logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 394 173
195 online
32 715 VIPy
Reklama

nowelogo

TWÓJ SKLEP ZE ZDROWIEM

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Soda – popiół boskiego ognia, czyli lek na potrzeby całej ludzkości

baking-soda-water-1

Soda-popiół boskiego ognia, czyli lek na potrzeby całej ludzkości

SODA spożywcza nie tylko zapobiega wielu chorobom, nawet łącznie z rakiem, ale także wpływa korzystnie na wymianę energii w yyy …czakrach.

Witarianizm niskotłuszczowy, którego zachwalam, jako tajną broń (profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych) to dieta wysoko węglowodanowa, właśnie niskotłuszczowa, i „normalnie ” białkowa, oparta na proporcjach kalorycznych odpowiednio 80/10/10/.

JEST dietą naturalnie niskosodową i wysoko potasową. Przy czym nie kozakuj, bo suplementacja potasem jest zawsze niebezpieczna, a potas tracimy znacznie szybciej niż sód.

Ale, czy wiesz że:

Soda chroni potas w komórkach

Ale co właściwie się dzieje gdy soda spożywcza trafia do organizmu? Z chemicznego punktu widzenia soda stanowi związek kationu sodu i anionu wodorowęglanu. Znajdując się w organizmie związek ten aktywnie włącza się do korekty równowagi kwasowo-zasadowej. Przy wielu ciężkich schorzeniach w komórkach i tkankach organizmu występuje stan, w którym krew ma odczyn, uwaga: kwaśny, dochodzi do niedoboru kationów potasu i nadmiaru sodu, co z kolei prowadzi do stłumienia procesów wymiany w komórkach (wyhamowuje cykl Krebsa), obniżenia przyswajania tlenu, i co najgorsze zmniejszenie żywotności komórki i całego organizmu.

TU KUPISZ moją rewolucyjną książkę z autografem "Leczenie dobrą dietą"
TU KUPISZ moją rewolucyjną książkę z autografem „Leczenie dobrą dietą”

Tymczasem uzdrawiające działanie sody jest unikalne

Dzięki temu, że do organizmu trafiają aniony kwasu węglowego (HCO) wzrasta rezerwa zasadowa organizmu, co w efekcie dalszych procesów, którymi nie chcę Cię teraz zanudzać, stwarzają się warunki do przenikania kationu potasu do komórek, a to prowadzi do potężnego zastrzyku poprawy samopoczucia.

phoenix20

Soda normalizuje pH organizmu

Sprzyja utlenianiu nieprzetworzonych resztek pokarmowych i dzięki aktywacji tleniu, dodatkowo na tle zażywania wody utlenionej, przywraca wszystkie bioenergetyczne procesy, niezależnie od występujących bolączek. Należy też zauważyć, że soda jako składnik zasadowy stanowi też podstawę plazmy krwi.

Oto dlaczego na oddziale reanimacji w celu przywrócenia działania wszystkich układów organizmu podaje się dożylnie 5, lub 8 procentowy roztwór sody.

 Dawkowanie sody

Iwan Nieumywakin zaleca:

Należy rozpuścić sodę w gorącej (około 70-80 stopni C) wodzie, nieco ostudzić (do około 45-50 stopni C), aby się nie oparzyć i przyjmować wewnętrznie 20-30 minut przed posiłkiem.

DO zażywania sody należy przyzwyczaić się stopniowo, najpierw 1/4 łyżeczki na szklankę gorącej wody, następnego dnia 1/3 łyżeczki, po kolejnych 2-3 dniach – 1 płaska łyżeczka, a potem można już używać czubatej łyżeczki od herbaty.

Takie zażywanie zaleca się jako profilaktyczne,oraz szczególnie w celach leczniczych 2 do 3 razy dziennie 20 do 30 min przed posiłkiem.

SODĘ można pić wyłącznie na czczo, czyli żołądek powinien być pusty

Nadmiar sody wydalany jest przez organizm samoczynnie, przy czym dodatkowo przepłukane zostają nerki. Brak jakichkolwiek przeciwwskazań.

Przy chorobach nowotworowych:

Podczas zażywania sody rozpuszczają się guzy.

Należy przyjmować sodę rano i wieczorem po 1 płaskiej łyżeczce przez 3 dni, następnie po czubatej łyżeczce 2 do 3razy dziennie. W ciężkich przypadkach zażywa się sodę po 2 czubate łyżeczki 3 razy dziennie przez 2 tygodnie a następnie po łyżeczce 3 razy dziennie.

Koniecznie na czczo,  20 – 30 minut przed posiłkiem. Gdy stan zdrowia się poprawi, dawkę można zmniejszyć.

Brak jakichkolwiek przeciwwskazań.

SODĘ możesz zażywać wręcz przez całe życie.

Rozpuszczaj ją w szklance gorącej wody (70-80stopni C)

W żadnym wypadku nie stosuj schłodzonej wody!

Lewatywy z sody

Niumywakin zaleca okresowo (2-3 razy w tygodniu) wykonywać 2 – 3 razy dziennie lewatywy z 1 łyżki stołowej sody na 1-1,5 litra ciepłej wody.

Przynosi to świetny efekt uzdrawiający

Ciekawe

a. Znany jest przypadek, gdy rak został wyleczony przez obfite posypywanie chorego miejsca sodą

b. W Kijowskim Instytucie Pediatrii  przeprowadzono prace mające na celu zbadanie wpływu sody na zdrowie człowieka. Dwóm grupom dzieci z ostrym zapaleniem dróg oddechowych podawano te same lekarstwa,lecz pierwszej grupie bez dodatku sody, a drugiej grupie na bazie sody. Te drugie wyszły ze szpitala o tydzień wcześniej.

Źródło: Iwan Nieumywakin „Soda oczyszczona na straży zdrowia”

'Oh yeah...a diet soda, too.'


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 70 046 times, 3 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. siula 28 lutego 2017 o 11:43

  Witam, mój pierwszy post, mam nadzieję, że nie zostanę rozjechana 🙂
  Staram się od jakiegoś czasu ogarnąć posty, jakoś uporządkować i poukładać „pod siebie”, czyli swoje problemy.
  Liczę jednak, że bardziej doświadczeni ewentualnie mnie gdzieś pokierują, bo odzew jest zawsze ogromny, wręcz ciężko wszystkie komentarze prześledzić, w tak dośc krótkim jednak czasie.
  Mam problemy z żołądkiem, robiłam gastroskopię w czerwcu 2016 r. + 2 USG brzucha. W gastroskopii wyszłedł przewlekły, wysiękowy stan zapalny śluzówki żołądka, nadmierne wydzielanie soków żołądkowych, na co dostałam omeprazolum + dieta, które nie do końca mi pomogły.
  w USG wyszło jelito drażliwe (problem z opuszką dwunastnicy). W badaniach krwi bilirubina wychodzi nieco ponad normę. Ja natomiast odczuwam po jedzeniu – zazwyczaj czegoś gorzej strawnego kłucie z prawej strony, wręcz prawie pod żebrami…. Do tego mam nawracające atopowe zapalenie skóry wkoło ust, które czasami dokucza. A i helicobacter ujemny.
  I teraz szukając ratunku w diecie jestem w kropce. jakich głównych wytycznych się trzymać? Jestem level 0 jeśli chodzi o wszystkie zasady (do urobienia heheh), dlatego bardzo będę wdzięczna jak ktoś mnie wyprostuje, weźmie za rękę i pokażę właściwą ścieżkę 🙂

  Pozdrawiam!

  Na dowód jakim jestem laikiem…

  Cytryna i ocet jabłkowy zakwaszają czy alkalizują w końcu?

  1. Pepsi Eliot 28 lutego 2017 o 12:00

   kwas zawsze dokwasi żołądek,bo tak działa kwas na kwas, ale to co się dzieje potem, czyli poprawa trawienia białek, sprawia, że ciało jest alkalizowane. Jednak mocz po cytrynie robi się kwaśny.

  2. grzegorzadam 28 lutego 2017 o 12:07

   Pytaj, coś może podpowiemy.
   Masz problemy z bakteriami, pasożytami jelitowymi, grzybami…> bóle,AZS itd.
   Zrób vegatest-Volla
   Omeprazol na pewno niczego nie wyleczył, wręcz może być przyczyna obecnych objawów.
   Masz przed sobą uciążliwą drogę do pokonania kłopotów.
   Musisz pokonać najpierw problemy z wyściółką Zołądka, potem doprowadzić do właściwego kwasu w nim.

   Cytryna i ocet jabłkowy zakwaszają czy alkalizują w końcu?”

   Finalnie alkalizują.

   Jelito:
   http://docplayer.pl/5158934-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-drozdzakow.html

  3. siula 28 lutego 2017 o 14:15

   najbliższy termin na 15 marca, wygląda to trochę jak „czary mary” szczerze mówiąc. Mówisz, że test jest wiarygodny? Dopytuję, bo mając dzieciaka z porażeniem, natknęłam się nie raz na dziwne propozycje i wszystko muszę sprawdzać po kilka razy, trochę kasy poszło na wątpliwe terapie. A na forach sprzeczne infromacje.
   A moje problemy zaczęły się właśnie od antybiotyku, miałam kilka incydentów z przerostem candidy, ale terapia zinnatem mnie dobiła. zdarło mi śluzówkę doszczętnie zaraz po „leczeniu”, a że więcej miałam na głowie z opieką na synkiem, swoje problemy zbyłam, ale one nie zbyły mnie, mam wrażenie, że to co mi teraz doskwiera to kontynuacja feralnej przygody z antybiotykiem + duże stresy na co dzień + kiepska dieta……

   Czyli zaczynam od poprawy śluzówki żołądka… póki co próbowałam kleiku z siemienia lnianego, propolisu.. ale to takie moje próbowanie na ślepo, nawet nie wiem czy trafne.
   Robiłam test sody – po około 1 m 16 s coś co nie nazwałabym ogromnym beknięciem, a delikatnym odbiciem. Jak ten żołądek zadowolić?

   1. grzegorzadam 28 lutego 2017 o 18:13

    Dopytuję, bo mając dzieciaka z porażeniem,”
    Co to za porażenie?

    ”A moje problemy zaczęły się właśnie od antybiotyku,”
    Najprawdopodobniej, słuszny kierunek.

    Żołądek zakwaszaj, jest tu parę tematów, choćby z Bołotowem.
    http://www.pepsieliot.com/proste-zwiekszenie-liczby-mlodych-komorek-czyli-pierwsza-zasada-zdrowia-wg-bolotowa/#comment-87907

    1. siula 4 maja 2017 o 23:28

     Witam,

     W końcu jakiś czas temu wybrałam się na badanie biorezonansem. 1) Zamiast nadkwasoty wyszła niedokwasota (po teście sody nie odbiło mi się w ogóle, tylko
     lekkie „pss” po ponad 1,5 minuty…). 2) zastój żółci – pani powiedziała, ze mam jakby zgęstniałą żółć w woreczku – zaproponowała stymulację w kolejnej terapii, która miałaby tez pomoc pozbyć się 3) pasożytów – węgorek + lamblia……. 4) niedobory witamin (chyba tutaj w ciemno D3+K3? C?) 5) kiepskie wyścielenie dobrymi bakteriami w jelitach 6) osłabiona śledziona –> alergia na przede wszystkim gluten, mleko, białko jaja.
     Od trzech tygodni piję rano łyżkę dobrego octu jabłkowego w cieplej szklance wody z łyżka miodu, po posiłku szczypta soli na język – zauważyłam poprawę w trawieniu, ale często czuje lekkie spięcie w brzuchu, przewala mi się tam. Czy poprostu teraz zaczęło wszystko lepiej pracować? Jak wypije za kwaśny ten roztwór, czuje nieprzyjemności w żołądku bezpośrednio po wypiciu, mysle ze z ta śluzówka jest faktycznie kiepsko. Uczę się eliminować gluten, mleko było łatwo wykluczyć, cieżko z jajkami. cieżko ze słodyczami… cukrem… (pasozyty soę domagają?) odcinam się od kawy, zaczęłam sie ruszać – bieganie/maszerowanie 20 minut co dwa dni – ledwie zipię! AZS się wyciszyło, prawa strona pod żebrami kłuje jeszcze, choć mniejszy to dyskomfort, chyba, ze zjem jak nie trzeba. nie wiem czy te dwie- trzy terapie pomogą z pasożytami i żółcią, mogę prosić o radę?? Wywnioskowałam z rozmowy, ze trochę lat w tym siedzi pani, która mnie badała, ale nie wiem czy zwalczanie biorezonansem jest skuteczne jak samo badanie? Czy leczyć się bardziej „namacalnymi” sposobami? Ra-tun-ku…. co robić?

     P.s. Pytałeś grzegorzadam o porażenie mojego dziecka. Mój synek ma 4konczynowe porażenie, małogłowie, epi. Przeszedł poważna niewydolność oddechowa przy zapaleniu płuc…i to mnie strasznie determinuje – chce się dobrze czuć ze sobą, żeby mieć siłę dla dzieci, synka, który ma ciagle pod górkę i potrzebuje silnej podpory, a ja czasami wymiękam. pozdrawiam

     1. grzegorzadam 5 maja 2017 o 08:23

      Przeszedł poważna niewydolność oddechowa przy zapaleniu płuc”

      Zapalenie płuc ma bezpośredni związek z pasożytami!
      Pozostałe kłopoty dziecka też mogą mieć z tym związek….

      ”2) zastój żółci – pani powiedziała, ze mam jakby zgęstniałą żółć w woreczku – zaproponowała stymulację w kolejnej terapii, która miałaby tez pomoc pozbyć się 3) pasożytów – węgorek + lamblia……”

      Błąd!
      Najpierw diagnozujemy i usuwamy wirusy.
      Bez tego żadna terapia biorezonansem nie może sie udać!
      Wirusy trzymają w kleszczach układ odpornościowy, nie pozwalają na odblokowanie
      i odbudowę narządową.

     2. siula 5 maja 2017 o 11:47

      No tutaj niemowlaczek zachłysnął się wymiotami, tym spowodowane było zapalenie płuc.

      Jakie wirusy masz na musli? i jak je zdiagnozować? Na badaniu nic o tym nie było wspomniane.

     3. grzegorzadam 5 maja 2017 o 12:39

      Jakie wirusy masz na musli?”

      Dlaczego na musli? Wirusy łapiemy drogą kropelkową, od ukąszeń owadów wszelkich,
      przez kontakty seksualne, można nabyć w szczepionkach, są różne drogi..

      Medycyna oficjalna nie ma metod diagnostycznych i stosuje tzw. ”leczenie” objawowe.

      Dobry test biorezonansowy je wykryje (i zlikwiduje), ale diagności zaczynają od pasożytów
      i alergii pokarmowych, niestety.

      Moja córa miała 2, w tym jeden b. niebezpieczny- mózgowy- oba nie żyją.
      Poprawa widoczna gołym okiem, nawet w szkole-wyniki, samopoczucie itd.

      U mnie z 3-ech, jeden zlikwidowany, drugi się kończy, a Herpes 7 później mnie opuści.
      Te są bardziej oportunistyczne.
      Co ciekawe nie miałem widocznych objawów, zdrowie generalnie b. dobre.
      Dbanie o silną odporność robi swoje.

     4. grzegorzadam 5 maja 2017 o 12:43

      Jakie wirusy masz na musli?”

      Chodziło o myśli? 🙂

     5. grzegorzadam 5 maja 2017 o 12:45

      Napisałem:
      ”Najpierw diagnozujemy i usuwamy wirusy.
      Bez tego żadna terapia biorezonansem nie może sie udać!”

      Dokładniej: jakakolwiek terapia czegokolwiek nie może być skuteczna.

     6. 69smerfeta69 6 maja 2017 o 22:58

      „Dobry test biorezonansowy je wykryje (i zlikwiduje), ale diagności zaczynają od pasożytów
      i alergii pokarmowych, niestety.”

      Grzegorzuadamie, moja rodzina jest po dwukrotnym badaniu biorezonansem i wiele rzeczy, które wyszły by się zgadzały i tak jak piszesz, diagności zaczęli leczyć moje dzieci i męża (ja nie mam), od pasożytów i odtrucia z metali ciężkich. Nie rozumiem do końca co piszesz o tym, że pasożyty najpierw się nie likwiduje, ale wirusy dobrze zrozumiałam? Możesz to wyjaśnić, dlaczego?
      Do tego mamy wszyscy grzybicę ogólnoustrojową i to sporą, zresztą widać to po objawach u każdego z nas. Jestem już po lekturze wielu tematów na tym blogu, kupiłam inhalator i boraks. W tym momencie moje dzieci i mąż się odpasożytowują i biorą zioła od przywry kociej i lambii. Do tego syn (4latka ) bierze srebro koloidalne, bo wyszła mu bakteria Kingella w mózgu, w części odpowidającej za rozwój mowy i tak jakby się zgadzałao, bo syn zaczął mówić późno powyżej 2,5 roku, od małego też mówił dziwne sylaby, nie takie standardowej jak ma ma, czy ba ba. I do tej pory mówi niewyraźnie. Pani z gabinetu, powiedziała, że spróbujemy najpierw od srebra koloidalnego, jeśli nie da rady to leczenie biorezonatorem. Ja liczę na WU, że pomoże. A Ty Grzegorzuadamie wiesz coś na ten temat może?
      O inhalacjach już prześledziłam temat, więc wiem już jak się za to zabrać.
      Boraks rozrobiłam do 4% i jedynie mam pytanie jakie dawkowanie dla 3 letniego , 4 letniego i 7 letniego dziecka? Dla dorosłych wiem, jakie dawkowanie.
      Witaminę C + MSM też bierzemy, kąpiele z sodą + kwasek cytrynowy + magnez + sól też już wprowadziłam, jedynie za wywary ze skrzypu jeszcze się nie wzięłam.
      Dodam, że syn 4 latka, bardzo niechętnie je warzywa, nie chce z reguły jeść koktajli, soków też nie, nawet samego marchewkowego, pomarańcza z marchewką jedynie przechodzi i to nie zawsze… najchętniej by jadł mięso, jajka, jak zobaczy gdzieś nabiał i chleb biały, to tylko to by jadł. W domu jemy z reguły kasze gryczaną, jaglaną, komose ryżową, raz na miesiąc mięso , ser feta czy rybę, ale jajka już częściej. Piekę swój chleb raz na 3 tygodnie, ale na razie orkiszowy i on go uwielbia, nie wiem czy nie przejść na gryczany. Chodzi też do przedszkola, więc tam je 2-3 razy w tygodniu mięso, ale za to ma dietę bezglutenową i bezmleczną. Nie lubi za dużo surowego.
      Aha i jeszcze to co zauważyłam, bardzo często prosi o orzechy.
      Aaaa i jego kupa bardzo często wypływa na wierzch w sedesie, o czym to świadczy? wiecie może?

      „U mnie z 3-ech, jeden zlikwidowany, drugi się kończy, a Herpes 7 później mnie opuści.”
      Jeszcze mam pytanie odnośnie tej Twojej wypowiedzi, bo ja mam wirusa Herpes 6 (chronicznego zmęczenia),a mąż ma Herpes 1 (opryszczka), 4 (mononukleoza ) i 6. Córka ma Herpes 1. Czym to likwidujesz? WU? i jak długo trwa Twoje leczenie?

      Przepraszam za natłok informacji i pytań, ale choć czytam tego bloga już dobry kawałek czasu, to ciężko czasem mi to wszystko pozbierać. No i wdrożyć też nie jest lekko dzieciom w tym wieku.

      Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie moich problemów , co jeszcze mogę zrobić , to będę bardzo wdzięczna ! Pozdrawiam i dziękuję z całego serca, za chwilę uwagi nad moimi problemami <3

     7. grzegorzadam 7 maja 2017 o 08:02

      ale wirusy dobrze zrozumiałam?”

      Tak uważam za MD, widzę po efektach, wirusy blokują układ odpornościowy!
      Potem resztę.

      ”bo wyszła mu bakteria Kingella w mózgu, w części odpowidającej za rozwój mowy i tak jakby się zgadzałao”
      Nie jakby, masz przyczynę… wyciągasz słuszne wnioski.

      ”Boraks rozrobiłam do 4% i jedynie mam pytanie”
      Jeżeli dorosły zaczyna od 1 ml, dzieciom dobierz do wagi, 1 ml to 20 kropli.
      Ostrożnie, wypróbuj na sobie, zobaczysz reakcje.
      Dzieci miewają podobne do któregoś z rodziców.

      ”najchętniej by jadł mięso, jajka, jak zobaczy gdzieś nabiał i chleb biały, to tylko to by jadł.”

      Dziecko instyktownie sygnalizuje co powinno jeść… Grupa krwi? typ metaboliczny?

      ”bardzo często prosi o orzechy.”
      To samo,

      ”Córka ma Herpes 1. Czym to likwidujesz? WU? i jak długo trwa Twoje leczenie?”

      Bicomem, wspomagam wit,c, WU, Lugola, pomyślę o nadtlenku magnezu (ozovit), ktoś podawał
      w zaleceniach od diagnosty, ciekawa opcja.
      Myślę nad selenem, wiąże rtęć – główną pożywkę dla grzybów patogennych.

     8. 69smerfeta69 11 maja 2017 o 21:27

      Nie znam grupy krwi synka, bo w Szwecji gdzie mieszkam, nie robią tego badania jak nie ma potrzeby, a do tej pory takiej nie były. Przy najbliżej wizycie w PL myślę, że jednak sama na własną rękę zrobię mu badania.
      Jeśli chodzi o jego upodobania jedzeniowe, to niestety, ale nie do końca jestem pewna czy są to intuicyjne, ponieważ po szczepionce MMR zauważyłam problemy trawiennie i właśnie tamto doświadczenie otworzyło mi oczy na to co się dzieje i jakie dobrodziejstwa medycyna konwencjonalna nam oferuje ;/ Wiem, że nie słuzy mu dieta glutenowa i nabiałowa, a gdy jesteśmy np. w gościach czy na weselu to dosłownie rzuca się na biały chlebek i tylko to je.

      Mam do Ciebie jeszcze Grzegorzu pytania odnośnie diety Twojej córki, co ona je ? Zapoznałam się już z literaturą Nieumywakina, Bołotowa i ja już nie piję i nie jem do posiłków i 1,5 godz. po. Próbuje to wdrożyć dzieciom, ale przyznam szczerze, że jest ciężko… robiłam test sody jedynie córce (7 lat), chłopcy (3 latka i 4 latka) nie dali się. Córce się nie odbiło i to długo, dokładnego czasu nie pamiętam, daje jej teraz sól przed i po posiłku, ale ciężko z tym piciem po upilnować, tym bardziej, że w szkole tłumaczą i nawet nakazują, żeby piła do posiłków, bo przecież na lekcjach nie wolno. Czy Twoja córka nie pije przy posiłkach i po?
      Moja córka jak miała 2 latka przeszła 6 antybiotykoterapii, teraz dopiero wszystko powoli staram się odbudować. Ma wadę nerki: zdojenie całej nerki. Miała raz atak kolki nerkowej i na biorezonasie wyszło zapalenie nerek, oczyszczałam ziołami, ale ostatnio (po 3 tyg. oczyszczaniu) zbadałam jej pierwszy mocz poranny i miała ph powyżej 7,5 . O czym to świadczy wiesz może? Czy zrobić kolejne oczyszczanie?

     9. grzegorzadam 12 maja 2017 o 09:11

      onieważ po szczepionce MMR zauważyłam problemy trawiennie i właśnie tamto”

      Wyjątkowo szkodliwa szczepionka o złej sławie. (USA, Japonia…) U nas nikt nie bada, lekarze boją się zgłaszać NOP-y.

      ”Moja córka jak miała 2 latka przeszła 6 antybiotykoterapii, teraz dopiero wszystko powoli staram się odbudować.”
      Bardzo szkodliwe.

      ”Mam do Ciebie jeszcze Grzegorzu pytania odnośnie diety Twojej córki, co ona je ? ”
      Wszystko dosłownie, nie lubi owoców, oprócz bananów-rzadko.
      Codziennie świeże zupy, warzywa strączkowe, dużo śmieci, nad czym ciężko zapanować, bo jest już w tym wieku
      kiedy ”ogon merda psem”..
      Sól podjada sama, wit.D wsypuję jej do posiłków, nawet nie wie (10 tys około), bo nie chce nawet w płynie za bardzo.
      Szybko zdrowieje na biorezonansie, widać wyraźnie. Jeszcze kilka sesji i powinno być dobrze.

      ”Twoja córka nie pije przy posiłkach i po?”
      Pije niewiele , ale jest to u niej tak naturalne, że nie przeszkadzam.

      ”zbadałam jej pierwszy mocz poranny i miała ph powyżej 7,5 . O czym to świadczy wiesz może? Czy zrobić kolejne oczyszczanie?”
      Dalej stan zapalny. Zrób:
      http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

     10. 69smerfeta69 12 maja 2017 o 12:39

      Nie do końca rozumiem co mam zrobić po przeczytaniu artykuły, który mi zalinkowałeś… Wszytkie warzywa, owoce , orzechy, ryby ozonuje w ozonatorze, który ma zwalczać pleśń. Chodzi Ci Grzegorzu o kalibrację witaminą C?

     11. grzegorzadam 12 maja 2017 o 13:21

      Ziołowe oczyszczanie jelit nerek i wiele innych ”recept”.
      Kalibracja swoją drogą.

     12. 69smerfeta69 19 maja 2017 o 10:44

      Dzięki za wyjaśnienie, będę dalej oczyszczać.
      Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie żywienia, bo czytałam książki Nieumywakina i on poleca jedzenie rozdzielne. Ty takie stosujesz?
      Mięso jemy sporadycznie i wtedy raczej z warzywami, ale już strączkowe to z kaszą , z chlebem orkiszowym itp. Zresztą dzieci w przedszkolu i szkole mają typowe żywienie, czyli mieszanka węglowodanów, białek i tłuszczy. Zastanawiam się czy to zmieniać…

     13. grzegorzadam 19 maja 2017 o 15:19

      ”i on poleca jedzenie rozdzielne. Ty takie stosujesz?”
      Staram sie, bo to jest uzasadnione i mądre.

      ”czyli mieszanka węglowodanów, białek i tłuszczy. ”
      Nic się maluchowi nie stanie jak raz dziennie tak zje.

 2. zibi 28 lutego 2017 o 18:39

  Grzegorzuadamie mam do Ciebie pytania. Czy alkalizacja organizmu sodą przeciwko candidzie działa pod postacią gaszonej sody z cytrynianem potasu? Czy trzeba taką sodę zrobić z melasą lub miodem? Podobno lepiej grzybki pochłaniają sodę z czymś słodkim?Który sposób lepszy?Preferuję sposób bez słodkości.
  Rano wypijam na czczo WU, 20 min przerwy soda gaszona i znowu 20 min przerwy i zakwaszam zołądek wodą z solą lub gorzkimi ziołami. Czy te odstępy wystarczą? Wiem,że to trochę mało, ale niestety czas goni nas :).

  1. grzegorzadam 1 marca 2017 o 00:37

   Sircus odszedł już od melasy.
   Gaszona soda a cytrynian to 2 różne, choć symbiotyczne elementy.
   Soda jest tylko jednym z nich, a candida to nie jedyny grzybowy gatunek, z którym trzeba powalczyć.

   Trzeba dostarczyć krzemu.
   Siemionowa proponuje olej z pestek arbuza, dyni, lniany, ale głównym terminatorem
   jest nalewka z jaskółczego ziela.
   Wymienia też wrzątek z sokiem z cytryny (1-1.5 litra dziennie)
   Jak ostygnie popijamy.
   Pierwsze działania przeciwew grzybom, podejmujemy natychmiast po pierwszej dehelmintyzacji..

   1. zibi 1 marca 2017 o 20:18

    Cytrynianu używam, aby zrównoważyć potas z sodem. Czyli gaszona soda+cytrynian jest dobrą opcją na alkalizacje organizmu? Soda „na zimno” to tylko do sprawdzenia zakwaszenia żołądka?
    Czy biorąc ziemię okrzemkową dostarczymy sobie wystarczającą ilość krzemu?
    Jakie są proporcje do zrobienia nalewki z jaskółczego ziela na candidę i inne grzybki.

    1. grzegorzadam 1 marca 2017 o 21:49

     Czyli gaszona soda+cytrynian jest dobrą opcją na alkalizacje organizmu?”

     Dobrą, poczytaj:
     http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

     Ziemia okrzemkowa niwe słuzy dostarczaniu krzemu.

     ”Nalewka glistnikowa – Tinctura Chelidonii:
     pół szkl. suchego ziela zalać 400 ml wódki; macerować 14 dni; przefiltrować. Doustnie zażywać jak Intrakt. Leczy niektóre oporne zmiany trądzikowe. W tym celu przemywać skórę 3 razy dz.”

     ”Intrakt – Intractum Chelidonii:
     pół szkl. świeżego i mielonego ziela zalać 400 ml gorącej wódki; wytrawiać 10 dni; przefiltrować. Zażywać 3-4 razy dz. po 10 ml w 50 ml wody; dzieci ważące 25-30 kg – 3 ml, 35-40 kg – 4 ml, 45-50 kg – 6 ml, 3-4 razy dz. w 50 ml wody.”

     1. zibi 2 marca 2017 o 19:37

      Artykuł utwierdził mnie, że dobrze robię łącząc sodę z cytrynianem, choć osobno również dobrze działają.Czyli samym cytrynianem również możemy podtrzymywać pożądane ph naszego organizmu?
      Jeszcze zapytam, czy soda zakwaszana (nie gaszona) cytryną lub OJ działa w taki sam sposób jak gaszona? W czym jest różnica?
      Sodą na „zimno” robimy tylko test zakwaszenia żołądka? Dobrze zrozumiałem?

     2. grzegorzadam 2 marca 2017 o 21:33

      Amerykanie (Sircus) polecają sodę na chłodno.
      Nieumywakin, Ogułow polecają sodę gasić do sody kalcynowanej (dwuwęglanu) w wyższej temp.

      Tamtą (sode na chłodno) organizm i tak przekształci na dwuwęglan.
      Samym cytrynianem też, masz w artykule, z tymże musi być równowaga sodowo-potasowa.
      Od diety też to zależy.

      I jedna i druga działa.

      Sodą na zimno wykonujemy ten test, przy okazji się alkalizując.

     3. Anna Nietyczka 11 sierpnia 2017 o 15:02

      Dlaczego ziemia okrzemkowa nie dostarcza krzemu?

     4. grzegorzadam 11 sierpnia 2017 o 23:06

      Bo organizm wchłania kwas ortokrzemowy.

 3. Malgosia 71 20 marca 2017 o 08:07

  Witam. Z wszystkim co do sody sie zgadzalam ale…..
  Nie jestem pewna czy to wlasnie nie Bolotow pisze,ze nie kazdy nowotwor mozna leczyc srodowiskiem zasadowym. Jak i niektorych dolegliwosci.
  Bylam przekonana,ze wprowadza sie srodowisko zasadowe by wyleczyc czlowieka z nowotwora. Jednakze okazuje sie,iz w niektorych przypadkach nowotwora wprowadzamy srodowisko kwasne i rece mi opadly.
  Czy nie uwazacie,ze stosowanie sody przez KAZDEGO I NA CODZIEN moze czasem zaszkodzic?? Czy odczyn zasadowy w organizmie ZAWSZE sprzyja prozdrowotnosci??

  Mam tu watpliwosci ale chetnie poczytam odparcie argumentami co do moich spostrzezen. Moze sie myle….
  Co wiecej….picie sody na czczo? A sluzowka zolada?ludzie maja bardziej i mniej wrazliwa blone sluzowa.
  Wiem co pisza i mowia:Wielce Szacowny prof. Nieuwymykanin i Bolotow. Podkreslam jeszcze raz,ze jeden z Szacownych napisal wlasnie,ze nie w kazdym przypadku mozna wprowadzac odczyn zasadowy do org. Wlasnie czekam na ksiazki Sircusa.

  1. Pepsi Eliot 20 marca 2017 o 11:13

   Bołotow stoi na straży zakwaszania, a jedynie limfę nakazuje alkalizować, właściwie rośliny zaleca głównie w formie kiszonek, reszta to mięso, wódka i kwas solny, to preferuje
   co ciekawsze, gdy się go czyta wiele spraw wydaje się logicznych, ale wszędzie wokół go stosują i już jakby efektów dobrych mniej.

   1. grzegorzadam 20 marca 2017 o 11:46

    ale wszędzie wokół go stosują i już jakby efektów dobrych mniej.”

    MNiej?

 4. grzegorzadam 20 marca 2017 o 11:47

  Wlasnie czekam na ksiazki Sircusa.”

  Poczytaj, skonfrontujemy.

 5. Malgosia 71 31 marca 2017 o 19:36

  Pepsi muszę przyznać Ci rację. Bolotowa trzeba zostawić na koniec do ryzgryzki.

  Ale mam inne pytanie. Chodzi o sodę oczywiście. Jest sody dużo na rynku. Ceny są także różne. Czy jakaś konkretna różnica między nimi jest? Wiadomo ma być Czda. Czy coś poza tym?

  1. Pepsi Eliot 31 marca 2017 o 19:42

   teraz myślę, że nie ma, ale tak naprawdę kompletnie o takich rzeczach nie myślę, biorę od naszego dostawcy i nie porównuję z innymi

  2. grzegorzadam 31 marca 2017 o 20:16

   Wiadomo ma być Czda.”

   Nie musi, ma być czysta, to prosta substancja.

 6. Malgosia 71 31 marca 2017 o 20:55

  Pepsi wrzucam soda i nic mi nie wyskakuje.

  1. Pepsi Eliot 31 marca 2017 o 21:34

   gdzie wrzucasz?

 7. Malgosia 71 31 marca 2017 o 21:07

  Napisałaś Pepsi ,że mocz po cytrynie robi się kwaśny…Hm….Zakwaszam żołądek cytryna. Jednakże po przeróbce organizm się alkalizuje od cytryny ale mocz jest kwaśny więc po sprawdzeniu pH moczu w ciągu dnia gdzie pije wodę z cytryna lub kwas l askorbinowy wynik badania nie będzie miarodajny,wręcz sfalszuje wynik. Mimo,iż po pół h od wypicia sody(już po cytrynie) tzw gaszonej gdzie mocz powinien mieć minimum pH 6.8/tak mniej więcej. Trzeba poeksperymentować na organizmie.
  Aha informacje może przydatna dla pań: pomimo picia sody w ciągu dnia na następny ,rano mocz jest zasadowy zamiast kwaśny w przypadku pań które mają wkładki domaciczne. Inne pH /mylące bo przy wkładce jest tzw stały stan zapalny. Nie wiem,nóż widelec któraś pani skorzysta z informacji

  1. Pepsi Eliot 31 marca 2017 o 21:32

   tak

 8. poloxy 3 maja 2017 o 21:29

  Pepsi ja już się pogubiłem to rano mogę pić śmiało łyżeczkę sody na czczo zalana gorącą wodą ?
  w tym wątku nic nie piszesz o zalewaniu gorącą woda ? http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

  1. Pepsi Eliot 3 maja 2017 o 22:14

   Nieuywakn zaleca gasić sode, potem od razu możesz dolać zimnej wody i pić. Profesor ma już po 90, więc wie co radzi

 9. grzegorzadam 4 maja 2017 o 06:29

  to takie nieobowiązkowe ulepszenie.

 10. Anuszka 4 maja 2017 o 20:08

  Przeczytałam że woda utleniona i jej picie powoduje siwienie włosów. Czy to miże być prawda?? I czy soda też tego nie powoduje?

  1. grzegorzadam 4 maja 2017 o 21:10

   Przeczytałam że ”

   Tutaj?

   1. Anuszka 4 maja 2017 o 22:50

    Nie na tym blogu u pepsi

    1. grzegorzadam 5 maja 2017 o 08:25

     Od sody się nie siwieje.. 😀
     Czego to ludzie nie wymyślą.
     Ale alkalizujemy organizm i normalizujemy pracę nerek i nadnerczy.

     Po WU jest wręcz odwrotnie.

 11. Koleta 28 czerwca 2017 o 01:24

  Picie sody przy haszimoto jest polecane? Rzuciłam gałka na internety i piszą że nie bardzo. Jaka jest prawda?

  1. grzegorzadam 28 czerwca 2017 o 08:21

   Picie sody (i potasu) ma wpływ na pH i nie tylko, dlatego jest zalecane przy
   każdych objawach.
   Jakie masz pH i kolor moczu?
   Poziom wit.D?
   Badałaś wirusy (EBV, Herpesy, Yersinię, chlamydię) ?
   http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/
   http://www.pepsieliot.com/pocalunki-moga-powodowac-hashimoto-wirus-epsteina-barra-takiego/
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

 12. zibi 29 czerwca 2017 o 05:54

  Witam Grzegorzuadamie!Co polecasz przy raku krwi ?Wszystkie podstawy jak WO,soda ;witamina D to juz wiem,ale tak konkretnie ?

 13. grzegorzadam 29 czerwca 2017 o 08:06

  Zbadać wirusy i grzyby na cito- biorezonans na fiolkach i likwidacja.
  Szpik jest tu kluczem wszystkiego.
  Układ odpornościowy, jest jego podstawą.
  Wymienione stosowałbym + jod, selen G&G, glutation Liposomal TiB.

 14. Mama M. 9 sierpnia 2017 o 09:39

  Dzień dobry, mój dorosły syn ma okresowe problemy z żołądkiem, straszne bóle i wymioty, ostatnio zakończyło się szpitalem. Stwierdzono, ze ma wysoki poziom potasu -6,4. Co w tym wypadku stosować? wiem, jakie to niebezpieczne, on przestał jeść pomidory, ziemniaki i banany, lekarz zapisał Furosemid.Czy można pic witaminę c?.

  1. Pepsi Eliot 9 sierpnia 2017 o 11:28

   woda z solą, askorbinian sodu TiB

   1. Mama M. 9 sierpnia 2017 o 11:50

    Ale czy sól nie zatrzymuje wody w organizmie? Jak się to ma do leków diuretycznych?

  2. grzegorzadam 9 sierpnia 2017 o 17:32

   Stwierdzono, ze ma wysoki poziom potasu -6,4. ”
   To cała diagnoza?
   ”Ale czy sól nie zatrzymuje wody w organizmie?”
   Owszem, nic w tym złego, przy nadmiarze potasu wybitnie skuteczne.
   Jaki poziom pH moczu i kolor?
   Zamiast diuretyków są naturalne środki.

  3. grzegorzadam 9 sierpnia 2017 o 17:34

   ma okresowe problemy z żołądkiem, straszne bóle i wymioty,”

   Wykluczyłbym biorezonansem lub choćby laboratoryjnie przyczynę pasożytniczą najpierw.
   zrobiłbym kalibrację wit.C również.

   1. Mama M. 10 sierpnia 2017 o 08:01

    Ok, dziękuję, czyli zrobi badania na pasożyty, poszukamy biorezonansu, i wit c, rozumiem, że przez cały dzień po trochu. A woda z solą rano, przed jedzeniem? Co do braku diagnozy, to lepiej pomilczmy, człowiek w szpitalu jest wdzięczny, że w jakikolwiek sposób się nim zajmą, a potem trzeba szukać dobrego internisty i alternatywnych metod.

    1. grzegorzadam 10 sierpnia 2017 o 08:53

     A woda z solą rano, przed jedzeniem? ”

     Zawsze, z magnezem dodatkowo, odrobiną sody, kolor i pH moczu?
     Właściwa diagnoza to czasami pełny sukces w leczeniu.

     1. Magdalena Szady-Nowak 10 sierpnia 2017 o 17:13

      Syn robił dzisiaj gastroskopię – źadnych zmian, brak bakterii i biorezonans – wyszła candida i sporotrix i brak witaminy c. Nie wiem, czy to moźe wpływać na wysoki poziom potasu? I na te nagłe bóle brzucha z wymiotami, które ma właściwie od dziecka, czyli od 20 lat? Przez wiele lat mówiono nam, źe to tylko wirus…

     2. grzegorzadam 11 sierpnia 2017 o 07:12

      Przez wiele lat mówiono nam, źe to tylko wirus…”

      Tylko?!
      Przyczyna jest na pewno.
      Jakie zdiagnozowali wirusy, inne pasożyty, bakterie?
      Badali biorezonansem te elementy?

    2. Mama M. 11 sierpnia 2017 o 09:15

     Chodziło mi o to, że przy wymiotach słyszałam zawsze, że to zwykłe zarażenie rotawirusem i przejdzie. Na biorezonansie żadnych bakterii, wirusów i pasożytów nie wykryto, są grzyby, mało witaminy c i jakaś nieprawidłowość w okolicy wyrostka.

     1. grzegorzadam 11 sierpnia 2017 o 09:52

      Na biorezonansie żadnych bakterii, wirusów i pasożytów nie wykryto,”

      Dlatego pytam czy diagnoza jest właściwa, bo przy tych objawach można
      założyć, że obciążeń jest więcej.

      ”że to zwykłe zarażenie rotawirusem i przejdzie”
      Jak widać nie przeszło.
      ”a potem trzeba szukać dobrego internisty”
      Interniści mają z tym duży problem..

 15. gajowy 9 sierpnia 2017 o 16:52

  Czy tzw. proszki zasadowe (mieszanina cytrynianów: potasu, magnezu, wapnia) pełnią tę samą funkcję co soda? Są gorsze / lepsze od niej?

  1. grzegorzadam 10 sierpnia 2017 o 08:52

   Są inne, mają różne składy.

 16. Anna Nietyczka 11 sierpnia 2017 o 14:53

  mozna rano wypic jod, magnez, sode razem?

  1. grzegorzadam 11 sierpnia 2017 o 23:06

   Można, ale jod lepiej po posiłku.

 17. Aga 12 sierpnia 2017 o 20:00

  W jakim sposób zaplanować picie sody i WU? Chcę rano pic na zmianę raz przez jakiś czas WU i potem przez jakiś czas sodę. Jak to rozplanować, od czego zacząć i przez ile dni każdą z tych substancji?

  1. grzegorzadam 13 sierpnia 2017 o 08:09

   Na czczo WU, po 30 min. sodę z cytyną , WU.
   Sparwdzaj pH moczu, śliny.

   1. Aga 13 sierpnia 2017 o 21:52

    ale lepiej najpierw organizm odkwasić czy najpierw natlenić? Nie mogę pić jednocześnie tych dwóch substancji gdyż nie mam rano tyle czasu. Chcę najpierw odkwasić a potem natleniać lub odwrotnie – nie wiem jak jest lepiej?

    1. Pepsi Eliot 13 sierpnia 2017 o 23:22

     odkwaszanie jest tym samym , co utlenianie

     1. Aga 14 sierpnia 2017 o 08:11

      Czyli te metody stosuje się zamiennie? A do okładów sodę w jakich proporcach się stosuje? czy za każdym razem do okładu musi być świeży roztwór?

     2. grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 08:31

      Rób na świeżo, żaden problem.
      Można zamiennie, przy obu jest zasada pustego żołądka.

      Do jego przygotowania potrzebne są dwie łyżki sody rozpuszczone w szklance ciepłej wody.
      Roztworem tym należy nasączyć gazę lub inny materiał i obwiązać bolący staw.
      Nie musi być laboratoryjnie odmierzane.

     3. grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 08:51

      Wodorowęglany, jod, magnez sól i wit.D muszą być razem , są w synergii

    2. grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 07:29

     To idzie w parze, podnosisz pH, dostarczasz tlenu.
     Czasu starczy, najpierw WU, po 20-30 min. soda i wychodzisz.

     1. Aga 14 sierpnia 2017 o 08:28

      Przez jaki okres czasu stosować tę kurację? raz w miesiącu czy np. raz w roku przez ileś dni? czy np. raz na pół roku? ja tak pytam bo nie mam w tym doświadczenia. Dopiero niedawno zostałam oświecona.

     2. grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 08:43

      Nie ma okresów, to naturalna substancja.
      Stosowałem miesiącami, tu jedynym wskaźnikiem jest pH, pilnujesz paskami.
      Teraz raz dziennie z rana lub wieczorem łyżeczkę rozpuszczam, bo wodorowęglany są nam niezbędne
      choćby do magnezu!
      Soda jest tym powszechnie dostępnym wodorowęglanem.
      Poczytaj Sircusa, przejrzyście to tłumaczy

     3. grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 08:49

      świetny jest wodorowęglan magnezu:

      ”Woda magnezowa na ból głowy i mięśni
      Wody źródlane, wody lodowcowe filtrowane przez naturalne warstwy wulkaniczne są naturalnie wzbogacone w wodorowęglan magnezu, dlatego są one zazwyczaj dużo droższe. Udowodniono, że tego rodzaju wody mineralne wykazują działanie wysoce alkaliczne, co wpływa pozytywnie na jakość trawienia i poprawia wchłanianie innych substancji odżywczych. Wodorowęglan magnezu ma zdolność do neutralizowania kwasów ciała, co pomaga w utrzymaniu prawidłowego pH organizmu. Może ona również podnieść wydajność komórek. Istnieją pewne dowody świadczące o zapobieganiu toksyczności metali ciężkich jak ołów czy rtęć, dodatkowo pozwala na przejście w stan relaksu, poprawia pamięć oraz zdolności skupienia.

     4. grzegorzadam 14 sierpnia 2017 o 08:50

      Jak przygotować w warunkach domowych?

      Aby stworzyć w warunkach domowych własną wodę z wodorowęglanem magnezu musisz posiadać następujące rzeczy: butelka wody gazowanej i butelkę mleczka magnezowego.
      Mleko magnezowe zawiera wodorotlenek magnezu, który jest źródłem magnezu niezbędnego dla reakcji tworzenia wodorowęglanu magnezu.
      Schłodź litr wody gazowanej ( woda nie powinna zawierać innych dodatków poza dwutlenkiem węgla i ewentualnie małej ilości sodu).
      Wymierz około 45 ml mleka magnezowego i postaw obok.
      Wodorotlenek magnezu reaguje z dwutlenkiem węgla z wody, wiec zachowaj szczególną ostrożność.
      Ostrożnie otwórz wodę gazowaną i szybko dodaj mleczko magnezowe, zakręć i wstrząsaj przez około 30 sekund. Pozostaw wodę w lodówce na 30 minut po czym kolejny raz kilka razy nią potrząśnij.
      W rezultacie powstanie litr wody zawierającej około 1500 mg wodorowęglan magnezu.

 18. Aga 14 sierpnia 2017 o 14:37

  @grzegorzadam dziękuję za wszystkie informacje. A co robić i jak się uwolnić przed wszelakim strachem w życiu? boję się chorób, wypadków, chorób dziecka, chorób w rodzinie najbliższej i ogólnie czegoś złego. Zaprząta mi to ostatnio głowę. Jakikolwiek ból czy strzykanie tu i tam i w głowie mam najgorsze myśli. Jak się pozbyć takich myśli?

  1. Emanuela Urtica 14 sierpnia 2017 o 14:46

   Aga, musisz skupiać się na tym co dzieje się tu i teraz. Bojąc się tylko generujesz wydarzenia, które potwierdzą Twoje lęki – Twoja podświadomość jest jak komputer, który nie wie, czy kod jest dobry czy zły – pracuje na takim kodzie, jaki się mu zaprogramuje. Jeśli zaprogramujesz sobie choroby i smutek, to będziesz chora i smutna, a na dodatek wiecznie zestrachana. Zamiast bać się chorób dziecka, w tu i teraz pobaw się z tym dzieckiem, zadbaj o jego zdrowie, o higienę jego umysłu. Kiedy łapiesz się na stresie, oddychaj, obserwuj swój oddech, swoje wnętrze. Spróbuj poćwiczyć metody oddechowe, chociaż przez 5 minut dziennie: http://www.pepsieliot.com/5-sposobow-5-minutowa-medytacje/. Buziaki.

 19. Agnieszka 15 sierpnia 2017 o 13:22

  Grzegorzuadamie, podales raz link do artykulu Lasta o alkalizowaniu i tam sa podane dwa zrodla, soda lub cytrynian potasu, w zaleznosci od sytuacji danej osoby: (pozwole sobie zacytowac):
  All this seems to show that potassium citrate is a better choice for alkalizing than sodium bicarbonate but which one is preferable really depends on some additional factors. The following conditions favour the use of potassium citrate:
  1. A high sodium and low potassium intake as in a conventional Western diet
  2. Raised and especially high blood pressure
  3. Kidney problems or water retention/edema.

  Sodium bicarbonate, on the other hand, is called for
  1. With low blood pressure
  2. With a diet high in fruits and vegetables and low in salted foods

  Zastawnawiam sie wiec czy w moim przypadku nie lepiej brac ten potas…dotyczy mnie pkt 3, zatrzymywanie wody, bywaja tez dni ze i pkt 1 sie odnosi, co do cisnienia to mam po prostu w normie, ale wolalabym miec nizsze. nie wiem w takim razie czy soda nie wplynie na nie negatywnie.
  o byc poradzil? Jakbys sie odniosl do tego fragmentu?

  1. grzegorzadam 15 sierpnia 2017 o 17:32

   Ty najlepiej wiesz jakie masz spożycie sodu i potasu.
   Wymagana jest tu równowaga, wagowo 2:1 np, tj, np, 100g sody na 50g węglanu potasu.
   w mieszance alkalizującej, ale nawet 1:1 też będzie dobrze.
   Próbuj, obserwuj reakcje, badaj pH.

   1. Agnieszka 17 sierpnia 2017 o 14:58

    Dzisiaj odebralam paski PH zakres 4,5-9, zaraz po wstaniu nie zdazylam juz zrobic, jutro sprawdze, za to drugi mocz zmierzylam, i wyszlo 6.75 czyli pewnie nieciekawie…dodam tylko ze dwie godziny wczesniej cwiczylam na silowni z ciezarkami (a slyszalam ze kwas mlekowy wydzielajacy sie w trakcie cwiczen moze zakwaszac)choc nie wiem czy to sie jakos liczy, i potem zjadlam posilek kwasowy (owsianka z owocami). Bede mierzyc PH regularnie teraz, zastanawiam sie czy dawka sody jest wazna, czy pol lyzeczki wystarczy? Niestety nie mam weglanu potasu ale postaram sie zdobyc i zazywac w proporcjach o ktorych piszesz.

    1. grzegorzadam 17 sierpnia 2017 o 16:11

     Dawkę sobie dobierz.
     Poczytaj Lasta lub Sircusa:
     http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm
     Badaj średnią dzienną wg Younga np:
     http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
     Może być węglan czy cytrynian potasu, pamiętaj o magnezie.

 20. grzegorzadam 17 sierpnia 2017 o 19:02

  ”pH krwi jest najważniejszym wskaźnikiem determinującym
  stan mikroorganizmów znajdujących się w tym płynie
  Wodorowęglan sodu pełni funkcję niezwykle silnego, naturalnego
  i bezpiecznego środka przeciwgrzybicznego, który po
  połączeniu z jodem neutralizuje pełne spektrum drobnoustrojów.
  Efektywność hamowania rozwoju określonych bakterii
  i grzybów przez sodę zostało dobrze udokumentowane, choć
  brak informacji na temat działania tej substancji na dezynfekcję
  skupisk rozmaitych wirusów. Stwierdzono jednak, że przy
  stężeniu 5% bądź wyższym soda okazała się skuteczna w eliminacji
  99,99% skupisk wirusów na powierzchniach stykowych
  z żywnością podczas jednej minuty takiego kontaktu” – M, Sircus
  .

 21. Agnieszka 6 września 2017 o 10:04

  Grzegorzu adamie, jeszcze jedno pytanie…bo juz zglupialam. W ciagu ostatniego tygodnia bywaly dni kiedy PH od rana do wieczora bylo kwasne, ok 6.25- 6.5 a nastepnego dnia rano, pierwszy mocz byl zasadowy 7.25! Jak to mozliwe?

  Innym razem Pierwszy mocz ok 6.0, a drugi 7.25, a potem znow kwasny 6.5? Czy to oznacza ze mam pic wiecej sody?

  Trzecia rzecz, wczoraj wypilam po raz pierwszy rano lyzeczke spora sody, do tej pory bylo ok pol do 3/4 lyzeczki. I moje PH bylo ok 12 i 14 bliskie 8, czy to oznacza ze za duzo sody?

  1. grzegorzadam 6 września 2017 o 21:55

   Przeczytaj w tym temacie obliczanie krzywej dziennej (Young)
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

   Od jakiego czasu to mierzysz?

   1. Agnieszka 7 września 2017 o 12:52

    Od jakichs trzech tygodni ale nieregularnie (przyszlo mi sto paskow tylko, juz zamowilam nastepne, poza tym w pracy musze je ciagle ze soba nosic, a jako ze sie przemieszczam miedzy biurkami, pietrami itd to czasem bywalo ze musialam isc do WC nie majac przy sobie paskow itd, a w domu mam male dziecko i nie zawsze tez uda mi sie ‚wymknac’ z paskiem).

    1. grzegorzadam 7 września 2017 o 21:30

     Od jakichs trzech tygodni ale nieregularnie”

     Tak myślałęm, jeszcze od czasu do czasu, trzeba czasu na wnioski,
     organizm się będzie przestawiał, u mnie trwało to koło 8 miesięcy..
     Nie stresuj się tak tym, najważniejsze żeby nie zapomnieć z rana.

     1. Agnieszka 8 września 2017 o 09:22

      A ten drugi mocz nie jest wazniejszy? Bo pierwszy i tak jest i powinien byc kwasny, myslalam ze wazniejsze zeby drugi i nastepne byly juz zasadowe.

     2. grzegorzadam 8 września 2017 o 21:50
 22. agr 25 września 2017 o 13:33

  grzegorz, pepsi, pomozecie mi ustalic kolejnosc zadan? Opowiem od poczatku: od kilku miesiecy pojawiaja sie u mnie bole zoladka, sam srodek pod mostkiem kilka cm, bol bardzo nieprzyjemny, taki w stylu jakby wymioty mialy pomoc, ale bez szans na wymioty. Bole pojawily sie po odstawieniu glutenu, ale nie mam ich zawsze. Kiedy odstawilam gluten, zaczelam jesc okazjonalnie ryby – nie jem miesa przez wiekszosc zycia, >15 lat. Przy okazji jak wprowadzilam ryby, pilam wode z sokiem z cytryny rano. Zauwazylam ze za kazdym razem jak wracam do soku na czczo – bole pojawiaja sie. Test sody bez odbicia, ph moczu rano 5. Zrobilam volla i 3D-NLS i okazalo sie ze nie wyryto u mnie pasozytow, a wykryto: borelie (wszystko co mi dolega: biodra, kregoslup, zyly w mozgu, limfa, uklad przywodzacy serca, przecherzyk zolciowy) + przywry krwi (krew i nadnercza). do tego w uwagach stan zapalny blony sluzowej zoladka, przewlekly stan zap pecherzyka zolciowego. dodatkowo anemia (story of my life) i zapalenie blony szyjki macicy (hpv, zmiany w nablonku na szyjce. nie wyszlo w biorezonansie, wyszlo w diagnostyce lab). Dodatkowo mam takie nietypowe chyba-hashimoto, ze tylko anty-tg za wysokie (171 przy normie do 115), tsh roznie, od 2 do 4… Z zoladkiem wymyslilam ze podraznilam zoladek ta cytryna (ocet dziala na mnie tak samo) i dorzucilam obce rybie bialko i nie daje rady trawic. Stosuje sol przed i po, moze sie uda. Aha, sod i potas w normie. I w końcu – kupilam wu, boraks, sode i ziemie okrzemkowa, planuje wprowadzac po 1 i obserwowac, ale jaka kolejnosc przyjac najlepiej? Z gory gory dziekuje! 🙂

  1. grzegorzadam 25 września 2017 o 21:33

   Kiedy odstawilam gluten, zaczelam jesc okazjonalnie ryby”

   W jakiej postaci, jak smażone na ”oleju” to porażka.

   ”Test sody bez odbicia, ph moczu rano 5”
   masz diagnozę i dużo pracy.

   ”i okazalo sie ze nie wyryto u mnie pasozytow,”
   I zaraz:
   ”a wykryto: borelie (wszystko co mi dolega: biodra, kregoslup, zyly w mozgu, limfa, uklad przywodzacy serca, przecherzyk zolciowy) + przywry krwi (krew i nadnercza). do tego w uwagach stan zapalny blony sluzowej zoladka, …….. hpv, zmiany w nablonku na szyjce. nie wyszlo w biorezonansie, wyszlo w diagnostyce lab ”

   Toż to pasożyty jak słonie 😉
   ZAczynamy jazdę od eliminacji EBV, potem będzie progresja.

   ”tsh roznie, od 2 do 4…”
   Zostaw tsh, przy powyższych kompletnie bez znaczenia, to objaw.

   ”Z zoladkiem wymyslilam ze podraznilam zoladek ta cytryna..”
   Nie sądzę, wobec braku kwasu nic dziwnego.

   ”i dorzucilam obce rybie bialko i nie daje rady trawic. ”
   Jak chcesz trawić białko przy braku kwasu???? Zastanów się..

   ”kupilam wu, boraks, sode i ziemie okrzemkowa, planuje wprowadzac po 1 i obserwowac, ale jaka kolejnosc przyjac najlepiej?”
   Nie szkodzą sobie, duzo lektury masz w kolejce:
   http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/
   http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

   ZAWSZE zaczynamy oid zióół na jelita:
   http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

   zawsze KAŻDĄ KURACJĘ ZACZYNAMY OD JELIT !!

   1. agr 26 września 2017 o 09:15

    Ok, być może przedstawiłam coś zle – nie mialam nigdy problemow z trawieniem, zadnych. kiedy okazalo sie ze tarczyca, postanowilam zaczac od jelit 🙂 i odstawilam gluten. Zeby dodac sobie cos w zamian, dorzucilam rybe (bo i tak lykam omege i kolagen z ryb – mam problemy ze stawami, ale przynajmniej teraz wiem czemu) – ekologiczna rybe w cytrynie i ziolach, pieczona bez tluszczu, 1-2 w tygodniu, malutkie porcje (smazonego nie dotykam prawie w ogole, jesli juz to „stir fry”). Dopiero pozniej jak pojawily sie bole zoladka przeczytalam co jest tu do przeczytania i zaczelam zakwaszac – jestem tu od chyba paru lat 😉 i zauwazylam ze po cytrynie/occie jest mi gorzej, znacznie gorzej.
    Podlinkowane posty i wszystkie okoliczne przeczytalam juz kilka razy, razem ze wszystkim co jest pod nimi – napisalam, bo sciezek postepowan jest tu kilka, a nie chcialabym wlaczac wszystkich jednoczesnie, zeby moc okreslic pozniej co jak na mnie dziala i chociazby oszacowac dawki. Co do pasozytow – tak uslyszalam, moze diagnosta miala na mysli „klasyczne” pasozyty, rozwaze zmiane gabinetu, chociaz wyniki wydaja sie byc sensowne. Aktualnie musze zajac sie bardzo powaznym stanem na szyjce macicy, rozumiem ze to tez jest skutek ale jakby tykajacy…

    1. agr 26 września 2017 o 09:19

     dziekuje grzegorzadam za odpowiedz, mimo wszystko i tak pomocna.

     peps, przy probie napisania dlugiego komentarza (chociazby o 1 linijke dluzszego niz moj powyzszy), „brakuje strony” – chowa sie pod stopke przycisk do publikacji, informatyk@pepsieliot.com wciaz?

     1. Pepsi Eliot 26 września 2017 o 09:45

      tak, odrazu do niego

     2. grzegorzadam 13 października 2017 o 20:30

      ph rano 5,6-5,9, w ciagu dnia srednio 6,8 (podczas stosowania sody).”

      Stanowczo za niskie, trzeba podnosić:
      http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

     3. grzegorzadam 13 października 2017 o 20:31
    2. grzegorzadam 26 września 2017 o 18:37

     zauwazylam ze po cytrynie/occie jest mi gorzej, znacznie gorzej.”

     Jak wychodzi test sody?

     1. agr 27 września 2017 o 10:26

      Niestety negatywnie. Pierwszy raz wykonałam go niedawno, po tym już jak żołądek odmówił i po fakcie wyszło gdzie pies leży. Pije sode na czczo (ph) i sprawdzam co rano teraz, mam nadzieję że przy okazji test któregoś dnia wyjdzie ok. Pilnuję plynów min 30min przed jedzeniem (woda+sól kłodawska/himalajska) i 2h po, po posiłku jem kryształek soli. Widzę poprawę znaczną, jem bezboleśnie (warzywa surowe, gotowane i kiszone, kasze, trochę owoców).

      Spróbuję za jakiś czas jeszcze do sody cytryny chociaż tyci, jak będę się czuła już całkiem pewnie. A co do ph – piję rano też 30+min po sodzie sok burak-marchew-jablko (eko wszystkie), bez fusów. Dziś rano 5,9, po 2h 7,2, wczoraj też nieźle, więc powoli do przodu.

     2. grzegorzadam 27 września 2017 o 19:17

      mam nadzieję że przy okazji test któregoś dnia wyjdzie ok.”

      Tak będzie, trzeba czasu.

      ” i 2h po, po posiłku jem kryształek soli…”
      Nie dwie zaraz po i potem po 30 min., nie zaszkodzi oczywiście i po 2 godz.
      jak dobrze tolerujesz.
      Czasami sól potrafi rozwiązać wiele problemów, wraz z wodą.

     3. agr 12 października 2017 o 11:25

      Grzegorz, wydaje mi się że mam za dużo sodu – czuje się przesuszona, mimo ze piję sporo. Przed stosowaniem sody i soli miałam wyniki 142 (norma 136-145) mmol/l, potas 4,12 (3,5-5,1). Teraz przy pobieraniu sody/soli nie dostarczam potasu innego niż w posiłkach. Czy wystarczy że dorzuce weglan potasu dla równowagi, czy muszę ograniczyć? i co ograniczyc, sól czy sodę?
      Do sody rano dodaję już łyżkę OJ, zadziwiająco lepiej smakuje 🙂 i nic mi nie jest od strony żołądka. Ale wciaz test neg.

     4. grzegorzadam 12 października 2017 o 20:08

      Czy wystarczy że dorzuce weglan potasu dla równowagi”

      Teoretycznie tak..
      Z soli nie rezygnuj.

      Ile czasu pobierasz sodę?
      JAKIE MASZ Ph?

      ”Ale wciaz test neg.”

      Który test?

     5. agr 28 września 2017 o 09:52

      Grzegorz – pić w ogóle 2h po jedzeniu, żeby nie wcześniej 🙂 sól idzie zaraz po i później też.

      A tymczasem – gabinet w którym robiłam testy do terapii używa vtf3. Nie wiem czy decydować sie na niego, czy szukać dalej miejsca np z bicomem, musze pomyśleć jeszcze. Btw, ten generator „do domu” kosztuje tyle co terapia dla 1 osoby, mocna pozycja do przemyslenia.

     6. grzegorzadam 28 września 2017 o 20:24

      Nie znam tego aparatu, Sircus poleca rosyjskie.
      Jest nad czym się zastanawiać.

     7. agr 13 października 2017 o 10:57

      test sody

      ph rano 5,6-5,9, w ciagu dnia srednio 6,8 (podczas stosowania sody). bez sody spada, robię przewy weekendowe, więc teraz bede miala nowe dane i zobaczymy jaki stan teraz

  2. Aga 26 września 2017 o 08:55

   Jakim test wykrywa borelię? bo 2 lata temu ugryzł mnie kleszcz i mniej więcej 2 lata temu pojawiły się u mnie bóle kręgosłupa krzyzowego po lewej stronie bardziej. Raz miałam rwę kulszową. Czy to może mieć związek? Miałam robione jakieś testy z krwi, ale one nic nie wykazały.

   1. Pepsi Eliot 26 września 2017 o 09:13

    zrób biorezonans w renomowanym gabinecie

   2. grzegorzadam 26 września 2017 o 18:03

    Czy to może mieć związek?”

    Może, choc nie musi.

 23. zibi 26 września 2017 o 21:13

  Witam Grzegorzuadamie!Mam Problem.Rozkminiam wlasnie temat wodoroweglanu magnezu z ksiazki Marka Sircusa-Woda zycia.Byc moze to skutki Depresji ,na jaka choruje jeszcze ,niewiem.Czy moglbyc mi „lopatologicznie” krok po kroku rozpisac ,jak Sircus radzi ten wodoroweglan magnezu „stworzyc”?Nie moge za nic zrozumiec,jak,z jakiego mleczka,w jakim stezeniu,jak rozmieszac !Rozumiem,ze z mleczka magnezowego(100 ml wody na 100 gr chlorku),ale potem jak?Mleczko ze Soda czy z woda wysokozmineralizowana,czy z Soda gaszona?Chce krok po kroku „zrobic ten magnez”(raczej wode)magnezowa.Drugie pytanie.Biore na czczo 100 kropel wody utlenionej niestabilizowanej + szczypta soli himalajskiej.Po pol godzinie Soda + lyzeczka mleczka magnezowego(przedtem cytryna)no ale wit.C raczej nie mozna (cytryna).Po 30 min.szczepy bakterii + inulina(walcze z Candida)Moge te cytryne do sody jak biore WO czy musze 3 godziny odstepu? Interesuje mnie ta forma magnezu(wodoroweglan) ale ni chole..y nie moge skumac,jak dokladnie to zrobic,zeby nie pochrzanic receptury!

  1. grzegorzadam 26 września 2017 o 22:21

   krok po kroku rozpisac ,jak Sircus radzi ten wodoroweglan magnezu „stworzyc”?”

   Prosta sprawa, ale i tak kłopotliwa technicznie.
   Mocno gazowana woda, duża zimnica lodówkowa.
   Nie lepiej 1/2 łyzeczki 50% chlorku magnezu na szklanę wlać + sól ?
   Efekt ten sam, i sam Sircus o tym pisze.. 😉

   ”Rozumiem,ze z mleczka magnezowego(100 ml wody na 100 gr chlorku),ale potem jak?”

   Nie, wodorotlenku magnezu, tzw. MOM, też wspaniały sposób.

   ”.Po 30 min.szczepy bakterii + inulina(walcze z Candida)Moge te cytryne do sody jak biore WO czy musze 3 godziny odstepu? ”

   Nie za blisko, 2 godz. dobrze.
   Przy candidzie włąśnie MOM, jod i terpentyna sosnowa oraz boraks, poczytaj.

   ”Interesuje mnie ta forma magnezu(wodoroweglan)”
   Daj na luz, bierz chlorek.

 24. Angelika 2 października 2017 o 23:10

  Grzegorzuadamie. Co to jest cytrynian sodowo-potasowy? I czy można go zrobić w domu?
  Czy do gaszonej sody można dodawać kwas l-askorbinowy i węglan potasu i pić to rano 30 min po WU czy lepiej samą sodę bo już nie wiem jak robić

  1. grzegorzadam 12 października 2017 o 20:16

   Co to jest cytrynian sodowo-potasowy?”

   To taki skrót myślowy, sodę masz, a cytrynian czy węglan p0otasu możesz nabyć,
   pisałem o tym dziesiątki razy, albo więcej, dr Walter pieknie to tłumaczy:
   http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

   ‚Czy do gaszonej sody można dodawać kwas l-askorbinowy i węglan potasu i pić to rano 30 min po WU czy lepiej samą sodę bo już nie wiem jak robić”

   Wszystko się pokotkowało, jak dodasz kwasu do zasady powstanie askorbinian,
   Do alkalizacji lepsza sama soDA LUB POTAS, masz w linku..

   A askorbinian w trakcie dnia w celu dostarczenia wit.C 🙂
   To są 2 różne aspekty.

 25. Marek 22 listopada 2017 o 21:43

  Wita. Czytam co panowie i panie tu piszą , macie duzą wiedze na temat leczenia. Moze pomoglibyscie mi w reumatyzmie (zesztywniajace zapalenie stawów kregosłupa). crp niskie ob niskie a ja z bólu moge krzyczec cały sztywnieje i piekący ból.Z góry dziekuje za porady.

  1. grzegorzadam 23 listopada 2017 o 08:28

   pokonasz ten ból, trzeba działać systemowo:

   1. Zbadać poziom metabolitu witaminy D3 25(OH). Właściwa wartość u zdrowego>50 a przy chorobie>80 (cena badania krwi – 50zł)
   2. Zbadać poziom homocysteiny – powinien być > 4.5 u zdrowego 6-8 a powyżej 10 stan zapalny (cena badania krwi – 60zł)
   3. Zbadać poziom igG – są to przeciwciała na bakterię chlamydia pneumoniae (cena badania krwi – 55zł) borelioza, mykotoksyny.
   3a. wykonać biorezonans dodatkowo.
   4. Wycofać z diety cukier i fruktozę – dopuszczalny jest ksylitol
   5. Zbadać tolerancję organizmu na gluten i ewentualnie go wyeliminować
   6. Flora bakteryjna odbudować m.in. poprzez fermentowane warzywa owoce
   7. Wycofać mleko z diety
   8. Usunąć plomby amalgamatowe i przeprowadzić chelatację organizmu
   9. Usunąć zęby leczone kanałowo (lub dokonać ponownego leczenia)
   10. Włączyć do diety kurkumę (kurkumina) oraz ostre przyprawy (kapsaicyna)
   11. Usunąć pasożyty i pleśnie (np.metody Huldy Clark) lub przez stosowanie wrotyczu piołunu goździków i innych

   Dr Jaśkowski
   Krew
   – Morfologia (przede wszystkim hematokryt i hemoglobina)
   – OB tylko metodą sedymentacyjną
   – CRP – mówi o jakimkolwiek stanie zapalnym
   – D3 25OH – mówi o 3 tysiącach genów, czyli systemie odporności
   – mocznik, kreatynina – mówi nam o funkcji nerek
   – żelazo, fibrynogen – dwa najszybsze badania, które mówią o uszkodzeniu wątroby, o co najmniej 3 miesiące wcześniej, niż spadek hemoglobiny

   Mocz
   – mocz: badanie mikroskopowe (ogólne nie wystarczy, szczególnie dla kobiet): w moczu nie ma prawa być erytrocytów, leukocytów, jeśli są, to jest to stan zapalny, leukocyty – stan zapalny, erytrocyty wyługowane – nerka źle działa, erytrocyty świeże – problemy z pęcherzem, cewką
   – ciężar właściwy moczu: powinien być w normie

   1. 69smefeta69 24 listopada 2017 o 22:42

    „– żelazo, fibrynogen – dwa najszybsze badania, które mówią o uszkodzeniu wątroby, o co najmniej 3 miesiące wcześniej, niż spadek hemoglobiny”.
    Możesz to bardziej rozwinąć tą myśl, jeśli wiesz. Bo mąż ma żelazo niskie 35, a fibrynogen podwyższony – 3,54. Kiedyś , jakiś rok do tyłu miał podwyższona bilubirynę. Teraz ok. Ogólnie przez dobre 15 lat, średnio kilka piw dziennie ;/ Wiem co alkohol robi z wątrobą. Teraz piję sporo mniej i nie codziennie, ale dalej go do tego ciągnie.

    1. Pepsi Eliot 25 listopada 2017 o 10:36

     nie wpadaj w panikę, bo wcale niekoniecznie tak jest, niskie żelazo nie jest złe, a podwyższony (widzę, że nie tak dużo) fibrynogen należy obniżyć 2 gramami Omega 3 TiB, po 1 gramie (1 kapsułka) po śniadaniu wraz z D3 TiB i K2 TiB oraz 1 kapsułkę popołudniu.

   2. BoPo 7 listopada 2018 o 21:03

    Grzegorzu proszę o pomoc. Mój syn 31 lat choruje na zzsk, od dziecka chorował bardzo często na anginy teraz zresztą też. Antybiotyków zjadł „wagon” może to wywołało tę chorobę autoimmunologiczną z powodu której bardzo cierpi. Obecnie jest na leczeniu biologicznym, sztywności porannej obecnie nie ma, chyba przez to leczenie biol ale ma problemy z chodzeniem, bardzo utyka i skręca ciałem z jednoczesnym pochyleniem głowy przy każdym kroku. Mam nadzieję, że to są zmiany jeszcze odwracalne. Wiele już się nauczyłam na tym blogu więc syn stosuje: MSM + kwas L askorbinowy + chlorek magnezu, D3 8000 IU + 200 K2, stosował: omegę 3 i wit E, beta caroten przez ostatnie 2 mc, teraz brakło. Zaczął pic na czczo sodę z cytryną lub solą, ale znów angina i zaprzestał. Wyniki D3 – 42,1 było 25 OH rok temu, kw. foliowy – 7,29 (3,1-17,5), homocysteina 11,5 (5.0-12.0 niby norma ?), ob po 1 godz. 5 mm (<15 ), sód 141 rok temu 136,8 (136-146), potas 5,5 w sierpniu było 5,1 a rok temu 4,2 (3.5-5.1), żelazo 20.22 (10.6-28,3), mocz jasno żółty, przejrzysty, pH 5,5, ciężar 1,014 (1,010-1,030), białko, bilirubina, ciała ketonowe, azotyny – ujemny, urobilinogen w normie, nabłonkiem płaskie -pojedyncze, pasma śluzu – nieliczne, leukocyty- 1-3 wpw, erytrocyty świeże- pojedyncze, badania z przed roku: TSH 0,546, kreatynina 80,6, CPR 19,40 po trzech dniach 6,80( wtedy był w szpitalu i tam poruszał się na wózku z powodu silnych dolegliwości bólowych).
    Wiem, że tego dużo, ale proszę o ukierunkowanie mnie przecież dochtory nie pomogą nam, przeszliśmy ich wiele z wieloma tytułami, lepiej iść do szeptuchy, tam większa pomoc.
    Grzegorzu co nam radzisz?

    1. grzegorzadam 8 listopada 2018 o 09:27

     Mam nadzieję, że to są zmiany jeszcze odwracalne.”

     jak najbardziej są.

     ”Antybiotyków zjadł „wagon” może to wywołało tę chorobę autoimmunologiczną”’

     to można założyć ”w ciemno”.
     Jest zagrzybiony maksymalnie, trzeba działać.
     Jaki ma teraz poziom wit.D?

     Te testy w miarę możliwości szybko:
     https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

     ZAczynamy od oczyszczenia jelita, zakwaszenia żołądka, alkalizacji, nawodnienia, odgrzybienia…
     To jest żmudny proces, te elementy ”zachodzą” na siebie.

     Jaki poziom pH (moczu), polecam ten film na początek:
     https://youtu.be/2VZ2wMCpHd8

     .

     1. BoPo 15 listopada 2018 o 21:55

      Dziękuję Grzegorzadamie za słowa: „jak najbardziej są” to zmiany odwracalne. Codziennie je powtarzam. Dodały one wiele sił do dalszej walki i nadziei, że wszystko jest możliwe, trzeba tylko znaleźć drogę i właściwych ludzi jak GA.

      Ostatnio niedokładnie opisałam poziomy wit. D.
      Miało być napisane, że rok temu (16.06.2017) poziom 25 OH wynosił 31.40 ng/ml (teraz się dopiero doczytałam), a obecnie (18.10.2018) wynosi 42.1 ng/ ml przy stosowaniu 8 tys. wit. D3.
      Od kilku dni zażywa 12-14 tys wit. D3, bo znów angina i już drugi antybiotyk, bo na pierwszy „nie poszedł” jak mówią znawcy medycyny.
      Dziś robił test sody – odbiło się po 30 sek. chyba dobrze, ssie kilka kryształków soli przed i po obiedzie.
      Papierki lakmusowe 4,5-9 pH szt. 200 już przyszły, ale syna nie ma, będzie za 4 dni więc trzeba czekać. Wiem, umiem już, że w razie czego trzeba sody + cytryna lub sól na czczo. Filmik na YT widziałam, super, świadomość i wiedza u nas rośnie, dzięki.
      Boraks po przestudiowaniu wielu, wielu artykułów, już zamówiony i pewnie jutro będzie. To na grzyby i podobne wewnętrzne „zbiory”.
      Truduści przysparza oczyszczanie jelita. Od tygodnia czytam ten temat i nie do końca wiem jak to zrobić, by było dobrze, a od tego trzeba zacząć.
      Może jakaś pomoc lub wskazówka. Proszę ?
      Dostałam od znajomego, a on od ukrainki przepis na oczyszczenie jelit i odporność, takie dwa w jednym, mnie się podoba, ale Wasza, Pepsi i Grzegorzu ocena byłaby bardzo wskazana. Oto on:
      4-5 główek czosnku
      imbir ok. 7-8 cm
      cytryna
      wszystko pokroić, zmiażdżyć dać do słoika i zalać miodem tak, by było go ok.1 cm nad tą masą, wymieszać, zakręcić odstawić na 3 dni do lodówki codziennie zamieszać. Po trzech dniach stosować: 1 łyżkę 3x dz przed jedzeniem na pusty żołądek, podobno najważniejsze stosowanie z rana na czczo. Po ok. siedmiu dniach ma być reakcja, wcale nie gwałtowna, ale bardzo częsta.
      U mnie już stoi w lodówce, zaczynam za dwa dni. Zobaczymy ?

     2. grzegorzadam 28 listopada 2018 o 09:19

      Wiem, umiem już, że w razie czego trzeba sody + cytryna lub sól na czczo.”

      i cytrynian potasu:
      http://www.health-science-spirit.com/alkalizing.htm

     3. Pepsi Eliot 28 listopada 2018 o 09:33

      Uwaga z samowolnym braniem potasu, zbadaj sód i potas, o wiele bezpieczniej jest wprowadzenie po szkalnce zero z gaszoną sodą, kuracji 4 szklanek, gdzie do 3 idzie ocet jabłkowy, bardzo dobre źródło potasu !

     4. grzegorzadam 28 listopada 2018 o 10:02

      Można zrobić analizę włosa.

      Do sody trzeba brać potas proporcjonalnie, bez obaw.
      Walter Last opisuje.

     5. Pepsi Eliot 28 listopada 2018 o 10:07

      Analiza włosa nie odpowie na pytanie co się teraz dzieje w Twoim ciele i krwi, nie zastąpi prostego badania potasu i sodu na już, to są elektrolity, których wartość jest zależna od wielu czynników na bierząco.

     6. grzegorzadam 28 listopada 2018 o 10:12

      poda procentowy stosunek pierwiastków, o to w tym chodzi.

     7. Pepsi Eliot 28 listopada 2018 o 15:31

      niekoniecznie

     8. grzegorzadam 29 listopada 2018 o 08:32

      to znaczy?

     9. BoPo 26 listopada 2018 o 20:30

      Witam
      Obecnie poziom wit. D3 – 42,1 ng/ml przy stosowaniu 8000 D3 i 200 mg K2, teraz sama zadecydowałam, powoli zwiększałam i obecnie bierze 16000 D3, może to za dużo ?, K2 pozostawiłam na 200 mg, czy dobrze?
      Homocysteina jak już pisałam – 11,5 trochę za dużo, co robić ?
      Potas 5,5 też za wysoki, sód 141, żelazo 20,22
      Kwas foliowy: 7,29
      Ob po godz. 5 mm
      Morfologia – wszystko w normie tylko BASO# 43,6 (norma 45,0-70,0) i EO% 5,6 (norma <5,0) nie wiem co to i czy ważne.
      Mocz: pH 5,5; nabłonki płaskie- pojedyncze, pasma śluzu – nieliczne, leukocyty: 1-3 wpw, erytrocyty świeże – pojedyncze w preparacie.
      Test sody: odbiło się po pół min, ale bardzo, bardzo delikatnie.
      pH moczu z pasków: rano – 6,5 a w południe – 6,8 i 7,0
      Wzrost 180 cm, waga 70 kg
      Teraz chyba jaśniej i więcej opisałam, wiem, że należy zacząć od jelita, ale jak i co robić, bo nie mogę tego rozgryźć. Proszę o radę, pomoc i wszelkie wskazówki, decyzja i wybór należy do mnie, wiem, że nie jesteście lekarzami ?
      Dziękuję i pozdrawiam

     10. Pepsi Eliot 26 listopada 2018 o 20:56

      K2 wystarczy, na już zacznij na czczo kurację 4 szklanek, przy czym do 2 szklanki bierz 1 B6 G&G, oraz 1 kwas foliowy G&G. Do śniadania bierz 1 Greens & Fruits TiB, po sniadaniu właśnie to D3 i K2, oraz 1 gram Omego 3, najlepiej TiB, ale czekamy na dostawę, będzie do 3 tygodni.
      Szklanka 3 z octem jabłkowym niech będzie bez octu jabłkowego (bo zawiera sporo potasu), natomiast pij ją z cytryną, 2 gramami MSM TiB i 2 gramami kwasu askorbinowego TiB. Do 4 szklanki dodawaj jeszcze łyżeczkę kolagenu TiB.

     11. Marek 27 listopada 2018 o 21:44

      Ja walcze z ZZSK juz prawie 2 lata i zaczynam odczuwać poprawe.

     12. grzegorzadam 28 listopada 2018 o 09:14

      jak walczysz?

     13. grzegorzadam 28 listopada 2018 o 09:16

      powoli zwiększałam i obecnie bierze 16000 D3, może to za dużo ?”

      przy tym poziomie 32.000 nie byłoby za dużo.

      o jelitach jest kilkadziesiąt art. na blogu.

     14. grzegorzadam 28 listopada 2018 o 09:17

      PH nie najgorsze, ale alkalizuj jeszcze.

     15. BoPo 29 listopada 2018 o 22:55

      Mam węglan potasu, ale na razie do sody nie dodaję, bo potas jest za wysoki (5,5) więc chyba soda + cytryna na razie będzie bezpieczniej. Obecnie z rana stosuje WU przez 2 tyg. a następnie soda + cytryna też 2 tyg. i tak na zmianę. Trudno to wszystko poukładać, ale da się. Najtrudniej jest z 4 szklankami, ale pracujemy nad tym. Stosuje jeszcze MSM, kw. L- askorbinowy, chlorek magnezu, D3, K2, kurkumę, siemię lniane+goździki razem zmielone (100g/10g to na jelita i robaki), sezam czarny i biały zmielony, psylium i kupiłam z domowej tłoczni olej konopny tłoczony na bieżąco czy to można stosować? smakuje ok. jak słonecznik, kolor na łyżce zielony, a w butelce b. ciemny. Czekamy na Omegę3 wcześniej już stosował i wit. E i Betakaroten.
      Powoli z nadzieją idziemy do przodu, jeszcze candida, ale teoretycznie już jesteśmy gotowi, chociaż to wiele się zazębia.
      Natomiast martwi mnie to „utykająco-skrętne” chodzenie u syna, czy to łączyć z ZZSK? czy coś się przestawiło w kręgosłupie, może tu trzeba kręglarza, ale czy to jest bezpieczne. Może ktoś z forumowiczów ma jakieś namiary na kręglarza, jestem z podkarpackiego (Krosno). A co Wy radzicie Pepsi i Grzegorzu?

     16. grzegorzadam 3 grudnia 2018 o 23:00

      Natomiast martwi mnie to „utykająco-skrętne” chodzenie u syna, czy to łączyć z ZZSK?”

      jaki ma poziom wit. D ?

     17. Pepsi Eliot 4 grudnia 2018 o 07:52

      Zaciąganie nogą tom braki D, należy przekroczyć normę 25(OH)D

     18. BoPo 4 grudnia 2018 o 17:23

      Poziom witaminy D3 wynosi 42,1 to badanie z 18.10.2018 r, obecnie bierze 16 tyś wit. D3 i 200 mcg K2Mk7

     19. Pepsi Eliot 4 grudnia 2018 o 20:23

      mam nadzieję, że chociaż K2 G&G kupione w naszym sklepie

     20. grzegorzadam 4 grudnia 2018 o 23:23

      D3 wynosi 42,1 ”

      pomnożyłbym x 5, tak pod 200.

     21. BoPo 5 grudnia 2018 o 21:38

      Pepsi zrobię zakupy u Ciebie, bo kończą mi się zapasy z firmy, której od 10 lat byłam zwolennikiem, miałam wiele gratisów od nich, ale straciłam zaufanie, bo wzbogacają preparaty stearynianem magnezu i czymś tam jeszcze. ?

      Grzegorzu tzn. że poziom wit. D3 podnieść do 200 ng/ml ? ?przecież max to 100 chyba, a jeżeli to nie pomyłka, jak można osiągnąć taki poziom, dla nas to chyba jeść D3 z talerza jak zupę i to jeszcze w solarium ?☀️, od dwóch lat z poziomu 10 ng/ml podnosimy poziom D3, obecny poziom 42,1 to dla nas sukces. Co robić Grzegorzu, by pomnożyć x 2, byłoby to piękne ? bo x 5 raczej nie możliwe i czy bezpieczne?

     22. Pepsi Eliot 5 grudnia 2018 o 22:03

      No to oprzyj się na This is BIO, bo w niektórych TiB mamy jeszcze stearynian magnezu w bardzo małych, minimalnych ilościach, mikro (sami to jemy), żeby to się jakoś trzymało i ślizgało. Jednak prowadzimy badania, żeby go zastąpić mąką ryżową, ale to nie jest łatwe. W suplemencie dla dzieci Vitek TiB już jest zero stearynianu.

     23. grzegorzadam 5 grudnia 2018 o 22:09

      przecież max to 100 chyba,”

      chyba jednak nie:

      ”2 doktorów i farmaceuta

      od 19 minuty:
      https://youtu.be/T-Va2xDO384?t=1096

      – dr Uznański- pomiar wit D po 2 tygodniowym pobycie w Chorwacji- 229 ng/ml!
      do opalania tylko olej kokosowy

      dr Nawolski- 370 ng/ml, pacjent z rozsianym rakiem prostaty żyje spokojnie jak na razie 3 lata,
      czuje się fantastycznie, rak stoi w miejscu, zero progresji..

      (i mały fragment o cholesterolu przy raku – prof. Marek Drab (Wrocław) – brak kaweoli w komórkach nowotworowych, których mediatorem jest cholesterol ! – ciekawe…)
      Kaweole- organelle komórkowe.

      dr Czerniak- pokonanie wieloletniej depresji i i bezsenności po 20 latach przy poziomie 400 ng/ml !”

      Mam poziom powyżej 150, szczegółowo nie wiem, nie podano, pomimo prośby i zapewnień,
      ze taki otrzymam.

      ”od dwóch lat z poziomu 10 ng/ml podnosimy poziom D3, obecny poziom 42,1”

      to można zrobić w 2 dni, dosłownie.

     24. BoPo 6 grudnia 2018 o 21:26

      Grzegorzu film na yuotube obejrzałam, dzięki, wielkie dzięki, ciągle się uczę, okazuje się, że D3 na poziomie 100 ng/ml to nie wartość max, ale ot taki sobie przyzwoity poziom. Teraz proszę byś mnie jeszcze nauczył jak w krótkim czasie znacznie podnieść te 42,1 ng/ml D3 do przyzwoitego poziomu. Grzegorzu, a ile Ty (jeżeli mogę zapytać) dawkujesz sobie dziennie D3, by mieć i utrzymać taki poziom >150 ?

     25. Pepsi Eliot 7 grudnia 2018 o 06:54

      bierz 8 D3 TiB i 1 K2 G&G, oraz koniecznie Beta Caroten G&G oraz magnez TiB na przykład chlorek magnezu do 2 szklanki. Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed badaniem odstaw D3, wiedz też, że nie wszyscy dobrze się czują z tak wysokim metabolitem D, więc idź powoli i obserwuj tu masz podpowiedź https://www.pepsieliot.com/jak-rozpoznac-symptomy-toksycznosci-witaminy-d/

  2. Kret 23 listopada 2017 o 11:17

   Marek, mi najbardziej pomogło odstawienie cukru, materac z gorczycy, maść z propolisu i posty Dąbrowskiej (na nich ból ustawał, mogłam normalnie funkcjonować) Tez płakałam z bólu, brałam kiedyś sulfafalazine… teraz nic mi nie dolega. Będzie dobrze,

 26. Marek 23 listopada 2017 o 10:20

  Witaj GRZEGORZADAM.
  Zaczne od tego ze nie biore od 1 stycznia 2017 zadnych leków od reumatologa. Brałem sulfazalazyne mydocalm forte sirdalud i doreta. Wyrzuciłem to wszystko poniewaz nie widziałem efektów miałem wrazenie im bardziej chciałem to wyleczyc tym mocniej mnie atakowała ta choroba. Od 1 stycznia biore msm witamine C po około 10gram na dzien .Witamine A i E D+k kurkuma i czarnuszka 3×1 łyzeczce . Biore tez magnez tabletki na stawy , kolagen , l-proline l-lizine , czarci pazur witamine D+k gdy mocno boli gozdziki ,chrzan imbir pieprz cayianne. Pije tez zioło korzen łopianu od 50 dni. Mam zakwaszony organizm ph około 5,5. brałem sode dwa tygodnie i zaczołem podbijac ph do 6,5. teraz przerwałem bo nie wiem jak długo moge brac te sode a piłem jej 2×1 łyzeczce naczczo. Gdy zaczołem brac sode ból jakby zelzał ale po 10 dniach wrócił. Najmocniej sztywnieje i boli gdy ida deszcze i przechodza fronty atmosferyczne. Dodam ze dosc zdrowo sie odzywiam jestem rolnikiem pije siadłe mleko jem kiszona kapuste pije soki zburaczków marchwi jabłek . to wszystko z swojego gospodarstwa wienc wiem co jem. moja morfologia leukocyty-4,5 erytrocyty-5,31 hemoglobina-15,0 hematokryt-45 MCV-84 MCH–28 MCHC-33,6 płytki krwi-210 RDW-CV-13,2 PDW–12,7 MPV-10,6 P-LCR-29,3 NEUTROFILE-1,76 norma 2,50-7,00 LIMFOCYTY-2,20 MONOCYTY-0,36. EOZYNOFILE-0,12 BAZOFILE-0,0 NEUTROFILE-39,2 norma 40,0-70,0 LIMFOCYTY-49,0 norma20,0-45,0. MONOCYTY-8,0 EOZYNOFILE-2,7 BAZOFILE-1,1 OB(ICD-9:C59)-2. KREATYNINA-0,90 eGFR 90. kwas moczowy-5,2 ALT-38 AST-21 FOSFATAZA ZASADOWA-56 GGTP-23 CRP-1,15 RF-20 TSH–3,1564 HLA-b27 dodatni. PPJ(ANA1)-ujemny. Witamina D -60,00 biore duze dawki a nie moge jej podbić. Dodam ze kiedys jadłem duzo czekolady miałem nie raz takie ataki ze musiałem zjesc 2 od razu . Teraz mysle ze moze pasozyty wywołały tą chorobe. plomby w zebach powymieniałem od zawsze miałem z nimi problem czesto sie psuja. Dodam ze mama tez ma ZZSK ale jakby mniej ja atakuje.

  1. grzegorzadam 23 listopada 2017 o 11:57

   nie widziałem efektów miałem wrazenie im bardziej chciałem to wyleczyc tym mocniej mnie atakowała ta choroba”

   na tym to polega, jakbym miała fabrykę tabletek, też takie bym robił 🙂

   ”Mam zakwaszony organizm ph około 5,5. brałem sode dwa tygodnie i zaczołem podbijac ph do 6,5. teraz przerwałem bo nie wiem jak długo moge brac te sode a piłem jej 2×1 łyzeczce naczczo.”
   Aż nie podskoczy koło 8.0, potem przerwa, rób krzywą dzienną pomiarową:
   http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
   Potas musi być w równowadze..!

   ”Gdy zaczołem brac sode ból jakby zelzał ale po 10 dniach wrócił. ”
   Bo alkalizacja znosi ból, naturalne.
   Zacznij pić piołun przed posiłkami, jak test sody – zakwaszenie zołądka?

   ”Witamina D -60,00 biore duze dawki”
   Jak waga , do ilku chcesz podbić?

   ”Dodam ze kiedys jadłem duzo czekolady miałem nie raz takie ataki ze musiałem zjesc 2 od razu .”

   Zaraz zaraz, może macie kłopoty ze szczawianami, coś mi tu tym pachnie, poczytaj spokojnie:

   1. grzegorzadam 23 listopada 2017 o 12:03
 27. Marek 23 listopada 2017 o 14:00

  Dzis rano znów zaczołem pic sode. Musze teraz kupic ten potas i jazda. Sode brałem 2 tygodnie czyli 14 dni ale po 10 dniach bolało jak chole..a. Test zakwaszenia zołatka wyszedł ok jak nie piłem sody. Teraz biore ocet jabłkowy bo mam wrarzenie ze soda odkwasiła mi zoładek. Witamine D to chciałbym podbić nawet do 100. Moja waga to 97kg wzrost 182cm. Jestem bardzo ciezki a szczupły nie wyglądam na taką wage. Nie czytałem jeszcze o szczawianach. Ale oczyszczałem sie kiedys lisciem laurowym 3 dni to w 3 dniu myslałem ze wykituje byłem słaby nie miałem siły i plułem samą solą. Po tym oczyszczaniu ból zelrzał ale zaraz wrócił. potem zrobiłem to jeszcze raz efektów juz nie było. Mam wrarzenie ze jak zaczne stosowac cos nowego to jest chwilowa poprawa..A i jeszcze jedno 11 lat szczepiłem sie przeciw grypie bo ciagle miałem taki stan grypowy grypa to ze 3 razy w sezonie i wogóle nie zdrowiałem (brak odpornosci). W tym roku juz z szczepionki zrezygnowałem. Teraz po tej sodzie ciagle zmeczenie jakby mniejsze.
  ,

  1. grzegorzadam 23 listopada 2017 o 16:10

   ale po 10 dniach bolało jak chole..a. ”

   Jak ruszyło grzyby i mykotoksyny to będzie ból, ominąć się tego nie da..
   Poczytaj o borze-boraksie… :
   http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

   ”bo mam wrarzenie ze soda odkwasiła mi zoładek.

  2. grzegorzadam 23 listopada 2017 o 16:17

   Sode brałem 2 tygodnie czyli 14 dni ale po 10 dniach bolało jak chole..a.”
   Jak ruszyło grzyby i mykotoksyny będzie boleć, musi boleć,
   poczytaj o borze-boraksie:
   http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

   ”mam wrarzenie ze soda odkwasiła mi zoładek. ”
   Wrażenie, nic nie odkwasza, poczytaj Sircusa:

   ”To jest bardziej skomplikowane, alkaliczny płyn wzmaga wytwarzanie kwasu, to jest
   jak sprzężenie zwrotne o natychmiastowym działaniu.

   Dr Sana Wang, jeden ze światowych ekspertów od pH i kontroli procesów starzenia. (…) ”

   ”Moja waga to 97kg wzrost 182cm. Jestem bardzo ciezki a szczupły nie wyglądam na taką wage.”

   mam podobnie, jestem odrobinę krótszy 😉

   ”Nie czytałem jeszcze o szczawianach. ”
   Dokładnie przeanalizuj.
   ”lisciem laurowym 3 dni to w 3 dniu myslałem ze wykituje ”
   Blisko, bliżej.

  3. grzegorzadam 23 listopada 2017 o 16:20

   A i jeszcze jedno 11 lat szczepiłem sie przeciw grypie bo ciagle miałem taki stan grypowy ”

   Wybacz, ale zdrowia sobie tym nie poprawiłeś 🙂

   ”i wogóle nie zdrowiałem (brak odpornosci). ”
   Nie dziwi nic.

   Dużo pracy przed Tobą, ale dasz radę.

   Toksyny po szczepionkach, eliminacja;
   http://www.pepsieliot.com/eliminacja-metali-ciezkich-i-dlaczego-akurat-weganie-powinni-sie-odtruwac/

 28. Marek 23 listopada 2017 o 21:12

  Czyli nadal musze popracowac nad soba. Jeszcze wróce do lekarzy.Reumatolog muwi mi ze z ta choroba musze sie pogodzic i zyc z tym az do smierci. A lekarz rodzinny gdy prosiłem go o skierowanie do reumatologa obejrzał te moje wyniki z krwi i stwierdził ze ja nie mam reumatyzmu bo musiałbym miec podwyszone ob i crp. Ale nie potrafił mi pomóc leki przeciw zapalne i przeciw bólowe przestały działać.

  1. grzegorzadam 24 listopada 2017 o 06:48

   i stwierdził ze ja nie mam reumatyzmu bo musiałbym miec podwyszone ob i crp. ”

   Ból swiaczy o istniejącym problemie.
   Podałem wyżej co bym zrobił w tej sytuacji.
   Zacznij od tego, dodatkowo analiza włosa APW (ciekawym wyników, podaj)
   , oczyszczanie organizmu
   kompleksowe od jelit, nerek, potem chelatacja:
   http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

   Trzeba czasu

 29. Marek 24 listopada 2017 o 08:26

  Nie wiem gdzie w mojej okolicy robia analize włosa . Musze poszukac.

 30. PETER 30 marca 2018 o 12:02

  Chapeau bas za ten artykuł ! Przeczytałem wszystkie komentarze , nie spałem do 4 rano tak mnie wciągnęło hehe , ja również chciałbym się doradzić Was kochani….. mam dyspepsje , przekrwiony żołądek , ciągle przelewanie w nim itp , nie odczuwam jakiekolwiek bólu , ale towarzyszy mi efekt przepełnienia po mały chociaz posiłku , gastrolog mi przepisał wiadomo co (pompa) ale z uwagi na opinie nie wziąłem tabletek , test sody 9 min ( wiem brak kwasu ) nie toleruje histaminy wiec wszystkie octy i cytrusy odpadają , wiec kupiłem betaine , chlorek magnezu , zacznę tez z solą i mam pytanie odnośnie tych gorzkich ziół , bo nie mogę się doszukać jakie to 😛 ale według waszych opinii grzegorzadam i pepsi raczej muszę się zająć wyleczeniem tej dyspepsji i przekrwienia zoładka i pic soki z ziemniaka , selera lub kapusty a dopiero potem zakwaszac zoładek ? Pomozcie prosze

  1. grzegorzadam 30 marca 2018 o 16:58

   pic soki z ziemniaka , selera lub kapusty a dopiero potem zakwaszac zoładek ? ”

   Tak, ale soli się nie bój, jodu.
   Tu też poczytaj:
   https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   https://www.pepsieliot.com/najprostszy-sposob-na-odbudowanie-zapasow-kwasu-zoladkowego/

 31. PETER 30 marca 2018 o 23:29

  Dziekuje Ci bardzo , zrobie notatki i zabieram sie za naprawe zoladka a potem zastosuje betaine , mam jeszcze pytanie o boraks bo kiedys mialem podwyzszone iGg( dawne zakazenie) swiezej infekcji candidy brak we krwi ( badanie elsa) norma 0-30 moj wynik byl 32 i za porada dietetyczki bylem na diecie i bralem leki przeciwgrzybiczne i spadlo mi do 25 ale nadal jest ryzyko ze wroci ale dzieki Waszym komentarza wiem ze jesli wylecze zoladek problem zniknke czy raczej wlaczyc do moich supli sody , chlorku magnezu , vit d3 k2 ?

  1. grzegorzadam 31 marca 2018 o 13:43

   za porada dietetyczki bylem na diecie i bralem leki przeciwgrzybiczne ”

   Co to za leki?

   Posłuchaj Lasta, co radzi w tym zakresie:
   https://youtu.be/VJ6gMseT1_w

   boraks jest antygrzybiczy i antypleśniowy + jod= świetne środki na grzybicę:
   https://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz- dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/
   http://docplayer.pl/5158934-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-drozdzakow.html

 32. PETER 31 marca 2018 o 15:17

  Bralem nystatyne , bo leki typu czosnek itp nie dzialaly na mnie . Przeczytalem juz wszystkie artykuly o boraksie tutaj plus komentarze i raczej zdecyduje sie na niego w celach profilaktycznych , jeszcze raz dzieki wielkie grzegorzadam

  1. grzegorzadam 31 marca 2018 o 17:28

   Stosuję ten bor 4 rok, nie namawiam, ale naprawdę jestem zdrowy.

   Jak czytałeś to wiesz, jak jest ważny i za co odpowiada.
   do tego magnez, jod, krzem, selen, wit.D i będzie dobrze. 😉

   1. drefet 21 lipca 2018 o 19:54

    nie mozna „przedawkowac” jakie sa objawy? bire bor w kapsulkach , przez dlugi czas kilka miesiecy 1 czasem 2 dziennie teraz sporadycznie, obawiam sie nadwyzki…z slelenem tak u mnie wyszlo

    1. grzegorzadam 22 lipca 2018 o 10:50

     zrób sobie analizę włosa, selen też może wyjść inaczej.

     1. drefet 22 lipca 2018 o 16:01

      co to znaczy „moze wyjsc inaczej” ? robilam dwa razy pol roku temu ponad 240 i po pol roku ponad 140 to jest duzo za duzo, teraz po prostu nie przyjmuje selenu i uwazam na produkty ktore maja go duzo, za 3 miesiacie ponowie badanie powinno juz byc w normie, apw tez zrobie i biorezonans wham sie miedzy botkomem a voila , na ten moment zaburzenia wzroku ustapily jako tako widze i z konczynami tez lepiej
      wlaczylam cytrynian wapnia i jakby po tym lepeij…mg bralam duzo moze wapn sie wyplukal, poki co jest lepeij ale temp w ciagu dnia nadal 37/37,5 wieczorem i rano 36, 6 jesli to nie bylaby oznaka procesu zapalnego to w niczym mi to szczegolnie nie przeszkadzajak cisnienie ktore miewam 90/50

     2. drefet 22 lipca 2018 o 16:57

      w moczu wyszlo ogolnie niewiele czekam jeszcze na posiew ale piecze mnie cewka i w moczu znalazlam, wielokrotnie..nie w tym akurat co do analizy oddalam jakies farfocle takie jakby biale niteczki albo biale paproszki czy to moga byc jakies kamienie piasek ? nigdy nie ialam czegos takiego a moze ktorys z supli tak dziala?

 33. PETER 31 marca 2018 o 18:45

  Ostatnie pytanie grzegorzadam , moge pic sode ( ciepla) dodajac chlorek magnezu ? Czy czekac 30 min i kazdy z osobna stosowac ? I ten boraks 1 lyzka dziennie straczy profilaktycznie w formie roztworu?dzieki mistrzu ?

  1. grzegorzadam 31 marca 2018 o 19:16

   Do sody nie dodawaj magnezu, bo się zbryla, odczekaj 10-15 minut i wtedy magnez.

   Boraks jak chcesz, pilnuj jakiejś dziennej dawki, możesz 1 raz dziennie, jak terapeutycznie
   większe dawki, rozłóż na kilka razy.
   Masz w linku dawki.

 34. beata 7 czerwca 2018 o 12:31

  kochani (długo i namiętnie), od tygodnia biorę wodę utlenioną, pół godziny później sodę oczyszczoną. Po posiłku biorę drugie danie czyli suplementów garść a 20 minut później eksploduję w toalecie. I tak regularnie od tygodnia. Dodatkowo 3-4 razy w nocy pęcherz domaga się wizyty w toalecie. Co może być przyczyną rozwolnień i nocnych pobudek? Nie ukrywam, że nieprzerwany sen jest mi niezbędny do życia inaczej chodzę jak zombie. Mam hashi i zjd ale moje zjd w miarę już opanowane dietą.

  1. Pepsi Eliot 7 czerwca 2018 o 16:36

   nasze suple bierzesz?

  2. grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 07:46

   od tygodnia biorę wodę utlenioną, pół godziny później sodę oczyszczoną.”

   proszę napisać po 2 czy 3 miesiącach.
   Tydzień czasami wystarcza do opanowania kataru, a nie wieloletnich kłopotów.

 35. beata 7 czerwca 2018 o 16:40

  nie nasze. mam jeszcze zapasy do zużycia. bo suple biorę od więcej niż długiego czasu, choć z przerwami, bo jakoś porażającej poprawy nie widziałam. z oszczędnego domu pochodzę, więc ich nie wywalę a wrogów nie mam 🙂

 36. beata 8 czerwca 2018 o 12:32

  grzegorzadam, nie piszę o „7 dniowym uzdrowieniu” tylko, czy np. ten częstomocz nocny nie jest sygnałem zaburzonej równowagi potasowo-sodowej i w związku z tym czy powinnam dosypać czegoś, lub zdjąć nogę z gazu sodu, na przykład. Kombinuję, że jeśli organizm trzyma wodę za dnia a pozbywa się jej w nocy to widocznie do jakichś procesów jest mu woda potrzebna, względnie za dużo sodu. jako lajkonik param się jedynie kombinatoryką dlatego proszę o podpowiedzi fachowców

  1. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 07:38

   Wszyscyśmy lajkonikami.
   Zrób analizę włosa np. , poziomy pierwiastków z morfologii o niczym nie mówią.

 37. Viola 15 września 2018 o 08:40

  Dlaczego sode gasimy goraca woda pdzy piciu? Czy do testu na zakwaszenie sodę gasimy, czy rozpuszczamy w letniej wodzie?

 38. grzegorzadam 26 września 2018 o 08:37

  Rosjanie polecają ”gasić” sodę- od razu przechodzi w postać dwuwęglanu, co jest
  korzystne, bo organizm wykonuje pracę, aby go w przyswajalny dwuwęglan przetworzyć.
  Powstaje tzw. soda kalcynowana- pisaliśmy o tym często ze 3 lata wstecz.

  Do testu nie musisz gasić, nie ma takiej potrzeby, nie gaszona soda jest bardziej reaktywna
  w zakresie generowania CO2, a o to nam chodzi.

  1. grzegorzadam 6 grudnia 2018 o 09:16

   co jest
   korzystne, bo organizm wykonuje pracę, aby go w przyswajalny dwuwęglan przetworzyć.”

   miało być ZBYTECZNĄ pracę.
   Co też de facto nie jest problemem 😉

 39. Dawid 26 października 2018 o 09:15

  Cześć. W jakich ilościach i o jakiej porze zazywać sodę przy Pchn, gfr 60. Pozdrawiam

  1. grzegorzadam 26 października 2018 o 19:15

   możesz delikatnie na czczo 1/4 łyżeczki na początek.

   Skup się na ziołach nerkowych i wywarach z jaglamki

   1. Dawid 27 października 2018 o 08:31

    Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś polecić jakieś konkretne? Czy po prostu brać to co jest w aptece/lokalnym sklepie z ów specyfikami?;)

    1. grzegorzadam 27 października 2018 o 10:56

     żadnych aptek, kupujesz 4 zioła i robisz swoją mieszankę:
     https://www.pepsieliot.com/nerki-prosta-herbatka-oczyszczanie-czego-zawsze -zaczynaj-detoks-diy1/
     https://www.pepsieliot.com/nyry-pecherz-kamienie-prostata/
     https://www.pepsieliot.com/prosty-syrop-z-cytryny-i-pietruszki-na-kamice- nerkowa/

     oraz tu o nerkach:
     https://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto- zgladzic-plesn-2/

     z komentami, jest obszernie, ale warto.

     o wywarach z kaszy jaglanej było wielokrotnie, poszukaj

     1. grzegorzadam 27 października 2018 o 16:11

      ”żadnych aptek,”

      nieprecyzyjnie > możesz te zioła kupić w aptece, ale rzadko jest komplet.

 40. katie 30 listopada 2018 o 17:46

  HEj!
  pytanie odnośnie sody kalcynowanej. Można jej użyć jej jako jednego ze składników naturalnego płynu do mycia naczyń ale ma oznaczenie że jest drażniącą i powinno się używać przy niej rękawic ochronnych, co o tym myślicie? Bo mam dylemat czy włożyć ręce w ten kompot którego nawarzyłam czy nie bardzo;)

  1. grzegorzadam 3 grudnia 2018 o 22:59

   ale ma oznaczenie że jest drażniącą i powinno się używać przy niej rękawic ochronnych,”

   piłem to z rok czasu, nie wyżarło przełyku 🙂

  2. grzegorzadam 3 grudnia 2018 o 23:51

   kialcynowana to inaczej soda gaszona 🙂
   Jak można tym poparzyć ręce nie wiem doprawdy.
   Może pylenie być szkodliwe, większe stężenia, owszem.

 41. mateuszozon 20 marca 2019 o 18:19

  Z rana piję litr wody jeszcze w łóżku, od razu potem wstaje i gaszę łyżkę sody wrzątkiem, posiłek mam po 17 do 21. Dobrze robię z tym piciem sody w takim momencie?

  1. Pepsi Eliot 20 marca 2019 o 20:39

   dobrze, ale kontroluj pH moczu i sód i potas, ja bym robiła przerwy

 42. mateuszozon 22 marca 2019 o 11:02

  Nawet soda po wypiciu 3 pierwszych szklanek z terapi? Pisałaś że powinna to być szklanką 0, ale nie zaszkodzi jeśli wypije soda po tych 3 szklankach?

  1. Pepsi Eliot 22 marca 2019 o 13:28

   soda powinna być jednak szklanką zero

 43. Johny 24 kwietnia 2019 o 13:55

  Na pewno sodę oczyszczoną kupować w sklepie ze zdrową żywnością a nie w zwykłym sklepie? Czy to tylko taki żart?

  1. Pepsi Eliot 24 kwietnia 2019 o 16:58

   nie ma znaczenia, o ile zwykły sklep nie oszalał, a widziałam już naprawdę dziwne dodatki, w zdrowej żywności soda, to soda, nikt nie ma zamiaru jej podkręcać, sól też chcesz kupować w zwykłym sklepie?

 44. viktia 19 maja 2019 o 11:56

  Pepsi, mam 2 pytania w sprawie sody. Rozumiem że pijąc sodę oczyszczoną nie używa się już soli, więc co lepiej, sól morska czy łyżeczkę sody gaszonej na czczo?
  Czy Ty pijesz codziennie sodę jako szklankę zero?

  1. Pepsi Eliot 19 maja 2019 o 13:51

   nie, piję tylko 4 szklanki, ale badam mocz, jakbym była zakwaszona to piłabym. Jestem wiele lat na zielonkach. Czasami nawet się zakwaszam żurawiną This is BIO do 4 szklanki dla bezpieczeństwa.

 45. Anna 25 września 2019 o 17:11

  Czy sodę nie powinno pić się np. z syropem z agawy? Od dłuższego czasu piję codziennie, na czczo sodę (chłodna woda) z syropem z agawy. Przy mierzeniu PH w warunkach domowych, przy użyciu pasków wskaźnikowych PH, PH moczu wyszło mi 6,5 natomiast w badaniu laboratoryjnym moczu 7,5. Z czego może wynikać ta różnica? Od około 2 tygodni nie piję sody i pojawiła się u mnie zgaga. Jak najlepiej pić sodę i czy pić rownież wodę utlenioną (kiedyś piłam)?

  1. Pepsi Eliot 25 września 2019 o 17:20

   a po co z cukrem? to w protokole rakowym Bernona miało sens

 46. Anna 25 września 2019 o 19:07

  Profilaktycznie.

  1. Pepsi Eliot 25 września 2019 o 19:16

   jeśli profilaktycznie w celu alkalizacji ciała, trzeba badać pH moczu, mocz nie może być zbyt zasadowy, szczególnie rano na czczo, 6,5 jest ok. No i sód i potas badaj.

   1. Anna 26 września 2019 o 00:28

    Dziękuję za odpowiedź.

 47. Anna 25 września 2019 o 19:09

  Wszędzie gdzie czytałam o piciu sody był podawany przepis z czymś słodkim. Wydawało mi się, że tylko wtedy ma to sens.

  1. Pepsi Eliot 25 września 2019 o 19:14

   nie, tom kuracja przy raku, rozpowszechniona przy raku prostaty

 48. Anna 29 września 2019 o 11:57

  Dlaczego „W żadnym wypadku nie stosuj schłodzonej wody!”? Ja używam schłodzonej wody co prawda piję sodę z syropem z agawy.

 49. Kuba 18 listopada 2019 o 19:14

  Hej Pepsi, czy można mieszać wygaszona sodę z kwasem jabłkowym 1;1?

  1. Pepsi Eliot 18 listopada 2019 o 19:42

   po co? można

 50. Kuba 21 listopada 2019 o 19:48

  To było nie potrzebne pytanie, miłego wieczoru 🙂

  1. Pepsi Eliot 21 listopada 2019 o 21:23

   oj tam oj tam, padło, był więc potrzebne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *