Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
0
71 online
30 213 VIPy

Syndrom suchego oka? Zaradź mu naturalnie!

Suche oczy to dolegliwość dosyć nieprzyjemna, lubiąca pojawić się stopniowo i drażnić z każdą chwilą coraz bardziej. Coś jak żaba, co to nie zauważyła, że woda jest z wolna podgrzewana i się ugotowała. Problem dotyczy najczęściej osób, które spędzają dużo czasu przed ekranem albo noszą soczewki. Soczewkowicze, znacie to uczucie soczewki przyklejonej do gałki ocznej jak na klej? Istny koszmar! Ogólnie rzecz biorąc okazuje się, że osoby spędzające większość dnia przed komputerem mają niskie stężenie białka znanego jako mucyna 5AC (Muc5AC). Ten komponent to część naszej wodnej warstwy śluzowej, która ma utrzymywać rzeczy odpowiednio nawilżone. Powinniśmy mrugać 10 do 12 razów na minutę aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Wpatrywanie się w monitor zmniejsza jednak tę ilość do 3-4 razów na minutę. Przyczynia się to do podrażnienia i zmęczenia oczu.

Czy da się to jakoś rozwiązać nie odwracając wzroku od ekranu?

Mniej cukru, więcej zieleniny

Konsumpcja równowartości 11 łyżeczek cukru dziennie została powiązana z syndromem suchego oka. Wynika to z faktu, że nadmierna konsumpcja cukru w diecie skutkuje zbyt dużą ilością glukozy w oczach, która nie nadaje się do użytku. W zasadzie ponad połowa wszystkich diabetyków cierpi na zespół suchego oka. Nie trzeba szczególnie tłumaczyć, że warto wyeliminować z diety cukier. Jeśli chce się specjalnie zadbać o zdrowie oczu (i nie tylko) warto włączyć do niej liściaste zielonki typu jarmuż oraz dużą ilość kolorowych warzyw i owoców, które zawierają potężną dawkę przeciwutleniaczy, w tym istotną dla oczu luteinę, astaksantynę i zeaksantynę.


Suplementuj się strategicznie

Wysoka dawka kwasów tłuszczowych omega-3 w diecie może być kluczowa w redukcji i zapobieganiu syndromu suchego oka. Zmniejsza ona stany zapalne i poprawia „film łzowy” pokrywający przód oka. Istotne jest także zażywanie witaminy D3 z K2, której niski poziom podwyższono ze zwiększonym ryzykiem syndromu suchego oka. Specjaliści polecają także wspieranie mikroflory jelitowej fermentowanym pokarmem i wysokiej jakości probiotykami.

Nawadniaj się intensywnie

Amerykańska Akademia Okulistyki zaleca spożywanie 8 do 10 szklanek wody aby wspierać produkcję łez i złagodzić suchość oczu.

Rób ciepłe kompresy

Ciepłu kompres z nawilżonego kawałka materiału to efektywny sposób na otwarcie gruczołów olejowych w powiekach, dzięki czemu naturalne oleje spływają z powrotem do oka, spowalniają parowanie łez i łagodzą dyskomfort wywołany przez suchość oczu spowodowaną czynnikami jak soczewki kontaktowe lub zbyt długi czas spędzony przed ekranem. Stosuj kompres 2-3 razy dziennie przez 10 minut. Możesz także rozmasowywać dolna i górne powieki będąc pod prysznicem: dzięki temu będziesz stymulować kanaliki łzowe.

Metoda ściskania i uwalniania

Badacze ustalili, że równie ważne co mruganie, jest mruganie pełne, z całkowitym zamknięciem powiek. Poćwicz to kilka razy dziennie, nawet przy ekranie. Zaciśnij mocno powiekę, a następnie rozluźnij ją nie otwierając oka. Następnie otwórz oczy i powtórz to kilka razy.

Nawilżanie

W sytuacjach kryzysowych możesz zakrapiać oczy solą fizjologiczą lub wysokiej jakości kroplami do oczu. Pomogą też waciki nasączone ciepłym wywarem z rumianku lub roztworem wody z miodem w proporcjach 1 :1. PS od Pepsi Bywa, że objawem zwiększonej prolaktyny jest właśnie uczucie suchego oka. Zbadaj więc prolaktynę, a jak to okaże się przyczyną tutaj masz remedium: jak naturalnie obniżyć prolaktynę dietą, oraz witaminami

uściski:)

Źródło: mindbodygreen.com/articles/how-to-treat-dry-irritated-eyes-fast-and-naturally

(Visited 5 140 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Paulina87 19 kwietnia 2019 o 09:12

  a czego przyczyną mogą być czerwone oczy ? Nie mam uczucia suchości , ale mam za to wiecznie popękane naczynka w oku – nie mam białych białek i chyba od zawsze mam jakieś czerwone pajączki w oku

  1. Ann 19 kwietnia 2019 o 14:36

   Ja miałam podobnie. Mam podejrzenie jaskra. Czekam na wizytę w poradni jaskrawej.

 2. martenka 19 kwietnia 2019 o 17:48

  Paulina87, wg medycyny chińskiej zaczerwienione powieki (zarówno górne i dolne) świadczą o stanie tzw. Gorąca wątroby czyli mówiąc po naszemu o zapaleniu. Natomiast czerwone żyłki, pajączki świadczą o słabych płucach. Nie miałaś przypadkiem problemów z drogami oddechowymi w dzieciństwie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum