logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
93 036 844
157 online
32 324 VIPy
Reklama

WITAMINA K2 TiB
POZBĄDŹ SIĘ
SKAMIENIAŁOŚCI ZE
SWOJEGO CIAŁA 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

To trzeba wiedzieć! Witamina D redukuje stany zapalne wywołane przez cukrzycę typu 2!

W przeglądzie badań opublikowanych przez magazyn Nutition Reviews, potwierdzono, że witamina D ma wpływ na redukcję stanów zapalnych wywołanych przez cukrzycę typu 2

Przewlekłe zapalenie niskiego stopnia często jest obecne w rozwoju cukrzycy typu 2. Zespół naukowców z Uniwersytetu Monash w Melbourne, w Australii, podczas metaanalizy 20 randomizowanych prób kontrolnych, wykazał, że suplementacja witaminy D zmniejsza trzy markery zapalne u osób z cukrzycą typu 2.

Osoby suplementowane witaminą D miały niższy poziom białka C-reaktywngo, niższy czynnik martwicy nowotworów-alfa i zmniejszoną szybkość sedymentacji erytrocytów w porównaniu do tych, którzy nie przyjmowali witaminy D. Przy okazji wykazano wyższe poziomy leptyny, czyli hormonu odpowiedzialnego za tłumienie głodu.

„Nasze badania przeglądowe oraz metaanaliza wykazały, że pacjenci z cukrzycą typu 2 suplementujący witaminę D cechują się obniżonymi markerami stanów zapalnych i zwiększonym poziomem leptyny”

potwierdza jedna z badaczek, Barbora de Courten.

Przegląd ten, przede wszystkim, pomógł rozwiązać problem braku porozumienia i wiedzy na temat tego, czy suplementacja witaminy D może zmniejszyć stan zapalny u pacjentów z cukrzycą typu 2. Zebrano razem wszystkie istniejące randomizowane dowody z badań i podsumowano je, ponieważ poprzednie badania prowadziły do niekiedy sprzecznych ze sobą rozwiązań.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ D3 Z LANOLINY (cholekalcyferol) TiB


Zespół badaczy podsumował meta analizę sugestią, że suplementacja witaminy D może zmniejszyć stany zapalne u osób z cukrzycą typu 2. Witamina ta może potencjalnie chronić przed chorobą i zmniejszać jej postęp.

Oczywiście, jak zwykle, potrzeba większej ilości badań by potwierdzić ogólny wpływ witaminy D na cukrzycę typu 2. Jej przyjmowanie wiąże się jednak z ogromną ilością korzyści.

Witamina D (wraz z K2) zarządza gospodarką wapnia i magnezu w organizmie. Przeciwdziała niektórym typom nowotworów. Zmniejsza ryzyko zachorowania na stwardnienie rozsiane u kobiet. Pomaga schudnąć. Wspiera zdrowy sen i korzystnie wpływa na pracę układu nerwowego. Do tego wzmacnia odporność i robi wiele, wiele więcej wspaniałych rzeczy.

Źródło: 1

uściski:)

(Visited 4 880 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Kasia 8 maja 2018 o 07:47

  Pepsi czy owsianka albo kasza jaglana na z owocami to dobre polaczenie?

  1. Pepsi Eliot 8 maja 2018 o 08:09

   jak bez tłuszczu to może być

   1. Kasia 8 maja 2018 o 09:30

    Dzieki Pepsi, a co polecasz na drugie sniadania dla nastalotkow. Taka owsianke z owocami mogliby zjesc rano w domu, ale potem potrzebuja zjesc cos jeszcze w szkole na szybkiego snacka i brak mi pomyslow. Cos takiego co mozna rano przygotowac w miare szybko i co by zastapilo kanapki. Bede wdzieczna za sugestie od Ciebie i od rodzicow.

 2. Olutek 9 maja 2018 o 22:51

  Czyli owsianka z bananem i tahini to kiła??? -:(

  1. Pepsi Eliot 9 maja 2018 o 23:50

   to coś jak tort, można zjeść, tylko bardzo rzadko u cioci na imieninach

 3. Ika 10 maja 2018 o 10:52

  Pepsi jak podnieść sobie szybko poziom wit.D – wcześniej marne 2000j, potem 4000 przez dwa miesiące, potem badanie-wynik 30. Biorę Waszą d3 z k2. Moze lepiej liposomal?

  1. Pepsi Eliot 10 maja 2018 o 11:45

   6 tabletek D3 TiB do tego 1 K2 TiB po śniadaniu z jakąś omegą 3, np TiB, z czymś tłustym i badanie za 2 miesiące , na 5 dni przed badaniem odstaw D3

 4. Tomasz 4 czerwca 2018 o 09:40

  Oglądałem wykład Nieumywakina, gdzie wyjaśnia że owoce na śniadanie nie. Tylko warzywa. Co o tym myślicie?

  1. Pepsi Eliot 4 czerwca 2018 o 13:30

   tylko owoce, to pokarm pierwszy.

 5. Tomasz 11 czerwca 2018 o 18:51

  Jak mam to rozumieć jako pierwszy?

 6. Marti 17 lipca 2018 o 16:24

  Pepsi zbadalam sobie poziom wit d wyszedl 46 caly rok suplementuje 2000 j.m, bylam u lekarza a ona mi mowi ze to za wysoki poziom, jak Ty sie do tego odniesiesz?bo ja juz zglupialam ☺

  1. Pepsi Eliot 17 lipca 2018 o 17:21

   Raczej nie wysoki, ale przy wielu schorzeniach za niski, należy wtedy trzymać się górnych granic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *