logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
95 906 812
168 online
32 613 VIPy
Reklama

Białko roślinne i Omega 3
HEMP PROTEIN This is Bio

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Suplement redukujący stany lękowe, który prawdopodobnie i tak przyjmujesz

omega

Ogarnia Cię często niezwiązany z konkretną sytuacją, przenikliwy stres?  Odczuwasz chroniczny, nieuzasadniony lęk nieodpowiadający rzeczywistym zagrożeniom? To może być zespół lęku uogólnionego!

I okazuje się, że istnieje naturalna substancja, z której pomocą można się go pozbyć!

Mowa tu o kwasach tłuszczowych omega-3.

Omega-3 to kwasy tłuszczowe, które w świecie suplementów popularność zyskały dzięki ich właściwościom przeciwzapalnym oraz korzyściom jakie niesie dla układu sercowo-naczyniowego.

Ostatnia analiza, wykonana przez JAMA Network Open wykazała, że badani, którzy przyjęli 2000 mg omegi-3 doświadczyli znaczącej redukcji stanów lękowych w porównaniu do tych, którzy przyjęli placebo. Osoby z klinicznie potwierdzonym zespołem lęku uogólnionego odniosły z przyjmowania suplementu najwięcej korzyści.

Co sprawia, że to działa?

Omega-3 zawiera dwie niezbędne substancje, które wykazały wpływ między innymi na symptomy stanów lękowych, depresji i zespołu stresu pourazowego. Są to kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA).

Reklama

omega

TU ZNAJDZIESZ przeciwzapalne kwasy tłuszczowe OMEGĘ 3 TiB w dużych dozach, bez transów i metali ciężkich


Idąc za ważnym artykułem Pepsi w tym temacie, czyli Wszystko o Omega-3, jakie są objawy braku i ile masz jej jeść:

3 najbardziej odżywcze kwasy tłuszczowe omega-3 to:

Kwas alfa-linolenowy (ALA) i przetwarzane z niego przez organizm kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA).

Kwas alfa-linolenowy jest jednym z dwóch kwasów tłuszczowych tradycyjnie klasyfikowanych jako „niezbędne”. Drugim kwasem tłuszczowym tradycyjnie postrzeganym jako ważny jest Omega-6 o nazwie kwas linolowy. Te kwasy tłuszczowe są tradycyjnie klasyfikowane jako „niezbędne” ponieważ organizm nie jest w stanie ich sam wyprodukować, a odgrywają zasadniczą rolę w wielu funkcjach fizjologicznych. W rezultacie, musimy być pewni czy nasza dieta zawiera wystarczające ilości zarówno kwasu alfa-linolenowego jak i kwasu linolowego.

Dietetyczne źródła kwasu alfa-linolenowego to siemię lniane, orzechy włoskie, nasiona konopii, soi i niektóre ciemnozielone warzywa liściaste. Kwas linolowy występuje w wysokich stężeniach w oleju kukurydzianym, oleju szafranowym, oleju słonecznikowym i oleju rzepakowym. P

Większość ludzi zjada znacznie wyższą ilość kwasu linolowego Omega- 6 niż kwasu alfa-linolenowego Omega -3, co ma istotne konsekwencje dla zdrowia.

Organizm przetwarza kwas alfa-linolenowy w dwa ważne kwasy tłuszczowe omega-3, kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA). Tłuszcze te mogą również pochodzić bezpośrednio z niektórych pokarmów, zwłaszcza, ryb jak dziki łosoś z Alaski, lub Bio hodowlany, tuńczyk (podobnie jak łosoś), halibut, i śledź. Ponadto, niektóre rodzaje alg zawierają DHA.

EPA uważa się, że odgrywają rolę w prewencji chorób sercowo-naczyniowych, a DHA jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju mózgu i nerwów.

Dr Yutaka Matsuoka, szef badań nad zdrowiem w Narodowym Centrum Nowotworów w Japonii, w wywiadzie udzielnym dla New York Timesa mówi, że kwasy tłuszczowe omega-3 są obiecującą alternatywą dla tych, u których nieskuteczne są proponowane obecnie formy leczenia i terapii.

Ponieważ kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne, jest to właściwie jeszcze jeden powód, żeby włączyć je do diety.

Źródła: 
amanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2702216
nytimes.com/2018/10/11/well/eat/omega-3-supplements-may-ease-anxiety.html

uściski:)

(Visited 12 718 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Alekss 13 października 2018 o 01:28

    Hej mam pytanie co sądzisz o ksylitolu jako zamienniku dla cukru? 🙂 buźka

    1. Pepsi Eliot 13 października 2018 o 08:59
  2. Sarah 14 października 2018 o 20:51

    Omega pobobno takze wspomaga regulacje cisnieia i opuchlizn, zastojów.Zapobiega agregacji i przyleganiu białych krwinek do ścian żył.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *