Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 414 378
32 online
35 538 VIPy

Zielony pokarm, który zmniejsza guzki tarczycy? 6 naturalnych sposobów na guzki tarczycy

 Spirulina zmniejsza guzki tarczycy

Spirulina zmniejsza guzki tarczycy?

Cześć Socjecie, w tym artykule przypomnę Ci w dużym skrócie, co to są, oraz z czego robią się guzki na tarczycy? Odpowiem też na Twoje pytanie, czy guzki na tarczycy są groźne, bez specjalnego straszenia Cię. Poznasz podstawową profilaktykę, oraz to, co jest GŁÓWNYM tematem artykułu: 6 naturalnych sposobów na guzki tarczycy! Zapraszam Cię do czytania.

Z czego robią się guzki na tarczycy? Czy guzki na tarczycy są groźne?

Te guzki to nienormalne wzrosty tkanki tarczycy, które mogą występować pojedynczo lub w grupach. Przeważnie są one łagodne (95%) i nie powodują żadnych objawów ani problemów zdrowotnych.

Niemniej jednak, w niektórych, rzadkich (5%) sytuacjach guzki tarczycy mogą mieć charakter złośliwy, co oznacza, że są nowotworami i mogą prowadzić do rozwoju raka tarczycy. Często rosną wolno i trudno je zdiagnozować bez testów potwierdzających lub wykluczających raka. Chociaż rzadkie, agresywne guzki mogą rosnąć szybko, są twarde i przyczepione do tarczycy.

Pomimo, że większość guzków tarczycy nie daje objawów, to w niektórych przypadkach mogą pojawić się trudności w połykaniu lub oddychaniu lub uczucie pełności, bólu lub ucisku w gardle lub szyi. Niektóre osoby mogą odczuwać szybką niezamierzoną utratę wagi,  nerwowość lub nieregularne bicie serca, ponieważ mają zbyt dużo tyroksyny w swoim systemie. Powodem są guzki, które mogą wytwarzać tyroksynę (T4), hormon tarczycy kontrolujący metabolizm. Te guzki praktycznie nigdy nie są złośliwe.

Wiedza

Guzki, które wytwarzają nadmiar hormonu tarczycy – zwane gorącymi guzkami – pojawiają się na skanie, ponieważ pochłaniają więcej izotopu niż normalna tkanka tarczycy. Gorące guzki są prawie zawsze niezłośliwe.
W niektórych przypadkach guzki, które zajmują mniej izotopu – zwane zimnymi guzkami – są nowotworowe. Jednak badanie tarczycy nie pozwala odróżnić zimnych guzków rakowych od tych, które nie są nowotworowe.

Choć nieznane są dokładne przyczyny powstawania guzków tarczycy, istnieje kilka czynników ryzyka, które mogą zwiększać szanse na ich wystąpienie:

 • płeć (kobiety są bardziej podatne na rozwój guzków),
 • wiek (ryzyko wzrasta wraz z wiekiem),
 • dziedziczność (guzki tarczycy często występują u osób mających krewnych z tym schorzeniem)
 • oraz ekspozycja na promieniowanie jonizujące (np. podczas radioterapii)

Aby nie powtarzać się, odsyłam Cię do wszystko tłumaczącego wpisu: Jakie rodzaje guzków tarczycy istnieją i jak wpływają na organizm?

Czy guzki na tarczycy mogą zniknąć? Jak się leczy guzki tarczycy?

Choć nieznane są dokładne przyczyny powstawania guzków tarczycy, to jednak usuwanie pewnych czynników prozapalnych, a wprowadzanie antyzapalnych ma wpływ na wielkość istniejących, znikanie, czy pojawianie się nowych.

Dlatego Ty nigdy nie rezygnuj.


Lecz uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


Spirulina zmniejsza guzki tarczycy, czyli 6 naturalnych sposobów na guzki tarczycy

1.Usuń z diety nabiał

Kazeina, białko znajdujące się w nabiale, jest strukturalnie bardzo podobne do gliadyny, białka glutenu. Kiedy Twoje ciało reaguje na gluten, istnieje duża szansa, że ​​może również zareagować na nabiał z powodu tego białka. Jeśli organizm postrzega gliadynę jako patogen, istnieje duża szansa, że ​​rozpozna również kazeinę jako patogen, ze względu na ich podobną budowę. W takim przypadku może wywołać taką samą odpowiedź immunologiczną na kazeinę, jak na gliadynę. W pewnym badaniu z udziałem pacjentów z Hashimoto około 50% tych pacjentów miało podobną reakcję zapalną na mleko krowie, jak na gluten (2)

Ponadto wiele osób ma po prostu problem z trawieniem kazeiny w mleku, zwłaszcza mleka z kazeiną A1-beta, które właśnie ma podobną strukturę białka do gliadyny. W badaniach na zwierzętach trawienie kazeiny, w szczególności kazeiny A1-beta znajdującej się w konwencjonalnym nabiale, może wydłużyć czas trawienia, a także produkcję markerów stanu zapalnego w porównaniu z mlekiem z kazeiną A2-beta. Uczestnicy badania, którzy spożywali mleko A2 w porównaniu z tymi, którzy spożywali mleko A1 (stolce Typ1), mieli statystycznie istotnie lepsze stolce (według charakterystyki stolców Bristol (9)), a także mniejszy ból brzucha.

jakie kupy są najlepsze

Przekrojowe formy kupy wg wykresu stolca Bristol (9)
Kupa definiuje Twoje zdrowie. Jakie kupy są najlepsze?

Wiedza

Mleko A2 to odmiana mleka w tym krowiego, w której brakuje formy białek β-kazeiny zwanej A1, a zamiast tego jest głównie postać A2. Takie „specjalne” mleko krowie jest sprzedawane głównie w Australii, Nowej Zelandii, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Było też sprzedawane w Wielkiej Brytanii w latach 2012-2019. Przy czym mleko inne niż krowie, w tym mleko ludzkie, owcze, kozie, osła, jaka, wielbłąda, bawołu i inne, również zawiera głównie A2 β-kazeinę. Zatem termin „mleko A2” jest też używany w tym kontekście. 

Nabiał ma również tendencję do wywoływania stanów zapalnych u wielu osób ze względu na znajdujący się w nim cukier (laktozę). Osoby z nietolerancją laktozy mają niezdolność do trawienia laktozy i szacuje się, że aż 65% populacji ludzkiej może nie tolerować laktozy. 

2. Usuń z diety gluten

Kiedy jesz gluten, jelita są wystawione na działanie gliadyny, która prowadzi do regulacji w górę zonuliny. To rozluźnia ciasne połączenia jelit i zwiększa przepuszczalność jelit. Ta przepuszczalność jelit występuje u WSZYSTKICH osób, niezależnie od tego, czy dana osoba ma nadwrażliwość na gluten, czy nie (3). Ponieważ zwiększa się przepuszczalność jelit, gliadyna jest w stanie przedostać się poza barierę jelitową do krwioobiegu. 

Ze względu na podobną strukturę molekularną gliadyny do transglutaminazy, organizm może oznaczyć ją we krwi jako obcego najeźdźcę, którego również należy zaatakować. Może to następnie skłonić Twoje ciało w podwyższonym stanie do zaatakowania zarówno gliadyny, jak i transglutaminazy, enzymu płodnego w tarczycy, ze względu na ich strukturalne podobieństwa. Innymi słowy, gdy gliadyna znajduje się w krwioobiegu, organizm może wywołać odpowiedź immunologiczną na gliadynę, a także zaatakować tarczycę.

Badania wykazały, że wyeliminowanie glutenu u pacjentów z Hashimoto może znacznie obniżyć miana przeciwciał przeciwtarczycowych (3,4,5). A co za tym idzie, zmniejszyć, lub „zniknąć” guzki tarczycowe.

3. Dostarcz ciału selenu

Wszyscy już słyszeli o braku jodu w kontekście niedoczynności tarczycy. I rzeczywiście,  jod jest krytyczny dla zdrowia tarczycy (6), co wiąże się z guzkami.

Dlatego jeśli świadomie odrzuciłaś białą sól stołową (bo z fluorem i pozbawioną minerałów), chociaż przy okazji odgórnie jodowaną. Do tego masz awersję na sushi, mam na myśli wodorosty i nie ma mowy, żebyś dorzuciła pół łyżeczki Kelp This is BIO do 4 szklanki. No i pH Twojego moczu jest niskie, czyli będzie słabo wchłaniany jod. Wówczas zasadne i stosunkowo bezpieczne (przy nadczynności dostarczanie jodu może być szkodliwe*) będzie aplikowanie sobie jodu przez skórę (płynem Lugola z apteki robisz plamę 3 cm np. na nadgarstku od wewnątrz i ponawiasz suplementację transdermalną, gdy plama zniknie).

Uwaga

* Leczenie guzków tarczycy za pomocą terapii naturalnych nie oznacza rezygnacji z konwencjonalnej medycyny. Zalecenia są takie, żeby badać tarczycę (cały panel tarczycowy plus USG) i konsultować się z lekarzem prowadzącym.

Czyli jeśli jesz sushi (wodorosty), zielonki, czy dodajesz kelp np do 4 szklanki, to zwykle wystarczy Ci jodu, natomiast może brakować Ci selenu.

Wiedza 

Selen zwalcza rtęć w rybach, którą niechcący zjadamy. Selen ma wpływ nie tylko na guzki tarczycy, ale też ogólnie na wiele nowotworów (12)

Mega ważne!

Selen pomaga w przemianie nieaktywnego hormonu tarczycy T4 do aktywnego T3!

Selenu ma się rozumieć nie należy przedawkować (nadmiar może mieć negatywne skutki zdrowotne, począwszy od wypadania włosów, aż do baaaardzo poważnych), po to bada się selen.

Jednak założenie jest takie, że przy niedoczynności Hashimoto bierze się 200 mcg selenometioniny (bardzo świetna postać selenu z aminokwasem) nawet bez badania. Nie jestem lekarzem, dlatego bezwględnie proszę o potwierdzenie tej informacji u swojego lekarza.


Polecamy  wysokiej jakości suplement: Selen TiB w postaci selenometioniny (nie irytuj się, wkrótce świeża dostawa)!


4. Zadbaj o prawidłowy poziom cynku

Cynk ma ogromne znaczenie dla zdrowia całego organizmu, UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO i oczywiście dla tarczycy. (6) Co za tym idzie jego braki będą miały wpływ na powstawanie guzków tarczycy.

Poza tym, cynk pomaga ciału naprawiać DNA i przy produkcji białek.

Jednak co za dużo, to niezdrowo, przypominam mój filmik na YouTube o suplementacji cynku, miedzi i fosfatazie alkalicznej

Polecamy wysokiej jakości suplement Cynk TiB w ciemnym szkle


5. Wyrównaj estrogeny

Choroby tarczycy częściej występują u kobiet, zwłaszcza między okresem dojrzewania a menopauzą. Również kobiety są bardziej podatne na goitrogenne działanie niedoboru jodu. Raki tarczycy występują trzykrotnie częściej u kobiet niż u mężczyzn, a u kobiet szczyt zachorowań występuje wcześniej. Te dane epidemiologiczne sugerują rolę estrogenów w patogenezie chorób tarczycy.

Estrogen ma dobrze znany pośredni wpływ na gospodarkę tarczycy, zwiększając stężenie globuliny wiążącej tyroksynę, oraz zapotrzebowanie na hormony tarczycy u kobiet z niedoczynnością tarczycy. Najnowsze badania mówią, że wpływ jest większy niż się spodziewano. (7, 8)

Pomocny wpis: Za wysokie estrogeny? Zadziałaj tymi trzema krokami

6. Spirulina, kurkumina i boswellia serrata (kadzidłowiec) zmniejszają guzki tarczycowe (1)

Uwaga

Zwróć uwagę, że akurat w badaniu (1) pacjenci nie mieli chorób autoimmunologicznych, ani raka.

Opis badania:

Pacjenci otrzymywali 1 gram spiruliny (dokładnie 800 mg) i po 100 mg ekstraktów kurkuminy, oraz kadzidłowca 2 razy dziennie, na około 30 minut przed śniadaniem i obiadem.

Praktycznie wszystkie guzki się zmniejszyły. Osoba, która dostała uczulenia w postaci wysypki, jak się okazało, dostawała placebo. Co potwierdza czym jest psychika w leczeniu wszystkich schorzeń.

Kilka słów o doskonale wspierającej leczenie, żeby nie użyć niedozwolonego słowa w bezpośrednim kontekście nie-farmaceutyku, naturze użytych składników 

Spirulina zmniejsza guzki tarczycy

Spirulina w okresach głodu była używana jako JEDYNE źródło pożywienia na niektórych obszarach Afryki przez ponad 1 miesiąc. Zaś pierwsze udokumentowane użycie spiruliny miało miejsce w Chinach około 2000 lat temu, też w okresach głodu.  Charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością białka: 40–65% suchej masy, oraz zawiera WSZYSTKIE NIEZBĘDNE aminokwasy. Chlorella ma ich sześć, więc nie wszystkie dziewięć aminokwasów.

Spirulina zawiera minerały (Fe, K, Na, Ca, P, I, Mg, Zn, Cu, Se, Mn, Cr) i witaminy (karotenoidy 5 mg/g witaminy B1, B2, B3, B6, B12 (analog) kwas foliowy, biotynę, kwas pantotenowy, wit. K1, K2), kwas gamma-linolenowy, chlorofil i fikocyjaninę, dzięki czemu jest PEŁNOWARTOŚCIOWYM źródłem pożywienia.

Oprócz tej niezwykłej kompozycji zawiera znaczne ilości przeciwutleniaczy, takich jak odmładzająca dysmutaza ponadtlenkowa (360 UI/g), zeaksantyna (3 mg/g) i witamina.

Ma też wpływ, co bardzo ważne nie tylko dla sportowców na wzrost tlenku azotu.

Spirulina zmniejsza guzki tarczycy

Polecam Ci wybitnie czystą i sprawdzoną Spirulinę This is BIO


Kurkumina, naturalny ekstrakt z korzeni Curcuma longa zmniejsza guzki tarczcycy

Kurkumę stosowano od wieków w Azji na różne dolegliwości. Jest silną substancją przeciwzapalną o działaniu plejotropowym, w tym przeciwutleniającym i modulującym metabolizm. Jej efekty są dobrze zbadane, a WIELE (ponad 600) badań klinicznych wykazało korzyści w zapaleniu stawów, chorobach zapalnych jelit, stanach przedcukrzycowych, a nawet we wczesnych stadiach choroby nowotworowej. Niedawna metaanaliza 15 randomizowanych badań klinicznych pokazuje, że kurkumina zmniejsza stany zapalne i produkty utleniania poprzez obniżenie poziomu IL-6, hs-CRP i MDA.

Wielbimy kurkumę, nie zapominamy dodawać jej (z piperyną, czyli szczyptą czarnego pieprzu bio, aby wzmocnić wchłanianie kurkuminy) do pierwszej szklanki!

Wiedza 

Kurkumina hamuje przerzuty w ludzkich komórkach BCPAP raka brodawkowatego tarczycy poprzez regulację w dół szlaku sygnałowego TGF-β/Smad2/3 (10)

Kurkumina hamuje proliferację komórek raka brodawkowatego tarczycy poprzez regulację lncRNA LINC00691 (11)

Boswellia serrata, ekstrakt żywiczy z pachnącego kadzidłowca zmniejsza guzki tarczcycy

Boswellia serrata jest również silną cząsteczką przeciwzapalną, która blokuje szlak NFkB i moduluje aktywność regulatorowych i efektorowych komórek T.

Wykazano, że wraz z kurkuminą hamuje wytwarzanie cytokin zapalnych Il-6, IL-8, TNF-α i reaktywnych form tlenu.

pepsi eliot

Badania

 • (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6691239/

Uwaga

Zwróć uwagę, że akurat w badaniu (1) pacjenci nie mieli chorób autoimmunologicznych, ani raka

 • (2) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9331471/
 • (3) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3088693/
 • (4) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1810502/
 • (5) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8347530/
 • (6) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8223911/
 • (7) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23645248/
 • (8) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3113168/
 • (9) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6891024/
 • (10) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26826337/
 • (11) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8898135/
 • (12) mdpi.com/1999-4923/15/1/104?type=check_update&version=2

(Visited 4 031 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

 

Skuteczna i sprawdzona Spirulina This is BIO!

 

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum