Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 478 959
152 online
35 542 VIPy

Szybki, jednoskładnikowy napój zmniejszający cellulit

Żurawina to nie tylko wakacyjny owoc. Naukowcy z Uniwersytetu Scranton, porównawszy żurawinę do 19 innych popularnych owoców, ustalili, że ta ma wyjątkowo wysoką zawartość przeciwutleniaczy zwanych fenolami. Ich moc polega na tym, że chronią przed chorobami serca, nowotworami i udarami. Wiele lat temu naukowcy odkryli również, że cellulit zawiera więcej wodonośnych cząsteczek niż gładka skóra. Może to prowadzić do zwiększonego zatrzymania wody w skórze. Składniki odżywcze zawarte w żurawinie natomiast wykazały zdolność redukowania zawartości wody w tkankach. I tak postał napój zmniejszający cellulit.

Żurawina, cellulit i układ limfatyczny

Istnieje podejrzenie, że cellulit jest tak samo połączony ze spowolnionym układem limfatycznym, jak ze słabym napięciem mięśniowym lub osłabionymi tkankami łącznymi. Co najmniej jedno badanie, przeprowadzone na Uniwersytecie Brukselskim, dowiodło, że kobiety z cellulitem wykazały niedobory w układzie limfatycznym. Układ limfatyczny, podrzędny układ krążenia pod skórą, usuwa z organizmu toksyczne odpady. W tym bakterie, metale ciężkie, martwe komórki, uwięzione białka i złogi tłuszczu. W istocie system limfatyczny jest partnerem wątroby w usuwaniu toksycznych odpadów z organizmu. Żurawina natomiast może wspomóc ten proces oczyszczania, przyczyniając się do zmniejszenia celulitu. Także arbutyna, aktywny związek zawarty w żurawinie, pomaga wyciągnąć wodę do eliminacji przez nerki. Jednocześnie żurawina działa na cellulit, ponieważ flawonoidy zawarte w owocu poprawiają siłę i integralność tkanki łącznej, zapewniając płynną pracę układu limfatycznego. Pijąc codziennie wodę z żurawiną masz pewność, że nerki i układ limfatyczny mają odpowiednią ilość płynu aby usunąć nadmiar odpadów i wspomóc ciało w redukcji cellulitu.


Żurawina a detoksykacja organizmu

Owoce żurawiny są bogate w witaminy A, B1, B2, B3, B5, B6, C i E, a także kwas foliowy. wapno, chrom, miedź, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, selen, sód i siarkę. Słowem, wszystkie witaminy i minerały niezbędne dla prawidłowej pracy wątroby i innych funkcji organizmu. Dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy są doskonałym narzędziem oczyszczania ciała. Dodatkowo zawarte w nich organiczne kwasy, benzoesowy, jabłkowy, chinowy, cytrynowy i elagowy, mają niezwykłe właściwości terapeutyczne. Kwas jabłkowy na przykład pomaga regulować układ pokarmowy.

Żurawinowy napój zmniejszający cellulit

Codziennie (na czczo lub przed treningiem) zmiksuj 10g (dwie czubate łyżeczki) organicznej sproszkowanej żurawiny z dwiema szklankami dobrej wody. Wypij. Pamiętaj żeby nawadniać się także w ciągu dnia! Poznaj też Conajmniej 12 powodów żeby pokochać cytrynę dla ubogich, czyli żurawinę.

uściski:)

Źródła: https://www.sciencedaily.com/releases/2004/06/040617080908.htm The Cellulite Solution Howard Murad The New Fat Flush Plan Ann Louise Gittleman

(Visited 4 137 times, 3 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Berry 7 sierpnia 2019 o 16:32

  Przepraszam, ze nie na temat, ale szukam pomocy. Od kilku miesięcy mam bardzo bolesny nadgarstek – lekarz mówi ze to zapalenie ścięgna i zaleca zastrzyki sterydowe, co mi się bardzo nie uśmiecha. Nie chcę maskować bólu, chcę go zlikwidować. Potrzebuje coś mega antyzapalnego – co byście radziły Pepsi i Ema?
  Jest jakiś antyzapalny strzał, który pomoże mi się uporać z zapaleniem ścięgna nadgarstka?

  1. avatar Jarmush 7 sierpnia 2019 o 16:55

   jesteś pewna, że to zapalenie ścięgna, a nie zespół cieśni nadgarstka? A jakie masz TSH?

   1. avatar Berry 7 sierpnia 2019 o 18:17

    Na 100% to nie zespół cieśni 🙂 całkiem inne miejsce boli, ja sama czuję, że to zapalenie jakiegoś ścięgna – kości w nadgarstku też ok. TSH 1.5 – mam 27 lat, szczupła, mało mięsa i nabiału, dużo ekologicznych warzyw i owoców.

   2. avatar Berry 8 sierpnia 2019 o 12:39

    To co mogłabym zastosować, Pepsi? Kurkumę mejbi? Tylko w jakich dawkach i coś jeszcze do tego antyzapalnego?

 2. avatar Jarmush 8 sierpnia 2019 o 12:47

  Jak kurkumę, to tylko jako element pierwszej szklanki, w kuracji 4 szklanek,wszystie 4 szklanki bym radziła, ale przede wszystkim witaminę C (kwas askorbinowy TiB),MSM TiB i kolagen TiB, do tego chondroityna a z glukozaminą. https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2186-glucosamine-chondroitin-c-120kaps-gg-5060040827789.html?search_query=chondroityna&results=8

  1. avatar Berry 8 sierpnia 2019 o 15:54

   Doskonale, mam prawie wszystko od Ciebie. Muszę tylko zamówić tę chondroitynę 🙂 Oby pomogło ! 🙂

   1. avatar Jarmush 8 sierpnia 2019 o 18:40

    Musi <3

 3. avatar Goscc 27 lutego 2020 o 17:37

  Żurawina pomaga też na nerki, czy tylko na pęcherz moczowy?

  1. avatar Jarmush 27 lutego 2020 o 19:04

   to są naczynia połączone, ale chodzi o zapalenie pęcherza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum