrowie, o higienę jego umysłu. Kiedy łapiesz się na stresie, oddychaj, obserwuj swój oddech, swoje wnętrze. Spróbuj poćwiczyć metody oddechowe, chociaż przez 5 minut dziennie: http://www.pepsieliot.com/5-sposobow-5-minutowa-medytacje/. Buziaki.

 68. avatar Agnieszka 15 sierpnia 2017 o 11:22

  Grzegorzuadamie, podales raz link do artykulu Lasta o alkalizowaniu i tam sa podane dwa zrodla, soda lub cytrynian potasu, w zaleznosci od sytuacji danej osoby: (pozwole sobie zacytowac):
  All this seems to show that potassium citrate is a better choice for alkalizing than sodium bicarbonate but which one is preferable really depends on some additional factors. The following conditions favour the use of potassium citrate:
  1. A high sodium and low potassium intake as in a conventional Western diet
  2. Raised and especially high blood pressure
  3. Kidney problems or water retention/edema.

  Sodium bicarbonate, on the other hand, is called for
  1. With low blood pressure
  2. With a diet high in fruits and vegetables and low in salted foods

  Zastawnawiam sie wiec czy w moim przypadku nie lepiej brac ten potas…dotyczy mnie pkt 3, zatrzymywanie wody, bywaja tez dni ze i pkt 1 sie odnosi, co do cisnienia to mam po prostu w normie, ale wolalabym miec nizsze. nie wiem w takim razie czy soda nie wplynie na nie negatywnie.
  o byc poradzil? Jakbys sie odniosl do tego fragmentu?

  1. avatar grzegorzadam 15 sierpnia 2017 o 15:32

   Ty najlepiej wiesz jakie masz spożycie sodu i potasu.
   Wymagana jest tu równowaga, wagowo 2:1 np, tj, np, 100g sody na 50g węglanu potasu.
   w mieszance alkalizującej, ale nawet 1:1 też będzie dobrze.
   Próbuj, obserwuj reakcje, badaj pH.

   1. avatar Agnieszka 17 sierpnia 2017 o 12:58

    Dzisiaj odebralam paski PH zakres 4,5-9, zaraz po wstaniu nie zdazylam juz zrobic, jutro sprawdze, za to drugi mocz zmierzylam, i wyszlo 6.75 czyli pewnie nieciekawie…dodam tylko ze dwie godziny wczesniej cwiczylam na silowni z ciezarkami (a slyszalam ze kwas mlekowy wydzielajacy sie w trakcie cwiczen moze zakwaszac)choc nie wiem czy to sie jakos liczy, i potem zjadlam posilek kwasowy (owsianka z owocami). Bede mierzyc PH regularnie teraz, zastanawiam sie czy dawka sody jest wazna, czy pol lyzeczki wystarczy? Niestety nie mam weglanu potasu ale postaram sie zdobyc i zazywac w proporcjach o ktorych piszesz.

    1. avatar grzegorzadam 17 sierpnia 2017 o 14:11

     Dawkę sobie dobierz.
     Poczytaj Lasta lub Sircusa:
     http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm
     Badaj średnią dzienną wg Younga np:
     http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
     Może być węglan czy cytrynian potasu, pamiętaj o magnezie.

 69. avatar grzegorzadam 17 sierpnia 2017 o 17:02

  ”pH krwi jest najważniejszym wskaźnikiem determinującym
  stan mikroorganizmów znajdujących się w tym płynie
  Wodorowęglan sodu pełni funkcję niezwykle silnego, naturalnego
  i bezpiecznego środka przeciwgrzybicznego, który po
  połączeniu z jodem neutralizuje pełne spektrum drobnoustrojów.
  Efektywność hamowania rozwoju określonych bakterii
  i grzybów przez sodę zostało dobrze udokumentowane, choć
  brak informacji na temat działania tej substancji na dezynfekcję
  skupisk rozmaitych wirusów. Stwierdzono jednak, że przy
  stężeniu 5% bądź wyższym soda okazała się skuteczna w eliminacji
  99,99% skupisk wirusów na powierzchniach stykowych
  z żywnością podczas jednej minuty takiego kontaktu” – M, Sircus
  .

 70. avatar Agnieszka 6 września 2017 o 08:04

  Grzegorzu adamie, jeszcze jedno pytanie…bo juz zglupialam. W ciagu ostatniego tygodnia bywaly dni kiedy PH od rana do wieczora bylo kwasne, ok 6.25- 6.5 a nastepnego dnia rano, pierwszy mocz byl zasadowy 7.25! Jak to mozliwe?

  Innym razem Pierwszy mocz ok 6.0, a drugi 7.25, a potem znow kwasny 6.5? Czy to oznacza ze mam pic wiecej sody?

  Trzecia rzecz, wczoraj wypilam po raz pierwszy rano lyzeczke spora sody, do tej pory bylo ok pol do 3/4 lyzeczki. I moje PH bylo ok 12 i 14 bliskie 8, czy to oznacza ze za duzo sody?

  1. avatar grzegorzadam 6 września 2017 o 19:55

   Przeczytaj w tym temacie obliczanie krzywej dziennej (Young)
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

   Od jakiego czasu to mierzysz?

   1. avatar Agnieszka 7 września 2017 o 10:52

    Od jakichs trzech tygodni ale nieregularnie (przyszlo mi sto paskow tylko, juz zamowilam nastepne, poza tym w pracy musze je ciagle ze soba nosic, a jako ze sie przemieszczam miedzy biurkami, pietrami itd to czasem bywalo ze musialam isc do WC nie majac przy sobie paskow itd, a w domu mam male dziecko i nie zawsze tez uda mi sie 'wymknac’ z paskiem).

    1. avatar grzegorzadam 7 września 2017 o 19:30

     Od jakichs trzech tygodni ale nieregularnie”

     Tak myślałęm, jeszcze od czasu do czasu, trzeba czasu na wnioski,
     organizm się będzie przestawiał, u mnie trwało to koło 8 miesięcy..
     Nie stresuj się tak tym, najważniejsze żeby nie zapomnieć z rana.

     1. avatar Agnieszka 8 września 2017 o 07:22

      A ten drugi mocz nie jest wazniejszy? Bo pierwszy i tak jest i powinien byc kwasny, myslalam ze wazniejsze zeby drugi i nastepne byly juz zasadowe.

     2. avatar grzegorzadam 8 września 2017 o 19:50
 71. avatar agr 25 września 2017 o 11:33

  grzegorz, pepsi, pomozecie mi ustalic kolejnosc zadan? Opowiem od poczatku: od kilku miesiecy pojawiaja sie u mnie bole zoladka, sam srodek pod mostkiem kilka cm, bol bardzo nieprzyjemny, taki w stylu jakby wymioty mialy pomoc, ale bez szans na wymioty. Bole pojawily sie po odstawieniu glutenu, ale nie mam ich zawsze. Kiedy odstawilam gluten, zaczelam jesc okazjonalnie ryby – nie jem miesa przez wiekszosc zycia, >15 lat. Przy okazji jak wprowadzilam ryby, pilam wode z sokiem z cytryny rano. Zauwazylam ze za kazdym razem jak wracam do soku na czczo – bole pojawiaja sie. Test sody bez odbicia, ph moczu rano 5. Zrobilam volla i 3D-NLS i okazalo sie ze nie wyryto u mnie pasozytow, a wykryto: borelie (wszystko co mi dolega: biodra, kregoslup, zyly w mozgu, limfa, uklad przywodzacy serca, przecherzyk zolciowy) + przywry krwi (krew i nadnercza). do tego w uwagach stan zapalny blony sluzowej zoladka, przewlekly stan zap pecherzyka zolciowego. dodatkowo anemia (story of my life) i zapalenie blony szyjki macicy (hpv, zmiany w nablonku na szyjce. nie wyszlo w biorezonansie, wyszlo w diagnostyce lab). Dodatkowo mam takie nietypowe chyba-hashimoto, ze tylko anty-tg za wysokie (171 przy normie do 115), tsh roznie, od 2 do 4… Z zoladkiem wymyslilam ze podraznilam zoladek ta cytryna (ocet dziala na mnie tak samo) i dorzucilam obce rybie bialko i nie daje rady trawic. Stosuje sol przed i po, moze sie uda. Aha, sod i potas w normie. I w końcu – kupilam wu, boraks, sode i ziemie okrzemkowa, planuje wprowadzac po 1 i obserwowac, ale jaka kolejnosc przyjac najlepiej? Z gory gory dziekuje! 🙂

  1. avatar grzegorzadam 25 września 2017 o 19:33

   Kiedy odstawilam gluten, zaczelam jesc okazjonalnie ryby”

   W jakiej postaci, jak smażone na ”oleju” to porażka.

   ”Test sody bez odbicia, ph moczu rano 5”
   masz diagnozę i dużo pracy.

   ”i okazalo sie ze nie wyryto u mnie pasozytow,”
   I zaraz:
   ”a wykryto: borelie (wszystko co mi dolega: biodra, kregoslup, zyly w mozgu, limfa, uklad przywodzacy serca, przecherzyk zolciowy) + przywry krwi (krew i nadnercza). do tego w uwagach stan zapalny blony sluzowej zoladka, …….. hpv, zmiany w nablonku na szyjce. nie wyszlo w biorezonansie, wyszlo w diagnostyce lab ”

   Toż to pasożyty jak słonie 😉
   ZAczynamy jazdę od eliminacji EBV, potem będzie progresja.

   ”tsh roznie, od 2 do 4…”
   Zostaw tsh, przy powyższych kompletnie bez znaczenia, to objaw.

   ”Z zoladkiem wymyslilam ze podraznilam zoladek ta cytryna..”
   Nie sądzę, wobec braku kwasu nic dziwnego.

   ”i dorzucilam obce rybie bialko i nie daje rady trawic. ”
   Jak chcesz trawić białko przy braku kwasu???? Zastanów się..

   ”kupilam wu, boraks, sode i ziemie okrzemkowa, planuje wprowadzac po 1 i obserwowac, ale jaka kolejnosc przyjac najlepiej?”
   Nie szkodzą sobie, duzo lektury masz w kolejce:
   http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
   http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

   ZAWSZE zaczynamy oid zióół na jelita:
   http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

   zawsze KAŻDĄ KURACJĘ ZACZYNAMY OD JELIT !!

   1. avatar agr 26 września 2017 o 07:15

    Ok, być może przedstawiłam coś zle – nie mialam nigdy problemow z trawieniem, zadnych. kiedy okazalo sie ze tarczyca, postanowilam zaczac od jelit 🙂 i odstawilam gluten. Zeby dodac sobie cos w zamian, dorzucilam rybe (bo i tak lykam omege i kolagen z ryb – mam problemy ze stawami, ale przynajmniej teraz wiem czemu) – ekologiczna rybe w cytrynie i ziolach, pieczona bez tluszczu, 1-2 w tygodniu, malutkie porcje (smazonego nie dotykam prawie w ogole, jesli juz to „stir fry”). Dopiero pozniej jak pojawily sie bole zoladka przeczytalam co jest tu do przeczytania i zaczelam zakwaszac – jestem tu od chyba paru lat 😉 i zauwazylam ze po cytrynie/occie jest mi gorzej, znacznie gorzej.
    Podlinkowane posty i wszystkie okoliczne przeczytalam juz kilka razy, razem ze wszystkim co jest pod nimi – napisalam, bo sciezek postepowan jest tu kilka, a nie chcialabym wlaczac wszystkich jednoczesnie, zeby moc okreslic pozniej co jak na mnie dziala i chociazby oszacowac dawki. Co do pasozytow – tak uslyszalam, moze diagnosta miala na mysli „klasyczne” pasozyty, rozwaze zmiane gabinetu, chociaz wyniki wydaja sie byc sensowne. Aktualnie musze zajac sie bardzo powaznym stanem na szyjce macicy, rozumiem ze to tez jest skutek ale jakby tykajacy…

    1. avatar agr 26 września 2017 o 07:19

     dziekuje grzegorzadam za odpowiedz, mimo wszystko i tak pomocna.

     peps, przy probie napisania dlugiego komentarza (chociazby o 1 linijke dluzszego niz moj powyzszy), „brakuje strony” – chowa sie pod stopke przycisk do publikacji, informatyk@pepsieliot.com wciaz?

     1. avatar Jarmush 26 września 2017 o 07:45

      tak, odrazu do niego

     2. avatar grzegorzadam 13 października 2017 o 18:30

      ph rano 5,6-5,9, w ciagu dnia srednio 6,8 (podczas stosowania sody).”

      Stanowczo za niskie, trzeba podnosić:
      http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

     3. avatar grzegorzadam 13 października 2017 o 18:31
    2. avatar grzegorzadam 26 września 2017 o 16:37

     zauwazylam ze po cytrynie/occie jest mi gorzej, znacznie gorzej.”

     Jak wychodzi test sody?

     1. avatar agr 27 września 2017 o 08:26

      Niestety negatywnie. Pierwszy raz wykonałam go niedawno, po tym już jak żołądek odmówił i po fakcie wyszło gdzie pies leży. Pije sode na czczo (ph) i sprawdzam co rano teraz, mam nadzieję że przy okazji test któregoś dnia wyjdzie ok. Pilnuję plynów min 30min przed jedzeniem (woda+sól kłodawska/himalajska) i 2h po, po posiłku jem kryształek soli. Widzę poprawę znaczną, jem bezboleśnie (warzywa surowe, gotowane i kiszone, kasze, trochę owoców).

      Spróbuję za jakiś czas jeszcze do sody cytryny chociaż tyci, jak będę się czuła już całkiem pewnie. A co do ph – piję rano też 30+min po sodzie sok burak-marchew-jablko (eko wszystkie), bez fusów. Dziś rano 5,9, po 2h 7,2, wczoraj też nieźle, więc powoli do przodu.

     2. avatar grzegorzadam 27 września 2017 o 17:17

      mam nadzieję że przy okazji test któregoś dnia wyjdzie ok.”

      Tak będzie, trzeba czasu.

      ” i 2h po, po posiłku jem kryształek soli…”
      Nie dwie zaraz po i potem po 30 min., nie zaszkodzi oczywiście i po 2 godz.
      jak dobrze tolerujesz.
      Czasami sól potrafi rozwiązać wiele problemów, wraz z wodą.

     3. avatar agr 12 października 2017 o 09:25

      Grzegorz, wydaje mi się że mam za dużo sodu – czuje się przesuszona, mimo ze piję sporo. Przed stosowaniem sody i soli miałam wyniki 142 (norma 136-145) mmol/l, potas 4,12 (3,5-5,1). Teraz przy pobieraniu sody/soli nie dostarczam potasu innego niż w posiłkach. Czy wystarczy że dorzuce weglan potasu dla równowagi, czy muszę ograniczyć? i co ograniczyc, sól czy sodę?
      Do sody rano dodaję już łyżkę OJ, zadziwiająco lepiej smakuje 🙂 i nic mi nie jest od strony żołądka. Ale wciaz test neg.

     4. avatar grzegorzadam 12 października 2017 o 18:08

      Czy wystarczy że dorzuce weglan potasu dla równowagi”

      Teoretycznie tak..
      Z soli nie rezygnuj.

      Ile czasu pobierasz sodę?
      JAKIE MASZ Ph?

      ”Ale wciaz test neg.”

      Który test?

     5. avatar agr 28 września 2017 o 07:52

      Grzegorz – pić w ogóle 2h po jedzeniu, żeby nie wcześniej 🙂 sól idzie zaraz po i później też.

      A tymczasem – gabinet w którym robiłam testy do terapii używa vtf3. Nie wiem czy decydować sie na niego, czy szukać dalej miejsca np z bicomem, musze pomyśleć jeszcze. Btw, ten generator „do domu” kosztuje tyle co terapia dla 1 osoby, mocna pozycja do przemyslenia.

     6. avatar grzegorzadam 28 września 2017 o 18:24

      Nie znam tego aparatu, Sircus poleca rosyjskie.
      Jest nad czym się zastanawiać.

     7. avatar agr 13 października 2017 o 08:57

      test sody

      ph rano 5,6-5,9, w ciagu dnia srednio 6,8 (podczas stosowania sody). bez sody spada, robię przewy weekendowe, więc teraz bede miala nowe dane i zobaczymy jaki stan teraz

  2. avatar Aga 26 września 2017 o 06:55

   Jakim test wykrywa borelię? bo 2 lata temu ugryzł mnie kleszcz i mniej więcej 2 lata temu pojawiły się u mnie bóle kręgosłupa krzyzowego po lewej stronie bardziej. Raz miałam rwę kulszową. Czy to może mieć związek? Miałam robione jakieś testy z krwi, ale one nic nie wykazały.

   1. avatar Jarmush 26 września 2017 o 07:13

    zrób biorezonans w renomowanym gabinecie

   2. avatar grzegorzadam 26 września 2017 o 16:03

    Czy to może mieć związek?”

    Może, choc nie musi.

 72. avatar zibi 26 września 2017 o 19:13

  Witam Grzegorzuadamie!Mam Problem.Rozkminiam wlasnie temat wodoroweglanu magnezu z ksiazki Marka Sircusa-Woda zycia.Byc moze to skutki Depresji ,na jaka choruje jeszcze ,niewiem.Czy moglbyc mi „lopatologicznie” krok po kroku rozpisac ,jak Sircus radzi ten wodoroweglan magnezu „stworzyc”?Nie moge za nic zrozumiec,jak,z jakiego mleczka,w jakim stezeniu,jak rozmieszac !Rozumiem,ze z mleczka magnezowego(100 ml wody na 100 gr chlorku),ale potem jak?Mleczko ze Soda czy z woda wysokozmineralizowana,czy z Soda gaszona?Chce krok po kroku „zrobic ten magnez”(raczej wode)magnezowa.Drugie pytanie.Biore na czczo 100 kropel wody utlenionej niestabilizowanej + szczypta soli himalajskiej.Po pol godzinie Soda + lyzeczka mleczka magnezowego(przedtem cytryna)no ale wit.C raczej nie mozna (cytryna).Po 30 min.szczepy bakterii + inulina(walcze z Candida)Moge te cytryne do sody jak biore WO czy musze 3 godziny odstepu? Interesuje mnie ta forma magnezu(wodoroweglan) ale ni chole..y nie moge skumac,jak dokladnie to zrobic,zeby nie pochrzanic receptury!

  1. avatar grzegorzadam 26 września 2017 o 20:21

   krok po kroku rozpisac ,jak Sircus radzi ten wodoroweglan magnezu „stworzyc”?”

   Prosta sprawa, ale i tak kłopotliwa technicznie.
   Mocno gazowana woda, duża zimnica lodówkowa.
   Nie lepiej 1/2 łyzeczki 50% chlorku magnezu na szklanę wlać + sól ?
   Efekt ten sam, i sam Sircus o tym pisze.. 😉

   ”Rozumiem,ze z mleczka magnezowego(100 ml wody na 100 gr chlorku),ale potem jak?”

   Nie, wodorotlenku magnezu, tzw. MOM, też wspaniały sposób.

   ”.Po 30 min.szczepy bakterii + inulina(walcze z Candida)Moge te cytryne do sody jak biore WO czy musze 3 godziny odstepu? ”

   Nie za blisko, 2 godz. dobrze.
   Przy candidzie włąśnie MOM, jod i terpentyna sosnowa oraz boraks, poczytaj.

   ”Interesuje mnie ta forma magnezu(wodoroweglan)”
   Daj na luz, bierz chlorek.

 73. avatar Angelika 2 października 2017 o 21:10

  Grzegorzuadamie. Co to jest cytrynian sodowo-potasowy? I czy można go zrobić w domu?
  Czy do gaszonej sody można dodawać kwas l-askorbinowy i węglan potasu i pić to rano 30 min po WU czy lepiej samą sodę bo już nie wiem jak robić

  1. avatar grzegorzadam 12 października 2017 o 18:16

   Co to jest cytrynian sodowo-potasowy?”

   To taki skrót myślowy, sodę masz, a cytrynian czy węglan p0otasu możesz nabyć,
   pisałem o tym dziesiątki razy, albo więcej, dr Walter pieknie to tłumaczy:
   http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

   'Czy do gaszonej sody można dodawać kwas l-askorbinowy i węglan potasu i pić to rano 30 min po WU czy lepiej samą sodę bo już nie wiem jak robić”

   Wszystko się pokotkowało, jak dodasz kwasu do zasady powstanie askorbinian,
   Do alkalizacji lepsza sama soDA LUB POTAS, masz w linku..

   A askorbinian w trakcie dnia w celu dostarczenia wit.C 🙂
   To są 2 różne aspekty.

 74. avatar Marek 22 listopada 2017 o 20:43

  Wita. Czytam co panowie i panie tu piszą , macie duzą wiedze na temat leczenia. Moze pomoglibyscie mi w reumatyzmie (zesztywniajace zapalenie stawów kregosłupa). crp niskie ob niskie a ja z bólu moge krzyczec cały sztywnieje i piekący ból.Z góry dziekuje za porady.

  1. avatar grzegorzadam 23 listopada 2017 o 07:28

   pokonasz ten ból, trzeba działać systemowo:

   1. Zbadać poziom metabolitu witaminy D3 25(OH). Właściwa wartość u zdrowego>50 a przy chorobie>80 (cena badania krwi – 50zł)
   2. Zbadać poziom homocysteiny – powinien być > 4.5 u zdrowego 6-8 a powyżej 10 stan zapalny (cena badania krwi – 60zł)
   3. Zbadać poziom igG – są to przeciwciała na bakterię chlamydia pneumoniae (cena badania krwi – 55zł) borelioza, mykotoksyny.
   3a. wykonać biorezonans dodatkowo.
   4. Wycofać z diety cukier i fruktozę – dopuszczalny jest ksylitol
   5. Zbadać tolerancję organizmu na gluten i ewentualnie go wyeliminować
   6. Flora bakteryjna odbudować m.in. poprzez fermentowane warzywa owoce
   7. Wycofać mleko z diety
   8. Usunąć plomby amalgamatowe i przeprowadzić chelatację organizmu
   9. Usunąć zęby leczone kanałowo (lub dokonać ponownego leczenia)
   10. Włączyć do diety kurkumę (kurkumina) oraz ostre przyprawy (kapsaicyna)
   11. Usunąć pasożyty i pleśnie (np.metody Huldy Clark) lub przez stosowanie wrotyczu piołunu goździków i innych

   Dr Jaśkowski
   Krew
   – Morfologia (przede wszystkim hematokryt i hemoglobina)
   – OB tylko metodą sedymentacyjną
   – CRP – mówi o jakimkolwiek stanie zapalnym
   – D3 25OH – mówi o 3 tysiącach genów, czyli systemie odporności
   – mocznik, kreatynina – mówi nam o funkcji nerek
   – żelazo, fibrynogen – dwa najszybsze badania, które mówią o uszkodzeniu wątroby, o co najmniej 3 miesiące wcześniej, niż spadek hemoglobiny

   Mocz
   – mocz: badanie mikroskopowe (ogólne nie wystarczy, szczególnie dla kobiet): w moczu nie ma prawa być erytrocytów, leukocytów, jeśli są, to jest to stan zapalny, leukocyty – stan zapalny, erytrocyty wyługowane – nerka źle działa, erytrocyty świeże – problemy z pęcherzem, cewką
   – ciężar właściwy moczu: powinien być w normie

   1. avatar 69smefeta69 24 listopada 2017 o 21:42

    „– żelazo, fibrynogen – dwa najszybsze badania, które mówią o uszkodzeniu wątroby, o co najmniej 3 miesiące wcześniej, niż spadek hemoglobiny”.
    Możesz to bardziej rozwinąć tą myśl, jeśli wiesz. Bo mąż ma żelazo niskie 35, a fibrynogen podwyższony – 3,54. Kiedyś , jakiś rok do tyłu miał podwyższona bilubirynę. Teraz ok. Ogólnie przez dobre 15 lat, średnio kilka piw dziennie ;/ Wiem co alkohol robi z wątrobą. Teraz piję sporo mniej i nie codziennie, ale dalej go do tego ciągnie.

    1. avatar Jarmush 25 listopada 2017 o 09:36

     nie wpadaj w panikę, bo wcale niekoniecznie tak jest, niskie żelazo nie jest złe, a podwyższony (widzę, że nie tak dużo) fibrynogen należy obniżyć 2 gramami Omega 3 TiB, po 1 gramie (1 kapsułka) po śniadaniu wraz z D3 TiB i K2 TiB oraz 1 kapsułkę popołudniu.

   2. avatar BoPo 7 listopada 2018 o 20:03

    Grzegorzu proszę o pomoc. Mój syn 31 lat choruje na zzsk, od dziecka chorował bardzo często na anginy teraz zresztą też. Antybiotyków zjadł „wagon” może to wywołało tę chorobę autoimmunologiczną z powodu której bardzo cierpi. Obecnie jest na leczeniu biologicznym, sztywności porannej obecnie nie ma, chyba przez to leczenie biol ale ma problemy z chodzeniem, bardzo utyka i skręca ciałem z jednoczesnym pochyleniem głowy przy każdym kroku. Mam nadzieję, że to są zmiany jeszcze odwracalne. Wiele już się nauczyłam na tym blogu więc syn stosuje: MSM + kwas L askorbinowy + chlorek magnezu, D3 8000 IU + 200 K2, stosował: omegę 3 i wit E, beta caroten przez ostatnie 2 mc, teraz brakło. Zaczął pic na czczo sodę z cytryną lub solą, ale znów angina i zaprzestał. Wyniki D3 – 42,1 było 25 OH rok temu, kw. foliowy – 7,29 (3,1-17,5), homocysteina 11,5 (5.0-12.0 niby norma ?), ob po 1 godz. 5 mm (<15 ), sód 141 rok temu 136,8 (136-146), potas 5,5 w sierpniu było 5,1 a rok temu 4,2 (3.5-5.1), żelazo 20.22 (10.6-28,3), mocz jasno żółty, przejrzysty, pH 5,5, ciężar 1,014 (1,010-1,030), białko, bilirubina, ciała ketonowe, azotyny – ujemny, urobilinogen w normie, nabłonkiem płaskie -pojedyncze, pasma śluzu – nieliczne, leukocyty- 1-3 wpw, erytrocyty świeże- pojedyncze, badania z przed roku: TSH 0,546, kreatynina 80,6, CPR 19,40 po trzech dniach 6,80( wtedy był w szpitalu i tam poruszał się na wózku z powodu silnych dolegliwości bólowych).
    Wiem, że tego dużo, ale proszę o ukierunkowanie mnie przecież dochtory nie pomogą nam, przeszliśmy ich wiele z wieloma tytułami, lepiej iść do szeptuchy, tam większa pomoc.
    Grzegorzu co nam radzisz?

    1. avatar grzegorzadam 8 listopada 2018 o 08:27

     Mam nadzieję, że to są zmiany jeszcze odwracalne.”

     jak najbardziej są.

     ”Antybiotyków zjadł „wagon” może to wywołało tę chorobę autoimmunologiczną”’

     to można założyć ”w ciemno”.
     Jest zagrzybiony maksymalnie, trzeba działać.
     Jaki ma teraz poziom wit.D?

     Te testy w miarę możliwości szybko:
     https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

     ZAczynamy od oczyszczenia jelita, zakwaszenia żołądka, alkalizacji, nawodnienia, odgrzybienia…
     To jest żmudny proces, te elementy ”zachodzą” na siebie.

     Jaki poziom pH (moczu), polecam ten film na początek:
     https://youtu.be/2VZ2wMCpHd8

     .

     1. avatar BoPo 15 listopada 2018 o 20:55

      Dziękuję Grzegorzadamie za słowa: „jak najbardziej są” to zmiany odwracalne. Codziennie je powtarzam. Dodały one wiele sił do dalszej walki i nadziei, że wszystko jest możliwe, trzeba tylko znaleźć drogę i właściwych ludzi jak GA.

      Ostatnio niedokładnie opisałam poziomy wit. D.
      Miało być napisane, że rok temu (16.06.2017) poziom 25 OH wynosił 31.40 ng/ml (teraz się dopiero doczytałam), a obecnie (18.10.2018) wynosi 42.1 ng/ ml przy stosowaniu 8 tys. wit. D3.
      Od kilku dni zażywa 12-14 tys wit. D3, bo znów angina i już drugi antybiotyk, bo na pierwszy „nie poszedł” jak mówią znawcy medycyny.
      Dziś robił test sody – odbiło się po 30 sek. chyba dobrze, ssie kilka kryształków soli przed i po obiedzie.
      Papierki lakmusowe 4,5-9 pH szt. 200 już przyszły, ale syna nie ma, będzie za 4 dni więc trzeba czekać. Wiem, umiem już, że w razie czego trzeba sody + cytryna lub sól na czczo. Filmik na YT widziałam, super, świadomość i wiedza u nas rośnie, dzięki.
      Boraks po przestudiowaniu wielu, wielu artykułów, już zamówiony i pewnie jutro będzie. To na grzyby i podobne wewnętrzne „zbiory”.
      Truduści przysparza oczyszczanie jelita. Od tygodnia czytam ten temat i nie do końca wiem jak to zrobić, by było dobrze, a od tego trzeba zacząć.
      Może jakaś pomoc lub wskazówka. Proszę ?
      Dostałam od znajomego, a on od ukrainki przepis na oczyszczenie jelit i odporność, takie dwa w jednym, mnie się podoba, ale Wasza, Pepsi i Grzegorzu ocena byłaby bardzo wskazana. Oto on:
      4-5 główek czosnku
      imbir ok. 7-8 cm
      cytryna
      wszystko pokroić, zmiażdżyć dać do słoika i zalać miodem tak, by było go ok.1 cm nad tą masą, wymieszać, zakręcić odstawić na 3 dni do lodówki codziennie zamieszać. Po trzech dniach stosować: 1 łyżkę 3x dz przed jedzeniem na pusty żołądek, podobno najważniejsze stosowanie z rana na czczo. Po ok. siedmiu dniach ma być reakcja, wcale nie gwałtowna, ale bardzo częsta.
      U mnie już stoi w lodówce, zaczynam za dwa dni. Zobaczymy ?

     2. avatar grzegorzadam 28 listopada 2018 o 08:19

      Wiem, umiem już, że w razie czego trzeba sody + cytryna lub sól na czczo.”

      i cytrynian potasu:
      http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

     3. avatar Jarmush 28 listopada 2018 o 08:33

      Uwaga z samowolnym braniem potasu, zbadaj sód i potas, o wiele bezpieczniej jest wprowadzenie po szkalnce zero z gaszoną sodą, kuracji 4 szklanek, gdzie do 3 idzie ocet jabłkowy, bardzo dobre źródło potasu !

     4. avatar grzegorzadam 28 listopada 2018 o 09:02

      Można zrobić analizę włosa.

      Do sody trzeba brać potas proporcjonalnie, bez obaw.
      Walter Last opisuje.

     5. avatar Jarmush 28 listopada 2018 o 09:07

      Analiza włosa nie odpowie na pytanie co się teraz dzieje w Twoim ciele i krwi, nie zastąpi prostego badania potasu i sodu na już, to są elektrolity, których wartość jest zależna od wielu czynników na bierząco.

     6. avatar grzegorzadam 28 listopada 2018 o 09:12

      poda procentowy stosunek pierwiastków, o to w tym chodzi.

     7. avatar Jarmush 28 listopada 2018 o 14:31

      niekoniecznie

     8. avatar grzegorzadam 29 listopada 2018 o 07:32

      to znaczy?

     9. avatar BoPo 26 listopada 2018 o 19:30

      Witam
      Obecnie poziom wit. D3 – 42,1 ng/ml przy stosowaniu 8000 D3 i 200 mg K2, teraz sama zadecydowałam, powoli zwiększałam i obecnie bierze 16000 D3, może to za dużo ?, K2 pozostawiłam na 200 mg, czy dobrze?
      Homocysteina jak już pisałam – 11,5 trochę za dużo, co robić ?
      Potas 5,5 też za wysoki, sód 141, żelazo 20,22
      Kwas foliowy: 7,29
      Ob po godz. 5 mm
      Morfologia – wszystko w normie tylko BASO# 43,6 (norma 45,0-70,0) i EO% 5,6 (norma <5,0) nie wiem co to i czy ważne.
      Mocz: pH 5,5; nabłonki płaskie- pojedyncze, pasma śluzu – nieliczne, leukocyty: 1-3 wpw, erytrocyty świeże – pojedyncze w preparacie.
      Test sody: odbiło się po pół min, ale bardzo, bardzo delikatnie.
      pH moczu z pasków: rano – 6,5 a w południe – 6,8 i 7,0
      Wzrost 180 cm, waga 70 kg
      Teraz chyba jaśniej i więcej opisałam, wiem, że należy zacząć od jelita, ale jak i co robić, bo nie mogę tego rozgryźć. Proszę o radę, pomoc i wszelkie wskazówki, decyzja i wybór należy do mnie, wiem, że nie jesteście lekarzami ?
      Dziękuję i pozdrawiam

     10. avatar Jarmush 26 listopada 2018 o 19:56

      K2 wystarczy, na już zacznij na czczo kurację 4 szklanek, przy czym do 2 szklanki bierz 1 B6 G&G, oraz 1 kwas foliowy G&G. Do śniadania bierz 1 Greens & Fruits TiB, po sniadaniu właśnie to D3 i K2, oraz 1 gram Omego 3, najlepiej TiB, ale czekamy na dostawę, będzie do 3 tygodni.
      Szklanka 3 z octem jabłkowym niech będzie bez octu jabłkowego (bo zawiera sporo potasu), natomiast pij ją z cytryną, 2 gramami MSM TiB i 2 gramami kwasu askorbinowego TiB. Do 4 szklanki dodawaj jeszcze łyżeczkę kolagenu TiB.

     11. avatar Marek 27 listopada 2018 o 20:44

      Ja walcze z ZZSK juz prawie 2 lata i zaczynam odczuwać poprawe.

     12. avatar grzegorzadam 28 listopada 2018 o 08:14

      jak walczysz?

     13. avatar grzegorzadam 28 listopada 2018 o 08:16

      powoli zwiększałam i obecnie bierze 16000 D3, może to za dużo ?”

      przy tym poziomie 32.000 nie byłoby za dużo.

      o jelitach jest kilkadziesiąt art. na blogu.

     14. avatar grzegorzadam 28 listopada 2018 o 08:17

      PH nie najgorsze, ale alkalizuj jeszcze.

     15. avatar BoPo 29 listopada 2018 o 21:55

      Mam węglan potasu, ale na razie do sody nie dodaję, bo potas jest za wysoki (5,5) więc chyba soda + cytryna na razie będzie bezpieczniej. Obecnie z rana stosuje WU przez 2 tyg. a następnie soda + cytryna też 2 tyg. i tak na zmianę. Trudno to wszystko poukładać, ale da się. Najtrudniej jest z 4 szklankami, ale pracujemy nad tym. Stosuje jeszcze MSM, kw. L- askorbinowy, chlorek magnezu, D3, K2, kurkumę, siemię lniane+goździki razem zmielone (100g/10g to na jelita i robaki), sezam czarny i biały zmielony, psylium i kupiłam z domowej tłoczni olej konopny tłoczony na bieżąco czy to można stosować? smakuje ok. jak słonecznik, kolor na łyżce zielony, a w butelce b. ciemny. Czekamy na Omegę3 wcześniej już stosował i wit. E i Betakaroten.
      Powoli z nadzieją idziemy do przodu, jeszcze candida, ale teoretycznie już jesteśmy gotowi, chociaż to wiele się zazębia.
      Natomiast martwi mnie to „utykająco-skrętne” chodzenie u syna, czy to łączyć z ZZSK? czy coś się przestawiło w kręgosłupie, może tu trzeba kręglarza, ale czy to jest bezpieczne. Może ktoś z forumowiczów ma jakieś namiary na kręglarza, jestem z podkarpackiego (Krosno). A co Wy radzicie Pepsi i Grzegorzu?

     16. avatar grzegorzadam 3 grudnia 2018 o 22:00

      Natomiast martwi mnie to „utykająco-skrętne” chodzenie u syna, czy to łączyć z ZZSK?”

      jaki ma poziom wit. D ?

     17. avatar Jarmush 4 grudnia 2018 o 06:52

      Zaciąganie nogą tom braki D, należy przekroczyć normę 25(OH)D

     18. avatar BoPo 4 grudnia 2018 o 16:23

      Poziom witaminy D3 wynosi 42,1 to badanie z 18.10.2018 r, obecnie bierze 16 tyś wit. D3 i 200 mcg K2Mk7

     19. avatar Jarmush 4 grudnia 2018 o 19:23

      mam nadzieję, że chociaż K2 G&G kupione w naszym sklepie

     20. avatar grzegorzadam 4 grudnia 2018 o 22:23

      D3 wynosi 42,1 ”

      pomnożyłbym x 5, tak pod 200.

     21. avatar BoPo 5 grudnia 2018 o 20:38

      Pepsi zrobię zakupy u Ciebie, bo kończą mi się zapasy z firmy, której od 10 lat byłam zwolennikiem, miałam wiele gratisów od nich, ale straciłam zaufanie, bo wzbogacają preparaty stearynianem magnezu i czymś tam jeszcze. ?

      Grzegorzu tzn. że poziom wit. D3 podnieść do 200 ng/ml ? ?przecież max to 100 chyba, a jeżeli to nie pomyłka, jak można osiągnąć taki poziom, dla nas to chyba jeść D3 z talerza jak zupę i to jeszcze w solarium ?☀️, od dwóch lat z poziomu 10 ng/ml podnosimy poziom D3, obecny poziom 42,1 to dla nas sukces. Co robić Grzegorzu, by pomnożyć x 2, byłoby to piękne ? bo x 5 raczej nie możliwe i czy bezpieczne?

     22. avatar Jarmush 5 grudnia 2018 o 21:03

      No to oprzyj się na This is BIO, bo w niektórych TiB mamy jeszcze stearynian magnezu w bardzo małych, minimalnych ilościach, mikro (sami to jemy), żeby to się jakoś trzymało i ślizgało. Jednak prowadzimy badania, żeby go zastąpić mąką ryżową, ale to nie jest łatwe. W suplemencie dla dzieci Vitek TiB już jest zero stearynianu.

     23. avatar grzegorzadam 5 grudnia 2018 o 21:09

      przecież max to 100 chyba,”

      chyba jednak nie:

      ”2 doktorów i farmaceuta

      od 19 minuty:
      https://youtu.be/T-Va2xDO384?t=1096

      – dr Uznański- pomiar wit D po 2 tygodniowym pobycie w Chorwacji- 229 ng/ml!
      do opalania tylko olej kokosowy

      dr Nawolski- 370 ng/ml, pacjent z rozsianym rakiem prostaty żyje spokojnie jak na razie 3 lata,
      czuje się fantastycznie, rak stoi w miejscu, zero progresji..

      (i mały fragment o cholesterolu przy raku – prof. Marek Drab (Wrocław) – brak kaweoli w komórkach nowotworowych, których mediatorem jest cholesterol ! – ciekawe…)
      Kaweole- organelle komórkowe.

      dr Czerniak- pokonanie wieloletniej depresji i i bezsenności po 20 latach przy poziomie 400 ng/ml !”

      Mam poziom powyżej 150, szczegółowo nie wiem, nie podano, pomimo prośby i zapewnień,
      ze taki otrzymam.

      ”od dwóch lat z poziomu 10 ng/ml podnosimy poziom D3, obecny poziom 42,1”

      to można zrobić w 2 dni, dosłownie.

     24. avatar BoPo 6 grudnia 2018 o 20:26

      Grzegorzu film na yuotube obejrzałam, dzięki, wielkie dzięki, ciągle się uczę, okazuje się, że D3 na poziomie 100 ng/ml to nie wartość max, ale ot taki sobie przyzwoity poziom. Teraz proszę byś mnie jeszcze nauczył jak w krótkim czasie znacznie podnieść te 42,1 ng/ml D3 do przyzwoitego poziomu. Grzegorzu, a ile Ty (jeżeli mogę zapytać) dawkujesz sobie dziennie D3, by mieć i utrzymać taki poziom >150 ?

     25. avatar Jarmush 7 grudnia 2018 o 05:54

      bierz 8 D3 TiB i 1 K2 G&G, oraz koniecznie Beta Caroten G&G oraz magnez TiB na przykład chlorek magnezu do 2 szklanki. Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw D3, wiedz też, że nie wszyscy dobrze się czują z tak wysokim metabolitem D, więc idź powoli i obserwuj tu masz podpowiedź https://www.pepsieliot.com/jak-rozpoznac-symptomy-toksycznosci-witaminy-d/

  2. avatar Kret 23 listopada 2017 o 10:17

   Marek, mi najbardziej pomogło odstawienie cukru, materac z gorczycy, maść z propolisu i posty Dąbrowskiej (na nich ból ustawał, mogłam normalnie funkcjonować) Tez płakałam z bólu, brałam kiedyś sulfafalazine… teraz nic mi nie dolega. Będzie dobrze,

 75. avatar Marek 23 listopada 2017 o 09:20

  Witaj GRZEGORZADAM.
  Zaczne od tego ze nie biore od 1 stycznia 2017 zadnych leków od reumatologa. Brałem sulfazalazyne mydocalm forte sirdalud i doreta. Wyrzuciłem to wszystko poniewaz nie widziałem efektów miałem wrazenie im bardziej chciałem to wyleczyc tym mocniej mnie atakowała ta choroba. Od 1 stycznia biore msm witamine C po około 10gram na dzien .Witamine A i E D+k kurkuma i czarnuszka 3×1 łyzeczce . Biore tez magnez tabletki na stawy , kolagen , l-proline l-lizine , czarci pazur witamine D+k gdy mocno boli gozdziki ,chrzan imbir pieprz cayianne. Pije tez zioło korzen łopianu od 50 dni. Mam zakwaszony organizm ph około 5,5. brałem sode dwa tygodnie i zaczołem podbijac ph do 6,5. teraz przerwałem bo nie wiem jak długo moge brac te sode a piłem jej 2×1 łyzeczce naczczo. Gdy zaczołem brac sode ból jakby zelzał ale po 10 dniach wrócił. Najmocniej sztywnieje i boli gdy ida deszcze i przechodza fronty atmosferyczne. Dodam ze dosc zdrowo sie odzywiam jestem rolnikiem pije siadłe mleko jem kiszona kapuste pije soki zburaczków marchwi jabłek . to wszystko z swojego gospodarstwa wienc wiem co jem. moja morfologia leukocyty-4,5 erytrocyty-5,31 hemoglobina-15,0 hematokryt-45 MCV-84 MCH–28 MCHC-33,6 płytki krwi-210 RDW-CV-13,2 PDW–12,7 MPV-10,6 P-LCR-29,3 NEUTROFILE-1,76 norma 2,50-7,00 LIMFOCYTY-2,20 MONOCYTY-0,36. EOZYNOFILE-0,12 BAZOFILE-0,0 NEUTROFILE-39,2 norma 40,0-70,0 LIMFOCYTY-49,0 norma20,0-45,0. MONOCYTY-8,0 EOZYNOFILE-2,7 BAZOFILE-1,1 OB(ICD-9:C59)-2. KREATYNINA-0,90 eGFR 90. kwas moczowy-5,2 ALT-38 AST-21 FOSFATAZA ZASADOWA-56 GGTP-23 CRP-1,15 RF-20 TSH–3,1564 HLA-b27 dodatni. PPJ(ANA1)-ujemny. Witamina D -60,00 biore duze dawki a nie moge jej podbić. Dodam ze kiedys jadłem duzo czekolady miałem nie raz takie ataki ze musiałem zjesc 2 od razu . Teraz mysle ze moze pasozyty wywołały tą chorobe. plomby w zebach powymieniałem od zawsze miałem z nimi problem czesto sie psuja. Dodam ze mama tez ma ZZSK ale jakby mniej ja atakuje.

  1. avatar grzegorzadam 23 listopada 2017 o 10:57

   nie widziałem efektów miałem wrazenie im bardziej chciałem to wyleczyc tym mocniej mnie atakowała ta choroba”

   na tym to polega, jakbym miała fabrykę tabletek, też takie bym robił 🙂

   ”Mam zakwaszony organizm ph około 5,5. brałem sode dwa tygodnie i zaczołem podbijac ph do 6,5. teraz przerwałem bo nie wiem jak długo moge brac te sode a piłem jej 2×1 łyzeczce naczczo.”
   Aż nie podskoczy koło 8.0, potem przerwa, rób krzywą dzienną pomiarową:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
   Potas musi być w równowadze..!

   ”Gdy zaczołem brac sode ból jakby zelzał ale po 10 dniach wrócił. ”
   Bo alkalizacja znosi ból, naturalne.
   Zacznij pić piołun przed posiłkami, jak test sody – zakwaszenie zołądka?

   ”Witamina D -60,00 biore duze dawki”
   Jak waga , do ilku chcesz podbić?

   ”Dodam ze kiedys jadłem duzo czekolady miałem nie raz takie ataki ze musiałem zjesc 2 od razu .”

   Zaraz zaraz, może macie kłopoty ze szczawianami, coś mi tu tym pachnie, poczytaj spokojnie:

   1. avatar grzegorzadam 23 listopada 2017 o 11:03
 76. avatar Marek 23 listopada 2017 o 13:00

  Dzis rano znów zaczołem pic sode. Musze teraz kupic ten potas i jazda. Sode brałem 2 tygodnie czyli 14 dni ale po 10 dniach bolało jak chole..a. Test zakwaszenia zołatka wyszedł ok jak nie piłem sody. Teraz biore ocet jabłkowy bo mam wrarzenie ze soda odkwasiła mi zoładek. Witamine D to chciałbym podbić nawet do 100. Moja waga to 97kg wzrost 182cm. Jestem bardzo ciezki a szczupły nie wyglądam na taką wage. Nie czytałem jeszcze o szczawianach. Ale oczyszczałem sie kiedys lisciem laurowym 3 dni to w 3 dniu myslałem ze wykituje byłem słaby nie miałem siły i plułem samą solą. Po tym oczyszczaniu ból zelrzał ale zaraz wrócił. potem zrobiłem to jeszcze raz efektów juz nie było. Mam wrarzenie ze jak zaczne stosowac cos nowego to jest chwilowa poprawa..A i jeszcze jedno 11 lat szczepiłem sie przeciw grypie bo ciagle miałem taki stan grypowy grypa to ze 3 razy w sezonie i wogóle nie zdrowiałem (brak odpornosci). W tym roku juz z szczepionki zrezygnowałem. Teraz po tej sodzie ciagle zmeczenie jakby mniejsze.
  ,

  1. avatar grzegorzadam 23 listopada 2017 o 15:10

   ale po 10 dniach bolało jak chole..a. ”

   Jak ruszyło grzyby i mykotoksyny to będzie ból, ominąć się tego nie da..
   Poczytaj o borze-boraksie… :
   http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

   ”bo mam wrarzenie ze soda odkwasiła mi zoładek.

  2. avatar grzegorzadam 23 listopada 2017 o 15:17

   Sode brałem 2 tygodnie czyli 14 dni ale po 10 dniach bolało jak chole..a.”
   Jak ruszyło grzyby i mykotoksyny będzie boleć, musi boleć,
   poczytaj o borze-boraksie:
   http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

   ”mam wrarzenie ze soda odkwasiła mi zoładek. ”
   Wrażenie, nic nie odkwasza, poczytaj Sircusa:

   ”To jest bardziej skomplikowane, alkaliczny płyn wzmaga wytwarzanie kwasu, to jest
   jak sprzężenie zwrotne o natychmiastowym działaniu.

   Dr Sana Wang, jeden ze światowych ekspertów od pH i kontroli procesów starzenia. (…) ”

   ”Moja waga to 97kg wzrost 182cm. Jestem bardzo ciezki a szczupły nie wyglądam na taką wage.”

   mam podobnie, jestem odrobinę krótszy 😉

   ”Nie czytałem jeszcze o szczawianach. ”
   Dokładnie przeanalizuj.
   ”lisciem laurowym 3 dni to w 3 dniu myslałem ze wykituje ”
   Blisko, bliżej.

  3. avatar grzegorzadam 23 listopada 2017 o 15:20

   A i jeszcze jedno 11 lat szczepiłem sie przeciw grypie bo ciagle miałem taki stan grypowy ”

   Wybacz, ale zdrowia sobie tym nie poprawiłeś 🙂

   ”i wogóle nie zdrowiałem (brak odpornosci). ”
   Nie dziwi nic.

   Dużo pracy przed Tobą, ale dasz radę.

   Toksyny po szczepionkach, eliminacja;
   http://www.pepsieliot.com/eliminacja-metali-ciezkich-i-dlaczego-akurat-weganie-powinni-sie-odtruwac/

 77. avatar Marek 23 listopada 2017 o 20:12

  Czyli nadal musze popracowac nad soba. Jeszcze wróce do lekarzy.Reumatolog muwi mi ze z ta choroba musze sie pogodzic i zyc z tym az do smierci. A lekarz rodzinny gdy prosiłem go o skierowanie do reumatologa obejrzał te moje wyniki z krwi i stwierdził ze ja nie mam reumatyzmu bo musiałbym miec podwyszone ob i crp. Ale nie potrafił mi pomóc leki przeciw zapalne i przeciw bólowe przestały działać.

  1. avatar grzegorzadam 24 listopada 2017 o 05:48

   i stwierdził ze ja nie mam reumatyzmu bo musiałbym miec podwyszone ob i crp. ”

   Ból swiaczy o istniejącym problemie.
   Podałem wyżej co bym zrobił w tej sytuacji.
   Zacznij od tego, dodatkowo analiza włosa APW (ciekawym wyników, podaj)
   , oczyszczanie organizmu
   kompleksowe od jelit, nerek, potem chelatacja:
   http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

   Trzeba czasu

 78. avatar Marek 24 listopada 2017 o 07:26

  Nie wiem gdzie w mojej okolicy robia analize włosa . Musze poszukac.

 79. avatar PETER 30 marca 2018 o 10:02

  Chapeau bas za ten artykuł ! Przeczytałem wszystkie komentarze , nie spałem do 4 rano tak mnie wciągnęło hehe , ja również chciałbym się doradzić Was kochani….. mam dyspepsje , przekrwiony żołądek , ciągle przelewanie w nim itp , nie odczuwam jakiekolwiek bólu , ale towarzyszy mi efekt przepełnienia po mały chociaz posiłku , gastrolog mi przepisał wiadomo co (pompa) ale z uwagi na opinie nie wziąłem tabletek , test sody 9 min ( wiem brak kwasu ) nie toleruje histaminy wiec wszystkie octy i cytrusy odpadają , wiec kupiłem betaine , chlorek magnezu , zacznę tez z solą i mam pytanie odnośnie tych gorzkich ziół , bo nie mogę się doszukać jakie to 😛 ale według waszych opinii grzegorzadam i pepsi raczej muszę się zająć wyleczeniem tej dyspepsji i przekrwienia zoładka i pic soki z ziemniaka , selera lub kapusty a dopiero potem zakwaszac zoładek ? Pomozcie prosze

  1. avatar grzegorzadam 30 marca 2018 o 14:58

   pic soki z ziemniaka , selera lub kapusty a dopiero potem zakwaszac zoładek ? ”

   Tak, ale soli się nie bój, jodu.
   Tu też poczytaj:
   https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   https://www.pepsieliot.com/najprostszy-sposob-na-odbudowanie-zapasow-kwasu-zoladkowego/

 80. avatar PETER 30 marca 2018 o 21:29

  Dziekuje Ci bardzo , zrobie notatki i zabieram sie za naprawe zoladka a potem zastosuje betaine , mam jeszcze pytanie o boraks bo kiedys mialem podwyzszone iGg( dawne zakazenie) swiezej infekcji candidy brak we krwi ( badanie elsa) norma 0-30 moj wynik byl 32 i za porada dietetyczki bylem na diecie i bralem leki przeciwgrzybiczne i spadlo mi do 25 ale nadal jest ryzyko ze wroci ale dzieki Waszym komentarza wiem ze jesli wylecze zoladek problem zniknke czy raczej wlaczyc do moich supli sody , chlorku magnezu , vit d3 k2 ?

  1. avatar grzegorzadam 31 marca 2018 o 11:43

   za porada dietetyczki bylem na diecie i bralem leki przeciwgrzybiczne ”

   Co to za leki?

   Posłuchaj Lasta, co radzi w tym zakresie:
   https://youtu.be/VJ6gMseT1_w

   boraks jest antygrzybiczy i antypleśniowy + jod= świetne środki na grzybicę:
   https://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz- dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/
   http://docplayer.pl/5158934-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-drozdzakow.html

 81. avatar PETER 31 marca 2018 o 13:17

  Bralem nystatyne , bo leki typu czosnek itp nie dzialaly na mnie . Przeczytalem juz wszystkie artykuly o boraksie tutaj plus komentarze i raczej zdecyduje sie na niego w celach profilaktycznych , jeszcze raz dzieki wielkie grzegorzadam

  1. avatar grzegorzadam 31 marca 2018 o 15:28

   Stosuję ten bor 4 rok, nie namawiam, ale naprawdę jestem zdrowy.

   Jak czytałeś to wiesz, jak jest ważny i za co odpowiada.
   do tego magnez, jod, krzem, selen, wit.D i będzie dobrze. 😉

   1. avatar drefet 21 lipca 2018 o 17:54

    nie mozna „przedawkowac” jakie sa objawy? bire bor w kapsulkach , przez dlugi czas kilka miesiecy 1 czasem 2 dziennie teraz sporadycznie, obawiam sie nadwyzki…z slelenem tak u mnie wyszlo

    1. avatar grzegorzadam 22 lipca 2018 o 08:50

     zrób sobie analizę włosa, selen też może wyjść inaczej.

     1. avatar drefet 22 lipca 2018 o 14:01

      co to znaczy „moze wyjsc inaczej” ? robilam dwa razy pol roku temu ponad 240 i po pol roku ponad 140 to jest duzo za duzo, teraz po prostu nie przyjmuje selenu i uwazam na produkty ktore maja go duzo, za 3 miesiacie ponowie badanie powinno juz byc w normie, apw tez zrobie i biorezonans wham sie miedzy botkomem a voila , na ten moment zaburzenia wzroku ustapily jako tako widze i z konczynami tez lepiej
      wlaczylam cytrynian wapnia i jakby po tym lepeij…mg bralam duzo moze wapn sie wyplukal, poki co jest lepeij ale temp w ciagu dnia nadal 37/37,5 wieczorem i rano 36, 6 jesli to nie bylaby oznaka procesu zapalnego to w niczym mi to szczegolnie nie przeszkadzajak cisnienie ktore miewam 90/50

     2. avatar drefet 22 lipca 2018 o 14:57

      w moczu wyszlo ogolnie niewiele czekam jeszcze na posiew ale piecze mnie cewka i w moczu znalazlam, wielokrotnie..nie w tym akurat co do analizy oddalam jakies farfocle takie jakby biale niteczki albo biale paproszki czy to moga byc jakies kamienie piasek ? nigdy nie ialam czegos takiego a moze ktorys z supli tak dziala?

 82. avatar PETER 31 marca 2018 o 16:45

  Ostatnie pytanie grzegorzadam , moge pic sode ( ciepla) dodajac chlorek magnezu ? Czy czekac 30 min i kazdy z osobna stosowac ? I ten boraks 1 lyzka dziennie straczy profilaktycznie w formie roztworu?dzieki mistrzu ?

  1. avatar grzegorzadam 31 marca 2018 o 17:16

   Do sody nie dodawaj magnezu, bo się zbryla, odczekaj 10-15 minut i wtedy magnez.

   Boraks jak chcesz, pilnuj jakiejś dziennej dawki, możesz 1 raz dziennie, jak terapeutycznie
   większe dawki, rozłóż na kilka razy.
   Masz w linku dawki.

 83. avatar beata 7 czerwca 2018 o 10:31

  kochani (długo i namiętnie), od tygodnia biorę wodę utlenioną, pół godziny później sodę oczyszczoną. Po posiłku biorę drugie danie czyli suplementów garść a 20 minut później eksploduję w toalecie. I tak regularnie od tygodnia. Dodatkowo 3-4 razy w nocy pęcherz domaga się wizyty w toalecie. Co może być przyczyną rozwolnień i nocnych pobudek? Nie ukrywam, że nieprzerwany sen jest mi niezbędny do życia inaczej chodzę jak zombie. Mam hashi i zjd ale moje zjd w miarę już opanowane dietą.

  1. avatar Jarmush 7 czerwca 2018 o 14:36

   nasze suple bierzesz?

  2. avatar grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 05:46

   od tygodnia biorę wodę utlenioną, pół godziny później sodę oczyszczoną.”

   proszę napisać po 2 czy 3 miesiącach.
   Tydzień czasami wystarcza do opanowania kataru, a nie wieloletnich kłopotów.

 84. avatar beata 7 czerwca 2018 o 14:40

  nie nasze. mam jeszcze zapasy do zużycia. bo suple biorę od więcej niż długiego czasu, choć z przerwami, bo jakoś porażającej poprawy nie widziałam. z oszczędnego domu pochodzę, więc ich nie wywalę a wrogów nie mam 🙂

 85. avatar beata 8 czerwca 2018 o 10:32

  grzegorzadam, nie piszę o „7 dniowym uzdrowieniu” tylko, czy np. ten częstomocz nocny nie jest sygnałem zaburzonej równowagi potasowo-sodowej i w związku z tym czy powinnam dosypać czegoś, lub zdjąć nogę z gazu sodu, na przykład. Kombinuję, że jeśli organizm trzyma wodę za dnia a pozbywa się jej w nocy to widocznie do jakichś procesów jest mu woda potrzebna, względnie za dużo sodu. jako lajkonik param się jedynie kombinatoryką dlatego proszę o podpowiedzi fachowców

  1. avatar grzegorzadam 12 lipca 2018 o 05:38

   Wszyscyśmy lajkonikami.
   Zrób analizę włosa np. , poziomy pierwiastków z morfologii o niczym nie mówią.

 86. avatar Viola 15 września 2018 o 06:40

  Dlaczego sode gasimy goraca woda pdzy piciu? Czy do testu na zakwaszenie sodę gasimy, czy rozpuszczamy w letniej wodzie?

 87. avatar grzegorzadam 26 września 2018 o 06:37

  Rosjanie polecają ”gasić” sodę- od razu przechodzi w postać dwuwęglanu, co jest
  korzystne, bo organizm wykonuje pracę, aby go w przyswajalny dwuwęglan przetworzyć.
  Powstaje tzw. soda kalcynowana- pisaliśmy o tym często ze 3 lata wstecz.

  Do testu nie musisz gasić, nie ma takiej potrzeby, nie gaszona soda jest bardziej reaktywna
  w zakresie generowania CO2, a o to nam chodzi.

  1. avatar grzegorzadam 6 grudnia 2018 o 08:16

   co jest
   korzystne, bo organizm wykonuje pracę, aby go w przyswajalny dwuwęglan przetworzyć.”

   miało być ZBYTECZNĄ pracę.
   Co też de facto nie jest problemem 😉

 88. avatar Dawid 26 października 2018 o 07:15

  Cześć. W jakich ilościach i o jakiej porze zazywać sodę przy Pchn, gfr 60. Pozdrawiam

  1. avatar grzegorzadam 26 października 2018 o 17:15

   możesz delikatnie na czczo 1/4 łyżeczki na początek.

   Skup się na ziołach nerkowych i wywarach z jaglamki

   1. avatar Dawid 27 października 2018 o 06:31

    Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś polecić jakieś konkretne? Czy po prostu brać to co jest w aptece/lokalnym sklepie z ów specyfikami?;)

    1. avatar grzegorzadam 27 października 2018 o 08:56

     żadnych aptek, kupujesz 4 zioła i robisz swoją mieszankę:
     https://www.pepsieliot.com/nerki-prosta-herbatka-oczyszczanie-czego-zawsze -zaczynaj-detoks-diy1/
     https://www.pepsieliot.com/nyry-pecherz-kamienie-prostata/
     https://www.pepsieliot.com/prosty-syrop-z-cytryny-i-pietruszki-na-kamice- nerkowa/

     oraz tu o nerkach:
     https://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto- zgladzic-plesn-2/

     z komentami, jest obszernie, ale warto.

     o wywarach z kaszy jaglanej było wielokrotnie, poszukaj

     1. avatar grzegorzadam 27 października 2018 o 14:11

      ”żadnych aptek,”

      nieprecyzyjnie > możesz te zioła kupić w aptece, ale rzadko jest komplet.

 89. avatar katie 30 listopada 2018 o 16:46

  HEj!
  pytanie odnośnie sody kalcynowanej. Można jej użyć jej jako jednego ze składników naturalnego płynu do mycia naczyń ale ma oznaczenie że jest drażniącą i powinno się używać przy niej rękawic ochronnych, co o tym myślicie? Bo mam dylemat czy włożyć ręce w ten kompot którego nawarzyłam czy nie bardzo;)

  1. avatar grzegorzadam 3 grudnia 2018 o 21:59

   ale ma oznaczenie że jest drażniącą i powinno się używać przy niej rękawic ochronnych,”

   piłem to z rok czasu, nie wyżarło przełyku 🙂

  2. avatar grzegorzadam 3 grudnia 2018 o 22:51

   kialcynowana to inaczej soda gaszona 🙂
   Jak można tym poparzyć ręce nie wiem doprawdy.
   Może pylenie być szkodliwe, większe stężenia, owszem.

 90. avatar mateuszozon 20 marca 2019 o 17:19

  Z rana piję litr wody jeszcze w łóżku, od razu potem wstaje i gaszę łyżkę sody wrzątkiem, posiłek mam po 17 do 21. Dobrze robię z tym piciem sody w takim momencie?

  1. avatar Jarmush 20 marca 2019 o 19:39

   dobrze, ale kontroluj pH moczu i sód i potas, ja bym robiła przerwy

 91. avatar mateuszozon 22 marca 2019 o 10:02

  Nawet soda po wypiciu 3 pierwszych szklanek z terapi? Pisałaś że powinna to być szklanką 0, ale nie zaszkodzi jeśli wypije soda po tych 3 szklankach?

  1. avatar Jarmush 22 marca 2019 o 12:28

   soda powinna być jednak szklanką zero

 92. avatar Johny 24 kwietnia 2019 o 11:55

  Na pewno sodę oczyszczoną kupować w sklepie ze zdrową żywnością a nie w zwykłym sklepie? Czy to tylko taki żart?

  1. avatar Jarmush 24 kwietnia 2019 o 14:58

   nie ma znaczenia, o ile zwykły sklep nie oszalał, a widziałam już naprawdę dziwne dodatki, w zdrowej żywności soda, to soda, nikt nie ma zamiaru jej podkręcać, sól też chcesz kupować w zwykłym sklepie?

 93. avatar viktia 19 maja 2019 o 09:56

  Pepsi, mam 2 pytania w sprawie sody. Rozumiem że pijąc sodę oczyszczoną nie używa się już soli, więc co lepiej, sól morska czy łyżeczkę sody gaszonej na czczo?
  Czy Ty pijesz codziennie sodę jako szklankę zero?

  1. avatar Jarmush 19 maja 2019 o 11:51

   nie, piję tylko 4 szklanki, ale badam mocz, jakbym była zakwaszona to piłabym. Jestem wiele lat na zielonkach. Czasami nawet się zakwaszam żurawiną This is BIO do 4 szklanki dla bezpieczeństwa.

 94. avatar Anna 25 września 2019 o 15:11

  Czy sodę nie powinno pić się np. z syropem z agawy? Od dłuższego czasu piję codziennie, na czczo sodę (chłodna woda) z syropem z agawy. Przy mierzeniu PH w warunkach domowych, przy użyciu pasków wskaźnikowych PH, PH moczu wyszło mi 6,5 natomiast w badaniu laboratoryjnym moczu 7,5. Z czego może wynikać ta różnica? Od około 2 tygodni nie piję sody i pojawiła się u mnie zgaga. Jak najlepiej pić sodę i czy pić rownież wodę utlenioną (kiedyś piłam)?

  1. avatar Jarmush 25 września 2019 o 15:20

   a po co z cukrem? to w protokole rakowym Bernona miało sens

 95. avatar Anna 25 września 2019 o 17:07

  Profilaktycznie.

  1. avatar Jarmush 25 września 2019 o 17:16

   jeśli profilaktycznie w celu alkalizacji ciała, trzeba badać pH moczu, mocz nie może być zbyt zasadowy, szczególnie rano na czczo, 6,5 jest ok. No i sód i potas badaj.

   1. avatar Anna 25 września 2019 o 22:28

    Dziękuję za odpowiedź.

 96. avatar Anna 25 września 2019 o 17:09

  Wszędzie gdzie czytałam o piciu sody był podawany przepis z czymś słodkim. Wydawało mi się, że tylko wtedy ma to sens.

  1. avatar Jarmush 25 września 2019 o 17:14

   nie, tom kuracja przy raku, rozpowszechniona przy raku prostaty

 97. avatar Anna 29 września 2019 o 09:57

  Dlaczego „W żadnym wypadku nie stosuj schłodzonej wody!”? Ja używam schłodzonej wody co prawda piję sodę z syropem z agawy.

 98. avatar Kuba 18 listopada 2019 o 18:14

  Hej Pepsi, czy można mieszać wygaszona sodę z kwasem jabłkowym 1;1?

  1. avatar Jarmush 18 listopada 2019 o 18:42

   po co? można

 99. avatar Kuba 21 listopada 2019 o 18:48

  To było nie potrzebne pytanie, miłego wieczoru 🙂

  1. avatar Jarmush 21 listopada 2019 o 20:23

   oj tam oj tam, padło, był więc potrzebne 🙂

 100. avatar samaia 22 listopada 2019 o 07:44

  Co do przyjmowania sody:
  Od kiedy to żołądek jest pusty 3 razy dziennie, jeżeli większość ludzi je przynajmniej 3 razy dziennie, a trawienie niektórych pokarmów może trwać i 5 godzin? Bo tego, że żołądek powinien być dobrze zakwaszony, autorka strony chyba nie kwestionuje?

  1. avatar Jarmush 22 listopada 2019 o 07:56

   Te pretensje do profesora Nieumywakina, gdyż to są jego zalecenia. A na marginesie, doradzam dietę roślinną witariańską, 80/10/10, opuszczanie żołądka przez pokarm i generalnie trawienie na całej długości przewodu pokarmowego, takiej diety odbywa się znacznie szybciej. Np zielono owocowe szejki żyłą wrotną odrazu pędzą do wątroby omijając kwestię trzustki. Na takiej diecie opiera się też terapia Gersona, co przy nowotworach jest wskazane. Wpływ wody z sodą na pH żołądka będzie marginalny, tutaj chodzi o alkalizację ciała, rośnie pH moczu i należy badać ten parametr nawet 3 razy dziennie. Oczywiście należy badać cały czas równowagę sodowo potasową. Są specjalne protokoły alkalizacji szczególnie dla ludzi chorych, robi się je naprzemienne z akalizacją trawą pszeniczną, z algami, zielonkami etc.

   1. avatar samaia 22 listopada 2019 o 08:17

    A jaki jest Twój stosunek do zaleceń prof. Nieumywakina co do używania sody?
    Jak to się sprawdza na ludziach? Mój terapeuta stwierdził, że systematyczne używanie sody upośledza jakoś pracę żołądka (trwale).

    1. avatar Jarmush 22 listopada 2019 o 08:36

     Wszystko zależy od historii przypadku, nie jestem lekarzem, ale nie zalecam brania profilaktycznego sody, pozostałabym przy przemyślanych kuracjach. Jednak w niektórych schorzeniach wodorowęglan sodu czyli soda oczyszczona jest jednym z podstawowych środków medycznych stosowanych na choroby nerek. Nowe badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców z Royal London Hospital pokazują, że wodorowęglan sodu może dramatycznie spowolnić postęp przewlekłej choroby nerek.

     Dr SK Hariachar, nefrolog nadzorujący Renal Hypertension Center w Tampie na Florydzie w odniesieniu do badań nad sodą oczyszczoną i chorobą nerek stwierdził:

     „Cieszę się z potwierdzenia tego, co wiemy od tak dawna. Od lat podaję moim pacjentom wodorowęglan sodu w celu przesunięcia w czasie konieczności dializy, a teraz w końcu mamy na to potwierdzenie. Dodatkowo mamy informacje, że niektóre osoby już poddawane dializie mogą odwrócić swój stan z pomocą sody oczyszczonej „
     Więc widzisz, że trzeba robić właśnie test sody na zakwaszenie żołądka, badać sód i potas, mieć paseczki do badania moczu i dobrze jest też zrozumieć jak to wszystko działa.

 101. avatar samaia 22 listopada 2019 o 09:49

  Bardzo dziękuję.

 102. avatar Iva 2 grudnia 2019 o 20:14

  mam niewydolność nerek kreatynina 2.2 GFR 24 czy soda mi pomoże ? już nie wiem co robić 🙁 i jakie ph moczu jest dobre ? spróbuję chyba sodę. Pepsi poradź coś bo jestem załamana 🙁

  1. avatar Jarmush 2 grudnia 2019 o 20:43
   1. avatar Iva 2 grudnia 2019 o 20:58

    Pepsi kochana dziękuję Ci bardzo , już czytam chociaż mam już niezły mętlik od tego czytania, jak się zmęczę oglądam Twój taniec Everybody i mi lepiej 🙂
    muszę działać , objawów żadnych nie mam ” tylko ” te złe wyniki więc może się uda coś zrobić,
    bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂

 103. avatar Agnieszka Wodzyńska 19 lutego 2020 o 15:13

  Pepsi czy przy torbielach jąder można sodę ? I czy dodać do niej melasę , ocet jabłkowy?

  1. avatar Jarmush 11 marca 2020 o 13:38

   Torbiele jąder jak wszystkie torbiele , zmiana trybu życia, zielonki, 4 szklanki, kiszonki, dużo,

   1. avatar Ziutek 27 sierpnia 2020 o 08:09

    Witam. A można dokladniej?

 104. avatar Aga znów w rodzinie 26 lutego 2020 o 10:33

  Jest podejrzenie raka nerki (dziedziczne) jestesmy przed tk. Jakie badania wykonać (z krwi) aby się upewnić i pozniej wdrozyc suplementację (podpowiedzcie co suplementować, co kupić w TiB). Bedsiemy sprawdzać ob, crp i d3, co jeszcze?

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2020 o 13:32

   nie ma markerów sensu stricte na raka nerki, pewnie tomograf jest najbardziej wiarygodny w tym momencie, ale tak czy inaczej należy zrobić wszystko co się robi przy raku. CRP badać, fibrynogen, sód i potas. Rak nerki nie oznacza, że to nerka zachorowała.
   Alkalizacja ciała jest priorytetem. Wszystkie choroby nerek wiążą się z niskim poziomem metabolitu witaminy D. Wprawdzie rak nie jest sensu stricte chorobą organu, którego dotyka, ale trzymanie wysokiego poziomu , nawet 100 będzie wskazane. Oczywiście lekarz zaleci kurację, ale to co podam nie jest w sprzeczności. https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/9161/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach.html, oczywiście spore dawki D3 np po 8 kapsułek D3 TiB i 2 kapsułki K2 TiB, liposomal glutationu TiB, Greens & Fruits TiB. Nie jestem lekarzem, to co napisałam należy skonsultować z pracownikiem służby zdrowia.
   Wszystko będzie dobrze, niech wciąż myśli o sobie, jak o osobie zdrowej. To ważne. Niech działa, przekazuję dużo miłości <3

   1. avatar Aga znów w rodzinie 26 lutego 2020 o 16:18

    Jak ja Cie uwielbiam. Pomogliście przedłużyć życie mojemu tacie w 4 stadium raka jelita grubego z licznymi przerzutami o 1.5 roku. Lekarz. Ie dawał mu nawet 3 miesięcy. Tata zmarł ale nie cierpiał, nie bolało go nawet w chwili ostatniej…

    1. avatar Jarmush 26 lutego 2020 o 16:34

     z miłością

 105. avatar olkafasolka 26 lutego 2020 o 10:56

  hej Pepsi, a czy mozna (i w jakich ilosciach jesli mozna) podawac sode dzieciom? Takim starszym juz – 6.5 roku i 10 lat?

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2020 o 13:18

   nie podawaj, uodparniaj w inny sposób, dzieciom o wiele łatwiej uzyskać odpowiednie pH ciała, łatwo je odkwasić pokarmem. Uodpornienie dzieci, to algi, probiotyki, kolagen w pokarmach, pestki z dyni, zdrowe tłuszcze dużo, Vitek TiB, Omega 3 TiB, oczywiście D3 z K2 , mogę Ci podać rozpiski, zaraz zjadą świeże suple,

 106. avatar Qqqqq 27 lutego 2020 o 07:36

  A czy można pić sodę nie mając np. Raka, tak żeby zalkalizowac organizm? Jak długo?

  1. avatar Jarmush 27 lutego 2020 o 14:52

   nie można, trzeba mierzyć pH moczu, mamy paski

   1. avatar Qqqqq 27 lutego 2020 o 17:51

    Wychodzi mi 5.5-6.3, różnie w ciągu dnia, rano nawet 5.0. Czy zatem mogę pomóc sobie soda do momentu osiągnięcia ok 7 w ciągu dnia przez kilka dni? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

    1. avatar Jarmush 27 lutego 2020 o 19:04

     oczywiście, że tak, masz za kwaśny mocz

     1. avatar Qqqqq 28 lutego 2020 o 07:31

      Dziękuję. Tak się zastanawiam jeszcze. Jesli osiągnę już 7 przez kilka dni to zrobię sobie przerwę z sodą i czy za miesiąc np. Jak sprawdzę i znów będę miała za kwaśny to mogę powtórzyć kurację? Pisałaś gdzieś, że można ją pić przez długi czas. Dziękuję za Twoje cenne rady. Dajesz mi wiarę, że może być lepiej. Dziękuję.

     2. avatar Jarmush 11 marca 2020 o 13:12

      można pić przez dłuższy czas pod warunkiem, że bada się sód i potas oraz pH moczu

 107. avatar Continuous 1 marca 2020 o 20:50

  Trochę nie rozumiem, Iwan Nieumywakin zaleca picie sody 20-30min przed posiłkiem czyli nie tylko na czczo? No i piszesz Pepsi, że „Rozpuszczaj ją w szklance gorącej wody (70-80stopni C) W żadnym wypadku nie stosuj schłodzonej wody!” a w jednym z poprzednich Twoich postów o sodzie pisałaś że można ją dodać do soku z cytryny- czyli zimna woda nie ale zimny sok tak? Proszę, rozjaśnij!

  1. avatar Jarmush 2 marca 2020 o 08:15

   sok z cytryny, czy ocet jabłkowy zgasi sodę

 108. avatar Marcin 5 marca 2020 o 06:50

  Witam czyli kwas askorbinowy też gasi sode

  1. avatar Jarmush 5 marca 2020 o 16:50

   nie wiem na pewno, u mądrego Teda z Bangkoku (od lat siedzi w temacie naturalnego zdrowia, prowadzi dużą stronę) był przepis na ocet jabłkowy i soda i ten gasi na pewno, słychać. Sok z cytryny też. Myślę, żebyś trochę zmieszał kwasu z wodą i zrobił próbę.

 109. avatar Natali 8 marca 2020 o 11:30

  Pije co dzień sok z selera bo mam za malo kwasow e zoladku, refluks i nadzerki, zapalenie przełyku. Czy mogę pić rano sodę raz dziennie? Czy wtedy jak pije sok to sody nie powinnam ? Oczywiscie w odstępie czasu, nie razem

  1. avatar Jarmush 8 marca 2020 o 18:37

   jakie masz pH moczu? Na nadżerki marchewka, albo sok z ziemniaka, jak nie działa seler https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/10331/kuracja-marchewka-i-5-innych-prostych-metod-naturalnego-leczenia-wrzodow-zoladka.html

   1. avatar Natali 9 marca 2020 o 05:00

    5.5 lub 6
    Marchew jem od roku ale ciągle mi się cofa i podraznia, pije też od kilkunastu dni sok z kapusty raz dziennie A sodę chciałam na nerki bo mnie bolą i mam zmiany w częstotliwości i ilości obdarowanego moczu

    1. avatar Jarmush 9 marca 2020 o 17:08

     No to nie jedz marchwi, kuracja sodą, jako dodatkowa szklanka zero nie powinna być dłuższa niż 2 tygodnie, aby za bardzo nie alkalizować moczu, badaj pH moczu. Szklanka 3 z octem , trzeba uwaażać , bo ocet zawiera sporo potasu, badanie sodu, potasu, wapnia ważne, jaki masz poziom 25(OH)D?

 110. avatar Pietrek 15 grudnia 2020 o 09:07

  Mam pytanie czy można zakwasić żoładek,żeby nie zaszkodzić zapaleniu żołądka??

  1. avatar Pepsi Eliot 15 grudnia 2020 o 14:26

   najpierw podlecz błony śluzowe, zakwaszanie nie może piec/boleć

 111. avatar Jurek 27 stycznia 2021 o 16:31

  gaszenie sody jest ZUPEŁNIE bez sensu ! Tracimy grupę wodorowęglanową HC !! A to ten jon HC jest najważniejszym czynnikiem biokomunikacji w organizmie. Na równi z jonem magnezu.

  Sodę ( a właściwie jej resztki ) można zgasić w bebeszkach pijąc sok z cytryny 15 min po sodzie. Mamy kolejna korzyść – kwas cytrynowy dla cyklu krebsa, i zakwaszenie żołądka do posiłku.

  1. avatar Pepsi Eliot 27 stycznia 2021 o 20:58

   Powiedz to profesorowi Nieumywakinowi, wprawdzie zmarł niedawno, ale mu powiedz 😀

 112. avatar Anna 30 marca 2023 o 11:35

  Pepsi, odzyskana po dziadku duza ilosc sody ale wszystko co na opakowaniu pisze to jest do czyszczenia, Czy taka do czyszczenia garow mozna pic i robic pasty do szebow? Szkoda jej wyrzucac a nie jestem type sprzataczki domowej wiec pewno sie zmarnuje. Czym rozni sie ta soda do sprzatania od tej do picia? DZieki

  1. avatar Pepsi Eliot 30 marca 2023 o 12:38

   nie wiem co kupiłaś, ale jest to tak tani produkt, że kup tę https://thisisbio.pl/eko-srodki-czystosci/4501-soda-oczyszczona-900g-tib–5905344041250.html, którą sama używam, a tamtą użyj do wybielenia ubikacji, czy zlewu, jeśli masz fajansowy <3

 113. avatar Urszula 17 lutego 2024 o 21:03

  A przy stluszczeniu watroby 3 stopień można pić sodę .

 114. avatar Renia 29 lutego 2024 o 20:16

  Czy lewatywa : potas łączony z sodą , jest w porządku? I jakie proporcje?. Proszę o podpowiedź🙏

  1. avatar Pepsi Eliot 2 marca 2024 o 19:33

   Nie wiem, nie znajduję badań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Vitek TiB potrzebny dziecku!

I Omega 3 Kids TiB też

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum