Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 821 344
173 online
42 347 VIPy

To co zapewni seniorowi zdrowie (i doskonała promocja dla ludzi w każdym wieku)

zdrowie

Zdrowie nie ma wieku.

Ciało to doskonale zaprogramowana przez naturę maszyneria. I mimo że komputer nie jest do ciała porównywalny, to o ciało należy dbać tak jak o najwyższej klasy sprzęt. Chociaż nawet najlepszy mechanizm z wiekiem traci na sile, można wydłużyć jego działanie i sprawić, że będzie doskonale się sprawdzał. I trochę tak samo ma się kwestia Twojego organizmu, który odpowiednio odżywiony, regularnie wyprowadzany na spacer, ćwiczony i karmiony dobrymi emocjami będzie nie do zdarcia, nawet kiedy młodsze modele będą miały lepsze parametry. Odpuszczając sobie techniczne porównania, Twoje ciało jest cudownie komplementarne: jego każda reakcja ku czemuś służy i z czegoś wynika, nic nie jest dziełem przypadku. Im bliżej równowagi i stanu potocznie określanego zdrowiem jesteś, tym lepiej działasz. Harmonia ciała to także harmonia umysłu. Niedobory witamin i minerałów oraz zanieczyszczenie organizmu, często wynikłe z ubogiej diety, a czasem z zupełnie nieświadomych, pozornie zdrowych wyborów, mogą wpłynąć na każdy aspekt Twojego życia włączając kwestie pozornie błahe jak tymczasowa bezsenność czy wciąż nawracające skurcze łydek albo całkiem poważne jak choroby typu cukrzyca lub nowotwory. A jednak to co wydaje się nie być niczym poważnym, może zagrażać Twojej równowadze biologicznej. I chociaż 20 października obchodzi się Dzień Seniora, tekst ten skierowany jest do każdego, bo zdrowie nie ma wieku.


Omega-3

Kwasy tłuszczowe omega-3 grają szczególną rolę w zachowaniu zdrowia układu nerwowego i zdrowia serca. Coraz więcej badań wskazuje na to, że te zdrowe tłuszcze są w stanie zapobiegać licznym problemom zdrowotnym, w tym chorobom układu krążenia, depresji, astmie i reumatoidalnemu zapaleniu stawów. Ich stosowanie nie jest fanaberią: zaleca się aby były one elementem zdrowej, zbilansowanej diety i stanowiły co najmniej 2% dziennej dawki spożywanych kalorii.

Resveratrol

Resweratrol sprawia, że człowiek cofa się w czasie i to dosłownie. Według przełomowych badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Brighton i Uniwersytet w Exeter, resweratrol sprawia, że komórki ciała nie tylko wyglądają, ale także zachowują się młodziej! Dzięki tej substancji komórki, które straciły zdolność do rozmnażania się i były bliskie obumarciu, zregenerowały się na tyle żeby znów się pomnażać. Jedna z członkiń zespołu badawczego, dr Ewa Latorre, mówi: „Kiedy zobaczyłam jak niektóre komórki w naczyniu badawczym młodnieją, nie mogłam uwierzyć! To były stare komórki, które wyglądały zupełnie jak nowe – to było jak magia. Powtórzyłam eksperyment kilka razy i w każdym przypadku doszło do odbudowy komórek. Jestem niesamowicie podekscytowana tym odkryciem i jego potencjalnym wpływem na rozwój badań.” To chyba mówi samo za siebie!

Kolagen

Kolagen jest jednym z najliczniej występujących w ciele białek, a w zasadzie to trzecim pod względem liczebności. Czyni go to jednym z naczelnych budulców i prekursorów zdrowia całego organizmu. Kolagen uszczelnia jelita, odpowiednio wcześnie zjedzony jest nawet w stanie zapobiec chorobie autoimmunologicznej, która wynika z przeciekających/chorych jelit. Jelita natomiast, jak wszyscy wiemy, są Twoim drugim mózgiem. Braki kolagenu to braki w składzie tkanki łącznej – w układzie krwionośnym, w organach, w mięśniach, stawach i w skórze. Kolagen centralnie sprawia, że ciało jest elastyczne i silne, a bez niego wiotczeje – osłabiają się tętnice, naczynia krwionośne i serce. Dodając zupełnie na uboczy, gdy skóra traci swoją elastyczność w wyniku zmniejszonej ilości kolagenu, pojawia się jeszcze jeden efekt uboczny, mianowicie cellulit staje się bardziej widoczny. Ponieważ skóra jest coraz cieńsza, niekiedy jak papier pergamin, cellulit staje się coraz bardziej oczywisty. Poprawa elastyczności skóry za pomocą kolagenu pomoże wyrównać wgłębienia na skórze i pozbyć się skórki pomarańczowej.

Magnez

Magnez to niezbędny minerał istotny dla ponad 300 systemów enzymatycznych w ciele, które odgrywają ogromną rolę w Twoim zdrowiu i ogólnej fizjologii. Reakcje, w których bierze udział ten pierwiastek, to najbardziej podstawowe funkcje organizmu jak regulacja ciśnienie i poziomu cukru we krwi, czy synteza białek. Właściwie ten jeden niezbędny minerał aktywuje ponad 350 procesów biochemicznych w ciele, pozwalając utrzymać płynność pracy organizmu. Badania ludzkiego genomu wykazały, że 3 751 białek w ciele by móc powstać potrzebuje magnezu. Magnez pomaga w regulacji poziomu wapnia, powoduje skurcz mięśni gładkich i jest niezbędny do aktywowania wielu enzymów w ciele, które są potrzebne podczas różnych cyklów metabolicznych. Magnez między innymi zapobiega migrenom, zmniejsza śmiertelność z powodu chorób serca, pomaga cukrzykom, zmniejsza ryzyko nowotworu jelita grubego, zapobiega otyłości i zespołowi metabolicznemu i zwiększa siłę kości (najbardziej oczywiście zwiększa ja stosowany w towarzystwie witamin D3 i K2).

Reishi

Azjatyckie grzyby Reishi, znane i wykorzystywane szczególnie w Chinach i Japonii, nie bez powodu w tych krajach nazywane były grzybami nieśmiertelności. To co w tradycyjnej medycynie wschodu wiadome było od zawsze, obecnie potwierdzają rozliczne badania naukowe. W 2009 roku magazyn naukowy Bioorganic&Medicinal Chemistry (Chemia Bioorganiczna i Medyczna) opublikował badanie przeprowadzone w Tajwanie, popierające wydłużające życie możliwości polisacharydów zawartych w grzybach reishi. Te wyjątkowe molekuły wydłużają życie i zapobiegają powstawaniu nieprawidłowych formacji naczyń krwionośnych, które mogą prowadzić do zagrażających życiu guzów nowotworowych. Dodatkowo grzyby reishi pomagają zapobiegać nowotworom, regenerują wątrobę, chronią układ nerwowy, mogą poprawić odporność i koją nerwy.

Dbajcie o siebie!

uściski:)

 

(Visited 3 870 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Migotka 19 października 2018 o 15:57

  Czy minus 15 procent robi sod automatycznie podczas zakupu?

  1. avatar Emanuela Urtica 19 października 2018 o 19:26

   Tak, produkty w systemie automatycznie będą miały niższą cenę, tyle że – jak napisałam w tekście – promocja obowiązywać będzie 20 X, czyli od dziś o 24:00 do jutra o tej samej porze.

 2. avatar caelifer 19 października 2018 o 16:43

  Emanuela jak skorzystać z promocji bo system nalicza normalą cenę?
  Pozdrawiam:)

  1. avatar Emanuela Urtica 19 października 2018 o 19:26

   Promocja zaczyna się dziś o północy i trwa przez całą sobotę, czyli cały 20 października.

 3. avatar Dorota 20 października 2018 o 05:47

  Pomóżcie
  Moja mama od dawien dawna ma problemy reumatologiczne. Przeszła już 2 operacje kregosłupa, 2 operacje na zatrzaskakujące palce, ciągle gdzieś ją boli, miała przez pewien czas problem z chodzeniem. Na suplementację bardzo oporna. W zeszłym roku przeszła grypę z powikłaniami w postaci zapalenia płuc i mięsnia serca. Kupiłam jej od was magnez G&F, omega 3, wit. D i c. Nie pije bo się boi. Teraz chce znowu poddać się kolejnej operacji na zatrzaskakujacy palec. Da się coś z tym zrobić bez operacji?

  1. avatar Jarmush 20 października 2018 o 06:42

   D3+K2 TiB, kolagen TiB, MSM TiB, Omega 3 TiB, magnez na 3 sposoby, chlorek magnezu TiB do picia, do robienia z niego oliwę magnezową i smarowania stawów, kostek, łydek, a sól epsom TiB do kąpieli. Beta-katoren G&G, dom śniadani Greens& FRuits TiB, szejk proteinowy TiB porcja raz dziennie

 4. avatar Izabella Zosel 21 października 2018 o 09:58

  Stary jaguar czy nowa toyota yarris? Jedz zielone 🙂 rocznik 56 bez operacji, bez renowacji, drobne rysy na karoserii, duży przebieg

  1. avatar Jarmush 21 października 2018 o 10:03

   Już Cię kocham <3

 5. avatar Izabella Zosel 22 października 2018 o 20:11

  uczucie odwzajemniam

 6. avatar Kamila 7 listopada 2019 o 20:30

  Pepsi co robić?
  Moja mama, lat 62, ma bardzo mocne i bolesne skurcze łydek w nocy. Bierze jabłczan magnezu 1 łyżeczkę dziennie. Zrobiłam jej też oliwę magnezowa 100 gram chlorku magnezu i 200 ml wody destylowanej. Smaruje stopy i dłonie. Pomimo to skurcze nadal łapią.

  1. avatar Jarmush 7 listopada 2019 o 21:14

   niech smaruje łydki oliwą magnezową. Czy coś z tego artykułu jeszcze pasuje, oprócz skurczów ? https://www.pepsieliot.com/zespol-niespokojnych-nog-czy-to-znowu-jelita-i-stany-zapalne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum