logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
66 712 253
198 online
28 656 VIPy
Reklama
 

100% ORGANICZNY BROKUŁ This is BIO

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Sulforafan. Czy znasz jeden z najpotężniejszych leczniczych związków roślinnych?

  Słyszałaś już o sulforafanie?

  Wiele organicznych roślin kapustnych i ich kiełków z rodziny krzyżowych, w tym (w największym stężeniu) brokuł, zawiera pewien izotiocyjanian. To niezwykły związek, który rozpoczyna swoją pracę w ciele jako coś zupełnie niepozornego i jest przetwarzany przez organizm w super korzystną substancję. Substancję, która może powstrzymać komórki rakowe przed rozmnożeniem, pomóc cukrzykom wyrównać poziom cukru we krwi i zrobić dziesiątki innych, udowodnionych naukowo wspaniałości.

  Chodzi o naturalnie występującą w roślinach siarkę organiczną – sulforafan, która wspiera działanie komórek i ich podział, a także powoduje apoptozę (zaprogramowaną śmierć komórki) w komórkach nowotworowych płuc, prostaty, okrężnicy, piersi i wątroby.

  Sulforafan a nowotwory

  W przeprowadzonym w Chinach badaniu z 2016 roku udowodniono, że sulforafan może wywołać proces apoptozy, czyli naturalny proces śmierci komórki pozwalający na wydalenie obumarłych, zużytych lub uszkodzonych komórek. Wykonano dziesiątki, jeśli nie setki, badań nad anty-nowotworowym efektem działania sulforafanu. Wszystkie są jednoznaczne – zawarty w brokułach sulforafan nie tylko jest skuteczny, ale może stanowić remedium przeciw nowotworom i przewlekłym infekcjom organizmu.

  Sulforafan chroni też przed rozprzestrzenianiem się nowotworu, mogąc zmniejszyć możliwość komórek rakowych do łączenia się w kolonie nawet o 400%. Związek ten zresztą nie tylko zwalcza komórki nowotworowe nie naruszając zdrowych, ale także intensyfikuje działanie lekarstw zażywanych przez chorego.

  Sulforafan redukuje szkodliwe, reaktywne formy tlenu nawet o 73% redukując tym samym ryzyko wystąpienia stanu zapalnego – kolejnego gwoździa do nowotworowej trumny. Dodatkowo stymuluje on układ odpornościowy, który jest Twoją pierwszą linią obrony nie tylko przed nowotworem, ale przed każdą inną chorobą.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ SKONCENTROWANY WYCIĄG SULFORAFANU Z BROKUŁÓW (w kapsułce odpowiedniej dla wegan!)


  Sulforafan a cukrzyca

  Najnowsze badania nad sulforafanem wykazują jego pozytywne działanie na diabetyków.

  Podawano uczestnikom badania chorym na cukrzycę ekwiwalent 5 kilogramów brokułów każdego dnia przez 12 tygodni (100-krotność sulforafanu znajdowanego w jednym brokule). Wyniki dowiodły, że tak skoncentrowana ilość tej substancji jednorazowo obniża poziom cukru we krwi uczestników o 10% więcej niż u osób dostających placebo.

  Doktor Rhoda Patrick mówi o potencjale tego odkrycia:

  Cukrzycy typu drugiego to zazwyczaj osoby z nadwagą, w średnim wieku. Ich ciało przestaje odpowiadać na insulinę, która kontroluje poziom glukozy we krwi. Przyczynia się to do wzrostu poziomu cukru we krwi, co może podnieść ryzyko ataków serca, ślepoty i problemów z nerkami.

  Cukrzycy z reguły dostają metforminę, jednak nawet 15% chorych nie może jej przyjmować ze względu na chore nerki.

  Sulforafan redukuje poziom glukozy poprzez stłumienie enzymów wątroby, które wpływają na produkcję glukozy. Działa dokładnie jak lek, jednak jest naturalny i nie ma skutków ubocznych.

  Także podczas wcześniejszych badań na zwierzętach sulforafan wpłynął pozytywnie na produkcję glukozy i zmniejszenie jej nietolerancji, w sposób podobny do metforminy (doustny lek cukrzycowy).

  Jest to ogromny przełom i nadzieje dla diabetyków!

  W 2012 roku wartość światowego rynku leków dla cukrzyków szacowano na 37 miliardów dolarów. Od tamtego czasu na bank wzrósł i to o x-dziesiąt procent.

  Pomysł na tworzenie leczniczych koncentratów z warzyw może wspomóc (także wycofać) wiele farmakologicznych metod traktowania cukrzycy

  W poprzednich latach udowodniono między innymi, że sulforafan obniża ciśnienie krwi, wpływa na zniszczone płuca, leczy nowotwory i działa prewencyjnie w przypadku zawałów. Najważniejsze jest to, że nie ma skutków ubocznych i nie wywołuje innych szkód w organizmie, a przez to jest całkowicie bezpieczny.

  Jak jeść by korzystać z tego cudownego związku?

  Najlepszym źródłem sulforafanu są brokuły, które zawierają go najwięcej.

  Na surowo możesz jeść zarówno kwiaty jak i łodygę (obierz łykowatą część, posiekaj i delikatnie blanszuj – w smaku przypomina kalarepę). Użyj brokułu do sałatek, koktajli, soków i past, albo chrup jako przekąskę z domową pastą lub w jakikolwiek sposób, jaki podpowiada Ci fantazja. Wówczas brokuły są najzdrowsze i mają najwięcej wartości odżywczych.

  Jeśli chcesz zjeść brokuły poddane obróbce termicznej, pokrój roślinę na 40 minut przed gotowaniem. Uwolni się z niej wówczas katalizator – mirozynaza, która przyczynia się do powstania sulforafanu. Sam sulforafan jest dosyć odporny na ciepło.

  Gotuj brokuł nie dłużej niż 5 minut, nie doprowadzając wody do wrzenia. Możesz przyrządzić go także w 3 minuty w wersji stir-fry z olejem kokosowym.

  Mrożony brokuł nie zawiera mirozynazy! Dzieje się tak, ponieważ przed mrożeniem jest on poddany działaniu wysokich temperatur, co przedłuża okres jego przechowywania. Jeśli kupujesz mrożone brokuły, dostarcz tego katalizatora dodając do posiłku inną roślinę krzyżową (wszystkie zawierają mirozynazę) – na przykład gorczycę lub macę (ok. pół łyżeczki na spory posiłek).

  Pamiętaj aby jeść możliwie najlepsze jakościowo, najlepiej organiczne, brokuły!

  Źródła: 1,2,3

   Smacznego! (i zdrowego)

  (Visited 2 682 times, 2 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. basia 19 kwietnia 2018 o 11:30

   A brokuł sproszkowany TiB? Ta forma zawiera pełną pulę witamin i składników?

  2. Zyraffa 19 kwietnia 2018 o 15:58

   Z brokuła polecam wycisnąć sok , z ananasem albo jabłkiem , mniam 😋

  3. Natalia 20 kwietnia 2018 o 09:04

   Wuja jest 5 lat po operacji jelita. Ma raka 4 stadium. Kontrolował wyniki i były w miarę. Operacja się udała i była chemioterapia. Ale teraz jego wyniki zaczęły się pogarszac. Morfologia krwi m in zaczęła spadać. Cholesterol podwyższony. No i crp się zwiększyło ale nadal w normie. Co można zrobić? Do tego PSA się podwyższa i zaraz będzie powyżej normy. Wuja jest także po operacji przepuchliny pachwinowej niestety znowu się pojawiła i doskwiera. Oraz ma wstawione implanty zębów. Ma miesniaki na ciele. Jest tego trochę. Co można robić aby to wszystko zatrzymać albo cofnąć. Czy nie ma przeciwwskazań do kuracji jeżeli występuje to co opisałam

  4. gosiek 20 kwietnia 2018 o 11:33

   Hej Pepsi, od dawna już śledzę twojego bloga,do niedawna rekreacyjnie ale od jakiegoś miesiąca u mojej dwunastoletniej córki pojawiła się wysypka skórna i zaczęłam intensywniej szukać jakiś info by sobie z nią poradzić i ulżyć dziecku bo strasznie się męczy.Całe ciało w pokrzywce wędrującej, raz więcej na rękach raz na nogach,twarzy,do tego dochodzą obrzęki szczególnie ust oczu,dłoni.lekarze rozkładają ręce,przepisują kolejne leki przeciwalergiczne które słabo działają,mówią ze to alergia pokarmowa ale eliminujemy kolejne alergeny z jedzenia i efektu nie widać.Wcześniej żadnych reakcji alergicznych u niej nie zaobserwowałąm.Jakiś miesiąc przed pojawieniem się pokrzywki zachorowała nam,na zapalenie oskrzeli i płuc i antybiotyk,wiem że nie powinna ale stan był ciężki i się zgodziłam,i wiele czytałam ostatnio o reakcji alergicznej na leki i teraz podejrzewam że ta wysypka może właśnie z tego powodu a nie od jedzenia.Jakieś dwa tygodnie temu zabraliśmy ją na biorezonans,wyszły pasożyty,glista ludzka,włosogłówka i przywra na jelitach i wątrobie,teraz jesteśmy w trakcie ich zwalczania.Alergi pokarmowych i innych np na sierść psa,grzyby, pyłki też wyszło sporo,i córka jest w trakcie odczulania,nie wiem na ile taki biorezonans jest skuteczny w usuwaniu takich alergii ale działamy w tym kierunku.Masz jakiś pomysł co zrobić w takiej sytuacji,jak oczyścić jej organizm jesli powodem wysypki byłaby reakcja na antybiotyk,puki co w ręce wpadła mi książka Wylecz się sam megadawki witamin A.W.Saula i w dziale o alergii zaleca się stosować wysokie dawki wit C,od kilku dni podajemy jej jakieś 20000 dziennie podzielone na mniejsze porcje i puki co efektu nie widać ale to może zbyt krótki czas jeszcze minął bo jakieś trzy dni i na efekty potrzeba dłużej poczekać. Z góry dziękuję za każdą pomoc,ściskam gorąco,i nie przestawaj robić tego co robisz bo swoją osobą i wiedzą..Ty i grzegorzadaam…dajecie ludzim nadzieje ze może być lepiej.

   1. Carolina 21 kwietnia 2018 o 11:01

    Hej Gosiek. Takie wędrujące wysyłki to mogą być pasożyty. Może warto biorezonans zrobić.

  5. gosiek 21 kwietnia 2018 o 12:29

   Biorezonans jej zrobilismy, wyszła włosogłówka przywra na jelitach,wątrobie i glista ludzka, dostała tabletki na usunięcie, po tygodniu byliśmy na kolejnej wizycie kontrolnej, glista z pierwszego spadła na czwarty poziom a przywry na jelitach już nie było. Od wizyty minął kolejny tydzień, kuracja lekami na włosogłówkę i przywrę dobiegła końca więc powinno ich już nie być, na glistę dziś dostaje kolejną dawkę i jeszcze dwie ją czekają za dwa i cztery tygodnie. W środę jedziemy na kolejną wizytę kontrolną i kolejną sesję odczulania na alergeny. Najgorsze jest to, że nie bardzo puki co widać jakieś efekty. Mała strasznie się męczy, nie ma dnia a nawet godziny by nie była gdzieś wysypana, coraz częściej opuszcza dni w szkole bo nie bardzzo można ją tam puścić kiedy budzi się cała w wysypce a twarz tak spuchnięta że oczu nie da się otworzyć. Podaję jej wit C w dawce 20000 przez cały dzień podzieloną na mniejsze porcje,do jednej dawki dosypuję trochę MSM, kwercetyne z bromelaniną i B5 w ilości 2x450mg, wit D3 8000 jednostek bo na biorezonansie wyszło ze ma niedobór, purim i multi kids od pepsi 2×1.

  Dodaj komentarz

  Sklep
  Dołącz do Strefy VIP
  i bądź na bieżąco!

  Zarejestruj sięZaloguj się
  Reklama

 • Reklama

  Leczenie Dobrą Dietą

  Jak zarabiać w internecie?

  ebook
  Jak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZbaner
 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze