logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
87 895 312
388 online
31 711 VIPy
Reklama

SKUTECZNY SPALACZ TŁUSZCZU BIKINI BURN TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

TOP 10 sposobów na naturalne zwiększenie hormonu wzrostu

Hormon wzrostu – w czym rzecz?

Twoja przysadka mózgowa produkuje hormon wzrostu. W tekście spotkasz oznaczenia GH oraz hGH czyli skróty z angielska oznaczające hormon wzrostu (kolejno Growth Hormone i human Growth Hormone). Hormon wzrostu, ujmując rzecz skrótowo, odpowiada za Twój rozwój, kompozycję ciała, regenerację komórek i metabolizm. GH poprawia również wzrost mięśni oraz siłę.

Hormon wzrostu dodatkowo ma bardzo istotny wpływ na regenerację i to pod dwoma aspektami:

Po pierwsze odpowiada za regenerację pourazową. HGH pomaga przywrócić aparat ruchowy do normy po urazach związanych ze stawami.

Po drugie kilkakrotnie ułatwia wchłanialność kolagenu.

Oznacza to, że niski poziom hGH, może negatywnie wpływać na Twoją jakość życia, zwiększyć ryzyko zachorowalności oraz przyczynić się do odkładania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ świetny KOLAGEN morski PEPTAN F TiB z opatentowaną formułą, bardzo łatwo rozpuszczalny, idealny do 4 SZKLANKI, dosyp jeszcze 2 gramy MSM TiB


Poznaj 10 naturalnych sposobów na zwiększenie poziomu hormonu wzrostu:

1. Pozbądź się tłuszczu

HGH jest bezpośrednio związany z tkanką tłuszczową. Im więcej posiadasz więc tłuszczu tym bardziej spada Twój poziom hormonu wzrostu. Niestety, ale otyłość brzuszna też się kwalifikuje do spadku hGH.

Badania na osobach z  otyłością brzuszną trzykrotną w stosunku do normy wykazały, że zmniejsza ona poziom hGH o połowę! Co prawda mężczyźni są bardziej narażeni na spadek hGH ze względu na swoją otyłość, lecz jest to kluczowy czynnik do spadku hormonu dla obydwu płci.

Świetnym dowodem na powyższe wyniki jest fakt, że w grupie badanych gdzie stan wagi jak i poziom tkanki tłuszczowej wrócił do bezpiecznej normy poziom hormonu wzrostu natychmiast się unormował.

Pamiętaj najbardziej niebezpieczny dla zdrowia jest właśnie tłuszcz na brzuchu i to jego brak spowoduje zoptymalizowanie poziomu hormonu wzrostu oraz wpływ inne aspekty zdrowotne!

2. Post przerywany

Według badań przy wejściu na post przerywany, twoje hGH wzrośnie o 300% przez pierwsze dni, a w okresie tygodnia nawet o 1250%!

Dla przypomnienia: post przerywany, to sposób odżywiania, w którym dzielisz dzień na dwa okna. Jedno z nich, maksymalnie 8-godzinne, to okno kiedy jesz. W drugim, minimum 16-godzinnym oknie pościsz: możesz pić tylko wodę i napoje pozbawione kalorii (poza sztucznymi napojami typu zero).

Poziom Hormonu wzrostu podnosi się z racji obniżenia poziomu insuliny we krwi. Drugi czynnik to zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej jak i zmniejszenie masy ciała będące następstwem postu przerywanego.

Stąd dowiesz się Czy odchudzający post przerywany jest naprawdę świetny.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANICZNE BIAŁKO Z ZIELONEGO GROSZKU PEA PROTEIN This is BIO, świetna opcja dla wegan budujących mięśnie, bogate w niezbędne aminokwasy oraz aminokwasy rozgałęzione BCAA (leucyna, izoleucyna, walina) oraz zawiera więcej ARGININY  iż jakiekolwiek inne produkowane białko


3. Suplementuj Argininę

Jeśli jesteś stałym bywalcem siłowni, zapewne doskonale znasz aminokwas jakim jest arginina oraz jej właściwości przy jednoczesnym treningu. Inaczej jest z argininą w okresie około-treningowym, bo wówczas nie wpływa ona znacząco na poziom hGH. Nie jest to jednak nic straconego, ponieważ dla wzrostu GH przy braku aktywności możesz stosować argininę między posiłkami.

Co ciekawe przyjmowanie argininy wpływa na podniesienie hormonu wzrostu podczas snu o 60%.

Porcjuj argininę w przedziale 15-20g na dobę, a zadbasz o wzrost swojego hGH.

4. Wyrzuć cukier ze swojej diety (jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś)

Tak jak przy poście w podpunkcie 2-gim, tak i teraz spadek GH wiąże się w wyrzutem insuliny.

Jedno z przeprowadzonych w tym zakresie badań wykazało, że zdrowe osoby miały 3-4 razy wyższe poziomy hGH, niż osoby z cukrzycą. Ku ogólnej radości:) wiedz, że niepohamowana chęć zjedzenia ulubionego batonika raz na dwa tygodnie nie pokrzyżuje wyrzutu Twojego poziomu hGH.

5. Nie spożywaj zbyt wiele jedzenia przed snem

Jeśli chodzi o fakt niespożywania zbyt dużej ilości jedzenia, to tyczy się on głównie węglowodanów, a więc znów zbyt dużego wyrzutu insuliny, co jak już wiesz przełoży się na zmniejszenie hGH.
Bezpiecznie będzie spożyć ostatni posiłek najpóźniej 2-3h przed snem.

6. GABA

GABA jest neuroprzekaźnikiem, który świetnie sprawdza się jako środek uspakajający dla mózgu i ośrodkowego układu nerwowego.

Dodatkowo w badaniach wykazano, że gdy przyjmiesz GABĘ to doprowadzisz do zwiększenia o 400% hGH w spoczynku i 200% wzrostu po ćwiczeniach. GABA może również poprawić jakość Twojego snu poprzez zwiększenie poziomu GH, ponieważ uwalnianie hormonu wzrostu w nocy wiąże się z polepszeniem i głębokością snu.

fitness, pepsieliot, this is bio

7. Ćwicz z wysoką intensywnością

Hormon wzrostu wyzwala produkcję insulinopodobnego czynnika wzrostu IGF. Obie te substancje rozkładają tłuszcze i wykorzystują zgromadzoną w nich energię do wzmacniania mięśni i ścięgien.
Ze względu na swój metaboliczny charakter i wzrost kwasu mlekowego, ćwiczenia o wysokiej intensywności zwiększają GH najbardziej.

Twój organizm samodzielnie produkuje hGH, ale wydajność tej produkcji spada wkrótce po dwudziestych urodzinach w tempie mniej więcej 15% na 10 lat.

Aktywność fizyczna jest jedynym z najefektywniejszych sposobów na podniesienie hormonu wzrostu. Główne czynniki, które wpływają na wzrost to : rodzaj ćwiczeń, intensywność i posiłek przedtreningowy.

Aby zwiększyć poziom GH, musisz się porządnie zmęczyć. Sięgnij po ciężar, którym jesteś w stanie zrobić maksymalnie 3-4 serie po 8-10 powtórzeń. Między seriami odpoczywaj nie dłużej niż minutę. Uzupełnieniem mogą być sprinty, treningi interwałowe i obwodowe.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ BIAŁKO SERWATKOWE 100% Izolat CFM bez cukru, tłuszczu i laktozy TiB (słodzona stewią) z dużą ilością glutaminy i wszystkimi aminokwasami egzogennymi. Jedyne białko pochodzenia zwierzęcego, które nie zakwasza ciała.                                                Przy okazji: jak działa odchudzanie izolatem serwatki CFM?
1 porcja (30g) Shape Shake TiB zawiera:
26 gramów białka dostarczy 26 x 4 = 96 kalorii
26 gramów białka potrzebuje do strawienia 26 x 24 = 624 kalorii
Skoro porcja tego białka dostarczy nam 96 kalorii, a będą potrzebne aż 624 kalorie, żeby to białko strawić, wbić w mięsień, i temu podobne. To rachunek jest prosty 96 – 624 = – 528 kalorii
„minus 528 kalorii”
Czyli tyle ile spalasz na godzinnym, intensywnym treningu aerobowym!


8. Wypij shape shake-a i beta alaninę

Badania wykazały, że koktajle proteinowe oraz beta alanina, mogą zwiększać poziomy hGH w trakcie treningu i po jego zakończeniu.

Przyjmuj beta alaninę przed treningiem a odżywkę białkową po treningu.

9. Zadbaj o prawidłową ilość i jakość snu

HGH uwalnia się podczas snu, ale warunkiem osiągnięcia tego stanu jest odpowiednio głęboki sen.

Opracuj sobie bardzo prostą metodę, która Ci w tym pomoże:

1. Unikaj jaskrawego czy wręcz niebieskiego światła przed zaśnięciem. Nie otwieraj już laptopa i nie gap się na komórkę (opcjonalnie wyłącz filtr światła niebieskiego w swoim telefonie).

2. Zadbaj o odpowiednią temperaturę w sypialni.

3. Nie pij za dużo kofeiny w ciągu całego dnia.

4. Śpij w przedziale 7-10 godzin.

Dodatkowo możesz dorzucić na 30 min przed snem 1-5 mg melatoniny. Rozpocznij od niższej dawki, aby ocenić swoją tolerancję, a następnie zwiększ ją w razie potrzeby.

10. Wypróbuj jeszcze kilka naturalnych supli

Glutamina: Pojedyncza dawka 2 gramów może zwiększyć krótkoterminowe poziomy do 78%.
Kreatyna: Dla sportowców 1 porcja kreatyny podniesie hGH na czas od 2-6h. Natomiast po treningu warto dorzucić Ornitynę. Twoją wydajność na treningu uwydatni też Glicyna.

U pacjentów z Parkinsonem 500mg L-Dopy zwiększyło hGH w okresie 2 godzin.

Ciekawostka

Jeśli nie znałeś do tej pory aminokwasu L-dopa, to polecam film Przebudzenia z 1990 r. W rolach głównych Robert De Niro i Robin Williams.

Tak samo jak istotne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu testosteronu czy estrogenu, istotne jest zachowanie odpowiedniego poziom hormonu wzrostu. Od dziś już wiesz, że GH pozwala organizmowi w metabolizmie, naprawie komórek i innych ważnych funkcjach.

Aby utrzymać hormon wzrostu na odpowiednim poziomie wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami.

Źródło: healthline.com/nutrition/11-ways-to-increase-hgh#section10

(Visited 5 760 times, 8 visits today)
Radek-Sojka Radek Sojka - zwolennik zdrowego stylu życia, sportowiec zgłębiający wiedzę z zakresu diety klinicznej, kulturystyki oraz mechaniki ćwiczeń. Twój pomocnik w osiągnięciu umięśnionej/wymarzonej sylwetki.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Gabi Orchita 24 października 2018 o 11:42

    Przydatne info, dziękuję!

  2. Anja 1 listopada 2018 o 07:26

    Dziękuje! Uwielbiam te siłowniane artykuły, chociaż sama tylko biegam.

  3. grzegorzadam 2 listopada 2018 o 11:18

    Dobrze napisane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *