logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
84 775 929
273 online
31 450 VIPy
Reklama


ANTYZAPALNA CZARNA PORZECZKA This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Te owoce powinnaś jeść: odmładzają, odżywiają i… leczą!

  Owoce jagodowe, bo o nich mowa, są naładowane licznymi substancjami odżywczymi, przeciwutleniaczami i błonnikiem. Okazuje się, że żywe kolory stanowią kolejną super moc tych odżywczych roślin. Pod ich naturalnymi pigmentami kryją się bowiem związki znane jako antocyjany, które mają ogromny potencjał przeciwnowotworowy!

  Czy istnieje więc szansa, że wyniszczającą chemioterapię zastąpią skoncentrowane owoce? Według zespołu badawczego z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii, istnieje takie prawdopodobieństwo.

  W jaki sposób jagody mają zwalczać nowotwory?

  Odkrycie fińskich naukowców wskazuje, że antocyjany znajdujące się w jagodach zwiększają funkcję enzymów sirtuin w komórkach nowotworowych. Jak tłumaczy źródło, sirtuiny są odpowiedzialne za „regulację ekspresji genów kontrolujących funkcję komórek poprzez kluczowe szlaki sygnalizacji komórkowej”.

  Zmiany w funkcjonowaniu sirtuin mogą być wywołane starzeniem i odgrywać rolę w rozwoju chorób takich jak nowotwory. Enzymy te są również związane z metabolizmem glukozy. Coraz częściej nazywa się je także enzymami młodości.

  Podczas gdy wszystkie owoce jagodowe działają zbawiennie na zdrowie, niektóre z nich mają szczególne właściwości!

  Dużą zawartością antocyjanów cieszą się jagody acai, dzikie jagody, czarna porzeczka, camu camu czy borówka.

  Znajduje się w nich cyjanidyna, czyli organiczny związek chemiczny efektywny w zwalczaniu komórek nowotworowych. Cyjanidyna działa stymulująco i podnosi poziom sirtuin. Co więcej, odkryto, że zmniejsza ona aktywność kancerogennych genów!

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ Super antyoksydant JAGODA ACAI 100 % organic This is BIO dodatek do zielonych szejków, ORAC 102 700 (sic!)


  Inne zdrowotne korzyści jedzenia jagód

  Jagody znane są z szerokiego spektrum korzyści zdrowotnych. Istnieje wiele typów jagód i każde z nich mają swoje własne, wyjątkowe właściwości. Jagody goji na przykład zawierają dużą ilość witamin z grupy B, witaminę E, kwas alfa-linolenowy, selen i beta-karoten. Są też bogate w aminokwasy i minerały śladowe.

  Jagody acai (ale także borówki) znane są ze zdolności neutralizowania wolnych rodników na poziomie komórkowym. Są nawet w stanie zatrzymać starzenie dzięki zdolności powstrzymywania rozpadu kolagenu.

  Jagody za to między innymi wspierają zdrowie oczu i układ krążenia.

  Truskawki i jeżyny mają zdolność wieloaspektowej poprawy zdrowia. Wspierają one zdrowie układu trawiennego, a do tego zawierają mnóstwo przeciwutleniaczy, takich jak chociażby kwercytyna czy kwas elagowy.

  Zawierają one także witaminę C i E. W połączeniu z dużą ilością fitoskładników stanowią one odżywczą bombę pomocną przy zwalczaniu chorób i podnoszenia obniżonej odporności.

  I co Ty na to?

  Istnieje całe mnóstwo owoców jagodowych i każdy z nich ma wyjątkowy profil odżywczy. Jeno jest pewne: każda jagoda jest lepsza niż ich brak! Pamiętaj tylko aby w miarę możliwości wybierać te z ekologicznych upraw lub rosnące dziko w nieskażonym miejscu, ponieważ owoce jagodowe są szczególnie narażone na zanieczyszczenia.

  Źródła: https://www.uef.fi/-/marjojen-variaineilla-havaittiin-uusia-terveysvaikutuksia

  uściski:)

  (Visited 2 072 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. Przemol 4 października 2018 o 21:31

   Mmm! Smaczności. I na dodatek leczą! Ale super :-):-):-)

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *