logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 462 269
170 online
32 721 VIPy
Reklama

nowelogo

TWÓJ SKLEP ZE ZDROWIEM

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Soda – popiół boskiego ognia, czyli lek na potrzeby całej ludzkości

baking-soda-water-1

Soda-popiół boskiego ognia, czyli lek na potrzeby całej ludzkości

SODA spożywcza nie tylko zapobiega wielu chorobom, nawet łącznie z rakiem, ale także wpływa korzystnie na wymianę energii w yyy …czakrach.

Witarianizm niskotłuszczowy, którego zachwalam, jako tajną broń (profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych) to dieta wysoko węglowodanowa, właśnie niskotłuszczowa, i „normalnie ” białkowa, oparta na proporcjach kalorycznych odpowiednio 80/10/10/.

JEST dietą naturalnie niskosodową i wysoko potasową. Przy czym nie kozakuj, bo suplementacja potasem jest zawsze niebezpieczna, a potas tracimy znacznie szybciej niż sód.

Ale, czy wiesz że:

Soda chroni potas w komórkach

Ale co właściwie się dzieje gdy soda spożywcza trafia do organizmu? Z chemicznego punktu widzenia soda stanowi związek kationu sodu i anionu wodorowęglanu. Znajdując się w organizmie związek ten aktywnie włącza się do korekty równowagi kwasowo-zasadowej. Przy wielu ciężkich schorzeniach w komórkach i tkankach organizmu występuje stan, w którym krew ma odczyn, uwaga: kwaśny, dochodzi do niedoboru kationów potasu i nadmiaru sodu, co z kolei prowadzi do stłumienia procesów wymiany w komórkach (wyhamowuje cykl Krebsa), obniżenia przyswajania tlenu, i co najgorsze zmniejszenie żywotności komórki i całego organizmu.

TU KUPISZ moją rewolucyjną książkę z autografem "Leczenie dobrą dietą"
TU KUPISZ moją rewolucyjną książkę z autografem „Leczenie dobrą dietą”

Tymczasem uzdrawiające działanie sody jest unikalne

Dzięki temu, że do organizmu trafiają aniony kwasu węglowego (HCO) wzrasta rezerwa zasadowa organizmu, co w efekcie dalszych procesów, którymi nie chcę Cię teraz zanudzać, stwarzają się warunki do przenikania kationu potasu do komórek, a to prowadzi do potężnego zastrzyku poprawy samopoczucia.

phoenix20

Soda normalizuje pH organizmu

Sprzyja utlenianiu nieprzetworzonych resztek pokarmowych i dzięki aktywacji tleniu, dodatkowo na tle zażywania wody utlenionej, przywraca wszystkie bioenergetyczne procesy, niezależnie od występujących bolączek. Należy też zauważyć, że soda jako składnik zasadowy stanowi też podstawę plazmy krwi.

Oto dlaczego na oddziale reanimacji w celu przywrócenia działania wszystkich układów organizmu podaje się dożylnie 5, lub 8 procentowy roztwór sody.

 Dawkowanie sody

Iwan Nieumywakin zaleca:

Należy rozpuścić sodę w gorącej (około 70-80 stopni C) wodzie, nieco ostudzić (do około 45-50 stopni C), aby się nie oparzyć i przyjmować wewnętrznie 20-30 minut przed posiłkiem.

DO zażywania sody należy przyzwyczaić się stopniowo, najpierw 1/4 łyżeczki na szklankę gorącej wody, następnego dnia 1/3 łyżeczki, po kolejnych 2-3 dniach – 1 płaska łyżeczka, a potem można już używać czubatej łyżeczki od herbaty.

Takie zażywanie zaleca się jako profilaktyczne,oraz szczególnie w celach leczniczych 2 do 3 razy dziennie 20 do 30 min przed posiłkiem.

SODĘ można pić wyłącznie na czczo, czyli żołądek powinien być pusty

Nadmiar sody wydalany jest przez organizm samoczynnie, przy czym dodatkowo przepłukane zostają nerki. Brak jakichkolwiek przeciwwskazań.

Przy chorobach nowotworowych:

Podczas zażywania sody rozpuszczają się guzy.

Należy przyjmować sodę rano i wieczorem po 1 płaskiej łyżeczce przez 3 dni, następnie po czubatej łyżeczce 2 do 3razy dziennie. W ciężkich przypadkach zażywa się sodę po 2 czubate łyżeczki 3 razy dziennie przez 2 tygodnie a następnie po łyżeczce 3 razy dziennie.

Koniecznie na czczo,  20 – 30 minut przed posiłkiem. Gdy stan zdrowia się poprawi, dawkę można zmniejszyć.

Brak jakichkolwiek przeciwwskazań.

SODĘ możesz zażywać wręcz przez całe życie.

Rozpuszczaj ją w szklance gorącej wody (70-80stopni C)

W żadnym wypadku nie stosuj schłodzonej wody!

Lewatywy z sody

Niumywakin zaleca okresowo (2-3 razy w tygodniu) wykonywać 2 – 3 razy dziennie lewatywy z 1 łyżki stołowej sody na 1-1,5 litra ciepłej wody.

Przynosi to świetny efekt uzdrawiający

Ciekawe

a. Znany jest przypadek, gdy rak został wyleczony przez obfite posypywanie chorego miejsca sodą

b. W Kijowskim Instytucie Pediatrii  przeprowadzono prace mające na celu zbadanie wpływu sody na zdrowie człowieka. Dwóm grupom dzieci z ostrym zapaleniem dróg oddechowych podawano te same lekarstwa,lecz pierwszej grupie bez dodatku sody, a drugiej grupie na bazie sody. Te drugie wyszły ze szpitala o tydzień wcześniej.

Źródło: Iwan Nieumywakin „Soda oczyszczona na straży zdrowia”

'Oh yeah...a diet soda, too.'


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 70 061 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. samaia 22 listopada 2019 o 08:44

  Co do przyjmowania sody:
  Od kiedy to żołądek jest pusty 3 razy dziennie, jeżeli większość ludzi je przynajmniej 3 razy dziennie, a trawienie niektórych pokarmów może trwać i 5 godzin? Bo tego, że żołądek powinien być dobrze zakwaszony, autorka strony chyba nie kwestionuje?

  1. Pepsi Eliot 22 listopada 2019 o 08:56

   Te pretensje do profesora Nieumywakina, gdyż to są jego zalecenia. A na marginesie, doradzam dietę roślinną witariańską, 80/10/10, opuszczanie żołądka przez pokarm i generalnie trawienie na całej długości przewodu pokarmowego, takiej diety odbywa się znacznie szybciej. Np zielono owocowe szejki żyłą wrotną odrazu pędzą do wątroby omijając kwestię trzustki. Na takiej diecie opiera się też terapia Gersona, co przy nowotworach jest wskazane. Wpływ wody z sodą na pH żołądka będzie marginalny, tutaj chodzi o alkalizację ciała, rośnie pH moczu i należy badać ten parametr nawet 3 razy dziennie. Oczywiście należy badać cały czas równowagę sodowo potasową. Są specjalne protokoły alkalizacji szczególnie dla ludzi chorych, robi się je naprzemienne z akalizacją trawą pszeniczną, z algami, zielonkami etc.

   1. samaia 22 listopada 2019 o 09:17

    A jaki jest Twój stosunek do zaleceń prof. Nieumywakina co do używania sody?
    Jak to się sprawdza na ludziach? Mój terapeuta stwierdził, że systematyczne używanie sody upośledza jakoś pracę żołądka (trwale).

    1. Pepsi Eliot 22 listopada 2019 o 09:36

     Wszystko zależy od historii przypadku, nie jestem lekarzem, ale nie zalecam brania profilaktycznego sody, pozostałabym przy przemyślanych kuracjach. Jednak w niektórych schorzeniach wodorowęglan sodu czyli soda oczyszczona jest jednym z podstawowych środków medycznych stosowanych na choroby nerek. Nowe badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców z Royal London Hospital pokazują, że wodorowęglan sodu może dramatycznie spowolnić postęp przewlekłej choroby nerek.

     Dr SK Hariachar, nefrolog nadzorujący Renal Hypertension Center w Tampie na Florydzie w odniesieniu do badań nad sodą oczyszczoną i chorobą nerek stwierdził:

     „Cieszę się z potwierdzenia tego, co wiemy od tak dawna. Od lat podaję moim pacjentom wodorowęglan sodu w celu przesunięcia w czasie konieczności dializy, a teraz w końcu mamy na to potwierdzenie. Dodatkowo mamy informacje, że niektóre osoby już poddawane dializie mogą odwrócić swój stan z pomocą sody oczyszczonej „
     Więc widzisz, że trzeba robić właśnie test sody na zakwaszenie żołądka, badać sód i potas, mieć paseczki do badania moczu i dobrze jest też zrozumieć jak to wszystko działa.

 2. samaia 22 listopada 2019 o 10:49

  Bardzo dziękuję.

 3. Iva 2 grudnia 2019 o 21:14

  mam niewydolność nerek kreatynina 2.2 GFR 24 czy soda mi pomoże ? już nie wiem co robić 🙁 i jakie ph moczu jest dobre ? spróbuję chyba sodę. Pepsi poradź coś bo jestem załamana 🙁

  1. Pepsi Eliot 2 grudnia 2019 o 21:43
   1. Iva 2 grudnia 2019 o 21:58

    Pepsi kochana dziękuję Ci bardzo , już czytam chociaż mam już niezły mętlik od tego czytania, jak się zmęczę oglądam Twój taniec Everybody i mi lepiej 🙂
    muszę działać , objawów żadnych nie mam ” tylko ” te złe wyniki więc może się uda coś zrobić,
    bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *