fbpx
Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
218 965 345
193 online
46 073 VIPy

Suplement redukujący stany lękowe, który prawdopodobnie i tak przyjmujesz


Ogarnia Cię często niezwiązany z konkretną sytuacją, przenikliwy stres?  Odczuwasz chroniczny, nieuzasadniony lęk nieodpowiadający rzeczywistym zagrożeniom? To może być zespół lęku uogólnionego! I okazuje się, że istnieje naturalna substancja, z której pomocą można się go pozbyć!

Mowa tu o kwasach tłuszczowych omega-3.

Omega-3 to kwasy tłuszczowe, które w świecie suplementów popularność zyskały dzięki ich właściwościom przeciwzapalnym oraz korzyściom jakie niesie dla układu sercowo-naczyniowego. Ostatnia analiza, wykonana przez JAMA Network Open wykazała, że badani, którzy przyjęli 2000 mg omegi-3 doświadczyli znaczącej redukcji stanów lękowych w porównaniu do tych, którzy przyjęli placebo. Osoby z klinicznie potwierdzonym zespołem lęku uogólnionego odniosły z przyjmowania suplementu najwięcej korzyści.

Co sprawia, że to działa?

Omega-3 zawiera dwie niezbędne substancje, które wykazały wpływ między innymi na symptomy stanów lękowych, depresji i zespołu stresu pourazowego. Są to kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA).


Idąc za ważnym artykułem Pepsi w tym temacie, czyli Wszystko o Omega-3, jakie są objawy braku i ile masz jej jeść:

3 najbardziej odżywcze kwasy tłuszczowe omega-3 to: Kwas alfa-linolenowy (ALA) i przetwarzane z niego przez organizm kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA). Kwas alfa-linolenowy jest jednym z dwóch kwasów tłuszczowych tradycyjnie klasyfikowanych jako „niezbędne”. Drugim kwasem tłuszczowym tradycyjnie postrzeganym jako ważny jest Omega-6 o nazwie kwas linolowy. Te kwasy tłuszczowe są tradycyjnie klasyfikowane jako „niezbędne” ponieważ organizm nie jest w stanie ich sam wyprodukować, a odgrywają zasadniczą rolę w wielu funkcjach fizjologicznych. W rezultacie, musimy być pewni czy nasza dieta zawiera wystarczające ilości zarówno kwasu alfa-linolenowego jak i kwasu linolowego. Dietetyczne źródła kwasu alfa-linolenowego to siemię lniane, orzechy włoskie, nasiona konopii, soi i niektóre ciemnozielone warzywa liściaste. Kwas linolowy występuje w wysokich stężeniach w oleju kukurydzianym, oleju szafranowym, oleju słonecznikowym i oleju rzepakowym. P Większość ludzi zjada znacznie wyższą ilość kwasu linolowego Omega- 6 niż kwasu alfa-linolenowego Omega -3, co ma istotne konsekwencje dla zdrowia. Organizm przetwarza kwas alfa-linolenowy w dwa ważne kwasy tłuszczowe omega-3, kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA). Tłuszcze te mogą również pochodzić bezpośrednio z niektórych pokarmów, zwłaszcza, ryb jak dziki łosoś z Alaski, lub Bio hodowlany, tuńczyk (podobnie jak łosoś), halibut, i śledź. Ponadto, niektóre rodzaje alg zawierają DHA. EPA uważa się, że odgrywają rolę w prewencji chorób sercowo-naczyniowych, a DHA jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju mózgu i nerwów. Dr Yutaka Matsuoka, szef badań nad zdrowiem w Narodowym Centrum Nowotworów w Japonii, w wywiadzie udzielnym dla New York Timesa mówi, że kwasy tłuszczowe omega-3 są obiecującą alternatywą dla tych, u których nieskuteczne są proponowane obecnie formy leczenia i terapii. Ponieważ kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne, jest to właściwie jeszcze jeden powód, żeby włączyć je do diety. Źródła:  amanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2702216 nytimes.com/2018/10/11/well/eat/omega-3-supplements-may-ease-anxiety.html

uściski:)

(Visited 13 773 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Alekss 12 października 2018 o 23:28

    Hej mam pytanie co sądzisz o ksylitolu jako zamienniku dla cukru? 🙂 buźka

    1. avatar Jarmush 13 października 2018 o 06:59
  2. avatar Sarah 14 października 2018 o 18:51

    Omega pobobno takze wspomaga regulacje cisnieia i opuchlizn, zastojów.Zapobiega agregacji i przyleganiu białych krwinek do ścian żył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum