logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
94 487 634
288 online
32 390 VIPy
Reklama

KOCIA KOŁYSKA 🙂 NA BAZIE
SUPER ODŻYWCZEGO
DUŻO B COMPLEX

GREENS & FRUITS TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Szybka ściągawka o genach i jak uniknąć wielu poważnych problemów zdrowotnych

Czyli o dość prostym procesie metylacji.

Geny można zmieniać myślami, ale to wciąż wyższa szkoła jazdy, aby robić to świadomie. Póki co, dowiedzmy się jak to jest z metylacją.

Co czwarty dorosły w Stanach Zjednoczonych cierpi na jedno lub więcej przewlekłych schorzeń (choroba serca, cukrzyca lub rak) co jasno daje do zrozumienia że stan zdrowia przyjaciół zza Oceanu jest dosyć powszechnym problemem. Niestety my Polacy chorujemy przewlekle również na potęgę. Zdaniem dr Bena Lynch’a, wcale nie musi tak być pod warunkiem że skutecznie radzimy sobie z wpływem czynników środowiskowych na nasze geny.

Wiele problemów zdrowotnych, jak donosi dr Lynch, jest całkowicie możliwych do uniknięcia pod warunkiem świadomego podejścia do kwestii genów. Przez ich zrozumienie, wspieranie i optymalizację procesu znanego jako metylacja. Naprawdę możesz rozwiązać kwestię wielu schorzeń
i cieszyć się zdecydowanie lepszym zdrowiem, w tym zdrowiem psyche i emocji.

Odkryj w jaki sposób lepiej kontrolować własne zdrowie, wspierając funkcjonowanie swoich genów. Lekarz medycyny naturalnej Jonathan Landsman i ekspert od odmian genetycznych dr Ben Lynch ujawniają, jak zrozumienie własnego profilu genetycznego może postawić Cię na prostej drodze do naprawienia ukrytych problemów ze zdrowiem. Wejdziesz na właściwy tor, pójdziesz w skuteczną dietę i styl życia.

cykl metylacji

ekspresyjny rysunek Pepsi objaśniający cykl metylacji
a tutaj pomocny wpis:

Boję się, jest mi smutno, potwornie smutno, mam depresję, dreszcze, moje ciało jest chore, czyli co to jest cykl metylacji?

Szybka ściągawka o genach i jak uniknąć wielu poważnych problemów zdrowotnych

Chociaż może to zabrzmieć skomplikowanie technicznie, metylacja jest w rzeczywistości dość prostym procesem. Mowa o reakcji biochemicznej zachodzącej w każdej komórce i tkance Twojego ciała, w której tzw. grupa metylowa (składająca się z samotnego atomu węgla i trzech atomów wodoru) przekazywana jest pomiędzy molekułami.

Metylacja jest przyrównywana do pewnego rodzaju „nadrzędnego mechanizmu”, który wprawia w ruch zębatki ciała. Wpływa na kluczowe procesy, takie jak tworzenie neuroprzekaźników, produkcja DNA, metabolizm tłuszczu i wytwarzanie energii komórkowej. Odgrywa istotną rolę w zwalczaniu zakażeń, neutralizowaniu toksyn i utrzymywaniu zdrowia tkanek i narządów.

Ale wszystko to nie mogło się zdarzyć bez obecności SAM-e tj. S-Adenozylometioniny, czyli najważniejszego substratu w procesach metylacji w organizmie człowieka. SAM-e przekazuje swoją grupę metylową innym substancjom w ciele umożliwiając pracę serca, mózgu, wątroby
i płuc. Za skutecznością SAMe stoi witamina  B9 (kwas foliowy) w formie aktywnego folianu lub 5-MTHF

Dlaczego lekarze nie rozumieją czym może stać się pokarm bogaty w aminokwasy, oraz witaminy? Szczególnie B2, B6, B9, B12 niezbędne do procesu metylacji. Czyżby nie słyszeli o cyklu metylacji?

Kto pomoże lekarzom rozpoznać i leczyć witaminowe braki wśród pacjentów psychiatrycznych i nie tylko?

TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ D3 (z lanoliny) I WITAMINĘ K2 mk7 (z natto) o bardzo wysokiej przyswajalności z renomowanego laboratorium Gnosis

Te braki dotyczą 6 podstawowych witamin rozpuszczalnych w wodzie, czyli B1, B2, B6, B9, B12 i C, oraz 3 witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D3 (w protokole z K2) i E biorących istotny udział w procesie metabolizmu mózgu i wszelkich patologii psychiatrycznych.

A także kilku minerałów jak magnez, jod, selen, cynk i żelazo, oraz bardzo ważnych kwasów tłuszczowych Omega-3. I wiadomo, że budulca, czyli pewnych niezbędnych aminokwasów.


TU ZNAJDZIESZ OMEGA 3 TiB,
zero transów i metali ciężkich,
potężne stężenie kwasów EPA i DEHA

MTHFR, nawet co druga osoba może mieć problem z tym genem!

Z racji tego że nawet połowa ludzi ma mutacje genetyczne utrudnia to ich ciału wytwarzanie wystarczającej ilości 5-MTHF. Ta mutacja może powodować problemy z metylacją i potencjalnie zwiększyć ryzyko chorób serca i niedoborów witaminy B. Zrozumienie owej mutacji genetycznej i właściwe postępowanie z nią może pomóc uniknąć wielu problemów zdrowotnych.

Inne przyczyny dysfunkcji metylacji.

Oprócz mutacji genetycznych lub niewystarczającej zawartości folianów w diecie, dysfunkcja metylacji może być spowodowana toksynami pochodzącymi ze środowiska. Dr Lynch ostrzega przed obecnością metali ciężkich (takich jak rtęć i arsen) czających się w wodzie pitnej, amalgamatach dentystycznych i zwykłych pokarmach, takich jak ryby czy ryż.

Patogeny również mogą wpływać na zakłócanie metylacji. Dr Lynch zauważa, że szczególne zagrożenie stanowi pojawianie się tzw. „superbakterii” opornych na działanie antybiotyków.

Brak snu spowodowany zaburzeniami rytmu okołodobowego (z których wiele dr Lynch przypisuje obecność urządzeń emitujących niebieskie światło w sypialniach) może zakłócać prawidłową metylację i powodować stres na przeciążone geny.

Źródło: 1

Nie tak dawno: Czy z genem BRCA1, czy 2 muszę się ogromnie bać i pójść w ślady Angeliny J.?

Piona:)

(Visited 4 964 times, 1 visits today)
Przemysław-vel dr Pompa Przemysław vel dr Pompa - wyznawca treningu w starym, dobrym stylu. Oddany sztuce kształtowania ciała, ducha i umysłu.Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania sportowiec, zwolennik filozofii harmonijnego rozwoju, adept wschodnich sztuk walki.Na blogu Pepsi zmierzy się z problemami współczesnego samca (i nie tylko;).
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Ewelina 20 stycznia 2018 o 14:03

  Brak snu u mnie nie wynika z obecnosci światła. Poprzez dobry i naprawdę zdrowy tryb życia probuje to uregulować. Jest to jednak b. trudne. Jestem w mocno dojrzałym wieku. Nie biorę zadnych medykamentow gdyż moje zdrowie tego nie wymaga. Nie pije i nie palę. Slodycze w minimalnych ilościach. Aż tu nagle …. ,,mimi udar,,. Niedokrwienie i niedotlenienie mozgu. Skąd?????? Nastąpiła 18-godzinna calkowita amnezja, zanik świadomosci.,
  pogotowie, szpital itp. Wysoki cholesterol, to jedyne ,,złe,, wyniki / łaczny 281 a trojglicerydy ok/. A przecież amerykanie mają normę 300. Ponoć naszą zaniża farmacja To jesli jestem taka ,,zdrowizna,, n ie mająca zadnych trosk, brakow itp/ suplementuję sobie tylko czasem witaminy z grupy B bo o nich w zywności najtrudniej to dlaczego miałam kłopot wyzej opisany, dlaczego nie śpię dłużej niż 5 godzin ?
  Pomoż Kasiu! Pozdrawia Cie, twoja stała klientka Ewa

  1. Pepsi Eliot 20 stycznia 2018 o 14:18

   nie podałaś najistotniejszych wyników przy udarze, B12, kwas foliowy i homocysteina, oczywiście 25(OH)D. Jakie suplementy bierzesz? Ja nie obstawiam za wysokim cholesterolem, uważam, że 150 całkowity to najlepszy cholesterol, podaję za Campbellem „China Study”, ponad dwudziestoletnim chińskim badaniu,

  2. cytrusowysmakosz 20 stycznia 2018 o 20:05

   Moze brak cynku? nie przyswajasz aminokwasow przez jego brak i moze nie masz zakwaszonego zoladka? kup melatonine w aptece

 2. Aneta D Falkiewicz 20 stycznia 2018 o 19:27

  Dobra, czyli najpierw pozbycie się patogenów, zbalansowanie minerałów i witamin, dobra dieta, słuchanie ciała, tybety, i dopiero wtedy można myślami bawić się w geny? Cyknie w odpowiednim czasie, że jest sie gotowym, co nie? Bo taką ‚wiedzę’ mam od zawsze, tylko jeszcze nie cyknęło. Ale zaczęło, dzięki Twojemu blogu i pisarzom tutaj <3

 3. Czytelniczka 20 stycznia 2018 o 23:14

  Woda z plastkiowych butelkach przy mutacji mthfr, moze byc ? Homocysteina = 17 B12 = 291 (norma od 191 ) i mutacja mthfr. Mozna zapytac co sadzisz i czy mozna pic wowczas wode z plastikowych butelkach ?

  1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2018 o 10:25

   można, tylko nie ze słońca, na już B12 metylokobalamina G&G, B6 G&G, i kwas foliowy G7G, homocysteina bardzo wysoka, to zaraz trzeba obniżyć

   1. Czytelniczka 21 stycznia 2018 o 14:18

    Dzieluje Pepsi – Mam z twojego sklepu omege 3 i d3 …teraz widocznie bede musiala zaopatrzyc sie w B12. Czy B12 jest niska, mimo ze powyzej dolnej granicy normy ?

    1. Pepsi Eliot 21 stycznia 2018 o 16:19

     B12 powinna być w górnej granicy, może też przekraczać

 4. Marta 22 stycznia 2018 o 16:10

  Ja mam ostatnio skoki ciśnienia, przypuszczam że to od suplementacji with D…bo jakoś tak zauważyłam że od czasu regularnego suplementowania tak się dzieje.

  1. grzegorzadam 23 stycznia 2018 o 09:11

   Skąd wiesz , że masz skoki?
   Czujesz to czy aparacik pokazuje?
   Jakie to ciśnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *