Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 363 004
36 online
42 277 VIPy

Szybki rytuał noworoczny dla tych, którzy za dużo rozpamiętują

rytuał, pepsieliot.com, this is bio Zasada „przejmowania się” generalnie jest prosta jak budowa korka do szampana. Nie przejmujesz się wcale i dajesz energii płynąć, a jak już przyszpili Cię taka konieczność, to przejmujesz się tylko tym, o czym mówić da się w czasie teraźniejszym. Wiadomo jednak, że jako istoty posiadające dwie nogi, kciuki przeciwstawne oraz wolną wolę, czasem postanawiamy wolicjonalnie skupić swoją uwagę na zdarzeniu z przeszłości albo niepewnych i zdecydowanie niestabilnych planach odległej przyszłości, które wywołują gorące dreszcze, kwaśną minę i czasową bezsenność. Koniec roku jest czasem, w którym takie niesnaski zdarzają się szczególnie często. Wiadomo: czas symboliczny, czas podsumowań, czas postanowień i czas kiedy serce jakby mniej podchodzi do gardła. Można wszystko podsumować, zaplanować i przypieczętować dzikimi tańcami do białego rana i do siego kolejnego roku. Co jednak jeśli po jakimś czasie jakby znów wraca się myślami do minionych dni?

Aby temu zapobiec warto zastosować rytuał w sam raz na koniec roku!

Przygotuj dwie czyste kartki papieru, długopis, minutnik, miejsce, w którym czujesz się komfortowo i kilka wolnych minut. Usiądź w wygodnej pozycji trzymając nogi zgięte pod kątem prostym. Jedną dłoń umieść na sercu, drugą na brzuchu, poniżej pępka. Zacznij wdychać powietrze licząc do 4. Kiedy poczujesz, że Cię wypełnia, policz do 4 raz jeszcze przytrzymując oddech, a później wydychaj powietrze dopóki Cię nie opuści. Powtórz sekwencję kilka razy. Dzięki temu wyciszysz się i oczyścisz, przeniesiesz z głowy do ciała i nadasz rytuałowi intymnego charakteru: sprawisz, że będzie szczególny. Ustaw minutnik na 5 minut. W tym czasie na kartkach spisuj wszystkie myśli, które przywodzi Ci na myśl ostatni rok. To mogą być pojedyncze słowa, daty, odnośniki do zdarzeń albo uczuć. Możesz wypisać wszystkie kolory jakie przychodzą Ci do głowy albo imiona poszczególnych osób. Wypisz to co dobre i złe i co nasuwa Ci się jako pierwsze, ale nie dokładaj do tego ładunku emocjonalnego: w tej chwili to tylko słowa. Nie możesz sobie wszystkiego przypomnieć? To znaczy, że niektóre wydarzenia nie odcisnęły na Tobie takiego piętna jak myślałaś, że odcisną. I dobrze. Liczy się tu i teraz. Zazwyczaj 5 minut wystarcza z nawiązką, ale jeżeli masz dużo dobrych wspomnień możesz dodać jeszcze minutkę.


A teraz zjedz kartkę!

Oczywiście nie na serio. Możesz znów oprzeć się wygodnie i głęboko oddychać. Wyobraź sobie, że ta kartka to rajski owoc. Albo eklerka (taka nie tuczy)! Nie wybieraj tego co najbardziej pasuje do tego roku. Nie myśl, że zjadasz starego kabanosa. Wybierz to co najbardziej do Ciebie przemawia: soczyste, słodkie mango, którego miąższ kapie po brodzie, bezę pavlova, której nie zjadłabyś bo dbasz o linię, truflę, lody zabajone albo kieliszek prosseco z truskaweczką. Wyobraź sobie, że ta kartka to pyszne jedzenie. Zastanów się jak by smakowała gdyby była mrożoną truskawką, smoczym owocem albo bananem prosto z drzewa. Jaką miałaby konsystencję, w jaki sposób rozpływałaby się w ustach pod naporem języka i zębów. Prawdziwą kartkę zgnieć i wyrzuć, a wspomnienie zeszłego roku zmień w coś doskonałego. Zaraz je strawisz i zostawisz za sobą. A teraz przygotuj drugą kartkę. Napisz na niej 6 fraz, na przykład Zdrowie, Wolność, Dbanie o siebie, Kreacja  Długie spacery, Miłość do siebie. To nasionko, z którego w tym roku wykwitnie drzewo. Pielęgnuj je, bo ono urodzi owoc, który zjesz za rok. Tę kartkę w myślach (albo naprawdę, co Ci szkodzi) zwiń w kulkę i zasadź w ziemi. Ten rok był cudowny, prawda?

uściski:)

(Visited 4 264 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar mała 31 grudnia 2018 o 17:55

  Pięknie słowa i fajne zadanie na koniec roku. Jutro postaram się je wykonać. Dziękuję za wszystko. Wszystkiego Najlepszego dla całej ekipy na 2019 rok.

 2. avatar MegM 31 grudnia 2018 o 18:24

  Dołączam się do życzeń

 3. avatar Efelka 31 grudnia 2018 o 21:13

  Tak bardzo w punkt!!! Dziękuję za ten artykuł!!

 4. avatar Mad Elena 31 grudnia 2018 o 21:27

  Emanuelo! Śliczny, słodki, skromny i mega mocny rytuał <3

 5. avatar Ela 31 grudnia 2018 o 23:43

  Moja Kochana Pepsi! Nawet nie wiesz jak Ci dziękuję za to, że zmieniłaś moje życie na lepsze. Za to, że widzę wyraźniej to co mnie otacza. Może to na chwilę obecną mało, ale ja i tak się z tego cieszę. Bo lepiej późno niż wcale. Życzę Ci tyle, tyle dobrego w tym Nowym Roku,że nie mogę nawet tego ogarnąć. A najważniejsze żebyś wszystkich nas wspierała jak do tej pory. Przesyłam dużo Miłości na ten Nowy 2019 Rok. Oby był Wspaniały dla nas Wszystkich.

 6. avatar Bluetopaz 7 stycznia 2019 o 03:45

  Zapomnialam. Ale i tak zrobię w wolnej chwili. Znajdę jakąś magiczna 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum