Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 022 295
67 online
39 306 VIPy

Szybka ściągawka o genach, czyli jak uniknąć wielu poważnych problemów zdrowotnych?

Geny można zmieniać myślami, o czym profesor Lipton wytrwale wykłada od lat, ale to wciąż wyższa szkoła jazdy, aby robić to świadomie. Póki co, skupmy się na prima ważnym procesie zwanym metylacją. Pi razy drzwi, co czwarty mieszkaniec krajów wysoko cywilizowanych cierpi na jedno lub więcej przewlekłych schorzeń, jak choroby serca, cukrzyca, czy raki. I nawet, gdy tę statystykę podnoszą Stany i niestety takie kraje w Europie środkowo wschodniej, jak Polska, a obniżają  Szwajcaria, Japonia i krainy (nie, że odrazu całe kraje) śródziemnomorskie, to i tak jest to poważny problem dla nas wszystkich. Zdaniem dr Bena Lynch’a, wcale nie musi tak być pod warunkiem że skutecznie poradzimy sobie z wpływem czynników środowiskowych na nasze geny. Wiele problemów zdrowotnych, jak donosi dr Lynch, jest całkowicie możliwych do uniknięcia pod warunkiem świadomego podejścia do kwestii genów. Przez ich zrozumienie, wspieranie i optymalizację procesu znanego jako metylacja. Wiemy już,  że prawidłowo przebiegająca metylacja będzie miała wpływ nie tylko na choroby somatyczne, ale nade wszystko na Twoją psychikę. Nie każdy już się przebudził, nie każdy rozumie czym jest siedzenie w ciszy bez komunikatorów, i otrzymanie odpowiedzi na własne problemy od swojej intuicji, czyli wersji siebie, która wie, gdyż jest świadoma. Większość z nas biega po swoim życiu w uzależnieniu od zwykłych reakcji chemicznych zachodzących w swoim ciele oraz od skutków jego zatrucia, niedotlenienia, niedożywienia i niedopicia, no dobra, żeby nie było niejasności, odwodnienia, co ma ścisły związek z psychiką. A więc popracujmy przynajmniej nad procesami, które nasz umysł rozumie, a podświadomość ich nie odrzuci, jako zbyt transcendentne, czyli dla sporej grupy nas, głupie. Dlatego z poziomu umysłu, radzę po prostu dowiedzenie się w jaki sposób lepiej kontrolować zdrowie, wspierając funkcjonowanie osobistych genów. Lekarz medycyny naturalnej Jonathan Landsman i ekspert od odmian genetycznych dr Ben Lynch ujawniają, jak zrozumienie własnego profilu genetycznego może postawić Cię na prostej drodze do naprawienia ukrytych problemów ze zdrowiem. Jak zwykle będzie chodziło o zdrową, antyzapalną dietę, zdrowy styl życia,  adekwatną do stanu zdrowia i możliwości przyswajania suplementację. Dlatego, gdy mierżą Cię podobne sugestie, może rzeczywiście przeczytaj o tym jeszcze w starym roku, albo nie czytaj, gdy to nie Twoja baśń.

dość ekspresyjny rysunek objaśniający cykl metylacji

Moje starsze wpisy w temacie, że boję się, jest mi smutno, potwornie smutno, mam depresję, dreszcze, moje ciało jest chore, czyli co to jest cykl metylacji?, oraz  o homocysteinie, jako głównym markerze rozwoju poważnej choroby i długowieczności.

Szybko o genach i poprawie zdrowia

Pomimo, że może to zabrzmieć skomplikowanie technicznie, metylacja jest w rzeczywistości dość prostym procesem. Mowa o reakcji biochemicznej zachodzącej w każdej komórce i tkance Twojego ciała, w której tak zwaną grupę metylową (składającą się z samotnego atomu węgla i 3 atomów wodoru) przekazuje się pomiędzy molekułami. Metylacja jest przyrównywana do pewnego rodzaju „nadrzędnego mechanizmu”, który wprawia w ruch zębatki ciała. Wpływa na kluczowe procesy, takie jak tworzenie neuroprzekaźników, produkcji DNA, metabolizmu tłuszczu i wytwarzanie energii komórkowej. Jak widać dość prima ważny proces. Do tego odgrywa istotną rolę w zwalczaniu zakażeń, neutralizowaniu toksyn i utrzymywaniu zdrowia tkanek i narządów. Ale wszystko to nie mogło się zdarzyć bez obecności SAM-e, dokładnie  S-Adenozylometioniny, czyli najważniejszego substratu w procesach metylacji w organizmie człowieka. SAM-e przekazuje swoją grupę metylową innym substancjom w ciele, umożliwiając pracę serca, mózgu, wątroby i płuc. Za skutecznością SAMe stoi witamina  B9 (kwas foliowy) w formie aktywnego folianu. Ludzie, którym oddajemy nasze zdrowie w grabki, często nie rozumieją czym może stać się pokarm bogaty w aminokwasy, oraz witaminy. Szczególnie chodzi o ryboflawinę, czyli witaminę B2 (to ona powoduje, że mocz po wzięciu odpowiedniej dozy zaczyna świecić wręcz na transparentnie żółto seledynowo, jest to reakcja czysto optyczna, naturalne załamanie się światła w kroplach moczu) , B6, B9, oraz B12 niezbędne do procesu metylacji. Nasze braki odżywcze często dotyczą 6 podstawowych witamin rozpuszczalnych w wodzie, czyli B1, B2, B6, B9, B12 i C, a także 3 witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli witamin A, D3 (w protokole z K2) i E biorących istotny udział w procesie metabolizmu mózgu i wszelkich patologii psychiatrycznych.


A także kilku minerałów jak magnez, jod, selen, cynk i żelazo, oraz bardzo ważnych kwasów tłuszczowych Omega-3. I wiadomo, że budulca, czyli pewnych niezbędnych aminokwasów. Tutaj dość istotny wpis o MTHFR, że nawet co druga osoba na świecie, może mieć problem z tym genem! Z racji tego że nawet połowa ludzi, oczywiście nie jest to aż tak bardzo okropna wieść dla nas, gdyż najczęściej dotyczy ten problem Azjatów, a wiadomo, że ich liczebność sprawia, że ogólne statystyki wyglądają właśnie tak. Jednak te mutacje genetyczne występują również dla naszej rasy stosunkowo często, co utrudnia ciału wytwarzanie wystarczającej ilości 5-MTHF. Mogą występować problemy z metylacją, co potencjalnie zwiększa ryzyko chorób serca i dalszych niedoborów witaminy B. Dlatego świadomość owej mutacji genetycznej i właściwe postępowanie z nią w razie wystąpienia problemu, może pomóc uniknąć wielu problemów zdrowotnych.


Inne przyczyny dysfunkcji metylacji

Oprócz mutacji genetycznych lub niewystarczającej zawartości folianów w diecie, dysfunkcja metylacji może być spowodowana toksynami pochodzącymi ze środowiska. Dr Lynch ostrzega przed obecnością metali ciężkich (takich jak rtęć i arsen) czających się w wodzie pitnej, amalgamatach dentystycznych i zwykłych pokarmach, takich jak ryby czy ryż. Patogeny również mogą wpływać na zakłócanie metylacji. Dr Lynch zauważa, że szczególne zagrożenie stanowi pojawianie się tak zwanych „superbakterii” opornych na działanie antybiotyków. Brak snu spowodowany zaburzeniami rytmu około dobowego (z których wiele dr Lynch przypisuje obecność urządzeń emitujących niebieskie światło w sypialniach) może zakłócać prawidłową metylację i powodować stres na przeciążone geny. Generalnie należy badać poziom homocysteiny, B12, kwasu foliowego, oraz jak zawsze 25(OH)D. A w razie słabych wyników, wkrótce reagować. Są też pewne kruczki, że gdy proces metylacji jest zaburzony w wyniku mutacji genu, możesz mieć bardzo dużo B12 i B6 w osoczu krwi, a mało w komórkach, gdyż ciało nie potrafi tych witamin zmetylować, dlatego w takich wypadkach należy brać tylko postaci zmetylowane. Co do kwasu foliowego (witamina B9), to zawsze należy posiłkować się naturalnym zawartym przykładowo w zielonkach, jak chlorella, albo przyjmować w postaci folianów

owocek

Źródło: naturalnews.com/2018-01-10-genes-genetic-testing.html

(Visited 8 601 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Ewelina 20 stycznia 2018 o 13:03

  Brak snu u mnie nie wynika z obecnosci światła. Poprzez dobry i naprawdę zdrowy tryb życia probuje to uregulować. Jest to jednak b. trudne. Jestem w mocno dojrzałym wieku. Nie biorę zadnych medykamentow gdyż moje zdrowie tego nie wymaga. Nie pije i nie palę. Slodycze w minimalnych ilościach. Aż tu nagle …. ,,mimi udar,,. Niedokrwienie i niedotlenienie mozgu. Skąd?????? Nastąpiła 18-godzinna calkowita amnezja, zanik świadomosci.,
  pogotowie, szpital itp. Wysoki cholesterol, to jedyne ,,złe,, wyniki / łaczny 281 a trojglicerydy ok/. A przecież amerykanie mają normę 300. Ponoć naszą zaniża farmacja To jesli jestem taka ,,zdrowizna,, n ie mająca zadnych trosk, brakow itp/ suplementuję sobie tylko czasem witaminy z grupy B bo o nich w zywności najtrudniej to dlaczego miałam kłopot wyzej opisany, dlaczego nie śpię dłużej niż 5 godzin ?
  Pomoż Kasiu! Pozdrawia Cie, twoja stała klientka Ewa

  1. avatar Jarmush 20 stycznia 2018 o 13:18

   nie podałaś najistotniejszych wyników przy udarze, B12, kwas foliowy i homocysteina, oczywiście 25(OH)D. Jakie suplementy bierzesz? Ja nie obstawiam za wysokim cholesterolem, uważam, że 150 całkowity to najlepszy cholesterol, podaję za Campbellem „China Study”, ponad dwudziestoletnim chińskim badaniu,

  2. avatar cytrusowysmakosz 20 stycznia 2018 o 19:05

   Moze brak cynku? nie przyswajasz aminokwasow przez jego brak i moze nie masz zakwaszonego zoladka? kup melatonine w aptece

 2. avatar Aneta D Falkiewicz 20 stycznia 2018 o 18:27

  Dobra, czyli najpierw pozbycie się patogenów, zbalansowanie minerałów i witamin, dobra dieta, słuchanie ciała, tybety, i dopiero wtedy można myślami bawić się w geny? Cyknie w odpowiednim czasie, że jest sie gotowym, co nie? Bo taką 'wiedzę’ mam od zawsze, tylko jeszcze nie cyknęło. Ale zaczęło, dzięki Twojemu blogu i pisarzom tutaj <3

 3. avatar Czytelniczka 20 stycznia 2018 o 22:14

  Woda z plastkiowych butelkach przy mutacji mthfr, moze byc ? Homocysteina = 17 B12 = 291 (norma od 191 ) i mutacja mthfr. Mozna zapytac co sadzisz i czy mozna pic wowczas wode z plastikowych butelkach ?

  1. avatar Jarmush 21 stycznia 2018 o 09:25

   można, tylko nie ze słońca, na już B12 metylokobalamina G&G, B6 G&G, i kwas foliowy G7G, homocysteina bardzo wysoka, to zaraz trzeba obniżyć

   1. avatar Czytelniczka 21 stycznia 2018 o 13:18

    Dzieluje Pepsi – Mam z twojego sklepu omege 3 i d3 …teraz widocznie bede musiala zaopatrzyc sie w B12. Czy B12 jest niska, mimo ze powyzej dolnej granicy normy ?

    1. avatar Jarmush 21 stycznia 2018 o 15:19

     B12 powinna być w górnej granicy, może też przekraczać

 4. avatar Marta 22 stycznia 2018 o 15:10

  Ja mam ostatnio skoki ciśnienia, przypuszczam że to od suplementacji with D…bo jakoś tak zauważyłam że od czasu regularnego suplementowania tak się dzieje.

  1. avatar grzegorzadam 23 stycznia 2018 o 08:11

   Skąd wiesz , że masz skoki?
   Czujesz to czy aparacik pokazuje?
   Jakie to ciśnienie?

 5. avatar Zbynio 26 grudnia 2019 o 11:24

  Super! Dzięki Pepsi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum