logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
258 500 198
60 online
30 152 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Top 10 domowych sposobów na ostrogi kostne, żeby właściwie korzystać ze stóp

Po co więc masz stopy?

Masz stopy tylko w jednym celu, abyś mogła biegać. Wszystko co się dzieje z Tobą, a nie powstało w wyniku nieszczęśliwego wypadku, ale nawet wtedy zależy od Ciebie. To Ty decydujesz, czy bać się stale o wszystko, czy zacząć stąpać i żyć lekko. Ciesząc się z tego co jest teraz. Stopa jest częścią Twojej osobowości, jak bardzo ulegasz wpływom, będzie widać na stopie. Każdy z leczących alternatywnie powinien pokazać swoje stopy, oczywiście zanim zacznie nauczać. Odrazu widać czy są to stopy wybiegane, mądre od Ziemi, rozgarnięte do wybierania najlepszych miejsc do stąpnięcia w lesie, pokorne od ilości wybieganych kilometrów, czy są to stopy kochające od wysokich wibracji pożywienia. Czy są pozbawione ostróg z powodu diety alkalicznej. Nie uwierzę, że można najeść się smalcu i kiełbasy, po czym ruszyć w bieg, pokazać stopę biegaczą i zacząć nauczać ludzi w zgodzie z tą stopą. Tu nie ma żadnego rezonansu. Ewentualnie z parciem na szkło, polityką i matrixem. Jeśli zaś chodzi o ostrogi kostne, to liczy się przede wszystkim dieta i suplementacja diety. Klasyczna dieta mięsna i tłuszczowa gwarantuje wręcz ostrogi, a jak nie, to chociaż zwapnienia w piersiach. Oto krótki przegląd domowych sposobów na ostrogi kostne. Sposoby te są naturalne i skuteczne, a co najważniejsze pomagają uniknąć zabiegów medycznych. Ostrogi kostne (zwane także osteofitami) to nieprzyjemne „narośla”, które występują na lub w pobliżu stawów. Najczęstszym miejscem, w którym się rozwijają są stopy i pięty, ale zdarzają się także ostrogi na kręgosłupie, rękach, ramionach i kolanach. Miejscowe zapalenie ze zwyrodnieniowym zapaleniem stawów i zapalenia ścięgien są głównymi inicjatorami ostróg kostnych. Koślawy chód, nieumiejętne, nienaturalne, jednym słowem mainstreamowe bieganie i skakanie na twardych powierzchniach oraz nadwaga są również czynnikami wysokiego ryzyka, które mogą powodować ostrogi kostne. Ostrogi nie są czymś, co pojawia się z dnia na dzień. Rozwijają się one z czasem i wynikają z powtarzających się uszkodzeń przylegających tkanek (więzadeł i ścięgien). Te nawracające uszkodzenie ostatecznie powoduje stan zapalny kości, do której przyczepiają się ścięgna. Ciało próbuje złagodzić wówczas stan zapalny i naprawić uszkodzenie wykształcając w tym miejscu dodatkową tkankę kostną. Skutkiem tej patologii jest rozwój ostrogi kostnej.

Objawy ostróg kostnych

Co ciekawe, ostrogi kostne nie zawsze wywołują objawy. Wiele osób nie jest świadomych (w niektórych przypadkach przez wiele lat), że mają ostrogę kostną. Kiedy pojawiają się objawy ich nasilenie zależy od miejsca, w którym się znajdują. Jeśli bodziec zaczyna drażnić nerwy, ścięgna i skórę, odczuwalny jest miejscowy ból, drętwienie i tkliwość. Ostrogi piętowe w szczególności mogą powodować silny ból stóp, tkliwość i obrzęk. Objawy te mogą sprawiać, że ciężko jest chodzić. Kiedy ostroga występuje u podstawy kości piętowej, zwykle występuje stan zapalny i obrzęk całego dna stopy (podszewkowe zapalenie powięzi). Ostrogi tego rodzaju są najczęściej powodowane przez powtarzające się uszkodzenia lub stany zapalne stawów, takie jak reaktywne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa lub rozproszona idiopatyczna nadwzroczność szkieletowa (choroba Forrestier’a). Ostrogi, które rozwijają się na kręgosłupie, mogą uciskać sąsiednie nerwy i powodować silny ból, drętwienie i mrowienie, a także powodować osłabienie w obszarze, do którego dociera dany nerw.

Ostrogom mówimy pa pa!

Szczęśliwie, leczenie i prewencja są proste i skuteczne, szczególnie z pomocą domowych metod. Najważniejsze jest leczenie zarówno objawów jak i przyczyny problemu. Trwałe pozbycie się stanu zapalnego jest jedynym sposobem na długoterminowe wyzdrowienie. To właśnie robi 10 sprawdzonych sposobów, które zaraz poznasz. Wiele osób myli także ostrogi kostne z zapaleniem rozcięgna podeszwowego, jedną z najpopularniejszych kontuzji wśród biegaczy. Nieistotne, na którą z przypadłości cierpisz, ponieważ te metody sprawdzą się dla obu z nich. Musisz tylko przestrzegać zaleczeń z listy poniżej.

10 leków i remediów na ostrogi kostne, które dają najlepsze i najszybsze rezultaty

1. Wapń, magnez, bor i witamina D3 w protokole z K2

Głównym powodem, dla którego masz ostrogi kostne prawdopodobnie jest fakt, że Twojemu ciału mimo wszystko brakuje wapnia, ale przede wszystkim magnezu, boru i witaminy D. Kiedy podniesiesz poziomy tych czterech kluczowych składników odżywczych, ostrogi szybko staną się przeszłością. Skąd je wziąć? Ponieważ nie ma już wystarczającej ilości tych kluczowych składników odżywczych w dzisiejszej żywności, suplementacja jest właściwie niezbędna. Najlepszym i najbardziej przyswajalnym sposobem jest codzienne przyjmowanie dobrej jakości suplementów tych substancji odżywczych. Używaj dobrego wapnia, koniecznie witaminę D3  wraz z K2, bor i witaminę C i E, a także witaminę B5, która jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania nerwów i przyspieszania procesu gojenia kości i ścięgien. Nie może zabraknąć także magnezu.


3. Kurkuma, imbir, cynamon i pieprz kajeński

Wszystkie z tych ziół i przypraw silnie koją ból i działają przeciwzapalnie. Zaleca się przyjmowanie około grama 3 do 4 razy dziennie kurkumy, ze startym imbirem (około 1 cm), lub pół łyżeczki sproszkowanego np tego organicznego imbiru,  do tego dodaj cynamon cejloński, polecamy ten organiczny cynamon cejloński i pieprz kajeński, który też zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy. Jednak jeszcze lepiej, aby kurkumę połączyć z odrobiną czarnego pieprzu, który zwiększa jej wchłanialność 20 razy.

4. Dieta alkaiczna

Neutralny poziom pH w organizmie wynosi 7. Wszystko poniżej jest kwaśne i wszystko powyżej jest zasadowe. Kiedy twoje ciało jest zakwaszone, ryzyko wystąpienia ostróg kości jest ogromne. Kwasowe środowisko powoduje, że wapń trafia do głównych obszarów podatnych na rozwijanie się nowotworów kości. Proces ten powoduje nagromadzenie złogów wapnia, czego wynikiem jest rozwój ostróg kostnych.

Dlaczego ciało wysyła wapń do zakwaszonych obszarów?

Ponieważ wapń jest wysoce alkaliczny, ciało próbuje zrównoważyć to zjawisko. Niestety, powoduje to niechciany i nieprzyjemny efekt uboczny, a mianowicie ostrogi kostne. Dlatego tak ważne jest przyjmowanie suplementów wapnia, magnezu, boru i witaminy D. Dzięki temu Twoje ciało nie będzie zakwaszone i dlatego nie będzie wymagało wysyłania wapnia z Twoich kości do jakichkolwiek zakwaszonych obszarów, ponieważ ich zwyczajnie nie będzie. Z tym, że wapń wyługowany z kości również powoduje choroby takie jak zapalenie stawów, złamania, kruchość kości i osteoporozę, więc jest to kolejny ważny powód, dla którego powinnaś codziennie otrzymywać wystarczającą ilość tych czterech kluczowych składników odżywczych. Ocet jabłkowy pomimo tego, że jest lekkim kwasem i tak działa jak naturalny bufor do kwasowości ze względu na wysoką zawartość potasu. Dlatego ważne jest, aby codziennie spożywać ten potężny eliksir zdrowotny.  

Przestrzeganie zasadowej diety jest niezwykle ważne jeśli chcesz uwolnić się od ostróg kości i zwapnień piersi przy okazji

Bardzo ważną rolę odgrywa witamina K2, która zarządza wapniem, żeby trafiał do kości, a nie pałętał się po tkankach miękkich i powodował też miażdżycę

Żywność rafinowana, przetworzona żywność, niezdrowe jedzenie, alkohol, mięso i produkty mleczne są bardzo zakwaszające. Surowe produkty, w szczególności świeże owoce i warzywa są natomiast silnie alkaliczne. Zasadowe są także sfermentowane produkty takie jak kiszona kapusta, zakwas chlebowy, kimchi, jogurt, kefir i kombucha. Dodatkowo zawierają one niezbędne dobre bakterie jelitowe. Woda z cytryny lub limetki jest zasadowa, więc dodanie kilku plasterków tych owoców do wody może przynieść ogromne korzyści.

5. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest silnie alkaliczna dla organizmu. Dlatego jest uznaną alternatywną metodą leczenia nowotworów, które nie są w stanie przetrwać w środowisku zasadowym. Soda oczyszczona jest fantastyczna, ponieważ zapewnia szybkie zwiększenie poziomu pH. Połowa łyżeczki sody zgaszonej w szklance wody zapewni Twojemu ciału odpowiednie pH. Kiedy to nastąpi, wyleczenie ostróg kostnych to tylko kwestia czasu. Kontynuuj zabieg przez następne 2 tygodnie aby dokładnie zwiększyć poziom pH i przyspieszyć leczenie kości. Soda oczyszczona działa wyjątkowo dobrze gdy jest połączona z octem jabłkowym, więc śmiało możesz używać ich równocześnie. Oprócz tego można również zanurzyć stopy (lub obszar, w którym znajduje się ostroga kostna) w misce lub wannie z ciepłą wodą z łyżką sody. Nie tylko przyśpieszy to kurację ale także zapewni ulgę i zmniejszy ból oraz dyskomfort. Możesz także zmieszać ½ łyżeczki sody oczyszczonej z niewielką ilością wody aby przygotować pastę. Zastosuj to rozwiązanie na ostrogi i zabezpiecz opatrunek gazą. Pozostaw tak długo, jak to możliwe.

6. Sól Epsom

Sól Epsom (na przykład ta Sól Epsom) to kolejna skuteczna metoda leczenia ostróg kostnych. Kryształy soli Epsom składają się z siarczanu magnezu, który to jest niezbędny dla zdrowych kości, ścięgien i normalizacji podaży wapnia w ciele. Kąpiel z solą Epsom doskonale nadaje się do usuwania nadmiaru wapnia z kości, a także do łagodzenia bólu, obrzęków i stanu zapalnego. Po prostu dodaj 2 szklanki soli Epsom do wanny z ciepłą wodą i mocz się w roztworze przez 20 do 30 minut. Powtarzaj zabieg 4-5 razy w tygodniu aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Zamiast czystej soli Epsom możesz zrobić oliwę magnezową i po prostu nanosić ją na obszar, w którym znajduje się ostroga. Działa to równie skutecznie i zdecydowanie przyspiesza czas potrzebny na rozbicie ostrogi kostnej i wyleczenie.


7. Omega 3

Olej rybi zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe omega-3, które działają potężnie przeciwzapalnie i odżywczo. Olej ten znany jest ze swojej zdolności do pomocy przy problemach ze stawami takich jak zapalenie stawów, ale niewiele osób wie, że pomaga również w przypadku ostróg kości, aktywnie zmniejszając ból, obrzęk i stan zapalny od wewnątrz.

8. Organiczny olej kokosowy

Olej kokosowy (używam ten ) to kolejna bardzo dobra metoda leczenia ostróg kostnych, szczególnie tych na piętach. Zawiera on korzystne kwasy tłuszczowe, które pomagają w absorpcji wapnia, magnezu, witaminy D i boru. Olej kokosowy zawiera również naturalne środki nawilżające i gojące, dzięki czemu pomaga zmiękczyć kości, co z kolei łagodzi ból i stany zapalne. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z oleju kokosowego, upewnij się, że stosujesz go od wewnątrz i na zewnątrz. Płucz nim codziennie jamę ustną lub dodaj oleju do porannego szejka, a także rozmasuj trochę ciepłego oleju kokosowego na miejscu, w którym znajduje się ostroga kostna. Upewnij się jednak, że używasz wyłącznie ekologicznego oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia. Nie używaj ani nie spożywaj rafinowanych (przetworzonych) olejów kokosowych, ponieważ zawierają one uwodornione oleje i są w stanie jedynie pogorszyć Twój stan.

9. Boraks

Naturalny proszek boraksowy to 99% boran sodu. Bor jest niezbędny do wchłaniania i wykorzystania wapnia. Jest on również zasadowy, więc nie tylko pomaga w gromadzeniu wapnia i utrzymaniu go w kościach, ale także zapobiega gromadzeniu się kwasów, więc nie tylko chroni przed ostrogami ale także kamieniami nerkowymi i dną moczanową. Bor stosowany zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie na ostrodze przyśpieszy leczenie i zadziała kojąco. Zapytasz „a bor nie jest przypadkiem detergentem?” Jasne, używa się go w ten sposób, ale jak powiedziałam, czysty boraks to 99% boran sodu – naturalna sól mineralna, która powstaje w wyniku odparowania słonych jezior. Jest to całkowicie naturalne, całkowicie bezpieczne i doskonale skuteczne.

Jak przyjmować bor?

Minimalne dzienne zapotrzebowanie na bor wynosi od 6 do 10 mg. Aby uzyskać dzienną dawkę tej substancji, oto, co musisz zrobić: Wymieszaj 5-6 gramów, w przybliżeniu jedną łyżeczkę w 100% czystego boraksu i 5 gramów himalajskiej różowej soli kamiennej (różowa sól krystaliczna zawiera niezbędne pierwiastki śladowe, które pomagają w absorpcji minerałów) w jednym litrze czystej, dobrej wody. To Twój koncentrat. Przechowuj tę butelkę w spiżarni lub zabezpieczonej przed dziećmi szafce, aby zapewnić płynowi bezpieczne warunki przechowywania. 5 ml roztworu zmieszaj ze szklanką czystej przefiltrowanej wody i przyjmuj rano i wieczorem (10 ml dziennie). Skoncentrowany roztwór o stężeniu jednego litra powinien wystarczyć na 100 dni. Mieszankę możesz przyjmować codziennie, choćby i do końca życia. Do użytku zewnętrznego dodaj 1 łyżeczkę boraksu do wanny lub miski wypełnionej 8 szklankami ciepłej wody. Mieszaj aż do całkowitego rozpuszczenia, a następnie zanurz stopy w tym roztworze na 20 do 30 minut. Powtarzaj to codziennie, lub przynajmniej co drugi dzień, przez kilka następnych tygodni przed snem aby pozbyć się ostrogi.

10. Ćwiczenia

Regularne wykonywanie umiarkowanie obciążających ćwiczeń jest świetnym sposobem na zwiększenie ruchomości stawów i zmniejszenie objawów ostrogi kostnej. Wykonywanie konkretnych ćwiczeń wzmacniających powięź podeszwową (więzadło, które łączy twoją stopę z palcami) jest niezwykle skuteczne w przypadku ostróg kostnych i stanów zapalnych stawów w tym miejscu. Teraz nie przeciążaj się. Z biegiem czasu będziesz w stanie zwiększyć intensywność ćwiczeń. Po prostu zaczniesz biegać, bo do tego są Twoje stopy stworzone. Ale póki co, wybierz się na przejażdżkę rowerową, pływanie lub aerobik. Pomagają ogromnie w przypadku ostróg kostnych, ponieważ dotleniają organizm (zwiększają pH), a także pomagają zwiększyć ruchomość stawów. I nie ma znaczenia, gdzie znajduje się Twoja ostroga kostna. Niezależnie od tego, czy chodzi o kręgosłup, ramię, rękę, kolano czy stopę, regularna aktywność fizyczna  pomoże Ci we wszystkich tych przypadłościach. Chodzenie po miękkiej powierzchni z dobrze amortyzowanymi butami, dopóki nie nauczysz się naturalnie biegać (nie używając pięt) przez 30-40 minut dziennie (4-5 razy w tygodniu) jest również wskazane. Powstrzymaj się jednak teraz od biegania, a nawet szybszego marszu do momentu całkowitego wyzdrowienia.

W kańcje kańcow

Oto top 10 sposobów na leczenie ostrogi kostnej. Istnieją oczywiście inne naturalne sposoby na tę przypadłość, jednak te są najbardziej skuteczne i proste,  szczególne połączone ze sobą. Holistyczne metody nie są oczywiście dotknięciem czarodziejskiej różdżki, które natychmiast Cię wyleczy. Mimo swojej skuteczności, wymagają one regularności i powtarzania już po wyleczeniu, w ramach prewencji. Leć więc zdrowieć i pozbądź się ostróg już teraz.

owocek

Źródło: www.life-saving-naturalcures-and-naturalremedies.com/home-remedies-for-bone-spurs-heal-spurs.html

(Visited 38 187 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. amorek potworek 7 kwietnia 2018 o 15:23

  Hej Pepsi.
  A haluksy ? Czy też się robią z tego samego co ostrogi? Jak to leczyć?

  1. Witka 7 kwietnia 2018 o 19:53

   Przyłączam sie do pytania. Takie co się robiły od dziecka, po mamie, mama po mamie itd. Co można zrobić bez chirurga, bez ortopedycznych pierduł, to nie działa…

   1. Anowi 8 kwietnia 2018 o 09:07

    tez jestem ciekawa czy na haluksy działa to co powyżej napisane ?

  2. niekonwencjonalnepl 15 sierpnia 2018 o 13:52

   Pepsi ratunku… kamien wapniowy na watrobie!!! jak sie go pozbyc…

   1. Jarmush 15 sierpnia 2018 o 15:22

    Ty o tym wiesz, a masa ludzi chodzi z takimi kamieniami. Wyszedł na USG?

    1. Magda 15 sierpnia 2018 o 15:51

     Wyszedł na USG

    2. Magda 15 sierpnia 2018 o 17:03

     Wyszedł na USG jest jeden duży w przewodach watroby

 2. mała 7 kwietnia 2018 o 16:32

  Pepsi dziękuję za ten wpis. Moja przypadłość to zgrubienie pod podeszwą a w głębi czuje bolące kości. Koślawy paluch oraz drugi i trzeci palec wędrują na zewnątrz.Mam pytanie od miesiąca stosuje kuracje 4 szklanek a teraz przeczytałam u grzegorzadama że zawsze najpierw oczyścić nerki. Czy na ten czas picia herbaty na nerki odstawić 4 szklanki. I jeszcze kiedy pić boraks? W jakiej kolejności. Pozdrawiam Was bardzo.Jesteście dla mnie nr 1. Dziękuję, nie mogę oderwać się od bloga. Przypadłości u mnie i w rodzinie wiele. Ale po kolei, powoli budzimy się.

  1. Jarmush 7 kwietnia 2018 o 17:32

   herbatka na nerki nie koliduje z 4 szklankami

 3. Gadzinka 8 kwietnia 2018 o 01:31

  Witaj Pepsi, od kilku dni zachłannie wręcz czytam twojego bloga, bo to co piszesz i jak piszesz ujmuje w słowa kłębiące się we mnie od niedawna przemyślenia, porządkuje je i nadaje im kształt. Bardzo ci dziękuję, także za styl i formę przekazu oraz fantastyczne poczucie humoru. Dzisiejszy twój wpis o ostrogach spadł mi jak z nieba! Moja siostra zmaga się z z ostrogą na pięcie od dwóch lat i bardzo chcę jej pomóc! Jest trochę otyła a jedyną, uwielbianą przez nią aktywnością fizyczną jest zumba. I ta ostroga ją dobiła. Wykorzystała różne formy fizykoterapii, trochę to pomogło, ból się zmniejszył. Wróciła na ukochaną zumbę i ostroga także wróciła. Od kilku miesięcy siedzi i hoduje sobie tę ostrogę a ja obawiam się, że zaczyna popadać w depresję. Sama lecę na psychotropach i nie życzę sobie żeby ona też. Wiele z twoich porad już zaczęłam eksperymentować na sobie bo czuję je intuicyjnie i dopiero się rozpędzam. Skoro czerwona chemioterapia zabiła mnie tylko na 3 dni a radioterapię przeżyłam „prawie” bez skutków ubocznych to czy krzywdę może mi zrobić Matka Natura?! I chociaż choroba pozbawiła mnie możliwości prowadzenia samochodu, prawo jazdy posiadam nadal i zamierzam ruszyć z tego skrzyżowania! Przepraszam za ten przydługi wstęp ale tak chyba musiałam zacząć a chciałam Cię zapytać na razie o jedno: w którymś twoim wpisie nie wypowiadałaś się zbyt pochlebnie o boraksie, ja tej chemioterapii także miałam dość więc zakupiłam bor w tabletkach i przyjmuję 3 razy dziennie (a także wiele innych suplementów). Tutaj podajesz przepis jak stosować do zwalczania ostróg bor pozyskany z boraksu. Na taki eksperyment chemiczny moja siostra nie da się namówić. Czy mogą być tabletki boru, jeśli tak to w jakich dawkach? I, pewnie to głupie pytanie, czy bor z boraksu i bor ma takie samo działanie czy może jednak jest jakaś różnica? Ja biorę go na problemy ze stawami i kręgosłupem.

  1. Jarmush 8 kwietnia 2018 o 06:52

   obecnie wypowiadam się o wiele bardziej pochlebnie o boraksie: https://www.pepsieliot.com/kuracja-yyy-boraksem-przy-luszczycy-mykoplazmie-diy3/

 4. Gartina 11 kwietnia 2018 o 06:05

  Pepsi, czy 5ml kocentratu boru mogę dodać rano do szklanki z porannej kuracji? Jeśli tak to do której?

  1. Jarmush 11 kwietnia 2018 o 06:27

   Nawet taka mała dawka może powodować Herx-a. Dlatego kurację borem robiłabym oddzielnie.Brałabym po prostu popołudniu.

 5. Ewka Marchewka 24 kwietnia 2018 o 15:53

  Dzień dobry,
  Jestem bardzo ciekawa (i będę ogromnie wdzięczna za ewentualną odpowiedź), czy przyczyna powstawania halluksów jest podobna? Od pewnego czasu (rok), doskwierają mi takowe, ale nie po wewnętrznej a po zewnętrznej części stopy. Ortopeda = płaskostopie poprzeczne z uwagi na wpływ hormonów kobiecych na rozluźnianie kości śródstopia (czy jakoś tak). Jestem bardzo ciekawa, czy oprócz wkładek, są sposoby na powstrzymanie (cofnięcie byłoby pełnią szczęścia) tego procesu? Czy można zastosować powyższe metody i/lub mieszankę:ocet+jajo+terpentyna?
  Przyznam, że chodzę w szpilkach niemalże codziennie (w pracy wymagane), a te wkładki doprowadzają mnie do szału. z natury mam wysokie podbicie, więc wkładka potęguję dyskomfort. Bolą, oj bolą te „boczne kostki”.
  Przesyłam uściski i wypatruję oczyska za odpowiedzią 🙂

  1. japoneczka01 25 maja 2018 o 05:07

   Spróbuj codziennie przed snem robić ten okład: ocet, jajo, terpentyna, na pewno nie zaszkodzi. Robiłam to na ostrogę prze pół roku i ostroga przestała mi dokuczać. Mam 5 lat spokoju, ale ocet stosowałam spirytusowy 10%. Gdzieś czytałam, że ta kuracja pomaga też na halluksy, więc co Ci szkodzi.

   1. Jarmush 25 maja 2018 o 07:13

    koniecznie K2 TiB oczywiście należy zbadać 25(OH)D

    1. Ewka marchewka 25 maja 2018 o 07:31

     Japoneczko, wiem, że moje pytanie może zabrzmieć głupio, ale co to ta terpentyna? Bo chyba nie chodzi o tę, którą można kupić w marketach budowlanych:)?

     1. Jarmush 25 maja 2018 o 11:04

      ma być sosnowa, raczej celuj na apteki

     2. Ewka marchewka 29 maja 2018 o 17:45

      Czy metoda ta (smarowanie mikstura) + witaminka K2, działa na uśmierzenie bólu, czy hamuje/niweluje postępowanie rozrastania się kostek? Chciałabym uniknąć zabiegu usuwania ich za wszelka cenę, a znając siebie, pewnie zechce się na to zdecydować, jeśli nic nie pomoże? sadze ze wiele osób ma podobny problem, a ortopedzi zalecają jedynie wkładki, przynajmniej ja na takowych trafiam.

 6. japoneczka01 1 lipca 2018 o 12:58

  Próbuj jeszcze moczyć stopy w chlorku magnezowym i również go przyjmuj doustnie. Poczytaj jak ojciec Beno chlorkiem magnezu zlikwidował narośle na kręgosłupie, które utrudniały mu poruszanie się.

 7. AlinaB 24 września 2019 o 04:37

  Polecam na ostrogi i inne wyrostki sprobować okladow z ziela glistnika, dostepny jest do poznej jesieni. Nalezy zerwac garstke glistnika wlozyc do woreczka plastikowego. Nastepnie przez woreczek pogniesc ziele. Zlozyc na stope okladajac bolace miejsce. Na woreczek nalozyc skarpetkę najlepiej na noc. Taką kuracje prowadzic codziennie przez 2-3 tygodnie. Pomaga skutecznie zwalczyc bol ale wymaga cierpliwości.

 8. kuba1 16 maja 2020 o 22:34

  Bzdury,stosujcie na swiwrzo zmieszane kilka kropli jodyny z dobrze penetrującym skórę i ciało kremem szczególnie na noc smarując całe stopy aby poranione przez ostrogi powiezla także się zregenerowały.Kilka razy dziennie,nawet jak ból ustąpi,dodatkową zaletą to odpoczywanie stóp i skóra pięty ta zrogowacona stanie się jak u dziecka. Miałem ostrogi na obydwu stopach dwa lata ,tylko to pomogło ,już po kilku dniach że znaczna ulga chodziłem a po miesiącu tanczylem.

  1. Jarmush 17 maja 2020 o 06:33

   Nie bądź taki agresywny, wszyscy tutaj chcemy pomagać. Jednak gospodarka wapnia została zaburzona, jakoś te ostrogi u Ciebie powstały. Oczywiście bardzo dziękujemy Ci za działający przepis. <3

  2. Ewa_s 9 czerwca 2020 o 13:27

   Całkiem nie rozumiem co tu jest napisane? Czyli na tą piętę krople jodyny i co dalej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się