logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 251 176
264 online
32 890 VIPy
Reklama

POTĘGA ZDROWIA
GREENS&FRUITS TiB®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Tniesz kalorie żeby schudnąć? Uważaj na kości!

 

bones/pepsieliot.com

Na Twoje zdrowie wpływa nie tylko to co jesz, ale także w jaki sposób, a przede wszystkim w jakiej ilości to zjadasz. I tak też, według ostatnich klinicznych badań, dieta z dużymi restrykcjami kalorycznymi, w połączeniu z ćwiczeniami, może negatywnie wpływać na kości. I tak też, dla kontrastu, dieta zawierająca odpowiednią ilość kalorii, w towarzystwie aktywności fizycznej, może kości wzmacniać i być korzystna dla ich zdrowia.

Dieta niskokaloryczna a zdrowie kości

Wyniki badania opublikowano w magazynie naukowym Journal of Bone and Mineral Research. Jego autorzy podkreślają, że wynik był dla nich swojego rodzaju zaskoczeniem. Dlaczego? Wcześniejsze badania wskazywały, że aktywność fizyczna sparowana z dietą z odpowiednią, a nawet większą niż zalecana ilością kalorii, jest dobra dla zdrowia kości. Okazuje się, że w przypadku diety ograniczającej ilość spożywanego pokarmu sytuacja ma się zgoła odwrotnie.

Szczególnie niebezpieczne w kontekście zdrowia kości może być więc klasyczne ujęcie odchudzania: duże restrykcje kaloryczne połączone z treningiem, mające na celu szybkie zmniejszenie masy ciała.

Zdrowie kości i osteoporoza

Kości są materiałem bardzo żywym i nieustannie się odnawiającym. W trakcie dzieciństwa formacja nowych kości następuje szybciej niż usunięcie starych. W rezultacie przyczynia się to do powstania większych, cięższych i gęstszych kości.

Proces nadbudowywania kości prześciga ich redukcję do okolic 20-30 roku życia. U większości ludzi układ kostny jest wówczas w szczytowej formie. Spadek gęstości kości nie jest jednak czymś czego powinno się obawiać: jest on w pełni naturalny i można mu zapobiegać.

Najważniejszymi praktykami wspierającymi zdrowie kości są regularne ćwiczenia, ograniczenie używek, suplementacja witaminy D3 w protokole z K2, magnezu i wapnia oraz regularne ćwiczenia. Te ostatnie, jak się okazuje, tylko pod warunkiem odpowiedniego odżywienia i zdrowego bilansu kalorycznego.

Reklama

Tu znajdziesz naprawdę wyjątkową WITAMINĘ D3 TiB® , oczywiście w ciemnym szkle, oczywiście w najwyższej jakości wege kapsach (kapsułki te można otwierać). Ma jeszcze inne wyjątkowe właściwości, jak to, że nie ma w niej żadnych konserwantów, ani wypełniaczy, a to nie jest takie oczywiste! Bierz ją oczywiście w protokole ze świetną Witaminą K2 G&G, wkrótce będzie też idealna K2 TiB®.


Osteoporoza następuje kiedy formacja kości jest zbyt wolna i dochodzi do patologicznego zredukowania masy kości.

Dotychczas uważano, że osteoporoza częściej występuje u kobiet (25% po 65 roku życia) niż u mężczyzn (5% po 65 roku życia) z prostych przyczyn. Kobiece kości często są mniejsze i „chudsze”. Dodatkowo menopauza prowadzi do nagłego spadku estrogenu, hormonu, który pomaga chronić kości.

Nowe odkrycie może być ciekawą zmienną: wychodzi bowiem na to, że kobiety mają także większą tendencję do diet odchudzających i radykalnego zmniejszania ilości przyjmowanych kalorii aby jak najszybciej schudnąć.

Jak inaczej schudnąć? Co pomaga schudnąć i wspiera kości?

Umówmy się, najlepsza dieta jest wówczas kiedy Twoje ciało jest odpowiednio do niej przygotowane i oczyszczone. Nastrojone jak instrument w rękach wytrawnego muzyka. Wówczas dieta przypomina muskanie strun własnego ciała, próbę generalną przed wielkim koncertem… To się po prostu dzieje.

Tymczasem wszyscy marzą o tym żeby efekt osiągnąć natychmiast, a im bardziej będzie spektakularny, tym lepiej. Jesteś dla swojego ciała wymagającym dyrygentem, ale nie masz zespołu na miarę światowej sławy orkiestry symfonicznej, tylko kilku rzępolących buntowników ze szkolnej punkowej kapeli. Ale nawet buntownika można wbić w surdut i lakierki.

Jem i chudnę z przerywanym postem

Dlatego są też inne wytyczne niż dieta redukcyjna z cięciem kalorii, Na przykład odchudzający program „Jem i … chudnę z przerywanym postem”, gdzie nie tylko nie liczysz kalorii, a wręcz przeciwnie, możesz w ogóle nie myśleć o kaloriach. Jednak jest jeden haczyk, czyli post przerywany.

Post przerywany to oczywista oczywistość. To nie jest dieta, która po prostu odchudza, to sposób na ciągłą regenerację organizmu i poprawę samopoczucia. Ma dobroczynne działanie osławionych głodówek, jednak bez ich koszmarnych efektów ubocznych. To dieta, która uczy celebrowania posiłków nie wymagając przy tym dużych nakładów czasu ani pracy. Kiedy zdobywasz zdolność szanowania swojego czasu przeznaczonego na posiłek, kiedy wtłaczasz ciało w pewną rutynę i nadajesz jedzeniu rytm, nadajesz mu ważność. Nadajesz mu magiczne miano rytuału. To jak jesz może ciągnąć ze sobą to co jesz, nie zawsze na odwrót.

Dla przypomnienia: post przerywany to sposób odżywiania, w którym dzielisz dzień na dwa okna. Jedno z nich, maksymalnie 8-godzinne, to okno kiedy jesz. W drugim, minimum 16-godzinnym oknie, pościsz: możesz pić tylko wodę i napoje pozbawione kalorii (poza sztucznymi napojami typu zero).

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczne białko z zielonego groszku PEA PROTEIN This is BIO®, świetna opcja dla wegan budujących mięśnie, dobry dodatek do 4 SZKLANKI


Białko

Bez białka Twoje ciało nie jest w stanie funkcjonować. Aminokwasy zawarte w białku kontrolują hormony, neuroprzekaźniki, hemoglobinę oraz przeciwciała w Twoim ciele.

Nawet powolne gojenie się ran jest spowodowane niedoborem białka. Ma ono również wpływ na funkcjonowanie układu odpornościowego, a co za tym idzie brak białka powoduje zaburzenia Twojego najważniejszego mechanizmu obronnego. Odpowiednia ilość protein pomaga także w regulowaniu Twojego pH tkanek i płynów ustrojowych oraz jest konieczna do transportu płynów ustrojowych. Białko, a co za tym idzie niezbędne aminokwasy, tworzą paliwo dla Twojego organizmu. Pomagają one budować i regenerować mięśnie oraz poprawią przemianę materii.

Odżywianie ciała i kości

Musimy uzdrowić swoje ciało aby schudnąć, a nie schudnąć żeby wyzdrowieć. Niemożność zrzucenia nadprogramowych kilogramów jest znakiem, że coś dzieje się nie tak. Odchudzanie „jak najwięcej w jak najkrótszym czasie” może przysporzyć kolejnych problemów. Kiedy przerzucisz się na myślenie zadaniowe i postawisz na zdrowie i szacunek do swojego ciała, schudnięcie znajdzie się na drugim planie. Do tego będzie okupione mniejszą ilością wysiłku i generalnie mniejszym kosztem. Odpowiednia waga będzie skutkiem ubocznym dobrego zdrowia.

Odchudzanie nie powinno skupiać się wyłącznie wokół diety i ćwiczeń. Aby było skuteczne warto przyjrzeć się swoim niedoborom i równowadze organizmu, bądź jej brakowi. Na zrzucanie wagi wpływ może mieć gospodarka hormonalna, niedobory witamin na czele z D3+K2, braki magnezu i innych pierwiastków. I oczywiście wiele, wiele więcej czynników, które trudno byłoby zmieścić w kilku zdaniach.

Spójrz na swoje odchudzanie jak na całość. Zaprojektuj je i uszyj na miarę swojego zdrowia i stanu własnego ciała!

uściski:)

Źródła: medicalnewstoday.com/articles/326344.php

(Visited 2 056 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *