logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
86 160 100
online
31 589 VIPy
Reklama

GRAJ W ZIELONE
BROKUŁ This is BIO®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Super ziarno przyszłości, czyli jakie dobrodziejstwa ma dla Ciebie quinoa?

komosa, pepsi eliot, this is bio

Pamiętam jak dziś pierwszy raz, kiedy spróbowałam komosy. Wśród mnóstwa nowości i smaczków, które weszły do mojej diety, niewiele zapisałam w pamięci tak wyraźnie. Może to niezwykłe okoliczności przyrody, bo były to najdłuższe wakacje w życiu, te po maturze, a ja siedziałam w małej knajpce zaraz przy plaży, pod strzechą z liści palm, w pełen słońca poranek. A może to właściwości tego ziarna i fakt, że zachwycałam się cały dzień moim śniadaniem. Jak dziś pamiętam ten smak: komosa ze śmietanką roślinną i owocami. To był posiłek idealny. Nie dość, że pyszny i sycący, dał mi siłę na beztroskie pluskanie się w wodzie i piesze zwiedzanie przez cały dzień.

Quinoa to niezwykła roślina

Pierwsze donosy na temat występowania komosy ryżowej datuje się na 3 do 4 tysięcy lat wstecz, kiedy Inkowie odkryli, że jej nasiona nadają się do spożycia. Nazywa się ją złotem inków, ponieważ ci wierzyli, że podnosi wytrzymałość wojowników. Obecnie nagłówki portali o zdrowiu okrzykują ją „super ziarnem przyszłości”. Dlaczego więc nie skorzystać z jej właściwości?

Zdrowotne właściwości komosy ryżowej

Białko

To źródło kompletnego białka zawierającego 9 niezbędnych aminokwasów. Stanowi dzięki temu jedno z najlepszych źródeł tego makroskładnika.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO® idealny do codziennej, zakwaszającej żołądek, alkalizującej limfę, oczyszczającej wątrobę, filtrującej nerki, dotleniającej komórki, nawadniającej i odżywiającej ciało kuracji 4 szklanek


Błonnik

Komosa zawiera niemal dwa razy tyle błonnika co większość ziaren i zbóż. Dzięki temu pozytywnie wpływa na układ trawienny, zdrowie serca, ciśnienie i poziom cukru we krwi. Błonnik dodatkowo reguluje cholesterol i poziom glukozy, zmniejsza szansę wystąpienia hemoroidów i może pomóc zrzucić nadmierne kilogramy.

Żelazo pomaga utrzymać zdrowe czerwone krwinki i jest podstawą tworzenia hemoglobiny. Przenosi ono tlen z jednej komórki do drugiej i dostarcza go do mięśni, aby pomóc w ich skurczach. Żelazo poprawia także funkcjonowanie mózgu, ponieważ mózg pobiera około 20% tlenu z krwi. Istnieje wiele zalet spożywania tego minerału, w tym synteza neuroprzekaźników, regulacja temperatury ciała, wspomaganie aktywność enzymów i metabolizm energii.

Lizyna

Komosa ryżowa zawiera lizynę, która jest niezbędna dla odbudowy i wzrostu tkanek.

Magnez

Quinoa jest świetnym źródłem magnezu. Ten z kolei pomaga rozluźnić naczynia krwionośne, dzięki czemu min. pomaga redukować migreny i objawy PMS. Może także wspomóc regulację poziomu cukru we krwi, temperatury ciała i procesów oczyszczania oraz produkcji energii, a także pomóc w formacji zdrowych kości i zębów.

Ryboflawina (witamina B2)

Jest niezbędnym składnikiem enzymów zaangażowanych w odbudowę komórek. Pozwala ona konwertować kwasy tłuszczowe w energię. Wspiera skórę, paznokcie i włosy dzięki odpowiedniej gospodarce tlenem. Zmniejsza zmęczenie oczu, poprawia funkcjonowanie tarczycy, jest niezbędna do absorpcji witaminy B6 i żelaza.

To ona wpływa na neonowo-żółty kolor moczu po zażyciu multiwitaminy lub b-kompleksu (w normalnych warunkach Twój mocz powinien być przezroczysty i jasny). Zapotrzebowanie na B2 często rośnie podczas zażywania antybiotyków.

Poznaj też inne szczególne witaminy z grupy B, czyli 6 pogromców bluesa.

Reklama

Tu znajdziesz witaminę B2 (ryboflawinę) G&G w roślinnych kapsułkach odpowiednich dla wegan


Mangan

Mangan to przeciwutleniacz, który pomaga zapobiec uszkodzeniom mitochondriów podczas produkcji energii. Do tego chroni on czerwone krwinki i inne komórki przed uszkodzeniem pod wpływem wolnych rodników.

uściski:)

Źródła: mindbodygreen.com/0-4994/7-Benefits-of-Quinoa-The-Supergrain-of-the-Future.html

(Visited 1 845 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Lila 14 maja 2019 o 12:43

    Może wrzucisz jakieś fajne przepisy z komosa? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *