Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 851 608
136 online
42 354 VIPy

Top 10. Najlepsze naturalne metody oczyszczania i gojenia się Twojego awatara

I to lewą nogą do lusterka.

Pomimo tego, że żyjesz w wirtualnej rzeczywistości (co jak mniemam wkrótce zostanie przez fizykę objawione ogółowi) czyli Twoje ciało fizyczne jest tak naprawdę niematerialne (to uzasadnia dlaczego nie masz po co bać się duchów), to i tak dotyczą Cię prawa i zasady tej rzeczywistości. Twoje ciało zanieczyszcza się i z zewnątrz i od środka. Najlepiej, gdy regularnie, tak jak myjesz zęby, oczyszczasz ciało kuracją 4 szklanek, oraz, gdy codziennie dajesz awatarowi dłuższy okres wytchnienia od jedzenia, stosując post przerywany, albo chociaż nie jedząc kilka godzin przed snem. Właściwie, gdy chcesz porozumieć się z własną duszą o wiele trudniej jest usłyszeć siebie, gdy jesteś zanieczyszczona od środka, źle trawisz aminokwasy, masz mało kwasu w żołądku, a do tego wszystkiego jesteś objedzona. Diety oczyszczające, zioła, posty, podobnie jak Led Zeppelin, czy Deep Purple, to wszystko może wydawać się jakimiś nowoczesnymi trendami, jednak naturalne metody oczyszczania organizmu znane są od setek lat. W tym również wiele religii zachęcało ludzi do postu jako środka oczyszczającego zarówno ciało jak i umysł do praktyk duchowych. Religie zostawmy może w spokoju, bo to są jednak wahadła i ich dogmaty.


Oczyszczanie ciała wydaje się szczególnie uzasadnione, gdyż wciąż obciążasz się emocjami, lękiem, przekonaniami, czyli gdy żyjesz na usługach własnego ego. Chemia, dziwny zapach i skład powietrza, zła woda i jedzenie sprawiają, że oczyszczanie jelita grubego, wątroby i innych narządów staje się ważniejsze niż kiedykolwiek. Oczyszczanie ciała z toksyn jest w stanie odblokować, czyli uzdrowić układ odpornościowy, a póki co niewiele więcej potrzeba do szczęścia awatara na poziomie fizycznym. Naturalne metody detoksykacji organizmu zwykle mają swoje wcześniejsze wymagania. Aby wesprzeć ciało przy odtruwaniu należy odciąć się od cukrów rafinowanych, kijowych przekąsek, MSG, drożdży, mleka (przede wszystkim chodzi o laktozę i kazeinę), produktów mlecznych, kofeiny i czekolady, soi, orzeszków ziemnych, alkoholu i przetworzonej skrobi, czyli od wysoko-zapalnych pokarmów. w didaskaliach Wiele osób korzysta z różnych protokołów przeciwko pasożytom, bakteriom, wirusom, czy grzybom, w poniższych linkach masz tego trochę,  jednakowoż nie jestem lekarzem i są to tylko informacje poglądowe.  Niektóre protokoły są bardziej hardcorowe mentalnie, jak protokół korzystania z boraksu przy mykoplazmie, łuszczycy (i nie tylko), oraz bardziej popularne (chociaż to prawie chłeptanie wody utlenionej) jak amerykańskie dawkowanie nadtlenku wodoru, czy ponownie hardcorek protokół stosowania  terpentyny sosnowej i ekologicznego oleju rycynowego.

Świat matrixu jest sztormem, którego fale (wahnięcia wahadeł destrukcji) zasilasz programami ego, przede wszystkim strachu. Ale nie ma się czego bać, wszystko jest zmyślone, to gra. Płyń z falą, nie walcz, bądź tylko świadomą obserwatorką. Osoby nieprzytomne (jak większość) miotają się w sztormowej fali, chcą wygrać z wirem, albo się załamują. I bardzo dużo o tym wszystkim gadają. Odzyskaj swoją świadomość, zadbaj o ciało, ale nie identyfikuj się ani z nim, ani z tym sztormem. Twoje programy przyciągają energię. Program z chorobą zostanie wzmocniony, tak to działa. Nie myśl, tylko działaj. Rusz chociaż jednym kroczkiem ze skrzyżowania.

1. Zacznij od oczyszczania nerek, w dopiero następnej kolejności oczyść wątrobę

Mieszanka składa się z: 15 g skrzypu polnego 10 g pokrzywy zwyczajnej (najlepiej zbieranej na wiosnę) 8 g rdestu ptasiego 6 g dziurawca (uwaga ze słońcem w lecie, bo można się poparzyć) Taka porcja wystarcza dla jednej osoby na 3 tygodnie. Łyżeczkę mieszanki zalać filiżanką wrzącej wody i zostawić do naciągnięcia przez 10 minut pod przykryciem. Płyn odstawić, będzie potrzebny. Następnie odcedzić i pozostałe na sitku zioła zalać dwoma filiżankami wrzącej wody (około 400 ml), po czym gotować na małym ogniu przez 30 minut, a następnie odcedzić i połączyć płyn z poprzednim płynem.

Dlaczego właśnie tak należy przygotowywać tę herbatę? W herbacie nerkowej jest trochę składników, których nie należy gotować, ponieważ rozpadłyby się. Jest jednak składnik, a mianowicie kwas krzemowy, który można pozyskać tylko wtedy, gdy gotujemy herbatę przez 30 minut.

Herbatę nerkową można pić tylko przez 3 tygodnie 3 razy dziennie:

Rano na czczo, przed obiadem i przed snem wieczorem, za każdym razem należy pić po pół filiżanki herbaty o temperaturze pokojowej. Herbatę nerkową można stosować niezależnie od kuracji totalnej usuwania pasożytów, ale wtedy należy przestrzegać następujących zasad: nie wolno jeść mięsa, a zioła należy pić minimum przez 2, a maksimum przez 3 tygodnie. Taka herbata nerkowa będzie również działać nieprzyjemnie na wszystkie robaki jelitowe. Zacznij od oczyszczania nerek, w następnej kolejności oczyść wątrobę. Nie zapomnij o Miszczu, czyli  kuracji 4 szklanek.


2. Teraz oczyszczanie wątroby

Dieta przy oczyszczaniu wątroby powinny zawierać bardziej gorzkie warzywa, chlorellę i soki pełne chlorofilu, takie jak z zielonych traw jęczmienia, czy pszenicy, oraz mniszka lekarskiego. Inne pokarmy uszczęśliwiające wątrobę: Marchew, seler, limonki, cytryny i buraki. Najlepsze przyprawy: Kurkuma, rozmaryn, kminek i pieprz Cayenne, i generalnie mieszanka curry. Unikać należy: Kofeiny, mleka i napoi gazowanych, zamiast tego należy dobrze nawadniać się czystą wodą, oraz ekologicznym sokiem jabłkowym. Tutaj także idealnie będzie pomocne oczyszczanie Miszcz (punkt 10), czyli kuracja 4 szklanek.

3. Oczyszczanie okrężnicy

Jedną z najlepszych naturalnych metod detoksu okrężnicy, to 6 czy 7 dni kuracji wodą destylowaną, oraz organicznym surowym (niepasteryzowanym) octem jabłkowym, plus sok z liści aloesu (roślina powinna mieć przynajmniej 3 lata), suplementu probiotycznego, oraz dobrze byłoby dodać „oxy-powder”, czyli proszek tlenowy, byleby to nie był proszek do prania:) Do tej prostej kuracji będziemy potrzebować mnóstwo destylowanej, a najlepiej strukturalnej wody (destylowana, następnie zamrożona i rozmrożona), wiadomo, że ocet jabłkowy, oraz następujące przekąski, które świetnie detoksykują okrężnicę: jabłka, awokado, banany, jeżyny, grejpfruty, pomarańcze, papaja, ananasy, maliny, truskawki, pomidory, arbuz, białe winogrona, oraz świeże, surowe warzywa.

przykład mimetyzmu laski:)

Można posiłkować się dodatkowo gotowanym bulionem wegańskim, lub z dodatkiem kolagenu morskiego, oraz należy oczywiście jeść zielone warzywa liściaste. Można dodać organiczny brązowy ryż, byle bez kadmu (spirulina na bierząco oczyszcza z kadmu nawet nienarodzone dzieci). Ważne, aby w tym czasie nie łączyć słodkich owoców z kwaśnymi. Pijesz dużo wody, osoba, która waży 50 – 55 kilogramów pije około 2 litrów. Na każde 900 ml wody dodajesz 1 łyżkę ekologicznego octu jabłkowego. Podczas czyszczenia jelita należy unikać pewnych płynów do picia, w tym szczególnie kawy, mleka, alkoholu, soków butelkowanych, oraz wszelkich napojów gazowanych i zawierających rafinowany cukier. Tutaj pomocne może okazać się pięciodniowe oczyszczanie jelit z Candidy metodą Waltera Lasta za pomocą psyllium husk (babka płesznik) i solą Epsom.

4. Generalnie, oczyszczanie z nadmiaru Candidy

Niestety ta metoda oczyszczania naturalnego, organizmu z Candidy wiąże się z usunięciem na ten czas wszelkich produktów, które ulegają łatwej fermentacji, oraz oczywiście drożdży. Piszę niestety, gdyż w tym czasie powinniśmy unikać wszelkich form cukru, w tym owoców i soku owocowego, rafinowanej mąki i produktów z pszenicy, oraz wszelkich nawet naturalnych substancji słodzących jak syrop  klonowy, czy miód. Unikać należy również alkoholu, suszonych owoców, grzybów, sera, marynowanych warzyw i sosu sojowego. Organiczny olej z oregano i dobre probiotyki będą sprzymierzeńcem tego zadania. Drugą metodą, i jakże kontrowersyjną, jest jedzenie surowej diety 811, szczególnie ograniczając tłuszcz i niestety trochę przycinając owoce. Zasada nadrzędna, tłuszcz nigdy przed słodkim, czyli owocowy deser nie po sałatce z awokado, tylko przed, owoce i Candida, owoce i cukrzyca, owoce i rak, czyli dieta wysoko węglowodanowa i nisko tłuszczowa Tutaj pomocny artykuł, jak stosować słodki, albo po prostu fermentowany łubin do likwidowania grzybów, patogenów i przerostu Candidy, wykorzystując unikalne właściwości łubinu do niszczenia chityny, bez której grzyb, w tym Candida po prostu umiera.

5. Oczyszczanie z pasożytów

Istnieje wiele ziół, które można wypróbować, aby pozbyć się niechcianej inwazji jelitowej. Piołun, orzech czarny, goździki, oraz wormseed (komosa piżmowa, ziele z którego można zrobić herbatę) są to cztery zioła, które potrafią stworzyć wrogie środowisko dla pasożytów wewnątrz przewodu pokarmowego.

Należałoby też podeprzeć się dobrym probiotykiem, czytaj jak w tydzień pozbyć się osobistych pasożytów?, albo pozbądź się naturalnie wszystkich pasożytów i oddal na zawsze widmo lupusa.

Przypominam, że codzienna kuracja 4 szklanek ma również działanie antypasożytnicze.

6. Oczyszczanie ciała płynami

Doskonałym sposobem, aby oczyścić ciało, jednocześnie zachowując odpowiedni poziom energii, co przy głodówkach jest trudne do uzyskania, jest właśnie oczyszczanie organizmu odpowiednią dietą płynną. Przede wszystkim wykorzystujemy do tego celu soki ze świeżych organicznych owoców, soki warzywne, zielone szejki, zupy typu puree, zupy miso, olej z konopii i duużo świeżej, czystej wody. Jeśli jesteś na poście przerywanym i jesz dużo dobrego w oknie z jedzeniem, możesz raz w tygodniu stosować dzień tylko na wodzie. Bardzo dobre efekty odchudzające i oczyszczające.

7. Oczyszczanie z toksycznych metali ciężkich

Większość ludzi niestety nosi w sobie metale ciężkie, czyli są truci rtęcią (ząbki z czarnymi plombkami), aluminium, kadmem, czy ołowiem. Zaleca się wykonywanie dwóch detoksykacji z metali ciężkich na rok, a wszystko po to, aby uniknąć szkodliwej długoterminowej akumulacji tych toksyn. Wiadomo, że wysiłek fizyczny, przede wszystkim chodzi o pocenie się działa naturalnie detoksykując. No i mamy jeszcze chlorellę, oraz spirulinę, a tutaj  4 kroki jak usunąć metale ciężkie za pomocą chlorelli

Codzienna kuracja 4 szklanek pozwala systematycznie oczyszczać się każdego dnia z metali świeżo nabytych w pokarmach i ze środowiska.

8. To bardzo proste, gdyż oczyszczanie ciała odbywa się mimochodem (lewą nogą do lusterka) roślinnymi pokarmami surowymi

Najpierw oczywiście trzeba zakwasić żołądek, bo prawdopodobnie o to chodzi z tym paradoksem, że pokarm, który Cię leczy i niesie ze sobą wiele dóbr może okazać się dla źle trawiony przez Ciebie. Słabo trawiący białko żołądek (właśnie niedokwaszony) doprowadza do niedożywienia, niedożywienie powoduje utrudnienia w utrzymaniu odpowiedniego ph krwi na poziomie lekkiej zasady, czyli niedożywienie powoduje zakwaszenie organizmu, a to z kolei powoduje natychmiastową chęć wyrwania z innych tkanek minerałów i pobrania ich sobie przez krew, wszystko po to, aby utrzymać tę wymaganą i niezbędną alkaliczność, co prowadzi do kolejnego niedożywienia. I kółeczko się zamyka. Tymczasem woda z cytryną co rano jako baza do 4 szklanek, a potem duży zielony szejk z surowych owoców i zielonych liści może zdziałać cuda.

W tym odtruwanie organicznymi sokami:

Jabłka, marchew, buraki, imbir, szpinak, seler, gruszki, kapusta, jarmuż, ananas, żurawina i inne ciemno zielone warzywa. Podczas odtruwania sokami odstaw owoce cytrusowe. Tutaj 7 odtruwających drinków z rana, oraz komu są potrzebni wywrotowcy, albo jeszcze lepiej ten arcik o łikendowym odtruwaniu, czyli o 3 dniach na 5 sokach

9. Ajurwedyjskie odtruwanie, czyli tak zwana „mono dieta”

Ajurwedyjskie metody oczyszczania organizmu przez „mono-diety” polegają na tym, że przez pewien czas je się tylko jeden rodzaj silnie alkalicznego pokarmu. Na przykład jesz tylko banany, to w wersji hardcorowej i trochę mniej ajurwedyjskiej, lub tylko gotowaną fasolę mung, albo ryż basmati z przyprawami, jak kurkuma z pieprzem, albo co trochę odbiega od mono, zestaw pasujących do siebie kilku gotowanych warzyw, też z ziołami.


10. A teraz Miszcz, czyli oczyszczanie delikatne, oczyszczanie codzienne, coś jak mycie zębów, coś jak higiena osobista, kuracja 4 szklanek

Do codziennego oczyszczania wątroby i ciała, oczywiście doskonale nadaje się kuracja 4 szklanek, zawierająca w sobie zarówno kurkumę, jak i chlorofil, algi i trawy, oraz, gdy jest wzbogacona również jarmuż, brokuły, siarkę, i Omegę 3 w postaci Hemp Protein. Kuracja 4 szklanek nie tylko oczyszcza z toksyn, alkalizuje ciało, ale też nawadnia i odżywia dostarczając magnezu, aminokwasów, oraz poprawia trawienie pomagając zakwasić żołądek. Dodatkowo oczyszczamy się codziennie, sukcesywnie i łagodnie, bez żadnych nerwowych ruchów, jedząc w dużej przewadze surową dietę organiczną roślinną i korzystając z wielu cudownych oczyszczających ziół jako smaczne przyprawy: oprócz kurkumy z czarnym pieprzem z pierwszej szklanki, cynamon, oregano, curry, kminek, kolendra, kozieradka, imbir, koper, pieprz cayenne, goździki, pietruszka i rozmaryn. Po prostu cupcio. Ku pamięci przypominam link do nieboszczki, czyli herbatki leczącej ponad 60 chorób i zabijającej pasożyty.

owocek więc

(Visited 9 156 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar kata 27 stycznia 2019 o 16:47

  Peps, czy to mozliwe, ze po wypiciu ziol boli glowa? Wypijam herbatke koperkowa i od razu bol glowy. Gdzies czytalam, ze to uwalniane toksyny tak działają. Jak w takim razie podejsc do oczyszczania nerek..?

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 17:28

   pozostań przy kuracji 4 szklanek i dodawaj sobieco jakiś czas szklankę zero z sodą gaszoną wrzątkiem i potem dolewasz zimnej wody i wypijasz. Należy badać sód i potas, a jak masz podejrzenia, że coś z nerkami to oczywiście częściej mocz, kreatyninę, kwas moczowy i mocznik. Jakie masz pH moczu rano na czczo?

 2. avatar dzieckoszatana 27 stycznia 2019 o 20:44

  o co chodzi z tą lewą nogą do lusterka? Jest to modne? Co jest nie tak z lewą nogą przy lusterku?

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 21:19

   zajmujesz się nie tym co potrzeba

 3. avatar Kasia 27 stycznia 2019 o 20:58

  Hej Pepsi,
  Jeszcze dużo przede mną ale poradz prosze czy to co robie jest ok czy moze za duzo badz za malo czegos:
  Jeszcze brak u mnie systematycznosci ale swiadomie pracuje nad tym. Srednio moj dzien wyglada tak:
  Wstaje 6:00 – myje jezyk, piję szklankę wody i ćwicze 30 min i 10 min wyciszania/medytacja.
  Następnie kuracja 3 szklanek – jeszcze nie dojrzalam do 4 szklanki (pracuje nad tym :P)
  Potem herbata z czystka badz jakies ziolka (pokrzywa, skrzyp polny, zielona herbata co akurat mam pod reka.
  Ok 11:00 zaczynam okno zywieniowe zazwyczaj banan, jablko
  ok 13:00 lunch ( zawsze jakies curry, makarony (wegetarianskie jedzenie)
  z lunchem przyjmuje… MSM i na przemian raz Complex Witaminy B innym razem cynk/selen
  około 15:00 owoc
  około 18:00 obiad
  I przy obiedzie Green and Fruits – ale nie wiem czy to dobryu moment, czy nie za pozno?
  i od 18:00 tylko woda, oczywiscie w trakcie okna 11-19 pije duzo wody.

  Ograniczylam gluten i nabial – chociaz ciezko zrezygnowac mi z jogurtu, zdaza mi sie zjesc jakies slodycze ale kontroluje to, raczej wiecej smieciowych rzeczy nie jjem. Ogolnie jestem zdrowa, nigdy nie bralam antybiotyków ale mam łuszczycę.

  Zastanawiam sie czy moje podejscie do zywienia i suplementow jest ok, co myslisz o moim dniu pod katem zywienia, czy powinnam wprowadzic jeszcze jakies witaminy albo brac ich troche mniej i w innych godzinach.

  Dzieki,

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 21:18

   to może ja Ci napiszę jak ma być, a Ty się dostosujesz, lub nie.
   kuracja 4 szklanek pijesz powoli jedną po drugiej, trening można robić po drugiej, a potem wypić 3 i 4. Do czwartej szklanki możesz dodać kolagen TiB, trochę (ok 2 gramy) MSM TiB, można dodać jarmuż świeży lub This is BIO, oraz pół łyżeczki płaskiej Kelp This is BIOm, do śniadania 1 Greens & Fruits TiB, po śniadaniu 2 D3+K2 i w zalezności od poziomu 25(OH)D mozna dodać jeszcze kilka D3, na 5 dni przed badaniem należy odstawić i D3 i G&F TiB, oraz 1 Omega 3 TiB. Jeśli nie omega 3 z ryb to zamiast jej do 4 szklanki dobrze jest wziąć łyżkę kopiatą Hemp Protein This is BIO.

   Jeśli masz niedoczynność tarczycy, mogę podać zmodyfikowaną trochę rozpiskę.

   1. avatar Magda 29 stycznia 2019 o 11:22

    Proszę podaj rozpiskę przy niedoczynności z hashimoto. Bardzo proszę 🙂

    Dziękuję i pozdrawiam
    Magda

    1. avatar Jarmush 29 stycznia 2019 o 17:07

     Ten art warto przeczytać:
     http://www.pepsieliot.com/o-najlepszych-dietach-dla-hashimoto-cz-i/
     Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

     Witamina D3 (w protokole z K2)
     Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
     Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować na już 3 D3 TiB i 1 K2 G&G
     Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
     Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html 
     Selen
     SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
     Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

     Witamina C albo kwas askorbinowy TiB  
     Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
     albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

     Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
     Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

     KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
     Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
     jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

     Cynk
     2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
     B complex
     Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

     Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 G&G i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

     cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

     Magnez
     MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
     np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
     Zbadaj też przy okazji prolaktynę

     NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

     Domowy test kwasowości żołądka:
     WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
     Czasy „odbicia”:
     Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
     Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
     Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
     Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
     Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
     Co robić więc?
     PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

     Glutamina
     Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
     albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

     1 opcja

     Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
     JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
     Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
     TEST:
     Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
     Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

     JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
     Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

     2 opcja

     ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
     https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

     GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

     Kolagen
     https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

     Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
     Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

     Chlorella 100% Organik This is Bio
     https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

     3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

     Kurkuma
     Kurkuma 100% Organik This is Bio
     https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
      1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
     Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
     Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

     Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
     Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
     Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

     Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
     1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

     Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

     Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

     Ogólne zalecenia uzupełniające:
     Zero cukru z cukiernicy
     Zero kazeiny
     Zero glutenu
     Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
     Codziennie ćwiczenia, marsze, delikatne bieganie
     Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
     Długo śpij
     Całkowicie odstaw kofeinę
     Nie jestem lekarzem
     <3

     1. avatar Magda 30 stycznia 2019 o 11:06

      Dziękuję 🙂

 4. avatar rada 27 stycznia 2019 o 21:00

  Witam Pepsiu,
  Zawsze staruje z kuracjia ale tylko 3 szkalnek a pozniej jem sniadanie (otreby na wodzie + chia, flax, dynia, sezam i goji berries tak tam mieszanka, maca, camu camu + owoce banan, 1/2 gruszka, 1/2 jablko). Czy mozna mieszac szklanke 1 i 2 razem? Jakie odstepy pomiedzy piciem szklanek? Bo u mnie jak to wszystko wleje do gardla to mnie szybko czysci a nie oczyszcza ;). Wydaje mi sie ze mam duze braki HCL w zoladku bo nigdy mi sie nie beka po tesie sody. Na reflkusy inne tam takie z brzuchem nie cierpie. Srednio 12-14h bez jedzenia od kolacji do sianidania. pH rano 5.25 mocz i 7 slina. Jakis pomysl zeby to pH podkrecic tak bez wiekszego wysilku?

 5. avatar m1 27 stycznia 2019 o 22:19

  Hej Pepsi,
  czy to możliwe, że kuracja 4 szklanek „wychodzi mi bokiem” i awatar się oczyszcza? Na rękach i w okolicy dekoltu pojawiła się swędząca skóra. Wygląda jak „gęsia skórka” w kilku skupiskach. Kurację stosuję od 3 miesięcy. Czy może to być efekt oczyszczania czy przyczyny powinnam szukać gdzie indziej ?

  dziękuje i pozdrawiam 🙂

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2019 o 22:30

   może to być wynikiem oczyszczania

 6. avatar Niki 28 stycznia 2019 o 10:22

  Laktozę, kazeinę i galaktozę. Galaktoza skutkuje produkcją kwasu śluzowego. Alfa-kazeina także powoduje lepkie zaśluzowanie i patogenne złogi w jelicie cienkim i przekłada się też na drogi oddechowe – medycy głównego nurtu przestrzegają przed spożywaniem nabiału z kazeiną czyli popularnego krowiego (mleko kozie jej nie zawiera, ale kto to wie, czy podczas kryzysu chorobowego organizm zawsze prawidłowo rozpozna bezpieczny skład mleka) podczas trwania chorób dróg oddechowych, przed i po chorobie zalecają jak gdyby nic, a ludzie nie szukają na własną rękę powodów, nie domyślają się że coś tu nie gra.

  Grzegorzadam wkleił kiedyś tekst odnośnie galaktozy:
  „Ta konwersja jest powolnym i złożonym procesem wymagającym czterech różnych Enzymów.
  Jednego z tych enzymów czasami brakuje w momencie narodzin, w wyniku czego powstaje stan o nazwie galaktozemia, który w przypadku karmienia niemowlęcia mlekiem prowadzi do gromadzenia się w jego organizmie galaktozy,czego następstwem może być zaćma, marskość wątroby i śledziony oraz niedorozwój umysłowy. Jeśli wątroba nie jest w pełni zdrowa lub jej funkcjonowanie jest zaburzone, wówczas jej zdolność konwertowania laktozy jest ograniczona. Ten fakt jest czasami wykorzystywany w klinicznych testach funkcjonowania wątroby. Jeśli wstrzyknie się komuś z defektem wątroby galaktozę, wówczas pojawi się ona w moczu nie przetworzona przez ten organ.

  Niestety, w normalnych warunkach tylko część galaktozy jest wydalana w moczu. Jeśli brakuje ochronnych przeciwutleniaczy, wówczas reszta zostaje utleniona, głównie do kwasu galaktarowego pospolicie zwanego śluzowym.

  Kwas śluzowy zagraża naszemu zdrowiu,ponieważ jest nierozpuszczalny. Organizm nie może pozwolić na jego gromadzenie się w witalnych obszarach i blokowanie funkcji i organów wewnętrznych lub krążenia krwi
  W rezultacie organizm wytwarza z niego lepką wodną zawiesinę zwaną śluzem.

  Kwas śluzowy jest głównym składnikiem patogenicznego śluzu, który bardzo różni się od endogennego śluzu wydzielanego przez organizm w celu ochrony własnych błon śluzowych lub w reakcji na podrażnienie wywołane przez mikroby i stany zapalne. Śluz może również powstawać w rezultacie wysokiego poziomu tłuszczu w płynie limfatycznym i może występować w postaci ,,guzków” w gardle, jednak żaden z tych śluzów nie ma drażniących własności, jakie posiada kwas śluzowy.”

 7. avatar Martitka 28 stycznia 2019 o 13:43

  Czy dodawanie łyżeczki dmso do 1 szklanki z kurkuma to dobry pomysł? Dmso spożywam w związku ze stanem zapalnym stawów (używam tez zewnętrznie).

  1. avatar Jarmush 28 stycznia 2019 o 14:51

   nie dodawaj, jak już to do 4, gdy dodajesz kolagen TiB.

 8. avatar Paulina87 29 stycznia 2019 o 06:40

  Pepsi mam pytanie,
  mój tata zaobserwował w ostatnim czasie, że po wypiciu alkoholu odczuwa ból w prawej ręce, po wypiciu chociaż odrobiny . Ja wiem, że alkohol to toksyna, ale on
  Nie nadużywał nigdy alkoholu, ale czerwone wino czy też koniak popija sobie.
  Wcześniej nie odczuwał żadnych skutków tego typu.
  Dodatkowo pojawia mu się czerwona wysypka na klatce piersiowej również związana z piciem alkoholu. Nasuwa się wniosek, że organizm daje jakiś sygnał ale masz możliwość napisać jak można to zinterpretować? <3

 9. avatar Sofi 29 stycznia 2019 o 14:34

  A propos dziurawca: ta roślina jest super też dlatego że zwiększa wychwyt dopaminy czyli uszczęśliwia 🙂 ale trzeba też dodać, że można to pić tylko zimą bo zwiększa wrażliwość na światło i latem można się po prostu poparzyć słońcem

  1. avatar Jarmush 29 stycznia 2019 o 15:20

   ale ale ale jest napisane

   1. avatar Sofi 29 stycznia 2019 o 19:40

    Ok 😉 przepraszam jakoś przeoczyłam

 10. avatar KasHon 14 kwietnia 2020 o 18:25

  Tez nie mam odwagi napisać miszcz w poprawnej formie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum