Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
204 835 327
114 online
30 870 VIPy

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, ile kosztujesz, aż się zepsujesz

stachuraBez zdrowia, nie można wyrazić kim naprawdę jesteś jako istota ludzka. Asztak?

Ello ello Państwu,

Jesteśmy duzi i wiemy, że iście do doskonałego zdrowia jest utopią, gdyż generalnie życie i tak kończy się odłożeniem widelca. Jednak można pokusić się o stwierdzenie, że dopóki będziesz zdrowy nie umrzesz.

Wszyscy mówili, że jeden pan był idealnie zdrowy i nagle przedwcześnie, bo w wieku 40-tu lat odłożył widelec z powodu incydentu sercowego. Wszyscy byli w błędzie, gdyż pan z pewnością już od pewnego czasu nie był zdrowy. Brak ewidentnych symptomów choroby nie oznacza jednoznacznie zdrowia. To nie jest taka funkcja. Mam na uwadze trygonometrię.

Ludzie odkładają dbanie o zdrowie na jakiś nieokreślony czas, który ma być szczególnie idealny do takiego działania. Mają mieć podobno wtedy więcej czasu, albo pieniędzy, być mniej łysi, spokojniejszą głowę mają mieć i tym podobne banialuki. Do tego wszystkiego dochodzą porównania. Ten je co chce i jest zdrowy, a ma dwieście lat. Ta wolałaby pocałować warana niż wejść na bieżnię, a jaka zgrabna i zdrowa.

Jest potencjał ludzki i można wyciągać ogólne wnioski, że po aspirynie temu potencjałowi ludzkiemu rozrzedzi się krew, przestanie potencjał ludzki boleć sagan i jakiejś części tejże samej tężyzny odnowią się wrzody, a nawet ktoś dozna alergicznego wstrząsu. Ponieważ każdy z nas ma niepowtarzalną historię, oraz unikalną genetyczną przyszłość.

Możesz należeć do wybrańców z ogromną genetyczną siłą, która wywyższy Cię ponad słabości innych i pozwoli Ci szybować wyżej i szybciej niż inni. Ale nawet jak jesteś w tak komfortowej sytuacji radzę Ci nie chojracz. Nie mówiąc o genetycznych cherlakach.

Zdrowie to stan optymalnego samopoczucia zarówno w soszial mediach, jak i fizycznego i emocjonalnego w każdym aspekcie naszego życia. A co za tym idzie trzeba zaprzestać robienia jaj i zacząć się sobą autentycznie opiekować.

Wszystko co przynosi nam życie jest yyy … idealne na dany moment i powinniśmy to zaakceptować, gdyż zmienić, czytaj polepszyć możemy tylko to co jesteśmy w stanie kontrolować.

Nasze zdrowie w dużym procencie zależy od naszej samokontroli. Masz słabości, to masz z pewnością i mocniejsze strony. Będziesz miał swoje choroby, nie koniecznie podobne do dolegliwości twojego kumpla kulturysty, czy kumpeli radiologa. Ale możesz też mieć swoje zdrowie, a masz na to największą szansę, gdy przestaniesz się porównywać i zaczniesz obserwować swoje potrzeby.

Bez zdrowia, nie można wyrazić kim naprawdę jesteś jako istota ludzka.

A więc osiągnięcie maksymalnej ekspresji zdrowia jest opłacalnym przedsięwzięciem. Raczej nie dojedziesz do końca z pełnym bakiem, ale sama podróż może być pełna korzyści.

Tymczasem obserwując wykresy wyszukiwarki googla, dieta i zdrowie widzimy jak bardzo są to dla nas marginalne tematy w porównaniu z ilością wpisywanych haseł dajmy na to Britney Spears, czy w Polsce Dorota Rabczewska, albo Kuba Wojewódzki.

Prawie nikogo akupunktura nie interesuje. Ajurwedyzm ma tak słabą medianę w wyszukiwarce, że przebija go nawet Ryszard Kalisz, nie mówiąc o Jacku Łaszczoku, bardziej znanym jako Stachursky. Nie mylić z esencjonalnym Stachurą, którego też prawie nikt nie googla, a którego wiersz przytoczę Drogiej Socjecie w epilogu tej opowiastki.

Z preparatami ziołowymi jest trochę lepiej, ale i tak fatalnie. Życie służy do sybarycji, a choroby są sprawą lekarzy i ich chemicznych medykamentów. Czasami ktoś zażyje witaminę, albo się o zdrowie pomodli, nie wiedząc nawet, że w ten sposób wpisuje się w trend medycyny alternatywnej.

Tymczasem termin ortomolekularny oznacza żywienie terapeutyczne, niestety jest niezrozumiałym terminem dla większości lekarzy.

Dobrze, żebyś Ty go rozumiał. To na razie wystarczy.

Iście

Się szło powolutku skrajem drogi straszliwie i cudownie samotnym Się szło cudownie i straszliwie samotnym powolutku skrajem drogi Się szło drogi skrajem powolutku straszliwie i cudownie samotnym Cudownie i straszliwie samotnym się szło powolutku drogi skrajem Straszliwie i cudownie samotnym się szło powolutku skrajem drogi Straszliwie i cudownie samotnym drogi skrajem powolutku się szło Się szło cudownie i straszliwie samotnym skrajem drogi powolutku Powolutku skrajem drogi straszliwie i cudownie samotnym się szło Powolutku straszliwie i cudownie samotnym drogi skrajem się szło Drogi skrajem się szło powolutku cudownie i straszliwie samotnym Drogi skrajem straszliwie i cudownie samotnym się szło powolutku Samotnym straszliwie i cudownie skrajem drogi powolutku się szło Samotnym cudownie i straszliwie skrajem drogi się powolutku szło Skrajem drogi powolutku się szło straszliwie i cudownie samotnym Skrajem drogi się powolutku szło cudownie i straszliwie samotnym Powolutku się skrajem drogi szło samotnym cudownie i straszliwie Się powolutku szło skrajem drogi straszliwie i cudownie samotnym Się powolutku skrajem szło drogi straszliwie i cudownie samotnym Się powolutku skrajem drogi szło straszliwie i cudownie samotnym Się powolutku skrajem drogi straszliwie i cudownie samotnym szło Szło powolutku skrajem drogi straszliwie i cudownie samotnym się Się szło powolutku skrajem drogi straszliwie samotnym i cudownie

paPape

(Visited 2 061 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. atqa 20 lipca 2014 o 20:22

  To zbyt osobiste.

  Iście….nie zawsze dobrze się kierując.

 2. pepsieliot 21 lipca 2014 o 06:08

  Bardzo osobiste

 3. Jaspis 21 lipca 2014 o 11:55

  Termin ortomolekularny, oznacza prawidłowokomórkowy.

  1. pepsieliot 21 lipca 2014 o 17:11

   Jaspis Ty mądralko, ale również odnosi się do wpływu żywności, tak przynajmniej wypowiada się Dawid Wolfe, czy inny dziennikarz śledczy w filmie Jedzenie ma znaczenie „)) Spisałam z filmu, ale się nie upieram, bo to Ty jesteś specem od takich zagadnień.

 4. grzegorzadam 17 sierpnia 2017 o 15:31

  ”Musimy zdać sobie sprawę, że nasze zdrowie nie jest jakimś zrządzeniem losu. Wprost przeciwnie. Zdrowie to wartość wymierna, a na jego stan największy wpływ mamy my sami. Wbrew pozorom nie trzeba mu poświęcać nadmiernej uwagi, czy wydawać na nie dużych pieniędzy. By służyło nam całe życie, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad:
  Staraj się odżywiać produktami spożywczymi wyłącznie naturalnymi, świeżymi i nieprzetworzonymi przez przemysł spożywczy.
  Wyeliminuj z diety cukier i wszelkie jego wyroby, białe pieczywo z rafinowanej mąki, mleko i wszelkie z niego wyroby kupowane w sklepie.
  Staraj się nie oddawać swojego zdrowia w obce ręce i nie bój się ponosić odpowiedzialności za jego stan. ”

 5. grzegorzadam 17 sierpnia 2017 o 15:32

  Uwierz w to, że jesteś w stanie utrzymać je na odpowiednim poziomie i że tak naprawdę nikogo oprócz Ciebie ono nie obchodzi.”

  Dr Andrzej Janus

  Celna uwaga, nikogo oprócz Ciebie nie obchodzi… 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum