logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
72 462 408
448 online
29 856 VIPy
Reklama

WITAMINA K2 TiB
POZBĄDŹ SIĘ
SKAMIENIAŁOŚCI ZE
SWOJEGO CIAŁA 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • To trzeba wiedzieć! Witamina D redukuje stany zapalne wywołane przez cukrzycę typu 2!

  W przeglądzie badań opublikowanych przez magazyn Nutition Reviews, potwierdzono, że witamina D ma wpływ na redukcję stanów zapalnych wywołanych przez cukrzycę typu 2

  Przewlekłe zapalenie niskiego stopnia często jest obecne w rozwoju cukrzycy typu 2. Zespół naukowców z Uniwersytetu Monash w Melbourne, w Australii, podczas metaanalizy 20 randomizowanych prób kontrolnych, wykazał, że suplementacja witaminy D zmniejsza trzy markery zapalne u osób z cukrzycą typu 2.

  Osoby suplementowane witaminą D miały niższy poziom białka C-reaktywngo, niższy czynnik martwicy nowotworów-alfa i zmniejszoną szybkość sedymentacji erytrocytów w porównaniu do tych, którzy nie przyjmowali witaminy D. Przy okazji wykazano wyższe poziomy leptyny, czyli hormonu odpowiedzialnego za tłumienie głodu.

  „Nasze badania przeglądowe oraz metaanaliza wykazały, że pacjenci z cukrzycą typu 2 suplementujący witaminę D cechują się obniżonymi markerami stanów zapalnych i zwiększonym poziomem leptyny”

  potwierdza jedna z badaczek, Barbora de Courten.

  Przegląd ten, przede wszystkim, pomógł rozwiązać problem braku porozumienia i wiedzy na temat tego, czy suplementacja witaminy D może zmniejszyć stan zapalny u pacjentów z cukrzycą typu 2. Zebrano razem wszystkie istniejące randomizowane dowody z badań i podsumowano je, ponieważ poprzednie badania prowadziły do niekiedy sprzecznych ze sobą rozwiązań.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ D3 Z LANOLINY (cholekalcyferol) TiB


  Zespół badaczy podsumował meta analizę sugestią, że suplementacja witaminy D może zmniejszyć stany zapalne u osób z cukrzycą typu 2. Witamina ta może potencjalnie chronić przed chorobą i zmniejszać jej postęp.

  Oczywiście, jak zwykle, potrzeba większej ilości badań by potwierdzić ogólny wpływ witaminy D na cukrzycę typu 2. Jej przyjmowanie wiąże się jednak z ogromną ilością korzyści.

  Witamina D (wraz z K2) zarządza gospodarką wapnia i magnezu w organizmie. Przeciwdziała niektórym typom nowotworów. Zmniejsza ryzyko zachorowania na stwardnienie rozsiane u kobiet. Pomaga schudnąć. Wspiera zdrowy sen i korzystnie wpływa na pracę układu nerwowego. Do tego wzmacnia odporność i robi wiele, wiele więcej wspaniałych rzeczy.

  Źródło: 1

  uściski:)

  (Visited 4 476 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Kasia 8 maja 2018 o 07:47

   Pepsi czy owsianka albo kasza jaglana na z owocami to dobre polaczenie?

   1. Pepsi Eliot 8 maja 2018 o 08:09

    jak bez tłuszczu to może być

    1. Kasia 8 maja 2018 o 09:30

     Dzieki Pepsi, a co polecasz na drugie sniadania dla nastalotkow. Taka owsianke z owocami mogliby zjesc rano w domu, ale potem potrzebuja zjesc cos jeszcze w szkole na szybkiego snacka i brak mi pomyslow. Cos takiego co mozna rano przygotowac w miare szybko i co by zastapilo kanapki. Bede wdzieczna za sugestie od Ciebie i od rodzicow.

  2. Olutek 9 maja 2018 o 22:51

   Czyli owsianka z bananem i tahini to kiła??? -:(

   1. Pepsi Eliot 9 maja 2018 o 23:50

    to coś jak tort, można zjeść, tylko bardzo rzadko u cioci na imieninach

  3. Ika 10 maja 2018 o 10:52

   Pepsi jak podnieść sobie szybko poziom wit.D – wcześniej marne 2000j, potem 4000 przez dwa miesiące, potem badanie-wynik 30. Biorę Waszą d3 z k2. Moze lepiej liposomal?

   1. Pepsi Eliot 10 maja 2018 o 11:45

    6 tabletek D3 TiB do tego 1 K2 TiB po śniadaniu z jakąś omegą 3, np TiB, z czymś tłustym i badanie za 2 miesiące , na 5 dni przed badaniem odstaw D3

  4. Tomasz 4 czerwca 2018 o 09:40

   Oglądałem wykład Nieumywakina, gdzie wyjaśnia że owoce na śniadanie nie. Tylko warzywa. Co o tym myślicie?

   1. Pepsi Eliot 4 czerwca 2018 o 13:30

    tylko owoce, to pokarm pierwszy.

  5. Tomasz 11 czerwca 2018 o 18:51

   Jak mam to rozumieć jako pierwszy?

  6. Marti 17 lipca 2018 o 16:24

   Pepsi zbadalam sobie poziom wit d wyszedl 46 caly rok suplementuje 2000 j.m, bylam u lekarza a ona mi mowi ze to za wysoki poziom, jak Ty sie do tego odniesiesz?bo ja juz zglupialam ☺

   1. Pepsi Eliot 17 lipca 2018 o 17:21

    Raczej nie wysoki, ale przy wielu schorzeniach za niski, należy wtedy trzymać się górnych granic.

  Dodaj komentarz

  Sklep
  Dołącz do Strefy VIP
  i bądź na bieżąco!

  Zarejestruj sięZaloguj się
  Reklama
 • Promocja


 • Reklama

  Leczenie Dobrą Dietą

  Jak zarabiać w internecie?

  ebookJak zarabiać przez internet? Jak zarabiać na blogu? e-Book KUP TERAZ
 • Dołącz do sterfy VIP i pobierz za darmo!

 • Najnowsze komentarze